PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KASJOPEA pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Zwola
19-08-2011, 08:22
Perspective. Gdzieś miałem trzycyfrowy numer wzoru. Zaczynał się na 4. jak odnajdę to napiszę.

Luminda
19-08-2011, 08:48
Witajcie,

U nas trwają prace nad pokryciem dachowym. W międzyczasie zamówiliśmy okna (Avante) i bramę (Wiśniowski)... nadal mamy dylemat w kwestii wyboru drzwi zewnętrznych. Podpowiedzcie co wybraliście.. czym kierowaliście się przy wyborze :)

Pozdrawiam,
Ania

michal&gosia
19-08-2011, 09:41
Witajcie,

U nas trwają prace nad pokryciem dachowym. W międzyczasie zamówiliśmy okna (Avante) i bramę (Wiśniowski)... nadal mamy dylemat w kwestii wyboru drzwi zewnętrznych. Podpowiedzcie co wybraliście.. czym kierowaliście się przy wyborze :)

Pozdrawiam,
Ania

Luminda
Jeszcze nie kupilismy drzwi, ale najprawdopodobniej beda to Hormann Renodoor.
- ladny design
- kolor bedzie pasowal do okien i bramy
- wygladaja naprawde solidnie
- cena w srodkowych granicach cen drzwi

jedyny minus (badz plus jak kto woli :) ):
- od zewnatrz jest stala klamka, jak zamkniesz drzwi to otworzysz tylko z pomoca klucza.

Luminda
19-08-2011, 09:59
- cena w srodkowych granicach cen drzwi


zdradzisz cenę? :)

infinitytor
19-08-2011, 10:00
Witajcie,

Jak poradziliście sobie z drewnem na elewacji zewnetrznej? W projekcie nie ma o tym ani słowa, a wolałbym nie zdawać się jedynie na "fachowców", którzy będą obkładali dom styropianem... Ile miejsca musi być zostawione na te deski? jak później się je montuje? I co to w ogóle jest za drewno i jak je zabezpieczyć? :)

Chciałbym żeby to dobrze zostało zrobione, a nie mam o tym bladego pojęcia :)

Zwola
19-08-2011, 15:19
Wydaje mi się, że już o tym było pisane w tym wątku.
Przy ociepleniu 20cm warstwą wełny mineralnej, w miejscu gdzie będą wstawki drewniane należy położyć wełnę o grubości 15cm. Bardzo ważne, by przed ociepleniem umieścić w murze "marki" czyli metalowe elementy do których będzie można przykręcić pionową łatę do której później mocowana będzie boazeria czy deski elewacyjne. Grubość łaty i desek powinna być tak dobrana, aby licowała z 20centymetrowym ociepleniem i tynkiem.
Ja zastosowałem zwykłą sosnową deskę boazeryjną pomalowaną 3-krotnie Sadolinem w odpowiednim do gustu kolorze.

Pozdrawiam

michal&gosia
19-08-2011, 21:06
zdradzisz cenę? :)

w granicach 4000zl

michal&gosia
19-08-2011, 21:28
Przy ociepleniu 20cm styropianem:
- w miejscu montazu drewna cienszy styropian przymocowany metalowymi kotwami do sciany
- w czesciowo wydrazonym styropianie mocnymi kolkami montazowymi przymocowane pionowo drewniane laty (lat nie powinno montowac sie na samym brzegu)
- do lat mocuje sie deski, boazerie elewacyjna (miedzy elewacja drewniana a styropianem powinno zostac troche szczeliny powietrznej)
- calosc naturalnie powinna licowac sie z otynkowana sciana
- jak Zwola rowniez zastosowalismy zwykla deske sosnowa elewacyjna, zaimpregnowana i dwukrotnie pomalowana 3v3, kolor wedlug uznania.

pozdrawiam

ksiut
20-08-2011, 21:43
Luminda
Jeszcze nie kupilismy drzwi, ale najprawdopodobniej beda to Hormann Renodoor.
- ladny design
- kolor bedzie pasowal do okien i bramy
- wygladaja naprawde solidnie
- cena w srodkowych granicach cen drzwi

jedyny minus (badz plus jak kto woli :) ):
- od zewnatrz jest stala klamka, jak zamkniesz drzwi to otworzysz tylko z pomoca klucza.

Witam a My Gerda model Hel antywłamaniowe cena około 3300 pozdrawiam

ksiut
20-08-2011, 21:54
Witajcie,

Jak poradziliście sobie z drewnem na elewacji zewnetrznej? W projekcie nie ma o tym ani słowa, a wolałbym nie zdawać się jedynie na "fachowców", którzy będą obkładali dom styropianem... Ile miejsca musi być zostawione na te deski? jak później się je montuje? I co to w ogóle jest za drewno i jak je zabezpieczyć? :)

Chciałbym żeby to dobrze zostało zrobione, a nie mam o tym bladego pojęcia :)

Witam co do desek to zrobiliśmy identycznie jak Tetetka imitacja desek - profile elewacyjne zrobione z masy akrylowej, siatki i XPSu z firmy Rodeo http://rodeo-dr.pl/profile.html, bezpośrednio klejem elastycznym przyklejane do styropianu, grubość styropianu wszędzie taka sama, grubość profili drewnianych to 0,9 cm no i pomalowane lakierobejcą pozdrawiam

adam45ar
21-08-2011, 19:27
Witam.
Nadeszła chwila kiedy i ja mogę pochwalić się troszkę swoją elewacją. Narazie tylko cztery fotki. Jak elewacja będzie skończona w 100 procentach to zamieszczę zdjęcia domu w całej okazałości.
http://img854.imageshack.us/img854/7577/dsc02097wv.jpg

adam45ar
21-08-2011, 19:30
http://img542.imageshack.us/img542/7779/dsc02098x.jpg

adam45ar
21-08-2011, 19:39
http://img268.imageshack.us/img268/6554/dsc02101ln.jpg

adam45ar
21-08-2011, 19:41
http://img684.imageshack.us/img684/9821/dsc02102f.jpg

adam45ar
23-08-2011, 16:21
http://img836.imageshack.us/img836/8799/dsc02103g.jpg

hoffi
27-08-2011, 13:44
Ładnie wyszło....gratulacje :-)

captiva
27-08-2011, 20:05
Witam,
my tez zastanawiamy sie nad budowa z projektu Kasjopea III, ale jak widze dom adam45ar to jestem po prostu zachwycona. ten dom jest rewelacyjny ! Baaaardzo mi sie podoba. Adam45ar gdzie budujesz? czy bylaby szansa wpasc z butelka dobrego wina, moze ktos jeszcze buduje Kasjopea III w rejonie Warszawy ?
Pozdrawiam wszystkich

Yesko
27-08-2011, 21:24
Te zdjęcia autorstwa adam45ar utwierdzają mnie w przekonaniu, że inwestycja w ładną (drogą) dachówkę, w przypadku tego projektu, ma niewielkie uzasadnienia. Po pierwsze poddasze jest nieużytkowe, po drugie, co widać na zdjęciach, dachu prawie nie widać (małe fragmenty na garażu i wykuszu).

Elewacja wygląda ładnie, czekamy na inne zdjęcia.

adam45ar
28-08-2011, 09:18
Te zdjęcia autorstwa adam45ar utwierdzają mnie w przekonaniu, że inwestycja w ładną (drogą) dachówkę, w przypadku tego projektu, ma niewielkie uzasadnienia. Po pierwsze poddasze jest nieużytkowe, po drugie, co widać na zdjęciach, dachu prawie nie widać (małe fragmenty na garażu i wykuszu).

Elewacja wygląda ładnie, czekamy na inne zdjęcia.


W kwestii dachówki masz rację. Nad tym się wcale nie zastanawiałem. Miała być ciemna i dobrego producenta. Jak kupowałem okazało się że Creaton ma super promocję na dachówkę premion. Dosłownie w pięć minut podjąłem decyzję i za bardzo małe pieniądze ją kupiłem. Dach jest rzeczywiście mało widoczny. Dach nad domem(duży dach) z działki (1000m2) jest w ogóle niewidoczny.Jeśli mowa o dachu to bardziej skupiłem się na obróbkach blacharskich. Zależało mi by wyglądały estetycznie i uważam że są ładnie wykonane.

garnuszki
28-08-2011, 09:37
adam45ar mam pytanko: jaki kolor okien masz i z jakiej są firmy? jesli możesz podaj też ich cenę. widzę że nie zrezygnowałeś z okien narożnych wstawiając słupy murowane. ja też chcę zostać przy oknach narożnych. mógłbyś też wkleić fotkę frontowej elewacji?! ciekawa jestem czy zostawiłeś to dlugie okno przy sypialni, ja właśnie z nim mam problem, nie wiem co zrobić, bo jeśli zrobić je takim jak obok w łazience to domek troszkę traci wizualnie.
Piękny domek, podoba mi się kolorystyka, taka ciepła. zaczynam się sama zastanawiać nad brązowym dachem heeh (numer jeden narazie kolor grafit, ciemnoszary lub antracyt)

Luminda
28-08-2011, 12:13
garnuszki:
My zrezygnowaliśmy z długiego okna przy sypialni- jak dla mnie było mało praktyczne i totalnie nie potrzebne tym bardziej, że obok mamy okno balkonowe. Zrobiliśmy je takie same jak w łazience przy sypialni i być może jest trochę za wysoko.. ale przynajmniej miejsce pod oknem jest do wykorzystania na komodę, toaletkę etc. Nie sądzę też, aby elewacja na tym ucierpiała, ale to rzecz gustu.

Wklejam zdjęcie z obecnego stanu- widok z zewnątrz na pewno zakłóca styropian na części ściany, ale jakieś wyobrażenie jest:

https://lh3.googleusercontent.com/-I4TIgUXI1P8/TliUAb8lEGI/AAAAAAAADPk/5HSA2CSnLys/s720/DSC_4940.JPG


Dorzucam jeszcze widok od środka (co prawda jest to stare zdjęcie bo stoją stemple, ale gdybyś chciała to cyknę nowe, bez tego typu rzeczy)

https://lh6.googleusercontent.com/-_j1E7RLZ4mc/TieqPDMqwRI/AAAAAAAADG4/F9aMWQVujow/s720/DSC_4827.JPG

nimbastik
28-08-2011, 20:22
Widzę, że Luminda ocieplała ścianę przy daszkach, a jak reszta forumowiczów? Planujecie ocieplić przed zakładaniem dachówki? Jakie macie rady w tym temacie?
Pozdrawiam
Szymon

Jokaro
30-08-2011, 19:20
Witam,
Jestem nowy na tym forum też buduję Kasjopę z podwójnym garażem. Mam pytanie, w jaki sposób rozwiązaliście obróbkę blacharską daszków na styku z murem?
Będę wdzięczny za wasze komentarze.

Yesko
03-09-2011, 19:17
Nasz wykonawca jest przekonany do płyty żelbetowej z uwagi na swoje spore doświadczenie dlatego nam zaproponował takie rozwiązanie i my na to przystaliśmy.

Jak taki strop żelbetowy wychodzi w odniesieniu do podciągów, które chyba w terivie się chowają a żelbet jest cieńszy.
Czy ktoś jeszcze zrobił taką zamianę stropów, czy są z tym jakieś trudności?

garnuszki
03-09-2011, 19:37
Luminada dzieki za fotki. teraz juz zglupialam z tym oknem w sypialni, chodz dodam ze lepiej podoba mi sie to male okienko od srodka niz od zewnatrz, no i zaczelam sie zastanawiac nad loggia. chcialam ja miec do wietrzenia poscieli i do postawienia suszarki z praniem. sama jednak nie wiem czy to bedzi pieknie wygladalo, majtki i skarpety na frontowej elewacji?!

Luminda
04-09-2011, 08:53
Loggia z przodu od początku wydawała mi się zbędna. Nie wyobrażam sobie, żeby suszyć tam pranie. Po pierwsze dlatego, że to jednak front domu.. a po drugie na naszej ulicy (póki co mam nadzieje) strasznie się kurzy- miasto nie śpieszy się, aby zrobić ulicę.
Długo namawiałam męża, aby z niej zrezygnować- posiłkując się zdjęciami jednego z użytkowników, który loggie zlikwidował. On się uparł, że ma być, bo w przeciwnym razie zrobimy z domu totalny klocek! Po części ma racje, dlatego trochę ją zmniejszyliśmy i ogólny pomysł projektanta został :)
Jeżeli chodzi o wygląd tych dwóch okienek od zewnątrz- to będzie to na 10000% lepiej wyglądało. Przyjdzie tynk, drewno pomiędzy okienkami :)

Jestem dobrej myśli :)

Pozdrawiam,
Ania

Luminda
04-09-2011, 09:04
Jak taki strop żelbetowy wychodzi w odniesieniu do podciągów, które chyba w terivie się chowają a żelbet jest cieńszy.
Czy ktoś jeszcze zrobił taką zamianę stropów, czy są z tym jakieś trudności?

U nas podciągi nie chowają się w terivie. Kierownik długo nad tym myślał i zadecydował, że skoro cała konstrukcja to podciągi i słupy to lepiej byłoby belki oprzeć bezpośrednio na podciągu. I takim sposobem zamiast sufitu obniżonego w tym miejscu o 9 cm... mamy 25cm :( Teraz już się przyzwyczaiłam.. choć na początku bardzo mnie to męczyło i spędzało sen z powiek, ale myślę, że przy wykończeniu odpowiednio je zaaranżujemy i będzie git.

Najbardziej kłopotliwy jest ten podciąg nad klatką schodową- wysocy będą musieli się przychylić :) Czyli akurat my :P

https://lh3.googleusercontent.com/-zLffDhnJxKk/TieqANErphI/AAAAAAAADGQ/ILQgSIVdcc8/s720/DSC_4815.JPG

garnuszki
04-09-2011, 19:04
Luminada a o ile zmniejszyłaś te loggię? No właśnie u mnie tez małż jest przeciwko usunięciu tej loggii.

a u nas nic nowego, czekamy na mapke do celów projektowych, minęło juz ponad miesiąca, a ma byc ponoc max do półtora. firma która ma nam zdemontowac dachy z azbestu z dwóch budynków które stoja na działce jakoś nie daje odpowiedzi wrrrrrrrrrrrrrrr a mnie juz normlanie nosi ze nic sięnie dzieje!!! ja najchetniej bym juz ujrzała równą działkę bez tych dwóch budynków.

chcę już kupować projekt ;)

dziki68
05-09-2011, 15:18
Witam. Tak wygląda Kasjopea z oknem narożnym tak jak jest w projekcie.Dla zainteresowanych dodam że okno narożne to dodatkowy koszt około...300zł (trzysta złotych) http://img28.imageshack.us/img28/1215/06082010277.jpg

Witam,

Stałem się również od niedawna "budowniczym" Kasjopei wersja D (z dwoma miejscami garażowymi). Stąd śledzę wątek Kasjopei. Mam pytanie do adam45ar związane z narożnym oknem. Jak stabilna jest konstrukcja ? Czy sam narożnik (rozumiem w kształcie l) jest w jakiś sposób przymocowany do stropu i podłogi ?
Może Pan zdradzić jakiej firmy są okna ?

Pozdrawiam,

infinitytor
07-09-2011, 08:05
@adam45ar
super Ci wyszła ta elewacja, idealnie dopasowane kolory :) zdradzisz jakie deski zastosowałeś na elewacji przy oknach? i jak były one mocowane?

Chciałbym też jeszcze raz dopytać o montaż tych desek elewacyjnych Zwolę i michal&gosia - akurat dziś przyjechała do mnie ekipa, która będzie ocieplać domek i mówią, że robią to w ten sposób, że w miejscach gdzie będzie drewno dają 5cm mniej styropianu (u mnie akurat to będzie 10cm, bo "normalnie" ocieplamy 15cm). Następnie pionowe łaty mocują na styropian wstrzeliwując długie kołki bezpośrednio do muru, no i do łat końcowe deski elewacyjne.

Nic nie mówili o uprzednim umieszczaniu w murze "marków" (tak jak pisał Zwola) czy mocowania styropianu metalowymi kotwami do sciany (michal&gosia)... czy taki montaż będzie ok? Ktoś mnie też nastraszył, że te kołki zamontowane bezpośrednio w murze mogą powodować mostki termiczne - prawda to ?

Zwola
07-09-2011, 11:34
@adam45ar
super Ci wyszła ta elewacja, idealnie dopasowane kolory :) zdradzisz jakie deski zastosowałeś na elewacji przy oknach? i jak były one mocowane?

Chciałbym też jeszcze raz dopytać o montaż tych desek elewacyjnych Zwolę i michal&gosia - akurat dziś przyjechała do mnie ekipa, która będzie ocieplać domek i mówią, że robią to w ten sposób, że w miejscach gdzie będzie drewno dają 5cm mniej styropianu (u mnie akurat to będzie 10cm, bo "normalnie" ocieplamy 15cm). Następnie pionowe łaty mocują na styropian wstrzeliwując długie kołki bezpośrednio do muru, no i do łat końcowe deski elewacyjne.

Nic nie mówili o uprzednim umieszczaniu w murze "marków" (tak jak pisał Zwola) czy mocowania styropianu metalowymi kotwami do sciany (michal&gosia)... czy taki montaż będzie ok? Ktoś mnie też nastraszył, że te kołki zamontowane bezpośrednio w murze mogą powodować mostki termiczne - prawda to ?

Zawsze łaty mocuje się do muru. Inaczej nie można :-) Różnica między wstrzeliwaniem kołków, a wcześniejszym montażem "marków" jest niewielka. Mostki termiczne powstają zawsze - albo poprzez dziurę jaka zrobił wstrzelony kołek, albo poprzez dziurę zrobioną przez "marki". Wielkości tych mostków są jednak pomijalne.

Nie wiem jak stabilne będzie łączenie za pomoc wstrzeliwanych kołków. Jeśli ekipa bierze za to odpowiedzialność to muszą być tego pewni. Ja zrobiłem to za pomocą marków i jestem zadowolony. Nie oznacza to jednak, że to jedyna dobra metoda.

infinitytor
07-09-2011, 12:20
a jak długie były te "marki" u Was?

I powstał też problem z glifami okiennymi - dokąd ma dojść styropian po bokach okien? Czy do momentu w którym zaczyna się okno? Ale jak wtedy ma dojść jeszcze łącznie 5cm łaty i właściwej deski, to bardzo to wejdzie na ramę okna? Czy może styropian ma kończyć się wcześniej? Ale wtedy zostanie "goły" mur albo przynajmniej pianka, to chyba też niedobrze?

moppe
07-09-2011, 21:09
Witamy Wszystkich :)
Od dluzszego czasu sledzimy uwaznie forum Kasjopeii. Budujemy wersje E (Kasjopea III). Obecnie jesteśmy na etapie zalewania pierwszego stropu.
Mam jedno pytanie dotyczące wentylacji… jaka wentylacje zastosowaliście w swoich domach? Mechaniczna , grawitacyjna a może hybrydowa? Bedziemy bardzo wdzieczni za Wasze opinie!

PS. adam45ar wielkie dzieki za możliwość obejrzenia domku na „żywo” – PIEKNY! :)

Pozdrawiamy,
BM

michal&gosia
08-09-2011, 09:49
@adam45ar
super Ci wyszła ta elewacja, idealnie dopasowane kolory :) zdradzisz jakie deski zastosowałeś na elewacji przy oknach? i jak były one mocowane?

Chciałbym też jeszcze raz dopytać o montaż tych desek elewacyjnych Zwolę i michal&gosia - akurat dziś przyjechała do mnie ekipa, która będzie ocieplać domek i mówią, że robią to w ten sposób, że w miejscach gdzie będzie drewno dają 5cm mniej styropianu (u mnie akurat to będzie 10cm, bo "normalnie" ocieplamy 15cm). Następnie pionowe łaty mocują na styropian wstrzeliwując długie kołki bezpośrednio do muru, no i do łat końcowe deski elewacyjne.

Nic nie mówili o uprzednim umieszczaniu w murze "marków" (tak jak pisał Zwola) czy mocowania styropianu metalowymi kotwami do sciany (michal&gosia)... czy taki montaż będzie ok? Ktoś mnie też nastraszył, że te kołki zamontowane bezpośrednio w murze mogą powodować mostki termiczne - prawda to ?

