PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KASJOPEA pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

baxxterhp
02-12-2013, 09:28
Witam, mam pytanie do osób, które posiadają wentylację mechaniczną z rekuperacją. Proszę o informację jakie centrale zostały zamontowane, jaki był koszt osprzętu i robocizny oraz jakie są koszty ogrzewania domu

Eveline
02-12-2013, 18:19
Witam!
Mam pytanie odnośnie bramy garażowej. Czy moglibyście podać jaki jest jej koszt i czy zmniejszaliście szerokość.
Ktoś mi mówił, że będzie straszny koszt i w tych wymiarach to tylko są już bramy przemysłowe- mi wydaje się to bzdurą, więc pytam tych, co mają już ją zamontowaną.


ja bramy jeszcze nie mam, ale mam wycenę. Brama z silnikiem to koszt ok. 6 tys brutto. Pierwsze słyszę, żeby była nietypowa.

fajna kobieta
02-12-2013, 18:44
Nasza ma około 4 metrów i przy zamawianiu sprzedawca nic nie mówił ze to nietypowy wymiar? Koszt około 7 tys zł oczywiście z napędem.

ciekawski83
03-12-2013, 09:01
standardowe bramy to do szerokości 5,00-5,50m i wysokości 2,375-2,50m. tutaj w miarę proporcjonalne dopłaty do zmiany powierzchni

kgbkoc
03-12-2013, 15:58
Bardzo dziękuje za informacje. Nie ma to jak porady innych forumowiczów

fajna kobieta
04-12-2013, 18:46
Sprawdziłam dzisiaj- brama ma 5 metrów ale nic nie doplacalismy za taki wymiar. :)

kgbkoc
07-12-2013, 22:16
Myszka bardzo ładnie już u Was!
Mam prośbę ,czy mogłabyś napisać, podesłać rysunki w jaki sposób rozwiązaliście daszek nad wejściem bez stawiania słupa. Bardzo podoba mi się takie roziązanie.

myszka_84
07-12-2013, 23:22
Myszka bardzo ładnie już u Was!
Mam prośbę ,czy mogłabyś napisać, podesłać rysunki w jaki sposób rozwiązaliście daszek nad wejściem bez stawiania słupa. Bardzo podoba mi się takie roziązanie.

Rysunków nie posiadam, tzn. w projekcie nie było konstrukcyjnie to zmienione bo pani architekt się nie podjęła zabawy z dachem, na rzutach tylko zmieniła dach tak żeby wyglądał mniej więcej tak jak obecnie wygląda. Mam zdjęcia różne mam nadzieję, że wam pomogą. To była w 100% inicjatywa murarzy, naszpikowali podciąg prętami i jest :)

229007 229005 229006

Ja dziś wywiozłam grzejniki, od poniedziałku będzie działał hydraulik w kotłowni i mamy nadzieję, że za tydzień w pon. przyjedzie człowiek od pieca i go uruchomi :) póki co wylewki mokre, w domu 4 stopnie (na dole bo na piętrze niewiele cieplej niż na dworze, koło 15:00 było 1 stopień). Jutro na spokojnie usiądę i będę zamawiać wełnę i folię, na razie rozrzucimy na belkach stropowych tymczasowo. Nie bardzo mi się uśmiecha grzać powietrze we wsi ;)

Po niedzieli inne zakupy typu wanny, stelaże WC itd żeby jeszcze zdążyć rozliczyć VAT

A to zdjęcie z dzisiejszego dnia "ulepszone" przez google+, ależ mnie rozbroił ten "padający" śnieg...

https://lh6.googleusercontent.com/-LUbvk9uhWRY/UqNl1UaFwFI/AAAAAAAAdxM/Q_FZtl4kHtg/s800/DSC02928-SNOW.gif

Eveline
08-12-2013, 11:43
Myszka, snieg the best :D

Juster
09-12-2013, 20:58
Rysunków nie posiadam, tzn. w projekcie nie było konstrukcyjnie to zmienione bo pani architekt się nie podjęła zabawy z dachem, na rzutach tylko zmieniła dach tak żeby wyglądał mniej więcej tak jak obecnie wygląda. Mam zdjęcia różne mam nadzieję, że wam pomogą. To była w 100% inicjatywa murarzy, naszpikowali podciąg prętami i jest :)

229007 229005 229006

Ja dziś wywiozłam grzejniki, od poniedziałku będzie działał hydraulik w kotłowni i mamy nadzieję, że za tydzień w pon. przyjedzie człowiek od pieca i go uruchomi :) póki co wylewki mokre, w domu 4 stopnie (na dole bo na piętrze niewiele cieplej niż na dworze, koło 15:00 było 1 stopień). Jutro na spokojnie usiądę i będę zamawiać wełnę i folię, na razie rozrzucimy na belkach stropowych tymczasowo. Nie bardzo mi się uśmiecha grzać powietrze we wsi ;)

Po niedzieli inne zakupy typu wanny, stelaże WC itd żeby jeszcze zdążyć rozliczyć VAT

A to zdjęcie z dzisiejszego dnia "ulepszone" przez google+, ależ mnie rozbroił ten "padający" śnieg...

https://lh6.googleusercontent.com/-LUbvk9uhWRY/UqNl1UaFwFI/AAAAAAAAdxM/Q_FZtl4kHtg/s800/DSC02928-SNOW.gif

ślicznie :)

Juster
09-12-2013, 20:59
jakie/ z czego macie parapety w srodku??

fajna kobieta
10-12-2013, 08:43
U mnie konglomerat wewnątrz a granitowe zewnętrzne.:)

jacek.kato
11-12-2013, 08:34
Mam pytanie do osób, które położyły już tynki wewnętrzne. Czy kładliście może tynki maszynowe, a jeśli tak to jak to wygląda cenowo? Chyba, że macie jakieś inne ciekawe propozycje :) My budujemy z ceramiki.

Juster
11-12-2013, 10:49
Jacek, Fajna dzięki za odpowiedzi nt parapetów :)
pamiętacie ile za nie płaciliście bo nam wycenili wewnętrzne z konglomeratu na niecałe 5 tys.. ;/ dużo..
a propos tynków wewnątrz... robimy cementowe nie gipsowe i ... radze robic maszynowo... u nas się z tym piepr...ą niesamowicie ;/
wygląda to łądnie nie powiem ale strasznie długo a zima już na karku :)




Mam pytanie do osób, które położyły już tynki wewnętrzne. Czy kładliście może tynki maszynowe, a jeśli tak to jak to wygląda cenowo? Chyba, że macie jakieś inne ciekawe propozycje :) My budujemy z ceramiki.

jacek.kato
11-12-2013, 10:53
Właśnie skłaniają się narazie do maszynowych ale czekam na wyceny o zobaczymy jak to będzie. Parapetów i okien będziemy pewnie szukać styczeń/luty, a narazie trzymamy kciuki za jesień na Śląsku

Juster
11-12-2013, 10:58
a oto i foteczki 229586229587

myszka_84
11-12-2013, 11:51
Mam pytanie do osób, które położyły już tynki wewnętrzne. Czy kładliście może tynki maszynowe, a jeśli tak to jak to wygląda cenowo? Chyba, że macie jakieś inne ciekawe propozycje :) My budujemy z ceramiki.

tynki wewnętrzne maszynowe cementowo-wapienne kosztowały nas 21tys. (nie tynkowaliśmy 2 ścian garażu żeby położyć styropian), było 724m2 po 29zł/m robocizna z materiałem, miałam ludzi którzy ręcznie mieli robić i chcieli z materiałem 28zł

jacek.kato
11-12-2013, 12:58
Rzeczywiście niezła kwota ale jak się porówna z ręcznymi tynkami to praktycznie nie ma różnicy. W garażu też nie będziemy tynkować ścian od strony domu i położymy na nich styropian.


tynki wewnętrzne maszynowe cementowo-wapienne kosztowały nas 21tys. (nie tynkowaliśmy 2 ścian garażu żeby położyć styropian), było 724m2 po 29zł/m robocizna z materiałem, miałam ludzi którzy ręcznie mieli robić i chcieli z materiałem 28zł

myszka_84
11-12-2013, 13:34
Rzeczywiście niezła kwota ale jak się porówna z ręcznymi tynkami to praktycznie nie ma różnicy. W garażu też nie będziemy tynkować ścian od strony domu i położymy na nich styropian.

mam porównanie bo u rodziców za płotem robiła ekipa, którą ja chciałam, ale mnie wystawili stąd decyzja o maszynowych, powiem ci, że moje tynki mi się bardziej podobają, Tynki są z gotowej mieszanki Doliny Nidy, mają tak drobniutką fakturę, są zdecydowanie drobniejsze niż te ręczne i tak jak na nie patrzę to po malowaniu będą wyglądać najprawdopodobniej tak jakby były gładzie gipsowe w całym domu. Ja się cieszę, że tak wyszło jak wyszło.

Juster
11-12-2013, 17:39
Yyy ,Myszka.. a czemu tych scian nie otynkowaliscie?
My połozylismy styro w garażu od str kotłowni ale będziemy to teraz tynkować chyba :)




tynki wewnętrzne maszynowe cementowo-wapienne kosztowały nas 21tys. (nie tynkowaliśmy 2 ścian garażu żeby położyć styropian), było 724m2 po 29zł/m robocizna z materiałem, miałam ludzi którzy ręcznie mieli robić i chcieli z materiałem 28zł

fajna kobieta
11-12-2013, 18:15
Jacek, Fajna dzięki za odpowiedzi nt parapetów :)
pamiętacie ile za nie płaciliście bo nam wycenili wewnętrzne z konglomeratu na niecałe 5 tys.. ;/ dużo..
a propos tynków wewnątrz... robimy cementowe nie gipsowe i ... radze robic maszynowo... u nas się z tym piepr...ą niesamowicie ;/
wygląda to łądnie nie powiem ale strasznie długo a zima już na karku :)
5 tys???Cena chyba z kosmosu albo konglomerat z kryształkami Svarowskiego sobie strzeliłes? :rotfl:My płaciliśmy około 2 tys konglomerat bianko cararra.

myszka_84
11-12-2013, 18:37
Yyy ,Myszka.. a czemu tych scian nie otynkowaliscie?
My połozylismy styro w garażu od str kotłowni ale będziemy to teraz tynkować chyba :)

styropian kładli ci od elewacji którzy weszli po tynkach, zaciągnęli siatkę klejem a wiosną robiąc cokół mają to zagruntować i będzie wyglądać podobno jak otynkowane a docelowo i tak chcemy w garażu płytki na ścianach położyć przynajmniej do wys. około 1,5m

tak ja wy zrobili moi rodzice, kładli tynki cem.-wap. ręcznie i jest ok ale przy tych naszych maszynowych których jest na ścianie znacznie cieniej bałabym się, że uderzę i zrobię dziurę w ścianie chyba że masz też siatkę i klej pod tynkiem...

