PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KASJOPEA pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19

Artur D
05-01-2016, 23:32
Dzięki za pomysł. Rozwiązanie bardzo ciekawe i powiększa przestrzeń w salonie. Ja jednak potrzebuję dodatkowego pokoju na dole. Mamy trójkę dzieci, więc cała góra ma być w całości wykorzystana dlatego na dole potrzebuje pokoju do pracy i czasem dla gości. Trudno jest wyobrazić sobie to wszystko w przestrzeni.

Witaj,
Dokładnie ten sam problem miałem do rozwiązania jak miałem kupić projekt. Z pomocą przyszło właśnie to forum. Wiedza bezcenna. Proponuję przeczytać od początku do końca.
Ale wracając do Waszego problemu. Myślę że są 4 rozwiązania:
1. To co proponuje miss+piggy - ale z tego co przeczytałem ten pomysł odpada.
2. Zostawić zgodnie z projektem - ale kupić specjalne drzwi dekoracyjne ,które będą komponować się ze ścianą TV - ja wybrałem ten wariant.
3. Zrobić zejście do gabinetu ze spocznika schodów (warunek - kąt nachylenia dachu 30 stopni) - już ktoś z forum zastosował to rozwiązanie. Na początkowym etapie budowy też byłem zwolennikiem tego rozwiązania. Murarze nawet zostawili mi przygotowane nadproże nad drzwiami ze spocznika - także w każdym momencie mogę wrócić do tego rozwiązania.
4. Na stronie mg projekt pojawił się nowy projekt domu - Szmaragd 5 - który wyeliminuje Wasz problem. Pokój na parterze bez wejścia przez salon.

P.S. Jestem z okolić W-wy. 40 km na północ. Jak chcecie zobaczyć dom w stanie surowym zamkniętym to zapraszam. Proszę o kontakt.

kirie
06-01-2016, 16:16
:welcome:
My z mężem przygotowujemy się do budowy. W tym roku załatwiamy dokumentację, zaś w przyszłym chcemy wbijać łopatę. Kasjopea jest naszym marzeniem, który chcemy realizować. Bylibyśmy wdzięczni za możliwość zobaczenia tej ślicznotki na żywo, najchętniej w okolicach Warszawy, czy ktoś zechce nam pokazać efekty swojej budowy?:o

miss_piggy
06-01-2016, 17:14
Witaj kirie, powodzenia w boju.



:welcome:
My z mężem przygotowujemy się do budowy. W tym roku załatwiamy dokumentację, zaś w przyszłym chcemy wbijać łopatę. Kasjopea jest naszym marzeniem, który chcemy realizować. Bylibyśmy wdzięczni za możliwość zobaczenia tej ślicznotki na żywo, najchętniej w okolicach Warszawy, czy ktoś zechce nam pokazać efekty swojej budowy?:o

hopsey
07-01-2016, 12:11
Drodzy Kasjopeowicze,

rozważam budowę domu KASJOPEA 6 ( http://www.mgprojekt.com.pl/kasjopea-6 ). To chyba najnowszy projekt z serii Kasjopea.
Pytanie - czy ktoś to buduje / zbudował?

Czy możecie mi podpowiedzieć - potwierdzić albo sprowadzić na ziemię - czy jest szansa, aby zamieszkać w tym domu za 800 tys? Wykończenie w średnim standardzie (bez złotych klamek)?
W kosztorysie jest kwota 500 tys netto (pewnie jakieś 600 brutto) ale trzeba wziąć poprawkę na niedoszacowanie kosztów i wykończenie ...
z góry dziękuję za wszystkie uwagi

kasjoEL
07-01-2016, 16:06
Witam,
Moja Pomidorowa na obecną chwilę wygląda tak :D:D:D
http://images75.fotosik.pl/213/782d25be05db29cbm.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/782d25be05db29cb)
http://images78.fotosik.pl/213/beec7f6c5e55d63bm.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/beec7f6c5e55d63b)
http://images78.fotosik.pl/213/e7373c85e8fc2b28m.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/e7373c85e8fc2b28)
http://images78.fotosik.pl/213/08f462bfcea2f68fm.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/08f462bfcea2f68f)

Diabolina
07-01-2016, 16:49
Dzieki Artur D za cenne wskazówki. Pomysł z zejściem do pokoju ze spocznika schodów rzeczywiście ciekawy. Rozważam też drzwi zlicowane ze ścianą. Znalazłam kilka dość fajnych propozycji. Mimo wszystko porównując szmaragd 5 i kasjopea 3 wybieram Kasjopeę. Ze względu na większą przestrzeń.

Eveline
08-01-2016, 13:15
Kasjo, fajnie wygląda :) Juz bliżej jak dalej.
Co ten słup taki gruby? :)

skonieak
09-01-2016, 08:13
Drodzy Kasjopeowicze,

rozważam budowę domu KASJOPEA 6 ( http://www.mgprojekt.com.pl/kasjopea-6 ). To chyba najnowszy projekt z serii Kasjopea.
Pytanie - czy ktoś to buduje / zbudował?

Czy możecie mi podpowiedzieć - potwierdzić albo sprowadzić na ziemię - czy jest szansa, aby zamieszkać w tym domu za 800 tys? Wykończenie w średnim standardzie (bez złotych klamek)?
W kosztorysie jest kwota 500 tys netto (pewnie jakieś 600 brutto) ale trzeba wziąć poprawkę na niedoszacowanie kosztów i wykończenie ...
z góry dziękuję za wszystkie uwagi

Osobiście uważam, że jeszcze trzeba "dorzucić" jakieś 200 tys., wtedy spokojnie dasz radę.

skonieak
09-01-2016, 08:19
Witam wszystkich szczęśliwych właścicieli projektu kasjopea. Przed świętami kupiliśmy działkę i od razu zaczęliśmy przeglądać projekty. Kasjopea 3 najbardziej przypadła nam do gustu. Niewątpliwie ten dom coś w sobie ma. Jestem przekonana co do tego wyboru. Mąż jednak waha się z decyzją ze względu na usytuowanie drzwi do gabinetu na parterze. Czy ktoś z okolic Warszawy mógłby pokazać dom w realizacji. Byłabym bardzo wdzięczna mając możliwość przekonania męża. Mój mail [email protected] A może ktoś podsunie jakieś rozwiązania?

Początkowo również kombinowałam z tym wejściem, łącznie z pomysłem z wejściem ze spocznika, ale niestety nie da się, wejście wychodziło za wysoko przy 25 stopniowym dachu. Także zostałam przy układzie z projektu, natomiast telewizor przeniosłam na przeciwległą ścianę. Zarówno wizualnie jaki i funkcjonalnie jest super :D

skonieak
09-01-2016, 08:20
Witam,
Moja Pomidorowa na obecną chwilę wygląda tak :D:D:D
http://images75.fotosik.pl/213/782d25be05db29cbm.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/782d25be05db29cb)
http://images78.fotosik.pl/213/beec7f6c5e55d63bm.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/beec7f6c5e55d63b)
http://images78.fotosik.pl/213/e7373c85e8fc2b28m.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/e7373c85e8fc2b28)
http://images78.fotosik.pl/213/08f462bfcea2f68fm.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/08f462bfcea2f68f)

No, no, pomidorowa coraz bardziej zaczyna smakować ;) :D

hopsey
09-01-2016, 13:58
Osobiście uważam, że jeszcze trzeba "dorzucić" jakieś 200 tys., wtedy spokojnie dasz radę.

dzięki, skonieak. 1mln to już góra kasy. może jednak powinienem rozważyć inny projekt. posiadacze innych kasjopei - czy zmieściliście się w 800 tys z zamieszkaniem? jakie dokładnie projekty budowaliście? będzie ktoś chętny podzielić się tak cenną wiedzą? :) chciałbym zmierzyć siły na zamiary.

skonieak
09-01-2016, 20:33
dzięki, skonieak. 1mln to już góra kasy. może jednak powinienem rozważyć inny projekt. posiadacze innych kasjopei - czy zmieściliście się w 800 tys z zamieszkaniem? jakie dokładnie projekty budowaliście? będzie ktoś chętny podzielić się tak cenną wiedzą? :) chciałbym zmierzyć siły na zamiary.

To prawda, to ogromne pieniądze, ale Kasjopea 6 jest niemalże 50 m2 większa, stąd moja sugestia. Nie zrozum mnie źle, my zaczynając budowę też myśleliśmy, że kwota końcowa będzie zbliżona do założeń z projektu :) także kwota, którą podajesz pasuje do projektu Kasjopea 3.

Eveline
10-01-2016, 14:59
Ja liczę na to, że za 600 tys zamieszkamy już z kostką brukową itp. Ale potwierdze za jakieś pół roku ;)

hopsey
10-01-2016, 18:07
Ja liczę na to, że za 600 tys zamieszkamy już z kostką brukową itp. Ale potwierdze za jakieś pół roku ;)

trzymam kciuki i będę wypatrywać potwierdzenia za pół roku ;)

miss_piggy
11-01-2016, 08:55
Eveline również trzymam kciuki. Ja mam podobne założenia tzn. 600 000 zł. ale kostki i ogrodzenia nie liczyłam. Nie wiem jak u Ciebie ale ja zaczynam lekko łapać nerwa bo kasa leci, leci a jeszcze tyle przede mną.

Ja liczę na to, że za 600 tys zamieszkamy już z kostką brukową itp. Ale potwierdze za jakieś pół roku ;)

Eveline
11-01-2016, 09:22
Eveline również trzymam kciuki. Ja mam podobne założenia tzn. 600 000 zł. ale kostki i ogrodzenia nie liczyłam. Nie wiem jak u Ciebie ale ja zaczynam lekko łapać nerwa bo kasa leci, leci a jeszcze tyle przede mną.

Ja też ;)

Liczę bez ogrodzenia frontowego (marne szanse, żeby zrobic przed zamieszkaniem), bo pozostałe trzy strony mam gotowe. Najbardziej wkurzające jest to, że wchodzi się do domu i wygląda na prawie gotowy (podłogi malowanie i już ;)), a tu jeszcze ze dwie stówki :P

miss_piggy
11-01-2016, 10:01
Eveline a masz już gładź?

Ja też ;)

Liczę bez ogrodzenia frontowego (marne szanse, żeby zrobic przed zamieszkaniem), bo pozostałe trzy strony mam gotowe. Najbardziej wkurzające jest to, że wchodzi się do domu i wygląda na prawie gotowy (podłogi malowanie i już ;)), a tu jeszcze ze dwie stówki :P

katie216
11-01-2016, 11:29
Ja liczę na to, że za 600 tys zamieszkamy już z kostką brukową itp. Ale potwierdze za jakieś pół roku ;)

Ja tez licze 600 tys na gotowo z ogrodkiem. Mysle,ze sie zmiescimy, chociaz mamy spory wydatek - pompe ciepla. Poki co dom bez mebli i ogrodka licze 510 tys, ale nie jestem pewna dokladnie, bo jeszcze nie mam wyceny ocieplenia poddasza i elewacji.

miss_piggy
11-01-2016, 13:54
Ja już robię strop na poddaszu (na gotowo) i ocieplenie dachu. Kąt nachylenia dachu 35 stopni. Koszt 32 tys. w tym 9 tys. robocizna. :bash:
Strop robiony z płyt osb i ocieplone pianką, taką sztywną niebieską (zdjęcie poniżej). Natomiast dach ocieplany wełną i obłożony płytami osb.
343015343016343017343018




Ja tez licze 600 tys na gotowo z ogrodkiem. Mysle,ze sie zmiescimy, chociaz mamy spory wydatek - pompe ciepla. Poki co dom bez mebli i ogrodka licze 510 tys, ale nie jestem pewna dokladnie, bo jeszcze nie mam wyceny ocieplenia poddasza i elewacji.

miss_piggy
11-01-2016, 14:15
Wrzucę jeszcze zdjęcie sufitu w mojej sypialni. Planuję pozostawić na syficie deski. Te, które obecnie są zostaną obudowane. No i zdjęcie okna nad schodami. Fix - nie wiem jak będę go myła, ale ze względu na widok takie wybraliśmy.
Drzwi wejściowe już wybrane i zamontowane więc też wrzucam :)

343019343020343021

katie216
11-01-2016, 14:58
Ja już robię strop na poddaszu (na gotowo) i ocieplenie dachu. Kąt nachylenia dachu 35 stopni. Koszt 32 tys. w tym 9 tys. robocizna. :bash:
Strop robiony z płyt osb i ocieplone pianką, taką sztywną niebieską (zdjęcie poniżej). Natomiast dach ocieplany wełną i obłożony płytami osb.
343015343016343017343018

Tak przeczuwalam, ze okolo 30 tys. My mamy 30 stopni, wiec bedzie podobnie. A jakiej grubosci welna? Super wygladaja te deski na suficie :)

miss_piggy
11-01-2016, 15:17
Ja myślałam, że to może 10 tys. będzie kosztować.

Tak przeczuwalam, ze okolo 30 tys. My mamy 30 stopni, wiec bedzie podobnie. A jakiej grubosci welna? Super wygladaja te deski na suficie :)

Artur D
11-01-2016, 22:41
Drodzy Kasjopeowicze,

rozważam budowę domu KASJOPEA 6 ( http://www.mgprojekt.com.pl/kasjopea-6 ). To chyba najnowszy projekt z serii Kasjopea.
Pytanie - czy ktoś to buduje / zbudował?

Czy możecie mi podpowiedzieć - potwierdzić albo sprowadzić na ziemię - czy jest szansa, aby zamieszkać w tym domu za 800 tys? Wykończenie w średnim standardzie (bez złotych klamek)?
W kosztorysie jest kwota 500 tys netto (pewnie jakieś 600 brutto) ale trzeba wziąć poprawkę na niedoszacowanie kosztów i wykończenie ...
z góry dziękuję za wszystkie uwagi

Witam,
Co prawda jeszcze nie mieszkam ale mogę się trochę podzielić kosztami.
1. Myślę ,że stan surowy otwarty + zamknięty jesteś w stanie się zmieścić w kwocie z kosztorysu przy założeniu że do wszystkiego doliczysz 23% podatku.
2. Pamiętaj ,że sporo kosztuje przyłącze mediów ( prąd, kanalizacja, gaz) + projekty, mapy, kierownik - razem to około 25 tyś zł. Mam blisko od domu do mediów , wszytko w ulicy. Jak będziesz budował dom np. w drugiej linii zabudowy to koszta wzrosną.
3. Zakładam ,że budując tak nowoczesny dom będziesz chciał założyć rekuperator - dolicz do kosztorysy około 20 tyś zł.
4. Zainwestuj w kosztorys z MG - co prawa jest mało czytelny ale 300 zł to mało przy budowie domu. Ja już widzę ,że wykończeniówki w kwocie z kosztorysu się nie wyrobię.

andzuk
12-01-2016, 08:46
@miss_piggy
koszt ocieplenia 32tyś to faktycznie ogrom, ale... widzę, że wybrałaś bardzo niestandardowe rozwiązania. Bo rozumiem, że to o czym piszesz, to wszystko dotyczy poddasza, a nie daszków bocznych.

Pianka na stropie + płyta OSB - standardowo w projekcie jest 25cm wełny + płyta OSB - pianka pewnie jest znacznie droższa.
Na dachu w projekcie nie ma ocieplenia, ani żadnych płyt OSB. Jak zamontujesz wełnę i płyty OSB to koszt podany na stronie MG musi znacząco wzrosnąć.

U mnie będzie realizacja prawie zgodnie z projektem (tylko 30cm wełny zamiast 25) i szacuję na dzień dzisiejszy koszt ok.15 tyś. Precyzyjną wycenę będę miał za tydzień.
Spodziewam się więc ceny o połowę niższej, ale ja nie potrzebuję ocieplonego poddasza - u mnie tam będzie tylko graciarnia :)

hopsey
12-01-2016, 10:21
Witam,
Co prawda jeszcze nie mieszkam ale mogę się trochę podzielić kosztami.
1. Myślę ,że stan surowy otwarty + zamknięty jesteś w stanie się zmieścić w kwocie z kosztorysu przy założeniu że do wszystkiego doliczysz 23% podatku.
2. Pamiętaj ,że sporo kosztuje przyłącze mediów ( prąd, kanalizacja, gaz) + projekty, mapy, kierownik - razem to około 25 tyś zł. Mam blisko od domu do mediów , wszytko w ulicy. Jak będziesz budował dom np. w drugiej linii zabudowy to koszta wzrosną.
3. Zakładam ,że budując tak nowoczesny dom będziesz chciał założyć rekuperator - dolicz do kosztorysy około 20 tyś zł.
4. Zainwestuj w kosztorys z MG - co prawa jest mało czytelny ale 300 zł to mało przy budowie domu. Ja już widzę ,że wykończeniówki w kwocie z kosztorysu się nie wyrobię.

Dzięki Artur. Budujesz wersję 6? Mieszkam bardzo blisko - może byłaby możliwość obejrzenia? :)

Artur D
12-01-2016, 10:44
Dzięki Artur. Budujesz wersję 6? Mieszkam bardzo blisko - może byłaby możliwość obejrzenia? :)

Witam,
Ja buduję Kasjopeę 3, ale robię poddasze użytkowe więc powierzchniowo wyjdzie podobnie jak Kasjo 6. Jak coś potrzeba skonsultować (ekipę, hurtownie, majstrów) to zapraszam.

miss_piggy
12-01-2016, 11:50
Ocieplenie całości dachu i strop :)
Jakoś obawiałam się utraty ciepła. Nie wiem czy dobrze zrobiłam.
@miss_piggy
koszt ocieplenia 32tyś to faktycznie ogrom, ale... widzę, że wybrałaś bardzo niestandardowe rozwiązania. Bo rozumiem, że to o czym piszesz, to wszystko dotyczy poddasza, a nie daszków bocznych.

Pianka na stropie + płyta OSB - standardowo w projekcie jest 25cm wełny + płyta OSB - pianka pewnie jest znacznie droższa.
Na dachu w projekcie nie ma ocieplenia, ani żadnych płyt OSB. Jak zamontujesz wełnę i płyty OSB to koszt podany na stronie MG musi znacząco wzrosnąć.

U mnie będzie realizacja prawie zgodnie z projektem (tylko 30cm wełny zamiast 25) i szacuję na dzień dzisiejszy koszt ok.15 tyś. Precyzyjną wycenę będę miał za tydzień.
Spodziewam się więc ceny o połowę niższej, ale ja nie potrzebuję ocieplonego poddasza - u mnie tam będzie tylko graciarnia :)

Eveline
12-01-2016, 15:13
Eveline a masz już gładź?

Mam :)

Artur D
12-01-2016, 21:15
Ocieplenie całości dachu i strop :)
Jakoś obawiałam się utraty ciepła. Nie wiem czy dobrze zrobiłam.

Jak nie będzie wiało i będzie ciepło to zawsze można powiedzieć że dobrze się zrobiło.
Ja nad pietrem zrobiłem strop lany. Chce na to położyć styropian, a później wylewkę i ewentualnie deski.
Dach też planuję ocieplić ale pianką i dodatkowo przykryć to płytą osb.
Szacuję ,że strop lany nad piętrem kosztował mnie materiałowo:
1. stal zbrojeniowa 2,5t. - około 7 tyś zł.
2. beton - 24m3 - około 5 tyś zł.
Informację odnośnie w/w kosztów podaje jakby ktoś był zainteresowany stropem lanym nad piętrem.
Zaznaczam jednocześnie, że z piętra nad poddasze zrobiłem schody lane i już widzę ile dodatkowo kasy pójdzie w wykończenie tych schodów.
pzdr

justyna089
12-01-2016, 21:29
Witajcie:)
jestem tu nowa i latem zaczynam budowę domu Kasjopea 3.
Czy ktoś z Was mógłby pochwalić się zjęciem klatki chodowej od wewnątrz? Dokładnie chodzi o okna... cały czas waham się czy go nie zamienić na jedno duże. Interesuje mnie też, czy ktoś likwidował łazienkę przy sypialni na koszt wiekszej pralni i łazienki lub garderobę zamieniał na szafę wnękową? Zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami. Możecie coś poradzić?

Artur D
12-01-2016, 21:35
Witajcie:)
jestem tu nowa i latem zaczynam budowę domu Kasjopea 3.
Czy ktoś z Was mógłby pochwalić się zjęciem klatki chodowej od wewnątrz? Dokładnie chodzi o okna... cały czas waham się czy go nie zamienić na jedno duże. Interesuje mnie też, czy ktoś likwidował łazienkę przy sypialni na koszt wiekszej pralni i łazienki lub garderobę zamieniał na szafę wnękową? Zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami. Możecie coś poradzić?