Zalaczam zdjecia ponizej:
- do muru przymocowany styropian (my mamy twardy, grafitowy) metalowymi kotwami systemowymi
- w styropianie sa zrobione wyzlobienia na pionowa late
- w wyzlobieniach wkrecone sa kolki do styropianu (fischer) Uwaga! Tu nie mozna oszczedzac na kolkach. Sa rowniez tansze wersje, ale w przeciwienstwie do ww. o wiele mniej wytrzymale i latwo puszczaja mocowanie.
- do tych kolkow zamocowane sa laty pionowe
- do lat zamocowane deski elewacyjne na wkrety.
- narozniki wykonczone listwa naroznikowa drewniana
(moge polecic dobra firme z tymi listwami naroznikowymi, maja sklep internetowy, duzy wybor, ceny konkurencyjne i lepsza jakosc niz listwy z marketu)
- pomiedzy styropianem a deskami elewacyjnymi jest niewielka szczelna wentylacyjna
- przy oknach faktycznie trzeba minimalnie cofnac styropian i troche zaizolowac pianka, tak aby zmiescila sie deska elewacyjna. Z punktu widzenia izolacji cieplnej na pewno nie jest to komfortowa sytuacja i troche sie tego obawiam.
Tu mysle, ze Zwola moze wiecej powiedziec jak sprawdza sie to na codzien

Pozdrawiam

michal&gosia
08-09-2011, 10:08
Ponizej link do strony z listwami

http://drewniane-listwy.com/c/16/katowniki-listwy-wykonczeniowe.html

pozdrawiam

ksiut
08-09-2011, 20:51
Ponizej link do strony z listwami

http://drewniane-listwy.com/c/16/katowniki-listwy-wykonczeniowe.html

pozdrawiam

Witam, a ja podobnie jak Tetetka zedcydowałem się na produkt z firmy Rodeo, profile elewacyjny z XPS, siatki i akrylu bezpośrednie przyklejane klejem do płytek na styropian bez zadnych katowników tęowników kołków itd, bez dziurawienia elewacji czy zmniejszania grubości elewacji zainteresowanych odsyłam do strony http://rodeo-dr.pl/uploads/images/galeria/IMG_5601.JPG
pozdrawiam

Jokaro
09-09-2011, 23:43
Witam,

Bardzo proszę ponownie o informację w jaki sposób wykonaliście połączenie małych daszków ze ścianą pionową / obróbka blacharska czy taśma /, proszę o załączenie zdjęcia.

Pozdrawiam
Robert

infinitytor
11-09-2011, 08:51
@michal&gosia
bardzo dziękuję za wyjaśnienie i za załączone zdjęcia, okazały się bardzo pomocne :)

Mam jeszcze pytanie do Ciebie oraz do osób, które robiły podbitkę w kolorze elewacji.

Wiem, że trzeba zamocować najpierw płyte osb, i na to tak jak na elewacji idzie styropian zaciagniety siatką i tynkiem. Jakiej grubości i klasy musi to być płyta osb?

Niestety moi fachowcy od elewacji nidy nie robili takiej podbitki, wiedzą tylko teoretycznie jak to zrobić. Myślicie że poradzą sobie z tym?

Jak kształtowała się u Was cena za zrobienie takiej podbitki? Wychodzi o wiele drożej niż jak byśmy chcieli zrobić z paneli pcv (imitujacych drewno)?

michal&gosia
11-09-2011, 10:33
@michal&gosia
bardzo dziękuję za wyjaśnienie i za załączone zdjęcia, okazały się bardzo pomocne :)

Mam jeszcze pytanie do Ciebie oraz do osób, które robiły podbitkę w kolorze elewacji.

Wiem, że trzeba zamocować najpierw płyte osb, i na to tak jak na elewacji idzie styropian zaciagniety siatką i tynkiem. Jakiej grubości i klasy musi to być płyta osb?

Niestety moi fachowcy od elewacji nidy nie robili takiej podbitki, wiedzą tylko teoretycznie jak to zrobić. Myślicie że poradzą sobie z tym?

Jak kształtowała się u Was cena za zrobienie takiej podbitki? Wychodzi o wiele drożej niż jak byśmy chcieli zrobić z paneli pcv (imitujacych drewno)?

infinitytor, policz to tak na podbitke z OSB:

- od razu trzeba polozyc ocieplenie scian na wysokosci podbitki
- ok 35 plyt OSB o grub 12 mm
- do plyty mocujesz styropian 3 badz 5 cm. Pamietaj, ze sam klej nie wystarczy, styropian musi byc zakotwiony do plyty
- na to siatka, zaprawa i tynk

plyty
- nie musi byc jakas specjalna plyta (ilosc plyt zalezy od tego, jak bedzie cieta plyta). U nas pionowa + pozioma czesc podbitki daje ok 1m, calosc wyszla ok 80mb plyty
- cloue programu to kupic plyty od razu z jednej partii (niestety dokupywane czasami maja male roznice wysokosci, co trudno pozniej ukryc)
- plyta musi byc rowno przycieta i dobrze wypoziomowana przy mocowaniu do krokwi
Calosc nie jest nadto skomplikowana, jesli cos mozna doradzic; 3 x mierzyc i na kazdym etapie dokladnie licowac, kazda nierownosc jest pozniej od razu widoczna, bo widzisz ta podbitke z roznych stron.

pozdrawiam

michal&gosia
11-09-2011, 10:39
Witam,

Bardzo proszę ponownie o informację w jaki sposób wykonaliście połączenie małych daszków ze ścianą pionową / obróbka blacharska czy taśma /, proszę o załączenie zdjęcia.

Pozdrawiam


Robert

Jokaro
My zrobilismy z blachy, mysle ze bardziej estetycznie to wychodzi niz z tasmy, ale to kwestia dekarza itp.
pozdrawiam

jolcik
11-09-2011, 19:04
[QUOTE=michal&gosia;4892466]infinitytor, policz to tak na podbitke z OSB:

- od razu trzeba polozyc ocieplenie scian na wysokosci podbitki
- ok 35 plyt OSB o grub 12 mm
- do plyty mocujesz styropian 3 badz 5 cm. Pamietaj, ze sam klej nie wystarczy, styropian musi byc zakotwiony do plyty
- na to siatka, zaprawa i tynk

Witam,
i od razu dzięki za to wyjaśnienie. Sam miałem o to zapytać, bo oglądając Wasze zdjęcia, podoba mi się ten sposób wykończenia. Powiedzcie, czy u Was robiła tą podbitkę ta sama ekipa co więźbę, czy ocieplenie?

p.s.
Nasza Kasjopea ma już zakończoną I kondygnację (zalany strop i schody) i wyprowadzona pierwsza warstwa ściany piętra :-).
Pozdrawiamy.

moppe
12-09-2011, 19:42
Witam,
ponawiam pytanie odnosnie wentylacji...
Panie Zwola, Pan mieszka najdluzej - jaka zastosowal Pan wentylacje?
My rozwazamy hybrydowa ale "kusi" nas rowniez mechaniczna...

Bedziemy bardzo wdzieczni za Wasze opinie!

BM

Zwola
13-09-2011, 07:11
Witam,
ponawiam pytanie odnosnie wentylacji...
Panie Zwola, Pan mieszka najdluzej - jaka zastosowal Pan wentylacje?
My rozwazamy hybrydowa ale "kusi" nas rowniez mechaniczna...

Bedziemy bardzo wdzieczni za Wasze opinie!

BM

Grawitacyjna. W 100% taka jak w projekcie w wersji A. Nie narzekamy na niedogodności zapachowe.

Pozdrawiam

Jokaro
15-09-2011, 13:00
Jokaro
My zrobilismy z blachy, mysle ze bardziej estetycznie to wychodzi niz z tasmy, ale to kwestia dekarza itp.
pozdrawiam

bardzo dziekujemy za info, czy mozecie zalaczyc zdjecia z bliska tej obrobki.
pozdrawiamy

OKPierzchała
16-09-2011, 13:07
Witam Wszystkich :)
Mam prośbę: napiszcie jakie kupiliście okna - producent, profil i kolor.
Chodzi mi o zestawienie okien z elewacją.
Bardzo także proszę o zdjęcia na forum lub na mojego maila: [email protected]
Szczególna prośba o kontakt w tym temacie do Adam45ar...

Pestka1
16-09-2011, 16:27
Witam, czy ktoś buduje w okolicach Warszawy Kasjopeę z podpiwniczeniem?

Malini
16-09-2011, 21:22
Witam,
Piszę z prośbą, zmieniłem projekt, tzn. zlikwidowałem podcień na parterze, zwiększyłem przez to salon (przesunąłem okna balkonowe 200 cm do filara który jest na zewnątrz) , ale teraz pojawił się inny problem, strop terriva nie ma takich wymiarów. Aby było wszystko w porządku muszę położyć strop o 10 cm grubszy. I teraz pytanie, czy ktoś miał taką sytuację? I jeżeli tak to jak to rozwiązał?

Dzięki za info
Malini

Yesko
22-09-2011, 21:20
Ja tak nie zrobiłem ale zleciłem wykonanie projektu wykonawczego i rysunków zamiennych na strop wylewany. Na mój wniosek podciąg nad jadalnią zamieniono na nadciąg /nie będzie go widać/, grubość stropu parteru 15 cm przy fi 12 stali zbrojeniowej. W stropie piętra /gr.12cm/ również podciągi zamieniono na nadciągi. Prawdopodobnie Twój przypadek można rozwiązać poprzez taką zmianę konstrukcji stropu. Dla wprawnego konstruktora to nie stanowi większego problemu. Koszt projektu stropów ok 1tys /zależnie od cennika/.
Wady i zalety obu typów stropu już na forum analizowano.

ksiut
24-09-2011, 18:38
W nawiązaniu do poprzednio wrzuconych zdjęć Kasjopei innych Forumowiczów, podsyłam również kilka od siebie. POZDROWIENIA DLA BUDUJĄCYCH

http://imageshack.us/photo/my-images/101/dscn4971n.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/545/dscn4973i.jpg

Malini
25-09-2011, 09:05
W nawiązaniu do poprzednio wrzuconych zdjęć Kasjopei innych Forumowiczów, podsyłam również kilka od siebie. POZDROWIENIA DLA BUDUJĄCYCH

http://imageshack.us/photo/my-images/101/dscn4971n.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/545/dscn4973i.jpg


Witam,

super wyglada ta elewacja!! a dach jeszcze lepiej, co masz na dachu, jaka to dachówka? czy to jest płaska? MEYER, DOMNO, CREATON tego typu? napisz proszę i jaką cenę miałeś za to? jestem zainteresowany taką samą i teraz poszukuje u siebie (Łódż) i przez to wysoki EUR jest dość drogo, napisz jak to było u Ciebie.

Dzięki
Malini

Malini
25-09-2011, 09:09
Ja tak nie zrobiłem ale zleciłem wykonanie projektu wykonawczego i rysunków zamiennych na strop wylewany. Na mój wniosek podciąg nad jadalnią zamieniono na nadciąg /nie będzie go widać/, grubość stropu parteru 15 cm przy fi 12 stali zbrojeniowej. W stropie piętra /gr.12cm/ również podciągi zamieniono na nadciągi. Prawdopodobnie Twój przypadek można rozwiązać poprzez taką zmianę konstrukcji stropu. Dla wprawnego konstruktora to nie stanowi większego problemu. Koszt projektu stropów ok 1tys /zależnie od cennika/.
Wady i zalety obu typów stropu już na forum analizowano.

Tak masz rację idę do konstruktora i będę działał, bo na tę chwilę to jedyne rozwiązanie to zastosować wyższą TERRIWĘ, ale to są koszty, jak wyliczy mi konstruktor to napiszę jak to u mnie wygląda, jedyny problem to z ekipą umówiłem się na TERIVĘ i tak mam wycenę, teraz przy zmianie to mogą bydź negocjacje w górę oczywiście:), tak to już z nimi jest.

Dzieki za odpowiedź
pozdrawiam
Malini

adam45ar
25-09-2011, 12:09
Witam Wszystkich :)
Mam prośbę: napiszcie jakie kupiliście okna - producent, profil i kolor.
Chodzi mi o zestawienie okien z elewacją.
Bardzo także proszę o zdjęcia na forum lub na mojego maila: [email protected]
Szczególna prośba o kontakt w tym temacie do Adam45ar...

Witam. Ja zamontowałem okna ELITA THERMO firmy Jezierski oczywiście trzy szyby. Kolor orzech.

Adam

Qcze
02-10-2011, 20:50
witamy,

ostatni raz na forum pisaliśmy w styczniu tego roku. Od tamtej pory walczyliśmy z dokumentami i z...wodą na działce. obecnie jesteśmy na etapie stawiania fundamentów. będziemy budować tak długo jak tylko pozwoli na to pogoda. Mam pytanie o ścianki działowe - będziemy się pewnie decydować na porotherm 11,5. czy ktoś już wiercił w takiej ściance i wieszał coś ciężkiego?

Barbarska
03-10-2011, 11:41
Witam serdecznie wszystkich miłośników Kasjopei !!!
Na forum pojawiam się raz pierwszy, aczkolwiek śledzę już wpisy od jakiegoś czasu.
Jednak dzisiaj stałam się szczęśliwym posiadaczem projektu Kasjopea III, wersja B :)
Od razu mam pytanie i prośbę do budujących (lub wybudowanych) w okolicach Warszawy o możliwość obejrzenia domku, (priv: [email protected])
Liczę także na cenne wskazówki doświadczonych budowniczych :)
Pozdrawiam

ksiut
05-10-2011, 21:30
Witam,

super wyglada ta elewacja!! a dach jeszcze lepiej, co masz na dachu, jaka to dachówka? czy to jest płaska? MEYER, DOMNO, CREATON tego typu? napisz proszę i jaką cenę miałeś za to? jestem zainteresowany taką samą i teraz poszukuje u siebie (Łódż) i przez to wysoki EUR jest dość drogo, napisz jak to było u Ciebie.

Dzięki
Malini

Witam, Miło mi że się podoba, dachówka to Rupp Ceramika model Turmalin, rzeczywiście była droga, nie pamiętam dokładnie ile kosztowała, ale podjęliśmy decyzje że chcemy ją mieć bo nam również bardzo się spodobała po obejrzeniu podobnego domu, więć postanowiliśmy użyć taniego materiału do murowania ścian, którego i tak nie widać (tu belit dodatkowo niskie zużycie kleju do murowania - cienkie spoiny) i zaoszczędzić na droższą dachówkę
pozdrawiam

Edem
06-10-2011, 22:49
Witam, widać że projekt Kasjopea ma coraz więcej sympatyków. My również zdecydowaliśmy się na ten projekt wersja E z dachem 25 st. Obecnie jesteśmy na etapie stropu drewnianego nad piętrem. Chciałem zapytać Wszystkich którzy zakończyli ten etap czy belki stropowe mocowali za pomocą wieszaków do wieńca tak jak w projekcie? Czy stosowaliście tego typu wieszaki? http://img600.imageshack.us/img600/7546/wieszak.jpg
Kierownik budowy przekonuje mnie do zamocowania kątownika stalowego 100x100x8 na całej długości poszczególnych pomieszczeń jako podparcie pod belki drewniane. Niestety to rozwiązanie jest zdecydowanie droższe dlatego też proszę o informację czy tego typu wieszaki są wystarczające.
Czy mogę prosić o zamieszczenie zdjęcia strychu który powstaje nad piętrem - czy da się tam coś ulokować?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

michal&gosia
07-10-2011, 08:24
Witam, widać że projekt Kasjopea ma coraz więcej sympatyków. My również zdecydowaliśmy się na ten projekt wersja E z dachem 25 st. Obecnie jesteśmy na etapie stropu drewnianego nad piętrem. Chciałem zapytać Wszystkich którzy zakończyli ten etap czy belki stropowe mocowali za pomocą wieszaków do wieńca tak jak w projekcie? Czy stosowaliście tego typu wieszaki? http://img600.imageshack.us/img600/7546/wieszak.jpg
Kierownik budowy przekonuje mnie do zamocowania kątownika stalowego 100x100x8 na całej długości poszczególnych pomieszczeń jako podparcie pod belki drewniane. Niestety to rozwiązanie jest zdecydowanie droższe dlatego też proszę o informację czy tego typu wieszaki są wystarczające.
Czy mogę prosić o zamieszczenie zdjęcia strychu który powstaje nad piętrem - czy da się tam coś ulokować?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Witam
Belki stropowe mocowalismy na takie same laczniki metalowe jak krokwie dachowe. (foto ponizej)
Jak wyglada strych na gotowo, zrobie zdjecia i przesle. Imponuje powierzchnia patrzac po podlodze, ale jesli jest zrobiony zgodnie z projektem (bez podnoszenia sciany kolankowej) jest raczej malo praktyczny ze wzgledu na wysokosc. U nas na gotowo (wlacznie z ociepleniem krokwi i plyta g-k) w najwyzszym punkcie ma ok 160cm wysokosci. Wiec bedzie albo super miejscem do zabawy dla dzieci albo duza garderoba na "chwilowo" niepotrzbne rzeczy.
pozdrawiam

michal&gosia
07-10-2011, 08:39
Dla zainteresowanych jak wyglada parter z szafa i po poszerzeniu wykusza w kuchni i jadalni kilka fotek.
pozdrawiam
M.

p.s. Goraca prosba. Prosze nie wykorzystywac zalaczonych zdjec na innych forach, galeriach itp. Z gory dziekuje. :)

michal&gosia
07-10-2011, 08:44
jeszcze jedno foto sie zagubilo :)
pozdrawiam

tetetka
07-10-2011, 14:14
jeszcze jedno foto sie zagubilo :)
pozdrawiam

Witam! Ja już skończyłem budować swoja Kasjpee ( równe 1,5 roku od wkopania łopaty będzie 14.10 ) i chciałbym się "pochwalić " efektem końcowym -tylko nie wiem jak umieścić fotki na forum. Jeżeli Państwo podadzą mi instrukcję jak to zrobić krok po kroku to zamieszczę parę zdjęć. Pozdrawiam TT

Edem
07-10-2011, 17:50
Witam
Belki stropowe mocowalismy na takie same laczniki metalowe jak krokwie dachowe. (foto ponizej)
Jak wyglada strych na gotowo, zrobie zdjecia i przesle. Imponuje powierzchnia patrzac po podlodze, ale jesli jest zrobiony zgodnie z projektem (bez podnoszenia sciany kolankowej) jest raczej malo praktyczny ze wzgledu na wysokosc. U nas na gotowo (wlacznie z ociepleniem krokwi i plyta g-k) w najwyzszym punkcie ma ok 160cm wysokosci. Wiec bedzie albo super miejscem do zabawy dla dzieci albo duza garderoba na "chwilowo" niepotrzbne rzeczy.
pozdrawiam

Witaj,

dziękuję za zdjęcie, jednak jest troszkę miejsca które z pewnością się przyda. Widzę jednak że u Ciebie belki są oparte na podciągu. U mnie wychodzi na to że belki będą mocowane do boków podciągu i wieńca. Chyba pozostanę przy tych wieszakach, wstępna wycena kątowników wyszła blisko 4 TPLN.
Mam jeszcze pytanie - czy grubość ocieplenia ścian macie zgodnie z projektem tzn. 20 cm?

Pozdrawiam,

Edem
07-10-2011, 17:56
Witam! Ja już skończyłem budować swoja Kasjpee ( równe 1,5 roku od wkopania łopaty będzie 14.10 ) i chciałbym się "pochwalić " efektem końcowym -tylko nie wiem jak umieścić fotki na forum. Jeżeli Państwo podadzą mi instrukcję jak to zrobić krok po kroku to zamieszczę parę zdjęć. Pozdrawiam TT

Witaj,
ja znam taki sposób na zdjęcia - strona http://imageshack.us/ na której należy się zalogować - rejestracja jest darmowa - poźniej korzystamy z opcji przesyłanie multimediów (upload) wskazujesz zdjęcie na dysku które zostaje załadowane automatyczne na serwer imageshack.us. Po załadowaniu zdjęcia pojawia się bezpośredni link do Twojego zdjęcia - które wklejasz w tekst postu na formum Murator za pomocą opcji Dodaj grafikę. Mam nadzieję że nie zamieszałem :)
Pozdrawiam,

ksiut
07-10-2011, 19:42
Witam, można również inaczej dodać zdjecia - myśle że łatwiej piszesz wiadomosc na forum naciskasz "Zaawansowana edycja" i tam dodajesz zdjęcia jak załączniki w mailu w sekcji zarządzaj załącznikami upload wybierasz pliki i załanczasz je - dla przykładu wrzucam aktualny stan naszej Kasjopei

Luminda
07-10-2011, 19:58
tetetka: Jest jeszcze prostszy sposób na pokazanie zdjęć. Wystarczy konto na PICASA Wb Albums. O ile dobrze pamiętam to kiedyś udostępniałeś link do zdjęć. Wrzuć zdjęcia do tego bądź innego folderu i wklej link.