Juster
11-12-2013, 20:58
:) no serio taką oferte dostaliśmy pod Wwa :) też się uśmiałam :)




5 tys???Cena chyba z kosmosu albo konglomerat z kryształkami Svarowskiego sobie strzeliłes? :rotfl:My płaciliśmy około 2 tys konglomerat bianko cararra.

jacek.kato
12-12-2013, 10:40
Nam znowu powiedzieli, żeby styropianu lepiej maszynowo nie tynkować jeśli będziemy chcieli kłaść na tym kafelki. Dlatego wstępnie nie planowaliśmy tynkować tych ścian.


styropian kładli ci od elewacji którzy weszli po tynkach, zaciągnęli siatkę klejem a wiosną robiąc cokół mają to zagruntować i będzie wyglądać podobno jak otynkowane a docelowo i tak chcemy w garażu płytki na ścianach położyć przynajmniej do wys. około 1,5m

tak ja wy zrobili moi rodzice, kładli tynki cem.-wap. ręcznie i jest ok ale przy tych naszych maszynowych których jest na ścianie znacznie cieniej bałabym się, że uderzę i zrobię dziurę w ścianie chyba że masz też siatkę i klej pod tynkiem...

myszka_84
12-12-2013, 11:37
Nam znowu powiedzieli, żeby styropianu lepiej maszynowo nie tynkować jeśli będziemy chcieli kłaść na tym kafelki. Dlatego wstępnie nie planowaliśmy tynkować tych ścian.

no właśnie, te maszynowe doliny nidy mają mieć min 5mm do ... nie pamiętam ile ale mniej niż około 2cm nałożone ręcznie u rodziców, miałabym obiekcje czy nie odleci. ściana murowana to jednak inna powierzchnia, chłonna, i inaczej się trzyma. W ogóle tam gdzie kafelki mają być chłopaki radzili nie docierać bo klej lepiej trzyma jak jest na ostro.

Juster
12-12-2013, 13:41
nie docierać i jakiegoś wapna nie dawac :)



no właśnie, te maszynowe doliny nidy mają mieć min 5mm do ... nie pamiętam ile ale mniej niż około 2cm nałożone ręcznie u rodziców, miałabym obiekcje czy nie odleci. ściana murowana to jednak inna powierzchnia, chłonna, i inaczej się trzyma. W ogóle tam gdzie kafelki mają być chłopaki radzili nie docierać bo klej lepiej trzyma jak jest na ostro.

fajna kobieta
13-12-2013, 20:47
Jacek, Fajna dzięki za odpowiedzi nt parapetów :)
pamiętacie ile za nie płaciliście bo nam wycenili wewnętrzne z konglomeratu na niecałe 5 tys.. ;/ dużo..
a propos tynków wewnątrz... robimy cementowe nie gipsowe i ... radze robic maszynowo... u nas się z tym piepr...ą niesamowicie ;/
wygląda to łądnie nie powiem ale strasznie długo a zima już na karku :)
U nas tynkowanie ręczne ciągnęło sie....nawet juz nie pamietam ile ale w nieskończoność.Niestety nie jesteśmy zadowoleni wiec nie wiem czy nie trzeba będzie poprawiać maszynowo jednak.:o

ksiut
14-12-2013, 09:53
U nas tynkowanie ręczne ciągnęło sie....nawet juz nie pamietam ile ale w nieskończoność.Niestety nie jesteśmy zadowoleni wiec nie wiem czy nie trzeba będzie poprawiać maszynowo jednak.:o

A ja mam odmienne doświadczenie... tynki ręczne cementowo-wapienne bo mocniejsze na uderzenia za m2 27 zł panowie zrobili rewelacyjnie jedna z niewielu ekip które poleciłabym znajomym, bez gładzi itp
Pozdrawiam Budujących

fajna kobieta
14-12-2013, 18:18
ksiut ​a 27 zł z materiałem czy tylko sama robocizna?

ksiut
15-12-2013, 00:31
ksiut ​a 27 zł z materiałem czy tylko sama robocizna?

Z materiałem

fajna kobieta
15-12-2013, 18:23
Dzięki.;)

Juster
16-12-2013, 15:55
słuchajcie kolejni za 4 tys z hakiem nam oferują parapety wewnętrzne, gdzie Wy kupowaliście?
z góry dzięki za namiary :)




5 tys???Cena chyba z kosmosu albo konglomerat z kryształkami Svarowskiego sobie strzeliłes? :rotfl:My płaciliśmy około 2 tys konglomerat bianko cararra.

fajna kobieta
16-12-2013, 19:26
Z czego maja być te parapety za taka cenę? :o

Juster
17-12-2013, 18:11
konglomerat biały..


Z czego maja być te parapety za taka cenę? :o

kgbkoc
18-12-2013, 20:19
Witam!
Czy pamiętacie ile zapłaciliście za więźbę dachową. Nam za dach 30 stopni i poszerzony o 1m garaż wycenili 27 tys. brutto (w tym podbitka świerkowa). To chyba trochę dużo. Ktoś pisał o koszcie 10-13 tysięcy.

Eveline
18-12-2013, 20:47
27 tys. za samą robociznę? Sporo. My za robociznę panom od więźby zapłaciliśmy 6200. 4,5 tys za deskowanie i położenie papy, ale to już inna ekipa.

kgbkoc
18-12-2013, 21:08
Chodziło mi o materiał.
Natomiast za kompletną robociznę dachu od więźby po kładzenie dachówki, orynnowanie i wykończenie wyceniono na 26 tysięcy.

Eveline
18-12-2013, 21:20
to materiał na więźbę wyjdzie koło 13 tys. Niech się wypowiedzą ci, co mają dach, bo ja w cenach dachówki się jeszcze nie orientuję ;)

ciekawski83
19-12-2013, 08:23
1. poproś o wydzielenie podbitki i więźby
2. którą masz kasjopae'e? masz zestawienia materiałów w tym więźby oraz stropu drewnianego
3. zsumuj więźbę x 800zł + 600 zł na jakieś łączniki i masz kwotę
4. DODAJ VAT 23% bo kupujesz sam materiał

fajna kobieta
19-12-2013, 14:45
konglomerat biały..
Tez mam konglomerat i właśnie biały.Zapłaciłam około 2 tys.Nie daj sie naciągnąć! ;)

kgbkoc
20-12-2013, 17:07
Mam wycenę z drugiego tartaku- 16 tys. Za więźbę i deski+ łaty. 8 tys. taniej. Szok

Juster
23-12-2013, 23:13
Fajna kobietka, a gdzie kupowałaś :)
Mamy namiar na jakiś sklep koło Sochaczewa wiec wypróbujemy po Świętach..




Tez mam konglomerat i właśnie biały.Zapłaciłam około 2 tys.Nie daj sie naciągnąć! ;)

Juster
23-12-2013, 23:14
Kochani...

Wielu radosnych chwil z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku 2014!

231702:D

Juster
23-12-2013, 23:15
Kochani...

Wielu radosnych chwil z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku 2014!

231702:D

:bash: NO I OCZYWIŚCIE RYCHŁEGO WYKOŃCZENIA i ZAMIESZKANIA W NASZYCH KASJOPEJKACH !!!! :D:yes:

freckle
28-12-2013, 15:34
Mam wycenę z drugiego tartaku- 16 tys. Za więźbę i deski+ łaty. 8 tys. taniej. Szok

My zapłaciliśmy za więźbę 12500zł + 2750 zł za deski w tym 8% vat. Ta cena bardziej realna jest niż poprzednia. My budujemy dom kasjopea 4 bez zmian w dachu.

Juster
03-01-2014, 15:38
cześć,
czy spotkaliście się by płyta OSB pleśniała..? Położyliśmy strop na piętrze z płyty OSB.. (grubej!!) i właśnie robili nam tynki w środku.. które oddawały sporo wilgoci.. wentylacj jeszcze nie ma.. bywało ze i woda sie skraplała na oknach dopóki ich nie otworzyliśmy.. w niektórych miejscach pojawiły się na płytach plamy.. dla mnie to wygląda jak pleśń.. ale na płytach OSB?!?!? Czy teraz mamy wymieniać płyty jak okaze sie że to pleśń? Tynkarz mówi że to nie pleśń tylko gdzie niegdzie poprzednia ekipa pochlapała te płyty tynkiem.. hmmmmmm spotkaliscie sie z pleśniejącymi OSB?

fajna kobieta
04-01-2014, 14:57
Fajna kobietka, a gdzie kupowałaś :)
Mamy namiar na jakiś sklep koło Sochaczewa wiec wypróbujemy po Świętach..
Swoje parapety kupowałam niedaleko Polic(zachodniopomorskie) a dokładnie w Jasienicy.:yes:

fajna kobieta
04-01-2014, 14:59
cześć,
czy spotkaliście się by płyta OSB pleśniała..? Położyliśmy strop na piętrze z płyty OSB.. (grubej!!) i właśnie robili nam tynki w środku.. które oddawały sporo wilgoci.. wentylacj jeszcze nie ma.. bywało ze i woda sie skraplała na oknach dopóki ich nie otworzyliśmy.. w niektórych miejscach pojawiły się na płytach plamy.. dla mnie to wygląda jak pleśń.. ale na płytach OSB?!?!? Czy teraz mamy wymieniać płyty jak okaze sie że to pleśń? Tynkarz mówi że to nie pleśń tylko gdzie niegdzie poprzednia ekipa pochlapała te płyty tynkiem.. hmmmmmm spotkaliscie sie z pleśniejącymi OSB?
Albo za duża wilgotność powietrza( brak wentylacji) albo płyty kupiliście zawilgocone.Raczej jednak to pierwsze skoro okna tez sie skraplaja.:(

Juster
04-01-2014, 17:36
pewnie i jedno i drugie... radzą nam teraz porządnie wywietrzyć, wysuszyć, potem umyc i pomalować jakimś impregnatem...jak nie zejdzie,, lub weszło w płytę (choć nie powinno) to będziemy wymieniać płyty.. ;( kupowaliśmy w Bricomanie.. i to grube wiec kosztowały nie mało ;(



Albo za duża wilgotność powietrza( brak wentylacji) albo płyty kupiliście zawilgocone.Raczej jednak to pierwsze skoro okna tez sie skraplaja.:(

fajna kobieta
05-01-2014, 17:33
Niby tak ale jak tu wysuszyć i wywietrzyc skoro jest taka wilgoć w powietrzu.Moze spróbujcie od wewnątrz jakimś ogrzewaniem nadmuchowym przesuszyc?