Witaj,
1, Co klatki schodowej to mam okno ta jak w projekcie z tym , że wychodzi mi na wysokości spocznika schodów tych które idą na poddasze.
2. Ja zlikwidowałem łazienkę przy sypialni na rzecz pralni z tym ,że do tej pralni wchodzi się przez łazienkę , a nie przez sypialnię.
3. Garderobę w sypialni zamieniłem na szafę wnękową jednocześnie powiększając gabinet.

justyna089
12-01-2016, 22:59
Witaj,
1, Co klatki schodowej to mam okno ta jak w projekcie z tym , że wychodzi mi na wysokości spocznika schodów tych które idą na poddasze.
2. Ja zlikwidowałem łazienkę przy sypialni na rzecz pralni z tym ,że do tej pralni wchodzi się przez łazienkę , a nie przez sypialnię.
3. Garderobę w sypialni zamieniłem na szafę wnękową jednocześnie powiększając gabinet.

Dziękuję za taką szybką odpowiedz.
Czy mogłabym prosić o jakieś zdjęcie klatki schodowej?
Z łazienką i garderobą chcę zrobić dokładnie to samo co Ty. Czy dużo powiekszył Ci się gabinet?


Czy ktoś ma jeszcze jakieś propozycje co do okna na klatce schodowej?

Eveline
13-01-2016, 12:17
Ja zamurowałam okno na klatce schodowej, bo cięzko byłoby je umyć. Zdjęcia w moim wątku :)

katie216
13-01-2016, 12:23
Ja tez zamurowalam okna na klatce schodowej. Z gornej lazienki zrobilam sobie garderobe. W drugiej nie zrobilam pralni, tylko zostawilam ja otwarta. Bede miala zsyp do pomieszczenia gospodarczego na dole, w ktorym bedzie pralka i suszarka. Pomieszczenie gospodarcze mam zrobione z kotlowni i gabinetu na dole. W kotlowni bedzie tylko pompa ciepla, a ona nie brudzi. Dodatkowo zrobilismy schody na strych i dach 30 stopni + podniesienie o jedna cegle. Dzieki temu bedziemy mieli bardzo duze pomieszczenie na nasza pracownie i graty na strychu.

justyna089
13-01-2016, 12:55
Mój domek to Kasjopea 4 a nie 3 jak napisałam wczesniej. Ale rozwiązania są podobne.
Ciekawi mnie jak wyglądałoby te okno na klatce schodowej. Z jednej strony mało praktyczne, ale z drugiej mogłoby być fajnym dodatkiem :/

A czy ktoś z Was zdecydował się na ogrzewanie geotermalne lub gazowe?
Zastanawiam się nad geotermalnym, gazowym lub ostatecznie na ekogroszek.

skonieak
13-01-2016, 13:52
Witajcie:)
jestem tu nowa i latem zaczynam budowę domu Kasjopea 3.
Czy ktoś z Was mógłby pochwalić się zjęciem klatki chodowej od wewnątrz? Dokładnie chodzi o okna... cały czas waham się czy go nie zamienić na jedno duże. Interesuje mnie też, czy ktoś likwidował łazienkę przy sypialni na koszt wiekszej pralni i łazienki lub garderobę zamieniał na szafę wnękową? Zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami. Możecie coś poradzić?

Ja w ogóle zrezygnowałam z tego okna i nie żałuję, teraz wisi pięknie oświetlony obraz:D łazienkę przy sypialni zamieniłam na garderobę (zdjęcia na wcześniejszych stronach), zamiast garderoby większy gabinet i sypialnia. Łazienka połączona z projektową pralnią i zrobiłam zsyp do kotłowni, w której mam pralkę i suszarkę. Już wspominałam, ale powtórzę, że zsyp to jeden z lepszych pomysłów :D

Ogrzewanie mamy gazowe.

katie216
13-01-2016, 14:03
Ja w ogóle zrezygnowałam z tego okna i nie żałuję, teraz wisi pięknie oświetlony obraz:D łazienkę przy sypialni zamieniłam na garderobę (zdjęcia na wcześniejszych stronach), zamiast garderoby większy gabinet i sypialnia. Łazienka połączona z projektową pralnią i zrobiłam zsyp do kotłowni, w której mam pralkę i suszarkę. Już wspominałam, ale powtórzę, że zsyp to jeden z lepszych pomysłów :D

Ogrzewanie mamy gazowe.


O super, ze masz ten zsyp. Moge sie spytac jak go zrobilas? Moj musi isc po skosie i sie troche boje,ze bedzie sie blokowal.

miss_piggy
13-01-2016, 14:28
Ja zdecydowałam się okno zostawić i nawet poszerzyć na całą szerokość ściany. Okno ma dość duże wymiary a nie chcieliśmy go dzielić, dlatego musi być to okno typu fix
http://images75.fotosik.pl/230/b97e0bf94ed89fef.jpghttp://images76.fotosik.pl/230/8cb2a64659b298f3.jpg
Zostawiłam dwie łazienki na górze a na dole zrobiłam tylko wc. Nawet zostawiłam "pralnię".
Proponuję dokładnie przeczytać cały wątek. Można znaleźć dużo zdjęć z realizacji osób, które tutaj już prawie nie zaglądają.

Witajcie:)
jestem tu nowa i latem zaczynam budowę domu Kasjopea 3.
Czy ktoś z Was mógłby pochwalić się zjęciem klatki chodowej od wewnątrz? Dokładnie chodzi o okna... cały czas waham się czy go nie zamienić na jedno duże. Interesuje mnie też, czy ktoś likwidował łazienkę przy sypialni na koszt wiekszej pralni i łazienki lub garderobę zamieniał na szafę wnękową? Zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami. Możecie coś poradzić?

miss_piggy
13-01-2016, 14:33
Lany strop na poddaszu to fajna sprawa, ale ja już nie chciałam iść ponownie do architekta i przeliczać tego. Ale jak tak czytam Twoją kalkulację to pewnie też wyjdzie ze 30 tys.


Jak nie będzie wiało i będzie ciepło to zawsze można powiedzieć że dobrze się zrobiło.
Ja nad pietrem zrobiłem strop lany. Chce na to położyć styropian, a później wylewkę i ewentualnie deski.
Dach też planuję ocieplić ale pianką i dodatkowo przykryć to płytą osb.
Szacuję ,że strop lany nad piętrem kosztował mnie materiałowo:
1. stal zbrojeniowa 2,5t. - około 7 tyś zł.
2. beton - 24m3 - około 5 tyś zł.
Informację odnośnie w/w kosztów podaje jakby ktoś był zainteresowany stropem lanym nad piętrem.
Zaznaczam jednocześnie, że z piętra nad poddasze zrobiłem schody lane i już widzę ile dodatkowo kasy pójdzie w wykończenie tych schodów.
pzdr

miss_piggy
13-01-2016, 14:35
Ponownie podejmuję temat, który może niektórych irytować. Koszty !
Wycena położenia płytek i białego montażu do dwóch łazienek na piętrze, wc na parterze, płytki na podłodze w kuchni, kotłowni i wiatrołapie. Robocizna 17 000 zł. Czy to cena rozsądna?


Lany strop na poddaszu to fajna sprawa, ale ja już nie chciałam iść ponownie do architekta i przeliczać tego. Ale jak tak czytam Twoją kalkulację to pewnie też wyjdzie ze 30 tys.

katie216
13-01-2016, 16:32
Czy ktos montowal parapety wewnetrzne w czasie robienia tynkow? Moja ekipa mowi,ze tak bedzie lepiej i, ze mi zamontuja.
miss_piggy jaki kolor parapetow wybierzesz do okien shieffield oak? Ja musze wybrac przez internet :( Zastanawiam sie nad parapetami aglomarmurowymi kolor Perla arte... ale nie mam pojecia jak one wygladaja.
I jeszcze pytanie czy w kuchni je montujecie skoro okno jest na wysokosci 100cm od podlogi ? Tyle chyba powinny miec meble z blatem?

skonieak
13-01-2016, 19:25
O super, ze masz ten zsyp. Moge sie spytac jak go zrobilas? Moj musi isc po skosie i sie troche boje,ze bedzie sie blokowal.

A dlaczego po skosie? U nas rura jest w kształcie odwróconej litery "L". Nigdy nic się nie zablokowało. Poniżej fotki jak to wyglada:
343261343262343263343264343265

skonieak
13-01-2016, 19:28
Czy ktos montowal parapety wewnetrzne w czasie robienia tynkow? Moja ekipa mowi,ze tak bedzie lepiej i, ze mi zamontuja.
miss_piggy jaki kolor parapetow wybierzesz do okien shieffield oak? Ja musze wybrac przez internet :( Zastanawiam sie nad parapetami aglomarmurowymi kolor Perla arte... ale nie mam pojecia jak one wygladaja.
I jeszcze pytanie czy w kuchni je montujecie skoro okno jest na wysokosci 100cm od podlogi ? Tyle chyba powinny miec meble z blatem?

Ja nie mam parapetu w kuchni, bo blat został zlicowany z oknem.

skonieak
13-01-2016, 19:28
Ponownie podejmuję temat, który może niektórych irytować. Koszty !
Wycena położenia płytek i białego montażu do dwóch łazienek na piętrze, wc na parterze, płytki na podłodze w kuchni, kotłowni i wiatrołapie. Robocizna 17 000 zł. Czy to cena rozsądna?

Moim zdaniem, to dobra oferta.

pawtra
13-01-2016, 21:02
Ponownie podejmuję temat, który może niektórych irytować. Koszty !
Wycena położenia płytek i białego montażu do dwóch łazienek na piętrze, wc na parterze, płytki na podłodze w kuchni, kotłowni i wiatrołapie. Robocizna 17 000 zł. Czy to cena rozsądna?

Czy w te 17.000zł wchodzą jakieś materiały, kleje, fugi, itp? W jakim czasie kafelkarz chce wykonać swoje prace?

miss_piggy
14-01-2016, 07:11
To sama rocizna. Czas tak szybko jak się da. Po moich obsuwach już nawet do tego nie przykładam uwagi.

Czy w te 17.000zł wchodzą jakieś materiały, kleje, fugi, itp? W jakim czasie kafelkarz chce wykonać swoje prace?

pawtra
14-01-2016, 08:04
To sama rocizna. Czas tak szybko jak się da. Po moich obsuwach już nawet do tego nie przykładam uwagi.

Hmmm..... Jestem przed rozmowami z wszystkimi branżami. Nasz domek jeszcze musi trochę urosnąć. Chcę tak dograć wszystkie firmy żeby praktycznie wszystko w tym roku zrobić. No i jestem przed rozmową z kafelkarzem. Ile wychodzi ci metrów do kafelkowania?

katie216
14-01-2016, 09:17
A dlaczego po skosie? U nas rura jest w kształcie odwróconej litery "L". Nigdy nic się nie zablokowało. Poniżej fotki jak to wyglada:
343261343262343263343264343265

Dziekuje za zdjecia :) Bardzo dobry pomysl. Musialabym chyba przestawic rzeczy w lazience, bo aktualnie planuje ja tak:
komin mam przysuniety do sciany, obok niego zaraz prysznic, laweczka ( w niej chcialam zsyp) i potem wanna. Na dole znowu w miejscu komina bedzie pompa ciepla, wiec wychodzi mi po skosie ten zsyp :/
343298

Eveline
14-01-2016, 12:30
Miss, skoro masz fix na takiej wysokości na klatce schodowej, to jak będziesz to okno myła od zewnątrz?

miss_piggy
14-01-2016, 21:43
Chyba muszę popracować nad kondycją bo mam zamiar wejść na daszek ;) A tak poważnie to Pan od dachu obiecał zamontować mi taki schodek albo dwa. Zobaczymy jak to będzie. Z optymizmem patrzę w przyszłość :)


Miss, skoro masz fix na takiej wysokości na klatce schodowej, to jak będziesz to okno myła od zewnątrz?

brzozas
17-01-2016, 09:06
Hej. Mam do was moi drodzy kasjopejowicze pytanie. dokonałem wyboru okien, drzwi i bramy. Zostało mi kilka groszy:) i zastanawiam się czy wystarczy mi na ocieplenie domu? Czy możecie mi podać jakie koszty was wyszły ocieplenia domu i mniej więcej ile ekipy biorą za robocizny za m2 bez materialow? Oceieplic bym chciał styropianem 15 cm plus tynki i kolor. Jak wygląda sprawa z otworami okiennymi odlicza się ja od m2 ocieplenia czy jakoś dodatkowo się płaci za obróbkę jak to wygląda? Każda informacje jest cenna. Pozdrawiam

miss_piggy
17-01-2016, 14:22
Ocieplenie domu 20 tys. w tym materiał styropian 20 cm., klej, siatki itp. - 14 000 zł., robocizna - 6 000 zł. Przy ocieplaniu domu zwróć uwagę na balkon i to jak będziesz chciała mieć zamontowaną barierkę. Jeśli bolce mocujące barierki będą wychodzić prostopadle do podłoża balkonu to musisz już te bolce zamontować bo później trudno będzie trafić z bolcem w beton. Montażysta barierek nie będzie widział gdzie jest beton a gdzie styropian.
A jak ceny u pozostałych Kasjopejowiczów?


Hej. Mam do was moi drodzy kasjopejowicze pytanie. dokonałem wyboru okien, drzwi i bramy. Zostało mi kilka groszy:) i zastanawiam się czy wystarczy mi na ocieplenie domu? Czy możecie mi podać jakie koszty was wyszły ocieplenia domu i mniej więcej ile ekipy biorą za robocizny za m2 bez materialow? Oceieplic bym chciał styropianem 15 cm plus tynki i kolor. Jak wygląda sprawa z otworami okiennymi odlicza się ja od m2 ocieplenia czy jakoś dodatkowo się płaci za obróbkę jak to wygląda? Każda informacje jest cenna. Pozdrawiam

miss_piggy
17-01-2016, 14:25
Mam kolejną wycenę łazienek, kuchni i kotłowni. Robocizna 12 000 zł. bez materiału.

brzozas
17-01-2016, 15:06
Ocieplenie domu 20 tys. w tym materiał styropian 20 cm., klej, siatki itp. - 14 000 zł., robocizna - 6 000 zł. Przy ocieplaniu domu zwróć uwagę na balkon i to jak będziesz chciała mieć zamontowaną barierkę. Jeśli bolce mocujące barierki będą wychodzić prostopadle do podłoża balkonu to musisz już te bolce zamontować bo później trudno będzie trafić z bolcem w beton. Montażysta barierek nie będzie widział gdzie jest beton a gdzie styropian.
A jak ceny u pozostałych Kasjopejowiczów?

Dzięki za odpowiedz . Wiem teraz ile mniej więcej trzeba liczyć na ocieplenie. Pozdrawiam

miss_piggy
18-01-2016, 13:14
Panowie powiedzieli: "nie trzeba schodków, wystarczą trampki albo bose stopy" no to będziemy działać na wiosnę. Jedno jest pewne, zimą go nie myję :)

Chyba muszę popracować nad kondycją bo mam zamiar wejść na daszek ;) A tak poważnie to Pan od dachu obiecał zamontować mi taki schodek albo dwa. Zobaczymy jak to będzie. Z optymizmem patrzę w przyszłość :)

andzuk
18-01-2016, 16:46
Ocieplenie domu 20 tys. w tym materiał styropian 20 cm., klej, siatki itp. - 14 000 zł., robocizna - 6 000 zł. Przy ocieplaniu domu zwróć uwagę na balkon i to jak będziesz chciała mieć zamontowaną barierkę. Jeśli bolce mocujące barierki będą wychodzić prostopadle do podłoża balkonu to musisz już te bolce zamontować bo później trudno będzie trafić z bolcem w beton. Montażysta barierek nie będzie widział gdzie jest beton a gdzie styropian.
A jak ceny u pozostałych Kasjopejowiczów?


To samo ocieplenie, tak?
Bez tynku rozumiem i innych elementów ozdobnych - jakich drewnianych okładzin itp.?

miss_piggy
18-01-2016, 16:50
Bez :(
To samo ocieplenie, tak?
Bez tynku rozumiem i innych elementów ozdobnych - jakich drewnianych okładzin itp.?

miss_piggy
18-01-2016, 17:06
Jeśli kogoś interesuje mogę podrzucić mój kosztorys. Obecnie są prowadzone prace związane z ociepleniem dachu i zrobieniem stropu na poddaszu a zatem ten etap jest w trakcie realizacji.

http://images77.fotosik.pl/246/e4784b0ee1b1c32d.png

miss_piggy
18-01-2016, 17:15
Ja jeszcze nie wybrałam parapetów ale wydaje się, że wybiorę drewniane, które będzie trzeba pomalować na taki kolor jak okno tzn. nie ja to pomaluję tylko rozumiem, że wykonawca. Odrzucam marmury, kamienie lub coś podobnego.
Myślałam jeszcze o białych drewnianych bo będę mieć białe drzwi wewnętrzne.

Czy ktos montowal parapety wewnetrzne w czasie robienia tynkow? Moja ekipa mowi,ze tak bedzie lepiej i, ze mi zamontuja.
miss_piggy jaki kolor parapetow wybierzesz do okien shieffield oak? Ja musze wybrac przez internet :( Zastanawiam sie nad parapetami aglomarmurowymi kolor Perla arte... ale nie mam pojecia jak one wygladaja.
I jeszcze pytanie czy w kuchni je montujecie skoro okno jest na wysokosci 100cm od podlogi ? Tyle chyba powinny miec meble z blatem?

Artur D
19-01-2016, 10:22
Jeśli kogoś interesuje mogę podrzucić mój kosztorys. Obecnie są prowadzone prace związane z ociepleniem dachu i zrobieniem stropu na poddaszu a zatem ten etap jest w trakcie realizacji.

http://images77.fotosik.pl/246/e4784b0ee1b1c32d.png

Jedna z najcenniejszych rzeczy jaka pojawiła się na tym forum :-) Dziękujemy.

miss_piggy
19-01-2016, 16:07
Staram się prowadzić skrupulatnie zapiski. Zawsze chętnie służę swoimi danymi.

Jedna z najcenniejszych rzeczy jaka pojawiła się na tym forum :-) Dziękujemy.

kirie
20-01-2016, 08:39
Staram się prowadzić skrupulatnie zapiski. Zawsze chętnie służę swoimi danymi.

I za to bardzo dziękujemy, dla nas jeszcze cenniejsze.

A skoro już przy podziękowaniach to serdecznie dziękujemy Panu Arturowi za możliwość zobaczenia domku w rzeczywistości, można sporo skorzystać widząc już w rzeczywistości a nie na papierze

karol1460
20-01-2016, 09:17
Panie Arturze D może by się pan pochwalił stanem zaawansowania posuniętych prac w domku?? Bo się wproszę na kawę i sama zobaczę :D hihi :lol:

hopsey
20-01-2016, 12:33
Jedna z najcenniejszych rzeczy jaka pojawiła się na tym forum :-) Dziękujemy.