To link do Twojego albumu (nota bene mam go w ulubionych):
https://picasaweb.google.com/tetetka41/20110313


Pozdrawiam i czekamy na zdjęcia
Ania

Paula.
08-10-2011, 16:05
Witam wszystkich fanów Kasjopeii. Jesteśmy z mężem na etapie wybieranie projektu i Kasjopea najbardziej przypadła nam do gustu. Rozkład pomieszczeń jest taki jaki zakładaliśmy jeszcze przed szukaniem projektów. Czytając forum zauważyłam, że jest kilka osób, które buduje domek w okolicy Warszawy (KasjoKasia, Adam)- stąd pytanie, czy byliby Państwo tak mili i chcieli pokazać nam swój dom w celu upewnienia się w decyzji? Wersja nie ma znaczenia choć skłaniamy się ku wersji E z podwójnym garażem. Zwola czy mogłabym prosić o przesłanie zdjęć zewnętrznych i wewnętrzynych Twojego pięknego domku (o ile nie masz już dość tych próśb)? Z góry bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam. Mój priv meil [email protected] .

tetetka
08-10-2011, 18:33
http://imageshack.us/photo/my-images/16/dsc06907ch.jpg/

tetetka
08-10-2011, 18:34
Kasjopeahttp://imageshack.us/photo/my-images/16/dsc06907ch.jpg/

tetetka
08-10-2011, 18:55
https://picasaweb.google.com/tetetka41/DomX2011

Łatwiej zbudować dom niż wkleić te zdjęcia -więc przesyłam link do naszej Kasjopei i pozdrawiam wszystkich budujących-życząc wytrwałości , determinacji i szczęśliwego zakończenia . Pozdrawiam szczególnie Pana Zwole ,dzięki któremu podjęliśmy decyzje o budowie tego domu.

k-joanna
08-10-2011, 18:59
Witajcie
Czasem zaglądam na forum, a najczęściej kiedy pojawia się problem. . . :) Wybieramy blachę na dach po kilkunastu wycenach wybieramy ruukki. Ale jest problem z kolorem podoba nam się ciemno szara (jak wyżej na zdjęciu u Ksiut) ale elewacje chcemy zrobić żółtą i okna oczywiście brąz i nie wiem czy to wszystko będzie miało ręce i nogi jak zestawimy te kolory. Wiec proszę o zdjęcia Waszych elewacji :)
W załączniku Nasz etap, mamy już zalany wieniec bo mamy prężną ekipę i nie nadarzam robić zdjęć

Paula.
08-10-2011, 19:41
Tetetka dom ROBI WRAŻENIE. Przepiękny!

michal&gosia
08-10-2011, 21:03
Witam, widać że projekt Kasjopea ma coraz więcej sympatyków. My również zdecydowaliśmy się na ten projekt wersja E z dachem 25 st. Obecnie jesteśmy na etapie stropu drewnianego nad piętrem. Chciałem zapytać Wszystkich którzy zakończyli ten etap czy belki stropowe mocowali za pomocą wieszaków do wieńca tak jak w projekcie? Czy stosowaliście tego typu wieszaki? http://img600.imageshack.us/img600/7546/wieszak.jpg
Kierownik budowy przekonuje mnie do zamocowania kątownika stalowego 100x100x8 na całej długości poszczególnych pomieszczeń jako podparcie pod belki drewniane. Niestety to rozwiązanie jest zdecydowanie droższe dlatego też proszę o informację czy tego typu wieszaki są wystarczające.
Czy mogę prosić o zamieszczenie zdjęcia strychu który powstaje nad piętrem - czy da się tam coś ulokować?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Witam
Zalaczam fotki poddasza na gotowo (prawie :))

pozdrawiam
M&M

moppe
09-10-2011, 09:46
https://picasaweb.google.com/tetetka41/DomX2011

Łatwiej zbudować dom niż wkleić te zdjęcia -więc przesyłam link do naszej Kasjopei i pozdrawiam wszystkich budujących-życząc wytrwałości , determinacji i szczęśliwego zakończenia . Pozdrawiam szczególnie Pana Zwole ,dzięki któremu podjęliśmy decyzje o budowie tego domu.

WOW! Dom rewelacja! Suuper!

Mam pytanie odnosnie bramy garazowej - jakiej firmy brame wybraliscie?

Pozdrawiamy,
BM

Daisy28
09-10-2011, 09:50
Tetetka - Gratulacje - dom jest przepiękny, a teren dookoła to już w ogóle bajka......Zazdroszczę ciut tak pozytywnie oczywiście :) I bardzo dziękuję za możliwość podejrzenia - to jest ogromne źródło inspiracji :) :) :)

Edem
09-10-2011, 11:32
Witam
Zalaczam fotki poddasza na gotowo (prawie :))

pozdrawiam
M&M

Witam,
Dziękuję za fotki - poddasze jest całkiem spore - z ciekawości zapytam do czego będą służyły rury widoczne na zdjęciach? Czy zrezygnowaliście z kominka - widzę tylko jeden komin

Pozdrawiam,
Edem

Edem
09-10-2011, 11:37
Tetetka - gratulacje!!! Dom wygląda wspaniale o ogrodzie nie wspomnę :) Żona oglądając Wasze zdjęcia już mnie męczy co do kuchni... Wasza przypadła jej do gustu.

Pozdrawiam,
Edem

jolcik
09-10-2011, 14:06
Witam. Tetetka, oglądając wasz dom już wiadomo,że warto było wybrać ten projekt. Poza tym co tu dużo mówić, efekt końcowy bardzo inspirujący dla wszystkich budujących.
Mam do Was i do Zwoli pytanie, bo już na forum odnalazłem, że ogrzewanie na całej powierzchni macie podłogowe. Zwola natomiast widziałem ma zastosowane grzejniki kanałowe. My jesteśmy właśnie na etapie wypracowywania decyzji co do systemu ogrzewania i tu rodzą się różne wątpliwości. Żonie marzą się deski w salonie, a to jak wiadomo nie bardzo współgra z ogrzewaniem podłogowym. Z kolei ogrzewanie kanałowe to też problemy z mocą grzejników, ich wydajnością (przy ograniczonej już u nas głębokości wanien pod nie) no i oczywiście kosztami.
Tetetka, czy na zdjęciach w salonie i w sypialniach to są panele drewniane, czy płytki ładnie imitujące drewno?
Zwola, jak w poprzednią zimę sprawowało się u Ciebie ogrzewanie przy tych kanałowych grzejnikach? Jaki system i moc grzejników zastosowałeś?
Nie ukrywam, że Wasze doświadczenia w tym zakresie bardzo by nam pomogły.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

P.s.
U nas więźba na dachu! Wczoraj była ekipa od dachówki w celu doprecyzowania czasu i zakresu prac. Za dwa tygodnie wchodzą na dach. Robimy pełne deskowanie i papa. Daszki boczne i garażowe zostawiamy do wykończenia po ociepleniu.

Yesko
09-10-2011, 14:12
michal&gosia czy zrobiliście na strychu ściankę kolankową podnosząc wysokość budynku?
wygląda to na imponująca przestrzeń, zachęcającą wręcz do zamieszkania lub przynajmniej powstania klubu gospodarza lub gospodyni ;)

a tak ogólnie czy pamięta ktoś z was ile kosztował kompletny strop drewniany piętra?

tetetka
09-10-2011, 15:16
Witam. Tetetka, oglądając wasz dom już wiadomo,że warto było wybrać ten projekt. Poza tym co tu dużo mówić, efekt końcowy bardzo inspirujący dla wszystkich budujących.
Mam do Was i do Zwoli pytanie, bo już na forum odnalazłem, że ogrzewanie na całej powierzchni macie podłogowe. Zwola natomiast widziałem ma zastosowane grzejniki kanałowe. My jesteśmy właśnie na etapie wypracowywania decyzji co do systemu ogrzewania i tu rodzą się różne wątpliwości. Żonie marzą się deski w salonie, a to jak wiadomo nie bardzo współgra z ogrzewaniem podłogowym. Z kolei ogrzewanie kanałowe to też problemy z mocą grzejników, ich wydajnością (przy ograniczonej już u nas głębokości wanien pod nie) no i oczywiście kosztami.
Tetetka, czy na zdjęciach w salonie i w sypialniach to są panele drewniane, czy płytki ładnie imitujące drewno?
Zwola, jak w poprzednią zimę sprawowało się u Ciebie ogrzewanie przy tych kanałowych grzejnikach? Jaki system i moc grzejników zastosowałeś?
Nie ukrywam, że Wasze doświadczenia w tym zakresie bardzo by nam pomogły.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

P.s.
U nas więźba na dachu! Wczoraj była ekipa od dachówki w celu doprecyzowania czasu i zakresu prac. Za dwa tygodnie wchodzą na dach. Robimy pełne deskowanie i papa. Daszki boczne i garażowe zostawiamy do wykończenia po ociepleniu.

Na parterze ceramika , na pietrze quick step z V-fugą na podkładzie unisound- brak teatralnego odgłosu podczas chodzenia. wygladaja jak prawdziwe deski.

Paula.
09-10-2011, 15:29
Witam. Tetetka, oglądając wasz dom już wiadomo,że warto było wybrać ten projekt. Poza tym co tu dużo mówić, efekt końcowy bardzo inspirujący dla wszystkich budujących.
Mam do Was i do Zwoli pytanie, bo już na forum odnalazłem, że ogrzewanie na całej powierzchni macie podłogowe. Zwola natomiast widziałem ma zastosowane grzejniki kanałowe. My jesteśmy właśnie na etapie wypracowywania decyzji co do systemu ogrzewania i tu rodzą się różne wątpliwości. Żonie marzą się deski w salonie, a to jak wiadomo nie bardzo współgra z ogrzewaniem podłogowym. Z kolei ogrzewanie kanałowe to też problemy z mocą grzejników, ich wydajnością (przy ograniczonej już u nas głębokości wanien pod nie) no i oczywiście kosztami.
Tetetka, czy na zdjęciach w salonie i w sypialniach to są panele drewniane, czy płytki ładnie imitujące drewno?
Zwola, jak w poprzednią zimę sprawowało się u Ciebie ogrzewanie przy tych kanałowych grzejnikach? Jaki system i moc grzejników zastosowałeś?
Nie ukrywam, że Wasze doświadczenia w tym zakresie bardzo by nam pomogły.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

P.s.
U nas więźba na dachu! Wczoraj była ekipa od dachówki w celu doprecyzowania czasu i zakresu prac. Za dwa tygodnie wchodzą na dach. Robimy pełne deskowanie i papa. Daszki boczne i garażowe zostawiamy do wykończenia po ociepleniu.

Jolcik, to, że przy ogrzewaniu podłogowym nie można zastosować paneli czy parkietu tu już w tej chwili taki sam mit jak to, że na piętrze nie powino być ogrzewania podłogowego. Tak więc nic nie stoi na spełnieniu marzeń żony:) Pozdrawiam

michal&gosia
09-10-2011, 20:22
Witam,
Dziękuję za fotki - poddasze jest całkiem spore - z ciekawości zapytam do czego będą służyły rury widoczne na zdjęciach? Czy zrezygnowaliście z kominka - widzę tylko jeden komin

Pozdrawiam,
Edem

Witam
1 Rury czekaja na podlaczenie rekuperatora, troche sie ich zebralo, ale udalo sie w miare zgrabnie je ukryc w zabudowie
2 Komin do kominka jest, tylko nie widoczny na foto, tuz obok wlazu dachowego
3 sciany kolankowej nie podnosilismy, wszystko jest jak w projekcie.

pozdrawiam
M.

Zwola
10-10-2011, 18:10
Zwola, jak w poprzednią zimę sprawowało się u Ciebie ogrzewanie przy tych kanałowych grzejnikach? Jaki system i moc grzejników zastosowałeś?

W salonie zastosowaliśmy dwa grzejniki kanałowe Brugman Interra każdy o mocy 500W. Poza tym w jadalni mamy dwa duże grzejniki każdy o mocy 1000W. Jesteśmy zadowoleni choć dało odczuć się różnicę temperatury (o prawie 2*C) między okolicą wejścia do wiatrołapu i kuchni, a miejscem przy oknach tarasowych. Mówię tu o bardzo zimnych dniach z poprzedniej zimy (temperatury około -15*C). Być może była to też wina usytuowania naszego domu, który od strony tarasu nie jest niczym osłonięty i zimny wiatr może rozpędzić się na ogromnym terenie :-)

Pozdrawiam budujących

jolcik
10-10-2011, 20:19
Jolcik, to, że przy ogrzewaniu podłogowym nie można zastosować paneli czy parkietu tu już w tej chwili taki sam mit jak to, że na piętrze nie powino być ogrzewania podłogowego. Tak więc nic nie stoi na spełnieniu marzeń żony:) Pozdrawiam

Droga Paulo, nie jest problemem, że nie można położyć, bo wiem że można, tylko jaki to da efekt grzejny. To już inny problem i nie związany z mitami, a przewodnictwem cieplnym (a raczej oporem cieplnym) drewna. Jak każdy wariant ma i plusy i minusy.

Qcze
10-10-2011, 22:36
https://picasaweb.google.com/tetetka41/DomX2011

Łatwiej zbudować dom niż wkleić te zdjęcia -więc przesyłam link do naszej Kasjopei i pozdrawiam wszystkich budujących-życząc wytrwałości , determinacji i szczęśliwego zakończenia . Pozdrawiam szczególnie Pana Zwole ,dzięki któremu podjęliśmy decyzje o budowie tego domu.

warto było poczekać na te zdjęcia;)
rewelacyjna kuchnia!

Yesko
11-10-2011, 13:30
Czy ktoś ma ogrzewanie ścienne w salonie?
Czy to się sprawdza?
Jakieś szczegóły: rurki, błędy, zalecenia... uprzejmie proszę.
Planuje tam parkiet z litego drewna i podłogówka raczej odpada wg mnie.

jolcik
11-10-2011, 19:41
Czy ktoś ma ogrzewanie ścienne w salonie?
Czy to się sprawdza?
Jakieś szczegóły: rurki, błędy, zalecenia... uprzejmie proszę.
Planuje tam parkiet z litego drewna i podłogówka raczej odpada wg mnie.

I to jest coś, czym także się interesuję. Trochę się obawiam, że ta jedyna ścianka (pomiędzy drzwiami tarasowymi i oknem naświetlającym) może być za mała, żeby ogrzać cały salon. Stąd też było moje pytanie powyżej do Zwoli, jak u niego sprawdziło się ogrzewanie kanałowe. Jako opcja właśnie rozważam ogrzewanie płaszczyznowe na tej jednej ściance + grzejnik kanałowy. Wtedy można by zastosować taki płytszy i węższy. Właśnie ostatnio zainteresowała mnie oferta grzejników kanałowych dietherm.pl i ogrzewanie płaszczyznowe - ścienne firmy Kisan.

Dziękuje oczywiście Zwoli i Tetetce za informacje w tym temacie.
Pozdrawiam.

Yesko
11-10-2011, 21:22
Ja biorę pod uwagę 3 ściany w salonie do tego typu grzania. Obok kominka będzie wisiał tv /choć podobno teraz modnie jest go nie mieć ;) / i na tej ścianie ewentualnie będzie ogrzewanie w ograniczonej powierzchni. Nie wiem czy ścienne załatwi sprawę ale jak ktoś mi to przeliczy to się podzielę wiedzą.
Pomysł mam taki żeby zrobić wszędzie poza salonem podłogówkę i dodatkowo w łazienkach grzejniki elektryczne a w salonie ścienne.

darek5darek
17-10-2011, 16:55
Witaj w zeszłym tygodniu ekipa wykonała strop przy pomocy wieszaków belki jak u Ciebie mocowanych do wieńca i podciągów pozdrawiam

fido414
19-10-2011, 21:30
Mam zamiar kupić projekt kasjopea III .Chcielibyśmy przed zakupem obejrzeć taki dom na żywo czy ktoś zna lokalizację w okolicach pruszkowa lub warszawy? Proszę o szybką odpowiedź na mojego maila - [email protected]

pioterw
22-10-2011, 11:14
Witam jesteśmy wraz żoną zaineresowani budową wersji III z pokojem na parterze zwracam sie z prośbą do forumowiczów (jeśli to możliwe) o jakieś realne kosztorysy. I ewentualne uwagi czy możliwe jest umieszczenie biura wraz z poczekalnią i oddzielnym wejściem dla petentów.

dziki68
23-10-2011, 06:59
Mam zamiar kupić projekt kasjopea III .Chcielibyśmy przed zakupem obejrzeć taki dom na żywo czy ktoś zna lokalizację w okolicach pruszkowa lub warszawy? Proszę o szybką odpowiedź na mojego maila - [email protected]

Witam,

Niestety nie buduję wersji III lecz "zwykłą" Kasjopeę w wersji z podwójnym garażem. Jestem na etapie wykonywania drugiego stropu, więc już można obejrzeć wnętrze parteru i piętra w stanie surowym otwartym. Jeżeli jest Pan zainteresowany stawiam go w Międzylesiu - prośba o ewentualny kontakt na mail [email protected]

Edem
23-10-2011, 09:49
Witam,

chciałem zapytać wszystkich którzy budują wersję E (lub III) odnośnie kosztów związanych z oknami.
Pierwsza wycena wszystkich okien sięga blisko 26 tyś. PLN, do tego w opcji z roletami zewnętrznymi RKS z napędem elektrycznym trzeba dołożyć blisko 19 tyś. PLN. (okna standard 5 komór, dwustronnie kolor, wkład szybowy 4-16-4 K 1,0). Oczywiście czekam jeszcze na kilka innych ofert tylko proszę o podpowiedź w jakim przedziale cenowym Państwo zakupiliście okna.

Pozdrawiam,
Edem

KasjoKasia
23-10-2011, 11:40
Witam,

my zapłaciliśmy 36 tys za okna 2 szybowe, niskoemisyjne z okuciami i szyba antywłamaniową WK2. Okleina z palety RAL.

Paula.
23-10-2011, 15:02
Witam,

my zapłaciliśmy 36 tys za okna 2 szybowe, niskoemisyjne z okuciami i szyba antywłamaniową WK2. Okleina z palety RAL.


Witam,
KasjoKasia, wyczytałam, że budujesz wersję E pod Pruszkowem, czy była by możliwość obejrzenia Twojego domku? Chcemy zakupić również ten projekt ale najpierw szukamy możliwości upewnienie się w swojej decyzji. Jeśli jeszcze ktoś z Państwa był by tak miły i zgodził sie na obejrzenie domu byłam bym wdzięczna. Pozdrawiam

czuszka
23-10-2011, 18:41
Witam
jesteśmy na etapie dachu i w związku z tym pytanie dla tych co mają już ten etap za sobą-jak u Was wyszła długość dachu w stosunku do dachówek?czy zgrywała się Wam idealnie z wybrnaymi dachówkami, czy dachówki cieliście?czy skracaliscie albo wydłuzaliscie dach/krokwie?
u nas ciesle wydłużyli okap w stosunku do projektu o ok. 10 cm i teraz po zrobieniu nadbitki na częsci dachu stwierdzamy ze okap wystaje za bardzo poza mur. oczywiscie dojdzie styropian ale i tak naszym zdaniem jest za długi okap. widać go z okien na piętrze. zasłania część światła. niefajnie jest :-(
powaznie myslimy nad skracaniem ale teraz pytanie czy nie wyjdzie za krótki?

Dobrzyn
27-10-2011, 14:57
Witam serdecznie, Okna które założyłem do swojej Kasjopei to okna 7 komorowe, 3 szybowe + na dole P2. Od środka biały, od zewnątrz kolor. Mam okna przesuwane w salonie. Okna któych właściwości cieplne są naprawde dobre, żadne okno nie ma powyżej 0,9 sprawdzone w fabryce. Cena 30 000,00 PLN za całość. Mogę podesłać namiary dla zainteresowanych. proszę o kontakt [email protected]

Dobrzyn
27-10-2011, 15:17
8148981489

Moja Kasjopea :)

czuszka
27-10-2011, 18:56
Witam serdecznie, Okna które założyłem do swojej Kasjopei to okna 7 komorowe, 3 szybowe + na dole P2. Od środka biały, od zewnątrz kolor. Mam okna przesuwane w salonie. Okna któych właściwości cieplne są naprawde dobre, żadne okno nie ma powyżej 0,9 sprawdzone w fabryce. Cena 30 000,00 PLN za całość. Mogę podesłać namiary dla zainteresowanych. proszę o kontakt [email protected]

ładnie się prezentują :-) a jaki to kolor okien na zewnątrz?

ania:()
30-10-2011, 15:10
Witam wszystkich serdecznie. My z mężem również jesteśmy na etapie wybieranie projektu i najbardziej podoba nam się projekt Kasjopea. Od dłuższego czasu czytamy to forum i zauważyliśmy, że są osoby, które budują taki dom w Warszawie i okolicy, więc jeśliby była taka możliwość, bylibyśmy bardzo wdzięczni za możliwość obejrzenia domu w realu. Bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam :) Proszę o kontakt: [email protected]

Dobrzyn
31-10-2011, 08:17
ładnie się prezentują :-) a jaki to kolor okien na zewnątrz?

