PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KASJOPEA pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19

Eveline
18-02-2015, 13:24
Widzieliście nowości MG Projekt? Jest Kasjopea 5 i 6. Zastanawiam się,patrząc na nie czy zamiast szafy przy jadalni nie zrobić spiżarni :)

fajna kobieta
18-02-2015, 17:54
Zrobic,zrobic :yes:Ja zrobiłam i jestem baaaaardzo zadowolona.:)305052

miss_piggy
18-02-2015, 18:07
Spiżarnia fajne miejsce tylko czy noe bedzie za ciasno? Kasjopea 5 i 6 są większe.
Widzieliście nowości MG Projekt? Jest Kasjopea 5 i 6. Zastanawiam się,patrząc na nie czy zamiast szafy przy jadalni nie zrobić spiżarni :)

fajna kobieta
18-02-2015, 18:12
U mnie nie jest za ciasno.:)Zreszta zdjecia kuchni wstawiłam kilka stron wcześniej i te drzwi przy kuchni to wlasnie drzwi do spiżarni.

miss_piggy
18-02-2015, 18:14
Nie myślałam o ciasnocie w kuchni tylko jadalni i takim "oddechu" jak sie wn siedzi.
U mnie nie jest za ciasno.:)Zreszta zdjecia kuchni wstawiłam kilka stron wcześniej i te drzwi przy kuchni to wlasnie drzwi do spiżarni.

fajna kobieta
18-02-2015, 18:21
Kwestia tego czy zrobic spiżarnie w miejscu szafy czy w ogóle zrobic spiżarnie.;)Jesli ktos rezygnuje świadomie z szafy po to zeby zyskać na metrażu to robienie spiżarni mija sie z celem ale jeśli zastanawia sie co wybrać szafe czy spiżarnie w tym miejscu to jak dla mnie wybór jest oczywisty :)

Juster
18-02-2015, 18:37
Zrobic,zrobic :yes:Ja zrobiłam i jestem baaaaardzo zadowolona.:)305052

a co macie pod schodami? :)

miss_piggy
18-02-2015, 18:37
Fajna kobieto a widzieliśmy Twoja jadalnie ?

skonieak
18-02-2015, 18:49
Nie myślałam o ciasnocie w kuchni tylko jadalni i takim "oddechu" jak sie wn siedzi.

My mamy szafę, ja bym nie zamieniła (tak naprawdę to te same rzeczy można przechowywać tu i tu;) )natomiast szafę przesunęliśmy w stronę schowka i łazienki czyli hol na dole mamy zwężony do szerokości 140 cm (równo z wejściem z wiatrołapu) i tym samym zyskaliśmy szerszą przestrzeń jadalni.

fajna kobieta
18-02-2015, 19:02
a co macie pod schodami? :)
Pierdolnik.:)305063

fajna kobieta
18-02-2015, 19:04
[QUOTE=miss_piggy;6779289]Fajna kobieto a widzieliśmy Twoja jadalnie ?[/QUOTJadalnia na dzien dzisiejszy jest zastawiona meblami syna.Jutro montaz to wieczorem wrzucę zdjecie ;)

kgbkoc
18-02-2015, 20:22
A my mamy 2 w 1. Szafa ma szerokość 120cm i zaczyna się zaraz przy drzwiach do wiatrołapu. Jej tylna ściana jest jednocześnie tyłem szafki z półkami od góry do dołu. Hall ma szerokość ok 160cm.

Juster
19-02-2015, 08:59
Pierdolnik.:)305063
Fajna Ty to jestes fajna.. ;) widzialas kiedys pierdolnik..? ;))

julkawwy
19-02-2015, 11:50
Drodzy Kasjopejczycy:)
Mam dwa pytania w zasadzie zbliżone.
1. Z czego macie zrobioną podłogę na dole? Gres/gres szkliwiony? Jaki kolor- beż/szarość?
2. Jeśli macie macie wyłożone i gresem i panelami/drewnem to gdzie przebiega linia podziału?
Mamy z mężem zagwozdkę. Chcemy połączyć gres i panele. Salon i gabinet na dole chcemy w panelach, ale nie wiemy jak z jadalnią i korytarzem... gdzie zrobić łączenie????
Pomożcie!!

miss_piggy
19-02-2015, 12:05
My planujemy zrobić płytki w kuchni i pociągnąć po szerokości przez jadalnię i pod okno w salonie i następnie zakręcić pod drugie okno. Pod płytkami ma być podłogówka. Zabieg z płytkami pod oknem jest zamierzony. Przy tak dużym szkleniu chcemy "dogrzać" pod oknem aby ewentualnie nie rosiło.

Eveline
19-02-2015, 12:35
Fajna, dzięki! Super wygodna sprawa! Zawsze uwazalam, ze spiżarnia powinna byc przy kuchni.
Jakbyś dała radę wrzucić zdjęcie z większej perspektywy, będę wdzięczna :)

W Kasjopei 5 i 6 podoba mi się cale rozwiązanie dołu, większa garderoba i pokoje na górze, wydzielona pralnia (wiem, że to się wiąże z wielkością, nowe wersje mają 40 m uzytkowej więcej), ale jestem fanką loggi od frontu i okna narożnego w pokoju dziecka, więc dla mnie ujmuje to uroku.Ale trafione pomysły mozna odgapić ;)

skonieak
19-02-2015, 15:15
Drodzy Kasjopejczycy:)
Mam dwa pytania w zasadzie zbliżone.
1. Z czego macie zrobioną podłogę na dole? Gres/gres szkliwiony? Jaki kolor- beż/szarość?
2. Jeśli macie macie wyłożone i gresem i panelami/drewnem to gdzie przebiega linia podziału?
Mamy z mężem zagwozdkę. Chcemy połączyć gres i panele. Salon i gabinet na dole chcemy w panelach, ale nie wiemy jak z jadalnią i korytarzem... gdzie zrobić łączenie????
Pomożcie!!

U nas jest połączenie paneli z płytkami. Panele są w gabinecie, salonie i jadalni, natomiast płytki w kuchni i holu. Płytki kuchenne kończą sie równo ze słupem żelbetonowym, natomiast w holu łączenie paneli z płytkami jest za schowkiem, tzn. wejście do schowka i na schody jeszcze w panelach. Mam nadzieję, że zrozumiale napisalam:)

skonieak
19-02-2015, 15:22
Fajna Ty to jestes fajna.. ;) widzialas kiedys pierdolnik..? ;))

Gdyby to był Facebook, kliknęłabym "Lubię to":D

julkawwy
19-02-2015, 16:16
U nas jest połączenie paneli z płytkami. Panele są w gabinecie, salonie i jadalni, natomiast płytki w kuchni i holu. Płytki kuchenne kończą sie równo ze słupem żelbetonowym, natomiast w holu łączenie paneli z płytkami jest za schowkiem, tzn. wejście do schowka i na schody jeszcze w panelach. Mam nadzieję, że zrozumiale napisalam:)

Rozumiale, dziękuję!

Najbardziej zastanawiamy się nad tym czy jadalnie wykladac plytkami czy panelami.. już sami nie wiemy;/ ja jestem za plytkami, wtedy by się ladnie pociągnęlo plytki na korytarzu do słupa przy kominku i wejscia do jadalni.A jakbyśmy chcieli zrobić drewno też w jadalni to nie wiem gdzie wtedy skonczyc płytki w korytarzu... czy przy schowku? czy jak...;/

kgbkoc
19-02-2015, 17:48
U nas w kuchni i na holu kończy się kamień na wysokości słupa. Z tym że nasza szafa jest przesunięta w stronę wiatrołapu i kończy się razem ze słupem.
Natomiast w jadalni i salonie mamy pociągnięty kamień pod oknami w kształcie litery a'la Z. Szerokość 80cm krótkie ramiona i 120cm ramię długie litery Z

kgbkoc
19-02-2015, 17:52
Co do nowych wersji, to okazuje się, że na forum są szybsi architekci i wykonawcy np fajna ze spiżarnią czy likwidacja przez niektórych loggi czy okna w salonie.
Oni to z tego forum podpatrzyli :lol2::lol2:;)

skonieak
19-02-2015, 20:32
Co do nowych wersji, to okazuje się, że na forum są szybsi architekci i wykonawcy np fajna ze spiżarnią czy likwidacja przez niektórych loggi czy okna w salonie.
Oni to z tego forum podpatrzyli :lol2::lol2:;)

Dokładnie:D

A to czego "zazdroszczę" w nowych wersjach, to wielkość kuchni, tam zmieściłaby się moja wymarzona, wieeeelka wyspa:rolleyes:

tetetka
19-02-2015, 21:33
miss_piggyu nas tez płaska dachwka.Zdecydowanie polecam.:)304764304765304766

Ze zdjęcia wynika ,że drzwi wejściowe są firmy Hormann - od 4 lat użytkuje takie i jestem b. niezadowolony - drzwi są bardzo "zimne"- zimno przenika przez aluminiowy próg i wokól ramki szyb, żałuje ze nie zamontowałem drewnianych na zamówienie.

tomek898989
20-02-2015, 09:11
Co do nowych ulepszonych projektow w MG projekt to cos w tym jest ze podpatruja inwestorow :) to samo bylo w przypadku Szmaragda 4, ktorego buduje. Zmiany w nim w duzej mierze wzorowane na inwestorach przerabiajacych Szmaragd jedynke. Pozdrawiam wszystkich Kasjopejowiczow ;) ciagle sledze Wasz temat. Szkoda ze Szmaragdowicze nie maja tak obszernego wspolnego tematu z taka dawka zdjec i informacji :)

julkawwy
21-02-2015, 16:13
Co do nowych ulepszonych projektow w MG projekt to cos w tym jest ze podpatruja inwestorow :) to samo bylo w przypadku Szmaragda 4, ktorego buduje. Zmiany w nim w duzej mierze wzorowane na inwestorach przerabiajacych Szmaragd jedynke. Pozdrawiam wszystkich Kasjopejowiczow ;) ciagle sledze Wasz temat. Szkoda ze Szmaragdowicze nie maja tak obszernego wspolnego tematu z taka dawka zdjec i informacji :)

Pewnie ze sie wzorują. My np w kasjopea 3 wydłuzylismy o 0,5m salon w kierunku ogrodu, bo jakos malo miejsa sie wydawało. I poszerzyliśmy garaż, żeby było 6m x 6m. I automatycznie tez gabinet się ciut poszerzył. No i okno w sypialni to pojedyncze zrobilismy male jak w pralni:)

julkawwy
21-02-2015, 16:15
A czy komuś z Was udało się usunąć ten słup z tyłu domu podtrzymujący górne piętro? Ciekawa jestem jak to wygląda :)

skonieak
21-02-2015, 19:51
A czy komuś z Was udało się usunąć ten słup z tyłu domu podtrzymujący górne piętro? Ciekawa jestem jak to wygląda :)
Tzn. Ten słup przy tarasie? Jeśli tak, jego raczej nie można usunąć, bo to słup żelbetonowy podtrzymujący konstrukcję, ewentualnie nie mają go osoby, które zlikwidowały podcień i pociągnęły mury do niego.

miss_piggy
22-02-2015, 10:30
Słupa podtrzymującego piętra chyba nie można, ale za to można pozbyć się słupka między oknami narożnymi. Dwa narożne skrzydła okienne łączą się ze sobą bezpośrednio bez konieczności montowania profilu między nimi. Jak je rozsunięty mamy pustą przestrzeń bez żadnego słupka.

skonieak
22-02-2015, 10:37
Słupa podtrzymującego piętra chyba nie można, ale za to można pozbyć się słupka między oknami narożnymi. Dwa narożne skrzydła okienne łączą się ze sobą bezpośrednio bez konieczności montowania profilu między nimi. Jak je rozsunięty mamy pustą przestrzeń bez żadnego słupka.
Tak można, to o czym piszesz to okno narożne z ruchomym słupkiem, chciałam takie, niestety cena jak dla mnie była zaporowa 25 tys. Także owszem mam okno narożne rozsuwane na dwie strony (jedno w prawą, drugie w lewą stronę,ale słupek w kolorze okien jest).

miss_piggy
22-02-2015, 10:42
:o sporo
Tak można, to o czym piszesz to okno narożne z ruchomym słupkiem, chciałam takie, niestety cena jak dla mnie była zaporowa 25 tys. Także owszem mam okno narożne rozsuwane na dwie strony (jedno w prawą, drugie w lewą stronę,ale słupek w kolorze okien jest).

miss_piggy
22-02-2015, 10:43
To jak jesteśmy przy oknach. Ktoś zdecydował się na żaluzje zewnętrzne?

Juster
22-02-2015, 11:30
To jak jesteśmy przy oknach. Ktoś zdecydował się na żaluzje zewnętrzne?

wróćmy do zaawansowanych tematów.. tj wykończeniówki :)

u nas pojawiła sie podłoga na parterze.. :)

305474305475305476

kakusek
22-02-2015, 12:07
Juster juz bardzo domowo u Ciebie :yes: Ten szary gres to co to? Mozesz pokazac wieksze ujecie?

skonieak
22-02-2015, 16:27
To jak jesteśmy przy oknach. Ktoś zdecydował się na żaluzje zewnętrzne?
My mamy rolety zewnętrzne podtynkowe.

skonieak
22-02-2015, 16:31
wróćmy do zaawansowanych tematów.. tj wykończeniówki :)

u nas pojawiła sie podłoga na parterze.. :)

305474305475305476
No no no, coraz ładniej :) jak tylko zmyję pierwszy kurz, też się pochwalę ;)

julkawwy
22-02-2015, 18:07
wróćmy do zaawansowanych tematów.. tj wykończeniówki :)

u nas pojawiła sie podłoga na parterze.. :)

305474305475305476

Juster a co to za podłoga? dąb? i gdzie masz łączenie płytek z podłogą? W którym miejscu domu?

Juster
22-02-2015, 18:07
Juster juz bardzo domowo u Ciebie :yes: Ten szary gres to co to? Mozesz pokazac wieksze ujecie?


fotki mam al ejak to sie nazywa? hmm.. musze poszukać305567305568305569

miss_piggy
22-02-2015, 18:13
A to nie, chodzi mi o żaluzje.