Ja również się dołączam. Wielkie dzięki, takie informacje to duża pomoc

Artur D
20-01-2016, 22:23
Panie Arturze D może by się pan pochwalił stanem zaawansowania posuniętych prac w domku?? Bo się wproszę na kawę i sama zobaczę :D hihi :lol:
Witam,
Z kawą to może być problem bo w domu jeszcze nie mam expresu :-) Ale na poważenie. Od ostatniej Pani wizyty zostały tylko zamontowane okna. W lutym i w marcu planuje zrobić instalację pod rekuperator, część hydrauliki i elektrykę ,a od początku kwietnia ( o ile będzie dodatnia temperatura), wchodzi tynkarz. Zaraz za tynkarzem robię elewację i kończę boczne daszki.

brzozas
24-01-2016, 08:41
Hej. Mam do was pytanie. Ile cm ocieplenia podłogi zrobiliście w swoich kasjopejach na parterze i piętrze, i w jaki sposób? Interesuje mnie ile cm daliście styropianu i ile wylewki? Pytam gdyż niedługo ma do mnie wpaść spec o wymiarowania okien i nie wiem ile podać cm aby zgrać podłogę z oknami. Myślałem o zrobieniu 15cm styropianu i 6cm wylewki plus 2cm na posadzkę, czy to rozsądnie, czy wystarczy? Dzięki wielkie miss_piggy za podanie kosztorysu jesteś wielka:) Ogólnie rzecz biorąc wszystkie wskazówki na tym forum są cenne i niejednokrotnie dają możliwość ustrzec się pewnych błędów lub niedociągnięć na bledach innych. Pozdrawiam

miss_piggy
24-01-2016, 20:17
hej brzozas, odsyłam Cię do rozmowy w tym wątku o wylewkach w moim domu oraz do tematu układania styropianu pod wylewkami gdzie zasięgałam opinii. Mam nadzieję, że komentarze będą pomocne.
Wylewki w Kasjopei - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126914-projekt-KASJOPEA-pracownia-MG-PROJEKT&p=7002393&viewfull=1#post7002393

Układanie styropianu - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?135839-ukladanie-styropianu-pod-wylewki&p=6986585&viewfull=1#post6986585

Hej. Mam do was pytanie. Ile cm ocieplenia podłogi zrobiliście w swoich kasjopejach na parterze i piętrze, i w jaki sposób? Interesuje mnie ile cm daliście styropianu i ile wylewki? Pytam gdyż niedługo ma do mnie wpaść spec o wymiarowania okien i nie wiem ile podać cm aby zgrać podłogę z oknami. Myślałem o zrobieniu 15cm styropianu i 6cm wylewki plus 2cm na posadzkę, czy to rozsądnie, czy wystarczy? Dzięki wielkie miss_piggy za podanie kosztorysu jesteś wielka:) Ogólnie rzecz biorąc wszystkie wskazówki na tym forum są cenne i niejednokrotnie dają możliwość ustrzec się pewnych błędów lub niedociągnięć na bledach innych. Pozdrawiam

kasjoEL
28-01-2016, 16:46
Gruby na pustak + styropian.
I jakoś taki gruby wyszedł na tym zdjęciu ;-)

miss_piggy
28-01-2016, 17:13
Nie zrozumiałam :confused:

Gruby na pustak + styropian.
I jakoś taki gruby wyszedł na tym zdjęciu ;-)

miss_piggy
30-01-2016, 15:12
U nas postęp. Część kotłowni wypłytkowana, specjalnie pod montaż pieca gazowego.345188

kirie
31-01-2016, 06:11
U nas postęp. Część kotłowni wypłytkowana, specjalnie pod montaż pieca gazowego.345188

no zazdroszczę aż, super.
Ja właśnie przebrnęłam przez całość :wiggle: - skarbnica wiedzy - ale pozytywnie naładowana jestem aż chciałabym "coś" mieć. Wkrótce zaczynam z papierkami, teraz kilka zmian wprowadzonych samemu w projekt. Jeszcze zastanawiamy się nad opcją poszerzenia od strony garażu, no ale to kwestia czy się uda.
W sumie ważne, że działeczka czeka :p

Eveline
01-02-2016, 09:35
Miss, no tak, przy gazowym, mozna sobie pozwolić na takie kolory w kotłowni. U mnie szary od podłogi do sufitu ;)

Kirie, a czemu sie pozbywasz okna naroznego na piętrze? Dla mnie to jeden z najmocniejszych punktów tego domu.

miss_piggy
01-02-2016, 12:40
Wytrwałości kirie :)
Ciekawe rozwiązanie z łazienkami na górze.

no zazdroszczę aż, super.
Ja właśnie przebrnęłam przez całość :wiggle: - skarbnica wiedzy - ale pozytywnie naładowana jestem aż chciałabym "coś" mieć. Wkrótce zaczynam z papierkami, teraz kilka zmian wprowadzonych samemu w projekt. Jeszcze zastanawiamy się nad opcją poszerzenia od strony garażu, no ale to kwestia czy się uda.
W sumie ważne, że działeczka czeka :p

miss_piggy
01-02-2016, 12:43
U mnie trochę jak w rzeźni :) chodzi o ten biały kolor :lol2:

Miss, no tak, przy gazowym, mozna sobie pozwolić na takie kolory w kotłowni. U mnie szary od podłogi do sufitu ;)

Kirie, a czemu sie pozbywasz okna naroznego na piętrze? Dla mnie to jeden z najmocniejszych punktów tego domu.

miss_piggy
01-02-2016, 14:35
Kierie moja rada. Widzę, że trochę zmieniałaś wielkość gabinetu na piętrze. Ja też tak zrobiłam bo chciałam mieć możliwość wstawienia najmniejszej sofy, którą można by rozłożyć . Może warto sprawdzić czy u Ciebie się zmieści.

no zazdroszczę aż, super.
Ja właśnie przebrnęłam przez całość :wiggle: - skarbnica wiedzy - ale pozytywnie naładowana jestem aż chciałabym "coś" mieć. Wkrótce zaczynam z papierkami, teraz kilka zmian wprowadzonych samemu w projekt. Jeszcze zastanawiamy się nad opcją poszerzenia od strony garażu, no ale to kwestia czy się uda.
W sumie ważne, że działeczka czeka :p

kirie
01-02-2016, 20:03
Kierie moja rada. Widzę, że trochę zmieniałaś wielkość gabinetu na piętrze. Ja też tak zrobiłam bo chciałam mieć możliwość wstawienia najmniejszej sofy, którą można by rozłożyć . Może warto sprawdzić czy u Ciebie się zmieści.

Dzięki za słuszną sugestię na pewno tak zrobię

kirie
01-02-2016, 20:04
Obecnie mam w mieszkaniu okno narożne i jak dla mnie bez sensu, nie lubię myć i wg mnie mało funkcjonalne. Ja właśnie to chciałam zmienić na samym początku

miss_piggy
04-02-2016, 11:32
Wszystkim budującym wszystkiego smacznego w tłusty czwartek. Na naszej budowie również nie zabrakło pączków i to domowej roboty :stirthepot:
345720

miss_piggy
04-02-2016, 11:37
W sobotę miałam okazję zobaczyć nasze poddasze. Jestem pod wrażeniem :) :lol2:
http://images75.fotosik.pl/296/80c82be2b74ed4a1.jpg
http://images78.fotosik.pl/297/8043d36009a5edf5.jpg
http://images75.fotosik.pl/296/f1a7dc3e17043421.jpg

brzozas
06-02-2016, 09:52
Hej. Widać ze w poddasze włożyli robotnicy kupę roboty:) Będziesz miała użytkowe poddasze czy tylko będzie spełniało role graciarni? Masz strop ten drugi lany czy drewniany? Mam też pytanie apropo okna które znajduje się od frontu w pomieszczeniu na piętrze nad drzwiami wejściowymi... otóż dach będzie mi wchodził w okno kilkanaście centymetrów i zastanawiam się czy aby nie zmniejszyć otworu okiennego tzn żeby był krótszy o kilkanaście centymetrów, żeby okno zaczynało się wyżej niż część dachu frontowego. Czy Wy zmienialiście coś z tym oknem? czy to ze wchodzi dach w okno to tylko u mnie tak wyszło? czy tez tak macie? Czy to że ten daszek wchodzi w okno w czymś przeszkadza? Proszę o podpowiedzi ewentualnie jakieś zdjęcia. W poniedziałek mam się określić bo potrzebuje to do wymierzenia okien. Pozdrawiam

Eveline
06-02-2016, 15:09
Ja nic nie zmieniałam z tym oknem.

TomaszMagda
07-02-2016, 07:54
Drodzy,

Męczy nas jedna rzecz. Zastanawiamy się czy robić system rozprowadzenia kominka DGP. Chcielibyśmy doprowadzić powietrze do 3 sypialni na piętrze. Zaproponowano nam wyprowadzenie rury od kominka na strych i ze strychu schodzenie do pomieszczeń. Kanały metalowe, izolowane, turbina. Czy ktoś z Was zdecydował się na takie rozwiązanie? Opinie są dość podzielone, szczególnie w momencie gdzie jest to dość długa droga do pokonania (do głównej sypialni).

miss_piggy
07-02-2016, 12:21
TomaszMagda ja nie mam rozprowadzania ale z tego co piszesz to mnie zastanawia tylko jedna rzecz. Ciepłe powietrze jest lekkie i unosi się do góry, jeśli wylot rury rozprowadzającej ma być w suficie to czy to ciepłe powietrze w ogóle dostanie się na dół sypialni czy zostanie pod sufitem i będzie ogrzewać strych?



Drodzy,

Męczy nas jedna rzecz. Zastanawiamy się czy robić system rozprowadzenia kominka DGP. Chcielibyśmy doprowadzić powietrze do 3 sypialni na piętrze. Zaproponowano nam wyprowadzenie rury od kominka na strych i ze strychu schodzenie do pomieszczeń. Kanały metalowe, izolowane, turbina. Czy ktoś z Was zdecydował się na takie rozwiązanie? Opinie są dość podzielone, szczególnie w momencie gdzie jest to dość długa droga do pokonania (do głównej sypialni).

miss_piggy
07-02-2016, 12:35
Wymiarów okna nie zmieniałam. Kąt nachylenia dachu nad garażem jest bez zmian. Poniżej wklejam zdjęcia jakie udało mi się zrobić.
http://images75.fotosik.pl/305/d588e0c021504362.jpg
http://images75.fotosik.pl/305/e6d7a1b4e8cb3136.jpg
http://images75.fotosik.pl/305/94e3f3002ee40078.jpg
http://images77.fotosik.pl/305/15391041b829089e.jpg

Jeśli chodzi o poddasze to będzie tylko "graciarnia". Nie mamy tam okna. Natomiast kąt nachylenia dachu to 35 stopni. Stop drewniany, ocieplony. Od góry płyta osb, wełna, płyta osb i pianka.
http://images76.fotosik.pl/306/449f80427a2fd878.jpg

Hej. Widać ze w poddasze włożyli robotnicy kupę roboty:) Będziesz miała użytkowe poddasze czy tylko będzie spełniało role graciarni? Masz strop ten drugi lany czy drewniany? Mam też pytanie apropo okna które znajduje się od frontu w pomieszczeniu na piętrze nad drzwiami wejściowymi... otóż dach będzie mi wchodził w okno kilkanaście centymetrów i zastanawiam się czy aby nie zmniejszyć otworu okiennego tzn żeby był krótszy o kilkanaście centymetrów, żeby okno zaczynało się wyżej niż część dachu frontowego. Czy Wy zmienialiście coś z tym oknem? czy to ze wchodzi dach w okno to tylko u mnie tak wyszło? czy tez tak macie? Czy to że ten daszek wchodzi w okno w czymś przeszkadza? Proszę o podpowiedzi ewentualnie jakieś zdjęcia. W poniedziałek mam się określić bo potrzebuje to do wymierzenia okien. Pozdrawiam

TomaszMagda
07-02-2016, 17:07
TomaszMagda ja nie mam rozprowadzania ale z tego co piszesz to mnie zastanawia tylko jedna rzecz. Ciepłe powietrze jest lekkie i unosi się do góry, jeśli wylot rury rozprowadzającej ma być w suficie to czy to ciepłe powietrze w ogóle dostanie się na dół sypialni czy zostanie pod sufitem i będzie ogrzewać strych?


Mi to wytłumaczono tak, że wpada powietrze ciepłe, ochładza się i opada bo ciągle wpada cieplejsze przez napływ. (czy jakoś tak) Właśnie też nie jesteśmy przekonani do tego, jednak część*osób mówi, że to dobre (oczywiście nie jako główne źródło ogrzewania, ale jak już*ten kominek grzeje to niech będzie z tego pożytek). Na dniach będę*mieć*wycenę. Metalowe kanały wchodzą na poddasze i schodzą*do konkretnych pomieszczeń, kanały są izolowane wełną*żeby nie oddawały ciepła.

brzozas
07-02-2016, 18:32
Wymiarów okna nie zmieniałam. Kąt nachylenia dachu nad garażem jest bez zmian. Poniżej wklejam zdjęcia jakie udało mi się zrobić.
http://images75.fotosik.pl/305/d588e0c021504362.jpg
http://images75.fotosik.pl/305/e6d7a1b4e8cb3136.jpg
http://images75.fotosik.pl/305/94e3f3002ee40078.jpg
http://images77.fotosik.pl/305/15391041b829089e.jpg

Jeśli chodzi o poddasze to będzie tylko "graciarnia". Nie mamy tam okna. Natomiast kąt nachylenia dachu to 35 stopni. Stop drewniany, ocieplony. Od góry płyta osb, wełna, płyta osb i pianka.
http://images76.fotosik.pl/306/449f80427a2fd878.jpg

Hej. Dzięki za odpowiedz. Niestety u mnie chyba ciesla dał dupy. Kat dachu mam 25 stopni głownego i tych pobocznych, a mimo to dach wchodzi mi w okno w ten sposób, ze jak zamontuje okno w obecnym stanie, to dach zlicuje mi się z szyba i nie będę mógł obrobić kawałka dachu a nie wspomnę już o obróbce parapetu:(( dlatego też chyba nie mam wyjścia i będę musiał podwyższyć na wysokość jednego pustaka, tylko zastanawiam się jak to będzie wyglądało...
Chciałem dodać zdjęcie lecz coś nie mogę... :( jak dodajecie fotki? poprzez dodaj zdjęcie czy jakoś inaczej bo nie mogę zamieścić żadnego.

andzuk
07-02-2016, 21:28
Która z ekip wykonywała Wam balkony?
Mam na myśli ocieplenie od góry, izolacje no i wylewkę. To jest w kompetencjach dobrej ekipy od elewacji, czy bardziej wylewkarza, a ekipa od fasady tylko ma to obrobic....

miss_piggy
08-02-2016, 13:56
Mi wylewkę na balkonach robiła firma od wylewek ale ocieplenie już ktoś inny, dokładniej to ekipa, która robiła mi mury i dach.

Która z ekip wykonywała Wam balkony?
Mam na myśli ocieplenie od góry, izolacje no i wylewkę. To jest w kompetencjach dobrej ekipy od elewacji, czy bardziej wylewkarza, a ekipa od fasady tylko ma to obrobic....

miss_piggy
08-02-2016, 14:04
Jak dodać zdjęcie -->http://forum.muratordom.pl/showthread.php?51245-Jak-doda%C4%87-zdj%C4%99cia-%C5%BCeby-by%C5%82y-widoczne-na-forum&p=6980379#post6980379


Hej. Dzięki za odpowiedz. Niestety u mnie chyba ciesla dał dupy. Kat dachu mam 25 stopni głownego i tych pobocznych, a mimo to dach wchodzi mi w okno w ten sposób, ze jak zamontuje okno w obecnym stanie, to dach zlicuje mi się z szyba i nie będę mógł obrobić kawałka dachu a nie wspomnę już o obróbce parapetu:(( dlatego też chyba nie mam wyjścia i będę musiał podwyższyć na wysokość jednego pustaka, tylko zastanawiam się jak to będzie wyglądało...
Chciałem dodać zdjęcie lecz coś nie mogę... :( jak dodajecie fotki? poprzez dodaj zdjęcie czy jakoś inaczej bo nie mogę zamieścić żadnego.

Evievi
18-02-2016, 12:01
Jeśli chodzi o to okno, to chyba nie Ty jeden masz z tym problem... w internecie znalazłam takie rozwiązanie http://dom.gratka.pl/tresc/402-64233648-mazowieckie-jozefow-debinka-bogatki.html

Eveline
18-02-2016, 13:17
ja miałam jedna ekipę murarzy, a druga od ocieplenia, tynków, wylewek, elewacji (jeszcze nie zrobiona) i wykończenia :)

Evievi, ładna cena za Kasjopeę :D

TomaszMagda
19-02-2016, 08:07
Szanowni,

Na naszej budowie pojawił się problem z wentylacją. Nie mamy rekuperacji a nie bardzo chcemi mieć*nawietrzaki okienne. Jak rozwiązaliście u siebie wentylację domu w przypadku braku rekuperacji?

karol1460
19-02-2016, 09:14
Jeśli chodzi o to okno, to chyba nie Ty jeden masz z tym problem... w internecie znalazłam takie rozwiązanie http://dom.gratka.pl/tresc/402-64233648-mazowieckie-jozefow-debinka-bogatki.html

Cena ceną, ale te okna w salonie.........

karol1460
19-02-2016, 09:21
Szanowni,

Na naszej budowie pojawił się problem z wentylacją. Nie mamy rekuperacji a nie bardzo chcemi mieć*nawietrzaki okienne. Jak rozwiązaliście u siebie wentylację domu w przypadku braku rekuperacji?

Jaki masz problem bo nie bardzo rozumiem...
Jeśli wszystko jest zrobione zgodnie z projektem - bo ten jest dostosowany do wentylacji grawitacyjnej to nie wiem jaki macie problem...
Ja osobiście mam zrobione pod wentylację grawitacyjną ("kilka" zł jak psu w **** na kominy wentylacyjne) a i tak będę miała rekuperację...

TomaszMagda
19-02-2016, 09:58
Jaki masz problem bo nie bardzo rozumiem...
Jeśli wszystko jest zrobione zgodnie z projektem - bo ten jest dostosowany do wentylacji grawitacyjnej to nie wiem jaki macie problem...
Ja osobiście mam zrobione pod wentylację grawitacyjną ("kilka" zł jak psu w **** na kominy wentylacyjne) a i tak będę miała rekuperację...

Problem taki że wentylacja grawitacyjna musi czerpać*powietrze z zewnątrz i jakoś*je trzeba dostarczyć. W projekcie napisali że przy instalacji grawitacyjnej należy przewidzieć*okna z nawiewnikami okiennymi, które są*paskudne. Oczywiście mogę*sobie otworzyć okno, ale to jest półśrodek. Kiedy wyjedziesz na 2 tygodnie nie zostawisz otwartych okien żeby nie ułatwiać*ewentualnym miłośnikom cudzej własności dostania się*do środka, i w takim wypadku po powrocie w domu wszystko się*ukisi. Stąd moje pytanie, jak rozwiązali to inni. Wiem, że są*nawiewniki (czy też*nawietrzaki – spotkałem się*z dwiema nazwami) ścienne, okienne, podokienne itp. Jeżeli masz przystosowane pod grawitacyjną to gdzie masz pobór świeżego powietrza? W projekcie jest napisane, że w przypadku zastosowania rekuperacji należy zrezygnować ze wszystkich przewodów nawiewnych i wywiewnych paza kotłownią, garażem i pom. kominkowym.

Podsumowując – nie chcemy paskudnych nawiewników okiennych, jak rozwiązaliście napływ świeżego powietrza do swoich domków? :) (przy wentylacji grawitacyjnej) i czy ktoś*stosował wentylator hybrydowy (wspomagający obieg powietrza przy w.w. instalacji)

katie216
19-02-2016, 10:35
Problem taki że wentylacja grawitacyjna musi czerpać*powietrze z zewnątrz i jakoś*je trzeba dostarczyć. W projekcie napisali że przy instalacji grawitacyjnej należy przewidzieć*okna z nawiewnikami okiennymi, które są*paskudne. Oczywiście mogę*sobie otworzyć okno, ale to jest półśrodek. Kiedy wyjedziesz na 2 tygodnie nie zostawisz otwartych okien żeby nie ułatwiać*ewentualnym miłośnikom cudzej własności dostania się*do środka, i w takim wypadku po powrocie w domu wszystko się*ukisi. Stąd moje pytanie, jak rozwiązali to inni. Wiem, że są*nawiewniki (czy też*nawietrzaki – spotkałem się*z dwiema nazwami) ścienne, okienne, podokienne itp. Jeżeli masz przystosowane pod grawitacyjną to gdzie masz pobór świeżego powietrza? W projekcie jest napisane, że w przypadku zastosowania rekuperacji należy zrezygnować ze wszystkich przewodów nawiewnych i wywiewnych paza kotłownią, garażem i pom. kominkowym.

Podsumowując – nie chcemy paskudnych nawiewników okiennych, jak rozwiązaliście napływ świeżego powietrza do swoich domków? :) (przy wentylacji grawitacyjnej) i czy ktoś*stosował wentylator hybrydowy (wspomagający obieg powietrza przy w.w. instalacji)

My nie robimy rekuperacji mimo,ze mamy pompe ciepla. Mamy okna z Oknoplast z kontraktonami i alarm, wiec bedziemy je zostawiac na mikro. Stwierdzilismy,ze bez sensu jest jeszcze wydawac tyle kasy (no i marnowac duzo miejsca) na rekuperacje.

katie216
19-02-2016, 10:41
Z czego robiliscie sufity na parterze? Mi doradzaja plyty, bo ponoc tynki pekaja po kilku latach na terrivie. Niestety plyty zajmuja okolo 5cm...

TomaszMagda
19-02-2016, 10:47
mi doradzają tynki bo podobno płyty pękają :) W obecnym mieszkaniu mam w kuchni sufit obniżony pod lampy i popękał wszędzie na łączeniach. A w domu mamy 2 terivy i robimy tynki… więc zdania jak zawsze podzielone :)

katie216
19-02-2016, 10:52
Ja tez bym wolala tynki, bo wtedy mamy wyzsze pomieszczenia. Ponoc te plyty sie robi na jakis tasmach poslizgowych,zeby sobie pracowaly, ale mnie to nie przekonuje...

Eveline
19-02-2016, 16:07
Ja mam tynk w salonie, jadalni i kuchni. Reszta płyty :)

andzuk
20-02-2016, 22:07
Problem taki że wentylacja grawitacyjna musi czerpać*powietrze z zewnątrz i jakoś*je trzeba dostarczyć.