Juster
06-01-2014, 13:02
póki co ładna pogoda więc otwieramy w ciągu dnia okna, właściwie cała wilgoc poszła na górę, na dole okna suchutkie.
W przyszłym tyg będziemy dzwonic do gościa od wentylacji by ją już na szybko kończył montować, bo kanały już porozprowadzane. :)
Fajna a Wy na jakim etapie?




Niby tak ale jak tu wysuszyć i wywietrzyc skoro jest taka wilgoć w powietrzu.Moze spróbujcie od wewnątrz jakimś ogrzewaniem nadmuchowym przesuszyc?

fajna kobieta
06-01-2014, 17:00
Trzeba być dobrej myśli ! My właśnie skończyliśmy kotlownie( kafle piec wc ) teraz zaczynamy kłaść kafle w garażu i pomału zabieramy sie za łazienki.Czekamy na fachowca- obiecał w połowie stycznia zacząć kafelkowanie.Pozyjemy zobaczymy.

Juster
06-01-2014, 21:19
dziś cały dzień się wietrzylo i już trochę pomogło.. okna nie były zarosiałe.. jutro łapiemy gościa od wentylacji. No to pięknie.. jak nam to podeschnie to tez montujemy kotłownie i grzejniki .. i kładziemy co się da :) płytki drewno i wykańczamy :)

Fajna kobietka a Wy gdzie budujecie ślicznotke?


Trzeba być dobrej myśli ! My właśnie skończyliśmy kotlownie( kafle piec wc ) teraz zaczynamy kłaść kafle w garażu i pomału zabieramy sie za łazienki.Czekamy na fachowca- obiecał w połowie stycznia zacząć kafelkowanie.Pozyjemy zobaczymy.

kgbkoc
07-01-2014, 16:17
A jaką robicie wentylację?

fajna kobieta
07-01-2014, 18:39
Tak trzymać!:pMy zachodniopomorskie.:wiggle:

Juster
07-01-2014, 20:34
hoho to kawałek :)



Tak trzymać!:pMy zachodniopomorskie.:wiggle:

Juster
07-01-2014, 20:35
wentylacja mechaniczna z rekuperatorem :)



A jaką robicie wentylację?

kasjomania
08-01-2014, 09:08
wentylacja mechaniczna z rekuperatorem :)

Można wiedzieć jaki to koszt?

Juster
08-01-2014, 21:42
projekt - 1230zł
materiały do budowy kanałów (z montażem) - 5000zł
no i jeszcze później rekuperator bo nie wybraliśmy ale myslimy o takim ok 5-6 tys





Można wiedzieć jaki to koszt?

kasjomania
08-01-2014, 21:53
projekt - 1230zł
materiały do budowy kanałów (z montażem) - 5000zł
no i jeszcze później rekuperator bo nie wybraliśmy ale myslimy o takim ok 5-6 tys

Dziękuje :)

Juster
10-01-2014, 23:02
jednak nie robimy teraz wentylacji.. zamówiliśmy osuszacze do tynków.. nagrzewnica olejowa.. rozkładają się ze sprzętem jutro :) boimy się ze niedługo przyjdą mrozy a ściany sa jeszcze naprawdę mocno mokre

Carlos28
11-01-2014, 13:16
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Niedługo zaczynam budowę Kasjopei III... I mam do Was ogromną prośbę. Podpowiedzcie mi jaki zrobić strop ten na piętrze. W projekcie jest on drewniany, a ja myślałem żeby zrobić też betonowy. Jaki według Was jest lepszy, no i jak wyglądają koszta. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam :)

Eveline
12-01-2014, 12:15
My robilismy drewniany. Beton jest bardzo drogi, a uwierz, w tym projekcie idzie go dużo! Największy wydatek na beton jest w momencie zalewania pierwszego stropu i schodów (u nas coś ok. 8 tys + terriva ponad 6 tys). Strop drewniany przyjęliśmy z wielką ulgą ;)

Eveline
12-01-2014, 12:16
Zresztą, po co Ci strop betonowy nad piętrem?

fajna kobieta
12-01-2014, 14:55
U nas monolityczny.;)

Juster
12-01-2014, 19:46
my tez mamy drewniany.. belki drewniane i grube płyty OSB... na piętro gdzie poddasze nie będzie użytkowe zupełnie wystarcza :)
pozdr

sylwia2106
12-01-2014, 20:28
teriva......belki + pustaki 4500, beton towarowy 13m ze schodami na strych 3500zł

Carlos28
13-01-2014, 15:55
Dziękuję bardzo za podpowiedzi :) Myślałem, że betonowy będzie solidniejszy ale chyba nie ma co się pchać w koszta, zrobię tak jak w projekcie :)

Juster
13-01-2014, 16:09
:) powodzenia

Dziękuję bardzo za podpowiedzi :) Myślałem, że betonowy będzie solidniejszy ale chyba nie ma co się pchać w koszta, zrobię tak jak w projekcie :)

kgbkoc
13-01-2014, 18:30
A policzył ktoś może ile kosztuje strop piętra drewniany, łącznie z tymi wszystkim duperelami do niego, tzn śrubki, folie itp

kasjopek
14-01-2014, 00:18
Witam,
Stoje przed wyborem okien... Jakiej firmy wybralisci do swoich domków?

Z góry dzieki za odpowiedzi.
K

freckle
14-01-2014, 13:53
Dziękuję bardzo za podpowiedzi :) Myślałem, że betonowy będzie solidniejszy ale chyba nie ma co się pchać w koszta, zrobię tak jak w projekcie :)

Poza tym jest jeszcze jedno ogromne ZA drewnianym stropem...obciążenie :no:

Jeżeli wybierzesz betonowy to musisz sie liczyc ze wzmocnieniami na dole czyli slupami na srodku salonu i jadalni :(

My budujemy wersje IV i tez zastanawialismy sie nad betonowym stropem nad petrem ale kierownik budowy powiedział że sie pod tym nie podpisze bo na dole nie ma scian dzialowych i sam strop nad parterem nie utrzyma scian dzialowych na gorze i jeszcze stropu betonowego nad pietrem razem z dachem i dachowką. Tak wiec decyzja byla prosta i o niebo tansza :)

Powodzenia :yes:

freckle
14-01-2014, 13:58
projekt - 1230zł
materiały do budowy kanałów (z montażem) - 5000zł
no i jeszcze później rekuperator bo nie wybraliśmy ale myslimy o takim ok 5-6 tys

Juster powiedz czy to jest netto czy brutto?

kgbkoc
14-01-2014, 15:09
Ale przecież niektórzy mają betonowy na piętrze i chyba słupów nie robili na parterze. Coś nie tak

sylwia2106
14-01-2014, 15:23
Trzeba odpowiednio przerobić ten strop..u nas zostały pochowane podciągi wychodzi trochę więcej zbrojenia niż w projekcie,ale nic poza nie musiało myć dorabiane na dole czy na górze.

Juster
14-01-2014, 18:25
nie zgodzę się.. oczywiście strop betonowy jest duużo cięższy ale budynek jest bardzo bardzo mocno zbrojony.. u nas wykonawca powiedział że "może na nim helikopter lądować" :DDD

Juster
14-01-2014, 18:26
brutto na 8% :)


Juster powiedz czy to jest netto czy brutto?

kgbkoc
15-01-2014, 17:45
Czyli co kraj (znaczy kierownik) to obyczaj. My także zastanawiamy się nad betonowym stropem na piętrze, głównie z tego powodu, że jest go szybciej wykonać. Ponadto nie jestem pewna co do kosztów wykonania lekkiego stropu, jak policzy się wszystkie elementy plus robociznę. Czy to faktycznie taka duża oszczędność.
Może ktoś to policzył, dajcie znać.

fajna kobieta
15-01-2014, 18:56
U nas jest strop betonowy i nie ma żadnych słupów na środku salonu i czy gdziekolwiek! :o

freckle
15-01-2014, 20:45
nie zgodzę się.. oczywiście strop betonowy jest duużo cięższy ale budynek jest bardzo bardzo mocno zbrojony.. u nas wykonawca powiedział że "może na nim helikopter lądować" :DDD

Macie terive czy lany?

freckle
15-01-2014, 20:48
brutto na 8% :)

Juster a napisz mi jeszcze jaka instalacje wybraliście? Rury gietki, blacha nierdzewna 200 czy pod wylewki prostokatne sztywne z plastiku?
Pytam bo nam faceci w czterech roznych firmach obliczyli robote z materiałem na 10 tyś + rekuperator - NETTO!
I jaki wybraliście rekuperator?
Z góry dziekuje :)

Juster
15-01-2014, 20:49
terrive.. z drewnianym stropem na górze nie chodziło o oszczędności,,, nie było po prostu potrzeby lać tam betonu :)



Macie terive czy lany?

freckle
15-01-2014, 20:55
terrive.. z drewnianym stropem na górze nie chodziło o oszczędności,,, nie było po prostu potrzeby lać tam betonu :)

My mamy lany i moze dlatego nam tak powiedzial. Poza tym My sie dopiero zastanawialismy nad tym jak juz strop byl wylany wiec nie bylo mowy o dozbrojeniu i chyba dlatego sie obawial obciazenia.
Ale wyszlo super z drewnianym i nie zalujemy ;-)

Juster
16-01-2014, 18:34
czesc :) rekuperatora nie wybraliśmy jeszcze..nam proponowal rekup za 12tys.. przesada ludzie maja tansze i tez dobrze działają. Kanały wentylacyjne mamy takie niebieskie bardzo sztywne.. część zalana w wylewce..235536... część idzie po ścianach i będzie zasłonieta płyta GK.. miedzy rury dany wełne by wygłuszyć ewentualne szumy przepływu powietrza,, 235537 a część rur tych przechodzcych przez strop..(to chyba będą te kanały nawiewno wywiewne jest taka hmm stalowa.. średnica chyba mniejsza niż 200.. 235538 :)



Juster a napisz mi jeszcze jaka instalacje wybraliście? Rury gietki, blacha nierdzewna 200 czy pod wylewki prostokatne sztywne z plastiku?
Pytam bo nam faceci w czterech roznych firmach obliczyli robote z materiałem na 10 tyś + rekuperator - NETTO!
I jaki wybraliście rekuperator?
Z góry dziekuje :)

myszka_84
17-01-2014, 11:11
u nas wczoraj wreszcie został odpalony kocioł no i właśnie, czas w końcu zrobić strop na piętrem tzn. te 24cm wełny, stelaż, folia i płyty g-k. powiedzcie jakie to są koszty?

mam człowieka który krzyknął 40zł za m2, drugi 2 lata temu u znajomych robił za 30zł u nas ma być w niedzielę i się wypowiedzieć co do ceny. Jak to wyglądało u was?

no i poza kosztami robocizny ile wyszło mniej więcej za materiały?