My mamy rolety zewnętrzne podtynkowe.

kakusek
22-02-2015, 18:14
Juster byłabym wdzieczna :yes: One maja powierzchnie lappato czy poler? Bo ze kolor szary to widze ;)

Juster
22-02-2015, 18:19
Juster a co to za podłoga? dąb? i gdzie masz łączenie płytek z podłogą? W którym miejscu domu?

Łączenie płytek z deską.. długo nad tym myśleliśmy, na pewno nie chcieliśmy łuków.. zastanawialiśmy się czy mieć płytki przy kominku czy nie, mi sie to w ogóle nie podoba wiec uparłam się że nie i ostatecznie granica przebiega tak..

305573 w sumie fajnie wyszło od str jadalni bedzie schowek na drewno wiec bedzie tom łatwiej czyścic bo jest pasek płytek.

305574305575

Łączenie płytek wyszło bardzo ładnie bez żadnych listew, Panowie mają jakąś mase ale nie wiem jak to sie dokładnie nazywa. Podłoga to dąb lekko szczotkowany ale specjalnie barwiony, jest tam odsień szarego i niebieskiego, ale że okna mamy pozasłaniane to podłoga wyglada na troche ciemniejszą. Deski są zaolejowane i zastanawiamy sie czy nie położyć na nie jeszcze jednej warstwy oleju z błekitnym pigmentem bo myśleliśmy że bedzie on bardziej widoczny. a no i chcemy jednak pół mat, bo teraz jest mat. W półmacie powinno ładnie słońce (którego tak bardzo dużo) wydobyć strukture deski. Sęków bardzo mało - jestesmy zadowoleni.

Na górze zaczynają jutro. Tam podłoga będzie inna, Deski trochę węższe (na dole 18cm) Na górze bedzie naturalny dąb, też ciekawie wygląda.

Łazienki na górze wreeeeeeszcie skonczone ale jeszcze nie zamocowane jest oświetlenie wiec chyba nie ma co zdjeć jeszcze wrzucać.. :)

julkawwy
22-02-2015, 19:55
Łączenie płytek z deską.. długo nad tym myśleliśmy, na pewno nie chcieliśmy łuków.. zastanawialiśmy się czy mieć płytki przy kominku czy nie, mi sie to w ogóle nie podoba wiec uparłam się że nie i ostatecznie granica przebiega tak..

305573 w sumie fajnie wyszło od str jadalni bedzie schowek na drewno wiec bedzie tom łatwiej czyścic bo jest pasek płytek.

305574305575

Łączenie płytek wyszło bardzo ładnie bez żadnych listew, Panowie mają jakąś mase ale nie wiem jak to sie dokładnie nazywa. Podłoga to dąb lekko szczotkowany ale specjalnie barwiony, jest tam odsień szarego i niebieskiego, ale że okna mamy pozasłaniane to podłoga wyglada na troche ciemniejszą. Deski są zaolejowane i zastanawiamy sie czy nie położyć na nie jeszcze jednej warstwy oleju z błekitnym pigmentem bo myśleliśmy że bedzie on bardziej widoczny. a no i chcemy jednak pół mat, bo teraz jest mat. W półmacie powinno ładnie słońce (którego tak bardzo dużo) wydobyć strukture deski. Sęków bardzo mało - jestesmy zadowoleni.

Na górze zaczynają jutro. Tam podłoga będzie inna, Deski trochę węższe (na dole 18cm) Na górze bedzie naturalny dąb, też ciekawie wygląda.

Łazienki na górze wreeeeeeszcie skonczone ale jeszcze nie zamocowane jest oświetlenie wiec chyba nie ma co zdjeć jeszcze wrzucać.. :)


Juster :) Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz!
Polaczenie desek z plytkami bardzo mi sie podoba. Nie ma zadnych listew ani nic takiego, jest po prostu bardzo ładne, klasyczne :)
Jesli chodzi o to gdzie kladziemy plytki a gdzie podloge to chyba się zdecydujemy na rozwiązanie troszke inne. pociągniemy prostą linię od slupa przy schodach w kierunku jadalni i tam wyjdzie taki ząbek z drewna, ale to nic, przybajmniej będą linie proste :)

julkawwy
22-02-2015, 20:00
coś takiego (na czarno)

Juster
23-02-2015, 00:13
Lappato
Juster byłabym wdzieczna :yes: One maja powierzchnie lappato czy poler? Bo ze kolor szary to widze ;)

kakusek
23-02-2015, 07:47
Lappato

Własnie czegos takiego poszukuje wiec jesli odnajdziesz nazwe byloby super :yes:

Mmelisa
23-02-2015, 09:31
Łączenie płytek wyszło bardzo ładnie bez żadnych listew, Panowie mają jakąś mase ale nie wiem jak to sie dokładnie nazywa

Juster :)
Polaczenie desek z plytkami bardzo mi sie podoba. Nie ma zadnych listew ani nic takiego, jest po prostu bardzo ładne, klasyczne :)


to polaczenie jest zrobione kitem :)

Juster
23-02-2015, 09:58
to polaczenie jest zrobione kitem :)
Mozliwe i wyglada dobrze

Juster
23-02-2015, 09:59
Własnie czegos takiego poszukuje wiec jesli odnajdziesz nazwe byloby super :es:

Ok sprobuje po pracy poszukac. Dam Ci tez namiary na sklep bez problemu. Wymiary sa 60x60(nasz)i 75x75

HieronimDWed
23-02-2015, 15:46
Jesteśmy bardzo zainteresowani tym projektem. Z tysięcy przeglądanych ten spodobał nam się najbardziej.
Myśleliśmy nad zamianą kuchni i łazienki z salonem, ponieważ ogród planujemy z prawej strony domu plus marzy nam się obok kuchni spiżarnia. U góry może powiększyć pokój na rzecz tarasu...
Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś buduje ten dom? Lub planuje? Zawsze to raźniej jak wiele osób ten sam projekt ma no i wymiana doświadczeń.

-----------------------------------
pojemniek na pieniądze, to inaczej bilonówka
http://www.bilonowka.pl/
ciągle mnie cos zaskakuje

freckle
23-02-2015, 15:59
To jak jesteśmy przy oknach. Ktoś zdecydował się na żaluzje zewnętrzne?

Tam mamy żaluzje zewnetrzne...bezcenne. Sterowanie czasowe jest super. Polecam rekami i nogami. Zrobilismy tylko na dole wyszło 7 tys. :)

freckle
23-02-2015, 16:09
Pierdolnik.:)305063

Ha ha u mnie mega pierdolnik...wszystko sie tam miesci jak w piwnicy haha 305749305750 :lol2:

Eveline
23-02-2015, 16:39
Jesteśmy bardzo zainteresowani tym projektem. Z tysięcy przeglądanych ten spodobał nam się najbardziej.
Myśleliśmy nad zamianą kuchni i łazienki z salonem, ponieważ ogród planujemy z prawej strony domu plus marzy nam się obok kuchni spiżarnia. U góry może powiększyć pokój na rzecz tarasu...
Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś buduje ten dom? Lub planuje? Zawsze to raźniej jak wiele osób ten sam projekt ma no i wymiana doświadczeń.



Na moje oko, to wszyscy tu budują ten dom :D
Przy takich zmianach, to nie lepiej projekt indywidualny na bazie kasjopei?

Eveline
23-02-2015, 16:40
Juster, możesz wrzucić zdjęcie ściany z drzwiami do gabinetu? Bo fragment widzę i chyba podoba mi się to co widzę.

skonieak
23-02-2015, 16:53
Na moje oko, to wszyscy tu budują ten dom :D
Przy takich zmianach, to nie lepiej projekt indywidualny na bazie kasjopei?

Eveline świetne masz oko:D

skonieak
23-02-2015, 16:57
Ha ha u mnie mega pierdolnik...wszystko sie tam miesci jak w piwnicy haha 305749305750 :lol2:

Wiecie co, ja chyba znam inne znaczenia słowa pierdolnik:D ale jak patrzę na te Wasze "pierdolniki", to dochodzę do wniosku, że też taki chcę:lol2:

miss_piggy
23-02-2015, 20:42
Witaj,
Nie bardzo rozumiem tzn. chciałbyś aby kuchnia była tam gdzie salon? Jeśli ogród planujecie z prawej strony domu to może lepiej lustrzane odbicie?

Jesteśmy bardzo zainteresowani tym projektem. Z tysięcy przeglądanych ten spodobał nam się najbardziej.
Myśleliśmy nad zamianą kuchni i łazienki z salonem, ponieważ ogród planujemy z prawej strony domu plus marzy nam się obok kuchni spiżarnia. U góry może powiększyć pokój na rzecz tarasu...
Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś buduje ten dom? Lub planuje? Zawsze to raźniej jak wiele osób ten sam projekt ma no i wymiana doświadczeń.

-----------------------------------
pojemniek na pieniądze, to inaczej bilonówka
http://www.bilonowka.pl/
ciągle mnie cos zaskakuje

miss_piggy
23-02-2015, 20:50
A jakiej firmy? A po co sterowanie czasowe?


Tam mamy żaluzje zewnetrzne...bezcenne. Sterowanie czasowe jest super. Polecam rekami i nogami. Zrobilismy tylko na dole wyszło 7 tys. :)

miss_piggy
23-02-2015, 20:53
My planujemy płytki położyć tak jak na załączonym obrazku. Zaznaczenie na zielono. 305829

Juster
23-02-2015, 21:16
My planujemy płytki położyć tak jak na załączonym obrazku. Zaznaczenie na zielono. 305829

no płytki przy tarasie mają sens.

Juster
23-02-2015, 21:18
Ok sprobuje po pracy poszukac. Dam Ci tez namiary na sklep bez problemu. Wymiary sa 60x60(nasz)i 75x75

znalazłam305835, nasz wymiar chyba 179zł za m2.

Juster
23-02-2015, 21:21
Juster, możesz wrzucić zdjęcie ściany z drzwiami do gabinetu? Bo fragment widzę i chyba podoba mi się to co widzę.

oj chyba nie mam zdjęcia pełnej sciany z drzwiami.. mam to305837.. z prawej str jest kominek, drzwi bedą zlicowane ze scianą i pomalowane w tym samym kolorze co ściana tzw drzwi ukryte

miss_piggy
23-02-2015, 21:23
Tam, też planujemy położyć podłogówkę.

no płytki przy tarasie mają sens.

julkawwy
23-02-2015, 21:26
My planujemy płytki położyć tak jak na załączonym obrazku. Zaznaczenie na zielono. 305829

a nie będziecie robić płytek w przedsionku i na korytarzu?

miss_piggy
23-02-2015, 21:30
W wiatrołapi i łazience tak ale to jakby oczywiste. Wcześniej było pytanie odnośnie tego jak układa się płytki salon jadalnia. Nie wiem co masz na myśli pisząc korytarz.

no płytki przy tarasie mają sens.


a nie będziecie robić płytek w przedsionku i na korytarzu?

julkawwy
23-02-2015, 21:41
korytarz czyli hall. Gdzie tam koło szafy będą się konczyc płytki?

kakusek
23-02-2015, 21:44
znalazłam305835, nasz wymiar chyba 179zł za m2.

Juster wiesz ze jak napisalas ze sa w rozmiarze 60 i 75 pomyslalam ze moze to wlasnie byc Keraben :-)) Mam ten gres u siebie na liscie jako faworyt (widzialam kolor blanco i tez wyglada pieknie ) . Mialam cicha nadzieje ze znalazlam cos troszke tanszego a rownie ładnego ale widac ciezko znalezc plytki lappato w cenie do 100 zl :rolleyes:
Dziekuje za informacje i fotki :hug:

miss_piggy
23-02-2015, 21:55
Jeszcze troszeczkę poprawiłam rysunek. Powiększam sobie wiatrołap i likwiduję szafę. Drzwi do łazienki nie będą nachodzić na drzwi od wiatrołapu bo będą ciut przesunięte.
305845
korytarz czyli hall. Gdzie tam koło szafy będą się konczyc płytki?

miss_piggy
23-02-2015, 22:15
Trochę inspiracji dotyczących łączenia materiałów na podłodze. 305847305848305849305850305851

Eveline
24-02-2015, 07:51
Juster, dzięki!

julkawwy
24-02-2015, 13:14
Jeszcze troszeczkę poprawiłam rysunek. Powiększam sobie wiatrołap i likwiduję szafę. Drzwi do łazienki nie będą nachodzić na drzwi od wiatrołapu bo będą ciut przesunięte.
305845

teraz to wszystko wiadomo :)

ksiut
24-02-2015, 19:47
Piękny dach. Ktoś jeszcze zdecydował się na płaską dachówkę? Może jeszcze jakieś fotki?

A proszę jeszcze kilka zdjęć ode mnie...

kgbkoc
25-02-2015, 07:32
Miss piggy a dlaczego chcesz drewno w ciągu komunikacyjnym na poziomie jadalni, a jadalnię w kaflach? Wydaje misię, że to wizualnie może byś średnio fajnie, a poza tym optycznie będzie wydzielać jadalnię, korytarz i zmniejszać och powierzchnie. Nielepiej zrobić drewno tylko w salonie?
Pod oknami balkonowymi mamy tak samo.

miss_piggy
25-02-2015, 13:26
No właśnie też się zastanawiam czy nie dać całość w kafelkach a salon w desce. Teraz jestem na etapie decyzji o hydraulice i ogrzewaniu i wstępnie tak pomyślałam o podłogówce a co za tym idzie o kaflach. Jeszce to przemyślę ale wizualizacja z tak ułożonymi płytkami była bardzo fajna.
Miss piggy a dlaczego chcesz drewno w ciągu komunikacyjnym na poziomie jadalni, a jadalnię w kaflach? Wydaje misię, że to wizualnie może byś średnio fajnie, a poza tym optycznie będzie wydzielać jadalnię, korytarz i zmniejszać och powierzchnie. Nielepiej zrobić drewno tylko w salonie?
Pod oknami balkonowymi mamy tak samo.

miss_piggy
25-02-2015, 13:27
No to tradycyjnie zapytam jaka to dachówka.