[ciach]

Podsumowując – nie chcemy paskudnych nawiewników okiennych, jak rozwiązaliście napływ świeżego powietrza do swoich domków? :) (przy wentylacji grawitacyjnej) i czy ktoś*stosował wentylator hybrydowy (wspomagający obieg powietrza przy w.w. instalacji)


Dokładnie tak jak napisałeś. Trzeba dostarczyć świeże powietrze. Jeżeli nie chcesz nawietrzaków, to żeby wentylacja działała to musisz zrobić nawietrzaki w ścianach, żeby napływało świeże powietrze - takie kratki.
Generalnie z takim czymś to jest lipa, bo wpada powietrze prosto z dworu i jest zimne.
Widziałem, że jeden z Forumowiczów robił podejście rurą pod fundamentem (rura szła z 10m pod ziemią) przez co powietrze trochę się nagerzewało zimą, latem chłodziło ;) - tylko nie wiem, czy się to sprawdzi w okresie przejściowym.


W mojej umowie o dostarczenie i montaż okien jest zapis, że świadomie rezygnuję z nawietrzaków i zapewnię inny sposób dostarczenia świeżego powietrza. Było powołanie na jakąś ustawę itp. Wnioskuję więc, że jest to prawnie uwarunkowane. Czyli jak ktoś nie robi nawietrzaków, to teoretycznie mógłby kominiarz nie zrobić odbioru (piszę oczywiście teoretycznie).

Ja rozwiązałem to montując rekuperację ;)

katie216
22-02-2016, 09:45
@miss_piggy
koszt ocieplenia 32tyś to faktycznie ogrom, ale... widzę, że wybrałaś bardzo niestandardowe rozwiązania. Bo rozumiem, że to o czym piszesz, to wszystko dotyczy poddasza, a nie daszków bocznych.

Pianka na stropie + płyta OSB - standardowo w projekcie jest 25cm wełny + płyta OSB - pianka pewnie jest znacznie droższa.
Na dachu w projekcie nie ma ocieplenia, ani żadnych płyt OSB. Jak zamontujesz wełnę i płyty OSB to koszt podany na stronie MG musi znacząco wzrosnąć.

U mnie będzie realizacja prawie zgodnie z projektem (tylko 30cm wełny zamiast 25) i szacuję na dzień dzisiejszy koszt ok.15 tyś. Precyzyjną wycenę będę miał za tydzień.
Spodziewam się więc ceny o połowę niższej, ale ja nie potrzebuję ocieplonego poddasza - u mnie tam będzie tylko graciarnia :)

Ja dzisiaj dostalam wycene za ocieplenie dachu welna plus daszki boczne plus sufity z plyt kart-gips... 50tys netto :) Szukam dalej, bo prawie zawalu dostalam :)

miss_piggy
22-02-2016, 13:38
katie216 poleciłabym Ci moich fachowców ale to chyba nie ten zakres terytorialny. Natomiast rozumiem Cię z zawałem. Ciągle podczas budowy domu jakiś zawał się pojawia.

Ja dzisiaj dostalam wycene za ocieplenie dachu welna plus daszki boczne plus sufity z plyt kart-gips... 50tys netto :) Szukam dalej, bo prawie zawalu dostalam :)

andzuk
22-02-2016, 21:11
Spieszę sprostować moja wycenę o której wcześniej pisałem :-)
Dostalem od porządnego wykonawcy i sama robocizna ok. 12 tys. czyli z materiałem sporo więcej niż ostatnio się chwalilem.

JulLen
25-02-2016, 12:37
Witam Wszystkich

Mam zamiar rozpocząć budowę domu wg. projektu Kasjopea 4
Jeżeli ktoś byłby chętny do pokazania swojego domku w stanie surowym lub juz wykończony to byłbym bardzo wdzięczny.
Najlepiej Warszawa lub okolice.
Proszę o kontakt na adres: [email protected]

Pozdrawiam

AgaMaj36
28-02-2016, 18:48
Witam, w maju będziemy zaczynać budowę domu kasjopea 3, dodatkowo pod częścią budynku chcemy zrobić piwnicę. Rozmawialiśmy z wykonawcą i za robociznę chce ok. 60 tyś nie mamy rozeznania czy to duzo czy mało. Prosze o informację ile płaciliście za SSO. Wykonawca też w tej cenie pokryje dach papą. Dziękuję z góry za info.

miss_piggy
29-02-2016, 16:58
Zapraszam wszystkich do mojego wątku o budowie i urządzaniu Kasjopei.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?246656-Kasjopea-by-miss_piggy&p=7089437#post7089437

miss_piggy
29-02-2016, 17:00
Według mnie jest to dobra cena. Ja tyle płaciłam za SSO z dachem tylko pokrytym dachówką.

Witam, w maju będziemy zaczynać budowę domu kasjopea 3, dodatkowo pod częścią budynku chcemy zrobić piwnicę. Rozmawialiśmy z wykonawcą i za robociznę chce ok. 60 tyś nie mamy rozeznania czy to duzo czy mało. Prosze o informację ile płaciliście za SSO. Wykonawca też w tej cenie pokryje dach papą. Dziękuję z góry za info.

katie216
29-02-2016, 23:25
Zapraszam wszystkich do mojego wątku o budowie i urządzaniu Kasjopei.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?246656-Kasjopea-by-miss_piggy&p=7089437#post7089437

miss_piggy bardzo dobry pomysł z osobnym wątkiem :) będę obserwować :)

AgaMaj36
01-03-2016, 10:13
Czy jest możliwość obejrzenia już wybudowanej kasjopei 3 Warszawa i okolice lub Płock i okolice, bylibyśmy wdzięczni. My zaczynamy budowę w połowie maja.

miss_piggy
01-03-2016, 13:37
AgaMaj ale już decyzja zapadła, że Kasjopea?

Czy jest możliwość obejrzenia już wybudowanej kasjopei 3 Warszawa i okolice lub Płock i okolice, bylibyśmy wdzięczni. My zaczynamy budowę w połowie maja.

AgaMaj36
01-03-2016, 14:32
Tak jesteśmy zdecydowani na kasjopea 3

miss_piggy
02-03-2016, 08:48
AgaMaj36 mogę Cię jedynie wirtualnie zaprosić do mojej galerii zdjęć. Nie mieszkam w okolicy.

Tak jesteśmy zdecydowani na kasjopea 3

karol1460
02-03-2016, 13:14
Czy jest możliwość obejrzenia już wybudowanej kasjopei 3 Warszawa i okolice lub Płock i okolice, bylibyśmy wdzięczni. My zaczynamy budowę w połowie maja.

W Płocku jest Kasjopea 3 i z tego co mi się wydaje powinna być już wykończona. Byliśmy tam obejrzeć domek (wtedy był na etapie wykończenia) w zeszłym roku okolice maj-czerwiec. Adresu nie pamiętam, ale jakaś spokojna uliczka była - możecie poszukać.
Jakby się nie udało to zapraszam do nas - Nowy Dwór Mazowiecki - stan SSO z dachem.

Justa81
02-03-2016, 15:03
Witam,
jesteśmy zmężem zainteresowani budową Kasjopei, przed zakupem projektu chcielibyśmy dom obejrzeć na żywo.
Mamy prośbę do osób budujących dom w Radomiu, Szydłowcu lub okolicach Warszawy o pokazanie domu.

Proszimy o informacje na maila: [email protected].

Pozdrawiamy

AgaMaj36
02-03-2016, 17:14
Dziękujemy bardzo. A jakie koszty ponieśliście do tej pory?

AgaMaj36
02-03-2016, 20:11
Robimy przeróbki w projekcie kasjopea 3, nasz projektant stwierdził ze wymiary okien w projekcie z internetu są niestandardowe. Czy robicie okna wg projektu?

miss_piggy
02-03-2016, 20:36
My wprowadziliśmy pewne zmiany. Jedno usunęliśmy , inne powiększyliśmy, trochę przesunęliśmy.
Robimy przeróbki w projekcie kasjopea 3, nasz projektant stwierdził ze wymiary okien w projekcie z internetu są niestandardowe. Czy robicie okna wg projektu?

AgaMaj36
02-03-2016, 21:16
My wprowadziliśmy pewne zmiany. Jedno usunęliśmy , inne powiększyliśmy, trochę przesunęliśmy.

A jakie macie stropy? Zastanawiamy się czy jest duża różnica cenowa między stropem monolitycznym a terivą bo nasz projektant twierdzi ze przy takiej wielkości budynku teriva jest lepsza.

pawtra
03-03-2016, 08:10
A jakie macie stropy? Zastanawiamy się czy jest duża różnica cenowa między stropem monolitycznym a terivą bo nasz projektant twierdzi ze przy takiej wielkości budynku teriva jest lepsza.

Witam. Jakie uzasadnienie dał wam projektant? Jeśli chodzi o terivę to z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że:
1. Niby strop jest "ciepły", a ma być pomiędzy grzanym piętrem i grzanym parterem więc nie widzę sensu
2. Niby "ciepły" a belki będą tworzyć same mostki cieplne, czyli ciepło - zimno - ciepło - zimno itd........
3. Moim zdaniem jeśli chcesz terive to później raczej nie zrobisz tynku na suficie bo na belkach się będzie odbarwiać albo pękać!!! Bo przecież są to tylko poukładane klocki. Więc licz się z tym że będzie trzeba zrobić sufit regipsowy
4. Mamy kierowniczkę budowy "starej daty" czyli ma być solidnie i na starych dobrych zasadach, ale wybór stropu należał do nas. Tylko, że kilka lat temu, po dwóch latach od zakończenia budowy domu brała nasz kierowniczka udział jako członek komisji wyjaśniającej zarwanie się stropu z terivy w pewnym domku jednorodzinnym. Spadło kilka sztuk pustaków. Wina producenta. Wtedy najdroższe pustaki na rynku.
5. Niektórzy boją się na tak durze rozpiętości robić strop monolityczny, nam stwierdziła że nie ma problemu, przeliczyła, dała wytyczne i robimy strop lany. Minimalnie droższy od terivy (max 4 tyś zł). No i wszędzie sufit będzie na płasko!!!!
6. Zmiany w projekcie robimy na bierząco w trakcie budowy
7. Jedyne co zmieniliśmy przed to: garaż dłuższy o metr, powiększona łazienka kosztem garażu, powiększona kotłowna kosztem garażu i łazienki. Czyli wymiary łazienki i garażu są takie jak w orginale, a kotłownia powiększona do 15m

pawtra
03-03-2016, 08:13
Robimy przeróbki w projekcie kasjopea 3, nasz projektant stwierdził ze wymiary okien w projekcie z internetu są niestandardowe. Czy robicie okna wg projektu?

Co to znaczy, że okna są niestandardowe??? Robiłem wyceny póki co u sześciu dostawców stolarki. Jeśli chodzi o drzwi to można powiedzieć że są jakieś standardy, ale okna i drzwi tarasowe no to nie słyszałem. I tak wszyscy kalkulują od ilości profili użytych na okno i powierzchni szyby i tyle.

Eveline
03-03-2016, 10:34
Ja mam terrive i otynkowany sufit i pierwsze slysze, żeby cos miało pękać... Na ten moment nic sie nie zadziało.

pawtra
03-03-2016, 13:50
Ja mam terrive i otynkowany sufit i pierwsze slysze, żeby cos miało pękać... Na ten moment nic sie nie zadziało.

Ja mam złe wspomnienia z tego typu stropami (typu strop akermana) i pęknięciami tylko w jednym miejscu w każdym pomieszczeniu. Żadne siatki, kleje elastyczne, silikony nie dawały sobie rady. Większość, w zasadzie prawie wszyscy nie narzekają na obecne terivy. No ale patrząc na to że można kilka belek schować w stropie i zrobić na płasko to korzystamy. Tym bardziej że przewidziana grubość stropu będzie wynosić 16cm. Natomiast na terive też trzeba trochę wylać......

tyszek666
03-03-2016, 18:16
Witam wszystkich!!

Właśnie jestem na etapie zamawiania drewna na strop i na więźbę. W jakich cenach udało się Wam kupić drewno na strop i na więźbę??

Ciekawy jestem również w jakiej cenie zrobiliście strop i więźbę, i pokrycie dachowe z blacho-dachówki?

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Justa81
03-03-2016, 19:54
Witam

Jesteśmy z żoną zainteresowani budową takiego domu. Czy była by możliwość obejrzenia Państwa domu?

Proszę o kontakt

[email protected]
tel 502204556

miss_piggy
03-03-2016, 21:16
Tyszka mogę Ci przesłać na maila mój kosztorys.

Pozdrawiam

Witam wszystkich!!

Właśnie jestem na etapie zamawiania drewna na strop i na więźbę. W jakich cenach udało się Wam kupić drewno na strop i na więźbę??

Ciekawy jestem również w jakiej cenie zrobiliście strop i więźbę, i pokrycie dachowe z blacho-dachówki?

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

AgaMaj36
03-03-2016, 22:06
Tyszka mogę Ci przesłać na maila mój kosztorys.
Pozdrawiam

Ja też poproszę miss_peggi, wysłałam Ci wiadomość z mailem ale jak nie dostałaś to podaję [email protected]

miss_piggy
03-03-2016, 22:11
Aga już wysłałam rano.

Ja też poproszę miss_peggi, wysłałam Ci wiadomość z mailem ale jak nie dostałaś to podaję [email protected]

Artur D
03-03-2016, 22:26
Witam,
w pn przychodzi do mnie elektryk. Mam pytanie do osób ,które robiły zewnętrzne oświetlenie elewacji. Jak rodzaj oświetlenie zastosowaliście - czy punktowe w podbitce (chyba obecnie najbardziej popularne) , czy może kinkiety.
1. Jeżeli chodzi o podbitkę to jaką odległość miedzy punktami zostawialiście - chodzi mi o to aby nie było za gęsto i aby dom nie wyglądał jak choinka.
2. Jeżeli chodzi o kinkiety (światło góra - dół) to w których miejscach przyczepialiście?
Jeżeli ktoś mógłby zrobić zdjęcie Kasjopeii w scenerii nocnej z oświetleniem zewnętrznym i wrzucić na forum byłbym wdzięczny.
P.S. a może ktoś ma inny ciekawy pomysł na oświetlenie.?
pzdr

miss_piggy
03-03-2016, 22:36
Artur może nie będzie to popularne co powiem ale po co Ci oświetlenie w podbitce? Czy nie wystarczy tylko światło przed garażem, drzwiami wejściowymi na balkonach i tarasie?
Ja mam tylko w tych miejscach i będą to na kinkiety. Nie mam jeszcze ich zamontowanych zatem nie mogę się pochwalić zdjęciem.


Witam,
w pn przychodzi do mnie elektryk. Mam pytanie do osób ,które robiły zewnętrzne oświetlenie elewacji. Jak rodzaj oświetlenie zastosowaliście - czy punktowe w podbitce (chyba obecnie najbardziej popularne) , czy może kinkiety.
1. Jeżeli chodzi o podbitkę to jaką odległość miedzy punktami zostawialiście - chodzi mi o to aby nie było za gęsto i aby dom nie wyglądał jak choinka.
2. Jeżeli chodzi o kinkiety (światło góra - dół) to w których miejscach przyczepialiście?
Jeżeli ktoś mógłby zrobić zdjęcie Kasjopeii w scenerii nocnej z oświetleniem zewnętrznym i wrzucić na forum byłbym wdzięczny.
P.S. a może ktoś ma inny ciekawy pomysł na oświetlenie.?
pzdr

Artur D
03-03-2016, 22:55
Artur może nie będzie to popularne co powiem ale po co Ci oświetlenie w podbitce? Czy nie wystarczy tylko światło przed garażem, drzwiami wejściowymi na balkonach i tarasie?
Ja mam tylko w tych miejscach i będą to na kinkiety. Nie mam jeszcze ich zamontowanych zatem nie mogę się pochwalić zdjęciem.
Tę opcję też biorę pod uwagę. Aczkolwiek jeżeli gdziesz wyjeżdżam to włączam światło w podbitce ( do okoła domu) i dzięki temu widać czy nikt się nie kręci wokół domu. To chyba bardziej praktyczniejsze niż światło tarasowe.

miss_piggy
04-03-2016, 06:47
Artur a nie myślałeś o montażu kamer . Nie wiem czy one mają czujnik i wtedy się światło włącza czy działają na podczerwień. Są też takie systemy z aplikacją na telefon, że masz dostęp do kamer do domu i jeszcze do światła i możesz będąc na wyjeździe włączać światła w pokojach i wyłączać. Moi znajomi to mają i nawet nie tak dużo za to zapłacili około 12 tysięcy. Powiem Ci szczerze w ogóle mi się nie podoba to światło w podbitce jak to wcześniej napisałeś wygląda to jak choinka. Do tego musisz płacić za montaż każdego punktu, lampy i na koniec prąd do oświetlenia.

Tę opcję też biorę pod uwagę. Aczkolwiek jeżeli gdziesz wyjeżdżam to włączam światło w podbitce ( do okoła domu) i dzięki temu widać czy nikt się nie kręci wokół domu. To chyba bardziej praktyczniejsze niż światło tarasowe.

AgaMaj36
04-03-2016, 19:17
Aga już wysłałam rano.

Dziękuję dostałam.

TomaszMagda
05-03-2016, 07:52
Cześć,

My też*się zastanawialiśmy nad światłem w podbitce, nie bardzo nam się*to podoba, ale elektryk nas przekonał. Światło będzie załączane przy alarmie i/lub na czujkę*ruchu. Będzie też można włączyć przyciskiem. Raczej nie do codziennego użytku bo szkoda prądu. Bardziej właśnie względy bezpieczeństwa. My dajemy na dachu 4x5 szt + garaż*3x3 + 2 w daszku nad jadalnią na narożnikach. Jak to wyjdzie to się*okaże po zrobieniu :)


Witam,
w pn przychodzi do mnie elektryk. Mam pytanie do osób ,które robiły zewnętrzne oświetlenie elewacji. Jak rodzaj oświetlenie zastosowaliście - czy punktowe w podbitce (chyba obecnie najbardziej popularne) , czy może kinkiety.
1. Jeżeli chodzi o podbitkę to jaką odległość miedzy punktami zostawialiście - chodzi mi o to aby nie było za gęsto i aby dom nie wyglądał jak choinka.
2. Jeżeli chodzi o kinkiety (światło góra - dół) to w których miejscach przyczepialiście?
Jeżeli ktoś mógłby zrobić zdjęcie Kasjopeii w scenerii nocnej z oświetleniem zewnętrznym i wrzucić na forum byłbym wdzięczny.
P.S. a może ktoś ma inny ciekawy pomysł na oświetlenie.?
pzdr

TomaszMagda
11-03-2016, 17:20
Do posiadaczy garderoby :) i wentylacji grawitacyjnej :)

Czy robiliście wentylacje? Jeśli tak to do komina czy np na korytarz?

miss_piggy
12-03-2016, 06:36
Pytasz o wentylację z garderoby? Tej przewidzianej w projekcie ? Niewielkiej? To raczej większa szafa wnękowa.

Do posiadaczy garderoby :) i wentylacji grawitacyjnej :)

Czy robiliście wentylacje? Jeśli tak to do komina czy np na korytarz?

Evievi
13-03-2016, 11:02
U nas po raz kolejny problemy na starcie... dostaliśmy decyzję o warunkach zabudowy z wysokością górnej elewacji frontowej od 2.5 m do 4.5 m :/ Złożyliśmy wniosek o zmianę ww zapisu na wysokość górnej elewacji frontowej do 6.2 tak jak to jest w naszej Kasjopei. Na co Pani w UM powiedziała, że i tak takiej zgody nie dostanę :/


RADOMMMM miasto w którym psy dupami szczekają, a urzędnicy decydują o kogoś życiu ...

miss_piggy
13-03-2016, 17:32
U nas był problem z kątem nachylenia dachu. Nasz plan zagospodarowania przestrzennego wymaga aby dach był co najmniej 35 stopni. Musieliśmy go zmienić co spowodowało, że budynek był wyższy niż 8 metrów, a nie więcej niż tyle może mieć. W związku z tym trzeba było budynek "skrócić".
Czyli wracając do Radomia to rozumiem, że nie można mieć domów piętrowych?

U nas po raz kolejny problemy na starcie... dostaliśmy decyzję o warunkach zabudowy z wysokością górnej elewacji frontowej od 2.5 m do 4.5 m :/ Złożyliśmy wniosek o zmianę ww zapisu na wysokość górnej elewacji frontowej do 6.2 tak jak to jest w naszej Kasjopei. Na co Pani w UM powiedziała, że i tak takiej zgody nie dostanę :/


RADOMMMM miasto w którym psy dupami szczekają, a urzędnicy decydują o kogoś życiu ...

TomaszMagda
13-03-2016, 18:10
Tak, tej małej :) no niby większa szafa, ale często z większych szaf śmierdzi z braku wentylacji. Dla tego pytam :) Ponoć w przepisach jest zapisane że takie pomieszczenia powinny mieć*.


Pytasz o wentylację z garderoby? Tej przewidzianej w projekcie ? Niewielkiej? To raczej większa szafa wnękowa.

miss_piggy
13-03-2016, 18:47
No to ja nie mam. Nie planowałam tam trzymać butów. Natomiast może warto zrobić jakaś kratkę wentylacyjną. Zastanowię się nad tym.