Juster
17-01-2014, 14:54
w sensie ocieplenie dachu tak? bo po co folia nad stropem mdzy strychem a pietrem?



u nas wczoraj wreszcie został odpalony kocioł no i właśnie, czas w końcu zrobić strop na piętrem tzn. te 24cm wełny, stelaż, folia i płyty g-k. powiedzcie jakie to są koszty?

mam człowieka który krzyknął 40zł za m2, drugi 2 lata temu u znajomych robił za 30zł u nas ma być w niedzielę i się wypowiedzieć co do ceny. Jak to wyglądało u was?

no i poza kosztami robocizny ile wyszło mniej więcej za materiały?

myszka_84
17-01-2014, 16:23
w sensie ocieplenie dachu tak? bo po co folia nad stropem mdzy strychem a pietrem?

ocieplenie stropu, dachu i strychu na razie nie ruszamy, zrobimy wyłaz na strych i tyle, folia między wełną a karton gipsem, w końcu chodzi o zabezpieczenie wełny przed parą z pomieszczeń.

Juster
18-01-2014, 10:25
hmm musze spytac naszego wykonawcę czy tak robi :)
my mamy jeszcze te płyty osb do oczyszczenia ;/


ocieplenie stropu, dachu i strychu na razie nie ruszamy, zrobimy wyłaz na strych i tyle, folia między wełną a karton gipsem, w końcu chodzi o zabezpieczenie wełny przed parą z pomieszczeń.

ksiazka.ala
19-01-2014, 10:33
Witam wszystkich fanów projektu KASJOPEA :rolleyes: Zastanawiamy się z żoną czy nie zrezygnowac z wykuszu w salonie na rzecz większego pomieszczenia. Czy ktoś z Państwa rozważał również tę zmianę. pozdrawiam Jakub

thomi2
19-01-2014, 15:57
236135 nasza podłogóweczka w salonie

thomi2
19-01-2014, 15:59
236136 wyleweczki na piętrze

thomi2
19-01-2014, 16:05
Troszkę wolno idzie bo działam teraz tylko w weekendy. Aktualnie wieszamy kaloryfery i ocieplam strop na piętrze. Czekam na instalatora od pieca. Kocioł Buderus + zasobnik.

kgbkoc
19-01-2014, 20:40
Gratulacje, jaki masz kolor okien?

fajna kobieta
20-01-2014, 13:18
Witam wszystkich fanów projektu KASJOPEA :rolleyes: Zastanawiamy się z żoną czy nie zrezygnowac z wykuszu w salonie na rzecz większego pomieszczenia. Czy ktoś z Państwa rozważał również tę zmianę. pozdrawiam Jakub
Czy chodzi Tobie o ta szafę? My zrezygnowaliśmy i to była bardzo dobra decyzja;)

ksiazka.ala
20-01-2014, 20:33
Czy chodzi Tobie o ta szafę? My zrezygnowaliśmy i to była bardzo dobra decyzja;)

Bardzo dziękuje za odpowiedz wg. mnie lepiej miec większy salon niż ten mały tarasik.

Juster
20-01-2014, 21:07
fajne okna

236135 nasza podłogóweczka w salonie

Juster
20-01-2014, 21:10
chyba coś się nie dogadaliście.. co ma szafa do tarasu :)
my szafe zostawiliśmy bo trochę rozgranicza pomieszczenia u dzieli strefy nie ma takiej jednej hali. CO do tarasu.. fanie posiedzieć na tarasie.. a salon i tak jest w połączeniu z reszta powierzchni parteru spory :)



Bardzo dziękuje za odpowiedz wg. mnie lepiej miec większy salon niż ten mały tarasik.

Juster
20-01-2014, 21:11
Thomi my tez mamy buderusa.. póki co duży pozytyw. Kocioł i grzejniki będziemy instalować jakos w lutym.


Troszkę wolno idzie bo działam teraz tylko w weekendy. Aktualnie wieszamy kaloryfery i ocieplam strop na piętrze. Czekam na instalatora od pieca. Kocioł Buderus + zasobnik.

ksiazka.ala
21-01-2014, 21:21
chyba coś się nie dogadaliście.. co ma szafa do tarasu :)
my szafe zostawiliśmy bo trochę rozgranicza pomieszczenia u dzieli strefy nie ma takiej jednej hali. CO do tarasu.. fanie posiedzieć na tarasie.. a salon i tak jest w połączeniu z reszta powierzchni parteru spory :)

Też mi coś z tą szafą nie grało, ale mowie sobie może nowe określenie wykusza hahaha. :rolleyes: Planuje z niego jednak zrezygnować zostawić drzwi balkonowe i zrobić taras na zewnątrz pod daszkiem nie tak jak jest w projekcie pod balkonikiem. Będę miał przez to większy salon i większy taras. Co Państwo o tym sądzą ? Pozdrawiam Jakub ps. troszkę jest tych stron na forum i napisze uczciwie nie chce mi się wertować wszystkich dlatego mam szybkie pytanie ile wyszedł wam fundament robocizna + materiał

z góry dziękuje za odpowiedz

myszka_84
21-01-2014, 21:33
fundament robocizna z materiałem (z kanalizacją i chudziakiem oczywiście) 50.500zł

myszka_84
21-01-2014, 23:13
szybkie pytanie ile i jakiś profili do płyt g-k kupowaliście na strop na piętrem i garaż, kotłownię i biuro? ew. może ktoś jest mi w stanie powiedzieć ile orientacyjnie kosztowały te profile w sumie (chcę oszacować mniej więcej koszty)

fajna kobieta
22-01-2014, 10:49
No dokładnie.Chyba sie nie dogadalismy:lol2:Myślałam ze chodzi o ta szafę która jest w projekcie .Z szafy zrezygnowaliśmy .Salon tez mamy powiększony i zadaszony - zrobiliśmy dodatkowy taras na piętrze.Zdjęcia są kilka stron wcześniej.

Qcze
22-01-2014, 11:01
witam,
czas pochwalić się naszą wersją:)
mieszkamy od października 2013 w Jankach
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/826/pguv.jpg

Qcze
22-01-2014, 11:03
zdjęcia z września
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/703/rnis.jpg

Qcze
22-01-2014, 11:04
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/163/63ar.jpg

Qcze
22-01-2014, 11:05
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/202/92b8.jpg

Qcze
22-01-2014, 11:20
i jeszcze pytanie do tych którzy robili strop na piętrze z terriva-ile daliście ocieplenia na strop? ja dałem 10cm styropianu bo więcej by nie weszło i zalałem betonem. teraz przy odbiorze gość który robił mi ocenę energetyczną stwierdził że 10cm to mało i będą straty ciepła. nie mam oczywiście ocieplonego poddasza - tylko dachówka i folia...
to na to Wasz kierownik budowy??
dzięki

sylwia2106
22-01-2014, 14:23
Zrobiliśmy tak samo, tzn teriva 10cm styro i beton, nasz kierownik przed takim rozwiązaniem nic nie mówił, a do zakończenia budowy jeszcze mamy daleko. Czyli trzeba będzie docieplać żeby przeszło?

ksiazka.ala
22-01-2014, 16:13
No dokładnie.Chyba sie nie dogadalismy:lol2:Myślałam ze chodzi o ta szafę która jest w projekcie .Z szafy zrezygnowaliśmy .Salon tez mamy powiększony i zadaszony - zrobiliśmy dodatkowy taras na piętrze.Zdjęcia są kilka stron wcześniej.

Widziałem zdjęcia, pozostawię to bez długiego komentarza.

Coś cudownego

pozdrawiam

Qcze
22-01-2014, 16:53
Zrobiliśmy tak samo, tzn teriva 10cm styro i beton, nasz kierownik przed takim rozwiązaniem nic nie mówił, a do zakończenia budowy jeszcze mamy daleko. Czyli trzeba będzie docieplać żeby przeszło?

nie wiem co trzeba by było zrobić aby nie przeszło... musi po prostu być ta ocena aby ktoś mógł zarobić:)
akurat ten mój człowiek zrobił ocenę uwzględniając 15cm wełny na skosach-obiecałem że zrobię na wiosnę
no i zrobię

teriva też dużo daje bo tam są przecież te komory powietrzne
ale mam kilka stopni cieplej na dole niż na górze i szukam powodu.....

kgbkoc
23-01-2014, 09:19
Ja słyszałam, że obecnie daje się 20cm styropianu. Sama jestem ciekawa w temacie, bo mamy zamiar taki strop robić.

kgbkoc
23-01-2014, 09:24
A może ktoś ,kto ma lekki strop mógłby wypowiedzieć się odnośnie różnic temperatur między piętrami. Czy ktoś z Was ocieplał lekki strop pianką zamiast wełną. Jest droższe ale podobno szczelniejsze.

gzu7
23-01-2014, 10:21
Pytanie do elewacji. Ile wam policzyli wykonawcy?
U mnie wyszło ok 330m*m a to stąd, że nie odejmowali okien za wyjątkiem dużego narożnego i bramy garażowej. Sama obróbka takich okien jest ponoć na tyle droga, że licząc z osobna taką robotę wychodzi na to samo albo jeszcze drożej. W każdym razie koszt jest spory bo biorą z materiałem na gotowo 120 zł za m*m, stosują materiały z wyższej półki stro Austrotherm, tynk silikonowy Kabe, klej Euromix itd.
Piszcie jaki koszt ponieśliście za elewacje.

gzu7
23-01-2014, 11:32
800 zł za kubik? To chyba cena dla leśniczego.
Realne ceny za kubik to 1000-1200 zł i najlepiej zamawiać z ścinki zimowej.

skonieak
23-01-2014, 14:45
Też mi coś z tą szafą nie grało, ale mowie sobie może nowe określenie wykusza hahaha. :rolleyes: Planuje z niego jednak zrezygnować zostawić drzwi balkonowe i zrobić taras na zewnątrz pod daszkiem nie tak jak jest w projekcie pod balkonikiem. Będę miał przez to większy salon i większy taras. Co Państwo o tym sądzą ? Pozdrawiam Jakub ps. troszkę jest tych stron na forum i napisze uczciwie nie chce mi się wertować wszystkich dlatego mam szybkie pytanie ile wyszedł wam fundament robocizna + materiał

z góry dziękuje za odpowiedz


U nas fundament (robocizna + materiał) 45 tys.

thomi2
24-01-2014, 09:30
Złoty dąb firmy OKNOPLAST Platinum Evolution 2

thomi2
24-01-2014, 09:31
Gratulacje, jaki masz kolor okien?
złoty dąb z firmy OKNOPLAST.

thomi2
24-01-2014, 09:34
Thomi my tez mamy buderusa.. póki co duży pozytyw. Kocioł i grzejniki będziemy instalować jakos w lutym.
Ja myślę że u mnie też tak będzie z montażem kotła i grzejników. Jutro ma przyjechać niesłowny instalator z Buderusa. Zwodzi mnie już z dwa tygodnie.

thomi2
24-01-2014, 09:37
Doczekałem się wreszcie montażu drzwi i bramy Hormann.:yes:

kgbkoc
24-01-2014, 15:29
Thomi dzięki za info. Też chyba zdecydujemy się na ten model okien tylko okleina winchester, a bramę z Wiśniowskiego, mają w tym samym kolorze. Pozdr

Juster
24-01-2014, 15:46
nie ładnieeeeeeeeeee..

