PDA

Zobacz pełną wersję : Czym wysypac droge przed domem?



arkadiusz
17-01-2009, 22:00
Musze czymś wysypać drogę przed domem (raz, że są dziury a dwa, że po deszczu śniegu jest potworne błoto). Czym wysypać - żwirem, tłuczniem (tak to chyba się nazywa)?

seblo
18-01-2009, 06:13
To zależy co zamierzasz dalej z tą drogą zrobić.

Jeśli ma tam być w przyszłości kostka na przykład, to moim zdaniem - żeby się w koszty niepotrzebne nie wpędzać - wybierz od razu humus (czy glinę jeśli taką jest u ciebie) i wysyp tłuczeń (możesz to zrobić nawet teraz w zimie), a kostkę możesz zrobić później. A wysypany tłuczeń w miedzy czasie pięknie sobie zagęścisz jeżdżąc samochodem po drodze.

Ja tak planuje u siebie.

Gelus
18-01-2009, 09:01
jak będziecie podnosić teren to najlepszy gruz z kruszarki+ piach + ubijarka 0,6t....
Rezultat bdb, jak już będziesz wykańczać to dobra podbudowa pod coś ładniejszego....

hardy50
18-01-2009, 09:12
dobrze gadają
najpierw korytowanie, tłuczeń (gruby kamień), a na to albo kliniec (drobniejszy) albo zwietrzelinę. Zagęszczarka i droga gotowa. Pamiętaj o krawężnikach, żeby wszystko trzymało się kupy. My z sąsiadami robiliśmy drogę wew(7,5 x 20 m) i wyszło nam w sumie 4000 zł. Poszło 50 ton tłucznia, 30 zwietrzeliny i dwa dni roboty.

cieszynianka
18-01-2009, 14:57
U nas została wybrana wierzchnia warstwa, na dół poszedł gruby kamień, na to drobniejszy, obie warstwy zagęszczone, a w przyszłości (w miarę możliwości finansowych) kostka.

W całej drodze biegnie dren ze spadkiem w stronę bramy, zakończony studzienką, żeby woda w kamieniu nie stała.
:wink:

ve**rd**
17-06-2010, 10:11
Też planujemy coś takiego, zastanawiam się tylko, czy ten dren ze studzienką jest obowiązkowy.
Czy można z czystym sumieniem odpuścić.

Piczman
17-06-2010, 12:59
Ja mam mokro, wcześniej jezioro było na działce.
Ił i glina warstwowo nie przepuszczają wody.
Kilkanaście cm kamienia tworzy sporą warstwę chłonną, nawet intensywne opady nie robią nawet kałuży.
Raz zauważyłem lustro wody nad kamieniem, wtedy chmura się oberwała, ale jak deszcz zelżał ( nie przestał padać) to woda zniknęła.
To było niedawno po prawie miesiącu ciągłych opadów .
Teraz wiem że zawsze wjadę na działkę i błota już nie zobaczę nigdy :)

Piczman
17-06-2010, 13:07
Dodam że drenażu i studzienki nie mam !

Martinezio
17-06-2010, 13:15
Też myślę, że jak warstwa kamienia gruba, to wody nie zobaczysz, a drenaż to się szybko może przepełnić i wybije wszystko na wierzch ;) No, chyba, że Cię zaleje jaki potok.... Ale na to nie ma siły.