PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KASJOPEA pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Daisy28
01-04-2014, 12:30
Eveline - witam moją imienniczkę :) Jakie zmiany...hmmm? Tak to było dawno temu....
-zrezygnowaliśmy z drugiego okna w kuchni
-powiększyliśmy okno w jadalni - będzie ogromne witrynowe :)
- przeciągnęliśmy daszek nad taras - jednak teraz widzimy że będzie nam się z jednej strony ostro lało (w czasie deszczu) bo nasi fachmani chyba nie zrozumieli o co nam do końca chodziło :mad: a my wtedy tego nie zauważyliśmy
-pokój za garażem - u nas nie będzie przejścia bezpośrednio z domu - będzie wejście przez garaż,kotłownię lub z zewnątrz będą drzwi(zamiast okna)
-zrezygnowaliśmy z balkonów na górze - zostawiając okna - mają być barierki metalowe - ale starszy syn(obecnie siedmiolatek) powiedział że nie chce tak i lepiej byśmy zamurowali te balkony i zrobili normalne okna - myślimy nad taką opcją nie ukrywam - akurat tutaj wizualnie nam to nie przeszkadza.Inna sprawa że zanim się do tego domu wprowadzimy - starszy będzie miał na pewno więcej lat i raczej już tak się bać nie będzie ;)
- powiększyliśmy garderobę przy sypialni - pomniejszając przy tym pokój zwany "gabinetem".

Fotki aktualne porobię dziś - co prawda od stanu sprzed 3 lat nic się nie zmieniło - jest ciut porządku (ale i w środku ciemniej bo otwory okienne zadeskowane)ale i jakiś sprzętów się nagromadziło na placu (głównie dzieciaczkowych)

252274

Eveline
01-04-2014, 13:15
No to spore zmiany faktycznie :) I spora odwaga w kwestii pomniejszenia tego mikro gabineciku ;) Czekam na zdjęcia :)

freckle
01-04-2014, 16:39
Witam Po latach....tak na prawdę nasza budowa zaczęła się 3 lata temu - w międzyczasie rodzinka nam się powiększyła o jeszcze jedno dziecię zatem dom będzie zagospodarowany i zaludniony odpowiednio...ale do rzeczy właśnie jesteśmy na etapie okien - nam wycenili na 19 tysięcy (firma OknoPlus - ACtivPlus)ale dokonaliśmy wielu zmian - chcemy jeszcze zrobić wycenę w kilku firmach dla porównania.Mamy oczywiście problem z oknami na górze w łazienkach - gdyż według pana z firmy - nie da się zrobić tych okien otwieranych (głównie chodzi o mycie...raz w roku ;) ) tylko jako uchylne do dołu - a to ogranicza jednak - pamiętam że Tu na forum był ten temat poruszany- bardzo proszę o przypomnienie lub ewentualne info jak sprawę rozwiązaliście??

U Nas okna się otwierają i uchylają bez żadnego problemu ;)
Zaraz poszukam fotki :)
My mamy okna Vetrex V70 Optimal Black :) Bardzo zadowoleni z nich jesteśmy...dzisiaj miałam "zaszczyt" mycia ich po raz pierwszy ;)

skonieak
01-04-2014, 21:24
U Nas okna się otwierają i uchylają bez żadnego problemu ;)
Zaraz poszukam fotki :)
My mamy okna Vetrex V70 Optimal Black :) Bardzo zadowoleni z nich jesteśmy...dzisiaj miałam "zaszczyt" mycia ich po raz pierwszy ;)

Mam nadzieję, że "myją się" szybko i łatwo, w końcu trochę ich jest:lol2:

Juster
01-04-2014, 23:57
my zwezalismy bo nie było takiego wymiaru z tych co chcieliśmy


Jeszcze jedno pytanie jaki robiliście rozmiar drzwi wejściowych 90x210 czy 100x210? Setki wyglądają na ogromne i pewnie będą strasznie ciężkie.

Juster
01-04-2014, 23:59
dokładnie.. wszystko da rade, tez mamy uchylne i otwierane :) ale był tez taki co to mówił ze się nie da.. :)

U mnie tez okna uchylne i otwierane.Poczatkowo tez myśleliśmy ze tylko uchylne ale doszliśmy juz do tego jak sie otwierają.:p

Juster
02-04-2014, 00:04
a my mamy z nowinek parapety.... :) 252397

Juster
02-04-2014, 00:08
252398 mamy też korytko - odpływ 'nieczystości' z garażu... jutro postaram się wrzucić fotki z powstałych u nas profili GK na potrzeby oświetlenia

Juster
02-04-2014, 00:09
a na dziś jeszcze wyłaz na strych252399 :)

freckle
02-04-2014, 07:19
Mycie...kosmos.
Dzisiaj rąk nie czuje :(



Mam nadzieję, że "myją się" szybko i łatwo, w końcu trochę ich jest:lol2:

freckle
02-04-2014, 07:20
a na dziś jeszcze wyłaz na strych252399 :)

Juster super,parapety ślicznie wyszły.
Korytko macie na całą szerokośc garażu?
Powiesz mi jaki macie wymiar wyłazu i czy jest wystarczający??

fajna kobieta
02-04-2014, 09:53
a my mamy z nowinek parapety.... :) 252397
Czyli parapetowke czas zacząć!!! :lol2:

fajna kobieta
02-04-2014, 09:55
a na dziś jeszcze wyłaz na strych252399 :)
Kupowaliscie gotowy wyłaź czy robiliście na wymiar? U nas są dwa jeden w sypialni a drugi w garażu ale gotowce w L M kupione.

jacek.kato
02-04-2014, 10:31
Podbijam temat drzwi :) jaką macie szerokość wejściowych?

My zrezygnowaliśmy z wyłazu i pociągnęliśmy klatkę do góry, a po podniesieniu strychu o półtora pustaka wyszło tam piękne pomieszczenie także będzie niezła graciarnia ;)


Jeszcze jedno pytanie jaki robiliście rozmiar drzwi wejściowych 90x210 czy 100x210? Setki wyglądają na ogromne i pewnie będą strasznie ciężkie.

fajna kobieta
02-04-2014, 10:55
U mnie 100:pAle mu ogólnie poszerzalismu budynek o metr.

gzu7
02-04-2014, 15:00
Jesteśmy na etapie wyboru okien oraz firmy, stąd moje pytanie, czy mogłabym się dowiedzieć ile płaciliście Państwo za okna, z góry dziękuję za odpowiedź:)

Do Fajna kobieto uważam, że nic nie wnoszące komentarze są niepotrzebne.
W kwestii okien to zakres cenowy jest faktycznie szeroki ale w skrócie można przyjąć, że okna średniej klasy 2-szybowe (osobiście nie polecam) to koszt 15-20 tyś natomiast okna z wyższej półki np. Veka Alphaline, 3-szybowe, U-0,7 to cena w moim przypadku z parapetami (konglomerat) 29 tyś.

fajna kobieta
02-04-2014, 15:14
A moi znajomi ten sam projekt zapłacili 70 tys.Okna drewniane trzyszybowe.Kazdemu wedle potrzeb i kieszeni wiec uważam ze pytanie TOTALNIE bezsensowne.( Juz o zmianami jakie każdy wprowadził do projektu nie wspomnę )

freckle
02-04-2014, 17:36
Podbijam temat drzwi :) jaką macie szerokość wejściowych?

My zrezygnowaliśmy z wyłazu i pociągnęliśmy klatkę do góry, a po podniesieniu strychu o półtora pustaka wyszło tam piękne pomieszczenie także będzie niezła graciarnia ;)

Mamy 100...tzn dzisiaj pomierzone i zamówione ale bedą 100 :) Jak do skarbca hahaha

gzu7
02-04-2014, 18:38
A moi znajomi ten sam projekt zapłacili 70 tys.Okna drewniane trzyszybowe.Kazdemu wedle potrzeb i kieszeni wiec uważam ze pytanie TOTALNIE bezsensowne.( Juz o zmianami jakie każdy wprowadził do projektu nie wspomnę )

Ale nikt nie pyta okna dla snobów a uśredniony koszt dla przeciętnego polaka.

fajna kobieta
02-04-2014, 19:18
To nie kwestia snobizmu a majetnosci.Jednych stać na okna za 70 tys drugich nie stać nawet na działkę żeby wybudować na niej dom z ewentualnymi okna.Jak kogoś stać to niech i ze złota wstawia - nie zazdroszczę ale i nie traktuje tego jako snobizm.

garnuszki
02-04-2014, 20:01
Do Fajna kobieto uważam, że nic nie wnoszące komentarze są niepotrzebne.
W kwestii okien to zakres cenowy jest faktycznie szeroki ale w skrócie można przyjąć, że okna średniej klasy 2-szybowe (osobiście nie polecam) to koszt 15-20 tyś natomiast okna z wyższej półki np. Veka Alphaline, 3-szybowe, U-0,7 to cena w moim przypadku z parapetami (konglomerat) 29 tyś.