Tak, tej małej :) no niby większa szafa, ale często z większych szaf śmierdzi z braku wentylacji. Dla tego pytam :) Ponoć w przepisach jest zapisane że takie pomieszczenia powinny mieć*.

miss_piggy
14-03-2016, 12:31
Proszę napiszcie ile zapłaciliście za schody? Jestem po pierwszej wycenie i nie wiem jak się do niej odnieść.

miss_piggy
14-03-2016, 17:41
Hej. Proszę napiszcie na jakie wanny się zdecydowaliście. Rozmiary .

Pozdrawiam

AgaMaj36
14-03-2016, 17:47
Ile czekaliście na warunki zagospodarowania przestrzennego? Nam powiedzieli ze minimum 1,5 m-ca ;( ile na pozwolenie na budowę?

skonieak
14-03-2016, 22:22
Proszę napiszcie ile zapłaciliście za schody? Jestem po pierwszej wycenie i nie wiem jak się do niej odnieść.

Nasze schody z barierką i oświetleniem kosztowały 16 tys.

Co do wanny, to mamy wolnostojącą o wymiarach 170x70x68 (dł./szer./wys.)
Zdjęcia schodów i wanny na wcześniejszych stronach :);)

miss_piggy
15-03-2016, 13:13
U mnie Pan wycenił schody dywanowe ze szklanymi barierkami na 13 000 zł. i wydawało mi się to dużo.

Pytam o wannę bo ja kupiłam wannę Linares Riho 170x75. Pan, który mi ją osadził stwierdził, że trochę mała i uwaga! Mój mąż, który w ogóle się nie angażuje w budowę mówi mi, że za mała. No jak za mała pomyślałam sobie. Chyba optymalna? Nie za duża, nie za mała. W końcu to nie ma być basen tylko wanna i byliśmy blisko aby ją zdemontować i kupić na szybko nową, ale jakoś przemyślał sprawę i stwierdził, że ok. Zastanawiałam się jaką wannę Wy wybraliście.

Tyle jej widać póki co :)
https://lh3.googleusercontent.com/-tRbXcO91r0w/VuQiwcAs2pI/AAAAAAAAAdU/DKtX-hsvav4rnyu-2HEzWd5qfDdrbd8PwCCo/s640-Ic42/167.JPG

Nasze schody z barierką i oświetleniem kosztowały 16 tys.

Co do wanny, to mamy wolnostojącą o wymiarach 170x70x68 (dł./szer./wys.)
Zdjęcia schodów i wanny na wcześniejszych stronach :);)

miss_piggy
15-03-2016, 13:19
Bardzo ładne schody, w ogóle Twoja aranżacja jest bardzo spójna. Wracając do schodów czy podstopień to drewno?

c.d.

323203323204323205323206

Eveline
15-03-2016, 18:04
Bardzo ładne schody, w ogóle Twoja aranżacja jest bardzo spójna. Wracając do schodów czy podstopień to drewno?

Z tego co wiem, to lacobel biały ;)

Artur D
15-03-2016, 20:06
U mnie Pan wycenił schody dywanowe ze szklanymi barierkami na 13 000 zł. i wydawało mi się to dużo.

Pytam o wannę bo ja kupiłam wannę Linares Riho 170x75. Pan, który mi ją osadził stwierdził, że trochę mała i uwaga! Mój mąż, który w ogóle się nie angażuje w budowę mówi mi, że za mała. No jak za mała pomyślałam sobie. Chyba optymalna? Nie za duża, nie za mała. W końcu to nie ma być basen tylko wanna i byliśmy blisko aby ją zdemontować i kupić na szybko nową, ale jakoś przemyślał sprawę i stwierdził, że ok. Zastanawiałam się jaką wannę Wy wybraliście.

Tyle jej widać póki co :)
https://lh3.googleusercontent.com/-tRbXcO91r0w/VuQiwcAs2pI/AAAAAAAAAdU/DKtX-hsvav4rnyu-2HEzWd5qfDdrbd8PwCCo/s640-Ic42/167.JPG



Witam,
Co do wanny to w pewnym "salonie" doradzono mi aby przed zakupem wanny koniecznie ja "przymierzyć". Czyli fizycznie usiąść i wtedy ocenić czy jest wygodnie czy nie. Czy kąt jet odpowiedni do leżenia lub siedzenia, czy ręcę można swobodnie położyć itp.:-)

miss_piggy
15-03-2016, 21:42
Artur i ja tak zrobiłam tylko mój mąż nie. Na mnie jest ciut za duża to uznałam, że dla niego idealna. Według mnie we wannie nie powinno się pływać a raczej mieć stabilne podparcie dla nóg. Od razu zaznaczam, że nie patrzyłam na wannę pod kątem wspólnej kąpieli bo to mi od razu każdy sugeruje.
Myślę, że wanna jest początkiem takich "opinii" o wykończeniu domu. Rodzina, znajomi nagle, kiedy wstawiamy już wanny, kładziemy płytki będą mieć dużo do powiedzenia. Zawsze znajdzie się rada, że można było inaczej albo pytanie "Dlaczego tak? Jakoś tak dziwnie to wymyśliłaś. Nikt tak nie ma!"
:mad::mad::mad:



Witam,
Co do wanny to w pewnym "salonie" doradzono mi aby przed zakupem wanny koniecznie ja "przymierzyć". Czyli fizycznie usiąść i wtedy ocenić czy jest wygodnie czy nie. Czy kąt jet odpowiedni do leżenia lub siedzenia, czy ręcę można swobodnie położyć itp.:-)

skonieak
16-03-2016, 16:43
Z tego co wiem, to lacobel biały ;)

Dokładnie tak :) podstopnice, to biały lacobel :)

Artur D
17-03-2016, 08:12
Bardzo ładne schody, w ogóle Twoja aranżacja jest bardzo spójna. Wracając do schodów czy podstopień to drewno?

Miss_piggy a na ile wycenili Tobie podłogę z m2? Chodzi mi o deski. Ja planuję położyć deski dębowe kl 1. kolor naturany szer. 8-12 cm. Byłem w kilku salonach na Baryckiej w Wawie i tam wszyscy mają podobne ceny tj 250 zł /m2 - w tym deska, kleje , robocizna itp. Zastanawia mnie ile % mogę z tej kwoty utargować. Zastanawia mnie jak to jest w innych regionach Polski bo kolega sprowadzał sobie deski w atrakcyjnej cenie z Białegostoku z tym że malowanie miał w domu.

Evievi
18-03-2016, 12:13
Ile czekaliście na warunki zagospodarowania przestrzennego? Nam powiedzieli ze minimum 1,5 m-ca ;( ile na pozwolenie na budowę?

My na decyzję o warunkach zabudowy czekaliśmy 2 miesiące (najpierw jedna pani była na urlopie, później druga) teraz przechodzimy jeszcze gehennę, gdyż złożyliśmy podanie o zmianę jednego z zapisów w tychże warunkach. Pozwolenia na budowę jeszcze nie składaliśmy.:bash:

AgaMaj36
18-03-2016, 14:17
Pytanie do osób które już pobudowały kasjopee 3 czy był jakiś problem ze schodami? Nasz projektant twierdzi ze są za krótkie i pod względem konstrukcyjnym trzeba by było zmieniać. Nie kupiwaliśmy z internetu projektu tylko pokazaliśmy mu jak ma wyglądać. Dodam ze chcemy zrobić piwnicę i w miejscu schowka zrobić schody. Czy moglibyśmy zobaczyć u kogoś już pobudowany domek Warszawa i okolice.

miss_piggy
18-03-2016, 15:41
Arturze wybrałam deski firmy Slovpolwood chyba takie model http://slovpolwood.pl/podloga-drewniana/1/7/17TH-CENTURY-WHITE . To są deski wielowarstwowe (dwu i trójwarstwowe). Robione podobnie jak deski Chapel http://www.chapelparket.pl/?gclid=Cj0KEQjwzq63BRCrtIuGjImRoIIBEiQAGLHdYTAcN-3rWUpLv9gNgq5vUjhqlG8BB9CKv1QRsynu_YgaAgs_8P8HAQ. Ja ogrzewanie podłogowe mam tylko na 20 m2, reszta bez. W związku z tym wzięłam 20 m2 deski na podłogówkę i resztę zwykłą. Cena na cały dom czyli z piętrem w metrach to około 120 m2 wyniosła 18 000 zł. Dokładnie nie pamiętam jaki był podział cen ale chyba deska na podłogówkę to 190 zł/m2 a na zwykłą to 140 zł./m2. Położenie czyli robocizna plus klej - 50 zł/m2.

Miss_piggy a na ile wycenili Tobie podłogę z m2? Chodzi mi o deski. Ja planuję położyć deski dębowe kl 1. kolor naturany szer. 8-12 cm. Byłem w kilku salonach na Baryckiej w Wawie i tam wszyscy mają podobne ceny tj 250 zł /m2 - w tym deska, kleje , robocizna itp. Zastanawia mnie ile % mogę z tej kwoty utargować. Zastanawia mnie jak to jest w innych regionach Polski bo kolega sprowadzał sobie deski w atrakcyjnej cenie z Białegostoku z tym że malowanie miał w domu.

miss_piggy
18-03-2016, 15:43
My zmienialiśmy schody. Nam architekt rozrysował schody zabiegowe i usunął ten wystający stopień na parterze.

https://lh3.googleusercontent.com/-ZMXVam3ro9M/VtRtmniKzyI/AAAAAAAAARs/Wu1r3YoJOLsK0OPLl5eU89f-2ZmKd6kWACCo/s640-Ic42/102.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-LW-a_wnjsUw/VtRtmkG_hcI/AAAAAAAAAd4/Cpw_jsS2UhYrvqBbVdJtSSoeHClV09uTwCCo/s640-Ic42/069.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-S90EP3arzNE/VtRtmlk9fyI/AAAAAAAAAcY/zg4fdb1SlYQsLQiQRpbQ8w9hywQAhE5YwCCo/s640-Ic42/068.JPG


Pytanie do osób które już pobudowały kasjopee 3 czy był jakiś problem ze schodami? Nasz projektant twierdzi ze są za krótkie i pod względem konstrukcyjnym trzeba by było zmieniać. Nie kupiwaliśmy z internetu projektu tylko pokazaliśmy mu jak ma wyglądać. Dodam ze chcemy zrobić piwnicę i w miejscu schowka zrobić schody. Czy moglibyśmy zobaczyć u kogoś już pobudowany domek Warszawa i okolice.

AgaMaj36
18-03-2016, 18:41
My zmienialiśmy schody. Nam architekt rozrysował schody zabiegowe i usunął ten wystający stopień na parterze.

https://lh3.googleusercontent.com/-ZMXVam3ro9M/VtRtmniKzyI/AAAAAAAAARs/Wu1r3YoJOLsK0OPLl5eU89f-2ZmKd6kWACCo/s640-Ic42/102.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-LW-a_wnjsUw/VtRtmkG_hcI/AAAAAAAAAd4/Cpw_jsS2UhYrvqBbVdJtSSoeHClV09uTwCCo/s640-Ic42/069.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-S90EP3arzNE/VtRtmlk9fyI/AAAAAAAAAcY/zg4fdb1SlYQsLQiQRpbQ8w9hywQAhE5YwCCo/s640-Ic42/068.JPG

A jeśli chodzi o ich wielkość to coś było zmieniane u Ciebie, bo nasz powiedzial ze są strome i bedą niewygodne do chodzenia.

miss_piggy
18-03-2016, 19:07
Na nowo wszystko przeliczano, ale szczegółów nie pamiętam. Można przeliczyć ile mam stopni i będzie architekt wszystko wiedział bo długość jest znana.
A jeśli chodzi o ich wielkość to coś było zmieniane u Ciebie, bo nasz powiedzial ze są strome i bedą niewygodne do chodzenia.

AgaMaj36
18-03-2016, 20:58
Na nowo wszystko przeliczano, ale szczegółów nie pamiętam. Można przeliczyć ile mam stopni i będzie architekt wszystko wiedział bo długość jest znana.

Policzyłam ze masz chyba 18. Wydaje mi się ze zdjęcia ze są ok, wygodnie sie chodzi po nich?

skonieak
19-03-2016, 06:08
Pytanie do osób które już pobudowały kasjopee 3 czy był jakiś problem ze schodami? Nasz projektant twierdzi ze są za krótkie i pod względem konstrukcyjnym trzeba by było zmieniać. Nie kupiwaliśmy z internetu projektu tylko pokazaliśmy mu jak ma wyglądać. Dodam ze chcemy zrobić piwnicę i w miejscu schowka zrobić schody. Czy moglibyśmy zobaczyć u kogoś już pobudowany domek Warszawa i okolice.


U nas schody są zrobione zgodnie z projektem. Są wygodne, proporcjonalne, chodzi się po nich luksusowo :) ;) dodam, że bez problemu korzysta z nich dwulatek jak i facet o wzroście 196 cm ;)

skonieak
19-03-2016, 06:16
I jeszcze raz schody, teraz już czyste;)

322930322931322932322933322957

AgaMaj36 Nasze schody wybudowane zgodnie z projektem :)

AgaMaj36
19-03-2016, 19:32
AgaMaj36 Nasze schody wybudowane zgodnie z projektem :)

Bardzo ładne, nasz architekt chyba przemyślał wszystko bo stwierdził że schody sa już ok i że będą wygodne ;)
A czy okna robiliście też wg projektu bo też się czepiał ze są niestandardowe i będą droższe.

miss_piggy
19-03-2016, 20:10
My jeszcze nie mieszkamy. Póki co jest ok.

Policzyłam ze masz chyba 18. Wydaje mi się ze zdjęcia ze są ok, wygodnie sie chodzi po nich?

miss_piggy
20-03-2016, 16:05
Tak na szybko wrzucam zdjęcia z łazienek i kotłowni. Nie są one jeszcze skończone, jak widać brakuje luster, szaf.
https://lh3.googleusercontent.com/-YujZqubMN3k/Vu7F9ffJuLI/AAAAAAAAAeo/SoRHXmfKrikyGYcRxSvZCvrhTRt0iTChQCCo/s640-Ic42/IMG_4053.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-3mfT8PJHiE0/Vu7GDd17HBI/AAAAAAAAAes/de7FQ371yK8a02H66vvy9DT0Be2m30IRQCCo/s640-Ic42/IMG_4059.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-j289hpm3zFo/Vu7GBuiqSwI/AAAAAAAAAeo/_oKXXDglSsMOesixgdGgIb8VxD48CFnWwCCo/s640-Ic42/IMG_4066.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-A4X_5MT0FqM/Vu7GKCPMAyI/AAAAAAAAAes/3AphKr9NILQHOYx9WZiVVN5lFbJZ67NZgCCo/s640-Ic42/IMG_4067.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-fCuKVgpCzOA/Vu7GM-sWdjI/AAAAAAAAAes/38o14pNxAJQaj_1hXUHuvCcgCqnmSLNFACCo/s640-Ic42/IMG_4068.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-zPXVyRWGRiA/Vu7GPtOVCbI/AAAAAAAAAes/vPNqdDXJnCY9zzPcK-ttcpPjQyeyNsktACCo/s640-Ic42/IMG_4070.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-TG38NgH3pUg/Vu7GT0sFkBI/AAAAAAAAAes/SNjvHyk6zW0X3z67VSWK0qK96vJFPiPRgCCo/s640-Ic42/IMG_4071.JPG

skonieak
20-03-2016, 22:03
Bardzo ładne, nasz architekt chyba przemyślał wszystko bo stwierdził że schody sa już ok i że będą wygodne ;)
A czy okna robiliście też wg projektu bo też się czepiał ze są niestandardowe i będą droższe.

Tak, właściwie okna zgodnie z projektem. Jedyne zmiany, można nazwać kosmetyczne, to: okno w jadalni jest powiększone (chodzi o wysokość, szerokość bez zmian ) do wymiarów okien narożnych w salonie, poza tym zlikwidowaliśmy tego fixa w salonie, likwidacja bocznego okna w kuchni oraz likwidacja okna na klatce schodowej i zamiana okna w kotłowni na drzwi. Poza tym wszystko tak jak w projekcie. A co ma na myśli określając je niestandardowymi? Żadna z firm wyceniających okna nie wspomniała, że są jakoś specjalnie inne czy coś tego typu ;)

skonieak
20-03-2016, 22:09
Tak na szybko wrzucam zdjęcia z łazienek i kotłowni. Nie są one jeszcze skończone, jak widać brakuje luster, szaf.
https://lh3.googleusercontent.com/-YujZqubMN3k/Vu7F9ffJuLI/AAAAAAAAAeo/SoRHXmfKrikyGYcRxSvZCvrhTRt0iTChQCCo/s640-Ic42/IMG_4053.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-3mfT8PJHiE0/Vu7GDd17HBI/AAAAAAAAAes/de7FQ371yK8a02H66vvy9DT0Be2m30IRQCCo/s640-Ic42/IMG_4059.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-j289hpm3zFo/Vu7GBuiqSwI/AAAAAAAAAeo/_oKXXDglSsMOesixgdGgIb8VxD48CFnWwCCo/s640-Ic42/IMG_4066.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-A4X_5MT0FqM/Vu7GKCPMAyI/AAAAAAAAAes/3AphKr9NILQHOYx9WZiVVN5lFbJZ67NZgCCo/s640-Ic42/IMG_4067.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-fCuKVgpCzOA/Vu7GM-sWdjI/AAAAAAAAAes/38o14pNxAJQaj_1hXUHuvCcgCqnmSLNFACCo/s640-Ic42/IMG_4068.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-zPXVyRWGRiA/Vu7GPtOVCbI/AAAAAAAAAes/vPNqdDXJnCY9zzPcK-ttcpPjQyeyNsktACCo/s640-Ic42/IMG_4070.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-TG38NgH3pUg/Vu7GT0sFkBI/AAAAAAAAAes/SNjvHyk6zW0X3z67VSWK0qK96vJFPiPRgCCo/s640-Ic42/IMG_4071.JPG

No, no, no widzę,, że już coraz bliżej przeprowadzki :) super, oby tak dalej :)

karol1460
21-03-2016, 16:21
miss_piggy nie mogę się połapać w twoich łazienkach...
która jest która??
powiększaliście je, bo na zdjęciach są takie "większe" niż u mnie

AgaMaj36
21-03-2016, 17:37
Tak, właściwie okna zgodnie z projektem. Jedyne zmiany, można nazwać kosmetyczne, to: okno w jadalni jest powiększone (chodzi o wysokość, szerokość bez zmian ) do wymiarów okien narożnych w salonie, poza tym zlikwidowaliśmy tego fixa w salonie, likwidacja bocznego okna w kuchni oraz likwidacja okna na klatce schodowej i zamiana okna w kotłowni na drzwi. Poza tym wszystko tak jak w projekcie. A co ma na myśli określając je niestandardowymi? Żadna z firm wyceniających okna nie wspomniała, że są jakoś specjalnie inne czy coś tego typu ;)

Chodziło mu o to że firmy maja określone rozmiary okien (na swoich stronach) a te z projektu są inne i dlatego podobno będą droższe. Muszę chyba zadzwonić do jakiejś firmy i poprosić o wycenę , bo może nie ma żadnej różnicy.

miss_piggy
21-03-2016, 20:15
karol1460 jeśli chodzi o łazienki na piętrze to nic nie zmieniłam, są takie jak w projekcie. Łazienka dziecięca ta https://lh3.googleusercontent.com/-3mfT8PJHiE0/Vu7GDd17HBI/AAAAAAAAAes/de7FQ371yK8a02H66vvy9DT0Be2m30IRQCCo/s640-Ic42/IMG_4059.JPG Na zdjęciu nie widać ściany po lewej stronie bo tam nie ma płytek na ścianie. W przyszłości będzie tam pralka i suszarka oraz półki, wszystko za przesuwnymi drzwiami. Pewnie część z nich będzie lustrem. Na zdjęciu nie widać długiej umywalki bo nie została zamontowana z powodu trudności technicznych. Musimy poczekać na szafkę i wtedy ją osadzimy.
Dla zainteresowanych:
- bateria umywalkowa Kludi Bozz 382440576
- umywalka cento kerasan 80x45 353301
- wc muszla podwieszana Olimpia
- clear deska wolnoopadająca
- przyciski Grohe
- kabina prysznicowa Annea 90x90
- bateria pod prysznic bozz natryskowa podtynkowa 389550576 + zestaw raindance select Hansgrohe
- płytki Luchetta Baldocer + Max Soft Grey
-grzejnik Enix focus fxb