Ja myślę że u mnie też tak będzie z montażem kotła i grzejników. Jutro ma przyjechać niesłowny instalator z Buderusa. Zwodzi mnie już z dwa tygodnie.

Juster
24-01-2014, 15:46
20 cm na strop!??



Ja słyszałam, że obecnie daje się 20cm styropianu. Sama jestem ciekawa w temacie, bo mamy zamiar taki strop robić.

andzuk
25-01-2014, 14:49
Witam wszystkich,

zastanawiam się obecnie nad zakupem projektu Kasjopea 3.
Czy może jest ktoś kto budował/buduje ten dom w okolicach Warszawy i pozwoliłby na obejrzenie domu?
Jeżeli nie w środku to chociaż z zewnątrz.
Bardzo ułatwiłoby to podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu projektu :-)

Juster
25-01-2014, 21:42
No i niestety ... mróz wdarł się do garażu i tynki popękały... na szczęście tylko na jednej ścianie.. i o dziwo wewnętrznej..!:mad::(:confused:

fajna kobieta
28-01-2014, 18:22
Da sie poprawić .:p

Juster
28-01-2014, 21:10
nom trzeba będzie :)


Da sie poprawić .:p

Juster
01-02-2014, 19:46
Mrozy takie ze tylko siedzieć w domu... na forum Muratora.. a tu cisza.. :) co jest z Wami? :)


nom trzeba będzie :)

freckle
02-02-2014, 18:33
czesc :) rekuperatora nie wybraliśmy jeszcze..nam proponowal rekup za 12tys.. przesada ludzie maja tansze i tez dobrze działają. Kanały wentylacyjne mamy takie niebieskie bardzo sztywne.. część zalana w wylewce..235536... część idzie po ścianach i będzie zasłonieta płyta GK.. miedzy rury dany wełne by wygłuszyć ewentualne szumy przepływu powietrza,, 235537 a część rur tych przechodzcych przez strop..(to chyba będą te kanały nawiewno wywiewne jest taka hmm stalowa.. średnica chyba mniejsza niż 200.. 235538 :)


Dzieki Juster za odpowiedź.

Już wszystko jasne. Ekipa zamówiona i rekuperator też. Dziekuje za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie... Pamietasz ile placiliscie za instalacje pradu tzn za robote i za materiał osobno jeżeli pamietasz?

Pytam bo znowu trzy ekipy i zupelnie rozbiezne ceny podają a okna jutro montują i można bedzie wchodzic z pradem :) ...nareszcie :)

Dzieki

thomi2
02-02-2014, 19:49
Thomi dzięki za info. Też chyba zdecydujemy się na ten model okien tylko okleina winchester, a bramę z Wiśniowskiego, mają w tym samym kolorze. Pozdr
Tak mają w tym samym kolorze, ale sporo się różni.
długo przerabialiśmy ten temat, a okna też mamy winchester :bye:

thomi2
02-02-2014, 19:53
Kolor pomylił mi się z Hormannem, Hormann złoty dąb. Okna winchester.:no:

Juster
02-02-2014, 21:46
Oj nie pamiętam ile wyszło za tem prad.. musiałabym pogrzebac w notatkach.
i u p.Malinowskiego zamowiliscie rekuperator? który??

Dzieki Juster za odpowiedź.

Już wszystko jasne. Ekipa zamówiona i rekuperator też. Dziekuje za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie... Pamietasz ile placiliscie za instalacje pradu tzn za robote i za materiał osobno jeżeli pamietasz?

Pytam bo znowu trzy ekipy i zupelnie rozbiezne ceny podają a okna jutro montują i można bedzie wchodzic z pradem :) ...nareszcie :)

Dzieki

fajna kobieta
03-02-2014, 20:48
Mrozy takie ze tylko siedzieć w domu... na forum Muratora.. a tu cisza.. :) co jest z Wami? :)
U mnie nuda...Sufity i ściany mam skończone od przyszłego tygodnia wchodzą kafelkarze.Efekt oczywiście zaprezentuje.:pOgolnie szaro buro i ponuro ....

kgbkoc
05-02-2014, 19:39
Ożywiając trochę forum, napiszcie jakie kominki macie lub robicie, z jakim wkładem itd.

fajna kobieta
06-02-2014, 15:08
My robimy Spartherm Varia

kgbkoc
07-02-2014, 17:39
Też zastanawiam się nad tym modelem, ale biorę również pod uwagę spartherm arte 80- 3 szyby.

fajna kobieta
09-02-2014, 18:48
Ładny.:yes:

Juster
09-02-2014, 21:25
bardzo dobry temat.. :)

Ożywiając trochę forum, napiszcie jakie kominki macie lub robicie, z jakim wkładem itd.

kgbkoc
10-02-2014, 19:38
A zastanawialiście się może nad inną lokalizacją dla kominka, np pomiędzy oknem balkonowym a witryną, lub na ścianie prawie vis a vis schodów, tej obok drugich dużych drzwi balkonowych salonu? Wydaje mi się, że w salonie przy tych drzwiach do gabinetu kominek ginie.

gzu7
11-02-2014, 09:17
Czy może ktoś podać koszt podbitki z PCV? Interesuje mnie ilość metrów kw ponoć ok 75 (mi wychodzi 60) i koszt sumaryczny: podbitka+szkielet drewniany+robocizna

fajna kobieta
11-02-2014, 10:38
A zastanawialiście się może nad inną lokalizacją dla kominka, np pomiędzy oknem balkonowym a witryną, lub na ścianie prawie vis a vis schodów, tej obok drugich dużych drzwi balkonowych salonu? Wydaje mi się, że w salonie przy tych drzwiach do gabinetu kominek ginie.
U mnie nie ginie bo nie mam drzwi do gabinetu.W ogóle nie mam gabinetu.:p

Juster
11-02-2014, 17:51
dlatego ja robie drzwi ukryte.. by za dużo się nie działo na ścianie na której będzie też TV :)



A zastanawialiście się może nad inną lokalizacją dla kominka, np pomiędzy oknem balkonowym a witryną, lub na ścianie prawie vis a vis schodów, tej obok drugich dużych drzwi balkonowych salonu? Wydaje mi się, że w salonie przy tych drzwiach do gabinetu kominek ginie.

kgbkoc
11-02-2014, 19:18
My także robimy te drzwi zlicowane ze ścianą, którą chcemy całą wykończyć w drewnie. Mamy już wycenę- kosztują 3 tys.
Inną opcją są drzwi, których futryna jest w jednej całości z elementem wykończenia ściany- tzn drewna i po prostu jej nie widać- cena tych drzwi jest podobna. Ja zastanawiam się nad umieszczeniem kominka na ścianie prawie naprzeciwko schodów, zianstalowaniem tv na ścianie ze schodami, w miejscu, gdzie w projekcie jest kominek. Wówczas pod ścianą z drzwiami do gabinetu i pomiędzy witryną a drzwiami balkonowymi możnaby postawić komplet wypoczynkowy.

freckle
11-02-2014, 19:39
Zdecydowaliśmy sie na lokalna firme z Naszego miasta "Norwent". Dzisiaj zaczeli i jak narazie wierca dziury w płycie i rozkladaja rury. Sam rekuperator jeszcze nie kupiony...brak decyzji ktory. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie finansowo i ile ten prad ma zamiar rzeczywiscie kosztowac.




Oj nie pamiętam ile wyszło za tem prad.. musiałabym pogrzebac w notatkach.
i u p.Malinowskiego zamowiliscie rekuperator? który??

fajna kobieta
11-02-2014, 19:41
Dlatego my od początku wiedzieliśmy ze nie będziemy tam mieli gabinetu- zbyt mała jest ta ściana na tv i na drzwi jeszcze.:bash:

Juster
11-02-2014, 22:00
o a dasz namiar na firme co Wam te drzwi będzie robic?
:stirthepot:
My także robimy te drzwi zlicowane ze ścianą, którą chcemy całą wykończyć w drewnie. Mamy już wycenę- kosztują 3 tys.
Inną opcją są drzwi, których futryna jest w jednej całości z elementem wykończenia ściany- tzn drewna i po prostu jej nie widać- cena tych drzwi jest podobna. Ja zastanawiam się nad umieszczeniem kominka na ścianie prawie naprzeciwko schodów, zianstalowaniem tv na ścianie ze schodami, w miejscu, gdzie w projekcie jest kominek. Wówczas pod ścianą z drzwiami do gabinetu i pomiędzy witryną a drzwiami balkonowymi możnaby postawić komplet wypoczynkowy.

Juster
11-02-2014, 22:01
mam prośbę.... czy może ktoś z Was polecić sklep z parapetami wewnętrznymi z konglomeratu w okolicach Wwy? będę wdzieczna za namiary


pozdrawiam

kgbkoc
12-02-2014, 19:54
Drzwi Moric z Czyżowic. Widziałam w salonie w Toruniu ich drzwi ,są bardzo eleganckie.

kasjopek
12-02-2014, 22:01
mam prośbę.... czy może ktoś z Was polecić sklep z parapetami wewnętrznymi z konglomeratu w okolicach Wwy? będę wdzieczna za namiary


pozdrawiam

Ja osobiscie nie korzystałem ale na forum grodzisko- nadarzyńskim znalazłem jakiś czas temu takie info:


My interesowaliśmy się parapetami z konglomeratu i chyba najtaniej miała firma DABI z Pruszkowa, ostatecznie wybraliśmy drewniane też od nich. Watro sprawdzić bo ceny maja nie do pobicia. tak samo drzwi i okna tez mają w dobrej cenie.
Polecam

Możesz sprawdzić i dać znać :)

kasjopek
12-02-2014, 23:24
Pamiętacie ile wyniosła Was elewacja w rozbicu na robociznę i materiały ? No i oczywiście jakie materiały...

Z góry dzięki za info

Juster
13-02-2014, 21:22
o dzięki dzięki :)

dam znac


Ja osobiscie nie korzystałem ale na forum grodzisko- nadarzyńskim znalazłem jakiś czas temu takie info:



Możesz sprawdzić i dać znać :)

Qcze
16-02-2014, 13:50
Pamiętacie ile wyniosła Was elewacja w rozbicu na robociznę i materiały ? No i oczywiście jakie materiały...