Ja tez uważam że pytanie jak najbardziej na miejscu. Sama chce wiedzieć jak najwiecej i mieć porównanie cenowe rożnych firm, zresztą po to to forum. Skąd ja, która się nie znam na takich rzeczach mam wiedzieć czy 50 tyś to mało czy dużo za okna ?! Nam w tamtym roku za okna z potrojnymi szybami, w tym tarasowe przesuwne i do tego z tymi czujkami do alarmu i ukrytymi zawiasami policzyłi ok 34 tys. Mnie sie wydaje że nie mało, ale niestety coś za coś ;) dodam że nasza Kasjopea z minimalnymi zmianami. W garażu dodane dwa małe okna plus okno w sypialni z loggia zmniejszone :)

garnuszki
02-04-2014, 20:02
Zapomniałam napisać chodzi o wycenę Oknoplus

Juster
02-04-2014, 20:57
:wiggle: dziękuje dizekuje, też mi się bardzo podobają, nie rzucają się w oczy, nie maja dużego nawisu i są po prostu ładne.. trochę nam przy montażu sporo ściany poodłupywali po bokach.. więcej niż myśleliśmy ale to po montażu drzwi wszystko tynkarz nam pozalepia :) tynk nie jest gipsowy wiec nie będzie widać :) Tak korytko jest na całą szerokość - najprostsze korytko murarz sam ustawił je łądnie w spadku - jak robiliście odpływ? my mamy w planach po prostu rure w ziemie.. ewentualnie jakiś mały zbiorniczek na końcu ale niekoniecznie bo nie będzie tych nieczystości dużo. Wyłaz 70x120 - jest wygodny .. ale jeszcze na strych musimy wstawić rekuperator.. wiec zobaczymy czy przejdzie :DDD



Juster super,parapety ślicznie wyszły.
Korytko macie na całą szerokośc garażu?
Powiesz mi jaki macie wymiar wyłazu i czy jest wystarczający??

Juster
02-04-2014, 20:58
:wiggle: hehehhe taaaaaaaaaaak jeszcze kibla na działce murarze nie zdemontowali wiec wszystko jest :DDDDD


Czyli parapetowke czas zacząć!!! :lol2:

Juster
02-04-2014, 21:01
wyłaz gotowy kupiliśmy w Bricomanie: http://www.bricoman.pl/pl/product/47761/schody-strychowe-drewniane-optistep-olk-60x120x280
w sypialni macie wyłaz? a jak to zrobiliście? :)



Kupowaliscie gotowy wyłaź czy robiliście na wymiar? U nas są dwa jeden w sypialni a drugi w garażu ale gotowce w L M kupione.

Juster
02-04-2014, 21:14
no to zaczynam.. SYPIALNIA... 252568 - po negocjacjach z elektrykiem i murarzem stanęło na moim - docelowo będzie to wyglądać tak.. :) 252569 .. i takie zza tego białego profilu będzie padać światło 252570 - takie dodatkowe dekoracyjne oświetlenie :)

Juster
02-04-2014, 21:43
w kuchni pod oknem będę miała piękny duży blat roboczy.. zlew będzie na rogu po lewej stronie.. nad blatem będą halogeny w takim profilu252604252605

Juster
02-04-2014, 21:46
i salon.. w związku z tym, że nie chcemy żadnych lamp wiszących na środku.. będą 3 kinkiety na scianie mdzy oknem a jadalnią i 2 na ścianie mdzy oknem narożnym a tym od str gabinetu.. dodatkowo będzie oświetlenie LED skierowane w dół pod profilami które zrobiliśmy dookoła salonu. profil będzie w kolorze ściany wiec nie powinien się odróżniać ..jak będzie za ciemno to kupimy jakąś wypasioną lampę stojącą :) 252606252607252608

jacek.kato
02-04-2014, 21:47
Juster rewelacja :) Też taką chciałem ale drugą połówka oponuje :)


no to zaczynam.. SYPIALNIA... 252568 - po negocjacjach z elektrykiem i murarzem stanęło na moim - docelowo będzie to wyglądać tak.. :) 252569 .. i takie zza tego białego profilu będzie padać światło 252570 - takie dodatkowe dekoracyjne oświetlenie :)

Juster
02-04-2014, 21:53
:) pokaz Jej takie foteczki mozesie przekona :) powodzenia :)


Juster rewelacja :) Też taką chciałem ale drugą połówka oponuje :)

jacek.kato
02-04-2014, 21:54
My właśnie szukaliśmy czegoś żeby wstawić na czas wykończeń i żeby spokojnie ubezpieczyć budowę. Okazało się, że nie ma szans dostać nic w rozmiarze 100 za małe pieniądze więc obecnie zmniejszamy do 90 i zobaczymy jak się to sprawdzi przy tych drzwiach roboczych. Później będziemy decydować jakie ostatecznie zrobić te docelowe.


my zwezalismy bo nie było takiego wymiaru z tych co chcieliśmy


U mnie 100Ale mu ogólnie poszerzalismu budynek o metr.


Mamy 100...tzn dzisiaj pomierzone i zamówione ale bedą 100 Jak do skarbca hahaha

jacek.kato
02-04-2014, 21:56
Jutro będę działał :) A napisz jeszcze jaka to cegła - z rozbiórki czy jakiś klinkier i czy jakoś ją zabezpieczaliście tzn. jakiś lakier?


:) pokaz Jej takie foteczki mozesie przekona :) powodzenia :)

Juster
02-04-2014, 22:00
yyy nasze zdjecie to to pierwsze :) białe ściany :).. cegłę właśnie próbujemy wybrać razem z podłogą... jest wyzwanie... tak na pewno będziemy ją lakierować lakierem matowym i nie z rozbiórki.. trochę strach ze w jakimś chlewie wcześniej była :))) wiec kupimy płytki klinkierowe - są w CRH i Wienerberger.. czemu płytki.. bo szkoda nam miejsca na cegłę.. poza tym chcemy też nimi obłożyć filary na parterze i np. na schodach z cegłą byłoby ciężko.. a te płytki wyglądają naprawdę dobrze..



Jutro będę działał :) A napisz jeszcze jaka to cegła - z rozbiórki czy jakiś klinkier i czy jakoś ją zabezpieczaliście tzn. jakiś lakier?

Juster
02-04-2014, 22:03
co do podłogi to albo taki naturalny dąb albo bielony - taki szary najlepiej.. a do tego dobrać cegłe ciężko.. z naturalnym ta pomarańczowa będzie się gryzła.. jasna z szarą podłogą będzie super mdła.. wiec jeździmy i oglądamy bo fotki cegły trochę się różnią w realu.. ;/

jacek.kato
02-04-2014, 22:38
My kładziemy jasny jesion i też ta cegła narazie średnio pasuje :) ale kto powiedział, że będzie łatwo to wszystko spasować. Powodzenia :)


co do podłogi to albo taki naturalny dąb albo bielony - taki szary najlepiej.. a do tego dobrać cegłe ciężko.. z naturalnym ta pomarańczowa będzie się gryzła.. jasna z szarą podłogą będzie super mdła.. wiec jeździmy i oglądamy bo fotki cegły trochę się różnią w realu.. ;/

freckle
03-04-2014, 07:40
Z tym rekuperatorem to bedzie gimnastyka. U nas zostawili dziure na klatce zeby go wciagnac jak zamowimy a tymczasem robią podłoge na strychu i ściany.
Co do odpływu w garażu to kupiliśmy liniowy 2x 100cm ponieważ teściowie mają na całą długośc i zamiatając garaż wszystko leci do tych kratek które w efekcie trzeba czyścic...a mnie sie nie bardzo chce ;)
Odpływ musimy podłaczyc do deszczówki bo u Nas glina i łupek i nic nie wsiąka poza tym mamy mały problem z kanalizacją. Mieliśmy zaplanowane przyłączenie kanalizacji w tym roku ale jakiś Pan który ma pole obok studzienki powiedział "nie bo nie" i narazie stoimy w miejscu :(




:wiggle: dziękuje dizekuje, też mi się bardzo podobają, nie rzucają się w oczy, nie maja dużego nawisu i są po prostu ładne.. trochę nam przy montażu sporo ściany poodłupywali po bokach.. więcej niż myśleliśmy ale to po montażu drzwi wszystko tynkarz nam pozalepia :) tynk nie jest gipsowy wiec nie będzie widać :) Tak korytko jest na całą szerokość - najprostsze korytko murarz sam ustawił je łądnie w spadku - jak robiliście odpływ? my mamy w planach po prostu rure w ziemie.. ewentualnie jakiś mały zbiorniczek na końcu ale niekoniecznie bo nie będzie tych nieczystości dużo. Wyłaz 70x120 - jest wygodny .. ale jeszcze na strych musimy wstawić rekuperator.. wiec zobaczymy czy przejdzie :DDD

freckle
03-04-2014, 10:08
Super, bardzo mi sie podoba.