Łazienka przy sypialni. Bez zmian.
https://lh3.googleusercontent.com/-j289hpm3zFo/Vu7GBuiqSwI/AAAAAAAAAeo/_oKXXDglSsMOesixgdGgIb8VxD48CFnWwCCo/s640-Ic42/IMG_4066.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-A4X_5MT0FqM/Vu7GKCPMAyI/AAAAAAAAAes/3AphKr9NILQHOYx9WZiVVN5lFbJZ67NZgCCo/s640-Ic42/IMG_4067.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-fCuKVgpCzOA/Vu7GM-sWdjI/AAAAAAAAAes/38o14pNxAJQaj_1hXUHuvCcgCqnmSLNFACCo/s640-Ic42/IMG_4068.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-zPXVyRWGRiA/Vu7GPtOVCbI/AAAAAAAAAes/vPNqdDXJnCY9zzPcK-ttcpPjQyeyNsktACCo/s640-Ic42/IMG_4070.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-TG38NgH3pUg/Vu7GT0sFkBI/AAAAAAAAAes/SNjvHyk6zW0X3z67VSWK0qK96vJFPiPRgCCo/s640-Ic42/IMG_4071.JPG
Dla zainteresowanych:
-płytki Riviera Grey + Peronda Botania Colmar + Foresta Roble
- wc muszla podwieszana Olimpia
- clear deska wolnoopadająca
- przyciski Grohe
- bidet podwieszany Olimpia
- bateria bidetowa Kludi Bozz 385330576
- kabina prysznicowa Annea 90x90
- bateria pod prysznic bozz natryskowa podtynkowa 389550576 + zestaw raindance select Hansgrohe
- bateria umywalkowa Kludi Bozz 382960576
- umywalki Vitra Geo 4423B003
- wanna Linares Riho 170x75
- bateria podtynkowa wannowa Kludi Bozz 386570576
- Kludi fizz zestaw wannowo natryskowy 676700500
- Hansgrohe Exafil Wannowy 58116180 - nalewanie przez przelew

Na sam koniec kotłownia i brodzik . Brodzik pierwotnie był w łazience na parterze ale ją pomniejszyłam i prysznic, który tam był zrobiłam w kotłowni.
https://lh3.googleusercontent.com/-YujZqubMN3k/Vu7F9ffJuLI/AAAAAAAAAeo/SoRHXmfKrikyGYcRxSvZCvrhTRt0iTChQCCo/s640-Ic42/IMG_4053.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-c35birjy5nk/VtR7xWkR68I/AAAAAAAAAW4/mtxtQUFJdDY5uKInOkIfvMUdJD6vCndLwCCo/s640-Ic42/155.JPG


miss_piggy nie mogę się połapać w twoich łazienkach...
która jest która??
powiększaliście je, bo na zdjęciach są takie "większe" niż u mnie

Eveline
22-03-2016, 12:14
Tak, właściwie okna zgodnie z projektem. Jedyne zmiany, można nazwać kosmetyczne, to: okno w jadalni jest powiększone (chodzi o wysokość, szerokość bez zmian ) do wymiarów okien narożnych w salonie, poza tym zlikwidowaliśmy tego fixa w salonie, likwidacja bocznego okna w kuchni oraz likwidacja okna na klatce schodowej i zamiana okna w kotłowni na drzwi. Poza tym wszystko tak jak w projekcie. A co ma na myśli określając je niestandardowymi? Żadna z firm wyceniających okna nie wspomniała, że są jakoś specjalnie inne czy coś tego typu ;)


Cos w tym jest chyba Mój "fachowiec" od okien najprawdopodobniej zamówił standardowe, dlatego musieliśmy dorobić brakujące fragmenty ścian. Koleś upieral się, że mierzył i zdziwiony, że nie pasują. Wychodzi na to, że po zamówieniu okien zburzyliśmy kawałek budynku :D Ale było minęło. Temat dla mnie zamknięty.

Jak ktoś w mysli o drutexie, to radzę zastanowić się jeszcze sto razy Traktowanie klienta w centrali mozna śmiało nazwać olewką. Nie reaguja na skargi, nie odbieraja telefonu itp Podsumowując: jeśli cokolwiek będzie nie tak z oknami czy montażem, to zostaje tylko sąd. ja żałuję, że ich nie pozwałam.

karol1460
22-03-2016, 12:44
Cos w tym jest chyba Mój "fachowiec" od okien najprawdopodobniej zamówił standardowe, dlatego musieliśmy dorobić brakujące fragmenty ścian. Koleś upieral się, że mierzył i zdziwiony, że nie pasują. Wychodzi na to, że po zamówieniu okien zburzyliśmy kawałek budynku :D Ale było minęło. Temat dla mnie zamknięty.

Jak ktoś w mysli o drutexie, to radzę zastanowić się jeszcze sto razy Traktowanie klienta w centrali mozna śmiało nazwać olewką. Nie reaguja na skargi, nie odbieraja telefonu itp Podsumowując: jeśli cokolwiek będzie nie tak z oknami czy montażem, to zostaje tylko sąd. ja żałuję, że ich nie pozwałam.

Rozumiem że właśnie macie okna z Drutexu :)
Ja wysyłałam zapytanie o wycenę do kilku z tej firmy i jedni wysłali tylko wycenę okien (pomijając rolety), od innych nawet wycen nie dostałam, więc odpuściłam.
Mam wycenę kilku firm i nie słyszałam o niestandardowych oknach. Ale możliwe że ten etap dopiero przede mną, bo jeszcze okien nie mamy

Evievi
26-03-2016, 08:59
Dostaliśmy zmianę zapisu w decyzji o warunkach zabudowy:lol2: Rozpatrzono naszą prośbę pozytywnie i podwyższono nam wysokość górnej elewacji frontowej do 4,50 na wysokość górnej elewacji frontowej do 6,30. :) Uargumentowano to tylko jednym zdaniem: Planowana inwestycja nie zakłóca ładu przestrzennego istniejącej zabudowy ul. P...... Nie mogę się nacieszyć :)


Życzę wszystkim forumowiczom Wesołego Alleluja.

brzozas
26-03-2016, 16:12
[QUOTE=Evievi;7078313]Jeśli chodzi o to okno, to chyba nie Ty jeden masz z tym problem... w internecie znalazłam takie rozwiązanie http://dom.gratka.pl/tresc/402-64233648-mazowieckie-jozefow-debinka-bogatki.html[/QUD
Dzieki za fotki. Generalnie co do tego okna robię takie samo rozwiązanie. Pozdrawiam

miss_piggy
28-03-2016, 20:17
Gratuluję ! :hug:

Dostaliśmy zmianę zapisu w decyzji o warunkach zabudowy:lol2: Rozpatrzono naszą prośbę pozytywnie i podwyższono nam wysokość górnej elewacji frontowej do 4,50 na wysokość górnej elewacji frontowej do 6,30. :) Uargumentowano to tylko jednym zdaniem: Planowana inwestycja nie zakłóca ładu przestrzennego istniejącej zabudowy ul. P...... Nie mogę się nacieszyć :)


Życzę wszystkim forumowiczom Wesołego Alleluja.

miss_piggy
01-04-2016, 12:41
Drodzy Kasjopeowicze, czy możecie się podzielić informacją ile wyniosła Was obudowa kominka tzn. robocizna bo rozumiem, że materiał to rzecz wtórna ;)

kirie
05-04-2016, 19:03
witam
chciałam zapytać jakie były u Was koszt robocizny SSO. Czekam na wycenę ekipy i byłabym wdzięczna za info

tyszek666
05-04-2016, 19:28
Słyszałem różne wersje SSO.
W mojej wliczone są, schody, kominy, ścianki działowe, kanalizacja pod chudziakiem.
Wycena to 67000.

Nie wiem czy dużo czy mało ale na razie wg mnie dobrze robią :)

pawtra
06-04-2016, 08:34
witam
chciałam zapytać jakie były u Was koszt robocizny SSO. Czekam na wycenę ekipy i byłabym wdzięczna za info

Materiały zamierzasz kupić sama??? Daj znać ile chcieli za całość, materiały plus robocizna. Ja kończę budowlankę. Całość budowlanki (bez dachu) materiały plus robocizna 155 tyś. Wyższe fundamentu, dodatkowe słupy, strop lany, stopień przy wejściu na niezależnych słupkach betonowych. Ceny z opolskiego.

kirie
06-04-2016, 10:12
Materiały zamierzasz kupić sama??? Daj znać ile chcieli za całość, materiały plus robocizna. Ja kończę budowlankę. Całość budowlanki (bez dachu) materiały plus robocizna 155 tyś. Wyższe fundamentu, dodatkowe słupy, strop lany, stopień przy wejściu na niezależnych słupkach betonowych. Ceny z opolskiego.

Tak materiały będę kupować sama dlatego pytam o koszt robocizny samej

Eveline
06-04-2016, 10:16
U mnie robocizna za SSO to 53 tys, ale zapłaciłam 51,5 :)

pawtra
06-04-2016, 11:08
Tak materiały będę kupować sama dlatego pytam o koszt robocizny samej

Opłaca ci się kupno materiałów we własnym zakresie? Chyba, że bierzesz wszystko na 8% VATu..... Ja kalkulowałem materiały we własnym zakresie, i średnio było to dla mnie opłacalne. Kontrolowałem budowlańca jeśli chodzi o ilość użytych materiałów, faktury po każdym etapie miałem do wglądu i wszystko było OK. Moim zdaniem, jeśli masz dobrą ekipę, uczciwą to materiały które kupują z rabatem, to z taką samą ceną dostarczą je tobie. Ja np. nie miałbym pompy do betonu w cenie dostawy, bloczki droższe na fundamenty niż budowlaniec, 500 ton piasku w fundamencie po cenie 50% niższej (z własnym transportem) jak budowlaniec z dostawą itd, itp.

pawtra
06-04-2016, 11:10
Ile kosztowały was materiały jeśli chodzi o samą budowlankę??? Bez dachu.

Eveline
06-04-2016, 16:21
Ile kosztowały was materiały jeśli chodzi o samą budowlankę??? Bez dachu.

U mnie wyszło 180 tys za SSO z papą i deskowaniem dachu. Na tę kwotą składają się wszelkie papiery, przyłacza, architekt, geodeta, robocizna itp Czyli same materiały to 110-120 tys
Na ten etap idzie masa betonu, stali. i drewna, a to generuje koszty.

kirie
06-04-2016, 16:59
Dziękuję wszystkim za informacje i sugestie. Jak tylko będę znała koszt u mnie to dam znać :rolleyes:

brzozas
07-04-2016, 20:29
hej. mam szybkie pytanie. dzis zamontowali mi czesc okien jutro maja skonczyc i moje pytanie jest nastepujace: czy odrazu sprawdzac czy otwieraja sie okna bez problemu czy odczekac pewien czas? Jezeli chodzi o koszty SSO u mnie wyszly koło 175tys zl dach pelne deskowanie plus papa. Pozdrawiam

miss_piggy
07-04-2016, 20:34
Ja nie od razu sprawdzałam. Po kilku miesiącach była regulacja.
hej. mam szybkie pytanie. dzis zamontowali mi czesc okien jutro maja skonczyc i moje pytanie jest nastepujace: czy odrazu sprawdzac czy otwieraja sie okna bez problemu czy odczekac pewien czas? Jezeli chodzi o koszty SSO u mnie wyszly koło 175tys zl dach pelne deskowanie plus papa. Pozdrawiam

miss_piggy
07-04-2016, 21:22
Przestroga:eek:
Zamówcie sobie Pana do wyceny drzwi wewnętrznych zaraz po zrobieniu wylewek. Do mnie wpadli dzisiaj a jak już część z Was widziała mam zrobione łazienki i położone płytki w wiatrołapie i nie obeszło się bez niespodzianek. A to tutaj proszę powiększyć otwór o 1 cm a to tutaj proszę zmniejszyć o 1 cm... I jak w przypadku ścian gdzie nie mam płytek nie ma większego problemu tak tam gdzie są już problem jest. Koniec końców plan jest aby wszystko się dobrze skończyło. Człowiek uczy się całe życie :bash:

ika86
08-04-2016, 16:52
Witam wszystkich forumowiczów:) od dłuższego czasu tutaj zaglądam i czytam:) mam pytanko, może trochę głupie..... zamierzamy z mężem budować kasjopeę 3 wariant D wydłużony o 0,5 m salon. Własnie dostaliśmy warunki zabudowy gdzie szerokość elewacji frontowej 12,65, wys. max do kalenicy 8,5 a górnej elewacji max. 5,5 i tu moje pytanie, czy ta górna krawędź to jest ten gzyms? my podaliśmy 5,5 m własnie, ale wyczytałam kilka postów wcześniej że Evievi podawała powyżej 6 m....i zgłupiałam już.

Kika :)
08-04-2016, 20:23
Witam serdecznie wszystkich posiadaczy Kasjopei :bye:
Przeczytałam z grubsza cały wątek z zapartym tchem, próbując wyłuskać jak najwięcej informacji, które już za chwile będą bardzo przydatne.
Przymierzamy się do budowy projektu Kasjopea 4, ale lekko zmienionej :)
Popchnełam tylną elewację o 70 cm w stronę ogrodu.
Zrezygnowałam z wykusza jadalnianego z prawej strony i poszerzyłam prawą elewację o 80cm, zyskała szczególnie kuchnia :yes:
Może kochani coś podpowiecie ???

Prosze o wyrozumiałość totalnej amatorki w kwesti zmiany rzutów :p dziergałam z roczną córeczką na kolanie ;) Mam nadzieję ,ze coś tam widać :lol2:

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/405/4809823_ostatecznyparterkasadom.png


http://zmniejszacz.pl/zdjecie/405/4810087_nowyparterdomkasa.png

Kuchnia -14m2
Salon + Jadalnia- 51m2

Reszta parteru zgodnie z projektem


PIĘTRO:
sypialnia małżeńska - 19m2
garderoba -5m2
gabinet 9,0m2
sypialnia dziecięca nr1, -17m2
sypialnia dziecięca nr.2 - 21m2

reszta bez zmian, zgodna z projektem.


Czy istnieje mozliwość obejrzenia jakiejś Kasjopei na żywo??? czy ktoś byłby tak miły??? Zajełabym dosłownie 15 minut ...
Pozdrawiam Kika :)

Artur D
08-04-2016, 22:22
Moja koszta kształtują się następująco ( materiał + robozizna)
1. Ogólne - czyli kierownik budowy, przyłącza (gaz, kanalizacja, prąd , woda) toitoi, mapy, adaptacja projektu - 24625 zł
2. Otwarty - stan 0 - 48793 zł
- parter - 51717 zł
- piętro - 46294 zł
- Dach ( deskowanie + papa+ krokwie bez pokrycia docelowego) - 25095 zł
- RAZEM - 171900
Uwagi - dwa stropy lane + budynek szerszy o 1m.
pzdr

brzozas
09-04-2016, 16:16
Witam. Artur D u mnie w sumie wyszło podobnie jeżeli chodzi o koszta. Generalnie to koszty chyba oscylują SSO w granicy od 170-180 tys zl. Pamiętacie drodzy forumowicze ile was wyszły koszty położenia dachówki tzn robocizna plus materiał? Pytam gdyż mocno się zastanawiam nad ceramiką ewentualnie dachówką betonową ( czy ktoś z was miał do czynienia z tym produktem? mile widziane opinie ) a blacha płaską na rąbek, ciekaw jestem orientacyjnych kosztów. dodam że jeszcze nie składałem nigdzie o wycenę materiału. Dlatego mile widziane wasze podpowiedzi. Pozdrawiam

Eveline
09-04-2016, 17:25
U mnie dachówka ceramiczna creaton domino kosztowała 33 tys. Do tego musisz doliczyć rynny, akcesoria i takie tam oraz łaty drewniane (2 tys). Robocizna 12 tys.

karol1460
09-04-2016, 23:14
U nas koszt dachu to:
ok. 26 tys. dachówka Roben Monza Plus + rynny, łaty, i inne pierdoły
12,5 tys. robocizna - ale ekipy nie polecam...
Kasjopea 3 wer B (dach 30 st.) - wyszło 270 m2 dachu

karol1460
09-04-2016, 23:35
Witam serdecznie wszystkich posiadaczy Kasjopei :bye:
Przeczytałam z grubsza cały wątek z zapartym tchem, próbując wyłuskać jak najwięcej informacji, które już za chwile będą bardzo przydatne.
Przymierzamy się do budowy projektu Kasjopea 4, ale lekko zmienionej :)
Popchnełam tylną elewację o 70 cm w stronę ogrodu.
Zrezygnowałam z wykusza jadalnianego z prawej strony i poszerzyłam prawą elewację o 80cm, zyskała szczególnie kuchnia :yes:
Może kochani coś podpowiecie ???

Prosze o wyrozumiałość totalnej amatorki w kwesti zmiany rzutów :p dziergałam z roczną córeczką na kolanie ;) Mam nadzieję ,ze coś tam widać :lol2:

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/405/4809823_ostatecznyparterkasadom.png


http://zmniejszacz.pl/zdjecie/405/4810087_nowyparterdomkasa.png

Kuchnia -14m2
Salon + Jadalnia- 51m2

Reszta parteru zgodnie z projektem


PIĘTRO:
sypialnia małżeńska - 19m2
garderoba -5m2
gabinet 9,0m2
sypialnia dziecięca nr1, -17m2
sypialnia dziecięca nr.2 - 21m2

reszta bez zmian, zgodna z projektem.


Czy istnieje mozliwość obejrzenia jakiejś Kasjopei na żywo??? czy ktoś byłby tak miły??? Zajełabym dosłownie 15 minut ...
Pozdrawiam Kika :)

Nie znam się na wersji "4" ale nie wydaje mi się żeby tak się dało....
zlikwidowałaś wykusz "jadalniany" ok. poszerzyłaś kuchnie, ok. ale co nad tym będzie daszek, coś na podobieństwo kasjopei 3?? i gdzie ten daszek na rzucie piętra?? czy jak to zamierzasz zrobić??
chcesz powiększyć salon zastanów się nad rozwiązaniem jakie wprowadziła miss_piggy (ale to też wer. "3" )
piętro - nie widzę tych dwóch łóżek w tym maleńkim pokoiku.... nie widzę, chyba że piętrowe...

I jeszcze jedno możliwość obejrzenia uzależniona jest od miejsca zamieszkania/przebywania bo chyba nie zamierzasz całego kraju przemierzać w tym celu. Napisz konkretniej skąd jesteś to może znajdzie się ktoś chętny udzielenia pomocy :)

Kika :)
10-04-2016, 07:34
.

Kika :)
10-04-2016, 07:45
Witaj Karol :) Poszerzając kuchnie zrobiłam to samo na piętrze czyli nad poszerzoną kuchnią jest sciana poszerzonej sypialni. Patrząc na rzuty poszerzyłam proporcjonalnie tak samo parter jak i piętro. Czyli patrząc na zewnątrz boczną elewacja nie będzie miała żadnego daszki tylko prostą ścianę.

Mały pokoik na piętrze z powierzchni ok 7m2 powiększył się dzięki poszerzeniu elewacji do ok 9m2. Wiem ze to nadal malutki pokoik ale mam nadzieje ze jakoś upchne w nim łóżko tylu 160cm i małą komodę bo ma być to sypialnia gościnna. Na rzutach wkleiłam dość nieproporcjonalnie to łóżko ;)

W kasjopea 4 nie ma tego dodatkowego pokoju który jest za salonem w kasjopea 3 . Dlatego ograniczyłam się do powiększenia salonu w kierunku ogrodu o 70-80cm . Tym samym powiększyły się także pokoje dzieci na piętrze. Zrezygnowałam z tylnego balkonu przy sypialniach dzieci. Mam pomysł na zadaszenie tarasu na parterze. Wrzucę później zdjęcie.

Będę budowała w okolicach Lublina ale dość często bywam w innych częściach Polski stąd padło otwarte pytanie ;)

Pozdrawiam serdecznie

ika86
10-04-2016, 09:20
kika bardzo fajny pomysł z tarasem,też tak kombinowałam ale syn uparł się na balkon i taras będzie przedłużeniem podcienia u nas:) ja planuję jeszcze poszerzenie kuchni o metr, tak żeby zmieściła mi się wyspa:) kochani napiszcie proszę jaką podaliście wysokośc elewacji frontowej, strasznie mnie to męczy czy 5,5 m będzie wystarczające? czy składać o zmianę WZ?

Kika :)
10-04-2016, 11:09
Ika86 hej!☺
Budujesz kasjopea 3? Jaką będziesz miała szerokość kuchni po poszerzeniu ?
Niestety nie podpowiem z wysokością elewacji bo jeszcze mam nie zakupiony projekt

karol1460
10-04-2016, 11:51
Witaj Karol :) Poszerzając kuchnie zrobiłam to samo na piętrze czyli nad poszerzoną kuchnią jest sciana poszerzonej sypialni. Patrząc na rzuty poszerzyłam proporcjonalnie tak samo parter jak i piętro. Czyli patrząc na zewnątrz boczną elewacja nie będzie miała żadnego daszki tylko prostą ścianę.