A proszę jeszcze kilka zdjęć ode mnie...

fajna kobieta
25-02-2015, 13:31
Ze zdjęcia wynika ,że drzwi wejściowe są firmy Hormann - od 4 lat użytkuje takie i jestem b. niezadowolony - drzwi są bardzo "zimne"- zimno przenika przez aluminiowy próg i wokól ramki szyb, żałuje ze nie zamontowałem drewnianych na zamówienie.
A nieeee.....:no:wlasnie z tego powodu nie robiliśmy w Hormanie tylko na zamowienie w lokalnej firmie.Drzwi sa drewniane i Baaardzo cieplutkie.:wiggle:

fajna kobieta
25-02-2015, 13:32
Super wyglada to łączenie płytek z deska.:)306130

miss_piggy
25-02-2015, 13:35
ksiut a te drzwi to są wejściowe czy jakieś "drugie"? Gdzie one prowadzą do gabinetu?
A proszę jeszcze kilka zdjęć ode mnie...

ksiut
25-02-2015, 18:50
No to tradycyjnie zapytam jaka to dachówka.
dachówka to Rupp Ceramika model Turmalin

ksiut
25-02-2015, 18:56
Z gabinetu zrezygnowaliśmy celowo, mamy tam teraz takie pomieszczenie ok 30 m2 razem z kotłownią, - można powiedzieć pokój do majsterkowania, gdzie stoją krzesła, leżaki, grill, regały z przetworami i jak dla mnie bardzo przydatna stalowa wanna gdzie można np wykąpać psa, umyć grilla itp, są i inne mniej czy bardziej potrzebne rzeczy. Przejście jest w stronę ogrodu aby wygodnie było wyjmować potrzebne rzeczy do i z ogrodu.

Z drugiej strony takie drzwi również mogą być przydatne gdy ktoś ma tam np gabinet lekarski itp
Pozdrawiam

miss_piggy
25-02-2015, 19:21
Bardzo fajny pomysł z tym pomieszczeniem. Z pewnością się przyda. My mamy inny pomysł na gabinet. Chcemy usunąć ścianę między gabinetem i salonem i dzięki temu go powiększyć. W tej części "gabinetowej" planujemy zrobić przestrzeń dla dzieci, gdzie mogłaby składować swoje zabawki. Jedno z okien chcemy zaaranżować jak okno z siedziskiem coś w stylu amerykańskim. Chcemy tam też podstawić stolik z komputerem.

Z gabinetu zrezygnowaliśmy celowo, mamy tam teraz takie pomieszczenie ok 30 m2 razem z kotłownią, - można powiedzieć pokój do majsterkowania, gdzie stoją krzesła, leżaki, grill, regały z przetworami i jak dla mnie bardzo przydatna stalowa wanna gdzie można np wykąpać psa, umyć grilla itp, są i inne mniej czy bardziej potrzebne rzeczy. Przejście jest w stronę ogrodu aby wygodnie było wyjmować potrzebne rzeczy do i z ogrodu.

Z drugiej strony takie drzwi również mogą być przydatne gdy ktoś ma tam np gabinet lekarski itp
Pozdrawiam

fajna kobieta
26-02-2015, 08:53
Z gabinetu zrezygnowaliśmy celowo, mamy tam teraz takie pomieszczenie ok 30 m2 razem z kotłownią, - można powiedzieć pokój do majsterkowania, gdzie stoją krzesła, leżaki, grill, regały z przetworami i jak dla mnie bardzo przydatna stalowa wanna gdzie można np wykąpać psa, umyć grilla itp, są i inne mniej czy bardziej potrzebne rzeczy. Przejście jest w stronę ogrodu aby wygodnie było wyjmować potrzebne rzeczy do i z ogrodu.

Z drugiej strony takie drzwi również mogą być przydatne gdy ktoś ma tam np gabinet lekarski itp
Pozdrawiam
Dokładnie mam tak samo zagospodarowane to pomieszczenie.:)Dodatkowo pralnia.;)

fajna kobieta
26-02-2015, 08:55
Bardzo fajny pomysł z tym pomieszczeniem. Z pewnością się przyda. My mamy inny pomysł na gabinet. Chcemy usunąć ścianę między gabinetem i salonem i dzięki temu go powiększyć. W tej części "gabinetowej" planujemy zrobić przestrzeń dla dzieci, gdzie mogłaby składować swoje zabawki. Jedno z okien chcemy zaaranżować jak okno z siedziskiem coś w stylu amerykańskim. Chcemy tam też podstawić stolik z komputerem.
Przestrzeń dla dzieci gdzie mogłyby składować swoje zabawki?????:jawdrop:NEVER!!! :)

kalafiorek
26-02-2015, 09:31
Przestrzeń dla dzieci gdzie mogłyby składować swoje zabawki?????:jawdrop:NEVER!!! :)

Nigdy nie mów nigdy:).
My, przy naszym stadzie dzieci, nie łączyliśmy gabinetu z salonem, ale chwilowo jest on użytkowany jako bawialnia dla dzieci właśnie. Zabawki nie turlają się po salonie - znalazły swoje miejsce w przedwojennym kredensie wielkim jak krowa, ustawionym w bawialni. Jest tam stolik i krzesełka, a nawet miejsce na drzemkę dla młodszej latorośli. Niania nie musi kursować po schodach na górę do pokojów dzieci. Jak dzieci podrosną i zatrzasną się w warowniach na górze, odzyskamy nasz gabinet :rolleyes:

fajna kobieta
26-02-2015, 09:51
Sorki ale moja gromadka wychowała sie nie zagracajac nam swoimi zabawkami salonu.W swoich pokoje mogły robić tornada ale z salonu bawialni nie pozwoliłam robić.:no:

Eveline
26-02-2015, 09:53
A ile masz tych dzieci, Kalafiorku? Stado brzmi dumnie ;)

Ja w gabinecie na dole planuję Na całej ścianie regał na książki (w salonie nie ma miejsca), piłkarzyki, może konsolę i jakąs kanapę dla gości ewentualnych.

Eveline
26-02-2015, 09:56
ja mam w obecnym mieszkaniu problem z miejscem na dziecięce gadżety. Starszy syn ma mikroskopijny pokój, więc oprócz jego rzeczy nic juz się nie zmieści. Mały ma u nas w sypialni łóżeczko i miejsce na ciuszki. Siła rzeczy pudła z zabawkami stoją w salonie. Dopiero w kasjopei doczeka się swojego pokoju.

skonieak
26-02-2015, 11:00
Bardzo fajny pomysł z tym pomieszczeniem. Z pewnością się przyda. My mamy inny pomysł na gabinet. Chcemy usunąć ścianę między gabinetem i salonem i dzięki temu go powiększyć. W tej części "gabinetowej" planujemy zrobić przestrzeń dla dzieci, gdzie mogłaby składować swoje zabawki. Jedno z okien chcemy zaaranżować jak okno z siedziskiem coś w stylu amerykańskim. Chcemy tam też podstawić stolik z komputerem.
Skoro chcecie zrobić tam bawialnię, to może lepiej niech to będzie jednak osobne pomieszczenie, zawsze można zamknąć drzwi i wtedy domownicy, zarówno strona młodsza jak i starsza ma tzw. święty spokój ;) a jeżeli chcecie je bardziej połączyć, to warto się zastanowić nad podwójnymi drzwiami, które mogą być przesuwne.

miss_piggy
26-02-2015, 12:45
Zależy mi na otwartej przestrzeni. Nie chcę się grodzić od dzieci. W obecnych czasach wspólny czas jest rzadkością. Będzie tam regał z książkami i szufladami na zabawki. Marzy mi się dom gdzie się przebywa ze sobą. Trudno też malutkim dzieciom powiedzieć idź do swojego pokoju pobawić się. Jak będzie chciał to pójdzie a jak nie to spędzimy ten czas razem. Jakby mieli przyjść goście to zabawki do pudeł i po sprawie. A i jeszcze jedną rzecz planuję zrobić w gabinecie deskowanie pod dachem odkryć.

fajna kobieta
26-02-2015, 17:14
dachówka to Rupp Ceramika model Turmalin
U mnie ta sama :p

kgbkoc
26-02-2015, 17:49
U mnie są dzieci 5 i 2 lata i jedna zasada: zabawki nie wydostają się poza pokoje dziecięce. I w nich właśnie spędzamy wspólnie czas i sprzątać przed gośćmi nie muszę. Nie ma problemu z przestrzeganiem tej zasady.

miss_piggy
26-02-2015, 18:25
Mam wrażenie, że od kwestii możliwości aranżacji przestrzeni przeszliśmy do wychowywania dzieci, które nie jest tematem tego forum. Pozdrawiam wszystkich rodziców.
U mnie są dzieci 5 i 2 lata i jedna zasada: zabawki nie wydostają się poza pokoje dziecięce. I w nich właśnie spędzamy wspólnie czas i sprzątać przed gośćmi nie muszę. Nie ma problemu z przestrzeganiem tej zasady.

fajna kobieta
26-02-2015, 18:48
U mnie są dzieci 5 i 2 lata i jedna zasada: zabawki nie wydostają się poza pokoje dziecięce. I w nich właśnie spędzamy wspólnie czas i sprzątać przed gośćmi nie muszę. Nie ma problemu z przestrzeganiem tej zasady.
U mnie ta sama zasada panuje i sprawdza sie znakomicie.;)

fajna kobieta
26-02-2015, 18:56
Wręcz przeciwnie miss_piggy.Nie kwestionujemy metod wychowawczych forumowiczów tylko wymieniamy poglądy na temat możliwości zagospodarowania przestrzeni wokół siebie.To czy ktos zrobi salon uciech czy bawialnie dla dzieci w salonie to mnie osobiście to mało interesuje ,staramy sie jedynie doradzić czy będzie takie rozwiazanie korzystne z ergonomicznego punktu widzenia.:)

miss_piggy
26-02-2015, 19:08
No cóż. Mam wrażenie, że jest trochę inaczej. Proponuję zakończyć temat :offtopic:i wrócić do kwestii bardziej technicznych.

Wręcz przeciwnie miss_piggy.Nie kwestionujemy metod wychowawczych forumowiczów tylko wymieniamy poglądy na temat możliwości zagospodarowania przestrzeni wokół siebie.To czy ktos zrobi salon uciech czy bawialnie dla dzieci w salonie to mnie osobiście to mało interesuje ,staramy sie jedynie doradzić czy będzie takie rozwiazanie korzystne z ergonomicznego punktu widzenia.:)

fajna kobieta
26-02-2015, 19:25
Tak jest pani przewodnicząca. :rotfl:

thomi2
26-02-2015, 19:44
306412306413 Nasze schody choć jeszcze nie skończone :-)

miss_piggy
26-02-2015, 19:54
Dom będzie w stylu nowoczesnym?

306412306413 Nasze schody choć jeszcze nie skończone :-)

thomi2
26-02-2015, 19:58
Takie są założenia.

Kasia&Kamil
27-02-2015, 08:04
Cześć Kasjopejowicze :)

Widzę, że już duuuże postępy u Was, u nas pomalutku, właśnie jesteśmy po wylewkach i w poniedziałek wstawiamy piec by pogonić wilgoć z budynku. Od kwietnia wchodzi ekipa z wykończeniówką...a termin porodu mam na 20 czerwca więc mam nadzieję, że skończymy do tej pory :)

Thomi2-widzę, że odważyłaś się na schody złożone tylko ze stopni, ja się tego boję, że kapciami, butami będziemy brudzić i musimy zabudować całe schody zresztą jak większość chyba.

Już kolejna osoba ma przeszklenie na klatce schodowej-gratuluję Wam, mi nawet przez myśl to nie przeszło, 3 dzieci skutecznie utrudniłaby mi życie :) Już dzisiaj biegam ze ścierką do okien balkonowych bo moje dzieci lubią bawić się w glonojady :)

Mam do was pytanie odnośnie włączników/wyłączników i gniazdek, proszę podpowiedzcie mi jakie są firmy, ceny i gdzie sobie szukać choćby w necie, jakieś wiodące marki? Co polecacie? Ile cenowo mam mniej więcej przeznaczyć na te "szczegóły" znajomi mówią że ok, 3 tys zł ale nie wiem czy tak jest faktycznie.

skonieak
27-02-2015, 13:01
Cześć Kasjopejowicze :)

Widzę, że już duuuże postępy u Was, u nas pomalutku, właśnie jesteśmy po wylewkach i w poniedziałek wstawiamy piec by pogonić wilgoć z budynku. Od kwietnia wchodzi ekipa z wykończeniówką...a termin porodu mam na 20 czerwca więc mam nadzieję, że skończymy do tej pory :)

Thomi2-widzę, że odważyłaś się na schody złożone tylko ze stopni, ja się tego boję, że kapciami, butami będziemy brudzić i musimy zabudować całe schody zresztą jak większość chyba.