Juster wytłumacz mi jak głupiemu w którym miejscy w tym pudełeczku bedzie wąż ledowy? My też musimy zrobic takie pudełeczko zeby ukryc rure z rekuperatora i tez wymyslilam tam weża ledowego ale nie wiem gdzie on bedzie sobie leżał :(

I powiedz mi jeszcze prosze czy posadzka wyjdzie Wam równo z dużymi oknami...w sensie że wejdzie pod okna i dzieki temu na tych duzych szkleniach nie bedzie parapetów ani nic takiego tylko posadzka???


i salon.. w związku z tym, że nie chcemy żadnych lamp wiszących na środku.. będą 3 kinkiety na scianie mdzy oknem a jadalnią i 2 na ścianie mdzy oknem narożnym a tym od str gabinetu.. dodatkowo będzie oświetlenie LED skierowane w dół pod profilami które zrobiliśmy dookoła salonu. profil będzie w kolorze ściany wiec nie powinien się odróżniać ..jak będzie za ciemno to kupimy jakąś wypasioną lampę stojącą :) 252606252607252608

jacek.kato
03-04-2014, 11:54
I powiedz mi jeszcze prosze czy posadzka wyjdzie Wam równo z dużymi oknami...w sensie że wejdzie pod okna i dzieki temu na tych duzych szkleniach nie bedzie parapetów ani nic takiego tylko posadzka???

U nas specjalnie podcinali betonowe bloczki żeby zostawić miejsce na parkiet pod samym oknem bo jakoś nie widzę tam parapetów, zwłaszcza że jedno będzie przesuwne :)

Juster
03-04-2014, 12:26
hej.. eeee wiedziałam ze ktoś spyta :) a to cieżki temat.. :DD
w rogu mdzy TV a oknem pionowym podłuznym są kable, od góry w tym 'pudełeczku' będize otwór którym wpuszczą tam kable i transformator.. wąż LEDowy niestety.. ;(( niestety będize w listwie ledowej przymocowany pod tym pudełeczkiem, bo jeśli wytniemy w nim otwór na te listwe to straci swoja stabilność no i bedzie listwa pod.. ale jest ponoć maleńka ok 1,5 cm szer i wysokości.
Skąd sie wziął taki pomysł..
generalnie

to mielismy zrobić u sufitu takie profile jak w sypialni i spod nich miało wychodzic swiatło, ale że gość od wentylacji zrobił nam otwory wentylacyjne w tych miejscach to niestety nie mozemy ich zasłonic.. by to zastapił powstał temat takich linear lamps na cieniutkich linkach, wzdłuz ściany ok 20-30 cm pod sufitem ale są za krótkie max 2 m i jeszcze balismy sie że ruchy powietrza moga je wprawić w jakieś kołysanie :) potem znaleźliśmy z tej serii kinkiety wyglądałyby tak samo jak te profile teraz ale byłaby to lampa.. ale niestety są też za krótkie chyba 1,5m max.. ;/ wiec padł taki pomysł.. tylko właśnie nie są dizłam ze ta listwa ledowa bedzie na zewnatrz pudełeczka.. nie brzmi to fajne ale zobaczymy jak wyjdzie:) .. teraz szukamy drzwi i podłóg.. wiec ide dalej odpisac o podłogach :)



Super, bardzo mi sie podoba.

Juster wytłumacz mi jak głupiemu w którym miejscy w tym pudełeczku bedzie wąż ledowy? My też musimy zrobic takie pudełeczko zeby ukryc rure z rekuperatora i tez wymyslilam tam weża ledowego ale nie wiem gdzie on bedzie sobie leżał :(

I powiedz mi jeszcze prosze czy posadzka wyjdzie Wam równo z dużymi oknami...w sensie że wejdzie pod okna i dzieki temu na tych duzych szkleniach nie bedzie parapetów ani nic takiego tylko posadzka???

Juster
03-04-2014, 12:29
??
nie rozumiem jak to podcinać bloczki? przecież na podłodze jest wylewka? :) oczywiście ze nie bedzie tam parapetów (??) tylko podłoga.
podłogi wyjdzie nam 2 cm wysokości więc akurat zmieści się pod mechanizmem suwania drzwi :)


U nas specjalnie podcinali betonowe bloczki żeby zostawić miejsce na parkiet pod samym oknem bo jakoś nie widzę tam parapetów, zwłaszcza że jedno będzie przesuwne :)

Juster
03-04-2014, 12:29
a propos parapetów..
w kuchni ich nie położyliśmy - zastąpi je duzy blat


??
nie rozumiem jak to podcinać bloczki? przecież na podłodze jest wylewka? :) oczywiście ze nie bedzie tam parapetów (??) tylko podłoga.
podłogi wyjdzie nam 2 cm wysokości więc akurat zmieści się pod mechanizmem suwania drzwi :)

jacek.kato
03-04-2014, 12:37
a propos parapetów..
w kuchni ich nie położyliśmy - zastąpi je duzy blatT

I to jest chyba w tej kuchni najlepsze rozwiązanie :) też tak robimy.

Juster
03-04-2014, 12:44
:) tak zdecydowana wiekszosc chyba tak robi


T

I to jest chyba w tej kuchni najlepsze rozwiązanie :) też tak robimy.

jacek.kato
03-04-2014, 12:44
??
nie rozumiem jak to podcinać bloczki? przecież na podłodze jest wylewka? :) oczywiście ze nie bedzie tam parapetów (??) tylko podłoga.
podłogi wyjdzie nam 2 cm wysokości więc akurat zmieści się pod mechanizmem suwania drzwi :)

Podnosiliśmi dom wyżej od gruntu niż w projekcie i teraz ściana z bloczków wyszła trochę za wysoko dlatego, żeby nie było problemów z położeniem parkietu zwłaszcza przy oknie przesuwnym trzeba było podciąć o te kilka cm.

Juster
03-04-2014, 15:24
hmm my te podnosiliśmy dom ale wszystko już nad tym podniesieniem idzie zgodnie z projektem, dalej nie rozumiem :)


Podnosiliśmi dom wyżej od gruntu niż w projekcie i teraz ściana z bloczków wyszła trochę za wysoko dlatego, żeby nie było problemów z położeniem parkietu zwłaszcza przy oknie przesuwnym trzeba było podciąć o te kilka cm.

Juster
03-04-2014, 15:27
:bash:
hmm my te podnosiliśmy dom ale wszystko już nad tym podniesieniem idzie zgodnie z projektem, dalej nie rozumiem :)

Daisy28
04-04-2014, 12:25
Witam.Zapomniałam o obiecanych fotkach - mam jedno bo aparat zastrajkował....no dobra moja wina bo nie naładowałam bateryjki - zapomniałam także że zrobiliśmy sobie prowizoryczny zarys tarasu- mieliśmy trochę gruzu z innej budowy i tam to mój mąż naskładował,z drugiej strony zastanawiam się jak to możliwe że my tego tarasu nie zrobiliśmy wcześniej na etapie wylewania fundamentów lub następnego poziomu?No nic teraz będziemy się sami musieli nad tym pomęczyć,jeśli chcemy choć trochę korzystać z takiego stanu :)252945

jacek.kato
04-04-2014, 20:14
Długo by tłumaczyć :) teraz najważniejsze, że dziś wstawili okna i wreszcie po domu nie hula wiatr :) Dwuosobowa ekipa uwinęła się w niecałe 7 godzin łącznie z czasem na wniesienie wszystkiego do środka :) Dla mnie szok :)


hmm my te podnosiliśmy dom ale wszystko już nad tym podniesieniem idzie zgodnie z projektem, dalej nie rozumiem :)

fajna kobieta
04-04-2014, 21:40
U nas tez podniesiony o jeden bloczek i poszerzony o metr budynek ale nie było żadnych komplikacji z tym związanych.Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.:lol2:

fajna kobieta
04-04-2014, 21:41
T

I to jest chyba w tej kuchni najlepsze rozwiązanie :) też tak robimy.
Zdecydowanie najlepsze.:rolleyes:

andzuk
06-04-2014, 18:19
Witam,
zakupiłem projekt, jest obecnie w adaptacji no i PnB.