Mały pokoik na piętrze z powierzchni ok 7m2 powiększył się dzięki poszerzeniu elewacji do ok 9m2. Wiem ze to nadal malutki pokoik ale mam nadzieje ze jakoś upchne w nim łóżko tylu 160cm i małą komodę bo ma być to sypialnia gościnna. Na rzutach wkleiłam dość nieproporcjonalnie to łóżko ;)

W kasjopea 4 nie ma tego dodatkowego pokoju który jest za salonem w kasjopea 3 . Dlatego ograniczyłam się do powiększenia salonu w kierunku ogrodu o 70-80cm . Tym samym powiększyły się także pokoje dzieci na piętrze. Zrezygnowałam z tylnego balkonu przy sypialniach dzieci. Mam pomysł na zadaszenie tarasu na parterze. Wrzucę później zdjęcie.

Będę budowała w okolicach Lublina ale dość często bywam w innych częściach Polski stąd padło otwarte pytanie ;)

Pozdrawiam serdecznie

Pomysł niby fajny ale poszerzając piętro zmieniłaś całkowicie dach... nie wiem czy nie lepiej już zamówić indywidualny projekt niż wprowadzać aż takie zmiany. No i zmienia się całkowicie przez to wygląd zewnętrzny domu.
Nie znam się ale porozmawiaj z kimś kto się na tym zna bo na kartce niby to łatwo zrobić co w rzeczywistości może być gorzej
Zobacz różne wersje "kasjopei" nie tylko 2,3,4,,5,6 ale do niektórych są też wersje/warianty np. B, D, F, C

Ja mam Kasjopee 3, jak chcecie zapraszam do mnie - Nowy Dwór Mazowiecki
Pozdrawiam i powodzenia

karol1460
10-04-2016, 12:03
kika bardzo fajny pomysł z tarasem,też tak kombinowałam ale syn uparł się na balkon i taras będzie przedłużeniem podcienia u nas:) ja planuję jeszcze poszerzenie kuchni o metr, tak żeby zmieściła mi się wyspa:) kochani napiszcie proszę jaką podaliście wysokośc elewacji frontowej, strasznie mnie to męczy czy 5,5 m będzie wystarczające? czy składać o zmianę WZ?

"Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej mierzona jest od poziomu gruntu do okapu dachu"
jeśli nie będziesz podnosić budynku, wysokości pomieszczeń to powinniście się zmieścić - tak uważam
my nie mieliśmy aż takich rygorystycznych warunków więc nie zagłębiałam się w to...
Najlepiej wydrukuj sobie - przed zakupem projektu- ze strony "plik szczegółowy" i idź z tym i się zapytaj wprost czy możesz taki domek postawić :)
Pozdrawiam

ika86
10-04-2016, 12:24
kika, po poszerzeniu elewacja byłaby 13,65 m tak jak w kasjo 5 i 6,a sama kuchnia szer. 4,7m. Co do tej kuchni do końca jeszcze nie jestem przekonana- zobaczymy jak wyjdzie w praniu;) My przymierzamy się do budowy kasjopei 3 wariant D z wydłużonym salonem własnie w stronę ogrodu o 0,5 m (chodzi głównie o tą ścianę telewizyjna;) widzę że jesteś z okolic Lublina, ja pochodzę z Lubelskiego:) my póki co mamy WZ także papierologii jeszcze troszkę przed nami;)karol1460 dzięki za odpowiedź, jutro chyba zadzw. do projektanta i podjadę z tymi WZ i zobaczymy co mi powiedzą, z mojej winy jest te 5,5 m zamiast podać do górnej krawędzi elewacji podałam do dolnej:( no cóż za gapiostwo się płaci......

brzozas
10-04-2016, 14:55
Ika86 hej!☺
Budujesz kasjopea 3? Jaką będziesz miała szerokość kuchni po poszerzeniu ?
Niestety nie podpowiem z wysokością elewacji bo jeszcze mam nie zakupiony projekt
Hejka. Kika jesli bys kiedys przejezdzala przez lodz w okolicach strykowa to mozesz smialo podjechac obejrzec kasjo 4 bo taka wlasnie buduje. Jesli byla bys zainteresowana to napisz a jakos sie zgadamy co do terminu:) nadmienie ze pozmienialem kilka rzeczy. pozdrawiam

Kika :)
10-04-2016, 18:30
brzozas dziękuję :)
Skrobnełam priva ;)
Pozdrawiam serdecznie!

Kika :)
10-04-2016, 18:39
Pomysł niby fajny ale poszerzając piętro zmieniłaś całkowicie dach... nie wiem czy nie lepiej już zamówić indywidualny projekt niż wprowadzać aż takie zmiany. No i zmienia się całkowicie przez to wygląd zewnętrzny domu.
Nie znam się ale porozmawiaj z kimś kto się na tym zna bo na kartce niby to łatwo zrobić co w rzeczywistości może być gorzej
Zobacz różne wersje "kasjopei" nie tylko 2,3,4,,5,6 ale do niektórych są też wersje/warianty np. B, D, F, C

Ja mam Kasjopee 3, jak chcecie zapraszam do mnie - Nowy Dwór Mazowiecki
Pozdrawiam i powodzenia


No tak zmieni się dach, tzn. nadal będzie symetryczny tylko po prostu zaprojetowany na nowo pod nowy wymiar bryły, architekt twierdzi,ze tutaj nie będzie problemu.
Wizualnie wydaje mi się ,ze szersza elewacja będzie wyglądała korzystniej :rolleyes: bo dom jest dość wąski , ale po pierwsze to kwestia gustu, po drugię mam nadzieję niedługo zobaczyć kasjope na żywo i wtedy się upewnię ;)
Przy poszerzeniu elewacji biorę pod uwagę poszerzenie drzwi tarasowych w sypialni na górze cz przesunięcie okna w kuchni ale tutaj wszystko wyjdzie na etapie adaptacji kiedy weźmie się za to architekt i zobaczymy symetrię na wizualizacjach...
Nie wiedziałam o wariantach projektów, dzięki!!!!
Niestety po przejrzeniu w żadnym nie odnalazłam tego czego chcę w całości... Zmiany są spore ale nie fundamentalne i przy adaptacji ma to wyjść korzystniej finansowo niż przy opcji projektu indywidualnego.

Bardzo chętnie zobaczę Twój dom! Dzięki! Jak będę się wybierała w te rejony to się odezwę , może się uda zgrać i zobaczyć dom.

Pozdrawiam!!

miss_piggy
11-04-2016, 11:08
U mnie dach przy dachówce Bogen Reform 11 wyniósł 55 tys. W cenie jest dachówka rynny, komin, robocizna.

Witam. Artur D u mnie w sumie wyszło podobnie jeżeli chodzi o koszta. Generalnie to koszty chyba oscylują SSO w granicy od 170-180 tys zl. Pamiętacie drodzy forumowicze ile was wyszły koszty położenia dachówki tzn robocizna plus materiał? Pytam gdyż mocno się zastanawiam nad ceramiką ewentualnie dachówką betonową ( czy ktoś z was miał do czynienia z tym produktem? mile widziane opinie ) a blacha płaską na rąbek, ciekaw jestem orientacyjnych kosztów. dodam że jeszcze nie składałem nigdzie o wycenę materiału. Dlatego mile widziane wasze podpowiedzi. Pozdrawiam

tyszek666
11-04-2016, 18:51
Niedługo może uda się położyć krokwie nad garażem i kuchnią i potrzebuję zakupić styropian.
Ile u Was m2 lub m3 wyszło styropianu? Wersja 3 kasjopei bez większych zmian w bryle.

Jeśli ktoś ma namiary na jakiegoś dystrybutora co takie ilości sprzedaje albo hurtownię która dowiezie w okolice południowej Warszawy to też chętnie skorzystam :)

karol1460
12-04-2016, 09:30
Niedługo może uda się położyć krokwie nad garażem i kuchnią i potrzebuję zakupić styropian.
Ile u Was m2 lub m3 wyszło styropianu? Wersja 3 kasjopei bez większych zmian w bryle.

Jeśli ktoś ma namiary na jakiegoś dystrybutora co takie ilości sprzedaje albo hurtownię która dowiezie w okolice południowej Warszawy to też chętnie skorzystam :)

Ja nie pamiętam ile było m2 czy m3, ale zamówiliśmy 100 paczek styropian Yetico gr. 20 cm. i starczyło to nam na ocieplenie piętra - parteru na razie nie ocieplaliśmy.
Poszukaj okazji w necie, każdy ma jakieś minimum logistyczne - 20-30 m3 i wtedy dostawa jest gratis

Może ktoś inny podpowie ile wyszło na całości :)

kirie
13-04-2016, 12:15
Witam serdecznie wszystkich posiadaczy Kasjopei :bye:
Przeczytałam z grubsza cały wątek z zapartym tchem, próbując wyłuskać jak najwięcej informacji, które już za chwile będą bardzo przydatne.
Przymierzamy się do budowy projektu Kasjopea 4, ale lekko zmienionej :)
Popchnełam tylną elewację o 70 cm w stronę ogrodu.
Zrezygnowałam z wykusza jadalnianego z prawej strony i poszerzyłam prawą elewację o 80cm, zyskała szczególnie kuchnia :yes:
Może kochani coś podpowiecie ???

Prosze o wyrozumiałość totalnej amatorki w kwesti zmiany rzutów :p dziergałam z roczną córeczką na kolanie ;) Mam nadzieję ,ze coś tam widać :lol2:

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/405/4809823_ostatecznyparterkasadom.png


http://zmniejszacz.pl/zdjecie/405/4810087_nowyparterdomkasa.png

Kuchnia -14m2
Salon + Jadalnia- 51m2

Reszta parteru zgodnie z projektem


PIĘTRO:
sypialnia małżeńska - 19m2
garderoba -5m2
gabinet 9,0m2
sypialnia dziecięca nr1, -17m2
sypialnia dziecięca nr.2 - 21m2

reszta bez zmian, zgodna z projektem.


Czy istnieje mozliwość obejrzenia jakiejś Kasjopei na żywo??? czy ktoś byłby tak miły??? Zajełabym dosłownie 15 minut ...
Pozdrawiam Kika :)

Cześć
My jesteśmy dopiero na etapie załatwiania dokumentów ale też do 3. Zajrzałam na tą 4 i już wiem jakie są różnice. Może jak chcesz w ten mały pokój wstawić aż 2 łóżka to zastanów się na opcją powiększenia go kosztem garderoby a zamiast tego zrób u siebie w pokoju tylko szafę wnękową, choć i tak nie jestem pewna czy tam się tak zmieści wówczas. Ja też nie widzę tam też tych łóżek. Generalnie jak patrzę w jakim kierunku do miejsca dążysz to zastanów się czy nie lepiej wybrać 3 i nie uwzględniać pokoju na dole. Zmiany które sugerujesz mają sens ale sądzę, że wybór też na projekt padł ze względu na koszty a takie zmiany będą drogie więc pytanie czy jest sens - zresztą już o tym jedna osoba pisała. Daj znać jaką info otrzymałaś od projektanta. Nie wiem też na ile czytałaś całość forum, ale dużo ludzi sugerowało, że pralnia jest generalnie za mała, więc zastanów się czy chcesz ją w takiej formie - tu akurat jest to samo rozwiązanie co w 4 więc warto pomyśleć - my akurat powiększamy ją kosztem łazienek i dajemy pomiędzy łazienki - oczywiście tylko sugestia.

kirie
13-04-2016, 12:19
Czy jest ktoś kto robił kasjo3 z rekuperacją i pompą ciepła? czy robiliście wówczas charakterystykę energetyczną? jeśli tak to poproszę namiary i ceny ile zapłaciliście za ten dokument - wiem, że jest w projekcie charakterystyka ale nie przy pompie i rekuperacji, więc niestety trzeba zrobić osobno do dokumentów o pozwolenie na budowę

Eveline
13-04-2016, 23:11
Czy jest ktoś kto robił kasjo3 z rekuperacją i pompą ciepła? czy robiliście wówczas charakterystykę energetyczną? jeśli tak to poproszę namiary i ceny ile zapłaciliście za ten dokument - wiem, że jest w projekcie charakterystyka ale nie przy pompie i rekuperacji, więc niestety trzeba zrobić osobno do dokumentów o pozwolenie na budowę

Ja mam reku z pompą ciepła (ale tylko do ogrzewania wody). Robiłam projekt rekuperacji (600 zł), ale bardziej po to, żeby był. Kierowniczka budowy mówi, że nie muszę tego mieć. Projekt się przydał wykonawcy rekuperacji :)

Evievi
14-04-2016, 11:52
Witam wszystkich forumowiczów:) od dłuższego czasu tutaj zaglądam i czytam:) mam pytanko, może trochę głupie..... zamierzamy z mężem budować kasjopeę 3 wariant D wydłużony o 0,5 m salon. Własnie dostaliśmy warunki zabudowy gdzie szerokość elewacji frontowej 12,65, wys. max do kalenicy 8,5 a górnej elewacji max. 5,5 i tu moje pytanie, czy ta górna krawędź to jest ten gzyms? my podaliśmy 5,5 m własnie, ale wyczytałam kilka postów wcześniej że Evievi podawała powyżej 6 m....i zgłupiałam już.

W naszym przypadku architekt wprost powiedział, że w Urzędzie nie przyznają nam pozwolenia na budowę, jeśli w warunkach zabudowy jest wysokość górnej elewacji frontowej do 4,50, a nasza Kasjopea 3 (odbicie lustrzane) ma około 6.20.

Jeszcze wcześniej... przed warunkami zabudowy składa się wniosek o wydanie tychże warunków i ja napisałam tam wysokość górnej elewacji frontowej ok.6 m, a Urząd i tak dał mi coś innego, czyli do 4,5.

Przeszliśmy 2 miesięczną wojnę z Urzędem. Dwukrotnie składaliśmy wniosek o zmianę decyzji zabudowy. Za pierwszym razem odrzucili, za drugim razem złożyłam to samo, pisząc w uzasadnieniu 2( mało istotne) zdania więcej i przychylili się do mojej prośby.

Wysokość górnej elewacji frontowej liczy się od poziomu gruntu do okapu. Dodaję zdjęcie jak to jest w kasjo.

kirie
14-04-2016, 12:11
Ja mam reku z pompą ciepła (ale tylko do ogrzewania wody). Robiłam projekt rekuperacji (600 zł), ale bardziej po to, żeby był. Kierowniczka budowy mówi, że nie muszę tego mieć. Projekt się przydał wykonawcy rekuperacji :)
dzięki za info, ja jednak miałam na myśli charakterystykę energetyczną a nie projekt. Projektu nie robimy, bo nie ma sensu raczej. Nasze starostwo jednak bardzo wnikliwie kontroluje - jak się okazało charakterystykę energetyczną, zatem musimy zrobić zgodnie z tym co robimy w projekcie :o na szczęście znalazłam kobietę, która powiedziała, że zrobi ją za 350 zł :wiggle: reszta chciała 450-500 ale byli i tacy, którzy 600 :jawdrop: zatem różnice spore, no ale cóż, nie jest najgorzej, oby tylko wszystko udało się w przyzwoitym czasie pozałatwiać...

ika86
14-04-2016, 15:04
m

ika86
14-04-2016, 15:04
Evievi , dziękuję za odpowiedź, finał jest taki że musimy składać wniosek o zmianę WZ bo niestety wys. elewacji mamy do 5,5 wg warunków zabudowy a to za mało.....potrzeba 6,3 m w takim razie:( przybliżony czas to ok 2 miesiące?kurde a już myślałam że wszystko pójdzie do przodu a tu dalej stoimy w tym samym miejscu:( wyczytałam że budujesz Kasjopea 3 w odbiciu lustrzanym, planujesz jakieś przeróbki w projekcie? fajnie że się budujesz w Radomiu:)

Evievi
14-04-2016, 17:08
Evievi , dziękuję za odpowiedź, finał jest taki że musimy składać wniosek o zmianę WZ bo niestety wys. elewacji mamy do 5,5 wg warunków zabudowy a to za mało.....potrzeba 6,3 m w takim razie:( przybliżony czas to ok 2 miesiące?kurde a już myślałam że wszystko pójdzie do przodu a tu dalej stoimy w tym samym miejscu:( wyczytałam że budujesz Kasjopea 3 w odbiciu lustrzanym, planujesz jakieś przeróbki w projekcie? fajnie że się budujesz w Radomiu:)

Odezwij się do mnie na maila [email protected]. Jeśli też budujesz w Radomiu a nie poza granicami miasta to będziesz miała do czynienia z tym samym urzędem.

W projekcie usunęliśmy z mężem gabinet na dole i wstawiamy drzwi w kotłowni. Jesteśmy na etapie pozwolenia na budowę, a w tym roku planujemy jedynie fundament.

ika86
14-04-2016, 19:51
Odezwij się do mnie na maila [email protected]. Jeśli też budujesz w Radomiu a nie poza granicami miasta to będziesz miała do czynienia z tym samym urzędem.

W projekcie usunęliśmy z mężem gabinet na dole i wstawiamy drzwi w kotłowni. Jesteśmy na etapie pozwolenia na budowę, a w tym roku planujemy jedynie fundament.

Dzięki za maila, odezwę się niebawem:)

miss_piggy
15-04-2016, 15:49
Najważniejsze to "wbić łopatę", później już jakoś pójdzie. Czasami lepiej , czasami gorzej, czasami łzy a czasami radość.


Odezwij się do mnie na maila [email protected]. Jeśli też budujesz w Radomiu a nie poza granicami miasta to będziesz miała do czynienia z tym samym urzędem.

W projekcie usunęliśmy z mężem gabinet na dole i wstawiamy drzwi w kotłowni. Jesteśmy na etapie pozwolenia na budowę, a w tym roku planujemy jedynie fundament.

kirie
16-04-2016, 15:24
Najważniejsze to "wbić łopatę", później już jakoś pójdzie. Czasami lepiej , czasami gorzej, czasami łzy a czasami radość.

Oby częściej jednak było to lepiej niż gorzej częściej radość niż łzy och.....:lol2:
Ale zanim ta łopata to urzędy:(
No mam nadzieję, że do tej łopaty już coraz bliżej :evil:

AgaMaj36
16-04-2016, 23:10
My nadal walczymy z projektem i projektantem ;( napiszcie czy zmienialiście wymiary drzwi? (w projekcie jest 80/200) nasz projektant zmienił nam na 90/205

kirie
17-04-2016, 13:12
My nadal walczymy z projektem i projektantem ;( napiszcie czy zmienialiście wymiary drzwi? (w projekcie jest 80/200) nasz projektant zmienił nam na 90/205

My drzwi nie chcemy zmieniać. Też jesteśmy na etapie projektanta, ale ustaliliśmy, że będzie robił jedynie zmiany istotne, tzn. poszerzenie o 0,5m wykuszu przy garażu, podniesienie ścianki kolankowej i usunięcie, przesunięcie okien no i likwidacja kominów - bo będzie pompa ciepła. Reszta zmian na etapie budowy jako wpis do dziennika, tanie i lepiej, bo widać to w momencie gdy coś jest zawsze można coś pozmieniać.
A te drzwi Wy chcieliście zmienić, czy też pomysł projektanta?

ika86
17-04-2016, 13:15
Kirie a czy robiłaś rozeznanie cenowe pomp ciepła, tzn. ile by to wyniosło razem z instalacją?

karol1460
17-04-2016, 15:22
My drzwi nie chcemy zmieniać. Też jesteśmy na etapie projektanta, ale ustaliliśmy, że będzie robił jedynie zmiany istotne, tzn. poszerzenie o 0,5m wykuszu przy garażu, podniesienie ścianki kolankowej i usunięcie, przesunięcie okien no i likwidacja kominów - bo będzie pompa ciepła. Reszta zmian na etapie budowy jako wpis do dziennika, tanie i lepiej, bo widać to w momencie gdy coś jest zawsze można coś pozmieniać.
A te drzwi Wy chcieliście zmienić, czy też pomysł projektanta?

I kominka też nie robicie??
Wentylacja mechaniczna jak rozumiem w tym zestawie...

AgaMaj36
17-04-2016, 16:50
My drzwi nie chcemy zmieniać. Też jesteśmy na etapie projektanta, ale ustaliliśmy, że będzie robił jedynie zmiany istotne, tzn. poszerzenie o 0,5m wykuszu przy garażu, podniesienie ścianki kolankowej i usunięcie, przesunięcie okien no i likwidacja kominów - bo będzie pompa ciepła. Reszta zmian na etapie budowy jako wpis do dziennika, tanie i lepiej, bo widać to w momencie gdy coś jest zawsze można coś pozmieniać.
A te drzwi Wy chcieliście zmienić, czy też pomysł projektanta?