Kolor Macore

darek5darek
31-10-2011, 17:04
Witaj . u nas okap dachu głównego wystaje poza mur 1m kąt nachylenia dachu jak w planie 25 stopni(dojdzie ocieplenie 20cm więc zostanie 80cm)
daszki boczne 80cm na surowo. całość na razie wyglada proporcjonalnie. dachówka jest w trakcie układania wiec jeszcze efektu końcowego nie widać. pozdrawiam

ksiut
06-11-2011, 16:53
Witam Fomurowiczów, dla budujących zamieszczamy kilka fotek Kasjopei po małych zmianach - likwidacja loggi i powiększenie daszku z przodu..... Pozdrawiamy

adam45ar
07-11-2011, 20:02
Moja elewacja też już skończona. Budowałem bez żadnych zmian.
http://img822.imageshack.us/img822/4676/dsc02126ta.jpg

adam45ar
07-11-2011, 20:10
http://img267.imageshack.us/img267/3190/dsc02125yu.jpg

k-joanna
08-11-2011, 13:45
adam45ar
Świetną zrobiliście elewacje. . . a jaki kolor pokrycia dachu kładliście?

baxxterhp
09-11-2011, 08:19
Witam, razem z żoną przymieramy się do zakupu projektu Kasjopea IV, ze wszystkich projektów ten jest dla nas (chyba) najlepszy. Jednak martwi nas trochę powierzchnia salonu. Zastanawiamy się nad jego powiększeniem, tzn. wydłużenie z 4 metrów do 5 (względnie 5,5) i być może likwidacja podcienia. Czy jest osoba na forum, która właśnie zlikwidowała podcień i może jakoś doradzić takie rozwiązanie?

myszka_84
11-11-2011, 14:45
Witam.
Planujemy budowę Kosjopei III odbicie lustrzane, najchętniej rozpoczęłabym budowę najpóźniej na jesieni za rok, ale jak wyjdzie zobaczymy. Na chwilę obecną posiadam decyzję o warunkach która mi nie pozwala wybudować tego domu (ściana frontowa ma mieć wysokość max 5m a w projekcie jest więcej, z tym że analizowali tylko domy już oddane do użytku a są dwa domu w tym jeden przez płot które mają wyższą ścianę - krótko mówiąc poszło podanie o zmianę warunków i czekamy na odpowiedź wójta). Przed nami dalsze formalności w tym wycinka drzew (możliwa do końca marca a potem dopiero po październiku) i kredyt. Zmiany będą raczej niewielkie i nawet nie będą wymagały adaptacji przez projektanta.
-w sypialni od frontu krótsze okno żeby wstawić pod nim toaletkę
-w salonie i sypialni nad nim filary na rogach
-pralnię przeniesiemy pomiędzy łazienki i kosztem sypialnianej łazienki powiększymy żeby każde z pomieszczeń miało około 5m2 (obecna moja łazienka ma 5m i jest ok przy czym stoi w niej pralka i nie ma prysznica tylko jest kabina nawannowa
-i rozważam likwidację garderoby na rzecz gabinetu żeby stał się trzecią dziecinną sypialnią
-balkon od ogrodu - jeszcze się zastanawiam, korci mnie wersja samych barierek jak już z resztą ktoś tu robił.

Patrząc na zdjęcia strychu rozważam zakup projektu z dachem o kącie nachylenia 30 stopni

Tetetka nie działa mi wasz album picasa, nie zmieniliście adresu przypadkiem? mam komunikat "Niestety, nie znaleziono strony."

kalafiorek
11-11-2011, 17:32
Witam, razem z żoną przymieramy się do zakupu projektu Kasjopea IV, ze wszystkich projektów ten jest dla nas (chyba) najlepszy. Jednak martwi nas trochę powierzchnia salonu. Zastanawiamy się nad jego powiększeniem, tzn. wydłużenie z 4 metrów do 5 (względnie 5,5) i być może likwidacja podcienia. Czy jest osoba na forum, która właśnie zlikwidowała podcień i może jakoś doradzić takie rozwiązanie?

My przedłużyliśmy salon o 1 m, dzięki czemu nabrał proporcji. Poszerzaliśmy też garaż o 0,5 m z tego samego powodu. Niestety teraz mogę tylko podesłać rysunek na priv. Mieliśmy zacząć budować się latem, najpóźniej na jesieni, ale do tej pory czekamy na pnb... cóż Piaseczno...pozdrawiam. kalafiorek

baxxterhp
12-11-2011, 20:31
My przedłużyliśmy salon o 1 m, dzięki czemu nabrał proporcji. Poszerzaliśmy też garaż o 0,5 m z tego samego powodu. Niestety teraz mogę tylko podesłać rysunek na priv. Mieliśmy zacząć budować się latem, najpóźniej na jesieni, ale do tej pory czekamy na pnb... cóż Piaseczno...pozdrawiam. kalafiorek

Czy dokonaliście jeszcze jakichś zmian, np. usunięcie lub zmniejszenie okien, podniesienie stropu. Gdzie planujecie zrobić pralnię, co z ogrzewaniem (grzejniki czy podłogowe) i piecem (gazowy czy paliwo stałe)?

Czy możecie podesłać rysunek na maila?
[email protected]

dzięki

kalafiorek
13-11-2011, 10:21
Czy dokonaliście jeszcze jakichś zmian, np. usunięcie lub zmniejszenie okien, podniesienie stropu. Gdzie planujecie zrobić pralnię, co z ogrzewaniem (grzejniki czy podłogowe) i piecem (gazowy czy paliwo stałe)?

Czy możecie podesłać rysunek na maila?
[email protected] dzięki
Rysunki podesłane.
Zmian było sporo. Kasjopea jest projektem na wąską działkę,a my mamy sporo miejsca. Poszerzyliśmy garaż o 0,5 m i wydłużyliśmy salon o metr. Powiększaliśmy też sień,żeby zmieściły się w niej szafy i żeby można było się w niej ruszyć. Chyba też o 0,5 m. Wyrównaliśmy też górę z dołem- teraz mamy taki klocek, bez wystającej kuchni i jadalni. Dzięki temu pokoje na górze się powiększyły. Okna były przesuwane i powiększane. Żadnych okien narożnych, balkonów. Jedno balkonowe od frontu, ale tylko z barierką - taka moja elewacyjna fanaberia. Wejście do domu z garażu jest przez pom.gosp. - podczytane na tym forum. Dół 2,7 m od gotowej podłogi, góra 2,6. Może chcielibyśmy więcej, ale wtedy zmiana konstrukcyjna schodów. Elewacja jak w domach na południu - bez drewnianych wstawek itd. - mniej nowocześnie. Pralnia na górze, obok łazienki, z bezpośrednim przejściem - tam gdzie się rozbieramy tam zostawiamy brudne rzeczy i pierzemy. Ogrzewanie gazem - podłogówka dół plus kaloryfery na górze. Kominek jak będzie zimniej. Wentylacja mech.

Więcej nie pamiętam.Obejrzyj rysunki. pozdrawiam.kalafiorek

garnuszki
13-11-2011, 12:00
Witam
Piekne WaszeKasjopee;)
Kalafiorku czy mogłabym też prosić o rysunki Waszej Kasjopei? [email protected]

ania:()
13-11-2011, 12:20
Witaj Kalafiorku :) Jeśli jest możliwość to ja również poproszę o podesłanie rysunków Waszego projektu: [email protected]
Pozdrawiam.

baxxterhp
13-11-2011, 19:19
Rysunki podesłane.
Zmian było sporo. Kasjopea jest projektem na wąską działkę,a my mamy sporo miejsca. Poszerzyliśmy garaż o 0,5 m i wydłużyliśmy salon o metr. Powiększaliśmy też sień,żeby zmieściły się w niej szafy i żeby można było się w niej ruszyć. Chyba też o 0,5 m. Wyrównaliśmy też górę z dołem- teraz mamy taki klocek, bez wystającej kuchni i jadalni. Dzięki temu pokoje na górze się powiększyły. Okna były przesuwane i powiększane. Żadnych okien narożnych, balkonów. Jedno balkonowe od frontu, ale tylko z barierką - taka moja elewacyjna fanaberia. Wejście do domu z garażu jest przez pom.gosp. - podczytane na tym forum. Dół 2,7 m od gotowej podłogi, góra 2,6. Może chcielibyśmy więcej, ale wtedy zmiana konstrukcyjna schodów. Elewacja jak w domach na południu - bez drewnianych wstawek itd. - mniej nowocześnie. Pralnia na górze, obok łazienki, z bezpośrednim przejściem - tam gdzie się rozbieramy tam zostawiamy brudne rzeczy i pierzemy. Ogrzewanie gazem - podłogówka dół plus kaloryfery na górze. Kominek jak będzie zimniej. Wentylacja mech.

Więcej nie pamiętam.Obejrzyj rysunki. pozdrawiam.kalafiorek

Dzięki za przesłane rysunki

Musimy się wybrać do architekta adaptującego i zobaczymy co da się zrobić, dzisiaj wpadła nam sugestia, żeby przesunąć dodatkowo ścianę za garażem o 0,5 metra co wydłuży klatkę i nie będzie problemu z dodaniem stopnia i powiększy salon o prawie 3 metry (pod warunkiem że poszerzymy go z 4 do 5,5m), do tego cała góra będzie szersza, czyli łazienki i jeden z pokoi. Pytanie tylko jaki będzie koszt przeprojektowania dachu

Stulp
16-11-2011, 20:52
Witam i pozdrawiam wszystkich.
To mój pierwszy post na tym forum, choć czytam od jakiegoś czasu.
Też przymierzam się do Kasiopei i dlatego prośba. Czy buduje ktoś z forumowiczów wersję III w pobliżu Łodzi? Chętnie bym podjechał zobaczyć gabaryty domu w realu zanim kupię projekt.
I prośba do Kalafiorka o rysunki.
[email protected]
Raz jeszcze pozdrawiam

myszka_84
17-11-2011, 20:15
krzychpio:
jestem na etapie więźby dachowej . Jezeli chodzi o wejscie do dodatkowego pokoju za garażem to ja wejście robię sobie z półpiętra z podestu . wejscie swobodnie mieści się pod daszkiem nad tym pokojem a zyskuje się całą ścianę telewizyjną w salonie . Mam jednak pytanie co do narożnego okna w salonie . Widziałem , ze większośc wybudowała dodatkowy filar . Ja zrobiłem bez filara ale jak się kształtuje cena takiego okna , czy ktoś już jest na tym etapie , może ma ktoś jakieś zdjecie jak wygląda ta częśc budynku . Będę wdzieczny . może ktoś ma już zakończona budowę wersji e z checią zobaczylbym już wykończony budynek . .

Mam prośbę czy masz jakieś rysunki, zdjęcia itp jeśli chodzi o to wejście z półpiętra? zaciekawił mnie pomysł ale jakieś nie jestem przekonana do niego w 100%, dodatkowe schody w gabinecie, mieszane uczucia mam ale chętnie bym to zobaczyła

Juster
18-11-2011, 13:46
Witam,
chcielibyśmy obejrzeć jakąś Kasjopeę 3 od środka - czy może ktoś z okolic Warszawy to udostępnić?

pozdrawiam

Juster

Yesko
18-11-2011, 19:41
Brama garażowa dwustanowiskowa. Jaką zakładacie: roletową czy segmentową? Ja zastanawiam się nad roletową z uwagi na układ belek pod sufitem garażu. Jeżeli taką założę to nad połową garażu mogę zrobić dodatkowe pomieszczenie na np opony, box, narty itp. Obniżę strop drewniany tak aby zmieścił się swobodnie mniejszy samochód, wykorzystując jednocześnie maksymalnie przestrzeń pod dachem.
Taki mam pomysł, czy ktoś robił coś podobnego? Czy przy segmentowej ta przestrzeń pod dachem jest stracona? Wydaje się że tak ale może się mylę.
Nie wiem tylko czy cena roletowej bramy nie zniechęci mnie do tego.
Wiem, że jest też spory strych i schowek pod schodami ale zdolności kolekcjonerskie rodziny bywają nieograniczone i "potrzebnych" rzeczy stale przybywa.

Malini
20-11-2011, 21:27
Na parterze ceramika , na pietrze quick step z V-fugą na podkładzie unisound- brak teatralnego odgłosu podczas chodzenia. wygladaja jak prawdziwe deski.

Witam Cię,
mam pytanko, przeglądam ostatnio dodane przez Ciebie zdjęcia i w związku z tym mam pytanie. Czy dlugość łazienki na parterze jest taka sama jak schowka? tzn do końca spocznika? bo na zdjęciu wygląda na "płytrzą". Pytam bo chcę tam zmieścić natrysk i chyba będzie ciężko!!

Dzieki za info

Malini

tetetka
22-11-2011, 19:31
Łazienka na dole ma 4 m.kw. . Długośc sciany bez ubikacji to 2,7 m,szerokość wnęki 1,7 . Patrząc na to pomieszcenie bez problemu zmieściłbym prysznic.

Malini
23-11-2011, 19:52
Witam i pozdrawiam wszystkich.
To mój pierwszy post na tym forum, choć czytam od jakiegoś czasu.
Też przymierzam się do Kasiopei i dlatego prośba. Czy buduje ktoś z forumowiczów wersję III w pobliżu Łodzi? Chętnie bym podjechał zobaczyć gabaryty domu w realu zanim kupię projekt.
I prośba do Kalafiorka o rysunki.
[email protected]
Raz jeszcze pozdrawiam

Witam,
buduję w Glinniku pod Zgierzem, ale mam ławy fundamentowe i czekam na wiosnę z resztą, jest jeszcze jedna kasjopea w Aleksandrowie Łódzkim. to tyle.

pozdrawiam
Malini

Malini
23-11-2011, 20:12
Łazienka na dole ma 4 m.kw. . Długośc sciany bez ubikacji to 2,7 m,szerokość wnęki 1,7 . Patrząc na to pomieszcenie bez problemu zmieściłbym prysznic.

Dzięki, mam nadzieję że w rzeczywistości będzie to lepiej wyglądało. Mam teraz stan zero i nie widzę tych metrów w kuchni, salonie, itd. Ale jak patrzyłem na Twoje zdjecia to wygląda to obszernie. Czy usunąłeś zdjęcia? bo nic w Twoim albumie nie ma?? Czy na gorze także masz ogrzewanie podłogowe, w łazienkach widziałem na scianie kaloryfer? Zastosowales jako dodatkowy?
Jeszcze jedno pytanko, czy jeżeli gabinet będę miał zamkniety, to klatka schodowa będzie ciemna? też mam zamiar zlikwidować okno w klatce.

Dzieki za info
pozdrawiam
Malini

Yesko
23-11-2011, 21:08
Ja zastanawiam się nad roletową z uwagi na układ belek pod sufitem garażu. Jeżeli taką założę to nad połową garażu mogę zrobić dodatkowe pomieszczenie na np opony, box, narty itp. Obniżę strop drewniany tak aby zmieścił się swobodnie mniejszy samochód, wykorzystując jednocześnie maksymalnie przestrzeń pod dachem.
Taki mam pomysł, (...)

Wycofuję się ze swojego pomysłu - brama roletowa jest cienka i ucieka przez nią znacznie więcej ciepła niż przez segmentową. "Wracam" do segmentowych bram.

kangoo2010
24-11-2011, 08:56
Nie mogę oprzeć się pokusie żeby się pochwalić że budowa Kasjopei III, (Ożarów Maz) rozpoczęta! Tak jak Panowie obiecali zrobili - 1 dzień wykopanie i zalanie fundamentów. Teraz aby do wiosny:)) Wiem, że zdjęcia nie są bardzo merytoryczne, ale załączenie ich jest silniejsze ode mnie:D

AngelaPawel
24-11-2011, 09:37
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!
Poszukuję już ponad 2 miesiące odpowiedniego projektu, który by spełniał nasze wymagania i możliwości finansowe :)
Kasjopea III jest jednym z nich aczkolwiek nurtuje mnie jedno. Mam nadzieję, że te osoby które już się wybudowały lub budują pomogą mi rozwiązać ten problem.
Zależy nam na pokoju na dole aczkolwiek wejście do niego pomiędzy tv a kominkiem nie zbytnio mi odpowiada. Tak więc moje pytanie brzmi. Czy coś z tym wejściem zmienialiście, a jeśli zostawiliście tak jak w projekcie to jak to wygląda? Czy nie przeszkadzają Wam drzwi jak oglądacie TV. Dziękuję za radę, gdyż mamy nadzieję, że na dniach zakupimy projekt z mężem.

tetetka
24-11-2011, 13:53
Dzięki, mam nadzieję że w rzeczywistości będzie to lepiej wyglądało. Mam teraz stan zero i nie widzę tych metrów w kuchni, salonie, itd. Ale jak patrzyłem na Twoje zdjecia to wygląda to obszernie. Czy usunąłeś zdjęcia? bo nic w Twoim albumie nie ma?? Czy na gorze także masz ogrzewanie podłogowe, w łazienkach widziałem na scianie kaloryfer? Zastosowales jako dodatkowy?
Jeszcze jedno pytanko, czy jeżeli gabinet będę miał zamkniety, to klatka schodowa będzie ciemna? też mam zamiar zlikwidować okno w klatce.

Dzieki za info
pozdrawiam
Malini

Tak zamknąłem album-troche za duzo prywatności poszło w świat.:)Przy stanie zero tez miałem wrażenie ,że buduje kurnik a nie dom dla siebie:) Ogrzewanie w całym domu jest podłogowe-a kaloryfery drabinkowe w łazienkach na górze-zasilane są ciepła wodą z zasobnika na wodę użytkową. Mam zrobiony tzw.by-pass i pompę włączona w obieg do tych kaloryferów i uruchamiam ją czasowo na 2 godziny rano i wieczorem , żeby przeschły ręczniki i było cieplej w łazience- oczywiście podłoga w tych pomieszczeniach grzeje cały czas- dodatkowo w kaloryferach są grzałki elektryczne ,ale jeszcze ich nie musiałem używać. Jeśli chodzi o klatkę schodową - to likwidacja okna była podyktowana niewygoda dostepu a okno w moim otwartym gabinecie doskonale doświetla tą przestrzeń-gdybym zamknął gabinet mogłoby byc ciemno na klatce.Generalnie zastanawiałem się dlaczego wstawiacie Państwo 3 prysznic-dla nas 2 łazienki na górze w zupełności wystarczą- Ja w chwili obecnej zmniejszyłby dolna toaletę -zyskując za nia wieksze pomieszczenie gospodarcze ,w którym oprócz pieca z zasobnikiem i uzdatniacza wody tak umieściliśmy zlew pralniczy i pralkę.

Malini
25-11-2011, 19:08
Tak zamknąłem album-troche za duzo prywatności poszło w świat.:)Przy stanie zero tez miałem wrażenie ,że buduje kurnik a nie dom dla siebie:) Ogrzewanie w całym domu jest podłogowe-a kaloryfery drabinkowe w łazienkach na górze-zasilane są ciepła wodą z zasobnika na wodę użytkową. Mam zrobiony tzw.by-pass i pompę włączona w obieg do tych kaloryferów i uruchamiam ją czasowo na 2 godziny rano i wieczorem , żeby przeschły ręczniki i było cieplej w łazience- oczywiście podłoga w tych pomieszczeniach grzeje cały czas- dodatkowo w kaloryferach są grzałki elektryczne ,ale jeszcze ich nie musiałem używać. Jeśli chodzi o klatkę schodową - to likwidacja okna była podyktowana niewygoda dostepu a okno w moim otwartym gabinecie doskonale doświetla tą przestrzeń-gdybym zamknął gabinet mogłoby byc ciemno na klatce.Generalnie zastanawiałem się dlaczego wstawiacie Państwo 3 prysznic-dla nas 2 łazienki na górze w zupełności wystarczą- Ja w chwili obecnej zmniejszyłby dolna toaletę -zyskując za nia wieksze pomieszczenie gospodarcze ,w którym oprócz pieca z zasobnikiem i uzdatniacza wody tak umieściliśmy zlew pralniczy i pralkę.

Przy ogrzewaniu podłogowym jaką średnicę rurek zastosowałeś?
Co do łazienek, to na górze robię jedną łazienkę powiększoną, a zamiast łazienki połączonej z sypialną robimy garderobę i dlatego koniecznością jest prysznic na dole w łazience.