Planuję zacząć budowę przyszłą wiosną, dlatego działam powoli, ale poszukuje już ekipy budowlanej.
Czy ktoś może polecić swoją ekipę? Okolice Warszawy. Zależy mi na jednej firmie, która zrobi wszystko od A do Z.
projekt jest nie jest trudny do zrealizowania, ale jak pokazuje historia wątku, to błędy są dość częste i wolałbym ekipę, która już podobny projekt realizowała.

Juster
06-04-2014, 21:31
gratulacje, kolejny etap zakończony :)

Długo by tłumaczyć :) teraz najważniejsze, że dziś wstawili okna i wreszcie po domu nie hula wiatr :) Dwuosobowa ekipa uwinęła się w niecałe 7 godzin łącznie z czasem na wniesienie wszystkiego do środka :) Dla mnie szok :)

Juster
06-04-2014, 21:32
yyyy no i prośba o foteczke, bo nie wiem jakie kolory macie tych okien? :)


gratulacje, kolejny etap zakończony :)

jacek.kato
08-04-2014, 22:00
yyyy no i prośba o foteczke, bo nie wiem jakie kolory macie tych okien? :)

Postaram się jutro coś wrzucić. My po wielorodzinnych dyskusjach wybraliśmy nieśmiertelny złoty dąb. Chcieliśmy wybrać antracyt ale niestety nasz MPZP wywrócił nam kolor dach, a co za tym idzie również dachówech. Mimo wszystko wydaje mi się, że jest ok, a najważniejsze, że dom już jest zamknięty :)

Mam jeszcze pytanie do osób, które wybrały w naszym projekcie ogrzewanie gazowe, jaki wybraliście kocioł i przede wszystkim o jakiej mocy? Nam jedni doradzają 14 a drudzy 20. Ponoć przy porządnym ociepleniu (20 cm styro na ceramikę 25 cm, ocieplenie podłogi ok 30 cm, porządne ocieplenie stropu i dachu oraz ciepłe okna) taka 20 może być przewymiarowana i tylko generować dodatkowe koszty. Bardzo proszę o poradę :)

Juster
08-04-2014, 23:35
oj ja niestety nie pamiętam kotła.. wiem że buderus ale moc..? za ok msc będą go montować wiec jak nie będzie za późno to napisze :)


Postaram się jutro coś wrzucić. My po wielorodzinnych dyskusjach wybraliśmy nieśmiertelny złoty dąb. Chcieliśmy wybrać antracyt ale niestety nasz MPZP wywrócił nam kolor dach, a co za tym idzie również dachówech. Mimo wszystko wydaje mi się, że jest ok, a najważniejsze, że dom już jest zamknięty :)

Mam jeszcze pytanie do osób, które wybrały w naszym projekcie ogrzewanie gazowe, jaki wybraliście kocioł i przede wszystkim o jakiej mocy? Nam jedni doradzają 14 a drudzy 20. Ponoć przy porządnym ociepleniu (20 cm styro na ceramikę 25 cm, ocieplenie podłogi ok 30 cm, porządne ocieplenie stropu i dachu oraz ciepłe okna) taka 20 może być przewymiarowana i tylko generować dodatkowe koszty. Bardzo proszę o poradę :)

fajna kobieta
11-04-2014, 10:06
U nas Viessmann ale jaki model nie pamietam.:no:

kgbkoc
11-04-2014, 18:12
My ostatecznie zdecydowaliśmy się na pompę ciepła. Firma, która będzie ką zakładała wyliczyła na 22 kw ale bez grzałek.

garnuszki
12-04-2014, 16:14
My ostatecznie zdecydowaliśmy się na pompę ciepła. Firma, która będzie ką zakładała wyliczyła na 22 kw ale bez grzałek.

Tak dużo ? Nam dwie firmy wyliczyły na 10 kw pompę ciepła

kgbkoc
13-04-2014, 07:10
Na początku też nam podawali 10-12-15 kw, żeby oferta była atrakcyjna cenowo. Ale jak przyszło co do czego to zwiększała się pompa i co za tym idzie cena. Tu dają gwarancję, ze przy -30 ta pompa da radę. Poza tym mamy dużo dużych okien i dom powiększony, a to też chyba w tym ma znaczenie.

garnuszki
13-04-2014, 09:11
Na początku też nam podawali 10-12-15 kw, żeby oferta była atrakcyjna cenowo. Ale jak przyszło co do czego to zwiększała się pompa i co za tym idzie cena. Tu dają gwarancję, ze przy -30 ta pompa da radę. Poza tym mamy dużo dużych okien i dom powiększony, a to też chyba w tym ma znaczenie.

No właśnie ja się nie znam, dlatego pytam i uważam takie forum za pomocne :)) my nie powiększalismy domu ale i tak patrząc na różnice kw to jest spora. Musimy to jeszcze dobrze przeanalizować . Dzięki za odpowiedź.

garnuszki
13-04-2014, 09:14
No właśnie ja się nie znam, dlatego pytam i uważam takie forum za pomocne :)) my nie powiększalismy domu ale i tak patrząc na różnice kw to jest spora. Musimy to jeszcze dobrze przeanalizować . Dzięki za odpowiedź.

...a i pewnie nie bez znaczenia jak budowany i ocieplony będzie domek plus okna.

kgbkoc
14-04-2014, 13:35
Ja też nie znam się na tych sprawach, ale taką pompę mają już inni członkowie w rodzinie, więc jest w miarę sprawdzona i wybrana przez tych co się trochę na tym znają.

KasjoKasia
16-04-2014, 19:41
poniżej moja kuchnia... jeszcze nie jest skończona ale coś już widać... :)255175255176255177255178255179

fajna kobieta
16-04-2014, 20:34
No wielkie WOW!!! U mnie będzie bardzo podobnie- tez białe fronty lakierowane i wyspa.;)Wrzuce zdjęcia jak juz zamontuja.Poki co kafle sie kładą...:bash:

gzu7
18-04-2014, 13:43
Jak ociepliliście podest z loggi, mam na myśli odizolowanie stropu z kuchni, który bezpośrednio znajduje się pod otwartą loggią. U mnie mogę dać max 6 cm styro bo na tyle pozwalają okna balkonowe, ale to bardzo niewiele w porównaniu do ścian gdzie daję 18 cm styro.

skonieak
18-04-2014, 20:07
poniżej moja kuchnia... jeszcze nie jest skończona ale coś już widać... :)255175255176255177255178255179

Widać, widać, a przede wszystkim piękny blat, zdecydowanie mój typ:yes:

lech.a
19-04-2014, 17:40
Witam, pytanie mam o wykonanie daszków nad garażem oraz jadalnią w Kasjopei i zsynchronizowanie tego etapu ze zrobieniem elewacji. W jaki sposób do tego podchodziliście - czy robiliście od razu dach docelowy, czy też w pierwszym rzucie deski, papa (w ramach SSO), a reszta dopiero po zrobieniu całej elewacji? Na forum znalazłem jedynie wersję z kawałkiem przylegającej elewacji i od razu daszkiem docelowym. Szef ekipy upiera się, że przy tym rozwiązaniu ciężko o dostęp do ściany nad daszkiem i istnieje ryzyko, że pokrycie się zabrudzi czy zniszczy.

Jakie macie doświadczenia, czy moglibyście się podzielić podpowiedziami?

garnuszki
20-04-2014, 15:18
Witam, pytanie mam o wykonanie daszków nad garażem oraz jadalnią w Kasjopei i zsynchronizowanie tego etapu ze zrobieniem elewacji. W jaki sposób do tego podchodziliście - czy robiliście od razu dach docelowy, czy też w pierwszym rzucie deski, papa (w ramach SSO), a reszta dopiero po zrobieniu całej elewacji? Na forum znalazłem jedynie wersję z kawałkiem przylegającej elewacji i od razu daszkiem docelowym. Szef ekipy upiera się, że przy tym rozwiązaniu ciężko o dostęp do ściany nad daszkiem i istnieje ryzyko, że pokrycie się zabrudzi czy zniszczy.

Jakie macie doświadczenia, czy moglibyście się podzielić podpowiedziami?

U nas było tak: membrana , pełne deskowanie i dachówka na górnym dachu. Dachówka na daszkach kładziona była po ociepleniu tych ścian nad daszkami, zeby nie łazić po dachowce. Widzę ze dużo ludzi robi jeszcze papą dachy, nam mówili ze to za szczelnie sie robi i dach nie oddycha stad membrana !