Już kolejna osoba ma przeszklenie na klatce schodowej-gratuluję Wam, mi nawet przez myśl to nie przeszło, 3 dzieci skutecznie utrudniłaby mi życie :) Już dzisiaj biegam ze ścierką do okien balkonowych bo moje dzieci lubią bawić się w glonojady :)

Mam do was pytanie odnośnie włączników/wyłączników i gniazdek, proszę podpowiedzcie mi jakie są firmy, ceny i gdzie sobie szukać choćby w necie, jakieś wiodące marki? Co polecacie? Ile cenowo mam mniej więcej przeznaczyć na te "szczegóły" znajomi mówią że ok, 3 tys zł ale nie wiem czy tak jest faktycznie.
To może tak nie biegaj z tą ścierką, bo do czerwca nie wytrzymasz ;) a poważnie, to u nas będą schody: stopnie drewno a niżej lacobel +mdf i balustrada szklana w drewnianej ramie, też mam dwóch rozbójników (14 miesięcy i 5,5roku), ale stwierdziłam, że nawet jeśli będę miała trochę więcej pracy, trudno, tak mi się bardzo podoba, a zresztą czas to szybko leci, że chłopcy wyrosną szybciej niż się wydaje :)
Co do pstryczków-elektryczków, to u nas wyszło trochę więcej niż 3 tys, ale ogólnie tak to mniej więcej kosztuje (oczywiście zależy jakie wyłączniki się wybierze), ja "ściągnęłam" od naszej forumowiczki freckle i kupiłam Simon Premium 54 biały klawisz i antracytowa ramka, dla mnie u nas w domu wyglądają idealnie:)
306498

Eveline
01-03-2015, 11:00
Pstryczki jak pstryczki, ale te listwy! :) Piekne! I widzę, że sporo elementów będzie u mnie bardzo podobnych ;)

fajna kobieta
01-03-2015, 15:08
U nas pstryczki - elektryczki Berker seria kwadrat.Tez chyba wiecej niż 3 tys wyszło za wszystkie.W garażu kotłowni i na poddasze wersja oszczędnościowa Simon.;)306890

skonieak
01-03-2015, 21:30
Pstryczki jak pstryczki, ale te listwy! :) Piekne! I widzę, że sporo elementów będzie u mnie bardzo podobnych ;)
No cóż mogę tylko powiedzieć, że w takim razie będziemy miały piękne wnętrza :)

freckle
01-03-2015, 21:53
Cześć Kasjopejowicze :)

Widzę, że już duuuże postępy u Was, u nas pomalutku, właśnie jesteśmy po wylewkach i w poniedziałek wstawiamy piec by pogonić wilgoć z budynku. Od kwietnia wchodzi ekipa z wykończeniówką...a termin porodu mam na 20 czerwca więc mam nadzieję, że skończymy do tej pory :)

Thomi2-widzę, że odważyłaś się na schody złożone tylko ze stopni, ja się tego boję, że kapciami, butami będziemy brudzić i musimy zabudować całe schody zresztą jak większość chyba.

Już kolejna osoba ma przeszklenie na klatce schodowej-gratuluję Wam, mi nawet przez myśl to nie przeszło, 3 dzieci skutecznie utrudniłaby mi życie :) Już dzisiaj biegam ze ścierką do okien balkonowych bo moje dzieci lubią bawić się w glonojady :)

Mam do was pytanie odnośnie włączników/wyłączników i gniazdek, proszę podpowiedzcie mi jakie są firmy, ceny i gdzie sobie szukać choćby w necie, jakieś wiodące marki? Co polecacie? Ile cenowo mam mniej więcej przeznaczyć na te "szczegóły" znajomi mówią że ok, 3 tys zł ale nie wiem czy tak jest faktycznie.

Kasia my też mamy dwa glonojady...2 lata i 9 lat płci meskiej i mamy szklane barierki - efekt palce ale nie biegam ze szmatka bo nie jest az tak źle. Raz w tygodniu wystarczy, poza tym wiecznie glonojadami nie beda a i tak schody lubia najbardziej a to tylko cieszy ze trafny wybór. U Nas tak wyszły...306993306994306995306996306998

freckle
01-03-2015, 21:59
[Co do pstryczków-elektryczków, to u nas wyszło trochę więcej niż 3 tys, ale ogólnie tak to mniej więcej kosztuje (oczywiście zależy jakie wyłączniki się wybierze), ja "ściągnęłam" od naszej forumowiczki freckle i kupiłam Simon Premium 54 biały klawisz i antracytowa ramka, dla mnie u nas w domu wyglądają idealnie:)
306498[/QUOTE]

Skonieak no nie mogłam sie powstrzymac i musiałam iśc do pokoju syna i strzelic fotke...306999 haha znajdź różnice ;) a tak w ogóle to masz piekne pstryczki :wiggle:

julkawwy
02-03-2015, 10:35
1.Czy ktoś Was ma odkurzacz centralny? Możecie polecić takie rozwiązanie?

2. Czy w kuchni robiliście podwieszany sufit? My w suficie mamy dwa otwory do dodatkowej wentylacji w kuchni. Idą obie po ścianie sypialni, w górę wyprowadzone są dodatkowym kominem. I przez to mamy prawie na środku sufitu w kuchni dziury, do których trzeba będzie poprowadzić spiro od okapu.... Macie jakieś pomysły jak to zakryć, nie zabudowując całego sufitu karton gipsem?

kgbkoc
02-03-2015, 11:51
Miss- piggy o ile się nie mylę, to sama temat dzieci poruszyłaś na forum, wiec o co chodzi?????- że ktoś ma inne zdanie

My mamy centralny odkurzacz- AEG, u góry 1 gniazdko, na dole 3, ale wystarczą 2- w garażu i salonie, mamy 3 szufelki- przy kominki, w wiatrołapie i w kuchni. Jestem zadowolona.
Co do kuchni, to zależy, gdzie w suficie są te rury. Może zasłonią je szafki do sufitu. Mamy podwieszony sufit w kuchni, ale kuchnia od jadalni oddzielona jest drzwiami przesuwnymi i ginie ten uskok na suficie.

kgbkoc
02-03-2015, 11:53
Gniazdka i łączniki Schneider sedna, simon premion 54- szklane w kuchni i łazienkach, Berker kwadrat.

miss_piggy
02-03-2015, 11:59
Pisząc, że planuję tam zrobić strefę dla dzieci opisałam przeznaczenie pomieszczenia a nie tego czy dziecko powinno bawić się w salonie czy nie. To duża różnica. Proponuję więcej luzu i otwartości.
Miss- piggy o ile się nie mylę, to sama temat dzieci poruszyłaś na forum, wiec o co chodzi?????- że ktoś ma inne zdanie

My mamy centralny odkurzacz- AEG, u góry 1 gniazdko, na dole 3, ale wystarczą 2- w garażu i salonie, mamy 3 szufelki- przy kominki, w wiatrołapie i w kuchni. Jestem zadowolona.
Co do kuchni, to zależy, gdzie w suficie są te rury. Może zasłonią je szafki do sufitu. Mamy podwieszony sufit w kuchni, ale kuchnia od jadalni oddzielona jest drzwiami przesuwnymi i ginie ten uskok na suficie.

skonieak
02-03-2015, 13:09
][/QUOTE]Skonieak no nie mogłam sie powstrzymac i musiałam iśc do pokoju syna i strzelic fotke...306999 haha znajdź różnice ;) a tak w ogóle to masz piekne pstryczki :wiggle:[/QUOTE]

FreckleOdpowiedź jest prosta :p ściana w niebieskim/granatowym kolorze u mojego syna jest zaraz przy drzwiach po prawo(tylko my mamy lustrzane odbicie domu) :lol2:

A schody są piękne :)

fajna kobieta
02-03-2015, 15:00
Odkurzacz centralny to świetna sprawa,nawet nie myślałam ze tak sobie życie ułatwię.:pU nas sa dwa gniazda u góry i dwa na dole.Dodatkowo w kuchni pod zlewem tzw suszarka do sprzątania okruchów i w wiatrolapie ukryta w szafie.Oczywiscie jest tez gniazdo w garażu.My mamy Beam.W gratisie dostaliśmy dodatkowy zbiornik do sprzątania kominka :)

fajna kobieta
02-03-2015, 15:06
[QUOTE=julkawwy;6793767]1.Czy ktoś Was ma odkurzacz centralny? Możecie polecić takie rozwiązanie?

2. Czy w kuchni robiliście podwieszany sufit? My w suficie mamy dwa otwory do dodatkowej wentylacji w kuchni. Idą obie po ścianie sypialni, w górę wyprowadzone są dodatkowym kominem. I przez to mamy prawie na środku sufitu w kuchni dziury, do których trzeba będzie poprowadzić spiro od okapu.... Macie jakieś pomysły jak to zakryć, nie zabudowując całego sufitu karton gipsem?[/QUOTEZ racji tego ze cały dół podnosiliśmy o jeden dodatkowy porotherm to pozwoliliśmy sobie na obniżenie sufitu na całym parterze rownież kuchni.My mieliśmy tez do schowania rury z tym ze od rozprowadzenia kominkowego i fajnie sa ukryte w podwieszonym suficie wlasnie.:yes:

Kasia&Kamil
02-03-2015, 18:44
Dziękuję dziewczyny,

chyba zdecyduję się na Simon Nature, kolor jeszcze nie wybrany ale myślę intensywnie :)
Za mc musimy zacząć ocieplać budynek, jak Was to wyniosło cenowo? Jaka powierzchnia Wam wyszła? Wybrałyście 20 czy jednak 15 styropianu? Nasi budowlańcy mówią, że brak uzasadnienia 20, do 15 jest udowodnione ocieplenie, grubszy styr wcale nie jest lepszy od 15-to prawda? My jednak pilnujemy wytycznych w projekcie, żebyśmy później nie biadolili, gdy zrobimy inaczej :)

freckle
02-03-2015, 20:25
Skonieak

Dziekuje :)
Ha to ta sama sciana bo i my mamy lustrzane odbicie i to rowniez jest pokój syna szaro- chabrowy... Fajne te nasze domki :p a jak fajnie sie w nich mieszka ;)

freckle
02-03-2015, 20:29
1.Czy ktoś Was ma odkurzacz centralny? Możecie polecić takie rozwiązanie?

2. Czy w kuchni robiliście podwieszany sufit? My w suficie mamy dwa otwory do dodatkowej wentylacji w kuchni. Idą obie po ścianie sypialni, w górę wyprowadzone są dodatkowym kominem. I przez to mamy prawie na środku sufitu w kuchni dziury, do których trzeba będzie poprowadzić spiro od okapu.... Macie jakieś pomysły jak to zakryć, nie zabudowując całego sufitu karton gipsem?

My mamy Beam i jest super, bardzo ułatwia życia. Mamy jedno gniazdko na górze, dwa na dole, szufelka automatyczna w kuchni i w wiatrołapie i gniazdko w garażu - ostatnie nie potrzebne bo na odkurzaczu jest gniazdko i 9 metrowa rura spokojnie sprzata caly garaz. Ale tego nie wiedzielismy na etapie instalacji stad to gniazdko w garazu.
Jak narazie to wszyscy chca odkurzac...hahaha w koncu mam pomocników ;)

freckle
02-03-2015, 20:34
Dziękuję dziewczyny,

chyba zdecyduję się na Simon Nature, kolor jeszcze nie wybrany ale myślę intensywnie :)
Za mc musimy zacząć ocieplać budynek, jak Was to wyniosło cenowo? Jaka powierzchnia Wam wyszła? Wybrałyście 20 czy jednak 15 styropianu? Nasi budowlańcy mówią, że brak uzasadnienia 20, do 15 jest udowodnione ocieplenie, grubszy styr wcale nie jest lepszy od 15-to prawda? My jednak pilnujemy wytycznych w projekcie, żebyśmy później nie biadolili, gdy zrobimy inaczej :)

Co do ocieplenia to mysle ze kazdy fachowiec tak powie, nie wiem dlaczego ale powiem Ci co zauwazyłam... rachunki za gaz są MAŁE. Dla Nas najlepsza decyzja ever trzymac sie 20cm według planu. Mamy bardzo ciepło w domu - 23 stopnie, jest Nas czworo do mycia i rachunki za gaz są na poziomie 400zł do 460zł miesiecznie. Zużycie nie przekracza 200m3 na miesiac z wodą użytkową. Wiadomo że każdy powie że wiele czynników ma to wpływ ale z Naszych znajomych tylko my mamy 20cm styro i tylko u Nas można chodzic w zimie w szortach :)

miss_piggy
02-03-2015, 20:43
freckle obiżaliście wylewkę pod tym schowkiem? Widzę u Was schody.

Ha ha u mnie mega pierdolnik...wszystko sie tam miesci jak w piwnicy haha 305749305750 :lol2:

miss_piggy
02-03-2015, 20:45
Moi znajomi też mają 20 cm i zawsze jest bardzo ciepło. Może to nie z tego powodu a może właśnie z tego.


Co do ocieplenia to mysle ze kazdy fachowiec tak powie, nie wiem dlaczego ale powiem Ci co zauwazyłam... rachunki za gaz są MAŁE. Dla Nas najlepsza decyzja ever trzymac sie 20cm według planu. Mamy bardzo ciepło w domu - 23 stopnie, jest Nas czworo do mycia i rachunki za gaz są na poziomie 400zł do 460zł miesiecznie. Zużycie nie przekracza 200m3 na miesiac z wodą użytkową. Wiadomo że każdy powie że wiele czynników ma to wpływ ale z Naszych znajomych tylko my mamy 20cm styro i tylko u Nas można chodzic w zimie w szortach :)

kgbkoc
03-03-2015, 06:48
Jakie macie okapy w kuchni? Ja się załamałam, bo budowlańcy zrobili nam kanał od komina do okapu 100cm średnicy, wszystko już wytynkowane , wymalowane itd. Pan od okapów powiedział, ze żaden powyżej 400cm3 nie będzie działał prawidłowo. Chyba czeka nas pierwsze kucie :(

fajna kobieta
03-03-2015, 10:34
Nie wiem czy to z racji tego ze styropian 20....U nas 15 a tez upierała, sie na 20 ale jak nam juz z 10 osób odradziło to sie poddałam...Rachunki w granicach 450-500zl Liczba osób 5.W domu jest mega ciepło najstarszy syn to mnie juz denerwuje bo w samych bokserkach chodzi po domu.:mad:

fajna kobieta
03-03-2015, 10:35
Jakie macie okapy w kuchni? Ja się załamałam, bo budowlańcy zrobili nam kanał od komina do okapu 100cm średnicy, wszystko już wytynkowane , wymalowane itd. Pan od okapów powiedział, ze żaden powyżej 400cm3 nie będzie działał prawidłowo. Chyba czeka nas pierwsze kucie :(
Chyba ich fantazja poniosła....:mad:Wspolczuje....

julkawwy
03-03-2015, 12:56
Nie wiem czy to z racji tego ze styropian 20....U nas 15 a tez upierała, sie na 20 ale jak nam juz z 10 osób odradziło to sie poddałam...Rachunki w granicach 450-500zl Liczba osób 5.W domu jest mega ciepło najstarszy syn to mnie juz denerwuje bo w samych bokserkach chodzi po domu.:mad:

Wszyscy mówią, że mają ciepło w domu, to dobrze :)
A skoro ten temat poruszyliście, to powiedzcie mi jak ociepliliście w garazu sciany domu. Mówię tu o pralni na górze i łazienkę na górze. Bo jak się spojrzy z garazu w górę to widać częsciowo ściany tych pomieszczen. Normalnie styro ocieplaliście? 15cm? My tak własnie chcemy zrobic, co by przez sciane cieplo nie uciakało. A tą małą klitkę pod dachem nad kotłownią i gabinetem też jakoś ocieplaliscie? Pytam tych doświadczonych, co by poradzili:):):)

kgbkoc
03-03-2015, 16:12
My mamy styropian 15cm grafitowy, w garażu docieplony sufit pod łazienkami i ściana między garażem a wiatrołapem. Reszta nad garażem ocieplenie jak na posadzce, bo zrobiliśmy tam wyjście i mamy kolejny stryszek. Ostatni rachunek za prąd 680zł.

miss_piggy
03-03-2015, 16:37
kgbkoc czy możesz pochwalić się strychem nad garażem. Czy jest pojemny? Też o nim myślę.
My mamy styropian 15cm grafitowy, w garażu docieplony sufit pod łazienkami i ściana między garażem a wiatrołapem. Reszta nad garażem ocieplenie jak na posadzce, bo zrobiliśmy tam wyjście i mamy kolejny stryszek. Ostatni rachunek za prąd 680zł.

kgbkoc
03-03-2015, 16:44
15cm styropianu jest na zewnątrz. W środku mamy 10cm.

kgbkoc
03-03-2015, 16:53
Z racji tego że poszerzyliśmy garaż o metr, to zrobiło się tam dużo miejsca. Niestety nie pamiętam ile jest wysokości, a teraz mamy tam szczelnie zamknięte, bo schody jeszcze nie gotowe. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na wielkość otworu wejściowego, bo krzeseł i stołu ogrodowego nie wniesiemy. U nas to miejsce będzie na opony, narty, sanki, dziecięce skarby ogrodowe itp.

miss_piggy
03-03-2015, 20:37
kgbkoc a czy strych też jest nad kotłownią?

kgbkoc
04-03-2015, 15:39
Strych mamy nad gabinetem, kotłownią i garażem.

miss_piggy
04-03-2015, 19:30
Ktoś jeszcze tak zrobił? Też mam w planach taki stryszek tylko bez gabinetu, tam jak wcześniej pisałam chciałabym odsłonić deskowanie.

miss_piggy
04-03-2015, 19:47
Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią - słup konstrukcyjny między jadalnią a salonem. Ostatnio wpadła mi w oko taka fotka i pomyślałam, że jest to ciekawa propozycja na wykorzystanie przestrzeni między słupem a ścianą i zrobienie od strony jadalni takiej szafeczki :) 307314

Juster
04-03-2015, 20:25
Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią - słup konstrukcyjny między jadalnią a salonem. Ostatnio wpadła mi w oko taka fotka i pomyślałam, że jest to ciekawa propozycja na wykorzystanie przestrzeni między słupem a ścianą i zrobienie od strony jadalni takiej szafeczki :) 307314

mdzyu jadalnią a kuchnią chyba?? jest jakis pomysł.. tez mi chodziła taka witrynka z szybą po głowie ale nie mogłam odpuścić słupa.. uwielbiam słupy w domu .. na takiej duzej powierzchni :)

Juster
04-03-2015, 20:29
... a tak w ogóle to na górze tez mamy juz podłoge :)

307317307318


a te na dole rozjaśniliśmy przez dołożenie podwójnej warstwy oleju o błękitnym zabarwieniu

307319

miss_piggy
04-03-2015, 20:30
Oczywiście kuchni i jadalni :) Wszystko pewnie wyjdzie w praniu jak zobaczę na żywo ten słup. Nie wiem czy ktoś zdecydował się na montaż malutkiego telewizora w kuchni. Pomyślałam, że mógłby wisieć w rogu dokładnie za tą witryną.

miss_piggy
04-03-2015, 20:31
Zaczyna się robić domowo. Czekam na kolejne etapy.
... a tak w ogóle to na górze tez mamy juz podłoge :)

307317307318


a te na dole rozjaśniliśmy przez dołożenie podwójnej warstwy oleju o błękitnym zabarwieniu

307319

miss_piggy
04-03-2015, 20:34
Bardzo interesujące płytki Juster. Widzę tylko fragment , jakie to pomieszczenie?

Juster
04-03-2015, 20:59
Bardzo interesujące płytki Juster. Widzę tylko fragment , jakie to pomieszczenie?

strone lub 2 wczesniej juz pisałam :) płytki są w kuchni jadalni, holu i w sieni :)

Juster
04-03-2015, 21:00
strone lub 2 wczesniej juz pisałam :) płytki są w kuchni jadalni, holu i w sieni :)

a zaraz jeszcze fragment na górze widac.. te niebieskie? to łazienka.. o tym jescze nie było.. :) czekam aż posprzątają i wrzucam foty :)

miss_piggy
04-03-2015, 21:39
Tak, te niebieskie we wzorki. Oryginalnie to wygląda i zapowiada się ciekawie.
a zaraz jeszcze fragment na górze widac.. te niebieskie? to łazienka.. o tym jescze nie było.. :) czekam aż posprzątają i wrzucam foty :)

kgbkoc
05-03-2015, 10:00
U nas taka witryna będzie, wcześniej qrzucalam wizualizacje dołu i w projekcie jes lustrzana, ale zdecydowałam się na ciemny dąb - w trakcie realizacji przez stolarza- nie mogę wrzucić zdjęć live. Od tyłu witryny czyli od kuchni będzie wszystko zlicowanie ze słupem. Tv w kuchni planuję albo na słupie albo za tą witryną.

julkawwy
05-03-2015, 10:23
Drodzy, czy możecie mi coś podpowiedzieć?
Jak mieliście stan surowy otwarty, zamówieliście okna, to co potem po kolei robiliście??? My planujemy CO i elektryke, potem tynki, terakote, lazienki, malowanie, podłogi i reszte w srodku. Ale zastanwiamy się nad tym kiedy ocieplać dom styropianem? Zdania są podzielone- jedni mówią, że lepiej, żeby tynki wyschły i ocieplać dom dopiero na jesień, a inni,że od razu po wstawieniu okien..
A jak było u Was?

Juster
05-03-2015, 11:28
Drodzy, czy możecie mi coś podpowiedzieć?
Jak mieliście stan surowy otwarty, zamówieliście okna, to co potem po kolei robiliście??? My planujemy CO i elektryke, potem tynki, terakote, lazienki, malowanie, podłogi i reszte w srodku. Ale zastanwiamy się nad tym kiedy ocieplać dom styropianem? Zdania są podzielone- jedni mówią, że lepiej, żeby tynki wyschły i ocieplać dom dopiero na jesień, a inni,że od razu po wstawieniu okien..
A jak było u Was?

my najpierw ocieplaliśmy z zewnątrz, miesiąc później robilismy tynki.
:) okna duużo wczesniej były wstawiane :)

julkawwy
05-03-2015, 11:57
my najpierw ocieplaliśmy z zewnątrz, miesiąc później robilismy tynki.
:) okna duużo wczesniej były wstawiane :)

A nie było problemu z tym, że tynki nie wysychały albo cos?

Juster
05-03-2015, 12:07
A nie było problemu z tym, że tynki nie wysychały albo cos?

:) nie, i dodam ze tynki zaczęlismy pod koniec listopada bo była ładna pogoda.. niestety jak konczyli przyszły mrozy. Ale wypożyczylismy nagrzewnicę i dało rade :)307366

kgbkoc
05-03-2015, 12:55
U nas okna, hydraulika, elektryka, tynki i ocieplenie.

fajna kobieta
05-03-2015, 17:28
My to miejsce wykorzystaliśmy wlasnie na zabudowana witrynie na szkło.Nigdy nie zawiele takich miejsc na skorupy ;)307390

fajna kobieta
05-03-2015, 17:34
Ktos pytał o tv w kuchni? My mamy miejsce przeznaczone na telewizor ale nie udało nam sie do tej pory kupic w odpowiednim rozmiarze.Albo sa 32 calowe( za duzy) albo 21 calowe( za mały);)307391

miss_piggy
05-03-2015, 19:04
Dziękuję za zdjęcia witrynki. Zastanawiam się nad nią dość mocno. Myślałam o zrobieniu takiego ażurowane regału np. na butelki lub inne szpargały.

fajna kobieta
05-03-2015, 19:08
Jasne.Warto wykorzystać to miejsce na cos przydatnego.W ostateczności można tam kwiat postawić ale szkoda miejsca....;)

miss_piggy
05-03-2015, 19:08
Może taki. Biały 26" http://www.zakupy.frito.pl/RTV/Telewizory/Telewizory_LED/Telewizor_LED_26EL834G_bialy,13978.html
Ktos pytał o tv w kuchni? My mamy miejsce przeznaczone na telewizor ale nie udało nam sie do tej pory kupic w odpowiednim rozmiarze.Albo sa 32 calowe( za duzy) albo 21 calowe( za mały);)307391

miss_piggy
05-03-2015, 19:09
Oczywiście na butelki z winem nie puste ;)

karmenka
05-03-2015, 19:19
My to miejsce wykorzystaliśmy wlasnie na zabudowana witrynie na szkło.Nigdy nie zawiele takich miejsc na skorupy ;)307390

Piękna kuchnia, my też planujemy podobną. Mam pytanie odnośnie likwidacji okna w kuchni czy nie jest za ciemno? (u nas okno od "zlewu" będzie na północ) Widzę, że u Państwa w jadalni chyba jest duże okno jak bym mogła prosić o zdjęcia okien na tej ścianie to bym była wdzięczna. My budujemy Kasjopeję 3 lustrzane odbicie, likwidujemy podcień i do poniedziałku zastanawiamy się co do ustawienia okien, kuchnia, jadalnia, salon. Jutro wylewamy chudziak, a od poniedziałku mury no i otwory na okna ;).
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

miss_piggy
05-03-2015, 19:22
karmenka witaj :welcome: jesteśmy na podobny etapie. Ja już mam chudziaka wylanego i mam nadzieję od poniedziałku idziemy ze ścianami.

miss_piggy
05-03-2015, 19:36
karmenka my zdecydowaliśmy się na następujące zmiany w oknach:
kuchnia - okno od frontu zostaje zwężone tak aby można było poprowadzić ciąg szafek takich jak ma fajna_kobieta ale na ścianie od strony korytarza. Likwiduję to przejście między korytarzem a szafą. Powiększam wiatrołap tak aby kuchnia zamknęła się w kwadracie. Zyskuję dzięki temu większy wiatrołap i dłuższą ścianę w kuchni.
drugie okno zostawiamy, jedynie przesuwamy je lekko w głąb kuchni
jadalnia -okno zostaje
salon - okna narożne zostają , usuwamy okno przy ścianie gabinetu, ponieważ nie budujemy tej ściany i światło z gabinetu będzie wpadać do środka
gabinet - jedno okno robimy do samej ziemi , drugie na wysokości 45 cm. (na tym oknie planujemy zrobić siedzisko)
korytarz - okno na szerokość ściany
piętro - jedynie okno w gabinecie lekko przesunęliśmy

Pamiętaj o jednym aby ustalić sobie dobrą wysokość parapetów szczególnie na parterze tak aby w kuchni ładnie blat Ci wszedł na parapet. Ja mam ustalone na 86 cm. W projekcie jest chyba 90 cm. Jeśli zmienić wysokość okna w kuchni to już wszystkie powinnaś zmienić na jednym poziomie.

fajna kobieta
05-03-2015, 19:37
karmenka :welcome:Cofnij sie do strony 147 tam wrzuciłam wiecej zdjeć kuchni jak jestes ciekawa.W kuchni nie jest za ciemno z jednym oknem a wręcz przeciwnie czasem musimy rolete troche opuścić jak słońce zaświeci..Jutro wrzucę zdjecia jadalni to podpatrzysz sobie te okna.:)

fajna kobieta
05-03-2015, 19:39
Miss_piggy dzięki za namiar na tv- ten model mamy u córki w pokoju.:)

fajna kobieta
05-03-2015, 19:41
Oczywiście na butelki z winem nie puste ;)
Sie wieeee....:D

miss_piggy
05-03-2015, 20:33
karmenka jeszcze musisz zastanowić się nad oknami narożnymi. Czy będziesz robić tak jak w projekcie czyli okno narożne bez słupka z pustaka pomiędzy nimi czy z profilem okiennym. Możesz mieć również opcję ruchomego słupka (chyba tak to się nazywa), którego po rozsunięciu dwóch kwater narożnych nie ma. To są trudne wybory finansowe. Możesz oczywiście wybudować sobie słupek z pustaka i mieć dwa duże okna.

skonieak
05-03-2015, 22:24
Piękna kuchnia, my też planujemy podobną. Mam pytanie odnośnie likwidacji okna w kuchni czy nie jest za ciemno? (u nas okno od "zlewu" będzie na północ) Widzę, że u Państwa w jadalni chyba jest duże okno jak bym mogła prosić o zdjęcia okien na tej ścianie to bym była wdzięczna. My budujemy Kasjopeję 3 lustrzane odbicie, likwidujemy podcień i do poniedziałku zastanawiamy się co do ustawienia okien, kuchnia, jadalnia, salon. Jutro wylewamy chudziak, a od poniedziałku mury no i otwory na okna ;).
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
U nas w kuchni jest tylko okno od frontu i absolutnie nie ma mowy o braku światła, w jadalni okno powiększyłam do rozmiarów salonowych narożnych (tzn. Wysokość, szerokość bez zmian), zlikwidowałam rownież okno w salonie przy gabinecie (w projekcie to jest chyba oznaczone jako fix), dodatkowo usunęłam okno na klatce schodowej i w kotłowni zamiast okna, zrobiliśmy drzwi.