Z Twoich zdjęć wynika, że w garażu nie ma za dużo miejsca, czy mieścisz dwa samochody bez problemów, czy trzeba kombinować?

dzieki i pozdrawiam

tetetka
26-11-2011, 14:03
Garaz jest OK po wstawieniu avensia i corolli mozna spokojnie sie poruszac-ale zeby tanczyc powinien byc o jakies 0,5m szerszy.W wersji takiej jak nasza po wstawieniu 2 aut nie bedzie miejsca na rowery ,opony czy iinne sprzety. Dlatego proponuje wykorzystac strychy w domu -ten nad garażem i ten nad pietrem. Dodatkowy koszt szybko odpłaci sie mozliwościa pochowania wszystkich domowych gratów. Pozdrawiam TT

Yesko
26-11-2011, 17:22
Nie mogę oprzeć się pokusie żeby się pochwalić że budowa Kasjopei III, (Ożarów Maz) rozpoczęta! Tak jak Panowie obiecali zrobili - 1 dzień wykopanie i zalanie fundamentów. Teraz aby do wiosny:)) Wiem, że zdjęcia nie są bardzo merytoryczne, ale załączenie ich jest silniejsze ode mnie:D

czy na zdjęciach widać płytki wykop i wylewanie chudego betonu pod ławy?
jeżeli tak to czy finalnie fundament będzie dookoła obsypany gruntem tak, żeby uzyskać pod ławą minimum głębokości przemarzania gruntu (w moich stronach 1,2m)?
jak wysoko ponad teren wyniesiony jest poziom zero budynku?
dlaczego nie zdjęto humusu wraz z kapustą z całej powierzchni przyszłego budynku?

Stulp
01-12-2011, 12:44
Witam,
buduję w Glinniku pod Zgierzem, ale mam ławy fundamentowe i czekam na wiosnę z resztą, jest jeszcze jedna kasjopea w Aleksandrowie Łódzkim. to tyle.

pozdrawiam
Malini
Witam.
Dzięki za info.
Oglądałem już tę Kasjopeę w Alksandrowie i tylko utwierdziła nas ona w decyzji zakupu tego projektu.
Nie wiem na kiedy my się wyrobimy z papierami, ale jak pociągniesz mury to daj znać - chętnie podjedziemy zerknąć.
Pozdrawiam
Stulp

Stulp
01-12-2011, 13:07
Witam
1 Rury czekaja na podlaczenie rekuperatora, troche sie ich zebralo, ale udalo sie w miare zgrabnie je ukryc w zabudowie
2 Komin do kominka jest, tylko nie widoczny na foto, tuz obok wlazu dachowego
3 sciany kolankowej nie podnosilismy, wszystko jest jak w projekcie.

pozdrawiam
M.

Witam.
Mam pytanie o rekuperację.
Kupowaliście pakiet: "wentylacja i kominek" w MGP czy zlecaliście firmie zewnętrznej projekt? Ten z MGP jest podobno przewymiarowany.
Jaką średnicę mają te rury i czy udało się je ukryć w garach stropu nad parterem i pomiędzy deskami na stropie na piętrze czy trzeba było podwieszać sufity? Jak wtedy z wysokością pomieszceń?

Oraz pytania ogólne:
Praktykował ktoś może przesunięcie ściany garażu o 15 cm na zewnątrz, ale tyko na odcinu do kotłowni?
Próbował ktoś może przesunąć komin od kominka w stronę środka domu o 204cm aby narożnik został wolny? Czy Narożny kominek u dołu schodów w tej wielkości salonie nie "zagraciłby" go?
Moze dałoby się zlikwidować wtedy ten słup 25x25, który jest na rysunku koło kominka. Zlikwidować lub wylać w ścianie od gabinetu?
Wtedy można by było przenieść drzwi od gabinetu do narożnika i uzyskać szrszą o 90 cm ścianę telewizyjną?
Ktoś na forum robił wejście do gabinetu z płópiętra. Można prosić o jakieś foty od strony schodów oraz gabinetu? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
Pozdrawiam
Stulp.

michal&gosia
03-12-2011, 19:56
Witam.
Mam pytanie o rekuperację.
Kupowaliście pakiet: "wentylacja i kominek" w MGP czy zlecaliście firmie zewnętrznej projekt? Ten z MGP jest podobno przewymiarowany.
Jaką średnicę mają te rury i czy udało się je ukryć w garach stropu nad parterem i pomiędzy deskami na stropie na piętrze czy trzeba było podwieszać sufity? Jak wtedy z wysokością pomieszceń?

Oraz pytania ogólne:
Praktykował ktoś może przesunięcie ściany garażu o 15 cm na zewnątrz, ale tyko na odcinu do kotłowni?
Próbował ktoś może przesunąć komin od kominka w stronę środka domu o 204cm aby narożnik został wolny? Czy Narożny kominek u dołu schodów w tej wielkości salonie nie "zagraciłby" go?
Moze dałoby się zlikwidować wtedy ten słup 25x25, który jest na rysunku koło kominka. Zlikwidować lub wylać w ścianie od gabinetu?
Wtedy można by było przenieść drzwi od gabinetu do narożnika i uzyskać szrszą o 90 cm ścianę telewizyjną?
Ktoś na forum robił wejście do gabinetu z płópiętra. Można prosić o jakieś foty od strony schodów oraz gabinetu? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
Pozdrawiam
Stulp.

Witam
1. Kupowalismy pakiet wentylacja, ale wedlug mnie mozna go traktowac jako komiks, nie ma w nim nic co by pomoglo firmie zakladajacej system
2. Powiem tylko, ze korzystamy z firmy polecanej przez MGP a i tak korzystaja ze swoich wyliczen i wytycznych a nie z ww.
3. rury maja wewnetrzna srednice 50mm i sa schowane w podlodze pietra (wentylacja dla parteru) i w suficie pietra (wentylacja dla pietra). Nie trzeba stosowac sufitow podwieszanych, wysokosc sie nie zmienia. Rekuperator umieszczony na poddaszu. Wymaga to zgrania ekip od wentylacji, wylewek podlog i instalacji (jesli montujesz podlogowke), zeby nikt sie "nie pozabijal" o inne instalacje i zgadzala sie wysokosc wylewek.
4. Mozna tez umiescic rekuperator np. w garazu, ale ilosc rur i miejsce, ktore trzeba na nie znalezc rosnie do potegi.

Teraz kilka moich uwag do Waszych propozycji zmian. Moi Drodzy, igracie z projektem. Ten kto szalowal i zalewal strop parteru wie, ile zbrojenia i betonu trzeba polozyc, zeby utrzymac te wszystkie podciagi i sufity bez podpor na parterze.
1. sciany wykuszy mozna poszerzac, ale nalezy pamietac o dachu nad nimi, albo zmieni sie jego kat, albo nie bedzie jak go oprzec na murlacie (bo bedzie w dwoch roznych miejscach) albo w najlepszym przypadku nie zmiescicie sie z dachem do okna (np. lazienki), po prostu wejdzie w nie dach.
2. kominek - nalezy pamietac, ze komin w tym wydaniu nie jest konstrukcja wolnostojaca, musi sie czegos trzymac; ponadto stanie on na pietrze prosto w wyjsciu z sypialni. Watpliwa to przyjemnosc wychodzic z sypialni przy kominie. I nie moze zastapic slupa na wejsciu przy schodach, bo co bedzie podtrzymywac strop przy klatce schodowej?
3. slup 25x25 ktory jest przy kominie jest automatycznie podparciem dla slupa, ktory jest na pietrze w sypialni,a ten z kolei jest podparciem podciagu na pietrze. System "naczyn polaczonych". Tu nie dzieje sie nic bez przczyny.
Ale tradycyjnie kazdy robi to co lubi :)

pozdrawiam

czuszka
04-12-2011, 16:57
radziłąbym ze swej strony, jak najmniej zmian w tym projekcie. każda niestety moze odbić się czkwawką w innym miejscu (jak nam się odbiła zmiana kata nachylenia dachu, wymuszona przez WZ).

jolcik
04-12-2011, 20:12
radziłąbym ze swej strony, jak najmniej zmian w tym projekcie. każda niestety moze odbić się czkwawką w innym miejscu (jak nam się odbiła zmiana kata nachylenia dachu, wymuszona przez WZ).


Podzielisz się tą wiedzą? Mamy też problem po zmianie nachylenia dachu tzn. narazie diagnozujemy co to pociągnie za sobą. Będziemy wdzięczni za wskazówki. Pozdrawiam.

garnuszki
05-12-2011, 19:10
hej
muszę się pochwalić, osttaniego listopada kupiliśy projekt Kasjopea III wersja A. Jeszcze nie mamy go w łapkach ale już siębardzo cieszymy. będziemy budowac bez zmian, dokładnie tak jak jest w projekcie, z oknami narożnymi ;)

pozdrawiam wszystkich ;)

Luminda
05-12-2011, 19:27
Garnuszki: Nie stresujcie się oknami narożnymi, bo są piękne!! :) A ich cena nie jest kosmiczna- okna kosztują tyle samo, dodatkowo płaci się za łącznik. U nas był to koszt ok 250 zł. Gdybym miała po raz drugi rozważać czy budować wg projektu i wstawiać okna narożne to bez wahania podjęłabym taką samą decyzję :)
Tak czy siak- WARTO, bo cieszą oko :)


Pozdrawiam
Ania

AngelaPawel
06-12-2011, 08:51
Witam serdecznie wszystkich na forum.
Razem z mężem na dniach chcielibyśmy również zakupić projekt domu Kasjopea III. Oczywiście przeszukaliśmy cały internet, aby znaleźć ten odpowiedni domek. Muszę dodać, że będziemy pierwszy raz się budować i będzie to dla nas nowość na wszystkich etapach tak więc jestem wdzięczna wszystkim użytkownikom forum za cenne uwagi. Mój mąż jest pod wrażeniem, jakie istotne uwagi można tutaj znaleźć.
Aczkolwiek cały czas nasuwają się pewne uwagi i spostrzeżenia.
Jeśli ktokolwiek chciałby się pochwalić swoją Kasjopeą i potwierdzić nasz wybór proszę o zdjęcia na e-mail [email protected] oraz o cenne uwagi co można by było zmienić lub dodać aby ten wymarzony domek cieszył nas każdego dnia....
Dziękuje również jednej osobie na forum, która udzieliła mi cennych uwag i z wielką chęcią odpisała na mój e-mail.
Pozdrawiamy i niech forum się dalej rozwija

Stulp
06-12-2011, 21:07
Witam
1. Kupowalismy pakiet wentylacja, ale wedlug mnie mozna go traktowac jako komiks, nie ma w nim nic co by pomoglo firmie zakladajacej system
2. Powiem tylko, ze korzystamy z firmy polecanej przez MGP a i tak korzystaja ze swoich wyliczen i wytycznych a nie z ww.
3. rury maja wewnetrzna srednice 50mm i sa schowane w podlodze pietra (wentylacja dla parteru) i w suficie pietra (wentylacja dla pietra). Nie trzeba stosowac sufitow podwieszanych, wysokosc sie nie zmienia. Rekuperator umieszczony na poddaszu. Wymaga to zgrania ekip od wentylacji, wylewek podlog i instalacji (jesli montujesz podlogowke), zeby nikt sie "nie pozabijal" o inne instalacje i zgadzala sie wysokosc wylewek.
4. Mozna tez umiescic rekuperator np. w garazu, ale ilosc rur i miejsce, ktore trzeba na nie znalezc rosnie do potegi.

Teraz kilka moich uwag do Waszych propozycji zmian. Moi Drodzy, igracie z projektem. Ten kto szalowal i zalewal strop parteru wie, ile zbrojenia i betonu trzeba polozyc, zeby utrzymac te wszystkie podciagi i sufity bez podpor na parterze.
1. sciany wykuszy mozna poszerzac, ale nalezy pamietac o dachu nad nimi, albo zmieni sie jego kat, albo nie bedzie jak go oprzec na murlacie (bo bedzie w dwoch roznych miejscach) albo w najlepszym przypadku nie zmiescicie sie z dachem do okna (np. lazienki), po prostu wejdzie w nie dach.
2. kominek - nalezy pamietac, ze komin w tym wydaniu nie jest konstrukcja wolnostojaca, musi sie czegos trzymac; ponadto stanie on na pietrze prosto w wyjsciu z sypialni. Watpliwa to przyjemnosc wychodzic z sypialni przy kominie. I nie moze zastapic slupa na wejsciu przy schodach, bo co bedzie podtrzymywac strop przy klatce schodowej?
3. slup 25x25 ktory jest przy kominie jest automatycznie podparciem dla slupa, ktory jest na pietrze w sypialni,a ten z kolei jest podparciem podciagu na pietrze. System "naczyn polaczonych". Tu nie dzieje sie nic bez przczyny.
Ale tradycyjnie kazdy robi to co lubi :)

pozdrawiam

-50 mm wewnątrz, a ile zewnątrz? Na zdjęciu wydają się spore.Że to się zmieściło.. Jaki jest orientacyjny koszt rekuperacji u Twoich okolicach?
Jeśli chodzi o ścianę garażu, to zmieni się tylko głębokość wcięcia krokwi. W miejscu mocowania z murłatą. Ewentualnie o kilka cm zmniejszy się w tym miejscu wysokość ściany. Natomiast w wysuniętej części części ściany z zewnątrz będzie tylko 5 cm styropianu, więc nie będzie zmiany obrysy zewnętrznego.
-Właśnie z tym kominkiem mamy największy dylemat. Niby przeniesienie go do słupa w kierunku dołu schodów nic nie zmienia konstrukcyjnie w stabilności komina. Wydaje mi się, że wylanie drugiego słupa w ścianie też by mogło konstrukcyjnie przejść. Na piętrze skutkowałoby to tym, że komin byłby w pokoju przy wejściu (za słupem) i to też by nam nie przeszkadzało. Natomiast pozostaje dylemat czy kominek prawie pośrodku takiego w sumie małego salonu jest dobrym pomysłem?
Pozdrawiam
Stulp

czuszka
08-12-2011, 21:21
mam prośbę do osób, które mają juz ścianki działowe na piętrze-jak głębokie u Was wyszły wnęki w sypialniach od strony ogrodu? w projekcie mają ok. 60 cm. ale w związku z tym ze jest słup przy wejsciu do prawej sypialni, aby zrobic normalne ościeznice na drzwi, trzeba dobudowac kawałek ścianki, w ten sposób wnęki robią się płytsze-do ok. 55 cm...troche mało na szafy, które chciałam tam umieścić :-(
jak robicie u siebie?

Yesko
09-12-2011, 07:29
ścianek z wnękami nie będę miał - zrezygnowałem z nich celowo.
Ten słup na piętrze nie pokrywa się osiowo z tym z parteru, zaczyna się od podciągu pomiędzy dwoma słupami przy schodach z przesunięciem w stronę spocznika schodów. Jeżeli nie masz tego przesunięcia lub jest za małe to może być problem z uzyskaniem tych wnęk w pokojach. Może da się coś wykombinować...

Ja zrobiłem ten słup na piętrze w osi tego z parteru.

czuszka
09-12-2011, 12:58
ścianek z wnękami nie będę miał - zrezygnowałem z nich celowo.
Ten słup na piętrze nie pokrywa się osiowo z tym z parteru, zaczyna się od podciągu pomiędzy dwoma słupami przy schodach z przesunięciem w stronę spocznika schodów. Jeżeli nie masz tego przesunięcia lub jest za małe to może być problem z uzyskaniem tych wnęk w pokojach. Może da się coś wykombinować...

Ja zrobiłem ten słup na piętrze w osi tego z parteru.

zrobilismy przesunięcie bo kierownik zwrócił uwagę na to o czym piszesz. z tym ze jednak za mało przesunęlismy.
dziś na budowie okazało się ze w jedym pokoju wnęka wyjdzie 60 cm, w drugim mniej więc tam zrobi sie tylko regał na ksiazki itp. a szafa stanie gdzie indziej.

Yesko
09-12-2011, 19:17
można zrobić ścinę działową z cegły dziurawki gr. 6cm o ile nie planujemy jej obciążać. Dziurawkę dodatkowo usztywnia współpracą z tynkiem i nieliniowy kształt ściany. Minus to akustyka.

krzychpio
09-12-2011, 22:08
witam
ja zrobiłem wejście do tego dodatkowego pokoju ze spocznika. Musisz jednal liczyć się z tym , że do tego pokoju trezba zrobić też schody no i pomieszczenie jest dośc wysokie. Nie mam jeszcze do końca wykończonego wnętrza ale jak chcecie to wam prześle zdjęcia z tego pokoju . podajcie adres e- maila mój [email protected]. pl
pozdrawiam

michal&gosia
11-12-2011, 21:28
-50 mm wewnątrz, a ile zewnątrz? Na zdjęciu wydają się spore.Że to się zmieściło.. Jaki jest orientacyjny koszt rekuperacji u Twoich okolicach?
Pozdrawiam
Stulp

Witam. Na zewnatrz to bedzie ok 65 mm i wcale takie duze nie sa. Nalezy dodac ze wewnatrz sa praktycznie gladkie (nie karbowane) co ulatwia pozniejsze czyszczenie. Koszty, to niezbyt dobry temat na ogolnym forum. Nalezy przyjac, ze jezeli ktos nie jest samozwanczym specjalista od wszystkiego i zleca to wykonanie profesjonalnej firmie to powinien przeznaczyc na to ok 20tys zl (dla tego domu). Cena jest uzalezniona od wyboru jednostki centralnej, sterownika, izolacji rur, polozenia centrali,czyli ile rur trzeba ulozyc, wyboru anemostatow itp, itd. Mozna rownie dobrze ja podwoic, albo jeszcze troche zbic w dol.
W zalaczeniu przesylam zdjecie, jak to wyglada po montazu i tu musze przyznac, ze troche miejsca to to zajmuje.
Jedno jest pewne, po uruchomieniu ww, kiedy nie trzeba wietrzyc domu poprzez uchylanie np. okien, stala temp w domu wzrosla o 2 stopnie, a jest caly czas swieze powietrze i przeciagow brak.
pozdrawiam

jolcik
13-12-2011, 18:23
Witam. Na zewnatrz to bedzie ok 65 mm i wcale takie duze nie sa. Nalezy dodac ze wewnatrz sa praktycznie gladkie (nie karbowane) co ulatwia pozniejsze czyszczenie. Koszty, to niezbyt dobry temat na ogolnym forum. Nalezy przyjac, ze jezeli ktos nie jest samozwanczym specjalista od wszystkiego i zleca to wykonanie profesjonalnej firmie to powinien przeznaczyc na to ok 20tys zl (dla tego domu). Cena jest uzalezniona od wyboru jednostki centralnej, sterownika, izolacji rur, polozenia centrali,czyli ile rur trzeba ulozyc, wyboru anemostatow itp, itd. Mozna rownie dobrze ja podwoic, albo jeszcze troche zbic w dol.
W zalaczeniu przesylam zdjecie, jak to wyglada po montazu i tu musze przyznac, ze troche miejsca to to zajmuje.
Jedno jest pewne, po uruchomieniu ww, kiedy nie trzeba wietrzyc domu poprzez uchylanie np. okien, stala temp w domu wzrosla o 2 stopnie, a jest caly czas swieze powietrze i przeciagow brak.
pozdrawiam

Witam,
My już decyzję podjęliśmy jakiś czas temu, że także będziemy robić wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Jeszcze nie ma na 100% decyzji co do wyboru jednostki centralnej. Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście podzielili się doświadczeniami z wykonania wentylacji. Chętnie też koszty, zastosowane rozwiązania, czy robiliście GWC jaka jednostka centralna itp. Jeśli nie na forum publicznym, to chętnie na e-maila [email protected] .
Dziękuję z góry za informacje.

darek5darek
13-12-2011, 19:18
mam prośbę do osób, które mają juz ścianki działowe na piętrze-jak głębokie u Was wyszły wnęki w sypialniach od strony ogrodu? w projekcie mają ok. 60 cm. ale w związku z tym ze jest słup przy wejsciu do prawej sypialni, aby zrobic normalne ościeznice na drzwi, trzeba dobudowac kawałek ścianki, w ten sposób wnęki robią się płytsze-do ok. 55 cm...troche mało na szafy, które chciałam tam umieścić :-(
jak robicie u siebie?