Yesko
20-04-2014, 20:26
Jak ociepliliście podest z loggi, mam na myśli odizolowanie stropu z kuchni, który bezpośrednio znajduje się pod otwartą loggią. U mnie mogę dać max 6 cm styro bo na tyle pozwalają okna balkonowe, ale to bardzo niewiele w porównaniu do ścian gdzie daję 18 cm styro.

6cm to nie dramat, jest taki rodzaj styropianu - styrodur, jest twardy, gęsty, jego grubość odpowiada 2x grubości zwykłego styropianu. Proponuję zastosować w tym miejscu coś takiego. Kosztuje oczywiści więcej ale to niewielka powierzchnia.

Yesko
20-04-2014, 20:35
My ostatecznie zdecydowaliśmy się na pompę ciepła. Firma, która będzie ką zakładała wyliczyła na 22 kw ale bez grzałek.


U mnie 11kW pracowała już drugą zimę, bez zamieszkania ale z ogrzewaniem. Wszystko ok.

gzu7
21-04-2014, 18:35
6cm to nie dramat, jest taki rodzaj styropianu - styrodur, jest twardy, gęsty, jego grubość odpowiada 2x grubości zwykłego styropianu. Proponuję zastosować w tym miejscu coś takiego. Kosztuje oczywiści więcej ale to niewielka powierzchnia.

Nie do końca. Rozumiem, że chodzi o styropian grafitowy o U=0,031[W/m2K] w porównaniu do standardowego U=0,04[W/m2K]. Czyli 6cm grafitowego zastępuje 7,7cm zwykłego.

Yesko
21-04-2014, 20:18
Nie chodzi o grafitowy, choć może i są jakieś kolorowe. Styrodur właściwie nie ma tych kuleczek styropnianowych, jest robiony chyba pod innym, większym ciśnieniem, jest dużo twardszy, ma dużą gestość. U mnie tych centymetrów było chyba jeszcze mniej niż 6, coś około 3-4 i położyłem pod wylewkę loggii folię czarną, właśnie styrodur i wylewkę 5-6cm. Poprzednia zima była mroźna i nic tam nie przemarzło. Proponuję zapytać w hurtowniach budowlanych (niekoniecznie w jednej), oni tam czasami mają dobrą wiedzę. Powodzenia.

Yesko
21-04-2014, 20:32
W jaki sposób do tego podchodziliście - czy robiliście od razu dach docelowy, czy też w pierwszym rzucie deski, papa (w ramach SSO), a reszta dopiero po zrobieniu całej elewacji?

U mnie przed wykonaniem daszków jadalni i garaży (docelowych) na ścianach przylegających do nich przyklejony został styropian. Reszta elewacji była robiona z gotowymi daszkami. Wykonawcy ustawili sobie tak rusztowania żeby nic nie uszkodzić, nie było to jakoś szczególnie trudne.

gzu7
22-04-2014, 14:33
Nie chodzi o grafitowy, choć może i są jakieś kolorowe. Styrodur właściwie nie ma tych kuleczek styropnianowych, jest robiony chyba pod innym, większym ciśnieniem, jest dużo twardszy, ma dużą gestość. U mnie tych centymetrów było chyba jeszcze mniej niż 6, coś około 3-4 i położyłem pod wylewkę loggii folię czarną, właśnie styrodur i wylewkę 5-6cm. Poprzednia zima była mroźna i nic tam nie przemarzło. Proponuję zapytać w hurtowniach budowlanych (niekoniecznie w jednej), oni tam czasami mają dobrą wiedzę. Powodzenia.

Po dokładnym rozeznaniu tematu okazało się, styropianem o najlepszym wsp. lambda 0,031 jest styropian utwardzony tzw. grafitowy, dla porównania Styrodur (pod inną nazwą XPS lub ekstrudowany) ma 0,033-0,035 W/mK. Są również na rynku płyty z pianki PUR o lambda nawet 0, 023 ale ciężko dostępne i nie zalecane na podłogę. Wniosek jest taki, że jeżeli chcemy zaoszczędzić miejsca nie tracąc na właściwej izolacyjności należy zastosować styropian grafitowy, który wbrew obiegowej opinii nie pozwala zmniejszyć grubość o połowę względem styropianu standardowego a jedynie o 23% np. jeżeli zamierzamy ocieplić elewacje styropianem standardowym (lambda 0,04 W/mK) o grubości 20 cm to możemy go zastąpić grafitowym o grubości 16 cm zachowując te same właściwości termiczne ściany.

kgbkoc
22-04-2014, 15:44
Ale chyba tej ostatniej zimy nie można zaliczyć do zimy. Ciekawe jak to będzie, gdy temp. Spadnie do -20.

kgbkoc
22-04-2014, 15:47
U nas pod loggią strop jest wylany, dzięki temu możemy położyć grubszy styropian. Ten problem został wyłapany przed zalaniem stropu.

thomi2
23-04-2014, 14:15
Witam. U mnie też była część elewacji i daszek na gotowo. nic się nie pobrudziło.
Witam, pytanie mam o wykonanie daszków nad garażem oraz jadalnią w Kasjopei i zsynchronizowanie tego etapu ze zrobieniem elewacji. W jaki sposób do tego podchodziliście - czy robiliście od razu dach docelowy, czy też w pierwszym rzucie deski, papa (w ramach SSO), a reszta dopiero po zrobieniu całej elewacji? Na forum znalazłem jedynie wersję z kawałkiem przylegającej elewacji i od razu daszkiem docelowym. Szef ekipy upiera się, że przy tym rozwiązaniu ciężko o dostęp do ściany nad daszkiem i istnieje ryzyko, że pokrycie się zabrudzi czy zniszczy.

Jakie macie doświadczenia, czy moglibyście się podzielić podpowiedziami?

Yesko
23-04-2014, 14:53
Styrodur (...) wbrew obiegowej opinii nie pozwala zmniejszyć grubość o połowę względem styropianu standardowego a jedynie o 23%

Warto zaglądać na forum - dowiedziałem się czegoś nowego.
Cóż u mnie to już nieodwracalne, mam założony ten styrodur. Poprzednia zima była dosyć ostra i nie zauważyłem nic niepokojącego w kuchni, fakt że nie mieszkam jeszcze ale gdyby było coś nie tak to chyba na suficie coś by wyszło.

Strop jest u mnie lany ale wykonane obniżenie w tym miejscu okazało się w praktyce trochę małe.

Niemniej 6cm to wydaje mi się całkiem dobra grubość dla izolacji.

Juster
23-04-2014, 21:06
256248256249

Juster
23-04-2014, 21:09
256248256249
Kochani a jak Wasza wykończeniówka? :)

myszka_84
24-04-2014, 12:35
pytanie o malowanie
rozważamy zakup pistoletu do malowania, ma ktoś jakieś doświadczenia w temacie? rodzina straszy, że grunt może być za gęsty dla urządzenia i skończy się i tak na ręcznym malowaniu.
Jeśli ktoś używał jakiegoś tego typu urządzenia napiszcie jakie to było i jakich gruntów/podkładów/farb używał.

fajna kobieta
24-04-2014, 17:16
U mnie właśnie powoli rusza malowanie pierwszych pomieszczeń pistoletem.Zaczynamy od garażu.:DTylko po co specjalnie kupujecie pistolet? No chyba ze sami malujecie to rozumiem.Wiem tylko ze jedyny minus to ze niektóre farby są mniej wydajne kiedy sie maluje z pistoletu.Np Benjamin moore czy Para.

myszka_84
24-04-2014, 18:13
właśnie sami chcemy malować a trochę nam się nie chce tylu metrów wałkiem

fajna kobieta
24-04-2014, 19:54
Podziwiam.