julkawwy
06-03-2015, 16:53
My to miejsce wykorzystaliśmy wlasnie na zabudowana witrynie na szkło.Nigdy nie zawiele takich miejsc na skorupy ;)307390

wow!!! Fajna kobieta, piękna macie tą kuchnię :) i Superowo, że tą witrynkę wymysliłaś :) Ja myslalam o takiej na ścianie szafy, ale byloby malo miejsca na przejscie i będzie na ścianie jadalni tej od ogrodu, bo nie mamy tam okna :)

julkawwy
06-03-2015, 16:57
wow!!! Fajna kobieta, piękna macie tą kuchnię :) i Superowo, że tą witrynkę wymysliłaś :) Ja myslalam o takiej na ścianie szafy, ale byloby malo miejsca na przejscie i będzie na ścianie jadalni tej od ogrodu, bo nie mamy tam okna :)




a czy ktoś z Was robił taką białą podbitkę może?
307519

julkawwy
06-03-2015, 17:10
I kolejne pytanie mam. Czy ktoś z Was robił na zimę tylko jeden dach,ten główny (folia i blacha), a daszki boczne deskował i papował?
Bo my tak zrobiliśmy i teraz się zastanawiamy czy zaprosić dekarzy dopiero po ociepleniu i pomalowaniu całego domu (żeby nie porysowali blachy), czy myślicie że blacha nie zostanie porysowana? Bo tak nie chcemy wszystkiego odkłądać na potem, bo się możemy nie wyrobić:P

karmenka
06-03-2015, 18:34
karmenka :welcome:Cofnij sie do strony 147 tam wrzuciłam wiecej zdjeć kuchni jak jestes ciekawa.W kuchni nie jest za ciemno z jednym oknem a wręcz przeciwnie czasem musimy rolete troche opuścić jak słońce zaświeci..Jutro wrzucę zdjecia jadalni to podpatrzysz sobie te okna.:)

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, obejrzałam sobie domek "fajnej" z zewnątrz fajnie się prezentuje :) z tyłu piękny taras, u nas chyba taki by się nie zmieścił (13 m za domem) a w jadali podpatrzyłam 3 okna można wiedzieć jaki mają wymiar chyba zdecydujemy się na podobne :) a ten taras ile ma metrów i czy pozwolenie na niego trzeba mieć?
W salonie chyba zmniejszymy okna do 190cm nie wszyscy chcą na 2m dać gwarancję, zastanawiamy się nad opcją jedne przesuwne (prześwit mają 90cm) a drugie otwierane na rozcież (tak aby wnieść to co frontem się nie zmieści) , czy te okno przy gabinecie w takiej postaci jak jest da radę zrobić siedzisko? Gabinet zostaje u nas tak jak jest jako pokój gościnny.
Próbuję wkleić zdjęcie naszego stanu "0" ale chyba coś mi nie wychodzi zdjęcie chyba ma za dużą pojemność ;)

miss_piggy
06-03-2015, 23:16
Siedzisko da się zrobić ale będzie wysoko.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, obejrzałam sobie domek "fajnej" z zewnątrz fajnie się prezentuje :) z tyłu piękny taras, u nas chyba taki by się nie zmieścił (13 m za domem) a w jadali podpatrzyłam 3 okna można wiedzieć jaki mają wymiar chyba zdecydujemy się na podobne :) a ten taras ile ma metrów i czy pozwolenie na niego trzeba mieć?
W salonie chyba zmniejszymy okna do 190cm nie wszyscy chcą na 2m dać gwarancję, zastanawiamy się nad opcją jedne przesuwne (prześwit mają 90cm) a drugie otwierane na rozcież (tak aby wnieść to co frontem się nie zmieści) , czy te okno przy gabinecie w takiej postaci jak jest da radę zrobić siedzisko? Gabinet zostaje u nas tak jak jest jako pokój gościnny.
Próbuję wkleić zdjęcie naszego stanu "0" ale chyba coś mi nie wychodzi zdjęcie chyba ma za dużą pojemność ;)

Juster
07-03-2015, 11:58
Doczekaliśmy się mebli w 307562307563307564307565 kuchni :)

Juster
07-03-2015, 11:59
i schodów

307566 (podstopnice jasno szare)

Juster
07-03-2015, 12:04
łazienka ogólna na górze..
307567307568307569

skonieak
07-03-2015, 15:33
Doczekaliśmy się mebli w 307562307563307564307565 kuchni :)

Podoba mi się to połączenie cegiełki z szarymi frontami:) gdybyś mogła pokazać jeszcze blat, bo na tych fotkach kiepsko widać, schody też są super (u nas w trakcie montażu) natomiast ja nadal czekam na kosmiczną łazienkę, tak, tak, cały czas pamietam;)

Juster
07-03-2015, 19:10
Podoba mi się to połączenie cegiełki z szarymi frontami:) gdybyś mogła pokazać jeszcze blat, bo na tych fotkach kiepsko widać, schody też są super (u nas w trakcie montażu) natomiast ja nadal czekam na kosmiczną łazienkę, tak, tak, cały czas pamietam;)

Hej, blat wyglada jak betonowy :) spróbuję zrobić przy najbliższej okazji z bliska. Na pewno nie chcieliśmy białej kuchni.. szarej też nie.. miał być turkusik, ale jakoś tak zgralismy do tej cegły szary i jestesmy zadowoleni. Jeszcze jak światło tam wejdzie to sie troche rozjaśni.

Nooooooooo nieeeeeeee wierzę pamiętasz!!!? :DD hahha wiesz co no kiedy ja ją zapowiadałam.. we wrześniu? Gościu jest jeden i okazał się totalnie powolny + jak coś trzeba zrobić dodatkowo to robi on.. póki co dwa dni wiercił otwory na wieszaki, wieszak na papier, mydło... bo gres ponoć twardy i mu sie schodzi... MASAKRA... jak ja się cieszę że mu za godziny nie płacimy bo z torbami byśmy poszli :DD ok za cierpliwość.. prosze, wrzucam jedna fotkę.. 307615 ale narazie straszny tam bałagan, płytki nie umyte.. średnio widać, no ale prosze:) zamysł był taki ze łazienka dla gości ma być totalnie różna od reszty domu.. ciemna i taka zaskakująca, więc położyliśmy gres i na sciany i na podłogę :) na wprost lustra jest dekor z takich lustrzanych płytek ale ze narazie brudne to wrzuce jak bedzie posprzątane :) niedługo wrzucę też łązienkę przy sypialni :)

pozdrawiam

skonieak
08-03-2015, 21:49
Hej, blat wyglada jak betonowy :) spróbuję zrobić przy najbliższej okazji z bliska. Na pewno nie chcieliśmy białej kuchni.. szarej też nie.. miał być turkusik, ale jakoś tak zgralismy do tej cegły szary i jestesmy zadowoleni. Jeszcze jak światło tam wejdzie to sie troche rozjaśni.

Nooooooooo nieeeeeeee wierzę pamiętasz!!!? :DD hahha wiesz co no kiedy ja ją zapowiadałam.. we wrześniu? Gościu jest jeden i okazał się totalnie powolny + jak coś trzeba zrobić dodatkowo to robi on.. póki co dwa dni wiercił otwory na wieszaki, wieszak na papier, mydło... bo gres ponoć twardy i mu sie schodzi... MASAKRA... jak ja się cieszę że mu za godziny nie płacimy bo z torbami byśmy poszli :DD ok za cierpliwość.. prosze, wrzucam jedna fotkę.. 307615 ale narazie straszny tam bałagan, płytki nie umyte.. średnio widać, no ale prosze:) zamysł był taki ze łazienka dla gości ma być totalnie różna od reszty domu.. ciemna i taka zaskakująca, więc położyliśmy gres i na sciany i na podłogę :) na wprost lustra jest dekor z takich lustrzanych płytek ale ze narazie brudne to wrzuce jak bedzie posprzątane :) niedługo wrzucę też łązienkę przy sypialni :)

pozdrawiam
Jak betonowy, to dla mnie super, bo u mnie na zdjęciu wyglądał kremowo i trochę mi to nie grało :rolleyes:
Specjalista- artysta;) ma swoje tempo i zasady i koniec;)
Faktycznie zapowiada się kosmicznie, lustro z głębią :D , lustrzany dekor:popcorn: swoją drogą, ciekawe czy przy takim lustrze można sie umalować (tzn. Chodzi mi o oświetlenie, wystarczające?)

Czekam na kolejne fotki:)

Juster
08-03-2015, 22:14
Jak betonowy, to dla mnie super, bo u mnie na zdjęciu wyglądał kremowo i trochę mi to nie grało :rolleyes:
Specjalista- artysta;) ma swoje tempo i zasady i koniec;)
Faktycznie zapowiada się kosmicznie, lustro z głębią :D , lustrzany dekor:popcorn: swoją drogą, ciekawe czy przy takim lustrze można sie umalować (tzn. Chodzi mi o oświetlenie, wystarczające?)

Czekam na kolejne fotki:)


Tak blat jest betonowy i bardzo dobrze zrobiona imitacja bo nic sie nie świeci i wyglada calkiem "naturalnie" :))
specjalista, artysta hahaha :) nie no nie narzekam, wszystko łądnie równo i dokłądnie ale tempoooooooo... :jawdrop:

Co do lustra to normalne lustro z podswietleniem wiec powinno dać sie umalowac :) dam znac.. chociaz to łązienka dla gości wiec ja sie tam malowac nie bede :)

Nowe fotki soon :)

Kasia&Kamil
09-03-2015, 07:13
Słuchajcie, patrzę na te Wasze fotki i już nie mogę się doczekać tego etapu, to już za 2 tygodnie :) Podpowiedzcie mi jedną rzecz. Jak Wasze ekipy z wykończeniówki postępowały z tynkami przed malowaniem, zdobieniem itp? Czy wszyscy mają tą flizulinę czy tam flizelinę? Nam mowią że jest to konieczność przed położeniem jakiejkolwiek struktury czy farba na te nasze ściany, tynki muszą być czymś jeszcze pokryte, ponieważ farba kładziona bezpośrednio wyglądałaby źle, widać będzie mazy. Może jakieś inne rozwiązania u Was? Dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam

skonieak
09-03-2015, 12:14
Słuchajcie, patrzę na te Wasze fotki i już nie mogę się doczekać tego etapu, to już za 2 tygodnie :) Podpowiedzcie mi jedną rzecz. Jak Wasze ekipy z wykończeniówki postępowały z tynkami przed malowaniem, zdobieniem itp? Czy wszyscy mają tą flizulinę czy tam flizelinę? Nam mowią że jest to konieczność przed położeniem jakiejkolwiek struktury czy farba na te nasze ściany, tynki muszą być czymś jeszcze pokryte, ponieważ farba kładziona bezpośrednio wyglądałaby źle, widać będzie mazy. Może jakieś inne rozwiązania u Was? Dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam

U nas tradycyjnie robione były gładzie na ścianach.

tomek898989
10-03-2015, 08:06
Jestem na etapie tynków więc cos nie cos wiem w tym temacie. U nas sa robione tynki gipsowe utwardzane zeta dolina nidy. Te tynki sa polozone i zrobione na gotowo do malowania, gladkie jak pupa niemowlecia. Przed pomalowaniem nalezy jedynie zmatowic papierem sciernym, grunt i malujemy.
W przypadku tynkow cem wap. ktore bedziemy mieli w lazienkach garazu i kotlowni, nalezy zagruntowac sciany specjalnym wypelniaczem ktory sprawi ze ewentualne pekniecia ktore sa nieuniknione przy takich tynkach, nie beda widoczne po przykryciu ich warstwami farby.

PS. Jeszcze mam pytanie do Juster. Jaka metodą macie zrobione podstopnie na klatce schodowej?

freckle
10-03-2015, 08:18
freckle obiżaliście wylewkę pod tym schowkiem? Widzę u Was schody.

My mamy niżej schowek garaz i kotlownie tez, sa tam dwa male stopnie. Tak wyszlo z ukształtowania terenu. LKazienka na dole tez byla nizej ale ja wyruwnalismy do poziomu salonu itd. A dzieki temu ze schowek nizej stoje w nim normalnie i teraz to juz oficjanie spizarnia :)

freckle
10-03-2015, 08:25
Drodzy, czy możecie mi coś podpowiedzieć?
Jak mieliście stan surowy otwarty, zamówieliście okna, to co potem po kolei robiliście??? My planujemy CO i elektryke, potem tynki, terakote, lazienki, malowanie, podłogi i reszte w srodku. Ale zastanwiamy się nad tym kiedy ocieplać dom styropianem? Zdania są podzielone- jedni mówią, że lepiej, żeby tynki wyschły i ocieplać dom dopiero na jesień, a inni,że od razu po wstawieniu okien..
A jak było u Was?

U Nas ocieplenie weszło w czerwcu jak wszystko wyschło tzn. styczeń okna, luty instalacje, marzec tynki i wylewki i jak wyschło dobrze to weszli panowie od sufitów po nich już płytkarze i w czerwcu ocieplenie i malowanie malowanie i malowanie :)

freckle
10-03-2015, 08:39
Doczekaliśmy się mebli w 307562307563307564307565 kuchni :)

Super Juster gratulacje! Pieknie wyszła kuchnia :)

julkawwy
10-03-2015, 14:04
U Nas ocieplenie weszło w czerwcu jak wszystko wyschło tzn. styczeń okna, luty instalacje, marzec tynki i wylewki i jak wyschło dobrze to weszli panowie od sufitów po nich już płytkarze i w czerwcu ocieplenie i malowanie malowanie i malowanie :)

Dzięki freckle za odpowiedź:) u nas bedzie podobnie, ale zaczynamy od kwietnia z oknami :)

Juster
10-03-2015, 21:37
Słuchajcie, patrzę na te Wasze fotki i już nie mogę się doczekać tego etapu, to już za 2 tygodnie :) Podpowiedzcie mi jedną rzecz. Jak Wasze ekipy z wykończeniówki postępowały z tynkami przed malowaniem, zdobieniem itp? Czy wszyscy mają tą flizulinę czy tam flizelinę? Nam mowią że jest to konieczność przed położeniem jakiejkolwiek struktury czy farba na te nasze ściany, tynki muszą być czymś jeszcze pokryte, ponieważ farba kładziona bezpośrednio wyglądałaby źle, widać będzie mazy. Może jakieś inne rozwiązania u Was? Dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam

u nas tynki betonowe bez gładzi gipsowych, na to grunt i farba :)

Juster
10-03-2015, 21:38
Jestem na etapie tynków więc cos nie cos wiem w tym temacie. U nas sa robione tynki gipsowe utwardzane zeta dolina nidy. Te tynki sa polozone i zrobione na gotowo do malowania, gladkie jak pupa niemowlecia. Przed pomalowaniem nalezy jedynie zmatowic papierem sciernym, grunt i malujemy.
W przypadku tynkow cem wap. ktore bedziemy mieli w lazienkach garazu i kotlowni, nalezy zagruntowac sciany specjalnym wypelniaczem ktory sprawi ze ewentualne pekniecia ktore sa nieuniknione przy takich tynkach, nie beda widoczne po przykryciu ich warstwami farby.