Witam , u nas murarze postawili słup na słupie bez przesunięcia nikt nie zuważył ze słup jest przesunięty przy sypianiach na piętrze. więc nie wyszły szafy wnękowe jak w planie. Ale murarze tak później pokombinowali z tymi ściankami przy tych szafach ,ze wyszły też dwie szafy z tym ze mniejsze po 150 cm szer każda i głębokości 60cm . te pokoje u mnie będą przeznaczone dla dzieci , zakładam że jak każde będzie miało szafę szer 150cm to chyba wystarczy.

baxxterhp
14-12-2011, 07:59
Witam,

mam takie pytanie czy ktoś z forum ma może podłogówkę, kominek z płaszczem, wentylację mechaniczną z rekuperatorem (w ścianach, a nie w podwieszanym suficie) oraz odkurzacz centralny.
Prosiłbym o jakieś porady, czy warto, jeżeli tak to na co zwrócić uwagę itp....

Paolo123
14-12-2011, 19:31
Witam serdecznie, mam prośbę o podpowiedź, sugestie dotyczącą kuchni w Kasjopea III.
Macie jakieś pomysły jak to zaaranżować?
Gdzie zabudowa.. itd...
będę wdzięczny za podpowiedzi

barttrab
17-12-2011, 15:29
Witam,
mam pytanie do osób, które zainstalowały u siebie kominek z płaszczem wodnym. Mam problem z jego lokalizacją.
Chciałem go umieścić w miejscu przewidzianym przez projektanta tj. przy schodach. Problem polega na tym, że rozmawiałem
dzisiaj z panem zajmującym się montażem kominków i stwierdził on, że kominek w tym miejscu nie będzie działał
prawidłowo. Zwrócił mi uwagę na zbyt dużą ilość załamań przewodu spalinowego biegnącego od kominka do komina.
Twierdzi on, że z tego powodu może występować problem z ciągiem. Jeśli ktoś z szacownych forumowiczów, ma takie
rozwiązanie u siebie to był bym bardzo wdzięczny za opinię jak rozwiązał ten problem i jak to się sprawdza w praktyce.
Pozdrawiam wszystkich budujących Kasjopeję.

as&ma
03-01-2012, 11:16
Witam, jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wszelkich zezwoleń na budowę Kasjopei III wariant B. W dniu wczorajszym wycieliśmy już drzewa i w poniedziałek planujemy wylać fundamenty (okolice Warszawy). Otrzymaliśmy kosztorys od firmy wykonawczej: ponad 18 tyś (bez materiałów), stan surowy otwarty ok 120tyś. Co Wy na to? Wydaje nam się, że cena jest dość wygórowana. Czytając forum widzę, że niedawno kangoo2010 wykonywał fundamenty, może coś poradzi?! Z góry dziękujemy za pomoc i pozdrawiam

garnuszki
03-01-2012, 19:11
as&ma gratuluję i życzę szybkiej i bezproblemowej budowy ;) ciesze się że podałaś kwotę za jaką zrbią fundamenty i stan surowy . do tej wkoty 120 tyś trzeba doliczyć materiały? masz może rozeznanie ile to będzi edodatkowo?

my też jesteśmy już właściecielami projektu Kasjopea III wersja A.obecnie mąż jest na etapie kompletoweania dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowę. działka prawie przygotowana, pozbylismy się dwóch budynkó które na niej były i drzew, zostało tylko jeszcze trochę gruzu. chcemy ruszyć na wiosnę z fundamentami !!!

kangoo2010
04-01-2012, 09:50
Nie wiem czy coś pomogę. Mogę tylko powiedzieć że póki co wydaliśmy ok 23tyś. zaznaczam że "nie wyszliśmy" z ziemi. W tej cenie liczyłam: ekipa - za ten stan wzięli 3000tyś (za roboty bez dachu powiedzieli 40tyś-SSZ), drut ok 1500zł, beton 45m2 - koło 10tyś, geodeta, pani kierownki, gwoździe, parę desek itp. Zaczynamy dalej na wiosnę, także na bieżąco będę informowała. W ten pt jedziemy dogadać dach

woj2010
04-01-2012, 16:47
Otrzymaliśmy kosztorys od firmy wykonawczej: ponad 18 tyś (bez materiałów), stan surowy otwarty ok 120tyś. Co Wy na to? Wydaje nam się, że cena jest dość wygórowana.

Cena wysoka. No chyba nie są zawaleni pracą na początku stycznia. W cenie na pewno powinno być zawarte: wykonanie ław fundamentowych w szalunkach, a nie w gruncie, użycie własnych narzędzi do zagęszczania pospółki itp.


W tej cenie liczyłam: ekipa - za ten stan wzięli 3000tyś (za roboty bez dachu powiedzieli 40tyś-SSZ), drut ok 1500zł, beton 45m2 - koło 10tyś, geodeta, pani kierownki, gwoździe, parę desek itp.

beton 45m3 (jak rozumiem) czy to znaczy, że cały fundament tzn, ławy i ściany fundamentowe zostały wykonane w gruncie? (Na same ławy to chyba prawie 3 razy za dużo tego betonu). I czy dobrze rozumiem, że ten stan kosztował 3000 zł? Co za to zrobili? Wykop, izolację zagęszczenie pospółki i chudziaka?

Spoconek
04-01-2012, 21:54
Witajcie,
Jestem na etapie przygotowywania projektu indywidualnego na podstawie Kasjopei III. Aktualnie ustalamy z architektem rodzaj stropu. Pomiędzy parterem i piętrem zdecydowaliśmy się na strop monolityczny natomiast nie jestem pewien co do stropu pomiędzy strychem i I piętrem. Architekt proponuje drewniany natomiast ja myślę również nad terivą. Czy możecie cos doradzić w tej kwestii? jaki rodzaj stropu Wy wybraliście i dlaczego?
Drugie pytanie dotyczy producenta okien którego wybraliście ?
Gorąco pozdrawiam wszystkich Kasjopeowców w Nowym roku !

kangoo2010
05-01-2012, 09:00
z tego co się orientuje póki co mamy tylko ławy, ściany będą wznosić się na wiosnę, stan zerowy nam wyszedł sporo nad ziemią także będzie trzeba podsypać.

as&ma
05-01-2012, 12:03
as&ma gratuluję i życzę szybkiej i bezproblemowej budowy ;) ciesze się że podałaś kwotę za jaką zrbią fundamenty i stan surowy . do tej wkoty 120 tyś trzeba doliczyć materiały? masz może rozeznanie ile to będzi edodatkowo?

my też jesteśmy już właściecielami projektu Kasjopea III wersja A.obecnie mąż jest na etapie kompletoweania dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowę. działka prawie przygotowana, pozbylismy się dwóch budynkó które na niej były i drzew, zostało tylko jeszcze trochę gruzu. chcemy ruszyć na wiosnę z fundamentami !!!

Dziękujemy i również życzymy bezproblemowej i szybkiej budowy o ile to możliwe :-) Podane przeze mnie ceny są za samą robociznę, powiedziano mi, że na materiały muszę mieć drugie tyle. Szukam dlaej, jutro mam dostać wycenę od innej firmy dla porównania, polecił mi mój geodeta.

woj2010
05-01-2012, 20:00
Podane przeze mnie ceny są za samą robociznę, powiedziano mi, że na materiały muszę mieć drugie tyle. Szukam dlaej, jutro mam dostać wycenę od innej firmy dla porównania, polecił mi mój geodeta.

Jeżeli udałoby się przekazać podstawowe informacje dot. wyceny od tej innej firmy to byłbym zobowiązany. Szczególnie dot. stanu zerowego (ławy, ściany fundamentowe,chudziak)-planuję budowę zbliżonego budynku i raczej oczekiwałem ok. 150 tys zł za całość stanu surowego otwartego.

Emilka&Tomek
05-01-2012, 20:20
Tak zamknąłem album-troche za duzo prywatności poszło w świat.:)Przy stanie zero tez miałem wrażenie ,że buduje kurnik a nie dom dla siebie:) Ogrzewanie w całym domu jest podłogowe-a kaloryfery drabinkowe w łazienkach na górze-zasilane są ciepła wodą z zasobnika na wodę użytkową. Mam zrobiony tzw.by-pass i pompę włączona w obieg do tych kaloryferów i uruchamiam ją czasowo na 2 godziny rano i wieczorem , żeby przeschły ręczniki i było cieplej w łazience- oczywiście podłoga w tych pomieszczeniach grzeje cały czas- dodatkowo w kaloryferach są grzałki elektryczne ,ale jeszcze ich nie musiałem używać. Jeśli chodzi o klatkę schodową - to likwidacja okna była podyktowana niewygoda dostepu a okno w moim otwartym gabinecie doskonale doświetla tą przestrzeń-gdybym zamknął gabinet mogłoby byc ciemno na klatce.Generalnie zastanawiałem się dlaczego wstawiacie Państwo 3 prysznic-dla nas 2 łazienki na górze w zupełności wystarczą- Ja w chwili obecnej zmniejszyłby dolna toaletę -zyskując za nia wieksze pomieszczenie gospodarcze ,w którym oprócz pieca z zasobnikiem i uzdatniacza wody tak umieściliśmy zlew pralniczy i pralkę.

Witam Tetetka
Ja miałam to szczęście obejrzeć zachwycające dzieło, niestety dwa dni później chciałam pokazać mężowi i już ich nie było:-( Szanując Państwa prywatność prosiłabym o kilka zdjęć zewnętrznych domu i ogrodu na maila emilka.wiecek@wp. Z góry bardzo dziękuje :-)

gzu7
06-01-2012, 16:49
Czy może ktoś podać koszty materiałowe stropu na parterem (teriva) i nad piętrem (drewniany)? I czy zmieniał ktoś terivę na płytę monolityczną, jeśli tak prosiłbym również podać koszty.

Edem
06-01-2012, 17:07
Witam,

po ciężkich trudach kolejna Kasjopea już stoi. Dla osób które zastanawiają się nad wyborem projektu - dodam że dokonaliśmy kilku zmian - najbardziej istotna i widoczna z zewnątrz to brak wykuszu.

Serdecznie pozdrawiam,
Edem

Yesko
07-01-2012, 14:15
I czy zmieniał ktoś terivę na płytę monolityczną, jeśli tak prosiłbym również podać koszty.

U mnie koszt materiałów stropu monolitycznego gr. 15cm, stal fi 12, razem ze schodami wylewanymi na mokro, wszystkimi słupami, belkami, wieńcami wyniósł około 18tys. Wysokość parteru podniesiona do 3.0m. Strop piętra również jest monolityczny więc koszt stempli i desek rozkłada się na dwa. Parę groszy odzyskam sprzedając je po zakończeniu robót.
Nie wiem ile w tym sam strop kosztował. Zyskałem płaski sufit w jadalni, mniejsze niż w projekcie podciągi przy schodach i brak rys od pęknięć terivy /mogą się pojawić/ lub płyt gipskartonowych - położę tynki cementowo wapienne.

iw1304
09-01-2012, 12:09
witam,
mamy juz postawiona kajopea w stanie surowym zamknietym ,bardzo chcialabym zobaczyć zdjecia waszego domku niestety nie moge otworzyc , jesli mozna poprosze o przeslanie na mejla ([email protected]) z góry dziekuje

garnuszki
13-01-2012, 20:57
Gratuluję iw1304.mogłabyś podać kwotę za jaką postawiłaś swoją kasjopeę?

lord84-14
14-01-2012, 17:16
Witam wszystkich forumowiczów moja kasjopea jest w stanie surowym otwartym dlatego nie mogę się doczekac widoku gotowych wnętrz
dlatego zwracam się z prośbą o przesłanie mi zdjęć gotowego domu .
[email protected]

Dziękuje i pozdrawiam.

lord84-14
14-01-2012, 17:51
Witam
Stronka na fb jest moja i tam dodaje swoje fotki( jest łatwiej :))
prosba o przesłanie zdjęć gotowego domu oczywiście nie będę ich nigdzie udostępniał sznuje waszą prywatność
[email protected]
Pozdrawiam.

iw1304
15-01-2012, 19:50
ja tez poprosze i z gory dziekuje

Cerfeusz
19-01-2012, 21:56
Witam wszystkich Forumowiczów :welcome: Jako przyszły właściciel Kasjopeji poprosze kilka zdjęc ,tak na zachęte:rolleyes: Będe bardzo wdzięczny [email protected]

k-joanna
24-01-2012, 13:47
Za drogo!!! Wiem że ekipy bud. maja zaporowe ceny bo sami mieliśmy problem ze znalezieniem ekipy w przystępnej cenie. Za robociznę stan surowy (bud. 2011 r.) zapłaciliśmy 50 tys z blacha na dachu, też bud pod warszawą. Więc radze szukajcie nam też wyceniali 80-100 tyś a przecież jeszcze trzeba dodać 80 tyś za materiał

k-joanna
24-01-2012, 13:51
Czy może ktoś podać koszty materiałowe stropu na parterem (teriva) i nad piętrem (drewniany)? I czy zmieniał ktoś terivę na płytę monolityczną, jeśli tak prosiłbym również podać koszty.
teriva 9 tyś, drewno nad pietrem i cały dach 12 tyś

darek5darek
26-01-2012, 10:58
teriva 9 tyś, drewno nad pietrem i cały dach 12 tyś

Witam, koszt materiału terriva ok 5,5 tys oraz drewno na strop i dach ok 11tys. drewno naprawdę rewelacyjne! polecam tartak w miejscowości Ewelinów woj świętokrzyskie dowóz na terenie całej Polski tak porządnego drewna na dach to teraz trudno spotkać. Pozdrawiam

myszka_84
26-01-2012, 21:19
wczoraj wreszcie otrzymała decyzję zamienną do warunków zabudowy (ściana frontowa miała mieć max 5m a Kasjopea ma więcej więc napisałam podanie i udało się :D dostałam decyzję z wielkością 6m) z związku z czym w przypływie wielkiej radości od razu zakupiłam projekt, Kasjopea 3 odbicie lustrzane, po niedzieli powinien być u mnie i wtedy od razu umówię się z geodetą na przygotowanie mapy do projektowania. Liczę na to że dostanę pozwolenie na wiosnę i może latem albo najdalej jesienią wbijemy w ziemię pierwszy szpadel :)

Barbarska
27-01-2012, 08:37
Gratulacje!! My lada chwila powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę i na przełomie kwietnia i maja zaczynamy :) także oby do wiosny :) pozdrawiam wszystkich budujących i wybudowanych :)

Barbarska
27-01-2012, 13:05
Jak dla mnie przejrzystość, klarowność i czytelność tego projektu, przynajmniej na papierze.... Zobaczymy jak dalej wyjdzie w praniu, sądzę, że tu powinni się wypowiedzieć bardziej doświadczeni budowniczy ;)

nimbastik
27-01-2012, 20:23
Przejrzystość, klarowność i czytelność nie są najmocniejszą stroną tego projektu. Buduję ten dom z kilkoma zmianami, bo niektóre rozwiązania projektanta są, co najmniej dyskusyjne. Piękny projekt, ale trzeba mocno pilnować wszystkich etapów, bo można zbłądzić.
Widziałem jak wyglądają projekty domów w Niemczech czy nawet innych polskich firm i są bardziej przejrzyste. Np. rzuty dla murarzy. W innych projektach znajdowałem takie rzuty, które wymiarują i pokazują same mury, tutaj niestety wymiarowanie obejmuje wszystkie elementy muru wraz z ociepleniem. Więźby dachowej pokazanej w pionie czy szczegółowe rysunki mocowań belek stropowych nawet nie ma co szukać. To zwyczajne lenistwo projektanta. Pomysły na zmiany grubości ściany np., lukarna 12 cm grubości ściany zewnętrznej to absurd, nawet przy 20 cm ocieplenia. Inni inwestorzy na pewno potwierdzą, że przy tym projekcie trzeba pilnować każdej decyzji budowlańców.
Oczywiście warto wybrać ten projekt, bo wyróżnia się i jest bardzo funkcjonalny, ale… „Oczy szeroko otwarte”
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Yesko
28-01-2012, 12:26
Potwierdzam, trzeba być bardzo czujnym i uważnie studiować dokumentację, planować z wyprzedzeniem i to dużym bo decyzje podejmowane na poziomie zero mają konsekwencje na dachu. Każda zmian może powodować dodatkowe inne, których się wcześniej nie spodziewaliśmy.

Dosyć straszenia, to jednak tylko domek średniej wielkości i średnio sprytna ekipa powinna sobie poradzić, pomimo pewnych braków w projekcie.

bronio
30-01-2012, 18:22
Witamy wszystkich!
Razem z żoną jesteśmy zdecydowani na zakup projektu Kasjopea, ale bardzo chcielibyśmy wcześniej zobaczyć wybudowany już dom.
Wielka prośba zatem do wszystkich, którzy wybudowali lub budują Kasjopeę w Wielkopolsce a konkretnie w okolicach Poznania. Bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie.
Mój mail: [email protected]
Z góry dziękujemy

morny
30-01-2012, 20:16
Serdecznie witam!
My razem z mężem też budujemy Kasjopeę. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru okien i drzwi. Mamy prośbę o przesłanie zdjęć gotowego domu, chętnie zobaczymy jak urządziliście wnętrza. Oczywiście zdjęcia tylko do naszego wglądu, nie zamierzamy ich nigdzie udostępniać.
Pozdrawiamy

bronio
31-01-2012, 11:51
Witam Wszystkich. Od dłuższego czasu przeglądałem te forum i nie mogłem się doczekać, kiedy i ja będę mógł zostać pełnoprawnym uczestnikiem. Tak więc nadszedł ten czas, kupiliśmy z żoną projekt E i czekamy za pozwoleniem. Mamy również nadzieje, że ruszymy przed zima z fundamentami a może coś dalej, pozdrawiam wszystkich i gratulacje dla tych kończących ;) Ps. Zwola ten domek po prostu zwola z nóg.



Witam mam pytanie czy budowa Państwa domu jest realizowana w okolicach Pozania???!! Poznieważ jesteśmy przed decyją zakupu projektu i szukamy możliwości obejrzenia domu na żywo. Zdjecia na forum są super pomocne i tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że dom jest booooski ale zobaczyć go na własne oczy wydaje się bezcenne :)

Czekam na odp. i pozdrawiam serdecznie.

bronio
31-01-2012, 12:01
Tak. Środa jest bardzo ważna :-) Szczególnie w moim przypadku :-)))
Zdjęcia będą niedługo tylko ogarniemy wnętrze pod kątem porządków.
Jeśli są nadal chętni na oglądanie domu to zapraszam. Tylu już było oglądających, że zakładałem iż wszyscy już byli :-) Budowa (za 3 tygodnie już nie budowa) jest w okolicach Poznania.


Witam mam pytanie czy Pana dom zlokalizowany jest w okolicach Pozania???!! Poznieważ jesteśmy przed decyją zakupu projektu i szukamy możliwości obejrzenia domu na żywo. My chcemy się budować w Luboniu pod Poznaniem i chęć zobaczenia go na własne oczy wydaje się bezcenne :)
Zdaję sobie sprawę, że chętnych nie brakuje - szczególnie do obejrzenia wnetrza ale nam wystarczył by widok nawet samego budynku z zewnątrz.

Czekam na odp. i pozdrawiam serdecznie.

Zwola
03-02-2012, 08:06
Tak, w okolicy Poznania. Szczegóły w wiadomości prywatnej. Proszę o telefon to się umówimy.

Pozdrawiam

thomi2
06-02-2012, 13:24
Witam tetetka jestem na etapie kompletowania dokumentacji ruszam na wiosnę tego roku, szkoda że usunęliście galerię chciałem zobaczyć wasz piękny domek.
Może wysłalibyście mi jakieś fotki na e-mail [email protected]

thomi2
06-02-2012, 13:29
Teraz mam pytanko do wszystkich forumowiczów z czego budować porotherm czy Ytong, moja firma budowlana poleca Ytong choć chlopaki znają się dobrze na tym fachu??????????