Eveline
25-04-2014, 12:04
KasjoKasiu, kuchnia sliczna, tylko nie moge jakoś się w niej odnaleźć. Możesz zrobić zdjęcie z perspektywy np. jadalni?
Juster, to ostateczna wersja? :)

Juster
25-04-2014, 15:54
KasjoKasiu, kuchnia sliczna, tylko nie moge jakoś się w niej odnaleźć. Możesz zrobić zdjęcie z perspektywy np. jadalni?
Juster, to ostateczna wersja? :)

Hej, nie jest to wersja ostateczna.. tzn jeśli chodzi o rozstawienie sprzętów to tak.. tylko jeszcze zmywarka bedzie POD piekarnikiem a nad nim mikrofala a i jeszcze ten zlew narożny będzie w takiej ściętej szafce.. reszta tak jak jest.. kolorystyka napewno inna :) tak wrzuciłam by Was podraznic.. :) a dokłądniej zachęcić do wrzucania swoich pomysłów, inspiracji :) miłego weekendu

fajna kobieta
25-04-2014, 20:45
Czy ja dobrze rozumiem ,planujesz zmywarkę piekarnik i mikrofalówke w jednym słupku? Nie będzie za wysoko wypadała mikrofalówka? :oJa mam teraz piekarnik i mikrofalówke jedno pod drugim i powiem szczerze ze gdyby pod piekarnikiem miała byc jeszcze zmywarka to na pewno bym nie sięgnęła do mikrofalówki;)

fajna kobieta
25-04-2014, 20:48
256555256556Wrzucę kilka zdjeć podgladowych mojej kuchni. Oczywiście krzesła inne i zabudowa ( słupki) bedą do sufitu w takiej jakby ramie k-g.

KasjoKasia
27-04-2014, 08:55
KasjoKasiu, kuchnia sliczna, tylko nie moge jakoś się w niej odnaleźć. Możesz zrobić zdjęcie z perspektywy np. jadalni?
Juster, to ostateczna wersja? :)

Widok z jadalni... Stół i krzesła tymczasowe :) 256823256821

freckle
27-04-2014, 09:19
KasjoKasia czy możesz mi powiedziec co to za kamień macie przy wejsciu? I czy przy oknach macie deske czy imitacje deski?



a mój dom wygląda na chwilę obecną tak: 149118149119149120149121

KasjoKasia
27-04-2014, 09:33
KasjoKasia czy możesz mi powiedziec co to za kamień macie przy wejsciu? I czy przy oknach macie deske czy imitacje deski?
Przy wejściu jak i na parterze w domu mamy gres Edimax Ceramiche Quartz design silver... Z tym ze przy wejściu został on przez nas pocięty na węższe paski.....Desek na elewacji jeszcze niestety nie mamy ....:(

freckle
27-04-2014, 09:52
Dziekuje bardzo, a gdzie dostaliscie taki gres? Bo to raczej Polski nie jest bo dr.google nic nie znajduje ;(


Przy wejściu jak i na parterze w domu mamy gres Edimax Ceramiche Quartz design silver... Z tym ze przy wejściu został on przez nas pocięty na węższe paski.....Desek na elewacji jeszcze niestety nie mamy ....:(

KasjoKasia
27-04-2014, 10:07
Dziekuje bardzo, a gdzie dostaliscie taki gres? Bo to raczej Polski nie jest bo dr.google nic nie znajduje ;(

To włoski gres, firma Art Design nam go sprowadziła

freckle
27-04-2014, 19:02
Dzieki bardzo :)
Czy możesz wrzucic zdjecie elewacji z kazdej strony domu??? Chciałam troszke cokół odgapic od Ciebie i pokazac ekipie co maja zrobic.jezeli nie masz nic przeciwko ;)


To włoski gres, firma Art Design nam go sprowadziła

Juster
28-04-2014, 09:45
to zalezy na jakiej wysokosci masz piekarnik.. zmywarka bedzie do wys max 92 cm tuż nad nią piekarnik na takiej standardowej wysokosci i nad nim mikrofala :) bedize ok


Czy ja dobrze rozumiem ,planujesz zmywarkę piekarnik i mikrofalówke w jednym słupku? Nie będzie za wysoko wypadała mikrofalówka? :oJa mam teraz piekarnik i mikrofalówke jedno pod drugim i powiem szczerze ze gdyby pod piekarnikiem miała byc jeszcze zmywarka to na pewno bym nie sięgnęła do mikrofalówki;)

Juster
28-04-2014, 09:47
no pomysłowo, ale to bedziecie miec jeszcze stół w jadalni?

256555256556Wrzucę kilka zdjeć podgladowych mojej kuchni. Oczywiście krzesła inne i zabudowa ( słupki) bedą do sufitu w takiej jakby ramie k-g.

Juster
28-04-2014, 09:48
wow mocno zmodyfikowana kuchnia chyba co?

Widok z jadalni... Stół i krzesła tymczasowe :) 256823256821

Eveline
28-04-2014, 12:03
Kasiu, dzięki! No właśnie, chyba macie dodatkową ścianę po prawe stronie?
Pokaż więcej domu :)

KasjoKasia
28-04-2014, 15:15
to zalezy na jakiej wysokosci masz piekarnik.. zmywarka bedzie do wys max 92 cm tuż nad nią piekarnik na takiej standardowej wysokosci i nad nim mikrofala :) bedize ok

Wg mnie będzie za wysoko...ja mam kuchenkę nad piekarnikiem i dwoma szufladami ...zaczyna się na wysokości 135 cm i nie jest to wygodne..mam problem z wyjjeciem talerza z zupa...a u Ciebie będzie jeszcze wyżej...No chyba ze będziesz drabinki czy stołka używać za każdym razem...

myszka_84
28-04-2014, 15:24
u mnie obecnie piekarnik zaczyna się na wysokości blatu czyli zmywarka pod nim by się spokojnie zmieściła, nad piekarnikiem jest mikrofala i nie narzekam. Oczywiście wyjęcie pełnego po brzegi talerza zupy graniczy z cudem ale ogólne nie jest. wzrostu mam niecałe 170cm. Dla mamy (150cm) już jest za wysoko.

fajna kobieta
28-04-2014, 18:40
no pomysłowo, ale to bedziecie miec jeszcze stół w jadalni?
Tak będzie jeszcze półwyspa.

fajna kobieta
28-04-2014, 18:43
u mnie obecnie piekarnik zaczyna się na wysokości blatu czyli zmywarka pod nim by się spokojnie zmieściła, nad piekarnikiem jest mikrofala i nie narzekam. Oczywiście wyjęcie pełnego po brzegi talerza zupy graniczy z cudem ale ogólne nie jest. wzrostu mam niecałe 170cm. Dla mamy (150cm) już jest za wysoko.
Mikrofala służy właśnie do podgrzewania wiec wyjmowanie gorącej zupy np jest conajmniej niebezpieczne na tej wysokości.

myszka_84
28-04-2014, 18:55
Mikrofala służy właśnie do podgrzewania wiec wyjmowanie gorącej zupy np jest conajmniej niebezpieczne na tej wysokości.

ok, ale to nie znaczy, że trzeba lać do małej miseczki równo z brzegiem, można wziąć większą i nalać do niej pół i wtedy wyjęcie jej z takiej wysokości nie stanowi problemu o ile wzrost nie jest przeszkodą. Talerz mikrofali przy moim wzroście mam mniej więcej na wysokości wzroku. To jest za wysoko? w lodówkach najwyższa półka jest na tym samym niemal poziomie. Zaraz odpowiesz, że tam są ziemne dania. Zgoda.

fajna kobieta
28-04-2014, 19:38
Z ergonomicznego punktu widzenia taki układ jest bezsensowny pomijam juz względy estetyczne.Zmywarka nad nia piekarnik a nad nim jeszcze mikrofalówka.Kombajn.No ale de gustibus....:rolleyes:

KasjoKasia
29-04-2014, 10:19
257178257179257180257181A to pokój mojego 10 latka :)257177

fajna kobieta
29-04-2014, 12:51
Super ten pokoik wyszedł! :rolleyes:Pokój młodego rockmana.:p

fajna kobieta
30-04-2014, 16:02
A moze dałoby radę odwrócić te zdjęcia co? :p

KasjoKasia
30-04-2014, 18:11
A moze dałoby radę odwrócić te zdjęcia co? :p
Nie zauważyłam... Dzięki... Usunęłam post...a teraz nie mogę załączyć zdjeć bo za dużo dzisiaj dodałam...spróbuje jutro...

Eveline
30-04-2014, 19:10
przecież dobrze są zdjęcia wstawione. Fajny pokój! :)

KasjoKasia
30-04-2014, 22:58
przecież dobrze są zdjęcia wstawione. Fajny pokój! :)
Nie o te zdjęcia chodzi.... Inne wrzuciłam ale musiałam skasować...

fajna kobieta
02-05-2014, 20:46
Wstaw zdjęcia ponownie.Ładnie sie zapowiadało...:rolleyes:

fajna kobieta
03-05-2014, 10:59
Doczekałam sie w końcu barierek na tarasie.