Pomysł projektanta

kirie
17-04-2016, 19:08
Kirie a czy robiłaś rozeznanie cenowe pomp ciepła, tzn. ile by to wyniosło razem z instalacją?

jeszcze kosztów robocizny nie rozpatrywałam, ale jak mąż się orientował w cenach to myślimy, że w 100tys się zmieścimy z cwu

kirie
17-04-2016, 19:16
I kominka też nie robicie??
Wentylacja mechaniczna jak rozumiem w tym zestawie...

kominka też nie robimy, nie wiem czemu zazwyczaj ludzie pytają :jawdrop:
tak wentylacja mechaniczna w tym zestawie

kirie
17-04-2016, 19:21
Pomysł projektanta

Czyli zmienił, bo wg niego ładniej? trochę dziwnie, mam nadzieję, że nasz nie wpadnie na takie pomysły, tzn jak na razie wszystko ustala nawet jak ma pomysł zmiany rozmiaru okna - miał, bo zmienialiśmy trochę sami i zauważył, że traci spójność góra z dołem, ale i tak pytał czy ma to zmieniać - oczywiste, że tak, no zobaczymy co zrobi finalnie, mam nadzieję, że będzie ok:confused::

AgaMaj36
17-04-2016, 21:23
Czyli zmienił, bo wg niego ładniej? trochę dziwnie, mam nadzieję, że nasz nie wpadnie na takie pomysły, tzn jak na razie wszystko ustala nawet jak ma pomysł zmiany rozmiaru okna - miał, bo zmienialiśmy trochę sami i zauważył, że traci spójność góra z dołem, ale i tak pytał czy ma to zmieniać - oczywiste, że tak, no zobaczymy co zrobi finalnie, mam nadzieję, że będzie ok:confused::

Nasz projektant to nawet pozmienial okna bo stwierdzil ze nie standardowe ale powiedzielismy mu ze ma być tak jak w projekcie. Trochę sami pozmienialiśmy, ale musimy go pilnować, bo jak nam dał projekt to wszystkie wymiary pomieszczeń były pozmieniane ( podobno wina komputera) ;(

TomaszMagda
17-04-2016, 21:48
Czy wprowadzaliście gaz do budynku zgodnie z projektem, czyli w 2 miejscach (kotłownia i kuchnia) czy w jednym i ciągęliście w środku?

miss_piggy
18-04-2016, 06:12
Moja projektantka też pozmieniała wymiary okien i trochę pomieszczenia, ale wszystko jest najpierw ustalane i zmiana wprowadzona z moją aprobatą. Jesteśmy teraz na etapie wykończeniówki i jestem pewna, że był to dobry wybór. Mam na myśli współpracę z projektantką.

Nasz projektant to nawet pozmienial okna bo stwierdzil ze nie standardowe ale powiedzielismy mu ze ma być tak jak w projekcie. Trochę sami pozmienialiśmy, ale musimy go pilnować, bo jak nam dał projekt to wszystkie wymiary pomieszczeń były pozmieniane ( podobno wina komputera) ;(

miss_piggy
18-04-2016, 06:13
W dwóch miejscach. Rozumiem, że chcesz mieć kuchenkę gazową?


Czy wprowadzaliście gaz do budynku zgodnie z projektem, czyli w 2 miejscach (kotłownia i kuchnia) czy w jednym i ciągęliście w środku?

TomaszMagda
18-04-2016, 10:13
W dwóch miejscach. Rozumiem, że chcesz mieć kuchenkę gazową?

Tak, ale zasugerowano mi żeby wejść w jednym miejscu i przeciągnąć rurę środkiem, gdzie musi ona być na wierzchu. Trzeba zrobić tak jak w projekcie. Dzięki.

miss_piggy
18-04-2016, 10:58
No właśnie na wierzchu to trochę słabe :(

Tak, ale zasugerowano mi żeby wejść w jednym miejscu i przeciągnąć rurę środkiem, gdzie musi ona być na wierzchu. Trzeba zrobić tak jak w projekcie. Dzięki.

andzuk
18-04-2016, 12:48
Tak, ale zasugerowano mi żeby wejść w jednym miejscu i przeciągnąć rurę środkiem, gdzie musi ona być na wierzchu. Trzeba zrobić tak jak w projekcie. Dzięki.

Do instalacji gazowej to i tak musisz mieć oddzielny projekt i oddzielne pozwolenie na budowę.
Jak go nie masz, to jeszcze możesz zmieniać do woli.

Mi za 2 tygodnie będzie przyłącze gość robił w dwóch miejscach - przez część mieszkalną szkoda prowadzić widoczną rurę. Koszt na pewno większy, ale jednak estetyka dużo lepsza.

tyszek666
18-04-2016, 23:23
OOOOOoooo widzę w dobrym momencie odczytałem Twój post @andzuk :)

Ile Ci powiedział za takie przyłącze? z materiałem.


Mam przy okazji pytanie do wszystkich co mają już zrobioną elewację.
Jak robiliście połączenie daszków z nad kuchni i garażu z elewacją? Bo ja jestem na etapie gdzie muszę ocieplić część pod tymi daszkami i nie wiem jakie zrobić połączenie aby nie ciekło mi pod blachę czy od razu czy w najbliższej przyszłości.

Najlepiej jakiś rysunek poglądowy :)

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :)

kirie
19-04-2016, 09:58
Nasz projektant to nawet pozmienial okna bo stwierdzil ze nie standardowe ale powiedzielismy mu ze ma być tak jak w projekcie. Trochę sami pozmienialiśmy, ale musimy go pilnować, bo jak nam dał projekt to wszystkie wymiary pomieszczeń były pozmieniane ( podobno wina komputera) ;(

no jasne przecież absolutnie nie jego, a ja myślałam, że nasz jest dziwny, bo trochę zakręcony, ale już wolę tego zakręconego niż takiego który chce się wykazać zmieniając samodzielnie - no cóż ja mogę nie zauważyć jakiś zmian i później byłabym zła. Życzę Wam zatem powodzenia, bo wydaje mi się, że podobnie idziemy z pracami, kiedy chcecie zacząć teoretycznie budowę?

andzuk
19-04-2016, 10:13
OOOOOoooo widzę w dobrym momencie odczytałem Twój post @andzuk :)

Ile Ci powiedział za takie przyłącze? z materiałem.



3400 za kompleksową usługę - złożenie zawiadomienia o rozpoczęciu, położenie przyłącza, odbiory gazownicze, opinia kominiarska, inwentaryzacja powykonawcza (geodeta). Jedyne co, to mam już uzgodnione pozwolenie na budowę, więc tego robić nie musi.

W projekcie mam trójnik na wysokości bramy garażowej (nie w skrzynce).
Skrzynka do której ma się podłączyć stoi na granicy działki. budynek od granicy działki mam ok. 8 metrów.



Mam przy okazji pytanie do wszystkich co mają już zrobioną elewację.
Jak robiliście połączenie daszków z nad kuchni i garażu z elewacją? Bo ja jestem na etapie gdzie muszę ocieplić część pod tymi daszkami i nie wiem jakie zrobić połączenie aby nie ciekło mi pod blachę czy od razu czy w najbliższej przyszłości.

Najlepiej jakiś rysunek poglądowy :)


Rysunku nie pokażę, ale jest bacha zagięta pod kątem i wciśnięta w styropian na jakiś 1-2cm. Na razie nie jest to uszczeolnione jakoś szczególnie, bo elewacji nie mam jeszcze całej, tylko fragmenty, żeby obróbki dachowe zrobić można było.

karol1460
19-04-2016, 13:24
Mam przy okazji pytanie do wszystkich co mają już zrobioną elewację.
Jak robiliście połączenie daszków z nad kuchni i garażu z elewacją? Bo ja jestem na etapie gdzie muszę ocieplić część pod tymi daszkami i nie wiem jakie zrobić połączenie aby nie ciekło mi pod blachę czy od razu czy w najbliższej przyszłości.

Najlepiej jakiś rysunek poglądowy :)

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :)

dokładnie jak napisał andzuk - tylko radziłabym najpierw chociaż zagruntować lub od razu robić elewację na gotowo, bo później (jak w moim przypadku) nie wiem jak to będzie wyglądało... na 100% upiepszą mi dachówkę.

AgaMaj36
19-04-2016, 20:38
no jasne przecież absolutnie nie jego, a ja myślałam, że nasz jest dziwny, bo trochę zakręcony, ale już wolę tego zakręconego niż takiego który chce się wykazać zmieniając samodzielnie - no cóż ja mogę nie zauważyć jakiś zmian i później byłabym zła. Życzę Wam zatem powodzenia, bo wydaje mi się, że podobnie idziemy z pracami, kiedy chcecie zacząć teoretycznie budowę?

Jak dobrze pojdzie to moze w polowie czerwca, bo jeszcze przed nami pozwolenie na budowę, dopiero co niedawno dostaliśmy warunki zabudowy przestrzennej. A Wy kiedy planujecie?

kirie
20-04-2016, 21:54
Jak dobrze pojdzie to moze w polowie czerwca, bo jeszcze przed nami pozwolenie na budowę, dopiero co niedawno dostaliśmy warunki zabudowy przestrzennej. A Wy kiedy planujecie?

My planujemy fundamenty dopiero na jesień, przed nami też pozwolenie na budowę a do tego i tak wcześniej ekipa, która będzie u nas wykonywać ma inne prace. Jak się dowiedziałam to tak ok połowy lipca, początek sierpnia realnie będziemy mieć pozwolenie, więc nawet nie planujemy wcześniej - w sumie mieliśmy zaczynać w przyszłym roku, ale jak uda się teraz to jeszcze lepiej. Tylko, że my właśnie robimy przez pozwolenie a nie nowym systemem na zasadzie braku sprzeciwu bo będziemy mieć jeszcze budynek gospodarczy, który nie mieści się w tych bez pozwolenia, więc wszystko jedynymi dokumentami, aby nie komplikować - zresztą geodetka powiedziała, że lepiej przez pozwolenie załatwiać wszystko.

pawtra
21-04-2016, 07:00
My planujemy fundamenty dopiero na jesień, przed nami też pozwolenie na budowę a do tego i tak wcześniej ekipa, która będzie u nas wykonywać ma inne prace. Jak się dowiedziałam to tak ok połowy lipca, początek sierpnia realnie będziemy mieć pozwolenie, więc nawet nie planujemy wcześniej - w sumie mieliśmy zaczynać w przyszłym roku, ale jak uda się teraz to jeszcze lepiej. Tylko, że my właśnie robimy przez pozwolenie a nie nowym systemem na zasadzie braku sprzeciwu bo będziemy mieć jeszcze budynek gospodarczy, który nie mieści się w tych bez pozwolenia, więc wszystko jedynymi dokumentami, aby nie komplikować - zresztą geodetka powiedziała, że lepiej przez pozwolenie załatwiać wszystko.

Hej! My w zeszłym roku załatwialiśmy pozwolenie na budowę w zeszłym roku. Działka bez miejscowego planu, czyli papiery przez gminę a później starostwo szły. Do tego jeszcze podział geodezyjny na podstawie warunków zabudowy. Papiery zaczęliśmy załatwiać pod koniec lipca, a w listopadzie już działaliśmy z budową. Jeśli chcesz przyspieszyć, to wystarczy pilnować żeby sąsiedzi odbierali korespondencję! Dużo od tego zależy. Bo np jeśli dom obok stoi pusty a to wtedy ileś czasu się czeka na to że nie da się dostarczyć korespondencji i traktuję się to po chyba około miesiącu jako dostarczoną. Jeśli masz jakieś "chody" przynajmniej na gminie to też można pogadać żeby przyspieszyć sprawę

kirie
21-04-2016, 10:28
Hej! My w zeszłym roku załatwialiśmy pozwolenie na budowę w zeszłym roku. Działka bez miejscowego planu, czyli papiery przez gminę a później starostwo szły. Do tego jeszcze podział geodezyjny na podstawie warunków zabudowy. Papiery zaczęliśmy załatwiać pod koniec lipca, a w listopadzie już działaliśmy z budową. Jeśli chcesz przyspieszyć, to wystarczy pilnować żeby sąsiedzi odbierali korespondencję! Dużo od tego zależy. Bo np jeśli dom obok stoi pusty a to wtedy ileś czasu się czeka na to że nie da się dostarczyć korespondencji i traktuję się to po chyba około miesiącu jako dostarczoną. Jeśli masz jakieś "chody" przynajmniej na gminie to też można pogadać żeby przyspieszyć sprawę

Hej
dzięki za info, u nas z sąsiadami nie będzie problemu, bo też są na etapie dokumentów, lub mają ziemię, którą planują sprzedać za jakiś czas - w zasadzie to 2 działki będą do sprzedania, ale jak się reszta wybuduje - wiadomo można wówczas sprzedać drożej, reszta sąsiadów po drugiej stronie drogi gminnej, zatem myślę, że do nich nie będą wysyłać korespondencji. Teraz robimy uzbrojenie działki i zmiany w projekcie, gdzieś około połowy maja składamy dokumenty. Nasz architekt mówi, że pozwolenie wówczas gdzieś w lipcu najpóźniej będzie, jabiorę jednak pod uwagę, że będą jakieś poślizgi - zobaczymy, ekipę umawiamy na jesień

AgaMaj36
21-04-2016, 13:17
My planujemy fundamenty dopiero na jesień, przed nami też pozwolenie na budowę a do tego i tak wcześniej ekipa, która będzie u nas wykonywać ma inne prace. Jak się dowiedziałam to tak ok połowy lipca, początek sierpnia realnie będziemy mieć pozwolenie, więc nawet nie planujemy wcześniej - w sumie mieliśmy zaczynać w przyszłym roku, ale jak uda się teraz to jeszcze lepiej. Tylko, że my właśnie robimy przez pozwolenie a nie nowym systemem na zasadzie braku sprzeciwu bo będziemy mieć jeszcze budynek gospodarczy, który nie mieści się w tych bez pozwolenia, więc wszystko jedynymi dokumentami, aby nie komplikować - zresztą geodetka powiedziała, że lepiej przez pozwolenie załatwiać wszystko.

My tez bedziemy załatwiać pozwolenie na budowę, bo przez zgłoszenie dużo dłuzej się czeka, a dokumenty trzeba złożyć te same. Ale powinniśmy mieć pozwolenie w miarę szybko, tak mi obiecali, wiec liczę ze będziemy czekać z 1,5tyg max

Beata-W
22-04-2016, 10:36
Witam serdecznie,

Przymierzam się do zakupu projektu Kasjopea. Chciałabym się dowiedzieć ile Państwa kosztował stan surowy zamknięty. Zastanawiam się na ile ceny podane przy opisach projektów są cenami rzeczywistymi. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi/wskazówki :)

AgaMaj36
23-04-2016, 13:12
Mam pytanie do osób które maja pobudowany już dom z projektu mg projekt, czy wymiary pokoi macie podobne bądz takie same jak w projekcie? Bo nasz projektant doprowadza nas już do furii !!! Mowi ze ten projekt jest zle zrobiony i nikt z murarzy by go nie pobudował, a ja jak czytalam forum to niektórzy pisali ze wprowadzali niewielkie zmiany albo wcale. My chcielismy tylko zeby na górze usunąl nam pralnię i powiększył łazienkę i usunął garderobę na poczet pokoju. Pod polowa budynku ma być piwnica dlatego tez kotlownia bedzie w piwnicy a za garażem pomieszczenie gospodarcze. Ze schowka beda zrobione schody. A nasz projektant pozmniejszal nam pokoje nie wiadomo czemu a niektóre powiększył, bo tak mu komputer wyliczył no ręce opadają.

miss_piggy
25-04-2016, 06:35
W mojej ocenie są to zmiany jak najbardziej normalne. Ja na piętrze nie mam pralni w tym sensie, że brak tam ściany, natomiast zrobię sobie drzwi przesuwne na całej ścianie. Trochę powiększyłam gabinet kosztem sypialni obok. Chciałam mieć miejsce na wstawienie rozkładanej sofy.
A to jest architekt czy projektant wnętrz?

Mam pytanie do osób które maja pobudowany już dom z projektu mg projekt, czy wymiary pokoi macie podobne bądz takie same jak w projekcie? Bo nasz projektant doprowadza nas już do furii !!! Mowi ze ten projekt jest zle zrobiony i nikt z murarzy by go nie pobudował, a ja jak czytalam forum to niektórzy pisali ze wprowadzali niewielkie zmiany albo wcale. My chcielismy tylko zeby na górze usunąl nam pralnię i powiększył łazienkę i usunął garderobę na poczet pokoju. Pod polowa budynku ma być piwnica dlatego tez kotlownia bedzie w piwnicy a za garażem pomieszczenie gospodarcze. Ze schowka beda zrobione schody. A nasz projektant pozmniejszal nam pokoje nie wiadomo czemu a niektóre powiększył, bo tak mu komputer wyliczył no ręce opadają.

AgaMaj36
25-04-2016, 07:03
W mojej ocenie są to zmiany jak najbardziej normalne. Ja na piętrze nie mam pralni w tym sensie, że brak tam ściany, natomiast zrobię sobie drzwi przesuwne na całej ścianie. Trochę powiększyłam gabinet kosztem sypialni obok. Chciałam mieć miejsce na wstawienie rozkładanej sofy.
A to jest architekt czy projektant wnętrz?

Architekt i nasz kierownik budowy, tyle ze to człowiek starej daty bo ma juz ponad 70 lat. Wczoraj byliśmy u niego i pozmieniał nam, oczywiście kilka pomyłek jest ale to juz drobiazgi bo wielkości okien i ich umieszczenie.
Powiedz mi proszę czy macie dużo rynien ? Bo u nas jak wcześniej powrzucał wywietrzniki tak teraz wszedzie rynny...

miss_piggy
25-04-2016, 07:13
Aga przerażasz mnie pisząc, że stwierdzili, że tego domu nie da się wybudować? Czy to oznacza, że jeśli my wybudowaliśmy zgodnie z projektem to to nam się zawali?
Czy ja wiem z rynnami normalnie, tzn. gdzie one są dodawane jeszcze?

Architekt i nasz kierownik budowy, tyle ze to człowiek starej daty bo ma juz ponad 70 lat. Wczoraj byliśmy u niego i pozmieniał nam, oczywiście kilka pomyłek jest ale to juz drobiazgi bo wielkości okien i ich umieszczenie.
Powiedz mi proszę czy macie dużo rynien ? Bo u nas jak wcześniej powrzucał wywietrzniki tak teraz wszedzie rynny...

ika86
25-04-2016, 09:00
Hej Aga, ja co prawda jestem jeszcze przed zakupem projektu, więc przeróbki(bo takie planuję)dopiero przede mną, ale wydaje mi się że skoro tyle osób tutaj na forum wybudowało Kasjopeę i nikt o takich rzeczach nie wspominał (że projekt jest źle zrobiony) to chyba coś nie tak jest z tym Waszym architektem........

karol1460
25-04-2016, 12:41
Architekt i nasz kierownik budowy, tyle ze to człowiek starej daty bo ma juz ponad 70 lat. Wczoraj byliśmy u niego i pozmieniał nam, oczywiście kilka pomyłek jest ale to juz drobiazgi bo wielkości okien i ich umieszczenie.
Powiedz mi proszę czy macie dużo rynien ? Bo u nas jak wcześniej powrzucał wywietrzniki tak teraz wszedzie rynny...

Wielkość pokoi - a co go to? - przecież działowe możecie dowolnie przesuwać, ważne by nośnych nie ruszać...
Fakt jest taki że jeśli kto nie potrafi to nie zrobi. Przykład - musieliśmy nieco zmienić kształt hollu na górze, bo murarze spie****** coś tam
ale nieważne podoba mi się teraz tak jak mam :D

Odnośnie rynien to ja zmieniałam i jest inaczej niż w projekcie... ale zmiany te to uzgadniałam z dekarzami a nie z architektem na etapie adaptacji...

miss_piggy
25-04-2016, 14:38
karol1460 ja ostatnio mam wrażenie, że budowa domu to ciągła walka z jakimiś "potknięciami". Najważniejsze to się nie dać ;)

Wielkość pokoi - a co go to? - przecież działowe możecie dowolnie przesuwać, ważne by nośnych nie ruszać...
Fakt jest taki że jeśli kto nie potrafi to nie zrobi. Przykład - musieliśmy nieco zmienić kształt hollu na górze, bo murarze spie****** coś tam
ale nieważne podoba mi się teraz tak jak mam :D

Odnośnie rynien to ja zmieniałam i jest inaczej niż w projekcie... ale zmiany te to uzgadniałam z dekarzami a nie z architektem na etapie adaptacji...

AgaMaj36
25-04-2016, 15:22
Aga przerażasz mnie pisząc, że stwierdzili, że tego domu nie da się wybudować? Czy to oznacza, że jeśli my wybudowaliśmy zgodnie z projektem to to nam się zawali?
Czy ja wiem z rynnami normalnie, tzn. gdzie one są dodawane jeszcze?

No on dwie wsadzil na frontowej scianie chyba ze trzy z czego dwie po obu stronach drzwi garazowych. On twierdzi ze to projektowali studenci ale skad on to może wiedzieć. Tak mówi bo mamy ale... I fochy pokazuje. Powiedzielismy mu ze tyle osób pobudowało i jest ok.