Z góry dzięki za info

110zł/m z robocizną, materiał styropian Knauf 20cm

kgbkoc
18-02-2014, 20:21
A ile jest mniej więcej powierzchni elewacji?

lech.a
18-02-2014, 21:31
Szybkie pytanie dotyczące Kasjopei 3.

Jakie stosowaliście podejście w przypadku schodów tarasu - fundament pod schody był traktowany jako część poziomu 0, czy też realizowany po zakończeniu SSO? Dzięki za wszelkie podpowiedzi!

Juster
19-02-2014, 19:44
u nas taras był wylewany razem z chudziakiem.. od razu




Szybkie pytanie dotyczące Kasjopei 3.

Jakie stosowaliście podejście w przypadku schodów tarasu - fundament pod schody był traktowany jako część poziomu 0, czy też realizowany po zakończeniu SSO? Dzięki za wszelkie podpowiedzi!

thomi2
19-02-2014, 20:52
Ja mam zamiar kupić kominek Lechma narożny.

fajna kobieta
20-02-2014, 11:18
Na ich stronie z tego co widze to narożne są jedynie z płaszczem wodnym:sick:Ogólnie fajne.

kasjopek
20-02-2014, 13:58
A ile jest mniej więcej powierzchni elewacji?
Podpinam sie pod pytanie. Nikt kto już zrobił nie wie?

kasjopek
20-02-2014, 14:52
Juster, thomi2 jaki macie model pieca Buderusa?

thomi2
21-02-2014, 12:05
ja mam gb 72

thomi2
21-02-2014, 12:07
[QUOTE=Juster;6363109]mam prośbę.... czy może ktoś z Was polecić sklep z parapetami wewnętrznymi z konglomeratu w okolicach Wwy? będę wdzieczna za namiary


pozdrawiam[/QU
Juster ja mam człowieka co robi te parapety i wysyła po całej Polsce. sprawdzony i dobra cena.

thomi2
21-02-2014, 12:16
244261 i jak się podoba?

julkawwy
21-02-2014, 16:01
Hej. Mam pytanie o schowek pod schodami.
Jak go urządziliście? Jest tam dużo miejsca? Zastanawiamy się z mężem jak to wygląda.
Macie jakieś fotki?

Będę wdzięczna za jakieś info:)
Pozdrawiam
julkawwy

Juster
21-02-2014, 19:20
O Thomi2.. dobrze wiedzieć, u nas miał montować tynkarz. Hmm podeślij namiar to zadzwonię .. jutro jedziemy do poleconego na forum Dabi w Pruszkowie.. dam znac :)



[QUOTE=Juster;6363109]mam prośbę.... czy może ktoś z Was polecić sklep z parapetami wewnętrznymi z konglomeratu w okolicach Wwy? będę wdzieczna za namiary


pozdrawiam[/QU
Juster ja mam człowieka co robi te parapety i wysyła po całej Polsce. sprawdzony i dobra cena.

Juster
21-02-2014, 19:25
Julkawwy my go powiekszylismy, bo mamy tez wneke pod samymi schodami, projekt tego nie uwzględniał.. 244301 Ja planuje półki na wprost od wejścia a pod schodami póki co mam patent na takie jakby szafki cargo.. chce by wyjezdzały półki/kosze czy cos takiego żeby nie trzeba się tam było schylać zobaczymy jak wyjdzie :)



Hej. Mam pytanie o schowek pod schodami.
Jak go urządziliście? Jest tam dużo miejsca? Zastanawiamy się z mężem jak to wygląda.
Macie jakieś fotki?

Będę wdzięczna za jakieś info:)
Pozdrawiam
julkawwy

Juster
21-02-2014, 19:31
Juster, thomi2 jaki macie model pieca Buderusa?

a ja niestety nie mogę znaleźć ;(

Juster
21-02-2014, 19:33
no bardzo fajnie co to za dachówkaa? bardzo ładna

244261 i jak się podoba?

freckle
22-02-2014, 17:03
A u Nas jest tak... :)

244429244430244431244432244433

:)

Juster
22-02-2014, 18:46
Thomi2 byliśmy dziś w Dabi w Pruszkowie obejrzeć parapety, obsługa miła i pomocna, wybór parapetów spory.. z kamienia montują szybko.. z konglomeratu który chcemy do 2 tyg.. we wt przyjezdzaja do nas na pomiar. Mają też spory wybór drzwi także może i na nie się zdecydujemy.. zobaczymy jaka będzie wycena.. generalnie wrażenie pozytywne :)


O Thomi2.. dobrze wiedzieć, u nas miał montować tynkarz. Hmm podeślij namiar to zadzwonię .. jutro jedziemy do poleconego na forum Dabi w Pruszkowie.. dam znac :)


[QUOTE=thomi2;6377908]

Juster
22-02-2014, 18:48
bardzo fajnie, łądne to duże okno na klatce schodowej :)


A u Nas jest tak... :) ..ps. no i piękna pogoda :)

244429244430244431244432244433

:)

donabk
23-02-2014, 18:47
projekt - 1230zł
materiały do budowy kanałów (z montażem) - 5000zł
no i jeszcze później rekuperator bo nie wybraliśmy ale myslimy o takim ok 5-6 tys

Witam serdecznie!
Czy mogę prosić o przesłanie kontaktu do firmy która wykonywała projekt i do tej która wykonywała kanały (czy to gdzieś z okolic Wawy?)
Z góry dziękuję.

Juster
23-02-2014, 21:38
proszę
http://wentylacja.intermach.pl/kontakt - p.Andrzej Malinowski - tak to jest wwa



Witam serdecznie!
Czy mogę prosić o przesłanie kontaktu do firmy która wykonywała projekt i do tej która wykonywała kanały (czy to gdzieś z okolic Wawy?)
Z góry dziękuję.

donabk
24-02-2014, 21:10
proszę
http://wentylacja.intermach.pl/kontakt - p.Andrzej Malinowski - tak to jest wwa

Serdecznie dziękuję.

donabk
24-02-2014, 22:19
Witam!
Mam pytanie odnośnie elektryki. Czy poza punktami elektrycznymi naniesionymi w projekcie, robiliście jakieś dodatkowe (pewnie tak :-) i w jakich miejscach?
Pozdrawiam.

fajna kobieta
25-02-2014, 14:43
Oj no wiesz...z tymi punktami to każdemu wedle potrzeb.:)Kazdy wie mniej wiecej co gdzie będzie i tak planuje punkty elektryczne.W ogóle nie trzymalismy sie punktów z projektu tylko robiliśmy tam gdzie uważaliśmy ze bedą potrzebne.

donabk
25-02-2014, 19:57
Hmm... No własnie, problem w tym, że na etapie ścian z czerwonego Porothermu :) trudno sobie dokładnie wyobrazić co gdzie bedzie :)

fajna kobieta
25-02-2014, 20:53
To chociaż mniej wiecej spróbuj sobie wyobrazic co gdzie ...Lepiej wiecej niż mniej.:p

Juster
26-02-2014, 10:47
dokładnie my tak samo, w ogole nie patrzyliśmy na projekt.. i chyba nieco przesadzilismy :DDD




Oj no wiesz...z tymi punktami to każdemu wedle potrzeb.:)Kazdy wie mniej wiecej co gdzie będzie i tak planuje punkty elektryczne.W ogóle nie trzymalismy sie punktów z projektu tylko robiliśmy tam gdzie uważaliśmy ze bedą potrzebne.

Juster
26-02-2014, 10:48
:) eee tam, wyorazasz sobie pomieszczenie co gdzie będzie stało i od razu wiesz :D


Hmm... No własnie, problem w tym, że na etapie ścian z czerwonego Porothermu :) trudno sobie dokładnie wyobrazić co gdzie bedzie :)

marmolada
26-02-2014, 18:55
Witam, właśnie jesteśmy na etapie ustalania ceny za instalacje wod kan, elektryczne, grzewcze , czy możecie napisać jakiego rzędu kwotę płaciliście za to tzn. instalację centralnego ogrzewania tj, podłączenie wszystkich grzejników ,kotła , wkładu kominowego ,wykonanie ogrzewania podłogowego
a także na wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej i instalację gazową w ziemi z rur PE bo jakoś mi dużo wychodzi, ale może tylko mi się zdaje.
:rolleyes:

kgbkoc
26-02-2014, 20:09
Nam przy metrażu 220m w Viessmanie ogrzewanie gazowe z podłogówką wyceniono na 52 tys. Bez podłączenia do skrzynki gazowej, pompa ciepła 66 tys+ 21 tys. podłogówka.

kgbkoc
26-02-2014, 20:13
Cena elektryki zależy od tego co chcesz mieć. Centralny odkurzacz Beam - 3800. Wpięcie się do skrzynki gazowej 3-4 tys.

thomi2
03-03-2014, 08:59
no bardzo fajnie co to za dachówkaa? bardzo ładna Roben kolor jesienny liść

thomi2
03-03-2014, 09:08
245902 Kotłownia prawie gotowa, choć jeszcze sterowanie ręczne. Niebawem pojawi się cała elektronika i mnóstwo modułów. :lol2:

julkawwy
05-03-2014, 16:09
Julkawwy my go powiekszylismy, bo mamy tez wneke pod samymi schodami, projekt tego nie uwzględniał.. 244301 Ja planuje półki na wprost od wejścia a pod schodami póki co mam patent na takie jakby szafki cargo.. chce by wyjezdzały półki/kosze czy cos takiego żeby nie trzeba się tam było schylać zobaczymy jak wyjdzie :)

Dziękuję Juster! Przydatne informacje :)

Juster
05-03-2014, 23:37
:) to forum jest genialne :) sama bardzo dużo pożytecznych informacji pozyskałam :)


Dziękuję Juster! Przydatne informacje :)

Juster
05-03-2014, 23:37
Thomi no pięknie.. :) gratulacje.. my tez za tydz łapiemy hydraulika by montował i u nas :)


245902 Kotłownia prawie gotowa, choć jeszcze sterowanie ręczne. Niebawem pojawi się cała elektronika i mnóstwo modułów. :lol2:

Juster
05-03-2014, 23:40
Thomi.. zamowilismy te parapety w Dabi... cena o połowę niższa !!! niż tam gdzie do tej pory się dowiadywaliśmy!!! także dziekuje za namiar.. firma naprawdę sensowna, obsługa sprawna, solidna słowna i sympatyczna.. jak dobrze pojdzie do końca to zamówimy tam i drzwi wewnętrzne :)

Thomi2 byliśmy dziś w Dabi w Pruszkowie obejrzeć parapety, obsługa miła i pomocna, wybór parapetów spory.. z kamienia montują szybko.. z konglomeratu który chcemy do 2 tyg.. we wt przyjezdzaja do nas na pomiar. Mają też spory wybór drzwi także może i na nie się zdecydujemy.. zobaczymy jaka będzie wycena.. generalnie wrażenie pozytywne :)

[QUOTE=Juster;6378516]O Thomi2.. dobrze wiedzieć, u nas miał montować tynkarz. Hmm podeślij namiar to zadzwonię .. jutro jedziemy do poleconego na forum Dabi w Pruszkowie.. dam znac :)

thomi2
06-03-2014, 14:33
Thomi.. zamowilismy te parapety w Dabi... cena o połowę niższa !!! niż tam gdzie do tej pory się dowiadywaliśmy!!! także dziekuje za namiar.. firma naprawdę sensowna, obsługa sprawna, solidna słowna i sympatyczna.. jak dobrze pojdzie do końca to zamówimy tam i drzwi wewnętrzne :)
[QUOTE=Juster;6379608]Thomi2 byliśmy dziś w Dabi w Pruszkowie obejrzeć parapety, obsługa miła i pomocna, wybór parapetów spory.. z kamienia montują szybko.. z konglomeratu który chcemy do 2 tyg.. we wt przyjezdzaja do nas na pomiar. Mają też spory wybór drzwi także może i na nie się zdecydujemy.. zobaczymy jaka będzie wycena.. generalnie wrażenie pozytywne :)
O.K! Juster życzę powodzonka

kgbkoc
06-03-2014, 22:32
U nas po zimowym letargu rozpoczęliśmy budowę. Niestety jesienią nie zdążyliśmy, ale oto 4.03.2014 wbito u nas pierwszą łopatę!!!! Dzięki forum zmieniliśmy wiele rzeczy w projekcie, czy słusznie- czas pokaże.