KasjoKasia
11-05-2014, 20:42
Kasiu, dzięki! No właśnie, chyba macie dodatkową ścianę po prawe stronie?
Pokaż więcej domu :)

Mamy ścianę..259546259547259549259551

KasjoKasia
11-05-2014, 20:48
Nasza sypialnia z łazienką...259554259555259557259560259561

Juster
12-05-2014, 19:35
Cześc, dawno nie zaglądałam.. taki ukłąd jest jak najbardziej ergonomiczny, ale wszystko w zależności od domowników także ja sama mam ponad 170 cm, Mąż dużo wyższy także taki układ dla nas jak znalazł, a i co do wyglądu to rzecz gustu, mi się podoba :)


Z ergonomicznego punktu widzenia taki układ jest bezsensowny pomijam juz względy estetyczne.Zmywarka nad nia piekarnik a nad nim jeszcze mikrofalówka.Kombajn.No ale de gustibus....:rolleyes:

Juster
12-05-2014, 19:37
Kasjo Kasia - tez chcemy takie drzwi do łazienek na górze.. gdzie zamawialiscie?
bardzo łądnie tam macie, sliczna podłoga - co to jest? my chcemy cos podobnego tylko takie wielkoformatowe płytki.. płyty :)

Mamy ścianę..259546259547259549259551

Juster
12-05-2014, 19:38
no proszę jakie ciekawe rozwiązanie .. :) wrzuc jeszcze fotke z widokiem z łóżka na łązienke :)
kolory nie moje bardzo ładnie i ciekawie :)

Nasza sypialnia z łazienką...259554259555259557259560259561

myszka_84
12-05-2014, 20:28
Nasza sypialnia z łazienką...259554259555259557259560259561

Bardzo mi się podoba zwłaszcza kolorystycznie. SUPER! Na garderobę mam podobny plan. Zastanawiam się tylko czy jak dam jeszcze zasłony w oknie balkonowym czy nie za dużo będzie tych tekstyliów... Ja poproszę zdjęcie z wejścia do sypialni na sypialnię, ścianę z oknami.

skonieak
12-05-2014, 21:18
Bardzo ładnie:yes: kolory, które lubię, więc tym bardziej chwalę:wave:







Nasza sypialnia z łazienką...259554259555259557259560259561

fajna kobieta
12-05-2014, 21:27
Cześc, dawno nie zaglądałam.. taki ukłąd jest jak najbardziej ergonomiczny, ale wszystko w zależności od domowników także ja sama mam ponad 170 cm, Mąż dużo wyższy także taki układ dla nas jak znalazł, a i co do wyglądu to rzecz gustu, mi się podoba :)
Jak sie ma dzieci ma sie inne spojrzenie na pewne sprawy.:)Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

freckle
14-05-2014, 15:17
Ślicznie macie! Gratulacje takiego etapu.

Mnie bardzo sie podobaja Twoje sanitariaty. Czy możesz zdradzic model i firme?

Pozdrawiam :)


Nasza sypialnia z łazienką...259554259555259557259560259561

kgbkoc
15-05-2014, 09:54
Mam pytanie, na jakiej wysokości od podłogi macie włączniki oświetlenia, sterowniki temperatury?

myszka_84
15-05-2014, 10:24
Mam pytanie, na jakiej wysokości od podłogi macie włączniki oświetlenia, sterowniki temperatury?

120cm włączniki, sterownik wyżej żeby małe rączki nim nie sterowały

ksiut
15-05-2014, 22:17
Doczekałam sie w końcu barierek na tarasie.

Domek powoli przybiera właściwe szaty :)

Dawno nie tu nie było z racji zakończonej już dość dawno budowy i urządzania ale widzę że mój pomysł z boniami i szarym kolorem elewacji przypadł do gustu także inny Forumowiczom.
Cieszę się i Pozdrawiam wszystkich budujących

skonieak
16-05-2014, 20:20
Czy ktoś zlikwidował okno na klatce schodowej? Muszę podjąć decyzję do poniedziałku, a boję się, że po likwidacji będzie za ciemno:confused:. Dzięki za podpowiedzi:)

fajna kobieta
16-05-2014, 20:24
Zlikwidowałem i jest ok nie jest za ciemno.:)

Yesko
16-05-2014, 22:03
Trudna sprawa, ja mam duże na górze (nad wieńcem) i małe na dole (pod wieńcem) ale gdybym miał wybór nie rezygnowałbym z górnego. Pewnie jednak można ten brak częściowo zrekompensować oświetleniem.

Nie musi być otwierane, może choć luksfery lub jakiekolwiek inne naświetle.

fajna kobieta
17-05-2014, 11:26
Ta klatka schodowa jest na tyle mała ze wystarczy odpowiednio doswietlic i okno jest już zbędne.Odchodzą tez problemy z myciem.:D

KasjoKasia
17-05-2014, 22:52
Ślicznie macie! Gratulacje takiego etapu.

Mnie bardzo sie podobaja Twoje sanitariaty. Czy możesz zdradzic model i firme?

Pozdrawiam :)

Roca Khroma

skonieak
18-05-2014, 19:33
Zastanawiałam się nad luksferami, ale niestety "ucieka" przez nie dużo ciepła, więc odpadają. Natomiast argument , że jedno okno mniej do mycia bezcenny:D także postanowione, będzie zamurowane:yes: dzięki za pomoc:)

Yesko
18-05-2014, 21:25
może okno z mleczną szybą ...

ale jak już postanowione to postanowione

fajna kobieta
19-05-2014, 09:12
Mleczna czy nie mleczna to zawsze dodatkowe szkło do mycia.:DDla mnie w ogóle okna w tym miejscu są niepotrzebne.W latach 70-80 sie tak projektowalo (okna na klatce schodowej) teraz kiedy jest tak ogromny wybór pięknych lamp kinkietów itp doswietlen uważam ze można pograć światłem w tym miejscu.Wyjdzie na pewno ciekawiej :yes:

freckle
19-05-2014, 17:18
Dla mnie bezcenne są te okna i już jesteśmy po pierwszym myciu. Tragedii nie było.
261074
261117


Czy ktoś zlikwidował okno na klatce schodowej? Muszę podjąć decyzję do poniedziałku, a boję się, że po likwidacji będzie za ciemno:confused:. Dzięki za podpowiedzi:)

skonieak
19-05-2014, 20:56
U Ciebie faktycznie wygląda to super, bo pomyślałaś wcześniej co i jak:yes: natomiast ja w ogóle nie zwróciłam na to okno uwagi przy zmianach w projekcie:bash:, w związku z czym nie miałam pola manewru, a usytuowanie tego okna przez projektantów w ogóle jest nieprzemyślane, tzn. mnie taki układ nie pasuje, więc za karę, że jest za wysoko i niesymetrycznie, zostanie zamurowane:D





Dla mnie bezcenne są te okna i już jesteśmy po pierwszym myciu. Tragedii nie było.
261074
261117

skonieak
20-05-2014, 10:32
A teraz coś podsumowujące wszelkie dyskusje na przeróżne tematy na forum:lol2: (znalazłam ten opis w dzienniku acici, mam nadzieję, że się nie pogniewasz, że cytuję:) )

cytat za: budulec1

Ilu forumowiczów potrzeba, żeby zmienić żarówkę?
1 - aby zmienić żarówkę i napisać że żarówka została zmieniona
14 - którzy podzielą się podobnymi doświadczeniami przy zmienianiu żarówki i napiszą o tym jak inaczej można było to zrobić
7 - którzy ostrzegą o niebezpieczeństwach grożących przy zmianie żarówki
1 - którzy przeniesie temat do działu „Oświetlenie”
2 - którzy zaczną się kłócić i przeniosą to do działu „Elektryka”
7 - którzy wytkną błędy gramatyczne/ortograficzne w postach na temat wymiany żarówki
5 - którzy pojadą tym co wytykali błędy
3 - którzy poprawią te błędy
6 - którzy będą się kłócić czy pisze się „żarówka” czy „rzarówka” i 6 którzy powiedzą im że są głupi
2 - profesjonalnych elektryków którzy poinformują wszytskich że mówi się „lampa”
15 - wszechwiedzących którzy twierdzą że siedzieli w tym temacie i mówi się „żarówka”
19 - którzy napiszą że to forum nie jest o żarówkach i powinno się to przenieść do forum o żarówkach
11 - którzy obronią temat mówiąc że wszyscy uzywają żarówek więc temat pasuje
36 - którzy będą debatować która metoda zmieniania żarówek jest lepsza, gdzie kupić żarówki, jakiej marki i które są wadliwe
7 - którzy podeślą linki gdzie można zobaczyć różne przykłady żarówek
4 - którzy napiszą że te linki nie działają i podeślą nowe
13 - którzy zacytują kilkanaście postów pod cytatami pisząc: „Ja też” /
„Zgadzam się”
5 - którzy napiszą że odchodzą z forum bo nie mogą dłużej znieść kontrowersji wokół żarówek
4 - którzy napiszą że „BYŁO!”
13 - którzy napiszą żeby „szukać” zanim napisze się kolejne pytania o żarówki
1 - który zrobi mały hijack i zapyta się jak wymienić klakson

kgbkoc
26-05-2014, 18:41
Po wpisie skoeniak forum zamarło. Strach cokolwiek pisać.