Barbarska
06-02-2012, 15:22
Witam wszystkich wielbicieli Kasjopei :)
Moje pytanie dotyczy projektu Kasjopea 3. Jak lub na co wykorzystaliście, bądź macie zamiar wykorzystać ten najmniejszy pokoik na piętrze (ok. 7,5m2)??? Na gabinet, garderobo-schowek, etc.??? Poszukuję inspiracji, bo do końca nie wiemy co zrobić z tą przestrzenią... Dziękuję za wszystkie cenne wskazówki :)

morny
06-02-2012, 20:47
witam!
My z mężem zmieniliśmy troszeczkę górę, tzn. zlikwidowaliśmy garderobę w sypialni, ściankę działową przesunęliśmy i tym samym ten mały pokoik stał się większy o 4m2. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Na górze też zlikwidowaliśmy jedną z łazienek, tą właśnie z wejściem od sypialni, w zamian z a to powiększyliśmy tą z wyjściem z korytarza i zmieściliśmy jeszcze tam garderobę. Pozdrawiam.

moppe
07-02-2012, 12:51
Witam wszystkich wielbicieli Kasjopei :)
Moje pytanie dotyczy projektu Kasjopea 3. Jak lub na co wykorzystaliście, bądź macie zamiar wykorzystać ten najmniejszy pokoik na piętrze (ok. 7,5m2)??? Na gabinet, garderobo-schowek, etc.??? Poszukuję inspiracji, bo do końca nie wiemy co zrobić z tą przestrzenią... Dziękuję za wszystkie cenne wskazówki :)

Witaj,
my podobnie jak morny połączyliśmy ten pokoik z garderoba z głównej sypialni i w rezultacie mamy większy pokój. Łazienkę z głównej sypialni przerobiliśmy na garderobę :)

BK

thomi2
07-02-2012, 13:58
Witam jestem laikiem drodzy forumowicze, chcę zmienić materiał z porotherm na Ytong na jakim etapie przygotowywania dokumentacji mam to zrobić?
Proszę o pomoc.

as&ma
08-02-2012, 11:46
Witam, udało nam się wylać fundamenty przed mrozami. Podaję poszczególne koszty, przy czym ze względu na teren nad wylewkę wyszliśmy 4 bloczkami. Czyli w sumie mamy prawie 180 cm w ziemi:
Geodeta wytyczenie domu - 500,00
Beton B20 z dodatkiem przeciwmrozowym z pompą - 43m3 - 11 190,00
Pręty + druty - 4 656,76
Cegły+pustaki szalunkowe - 5 133,71
Robocizna - 10 700,00
Wpis Pani Kierownik - 600,00
W sumie na dzień dzisiejszy kosztowała nas: 32 780,47zł

Barbarska
09-02-2012, 18:13
Dostaliśmy pozwolenie na budowę!!!!!!!!!! jupiiiiii :D :D :D :D :D

kangoo2010
09-02-2012, 18:29
Mam pytanko co do cieśli. Nam panowie wycenili pracę - (wybraliśmy dachówkę) na 28ty/woj maz. Jak to u Was wygląda/ło, podobne koszty? Nie za drogo..?. Ile wyniosła dachówka? Może ktoś ma namiary na jakąś solidną ekipę... będę wdzięczna. A do wiosny już tuż tuż:)

morny
10-02-2012, 07:37
Mam pytanko co do cieśli. Nam panowie wycenili pracę - (wybraliśmy dachówkę) na 28ty/woj maz. Jak to u Was wygląda/ło, podobne koszty? Nie za drogo..?. Ile wyniosła dachówka? Może ktoś ma namiary na jakąś solidną ekipę... będę wdzięczna. A do wiosny już tuż tuż:)

No my robiliśmy jesienią dach (również dachówka) i w sumie za cieślę i dekarza daliśmy 17 tys. woj wielkopolskie. Myślę że 28 tys to trochę dużo, z tego co nam Ci fachowcy mówili to to jest bardzo prosty dach, bez żadnych wypustek i itp.

Malini
12-02-2012, 10:27
Mam pytanko co do cieśli. Nam panowie wycenili pracę - (wybraliśmy dachówkę) na 28ty/woj maz. Jak to u Was wygląda/ło, podobne koszty? Nie za drogo..?. Ile wyniosła dachówka? Może ktoś ma namiary na jakąś solidną ekipę... będę wdzięczna. A do wiosny już tuż tuż:)

Witam,
ja mam już cieślę zarezerwowanego, praca wyceniona na 20 tyś wraz z stropem drewnianym, u mnie rownież dachówka, na razie mam wycenę PIANO Meyera Holsena, calość 33 tys. Województwo Łódzkie. Także wydaje mi się że możesz jeszcze trochę negocjować. Dodam jeszcze że wybrałem najdroższego, ale różnica była 2 tyś na całości.

pozdrawiam
M

Malini
12-02-2012, 10:30
Witam jestem laikiem drodzy forumowicze, chcę zmienić materiał z porotherm na Ytong na jakim etapie przygotowywania dokumentacji mam to zrobić?
Proszę o pomoc.

Witam nareszcie ktoś buduje w Łodzi.
Ja buduję z porotermu, ale nie musisz nic zmieniać w projekcie jeśli chcesz wybudować z Ytonga.

pozdrawiam
M

Malini
12-02-2012, 10:33
Witaj,
my podobnie jak morny połączyliśmy ten pokoik z garderoba z głównej sypialni i w rezultacie mamy większy pokój. Łazienkę z głównej sypialni przerobiliśmy na garderobę :)

BK

U nas identycznie, to jest dobre rozwiązanie, a czy zostawiliście w takich rozmiarach jak w projekcie balkon w sypialni? bo my zamierzamy go trochę zmnieszyć, u nas będzie od północy i w dodatku od ulicy, także poranna kawa odpada:)

pozdrawiam
M

natawa
12-02-2012, 12:15
Witamy !
Zaczynamy budowę wiosną, obecnie czekamy na pozwolenie na budowę.
Jeśli ktokolwiek z Wielkopolski mógły spotkać się i pokazać swój dom, a raczej podzielić się doświadczeniem z budowy ( prac ogólnobudowlanych), chętnie skorzystamy. Ekipy do budowy mamy wytypowane, choć ogólnobudowlana nadal mi nie pasuje ( myślę nad zmianą co może początek prac opóźnić ). Czeka nas jeszcze wycinka drzew.
Pozdrawiamy

CasaD
12-02-2012, 19:54
Witam

Do tej pory mocno myslelismy nad projektem indywidualnym, ale ostatnio skupilismy sie na gotowym Kasjopea - III.
Mamy watpliwosci co do tej sciany w salonie (wg projektu) poswieconej na TV ale jednoczesnie z wejsciem do tego dodatkowego pokoju na dole.
Czy mozecie powiedziec jak to wyglada w rzeczywistosci ? Tzn czy te niecale dwa metry na tv i zaraz drzwi i kominek jakos wspolgra ? Czy moze jakos inaczej rozwiazaliscie to architektonicznie ?
Czy jest ktos kto moglby sie pochwalic i pokazac (moze chociaz zdjecia, jesli nei na zywo) wlasnie ta wersje Kasjopei w okolicach Warszawy, Ożarowa, Nadarzyna...
Bedę wdzięczna za każdy odzew !

myszka_84
12-02-2012, 21:40
Witam

Do tej pory mocno myslelismy nad projektem indywidualnym, ale ostatnio skupilismy sie na gotowym Kasjopea - III.
Mamy watpliwosci co do tej sciany w salonie (wg projektu) poswieconej na TV ale jednoczesnie z wejsciem do tego dodatkowego pokoju na dole.
Czy mozecie powiedziec jak to wyglada w rzeczywistosci ? Tzn czy te niecale dwa metry na tv i zaraz drzwi i kominek jakos wspolgra ? Czy moze jakos inaczej rozwiazaliscie to architektonicznie ?
Czy jest ktos kto moglby sie pochwalic i pokazac (moze chociaz zdjecia, jesli nei na zywo) wlasnie ta wersje Kasjopei w okolicach Warszawy, Ożarowa, Nadarzyna...
Bedę wdzięczna za każdy odzew !

ja mam w planach przesunięcie drzwi do tego dodatkowego pokoju maksymalnie jak się tylko do w drugi koniec, kominek myślimy wrzucić pod schody (w miarę możliwości) i wtedy na tv zostanie więcej miejsca między drzwiami a kominkiem. To jest pomysł a realizacja dopiero za jakiś czas więc nie zgłębiałam jeszcze tematu np. izolacji schodów itp.

Barbarska
13-02-2012, 07:31
U nas na razie też wszystko jeszcze w planach, ale my z kolei między salonem a gabinetem chcemy zrobić podwójne drzwi przesuwane, w salonie z tv rezygnujemy, chcemy go umieścić właśnie w gabinecie.

CasaD
13-02-2012, 08:05
ja mam w planach przesunięcie drzwi do tego dodatkowego pokoju maksymalnie jak się tylko do w drugi koniec, kominek myślimy wrzucić pod schody (w miarę możliwości) i wtedy na tv zostanie więcej miejsca między drzwiami a kominkiem. To jest pomysł a realizacja dopiero za jakiś czas więc nie zgłębiałam jeszcze tematu np. izolacji schodów itp.

Ano tez o tym myslalam, ale bez przesuwania kominka, to wejscie do gabinetu byloby jakos mocno wcisnete w rog i zaden mebel by nie wszedl.
Zastanawiam sie na ile technicznie jest mozliwe przesuniecie tego kominka.
Tak na sucho to doszlam do wniosku ze pewnie bez szkody moge przesunac to wejscie jakies 20 cm ;)

Barbarska, no u nas wlasnie gabinet ma takie przeznaczenie albo typowego gabinetu (zamkniety - tylko do pracy) albo biblioteka z mi\oimi gratami i biurkiem, wiec upieramy sie zeby kacik tv byl w salonie.
A wogole kiedy zaczynacie ?

No nic moze ktos ma juz ta scianke wybudowana i moze pokazac real albo zdjecie to bede wdzieczna!

myszka_84
13-02-2012, 11:30
CasaD ta ściana od komina do ściany zewnętrznej zgodnie z projektem ma około 380cm z czego stawiając drzwi przy ścianie zewnętrznej trzeba je oddalić o jakieś 50cm (bo gabinet jest trochę cofnięty) czyli zabrać z tej ściany około 140cm więc zostaje 2m na kominek i tv.

Barbarska
13-02-2012, 11:38
I tak coś mi się wydaje, że wiele naszych planów czy zamierzeń zmieni się w tzw. "praniu" ... :)
Bardzo liczyłam na to, że z budową ruszymy już na koniec kwietnia, ale ekipa, z którą jesteśmy umówieni nie wyrobi się z poprzednią robotą, także pewniejszy jest termin z początkiem czerwca ... Już nie mogę się doczekać..., a wtedy dopiero się zacznie ;)

CasaD
13-02-2012, 12:09
Ech, pewnie zanim ja rusze bedziesz miala juz stan surowy....a wtedy sie do ciebie usmiechne ;)

thomi2
14-02-2012, 12:00
Dziękuję Malini za odpowiedź.

moppe
14-02-2012, 15:37
U nas identycznie, to jest dobre rozwiązanie, a czy zostawiliście w takich rozmiarach jak w projekcie balkon w sypialni? bo my zamierzamy go trochę zmnieszyć, u nas będzie od północy i w dodatku od ulicy, także poranna kawa odpada:)

pozdrawiam
M

Balkon zmniejszyliśmy - tez jest od ulicy a o te dodatkowe centymetry w sypialni robia różnice :)

BK

Barbarska
14-02-2012, 15:48
O ile dokładnie zmiejszyliście balkon w sypialni i na ile zyskał tym pokój?
Pozdr. B.

ksiut
15-02-2012, 19:43
O ile dokładnie zmiejszyliście balkon w sypialni i na ile zyskał tym pokój?
Pozdr. B.

Witam, ja całkowicie zlikwidowałem loggie, była od ulicy strona północna, przez to mamy o 3,6 mkw wiekszą sypialnie i bardziej ustawną, z szerokim 2,60 oknem panoramicznym, odszedł koszt barierek, folii w płynie pod płytki, okapników, żywicy itp w sumie ok 4000 zł
pozdrawiam budujących

myszka_84
18-02-2012, 22:55
właśnie siedzę i myślę więc może ktoś z tych którzy już mieszkają lub mają plan urządzenia sypialni tej od frontu (i zlikwidowali garderobę na rzecz małego pokoju) gdzie umieściliście szafę/garderobę? tak patrzę że przy układzie dużego podwójnego łóżka (my chcemy 160 albo nawet 180cm materac) z dwoma szafkami nocnymi po bokach w tym kącie łóżkowym nie ma jak się zmieścić żeby skrzydła balkonowe nie zatrzymywały się na łóżku a pozostała część pokoju też średnio da się zagospodarować...

michal&gosia
19-02-2012, 19:42
właśnie siedzę i myślę więc może ktoś z tych którzy już mieszkają lub mają plan urządzenia sypialni tej od frontu (i zlikwidowali garderobę na rzecz małego pokoju) gdzie umieściliście szafę/garderobę? tak patrzę że przy układzie dużego podwójnego łóżka (my chcemy 160 albo nawet 180cm materac) z dwoma szafkami nocnymi po bokach w tym kącie łóżkowym nie ma jak się zmieścić żeby skrzydła balkonowe nie zatrzymywały się na łóżku a pozostała część pokoju też średnio da się zagospodarować...

Witam
mozna rozszerzyc drzwi balkonowe do wymiaru okna kuchennego na dole (zostana zachowane proporcje z zewnatrz) i zrobic je przesuwne...bardzo wygodne w uzytku i problem przestrzeni po ich otwarciu znika.

Edem
20-02-2012, 09:23
Witam,

chciałem zapytać wszystkich którzy zakończyli etap SZO/Z - jak uszczelnić połączenie pomiędzy dachówkami nad garażem a elewacją ściany?
Ocieplenie ściany zostało wykonane przed montażem więźby i położeniem dachówek nad garażem. Pozostaje teraz temat uszczelnienia styku dachówka - elewacja. Podczas opadów deszczu i silnym wietrze widać iż woda dostaje się po elewacji do garażu. Bardzo proszę o radę i ew. szczegółowe zdjęcia tego uszczelnienia.

Pozdrawiam,
Edem

moppe
23-02-2012, 08:31
O ile dokładnie zmiejszyliście balkon w sypialni i na ile zyskał tym pokój?
Pozdr. B.

Wedlug projektu sciana przy tym balkonie ma byc szeroka na 12 cm, my zrobilismy ja taka jak wszystkie inne czyli 28 i te dodatkowe 16 cm wyszlo na balkon

Pozdrawiam,
BK

Barbarska
23-02-2012, 15:54
Witam!!!
Mam wielką prośbę do wszystkich, których domek jest już zadaszony. Czy moglibyście mi podać przybliżony koszt wykonania dachu: materiały + robocizna ??? Czekamy właśnie na pierwszą wycenę i chcielibyśmy mieć jakiś orientacyjny punkt odniesienia. Jeśli ktoś woli, to proszę pisać na prywatny mail: [email protected].
Z góry dziękuję za wszelkie dane :)
Pozdrawiam
B.

Edem
24-02-2012, 06:12
Witam!!!
Mam wielką prośbę do wszystkich, których domek jest już zadaszony. Czy moglibyście mi podać przybliżony koszt wykonania dachu: materiały + robocizna ??? Czekamy właśnie na pierwszą wycenę i chcielibyśmy mieć jakiś orientacyjny punkt odniesienia. Jeśli ktoś woli, to proszę pisać na prywatny mail: [email protected].
Z góry dziękuję za wszelkie dane :)
Pozdrawiam
B.

Witaj,
w zależności od wyboru dachówki cementowe to koszt ok. 10-12 TPLN a dachówki ceramiczne od 18 TPLN w górę. Więźba dachowa powinna się zmieścić w 10 TPLN. Robociznę można liczyć pomiędzy 15-17 TPLN. W podanych kwotach zmieści się cały materiał tzn. dachówki, gąsiory, spinki, uszczelnienia pod gąsiory, membrana dachowa itp. Nie uwzględniłem jednak klinkieru na kominy oraz stopni kominiarskich.
Pozdrawiam,
Edem

Daffar
25-02-2012, 13:54
Witam;
jesteśmy na etapie wyboru projektu. Kasjopea 3 bardzo nam się podoba i chyba przy niej zostaniemy (może z niewielkimi zmianami). Mam jednak pytanie do tych, co już Kasjopeę wybudowali. Jakie stosujecie ogrzewanie? Czy ktoś zdecydował się wyłącznie na ogrzewanie podłogowe? Jeśli tak, to czy jest ono wydajne, wodne czy elektryczne, jakim paliwem zasilane... Będziemy wdzięczni za wszelkie podpowiedzi :) My skłaniamy się tylko ku podłogowemu, żeby już nie wieszać grzejników, ale ciągle boimy się, czy nie będziemy w takim domu marznąć...

michal&gosia
25-02-2012, 21:04
Witam;
jesteśmy na etapie wyboru projektu. Kasjopea 3 bardzo nam się podoba i chyba przy niej zostaniemy (może z niewielkimi zmianami). Mam jednak pytanie do tych, co już Kasjopeę wybudowali. Jakie stosujecie ogrzewanie? Czy ktoś zdecydował się wyłącznie na ogrzewanie podłogowe? Jeśli tak, to czy jest ono wydajne, wodne czy elektryczne, jakim paliwem zasilane... Będziemy wdzięczni za wszelkie podpowiedzi :) My skłaniamy się tylko ku podłogowemu, żeby już nie wieszać grzejników, ale ciągle boimy się, czy nie będziemy w takim domu marznąć...

Witam
Mamy tylko ogrzewanie podlogowe wodne (Elektryczne w takim wydaniu to raczej byscie na rachunki nie zarobili). Piec na paliwo stale (ekogroszek) z zasobnikiem, jesli juz uda sie; 1) kupic dobry groszek 2) ustawic piec 3) skonfigurowac komputer sterujacy caloscia to wystarczy raz w tygodniu przy nim popracowac. Niestety ww. 3 punkty nie sa takie proste, jakby sie wydawalo :) W takiej konfiguracji ww. piec musi pracowac w ukladzie otwartym, a podlogowka w zamknietym. Zeby bylo to wydajne, efektywne i bezpieczne to cala kotlownia bedzie troche rozbudowana. Podlogowka jest jak najbardziej wydajna i nagrzeje dom ale z gory nalezy pamietac ze ten uklad ma dosc duza bezwladnosc. Ma to znaczenie zwlaszcza w sypialniach, gdzie chcemy np. szybko dogrzac pomieszczenie. Z doswiadczenia ostatnich mrozow, najpewniej domontujemy jakies male grzejniki w sypialniach, zeby szybciej dogrzac badz wychlodzic sypialnie (przede wszystkim w te najwieksze mrozy).
Jesli nie chcecie marznac w domu to skupcie sie w pierwszej kolejnosci na dobrej izolacji scian,okien. To one najbardziej wychlodza dom, jesli cos jest nie tak.
pozdrawiam

Edem
26-02-2012, 08:35
Witam
Mamy tylko ogrzewanie podlogowe wodne .........
Jesli nie chcecie marznac w domu to skupcie sie w pierwszej kolejnosci na dobrej izolacji scian,okien. To one najbardziej wychlodza dom, jesli cos jest nie tak.
pozdrawiam

Witajcie,

my także myślimy tylko o ogrzewaniu podłogowym - do tego ma być kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza (kontra bezładność podłogówki) lub spięty z podłogówką. Tutaj właśnie pojawiają się problemy - tzn. zabezpieczenia o których pisaliście dla pracy w układzie otwartym. Czy korzystaliście z odrębnego projektu ogrzewania podłogowego z Mg Projekt? Z tego co pamiętam, to montowaliście też rekuperator - czy udało się już go uruchomić? Jak działa - jesteście zadowoleni? Proszę także o informację czy zastosowaliście ocieplenie budynku tak jak w projekcie tzn. 20 cm?

Pozdrawiam,
Edem

Daffar
26-02-2012, 11:55
My rozważamy ogrzewanie podłogowe pod warunkiem, że nie będzie potrzebna dodatkowa instalacja, tzn tradycyjne grzejniki (dopuszczamy co najwyżej elektryczne grzejniki w łazience, tak na wszelki wypadek). Bo jeśli podłogowe samodzielnie nie daje sobie rady, to nie widzimy sensu w jego instalacji (w takim przypadku zdecydowalibyśmy się na tradycyjne c.o. z grzejnikami).
Ciekawe, czy gruntowa pompa ciepła dałaby radę rozgrzać wodną podłogówkę do tego stopnia, aby radziła sobie z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w domu i żeby na przykład gazem dogrzewać jedynie wodę do kąpieli (ewentualnie podłogi w razie baaardzo silnych mrozów...). Ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

tetetka
26-02-2012, 13:55
My rozważamy ogrzewanie podłogowe pod warunkiem, że nie będzie potrzebna dodatkowa instalacja, tzn tradycyjne grzejniki (dopuszczamy co najwyżej elektryczne grzejniki w łazience, tak na wszelki wypadek). Bo jeśli podłogowe samodzielnie nie daje sobie rady, to nie widzimy sensu w jego instalacji (w takim przypadku zdecydowalibyśmy się na tradycyjne c.o. z grzejnikami).
Ciekawe, czy gruntowa pompa ciepła dałaby radę rozgrzać wodną podłogówkę do tego stopnia, aby radziła sobie z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w domu i żeby na przykład gazem dogrzewać jedynie wodę do kąpieli (ewentualnie podłogi w razie baaardzo silnych mrozów...). Ktoś ma doświadczenie w tym temacie?
Mamy ogrzewanie podłogowe w całum domu,a tylko drabinkowe grzejniki w łazienkach-z dodatkowo umieszczona w nich grzałka elektryczna . Mimo b. silnych mrozów nie było potrzeby właczenia grzałki elektrycznej.Układ działa b. sprawnie temperatura w pokojach 22-23 stp-piec gazowy,gaz ziemny, z zasobnikiem ciepłej wody.
Wprowadzilismy sie we wrzesniu - na koniec maja podam zuzycie gazu -zeby obiektywnie kazdy mógł przeanalizowax sobie koszty-ale nie jest tak źle miesieczne zuzycia oscyluja wokół 300 m.sześc. gazu.

pszczolka998
26-02-2012, 16:59
witajcie,
razem z mężem budujemy Kasjopeję wersję z podwójnym garażem
Mam trzy pytania:
- mamy wycenę elektryki ale wydaje nam się dość drogo, czy ktoś doświadczony w okablowywaniu Kasjopeji może podpowiedzieć jaki miał totalny koszt tego całego elektrycznego zamieszania?
- czy ktoś z was zostawił okna na dole zgodnie z projektem czyli przesuwne bez słupka i robił wycenę? boje się że to jest ogromny koszt
- szukam cen tynków nie maszynowych tylko tych ręcznie kładzionych, podobno bardziej trwałe. Pytanie o koszt i o wasze zdanie.
będę wdzięczna za pomoc.