PS. Jeszcze mam pytanie do Juster. Jaka metodą macie zrobione podstopnie na klatce schodowej?

Nie wiem nie znam metody :)

Juster
10-03-2015, 21:40
My mamy niżej schowek garaz i kotlownie tez, sa tam dwa male stopnie. Tak wyszlo z ukształtowania terenu. LKazienka na dole tez byla nizej ale ja wyruwnalismy do poziomu salonu itd. A dzieki temu ze schowek nizej stoje w nim normalnie i teraz to juz oficjanie spizarnia :)

hmm a u nas obnizenie wyszło tylko w spiżarni .. mamy tam 2 stopnie, w garazu sami zrobilismy spadek w str bramy by ewentualna woda spływała do "korytka" reszta domu (parteru) na jednym poziomie :)

Juster
10-03-2015, 21:40
Super Juster gratulacje! Pieknie wyszła kuchnia :)

dzięki :) tez jestesmy zadowoleni - zrobie później fotki przy normalnym oświetleniu bedzie troche jasniej :)

miss_piggy
11-03-2015, 13:42
Moi drodzy widzę, że tutaj wiele osób ma białe drzwi. Jakie są Wasze odczucia i spostrzeżenia w trakcie ich użytkowania. Jak z utrzymaniem w czystości ?
No i kolejne pytanie. Grzejniki. Jakie wybraliście? Jakie wrażenia?
Chętnie zobaczyłabym parę zdjęć.

julkawwy
11-03-2015, 18:15
Moi drodzy widzę, że tutaj wiele osób ma białe drzwi. Jakie są Wasze odczucia i spostrzeżenia w trakcie ich użytkowania. Jak z utrzymaniem w czystości ?
No i kolejne pytanie. Grzejniki. Jakie wybraliście? Jakie wrażenia?
Chętnie zobaczyłabym parę zdjęć.

Podłączam się pod pytanie. Zastanawiam się nad Tiarą Polskone-tak jak freckle na forum pokazywała. No piękne te białe :)
A grzejniki planujemy viessmann

miss_piggy
11-03-2015, 18:39
A jaki model grzejników? Ja myślę nad dekoracyjnymi i mam zagwozdkę jakie? Proszę o podawanie modeli i producentów.
Podłączam się pod pytanie. Zastanawiam się nad Tiarą Polskone-tak jak freckle na forum pokazywała. No piękne te białe :)
A grzejniki planujemy viessmann

julkawwy
11-03-2015, 18:57
A jaki model grzejników? Ja myślę nad dekoracyjnymi i mam zagwozdkę jakie? Proszę o podawanie modeli i producentów.

grzejniki takie zwykle białe kwadratowe. Ewentualnie jeden dekoracyjny ala Purmo na jednej ze ścian salonu

skonieak
11-03-2015, 21:30
A jaki model grzejników? Ja myślę nad dekoracyjnymi i mam zagwozdkę jakie? Proszę o podawanie modeli i producentów.
U nas podłogówka wszędzie, także grzejiniki mamy tylko w łazienkach, takie:
308242
Grzejnik ZigZag Terma Technologie

skonieak
11-03-2015, 21:55
Podłączam się pod pytanie. Zastanawiam się nad Tiarą Polskone-tak jak freckle na forum pokazywała. No piękne te białe :)
A grzejniki planujemy viessmann

U nas też będą (Koniec marca)Polskone, bezprzylgowe model Simple,(całe zabudowane), bardzo podobne do Tiary, tylko mają sam frez bez tej aluminiowej wstawki.
308254

julkawwy
12-03-2015, 08:29
U nas też będą (Koniec marca)Polskone, bezprzylgowe model Simple,(całe zabudowane), bardzo podobne do Tiary, tylko mają sam frez bez tej aluminiowej wstawki.
308254

a to nie jest szyba a nie aluminiowa wstawka w tej Tiarze? tak mi sie wydawało...
A ile placiliscie za jedne drzwi z futrynami - za caly komplet?

skonieak
12-03-2015, 09:34
a to nie jest szyba a nie aluminiowa wstawka w tej Tiarze? tak mi sie wydawało...
A ile placiliscie za jedne drzwi z futrynami - za caly komplet?

To nie jest szyba, widziałam w salonie, to tak jak napisałam taki aluminowy pasek. Za drzwi płacimy 14 tys.

julkawwy
12-03-2015, 09:42
To nie jest szyba, widziałam w salonie, to tak jak napisałam taki aluminowy pasek. Za drzwi płacimy 14 tys.

aaa to zmienia postać rzeczy:) Byłam przekonana, że to szybka i że da trochę swiatła w pokoju...
a ile sztuk drzwi kupowaliście?

fajna kobieta
12-03-2015, 10:32
U nas Interdoory model Derby.Za cholerę nie pamietam ile płaciliśmy ? ;)308309

skonieak
12-03-2015, 12:23
U nas Interdoory model Derby.Za cholerę nie pamietam ile płaciliśmy ? ;)308309

Drzwi, drzwiami, ale pochwal się lepiej co to za przepiękne kinkiety wiszą?:) ;)

skonieak
12-03-2015, 12:24
aaa to zmienia postać rzeczy:) Byłam przekonana, że to szybka i że da trochę swiatła w pokoju...
a ile sztuk drzwi kupowaliście?

Całe 11 sztuk :)

fajna kobieta
12-03-2015, 12:25
skonieak www.decoratore.pl :)

skonieak
12-03-2015, 12:55
skonieak www.decoratore.pl :)

Fajna Kobieto dzięki, super strona:)

fajna kobieta
12-03-2015, 13:22
Bardzo Prosze.;)

julkawwy
12-03-2015, 14:11
Całe 11 sztuk :)
Super :) Dziękuję!!!

julkawwy
12-03-2015, 14:12
Drzwi, drzwiami, ale pochwal się lepiej co to za przepiękne kinkiety wiszą?:) ;)

a to ujęcie to w którym miejscu naszych kasjopejek jest? Bo jakos nie moge zlokalizować przestrzennie :P

fajna kobieta
12-03-2015, 14:33
U mnie jest to wejście do wiatrolapu.Z tym ze moja Kasjopea totalnie przerobiona wiec cieżko porównywać do pierwotnego projektu.;)

miss_piggy
12-03-2015, 18:49
Rozumiem, że większość jednak wybrała podłogówkę. Ja mam na oku firmę Sterlad Planar albo Purmo Kos V. Może macie jakieś doświadczenia z nimi?
Poza tym co do użytkowania białych drzwi? Czy się brudzą? Jakie wrażenia? A może ktoś kupił drzwi białe u stolarza?

miss_piggy
12-03-2015, 19:04
Podnoszę kolejną kwestię. Zapewne większość z Was na ustawienie domu tak aby wejście była na północ a okna z salonu na południe. Mając tak duże przeszklenia jak radzicie sobie w słoneczne dni. Macie rolety zew/wew., zasłony, żaluzje wew/zew? Chodzi mi głównie o to czy w słoneczne dni konieczne jest przysłonięcie a wręcz całkowite zasłonięcie albo ograniczyć nagrzewanie pomieszczenia i odbijania światła na TV?

miss_piggy
12-03-2015, 20:37
308376

Właśnie pracuję nad jednym ze schowków w domu i wpadła mi taka myśl. Zrobić ukryte drzwi. Znowu poczułam się jak dziecko. Opowieści z Narnii albo stare zamczyska z zakamarkami. Czad !!!
308378308379308382308383

Juster
13-03-2015, 09:00
308376

Właśnie pracuję nad jednym ze schowków w domu i wpadła mi taka myśl. Zrobić ukryte drzwi. Znowu poczułam się jak dziecko. Opowieści z Narnii albo stare zamczyska z zakamarkami. Czad !!!
308378308379308382308383

ja bede miała wlasnie takie drzwi ukryte jak na ostatnim foto do "pokoju gościnnego" za salonem :)

skonieak
13-03-2015, 09:55
ja bede miała wlasnie takie drzwi ukryte jak na ostatnim foto do "pokoju gościnnego" za salonem :)

Ja też długo się zastanawiałam jak pogodzić na tej ścianie drzwi i telewizor(Jak dla mnie za dużo tam się działo) i rozwiązałam to w ten sposób, że telewizor będzie na tej ścianie :D
308436

skonieak
13-03-2015, 09:57
308376

Właśnie pracuję nad jednym ze schowków w domu i wpadła mi taka myśl. Zrobić ukryte drzwi. Znowu poczułam się jak dziecko. Opowieści z Narnii albo stare zamczyska z zakamarkami. Czad !!!
308378308379308382308383

Oj tak opowieści z Narnii uwielbiałam to, a te magiczne drzwi:rolleyes:

kasjomania
13-03-2015, 10:11
Ja też długo się zastanawiałam jak pogodzić na tej ścianie drzwi i telewizor(Jak dla mnie za dużo tam się działo) i rozwiązałam to w ten sposób, że telewizor będzie na tej ścianie :D
308436

U nas tez tak bedzie :)

miss_piggy
13-03-2015, 10:16
Ja rezygnuję ze ściany z drzwiami do gabinetu dlatego też miałam ten problem. Zdecydowałam się umieścić TV na ścianie kominkowej. Później wkleję wizualizację.
Ja też długo się zastanawiałam jak pogodzić na tej ścianie drzwi i telewizor(Jak dla mnie za dużo tam się działo) i rozwiązałam to w ten sposób, że telewizor będzie na tej ścianie :D
308436

skonieak
13-03-2015, 11:19
Ja rezygnuję ze ściany z drzwiami do gabinetu dlatego też miałam ten problem. Zdecydowałam się umieścić TV na ścianie kominkowej. Później wkleję wizualizację.

Też początkowo myślałam o ścianie kominkowej, ale u nas schody są "otwarte" także odpada, poza tym po prostu za mało miejsca. Ale chętnie zobaczę Twój pomysł :)

tomek898989
13-03-2015, 13:37
308376

Właśnie pracuję nad jednym ze schowków w domu i wpadła mi taka myśl. Zrobić ukryte drzwi. Znowu poczułam się jak dziecko. Opowieści z Narnii albo stare zamczyska z zakamarkami. Czad !!!
308378308379308382308383

A mi za to patrząc na trzecie zdjęcie przypomniala sie jedna z czescia Paranormal Activity...:D

miss_piggy
13-03-2015, 13:40
Hmm... ja tylko jedną część widziałam ale nie mam takich skojarzeń :)))
A mi za to patrząc na trzecie zdjęcie przypomniala sie jedna z czescia Paranormal Activity...:D

Juster
13-03-2015, 20:46
A mi za to patrząc na trzecie zdjęcie przypomniala sie jedna z czescia Paranormal Activity...:D

hahahah dobre :D

Juster
13-03-2015, 20:47
Ja rezygnuję ze ściany z drzwiami do gabinetu dlatego też miałam ten problem. Zdecydowałam się umieścić TV na ścianie kominkowej. Później wkleję wizualizację.

o jak ładnie te okna ze szprosami sie prezentują.
A kanapę stawiacie tyłem do wejścia, też rozważalismy na początku taka możliwość, ostatecznie zdecydowalismy sie na drzwi ukryte.

skonieak
13-03-2015, 21:49
o jak ładnie te okna ze szprosami sie prezentują.
A kanapę stawiacie tyłem do wejścia, też rozważalismy na początku taka możliwość, ostatecznie zdecydowalismy sie na drzwi ukryte.

Dzięki :) te szprosy, to moje spełnione marzenie:D kanapę stawiamy normalnie, tzn. przodem do wejścia (także jak już będę na niej leżeć i pachnieć ;) , to wszystko będzie na widoku, czyli wejście, okna tarasowe, kominek itd. :) dwa fotele po bokach, naprzeciwko siebie .

skonieak
13-03-2015, 21:50
A mi za to patrząc na trzecie zdjęcie przypomniala sie jedna z czescia Paranormal Activity...:D
Dlatego nie oglądam horrorów ;)

miss_piggy
13-03-2015, 23:24
Moja koncepcja, która cały czas jest udoskonalana. Kominek i TV na jednej ścianie, usunięta ściana między salonem a pokojem. Jest to bardzo ogólny zarys bez szczegółów w postaci koloru tkanin, ścian itp.
308609308610308611

skonieak
14-03-2015, 09:11
Moja koncepcja, która cały czas jest udoskonalana. Kominek i TV na jednej ścianie, usunięta ściana między salonem a pokojem. Jest to bardzo ogólny zarys bez szczegółów w postaci koloru tkanin, ścian itp.
308609308610308611

Podoba mi się ta wizualizacja:) po raz kolejny sprawdza się, to określenie a propos naszej"pomidorówki" ;) Czy ściana z TV i kominkiem jest dłuższa niż w projekcie, bo przyznam, że tak właśnie wyglada. Zastanawia mnie jeszcze czy to wszystko można tak ustawić bez przesuwania komina? Pytam, bo "na żywo " to aż tyle miejsca tam nie ma;)Dobrze widzę, że schody "zamknięte" są lustrem? (Fajny pomysl:))

miss_piggy
14-03-2015, 11:43
Nie, nie przesuwałam komina. Właściwie to specjalnie żadnych zmian tam nie robiłam. Może to kwestia perspektywy. Wrzucę jeszcze jedną wizualizację na wprost. W obecnej wersji nie mam jednak tej półeczki po lewej stronie. Dodatkowo wrzucam wizualizację innego pomieszczenia z podobnym rozmieszczeniem TV, kominek.