Juster
06-03-2014, 22:57
powodzenia! :)

U nas po zimowym letargu rozpoczęliśmy budowę. Niestety jesienią nie zdążyliśmy, ale oto 4.03.2014 wbito u nas pierwszą łopatę!!!! Dzięki forum zmieniliśmy wiele rzeczy w projekcie, czy słusznie- czas pokaże.

thomi2
07-03-2014, 08:22
Firma która ma w dobrej cenie parapety, blaty ogólnie wszystko z kamienia
Fhu Ju-Mar Marek Wójcik
Wiejska 15
95-200 Pabianice
tel. 42 211 07 25

volten
09-03-2014, 08:23
Ksiut , czy mógłbyś wytłumaczyć w jaki sposób udało się wykonać przejście do pokoju na parterze pod schodami skoro jest tam ok 150 cm pod spocznikiem ? Jestem tuz przed zakupem tego projektu i szukam rozwiązania jak przenieść drzwi z salonu do tego pokoju. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Eveline
10-03-2014, 08:06
Wydaje mi się, że u Ksiuta drzwi sa własnie na spoczniku, ale może się mylę.

Wiosna przyszła, to czas powoli wybierać okna ;)

kgbkoc
10-03-2014, 20:15
NAdszedł ten moment, gdzie i ja mogę pochwalić się jakimiś zdjęciami.
A więc:wiggle:

sylwia2106
11-03-2014, 09:38
Powodzenia! I niech się mury pną do góry :)

fajna kobieta
12-03-2014, 12:25
Wytrwałości i duuuuuzo kasy życzę.:p

kgbkoc
12-03-2014, 16:17
Oj tak, myślałam, że jak będą kopać fundamenty do jakiś skarb się znajdzie, a tu niestety trzeba tyrać.
Co prawda nie załapaliśmy się już na ulgę budowlaną, ale porównując ceny za materiały z zeszłego sezonu, to obecnie są tańsze.
Mam nadzieję, że jakoś się uda.

Yesko
12-03-2014, 21:04
Na zdjęciach widać raczej grunt piaszczysty ale gdyby nie to może warto na tym etapie pomyśleć o drenażu wokoło budynku, o ile jest gdzie odprowadzić grawitacyjnie wodę, ewentualnie odpompować. Jeżeli wsiąka w grunt to nie ma potrzeby.
Życzę wytrwałości, worka pieniędzy i szczęścia do fachowców!

kgbkoc
14-03-2014, 16:36
Będziemy zakładać rury drenażowe, bo po co ma się woda lać pod mury.

karmenka
17-03-2014, 13:54
Witam,
mam pytanie czy przez fundament "wpuszczaliście" wodę, prąd, gaz?.
Wodę z wodociągu mam dociągniętą do miejsca gdzie będzie kotłownia, wykonawca powiedział, że jak majster będzie fundament czy wykop robił to on przyjedzie i podciągnie w fundament wodę i zastanawiam się czy prąd i gaz też tak robić?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

rmickey
17-03-2014, 15:28
245902 Kotłownia prawie gotowa, choć jeszcze sterowanie ręczne. Niebawem pojawi się cała elektronika i mnóstwo modułów. :lol2:

thomi2 jaki to model kotła i jaki masz zasobnik cwu? Widzę, że masz dwie grupy pompowe. Jedna do podłogówki, druga do grzejników?
Jeżeli możesz podać na ile wycenili Ci kotłownie (sprzęt + robocizna) to byłbym wdzięczny. Jestem właśnie na etapie kotłowni.

Yesko
17-03-2014, 19:31
Witam,
mam pytanie czy przez fundament "wpuszczaliście" wodę, prąd, gaz?.
Wodę z wodociągu mam dociągniętą do miejsca gdzie będzie kotłownia, wykonawca powiedział, że jak majster będzie fundament czy wykop robił to on przyjedzie i podciągnie w fundament wodę i zastanawiam się czy prąd i gaz też tak robić?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Co do gazu to nie wiem ale woda zależnie od regionów jest wkopywana np u mnie poniżej 1,4m, przechodzi pod ławą i była wypuszczona pionowo w górę do miejsca, w którym planowany był główny zawór, później hydraulik to już "poubierał" w zawory i obudował skrzynką natynkową.
Dobrze jest zrobić odprowadzenie kanalizacji sanitarnych i wyprowadzenie poza budynek.
Drenaż wokoło budynku, bedanarka jeżeli planuje się piorunochron, choć to można potem w zależności od gruntu zastąpić szpilkami.
Przyłącze energetyczne, pomimo że wprowadziłem rurę, elektrycy i tak zrobili po swojemu.
Na poziomie fundamentów można też zrobić rury osłonowe (kąty załamania nie większe niż 45st.) z np z kanalizacyjnych fi 150 i wprowadzić je do kotłowni - jeżeli planujemy pompę ciepła.

kgbkoc
18-03-2014, 08:37
U nas woda i pompa ciepła idą pod ławą, na prąd zostawiliśmy przelotki w fundamencie tuż nad ławą. Tak samo zostawiliśmy przelotki do wyjścia prądu od frontu, ogrodu i do wody do podlewania w ogrodzie.

skonieak
18-03-2014, 17:02
244261 i jak się podoba?


Bardzo się podoba, a szczególnie kolor stolarki okiennej:p mogę wiedzieć co to za firma i kolor?

freckle
18-03-2014, 20:25
Mam pytanie do wszystkich budujących projekt kasjopea...czy macie garaz, kotlownie, dolne wc i schowek poziom niżej niż reszte domu????

Yesko
18-03-2014, 20:44
garaż i kotłownia o 1 stopień niżej
dolne wc i schowek pod schodami na poziomie reszty domu

fajna kobieta
18-03-2014, 20:48
U mnie garaż stopień niżej a kotłownia stopień wyżej.:pWc i schowek na tym samym poziomie co parter.

myszka_84
18-03-2014, 20:56
nie, tylko garaż i kotłownia są niżej reszta na poziomie salonu

rmickey
19-03-2014, 08:13
U mnie tylko garaż jest niżej.

karmenka
19-03-2014, 09:35
Dziękuję za odpowiedź.
kgbkoc również Tobie dziękuję za odpowiedź.
Czy jak planujemy w ogrodzie zakopać "pojemniki" na wodę z deszczówki to powinno się robić drenaż wokół budynku? U nas ziemia jest gliniasta.
Ogrzewanie będziemy mieć gazowe no chyba, że Putin kurek zakręci.
Dzięki za podpowiedź z tym piorunochronem.

fajna kobieta
19-03-2014, 12:16
Powinno powinno.U nas tez teren gliniasty.:yes:

Juster
19-03-2014, 17:58
tylko schowek.. jeden stopien.



Mam pytanie do wszystkich budujących projekt kasjopea...czy macie garaz, kotlownie, dolne wc i schowek poziom niżej niż reszte domu????

freckle
19-03-2014, 19:03
Dziekuje wszystkim za odpowiedz,teraz wiem ze nie tylko my mamy rozne poziomy.
Zastanawiam sie jak to jest mozliwe ze czesc z Nas ma tylko garaz i kotlownie nizej a czesc garaz, kotlownie,schowek i wc tak ja My?
Zastanawiam sie rowniez co teraz z tym zrobic...chyba musimy jakos wyrownac poziom chociaz w wc na dole bo wc ze schodkiem mija sie z celem. W schowku i garazu stopien nie jest problemem ale w wc jest chyba duzym.
Czy ktos to wyrownywal? Jezeli tak to jak? Bo my juz jestesmy po instalacjach i w trakcie tynków.

freckle
19-03-2014, 19:40
Temat kominków umarł...może ktoś już coś kupił? Zamontował? Ma jakieś doświadczenie?
Dopiero padły trzy propozycje kominków: dwa Spartherm i jeden Lechma.
Nie ma wielu fajnych kominków narożnych w dobrej cenie. Spartherm piekny ale cena zabójcza...jak dla Mnie ;)
Wypowiedzcie sie o kominkach szerzej :)

fajna kobieta
20-03-2014, 09:21
Wsród moich znajomych popularny jest jeszcze wkład Arysto.Nie wiem jak z jakością ale wizualnie daleko mu do Spartherma.No ale cena tez inna....:sick:

kgbkoc
21-03-2014, 16:47
Co do poziomu, to u nas wszystko będzie na jednym poziomie. Odnośnie kominka, to żaden inny prócz Sartherm tak mi się nie podoba. Nawet jak zabraknie nam kasy, to wolę trochę odczekać ale mieć właśnie taki. A ja mam pytanie odnośnie stropu na piętrze. Czy robił ktoś z Was strop lekki wypełniony pianką poliuretanową, tzw natryskowy?

fajna kobieta
21-03-2014, 18:30
No Spartherm robi wrażenie...:rolleyes:Zwłaszcza cenowe. ten mój 14 tys.Masakra.:mad:

kgbkoc
21-03-2014, 20:11
Nam wyceniono kominek wraz z montażem i zabudową, ale bez kamienia na 19 tys. , będę się targować i tupać nóżkami, że ma być właśnie ten. Inna sprawa ile razy będzie w nim palone....

fajna kobieta
21-03-2014, 21:32
No to tak jak u mnie.Tyle samo.Zejsc z ceny można jedynie jak sie kamień kupi samemu gdzieś taniej.;)Ja tez nie zrezygnuje ze Sparthermu.

freckle
22-03-2014, 16:04
Wsród moich znajomych popularny jest jeszcze wkład Arysto.Nie wiem jak z jakością ale wizualnie daleko mu do Spartherma.No ale cena tez inna....:sick:

Dzieki, popatrze na ich stronie :)

jacek.kato
23-03-2014, 18:24
No Spartherm robi wrażenie...:rolleyes:Zwłaszcza cenowe. ten mój 14 tys.Masakra.:mad:

A o jakim modelu Spartherm mówicie? Też niedługo będziemy musieli zabierać się za jakiś wybór i wycenę.

freckle
23-03-2014, 18:40
A o jakim modelu Spartherm mówicie? Też niedługo będziemy musieli zabierać się za jakiś wybór i wycenę.