Witam. Znalazłem na necie państwa pytania w sprawie tego domu. Chciałbym
się zorientować czy go wybudowaliście/ budujecie. Chciałbym zapytać o
jego funkcjonalnośc i rozwiązania techniczne (chodzi o "wiszacą "
ścianę nad garażem i kuchnią.
Wspólnie z żoną chcemy wybudować właśnie taki dom i szukamy
informacji od już budujących na ten temat.
Dziękuję za odpowiedz.- najlepiej na e-mail: [email protected]
Pozdrawiam

pszczolka998
26-02-2012, 17:15
Proszę o zdjęcia kasjopei III- szczególnie stanu surowego. Najlepiej na e-mail.
Z góry wielkie dzięki.

Najbardziej interesuje mnie jak zostało rozwiązane wiszącej ściany nad garażem i kuchnią
[email protected]

pszczolka998
26-02-2012, 17:51
Czy może ktoś buduje dom w Białymstoku lub okolicach. Chciałbym zobaczyć jak wygląda fizycznie.
odp na e-mail [email protected] lub forum, tel. 784 044 184

marmolada
02-03-2012, 11:56
Witam
jestem pierwszy raz na forum, i mam od razu pytaniem czy ktoś buduje Kasjopeję z piwnicą i czy jest tu może ktoś, kto już wybudował ten dom / może być też bez piwnicy/ na Śląsku lub w sąsiednich regionach?

michal&gosia
02-03-2012, 15:58
Witajcie,

my także myślimy tylko o ogrzewaniu podłogowym - do tego ma być kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza (kontra bezładność podłogówki) lub spięty z podłogówką. Tutaj właśnie pojawiają się problemy - tzn. zabezpieczenia o których pisaliście dla pracy w układzie otwartym. Czy korzystaliście z odrębnego projektu ogrzewania podłogowego z Mg Projekt? Z tego co pamiętam, to montowaliście też rekuperator - czy udało się już go uruchomić? Jak działa - jesteście zadowoleni? Proszę także o informację czy zastosowaliście ocieplenie budynku tak jak w projekcie tzn. 20 cm?

Pozdrawiam,
Edem

Witam
Nie chce sie bawic w eksperta, bo nim nie jestem, ale nie widze wiekszych problemow z polaczeniem kominka z podlogowka. Nalezy jednak pamietac, ze musi on podgrzewac wode w zasobniku, z ktorego idzie woda do ogrzewania (i miesza sie z powracajaca, zeby nie byla za ciepla) a nie bezposrednio petle w podlodze. Jedyne co, to bedzie wiecej rur w scianach i zapewne dodatkowe pompy obiegowe w instalacji... $$$ :). Nie bralismy pakietu z MgProjekt, bo firma instalacyjna, ktora zna sie na rzeczy i tak zrobi swoj projekt rozlozenia instalacji, zeby to wszystko opanowac. Rekuperator zainstalowalismy. Po 3 miesiacach poza wysokimi kosztami zakupu widze same plusy. Cieplej w domu (przy wlaczonym rekuperatorze ok 2stopnie wyzsza), non stop swieze powietrze, nie ma przeciagow, nie halasuje. Ciezko powiedziec w tej chwili, na ile mozna oszczedzic na ogrzewaniu, ale temperatura w domu oscyluje od 23stopni (przy najwiekszych mrozach) do 25,5stopnia przy takiej pogodzie jak teraz (od -5 do +10). Dom jest ocieplony 20cm styropianu termoorganika (grafitowy).
Jedyny pakiet MgProjekt, z jakiego aktywnie korzystalismy to energooszczedny. (podloga,sciany,dach,wentylacja).
Dom po zrobieniu Certyfikatu odpowiada statusem Domu Energooszczednego
pozdrawiam

gzu7
03-03-2012, 15:10
Witam
jestem pierwszy raz na forum, i mam od razu pytaniem czy ktoś buduje Kasjopeję z piwnicą i czy jest tu może ktoś, kto już wybudował ten dom / może być też bez piwnicy/ na Śląsku lub w sąsiednich regionach?

My w tym roku zaczynamy budowę Kasjopei z podpiwniczeniem k/Żor (przewidujemy zrobić piwnice z parterem). Z góry zaznaczam, że koszt samej piwnicy jest znaczny w porównaniu do pozostałych etapów budowy. W kosztorysie piwnica z hydroizolacją i stropem z żelbetu wyniesie 70-80 tyś. Projekt piwnicy w załączniku

nimbastik
03-03-2012, 21:50
marmolada
Witam
jestem pierwszy raz na forum, i mam od razu pytaniem czy ktoś buduje Kasjopeję z piwnicą i czy jest tu może ktoś, kto już wybudował ten dom / może być też bez piwnicy/ na Śląsku lub w sąsiednich regionach?

Ja jestem na etapie SSO i koszt budowy Kasjopei z podwójnym garażem i poddaszem użytkowym oraz piwnicą pod całym domem wyniósł jak do tej pory 280 tys. Porównując to z innymi danymi budowniczych Kasjopei bez piwnicy wyliczyłem, że fakt posiadania 80 m2 piwnicy kosztuje jak do tej pory 70 tys. a będą następne koszty związane z wykończeniem tej powierzchni.

lasopol
03-03-2012, 22:27
Witam, z początkiem maja zamierzam rozpocząć budowę kasjopeii 2 (pół bliźniaka) i zaczynam się rozglądać za ekipą, budowa pod Warszawą. Póki co otrzymałem jedną ofertę na stan pod klucz na kwotę 370 tyś zł (bez okien, drzwi i bramy garażowej) oraz na SSO na kwotę 110 tyś zł (robocizna bez materiałów). Skłaniam się do prowadzenia budowy systemem gospodarczym, więc oferta pod klucz raczej odpada, proszę zatem o informację czy koszty ekipy w zakresie SSO nie są wygórowane, zwłaszcza proszę o opinię osoby budujące w mazowieckim.

adam45ar
04-03-2012, 22:40
Witam, z początkiem maja zamierzam rozpocząć budowę kasjopeii 2 (pół bliźniaka) i zaczynam się rozglądać za ekipą, budowa pod Warszawą. Póki co otrzymałem jedną ofertę na stan pod klucz na kwotę 370 tyś zł (bez okien, drzwi i bramy garażowej) oraz na SSO na kwotę 110 tyś zł (robocizna bez materiałów). Skłaniam się do prowadzenia budowy systemem gospodarczym, więc oferta pod klucz raczej odpada, proszę zatem o informację czy koszty ekipy w zakresie SSO nie są wygórowane, zwłaszcza proszę o opinię osoby budujące w mazowieckim.

Stan surowy otwarty powinien kosztować około 60tys. zł (koszt robocizny okolice Warszawy)

nimbastik
05-03-2012, 07:11
Stan surowy otwarty powinien kosztować około 60tys. zł (koszt robocizny okolice Warszawy)

Kolega Lasopol buduje bliźniaka i jak rozumiem wycena za SSO wynosi 110 tys. za dwa budynki. Za dwa budynki, to bardzo dobra cena za robociznę.

lasopol
05-03-2012, 08:11
Kolega Lasopol buduje bliźniaka i jak rozumiem wycena za SSO wynosi 110 tys. za dwa budynki. Za dwa budynki, to bardzo dobra cena za robociznę.

to jest cena za pół bliźniaka...

Barbarska
05-03-2012, 12:30
Stan surowy otwarty powinien kosztować około 60tys. zł (koszt robocizny okolice Warszawy)

Zgadzam się z przedmówcą. My zaczynamy budowę Kasjopei 3 w czerwcu (w okolicach Warszawy), ekipa wyliczyła SSO właśnie na 50-60tys. zł.

marmolada
05-03-2012, 16:35
dzięki, fajna ta piwnica, tyle się zmieści..... ale koszt duży, musimy się zastanowić. W każdym razie dziękuję.

marmolada
05-03-2012, 16:38
ale wykończenie to już nie jest aż takie drogie w porównaniu z resztą domu. Szkoda, że jesteś aż w Wałbrzychu, bo chętnie bym zobaczyła domek.
Ja jestem na etapie SSO i koszt budowy Kasjopei z podwójnym garażem i poddaszem użytkowym oraz piwnicą pod całym domem wyniósł jak do tej pory 280 tys. Porównując to z innymi danymi budowniczych Kasjopei bez piwnicy wyliczyłem, że fakt posiadania 80 m2 piwnicy kosztuje jak do tej pory 70 tys. a będą następne koszty związane z wykończeniem tej powierzchni.

marmolada
05-03-2012, 16:43
My w tym roku zaczynamy budowę Kasjopei z podpiwniczeniem k/Żor (przewidujemy zrobić piwnice z parterem). Z góry zaznaczam, że koszt samej piwnicy jest znaczny w porównaniu do pozostałych etapów budowy. W kosztorysie piwnica z hydroizolacją i stropem z żelbetu wyniesie 70-80 tyś. Projekt piwnicy w załączniku

dzięki, piwnica bardzo fajna ... dużo miejsca, ale koszt nie mały.

marmolada
05-03-2012, 16:53
Ja jestem na etapie SSO i koszt budowy Kasjopei z podwójnym garażem i poddaszem użytkowym oraz piwnicą pod całym domem wyniósł jak do tej pory 280 tys. Porównując to z innymi danymi budowniczych Kasjopei bez piwnicy wyliczyłem, że fakt posiadania 80 m2 piwnicy kosztuje jak do tej pory 70 tys. a będą następne koszty związane z wykończeniem tej powierzchni.
a wycenie na stronie mg projekt jest za SSO coś około 120 tys. :)) wiec jednak wychodzi więcej...

marmolada
05-03-2012, 16:57
tak naprawdę to jeszcze nie kupiliśmy tego projektu, bo jeszcze podoba nam się Topaz 3 z tej samej pracowni, ale to na pewno bez piwnicy, no i teraz musimy się zdecydować czy Kasjopeja 3 z piwnicą, czy Topaz 3 bez piwnicy.:sick:

lasopol
06-03-2012, 09:59
czy ktoś z forumowiczów podnosił może parter o jedną cegłę, chodzi mi zwłaszcza o rozwiązanie kwestii dodatkowych stopni na schodach

Yesko
07-03-2012, 19:18
Ja jestem na etapie SSO i koszt budowy Kasjopei z podwójnym garażem i poddaszem użytkowym oraz piwnicą pod całym domem wyniósł jak do tej pory 280 tys.

poddasze użytkowe?
czy dobrze rozumiem - zrobiliście ścianki kolankowe, okna dachowe, schody na poddasze /nie rozkładane - prawdziwe/?
jeżeli tak, to jakie przewidujecie ocieplenie stropu i dachu?

Yesko
07-03-2012, 19:52
czy ktoś z forumowiczów podnosił może parter o jedną cegłę, chodzi mi zwłaszcza o rozwiązanie kwestii dodatkowych stopni na schodach

my podnieśliśmy, schody mamy wylewane na mokro, przeliczaliśmy je samodzielnie, spocznik podzielony na pół i jedna z połówek jeszcze na pół pod kątek 45 stopni. Tempo schodów h=18.4, s=27, 18 stopni, różnica między posadzkami 331cm, tyle w teorii, w praktyce, w stanie surowym, tych milimetrów się nie osiągnie lejąc beton z gruchy, jednak chodząc teraz po tych schodach odczuwam "komfort podróży" z góry na dól i odwrotnie ;)

nimbastik
07-03-2012, 23:01
poddasze użytkowe?
czy dobrze rozumiem - zrobiliście ścianki kolankowe, okna dachowe, schody na poddasze /nie rozkładane - prawdziwe/?
jeżeli tak, to jakie przewidujecie ocieplenie stropu i dachu?

bez ściany kolankowej, podniesiony kont dachu z 30 do 35 stopni, schody będą drewniane z piętra na poddasze, strop drewniany na legarach 22 cm x 10 cm, ocieplenie planuję 22cm wełny pomiędzy krokwiami + 5 cm wełny poprzecznie oraz wełnę pomiędzy legarami, tak na wypadek rzadszego korzystania z poddasza zimą, całą górę można odciąć, to będzie jedno duże pomieszczenie, okna dachowe są z dwóch stron od strony kominów (okno połączone z włazem kominowym i naprzeciwko okno podwójne

Malini
11-03-2012, 14:39
Mamy ogrzewanie podłogowe w całum domu,a tylko drabinkowe grzejniki w łazienkach-z dodatkowo umieszczona w nich grzałka elektryczna . Mimo b. silnych mrozów nie było potrzeby właczenia grzałki elektrycznej.Układ działa b. sprawnie temperatura w pokojach 22-23 stp-piec gazowy,gaz ziemny, z zasobnikiem ciepłej wody.
Wprowadzilismy sie we wrzesniu - na koniec maja podam zuzycie gazu -zeby obiektywnie kazdy mógł przeanalizowax sobie koszty-ale nie jest tak źle miesieczne zuzycia oscyluja wokół 300 m.sześc. gazu.

Witam Tetelka,

Mam do Ciebie ogromną prośbę, czy nie będzie dla Ciebie problemem przesłanie mi kilku zdjęć elewacji na mojego maila prywatnego, teraz właśnie nad tym pracujemy i brakuje nam paru szczegółów.

Czy okna na piętrze montowałeś tak jak w projekcie (wys. 120)? Czy powiększałeś je?

I najważniejsze, jak montowałeś te płytki elewacyjne? I jaka to firma? Czy robiłeś tak, że cały dom ociepliłeś styropianem 20 cm, a w miejscach gdzie montowałeś płyty elewacyjne , styropian 15 cm? Na jaki klej montowałeś płytki elewacyjne?

Mój mail: [email protected]

Z góry Ci serdeczni e dziękuję i pozdrawiam

Malini

natawa
11-03-2012, 20:15
No my robiliśmy jesienią dach (również dachówka) i w sumie za cieślę i dekarza daliśmy 17 tys. woj wielkopolskie. Myślę że 28 tys to trochę dużo, z tego co nam Ci fachowcy mówili to to jest bardzo prosty dach, bez żadnych wypustek i itp.
Napiszecie namiary na dekarzy? My mamy wycenę- praca 28.tys, materiał na więźbę i strop plus deskowanie -19 tys oraz cena dachówek od 20 tys w górę.
Wydaje mi się, że dużo jak na woj.wielkopolskie. Nam też mówili, że dach prosty.

Barbarelka
12-03-2012, 15:29
Witam,
mocno zastanawiamy się nad wyborem projektu wymarzonego domu, Kasjopea spełnia właściwie wszystkie nasze wymagania. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze byłoby zobaczyć "klocuszka" w realu. Stąd moja gorąca prośba do budujących w okolicach Sochaczewa, Skierniewic lub Warszawy o możliwość oglądnięcia domku nawet w stanie surowym ;)
kontakt do mnie: [email protected]
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

k-joanna
13-03-2012, 13:41
fajnie ale wam zazdroszczę że już na swoich śmieciach

fajna kobieta
14-03-2012, 12:48
Witam.My rowniez zaczynamy budowe Kasjopea III.Poki co jestesmy na etapie papierologii i po rozmowach z architektem ale jestem dobrej mysli i mam nadzieje na szybka realizacje.Budujemy w Szczecinie!Poczatkowo brane byly na tapete inne projekty takie jak Sonet, Slodki a nawet Topaz ale doszlismy do wniosku ze Kasjopea bedzie najblizsza temu czego oczekujemy.Forum juz przeczytalam wzdluz i wszerz po pare razy wiec mysl;e ze mertorycznie jestem przygotowana na wyzwanie jakim jest budowa domu.Ach zazdroszcze tym co juz mieszkaja....

Qcze
15-03-2012, 11:49
witam,
czy ktoś robił strop teriva zamiast drewnianego na poddaszu? Nasz majster poleca tak zrobić dla wzmocnienia całej konstrukcji domu. Słyszałem też że stropy drewniane "pracują" i mogą z czasem pojawić się pęknięcia na tynkach.
Lada dzień ruszamy ze ścianami:) Na jesieni zrobiliśmy stan zero

Juster
15-03-2012, 12:40
Dokładnie nam to samo polecają.. to pewnie wymaga zgody architekta..

Juster
15-03-2012, 12:47
Dodatkowo.. szukam informacji co POWINNO sie znaleźć w umowie z ekipą budowlaną? może ktoś moze podesłać jakiś szablon?
z góry dziekuje za pomoc

Juster
15-03-2012, 12:56
Witam,
jak w Kasjopea 3 prezentuje sie to podłużne (poziome) okno w jadalni? nie jest za duze? bez szprosów wygląda jak witryna wystawowa :) PS. Skorzystalismy z pomysłu.. wydłużylismy daszek nad wejsciem :) pzdr

Juster
15-03-2012, 13:02
W nawiązaniu do poprzednio wrzuconych zdjęć Kasjopei innych Forumowiczów, podsyłam również kilka od siebie. POZDROWIENIA DLA BUDUJĄCYCH

http://imageshack.us/photo/my-images/101/dscn4971n.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/545/dscn4973i.jpg


Zrobiliśmy pełne deskowanie ( deski i papa ok 4500 zł ).

a cały koszt dachu ile Wam wyszedł?

Yesko
18-03-2012, 21:12
Czy ktoś z Was zamontował instalację odgromową?
Jakiego rządu są to koszty?

nimbastik
19-03-2012, 09:12
Czy ktoś z Was zamontował instalację odgromową?
Jakiego rządu są to koszty?

Instalacja odgromowa poprowadzona od kominów wypuszczona na dwa zejścia (w projekcie są cztery):
- uchwyt gąsiorowy G5 - 20 sztuk - 126 zł
- uchwyt pod dachówkę skręcany L-415 - 2 szt. - 16 zł
- drut ocynk fi 6 mm - 12 kg - 65 zł
Razem: 207 zł
Robocizna nie podam bo instalację odgromową dekarze zrobili w ramach swoich prac.
Do tego na początku murarze podłączyli taśmy bednarki bezpośrednio do zbrojenia ław fundamentowych (około 12 mb bednarki) też wykonali to w ramach swoich prac.
Nie wiem ile może kosztować podłączenie uziemienia do szpil uziomu.

Yesko
19-03-2012, 09:54
no to koszty niewielkie,
burze teraz są jakieś bardziej gwałtowne niż za komuny - partia też chyba nad tym panowała ;)
w przypadku wyładowania i jakiegoś przepięcia /nie wiem czy tak się to nazywa/ straty mogą być duże - elektronika w czałym domu, może sie popalić.

Juster
19-03-2012, 14:45
witam,
czy ktoś robił strop teriva zamiast drewnianego na poddaszu? Nasz majster poleca tak zrobić dla wzmocnienia całej konstrukcji domu. Słyszałem też że stropy drewniane "pracują" i mogą z czasem pojawić się pęknięcia na tynkach.
Lada dzień ruszamy ze ścianami:) na jesieni zrobiliśmy stan zero

zostawiamy strop drewniany, wzmocnimy płytami

Luminda
19-03-2012, 15:30
witam,
czy ktoś robił strop teriva zamiast drewnianego na poddaszu? Nasz majster poleca tak zrobić dla wzmocnienia całej konstrukcji domu. Słyszałem też że stropy drewniane "pracują" i mogą z czasem pojawić się pęknięcia na tynkach.
Lada dzień ruszamy ze ścianami:) Na jesieni zrobiliśmy stan zero

My zrobiliśmy strop nad piętrem z terrivy. Zdecydowanie POLECAM!