Mam lustro (wstępnie bo może zrobię plakat albo jakiś obraz), które stanowi te sekretne drzwi do schowka pod schodami. Chciałabym tam schować drewno na bieżące użytkowanie w kominku, pogrzebacze i ewentualnie jeszcze jakieś szpargały.

308632308633
Podoba mi się ta wizualizacja:) po raz kolejny sprawdza się, to określenie a propos naszej"pomidorówki" ;) Czy ściana z TV i kominkiem jest dłuższa niż w projekcie, bo przyznam, że tak właśnie wyglada. Zastanawia mnie jeszcze czy to wszystko można tak ustawić bez przesuwania komina? Pytam, bo "na żywo " to aż tyle miejsca tam nie ma;)Dobrze widzę, że schody "zamknięte" są lustrem? (Fajny pomysl:))

fajna kobieta
14-03-2015, 12:57
miss_piggy baaaaardzo fajne rozwiązania ,o ile mnie pamięć nie myli to jeszcze takiego tutaj nie było? Będziesz pierwsza!!! Koniecznie pochwał sie jak juz będziesz " po " :)

skonieak
14-03-2015, 20:41
Nie, nie przesuwałam komina. Właściwie to specjalnie żadnych zmian tam nie robiłam. Może to kwestia perspektywy. Wrzucę jeszcze jedną wizualizację na wprost. W obecnej wersji nie mam jednak tej półeczki po lewej stronie. Dodatkowo wrzucam wizualizację innego pomieszczenia z podobnym rozmieszczeniem TV, kominek.

Mam lustro (wstępnie bo może zrobię plakat albo jakiś obraz), które stanowi te sekretne drzwi do schowka pod schodami. Chciałabym tam schować drewno na bieżące użytkowanie w kominku, pogrzebacze i ewentualnie jeszcze jakieś szpargały.

308632308633

Osobiście zostałabym przy lustrze, naprawdę wygląda świetnie:)
Faktycznie widok na wprost, bardziej realistyczny. Przepraszam, że ja mimo to poruszam jeszcze temat wielkości tej ściany, ale poniżej
moja wizualizacja kominka (uwzględnia rzeczywiste wymiary domu), spójrz na ilość miejsca, oczywiście wszystko też zależy od wielkości kominka i telewizora;)
Chodzi mi o to, że może warto przemyśleć sprawę przedłużenia ściany (skoro będziesz miała zlikwidowaną tę gabinetową), żeby pózniej nie żałować, że mało miejsca na 60 cali :D
308674

miss_piggy
15-03-2015, 00:45
Bardzo dziękuję za Twoją wizualizację. Będę jeszcze analizować tę ścianę.
Osobiście zostałabym przy lustrze, naprawdę wygląda świetnie:)
Faktycznie widok na wprost, bardziej realistyczny. Przepraszam, że ja mimo to poruszam jeszcze temat wielkości tej ściany, ale poniżej
moja wizualizacja kominka (uwzględnia rzeczywiste wymiary domu), spójrz na ilość miejsca, oczywiście wszystko też zależy od wielkości kominka i telewizora;)
Chodzi mi o to, że może warto przemyśleć sprawę przedłużenia ściany (skoro będziesz miała zlikwidowaną tę gabinetową), żeby pózniej nie żałować, że mało miejsca na 60 cali :D
308674

miss_piggy
15-03-2015, 09:23
Dorzucam jeszcze wizualizację okna z siedziskiem. Jest to wersja pierwotna z oknem w salonie. Teraz postanowiłam go usunąć.
308726

Eveline
15-03-2015, 10:09
Miss_piggy, jestem pod wrażeniem :)

a na jakim etapie budowy jesteś teraz?

miss_piggy
15-03-2015, 14:37
Fundament. Teraz zaczynamy budować ściany. Natomiast cały czas myślę o tym jaką dachówkę kupić.

miss_piggy
15-03-2015, 16:20
skonieak a co chodzi z pomidorówką?
Podoba mi się ta wizualizacja:) po raz kolejny sprawdza się, to określenie a propos naszej"pomidorówki" ;) Czy ściana z TV i kominkiem jest dłuższa niż w projekcie, bo przyznam, że tak właśnie wyglada. Zastanawia mnie jeszcze czy to wszystko można tak ustawić bez przesuwania komina? Pytam, bo "na żywo " to aż tyle miejsca tam nie ma;)Dobrze widzę, że schody "zamknięte" są lustrem? (Fajny pomysl:))

miss_piggy
15-03-2015, 17:18
Już wiem o co chodzi z pomidorówką. To prawda ten dom jest bardzo "wdzięczny" w obróbce. Moja projektantka powiedziała, że aż miło się pracuje nad takim projektem :wiggle: Niestety nie miałam okazji zobaczyć tego domu w realu ale wierzę, że będzie wspaniały jak już powstanie.

Juster
15-03-2015, 17:18
"Kosmiczna" się wykańcza.. :)
ciężko tylko foto zrobić bo mimo że płytki mocno ja optycznie poszerzyły to jest niewielka i ciężko zdjęcie zrobić :)
308819

miss_piggy
15-03-2015, 17:23
Czekam na wersję ostateczną. A może jeszcze zdjęcie, które obejmie drzwi?

"Kosmiczna" się wykańcza.. :)
ciężko tylko foto zrobić bo mimo że płytki mocno ja optycznie poszerzyły to jest niewielka i ciężko zdjęcie zrobić :)
308819

Juster
15-03-2015, 17:29
Czekam na wersję ostateczną. A może jeszcze zdjęcie, które obejmie drzwi?

ale to bedzie widac tylko drzwi na tej ścianie:) drzwi montują we wtorek, wrzucę po montazu :)

miss_piggy
15-03-2015, 17:36
ok czekam z niecierpliwością.
ale to bedzie widac tylko drzwi na tej ścianie:) drzwi montują we wtorek, wrzucę po montazu :)

skonieak
15-03-2015, 19:00
"Kosmiczna" się wykańcza.. :)
ciężko tylko foto zrobić bo mimo że płytki mocno ja optycznie poszerzyły to jest niewielka i ciężko zdjęcie zrobić :)
308819

Faktycznie "kosmiczna" grzejnik w lustrze:lol2: oczywiście żartuję:D Wygląda świetnie:)

Juster
15-03-2015, 19:17
Faktycznie "kosmiczna" grzejnik w lustrze:lol2: oczywiście żartuję:D Wygląda świetnie:)

jeszcze brakuje kibelka i szyby od prysznica i jest done :) w lustrze dokładnie na wprost odbijają się lustrzane kostki z dekoru :) nie wiem jak ale postaram sie to przekazac by foto :)

freckle
17-03-2015, 14:42
U nas też będą (Koniec marca)Polskone, bezprzylgowe model Simple,(całe zabudowane), bardzo podobne do Tiary, tylko mają sam frez bez tej aluminiowej wstawki.
308254

Skonieak mamy simple na górze bo tiara droższa i brakło budżetu na tiare na górze ale powiem Ci tylko jedną rzecz na ich temat...są delikatne bardziej niż tiara i znacznie znacznie lżejsze. Nie wiem czy to źle czy dobrze ale chciałam Ci to powiedziec :)

freckle
17-03-2015, 14:43
a to nie jest szyba a nie aluminiowa wstawka w tej Tiarze? tak mi sie wydawało...
A ile placiliscie za jedne drzwi z futrynami - za caly komplet?

W tiara jest wstawka ze stali nierdzewnej :)

freckle
17-03-2015, 14:51
Całe 11 sztuk :)

Skonieak to cena z montażem za 11sztuk i ościeżnicami regulowanymi i klamkami?

freckle
17-03-2015, 14:57
Rozumiem, że większość jednak wybrała podłogówkę. Ja mam na oku firmę Sterlad Planar albo Purmo Kos V. Może macie jakieś doświadczenia z nimi?
Poza tym co do użytkowania białych drzwi? Czy się brudzą? Jakie wrażenia? A może ktoś kupił drzwi białe u stolarza?

Mieszkamy dwa miesiace i drzwi sie nie brudza jakos specjalnie, czysci sie je latwo. Narazie nie było z nimi zadnego problemu. Co do białych drzwi od stolarza to nasi znajomi sobie zamowili z szybą i powiem ci tak że żaden stolarz nie pomaluje drzwi tak dokładnie jak fabryka lakieruje w próżni. Mnie sie to osobiscie nie podoba a roznica w cenie jest dwukrotna.

fajna kobieta
18-03-2015, 13:08
Ja w poprzednim domu miałam drzwi drewniane debowe powiem wam ze w utrzymaniu czystości zdecydowanie lepiej wypadają białe.Cos wiecej będe mogła powiedziec pewnie za kilka lat bo póki co użytkujemy dopiero trzeci miesiąc ale jeśli chodzi o utrzymanie czystości to sa bez zarzutu.:)

Juster
18-03-2015, 20:43
No i doczekaliśmy się drzwi - fornirowane dębem w kolorze podłóg.

309283

309284

309285 - drzwi z garażu do kotłowni

309287 - na wprost drzwi do sypialni, po lewej drzwi do łazienki ogólnej (pastelowej)

309288 - widok z łazienki na sypialnię

:)

miss_piggy
18-03-2015, 20:57
Juster czy ja widzę u Ciebie luksfery?

skonieak
18-03-2015, 21:08
Skonieak to cena z montażem za 11sztuk i ościeżnicami regulowanymi i klamkami?

Bez klamek, szczerze to mam problem jakie wybrać ? Chciałabym połączenie chromu z satyną z kwadratową rozetą, ale póki co, nie znalazłam czegoś fajnego w rozsądnej cenie:(

skonieak
18-03-2015, 21:16
No i doczekaliśmy się drzwi - fornirowane dębem w kolorze podłóg.

309283

309284

309285 - drzwi z garażu do kotłowni

309287 - na wprost drzwi do sypialni, po lewej drzwi do łazienki ogólnej (pastelowej)

309288 - widok z łazienki na sypialnię

:)

Robi się elegancko:yes: ale jak miło że monterzy pomyśleli o rozrywce dla Was:D zabawa z przechodzeniem pod kijkiem, to o ile dobrze kojarzę nazywa się limbo, prawda :D ;)

skonieak
18-03-2015, 21:18
Skonieak mamy simple na górze bo tiara droższa i brakło budżetu na tiare na górze ale powiem Ci tylko jedną rzecz na ich temat...są delikatne bardziej niż tiara i znacznie znacznie lżejsze. Nie wiem czy to źle czy dobrze ale chciałam Ci to powiedziec :)


W takim razie przyjmijmy wersję, że to dobrze:D

Juster
18-03-2015, 21:33
Juster czy ja widzę u Ciebie luksfery?
w garażu mamy 2 okna z kuksferów i w kotłowni jedno

Juster
18-03-2015, 21:34
Robi się elegancko:yes: ale jak miło że monterzy pomyśleli o rozrywce dla Was:D zabawa z przechodzeniem pod kijkiem, to o ile dobrze kojarzę nazywa się limbo, prawda :D ;)

hahaha :) no tak troche sie dzis pogimnastykowałam :)))) montezy bardzo ok, w ogóle jakos trafiamy na czyste i porządne ekipy. Nic nie skuwali wsyzstko czysciutko :)

Juster
18-03-2015, 21:46
Miss Piggy i obiecane foto ściany z drzwiamy w łazience kosmicznej
309303

:)

miss_piggy
18-03-2015, 21:49
To własna inicjatywa czy jakieś inne powody. Ja też chciałam dać luksfery bo dom by był za blisko sąsiada ale w końcu zwęziłam dom o 30 cm.
w garażu mamy 2 okna z kuksferów i w kotłowni jedno

Kasia&Kamil
19-03-2015, 08:03
Hej Kobietki,

kolejna wycena w toku, proszę o info jak u Was z balustradami zewnętrznymi, chodzi o loggię i balkon u dzieci. Jakie brałyście, kiedy się to montuje, przed ociepleniem czy po i oczywiście cena :)

Czekam na kilka odpowiedzi abym miała rozeznanie. Dziękuję Wam z góry.

Juster
19-03-2015, 09:08
To własna inicjatywa czy jakieś inne powody. Ja też chciałam dać luksfery bo dom by był za blisko sąsiada ale w końcu zwęziłam dom o 30 cm.


nie chcielismy mieć okien w garazu i kotłowni.. łatwiej o włamanie.. ale chcielismy mieć widno w środku wiec dalismy luksfery - wyszły OK, jestesmy zadowoleni

Juster
19-03-2015, 09:09
Hej Kobietki,

kolejna wycena w toku, proszę o info jak u Was z balustradami zewnętrznymi, chodzi o loggię i balkon u dzieci. Jakie brałyście, kiedy się to montuje, przed ociepleniem czy po i oczywiście cena :)

Czekam na kilka odpowiedzi abym miała rozeznanie. Dziękuję Wam z góry.

nom ciekawy temat.. my wlasnie niebawem bedziemy wybierac balustrady.. równiez te do schodów, wiec równiez czekam i prosze o info :)

skonieak
19-03-2015, 14:13
Hej Kobietki,

kolejna wycena w toku, proszę o info jak u Was z balustradami zewnętrznymi, chodzi o loggię i balkon u dzieci. Jakie brałyście, kiedy się to montuje, przed ociepleniem czy po i oczywiście cena :)

Czekam na kilka odpowiedzi abym miała rozeznanie. Dziękuję Wam z góry.

Ten zakup jeszcze przed nami, także również czekam na informacje :)

miss_piggy
19-03-2015, 18:32
Powiem tak : KOSMOS. Na parapetówce goście pomyślą, że totalnie "odlecieli". ;)

Miss Piggy i obiecane foto ściany z drzwiamy w łazience kosmicznej
309303

:)

miss_piggy
19-03-2015, 18:39
Ciekawe rozwiązanie. My dzisiaj dogadywaliśmy kwestię grzejników i jednak zdecydował się na grzejniki Sterlad. O ich kolorach pomyślę później. U nas zaczęły piąć się ściany.
w garażu mamy 2 okna z kuksferów i w kotłowni jedno