Chyba Varia ;)

jacek.kato
23-03-2014, 19:07
Chyba Varia ;)

Już widzę dzięki :) Muszę podjechać gdzieś żeby zobaczyć go na żywo :)

kgbkoc
23-03-2014, 20:47
Spartherm Arte 80 3S

kgbkoc
23-03-2014, 20:50
Czy robił ktoś z Was lub ma zamiar zrobić lekki strop piętra z pianki poliuretanowej ( metodą natryskową)?

jacek.kato
23-03-2014, 21:16
Czy robił ktoś z Was lub ma zamiar zrobić lekki strop piętra z pianki poliuretanowej ( metodą natryskową)?

u nas klasycznie wełna

fajna kobieta
24-03-2014, 11:40
Spartherm Varia 2L / 2R. 100 h :rolleyes:

kgbkoc
25-03-2014, 08:08
Witam!
Mam prośbę, nie mogę znaleźć na forum (a było już o tym pisane) zdjęć takich rur wyprowadzających od okapu nad kuchnią. Chciałabym zrobić kuchenkę na bocznej ścianie, gdzie jest okno i zastanawiam się jaką wentylację zrobić. Komin wentylacyjny mam po drugiej stronie.

myszka_84
25-03-2014, 08:27
czy chodziło o to? http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126914-projekt-KASJOPEA-pracownia-MG-PROJEKT&p=6006805&viewfull=1#post6006805

kgbkoc
25-03-2014, 17:02
Wielkie dzięki, dokładnie o ten wątek mi chodziło. Nie ma to jak pomoc forumowiczów.

jolcik
25-03-2014, 20:01
Czy robił ktoś z Was lub ma zamiar zrobić lekki strop piętra z pianki poliuretanowej ( metodą natryskową)?

Tak, my robiliśmy

thomi2
26-03-2014, 07:28
Okna kolor winchester z Okno Plast.
Bardzo się podoba, a szczególnie kolor stolarki okiennej:p mogę wiedzieć co to za firma i kolor?

kgbkoc
26-03-2014, 09:33
A jaki to jest koszt i czy jesteście zadowoleni?
Którą piankę wybraliście?

skonieak
27-03-2014, 14:52
Jesteśmy na etapie wyboru okien oraz firmy, stąd moje pytanie, czy mogłabym się dowiedzieć ile płaciliście Państwo za okna, z góry dziękuję za odpowiedź:)

fajna kobieta
27-03-2014, 20:52
Pytanie kompletnie nie na miejscu.Przeciez to zależy jakie okna? .To tak jakbyś zapytał ile płaciliście za swój samochód bo jestem na etapie wybierania.:P

skonieak
27-03-2014, 21:39
Fajna Kobieto, uważam, że pytanie na miejscu i sensowne. Oczywiście, że wiele czynników ma wpływ na koszt, chciałam tylko poznać widełki cenowe. I wystarczyło napisać, że kilkanaście stron wcześniej już o tym pisałaś i nie chcesz się powtarzać:P Dziękuję za pomoc;)






A my za okna firmy M&S pakiet trzyszybowy zaplacilismy 23tys.W tej samej firmie zamawialismy rowniez rolety i brame garazowa wiec podobno to jest cena za pakiet wiec z rabatem.Z okien na klatce schodowej w ogole zrezygnowalismy.

Eveline
27-03-2014, 21:44
Aniu, to jesteśmy na tym samym etapie ;)
Jak coś, to dzwoń. Rozeznanie na naszym terenie mam ;)

skonieak
28-03-2014, 08:57
Aniu, to jesteśmy na tym samym etapie ;)
Jak coś, to dzwoń. Rozeznanie na naszym terenie mam ;)


Ok, dzięki serdeczne, na pewno się odezwę :yes:

jacek.kato
28-03-2014, 15:23
Widełki cenowe mają dość duży rozrzut ponieważ wybór też jest bardzo duży także możesz kupić i za 10 tys. i za 100 tys. W zasadzie moim zdaniem możesz kupić naprawdę porządne okna za ok. 15-20 tys. zł. Oczywiście nie będą to okna super pasywne ale będą ok.


Fajna Kobieto, uważam, że pytanie na miejscu i sensowne. Oczywiście, że wiele czynników ma wpływ na koszt, chciałam tylko poznać widełki cenowe. I wystarczyło napisać, że kilkanaście stron wcześniej już o tym pisałaś i nie chcesz się powtarzać:P Dziękuję za pomoc;)

fajna kobieta
28-03-2014, 17:21
Widełki cenowe mają dość duży rozrzut ponieważ wybór też jest bardzo duży także możesz kupić i za 10 tys. i za 100 tys. W zasadzie moim zdaniem możesz kupić naprawdę porządne okna za ok. 15-20 tys. zł. Oczywiście nie będą to okna super pasywne ale będą ok.
Popieram!!!!

kgbkoc
28-03-2014, 21:04
Cena zależy także jakie zmiany zostały wykonane w projekcie, szczególnie w kwestii okien. Chyba jest niewiele domów, które zostały wybudowane bez zmian. Nam wstępnie wyceniono na 30 tys. z montażem, bez rolet. Oknoplast Platinum Evolution 2

kgbkoc
28-03-2014, 22:02
Mam pytanie do tych, którzy budowali z Ytong, ile wyszło Wam bloczków 24 i 11,5 ?

jacek.kato
30-03-2014, 09:30
Czy ktoś z Was ma może kominek z wkładem Brunner lub cały zestaw kominkowy tej firmy? Interesują mnie opinie na ich temat i informacje jak sprawdzają się te wkłady w normalnym użytkowaniu.

jacek.kato
31-03-2014, 15:22
Jeszcze jedno pytanie jaki robiliście rozmiar drzwi wejściowych 90x210 czy 100x210? Setki wyglądają na ogromne i pewnie będą strasznie ciężkie.

jolcik
31-03-2014, 20:48
A jaki to jest koszt i czy jesteście zadowoleni?
Którą piankę wybraliście?

Pianka DEMILEC Selection 500 (otwarto-komórkowa). Koszt oczywiście będzie zależał od grubości aplikacji. W każdym razie jeśli już, to wg. mnie tyle, aby pokryć drewniane jętki. Dodatkowo robiłem na strychu dookoła (na murłaty) i przechodzące ściany nośne w celu zamknięcia mostków termicznych. Łączny koszt to ok. 15.500,- :-).
Zadowolony bardzo. Jedna z lepszych decyzji ... ale pewnie każdy ma swoje zdanie.

Daisy28
31-03-2014, 21:50
Witam Po latach....tak na prawdę nasza budowa zaczęła się 3 lata temu - w międzyczasie rodzinka nam się powiększyła o jeszcze jedno dziecię zatem dom będzie zagospodarowany i zaludniony odpowiednio...ale do rzeczy właśnie jesteśmy na etapie okien - nam wycenili na 19 tysięcy (firma OknoPlus - ACtivPlus)ale dokonaliśmy wielu zmian - chcemy jeszcze zrobić wycenę w kilku firmach dla porównania.Mamy oczywiście problem z oknami na górze w łazienkach - gdyż według pana z firmy - nie da się zrobić tych okien otwieranych (głównie chodzi o mycie...raz w roku ;) ) tylko jako uchylne do dołu - a to ogranicza jednak - pamiętam że Tu na forum był ten temat poruszany- bardzo proszę o przypomnienie lub ewentualne info jak sprawę rozwiązaliście??

jacek.kato
31-03-2014, 22:09
My też wybraliśmy oknoplusa i w łazienka będą normalne okna uchylno/rozwieralne. Też mieliśmy o to obawy ale stwierdzili, że nie ma problemu ani z wielkością ani z gwarancją. Zobaczymy w praniu.


Witam Po latach....tak na prawdę nasza budowa zaczęła się 3 lata temu - w międzyczasie rodzinka nam się powiększyła o jeszcze jedno dziecię zatem dom będzie zagospodarowany i zaludniony odpowiednio...ale do rzeczy właśnie jesteśmy na etapie okien - nam wycenili na 19 tysięcy (firma OknoPlus - ACtivPlus)ale dokonaliśmy wielu zmian - chcemy jeszcze zrobić wycenę w kilku firmach dla porównania.Mamy oczywiście problem z oknami na górze w łazienkach - gdyż według pana z firmy - nie da się zrobić tych okien otwieranych (głównie chodzi o mycie...raz w roku ;) ) tylko jako uchylne do dołu - a to ogranicza jednak - pamiętam że Tu na forum był ten temat poruszany- bardzo proszę o przypomnienie lub ewentualne info jak sprawę rozwiązaliście??

Daisy28
01-04-2014, 08:26
jacek.kato - dziękuję za odpowiedź - a jaki kolor jeśli można wiedzieć macie?Bo ja na razie wstępnie wybrałam orzech ale zastanawiam się czy nie wybrać tych bardziej antracytowo-czarnych (fachowej nazwy nie pamiętam)Pisałeś ile zapłaciliście? Jakoś mam zaufanie do tej firmy bo wiem że można zapłacić mniej ale.....mieszkamy w strefie gdzie samoloty latają i trasa szybkiego ruchu też jest więc zależy nam aby w domu było w miarę cicho (pomijając oczywiście zabawy dzieci :wiggle: ) J
\eśli chodzi o te okna na górze gdzieś w sieci znalazłam taki układ okna - który bardzo mi się podoba - ale sądzę że okna w łazience trzeba by powiększyć/poszerzyć by uzyskać takie otwieranie.....
252255

Eveline
01-04-2014, 09:44
Daisy, pokaż domek :) Bo Twojej kasjopei nie kojarzę. Jakie zmieny wprowadziliście?

fajna kobieta
01-04-2014, 11:07
U mnie tez okna uchylne i otwierane.Poczatkowo tez myśleliśmy ze tylko uchylne ale doszliśmy juz do tego jak sie otwierają.:p