skonieak
26-05-2014, 20:01
No właśnie miało być śmiesznie, a wyszło jak zwykle;)

Pogoda piękna, więc wszyscy zajęci budową:)


Po wpisie skoeniak forum zamarło. Strach cokolwiek pisać.

jacek.kato
28-05-2014, 07:52
Rzeczywiście pogoda odpukać dopisuje i prace idą pełną parą :) Obecnie jesteśmy w połowie tynków, potem tylko wylewki z podłogówką i schniemy 8)

Na zachętę dla zastanawiających się nad tym projektem nasza Kasjo :) To zdjęcia sprzed dwóch miesięcy, teraz wszystko już zarośnięte :)

262509262510

myszka_84
28-05-2014, 08:08
u nas tymczasem glazurnik działa (zdjęcia z weekendu, wczoraj zapomniałam aparatu)
262511łazienka przy sypialni

262512łazienka dziecinna

mamy już zagruntowane ściany i posadzki, pomalowane podkładem ściany, a sufity już na gotowo :) jak tylko glazurnik skończy wkraczamy do akcji z kolorami na ściany, później podłogi, kuchnia i przeprowadzka

dorobiłam się także kwietnika ;) i czekamy na pierwsze zbiory posadzonych wiosną borówek
262513 262514

fajna kobieta
28-05-2014, 17:37
No właśnie miało być śmiesznie, a wyszło jak zwykle;)

Pogoda piękna, więc wszyscy zajęci budową:)
Oj tak...Zajęci i wykończeni wykonczeniowka.....:(

Juster
30-05-2014, 15:10
Piękna.. wyglada dokłądnie jak nasza :) jaki macie pomysł na balustrady? bo my chyba szklane :)



Rzeczywiście pogoda odpukać dopisuje i prace idą pełną parą :) Obecnie jesteśmy w połowie tynków, potem tylko wylewki z podłogówką i schniemy 8)

Na zachętę dla zastanawiających się nad tym projektem nasza Kasjo :) To zdjęcia sprzed dwóch miesięcy, teraz wszystko już zarośnięte :)

262509262510

kgbkoc
02-06-2014, 12:26
Ja pytam ponownie: ile jest metrów elewacji i ocieplenia? Czy ma może ktoś podbitkę blaszaną? Albo doświadczenia z nią związane?

myszka_84
02-06-2014, 13:06
u nas 306m2 elewacji + kominy i podmurówka (około 35m2) do poziomu 0, nasz dom jest poszerzony o metr w części garażu, kotłowni i biura. Z podbitką nie pomogę.

kgbkoc
02-06-2014, 19:35
Dziękuje za informację, my także mamy poszerzony o metr, więc nie będę musiała korygować.

fajna kobieta
11-06-2014, 19:04
A jak kiedyś pisałam ze poszerzalismy o metr to wszyscy byli zdziwieni.Posypal sie grad krytyki..:p

kgbkoc
12-06-2014, 13:14
Kilka osób pomieszkało i zobaczyło że w garażu jest ciasno. I teraz siedzą cicho, bo co mają zrobić.

Yesko
13-06-2014, 10:49
Decyzja w spr. pozwolenia na użytkowanie - wydaje się ją po obowiązkowej kontroli (art. 59, 59a P. budowlanego). Jeżeli mam niezgodność obiektu z projektem budowlanym (np wysokość, długość, szerokość) i otrzymałem taką decyzję to mogę triumfować, inaczej to chyba trochę przedwczesne. Być może te kontrole wyglądają różnie u różnych powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego.

Są też budynki zamieszkiwane całymi latami bez takiej decyzji, tylko opłaty za media mogą być wtedy wyższe.

Nie chcę się wymądrzać ale jak się trafi na służbistę ... lepiej nie trafić.
Ja mam to jeszcze przed sobą, zobaczymy jak będzie.

Eveline
14-06-2014, 11:16
Ale o co chodzi????

fajna kobieta
14-06-2014, 13:32
Sie tez zastanawiałam ale wolałam nie pytać.;)

skonieak
15-06-2014, 15:36
Moim zdaniem, Yesko miał na myśli to, że garaż został powiększony po otrzymaniu pozwolenia i WZ i że w takim przypadku można mieć problem z odbiorem budynku, tzn. co innego w papierach, co innego w rzeczywistości. Chociaż według mnie, to takie sprawy każdy załatwiał tak jak powinno być:yes:

Yesko
16-06-2014, 08:17
Czyli się jednak wymądrzyłem ...sorry
ale tak, chodzi o to, że gdy wybudujemy inaczej niż w projekcie to przy tz. odbiorze budynku mogą być kłopoty
ja też mam jakieś zmiany i jak to będzie z tym u mnie to się okaże.

Pewne zmiany są traktowane jako nieistotne a inne tak ale więcej się nie wymądrzam ;) , niech napisze ktoś kto ma odbiór za sobą i uzyskał ww decyzję pozwolenia na użytkowanie.

fajna kobieta
16-06-2014, 14:55
Są zmiany które trzeba zgłosić przed adaptacja projektu sa to zmiany konstrukcyjne budynku a sa zmiany nieistotne dla bryły budynku i tych nie ma konieczności zgłaszania.Trzeba wziąć tez pod uwagę to ze architekt policzy nas za każda najmniejsza zmianę wiec lepiej sie dwa razy zastanowić czy jest sens o wszystkich zmianach informować ?Poszerzenie budynku jest znacząca zmiana konstrukcyjną i takowa trzeba zgłosić.:yes:

kgbkoc
16-06-2014, 19:02
Ja tym razem pytam o dach. Jaka jest jego powierzchnia?

myszka_84
16-06-2014, 19:25
Ja tym razem pytam o dach. Jaka jest jego powierzchnia?

ok 300m2

kgbkoc
17-06-2014, 12:57
Myszka- 84 jesteś niezawodna!!!!. Wielkie dzięki. Po wybudowaniu domu zapraszam na kawę.

Juster
20-06-2014, 16:03
u nas juz fugują garaz i kotłownie.. i w ten weekend przyjada pierwsze płytki łazienkowe... każda łazienka będzie totalnie inna :)
Duzy fun mielismy przy wyborze płytek :)

drewno do salonu też juz wybrane, czas sie decydować na kuchnie :)



u nas tymczasem glazurnik działa (zdjęcia z weekendu, wczoraj zapomniałam aparatu)
262511łazienka przy sypialni

262512łazienka dziecinna

mamy już zagruntowane ściany i posadzki, pomalowane podkładem ściany, a sufity już na gotowo :) jak tylko glazurnik skończy wkraczamy do akcji z kolorami na ściany, później podłogi, kuchnia i przeprowadzka

dorobiłam się także kwietnika ;) i czekamy na pierwsze zbiory posadzonych wiosną borówek
262513 262514

freckle
22-06-2014, 21:25
Big prosba!
Czy możecie pokazac jak wyszły Wam wyjścia na strych - schody strychowe- po zamknieciu klapy??? U mnie jest tak brzydko że szok. Wydaje mi sie że "fachowiec" odwalił totalną fuszere. Mam go na budowie tylko do piątku wiec jeżeli możecie wrzucic zdjecia zebym mogla mój porówna bede wdzieczna bo jak juz pójdzie z budowy to pewnie ślad po nim zaginie :(

Juster
23-06-2014, 10:49
na str 101 jest wejście na strych.. gdzieś na kolejnych stronach jest juz pomalowane - wyszło bardzo ladnie



Big prosba!
Czy możecie pokazac jak wyszły Wam wyjścia na strych - schody strychowe- po zamknieciu klapy??? U mnie jest tak brzydko że szok. Wydaje mi sie że "fachowiec" odwalił totalną fuszere. Mam go na budowie tylko do piątku wiec jeżeli możecie wrzucic zdjecia zebym mogla mój porówna bede wdzieczna bo jak juz pójdzie z budowy to pewnie ślad po nim zaginie :(

myszka_84
23-06-2014, 11:12
u nas wyłaz jest mocno widoczny co mnie drażni, musimy pomyśleć jak go nieco zatuszować, ta szpara wokoło jest strasznie denerwująca.
266861

i jeszcze krótka relacja z pozostałych pomieszczeń
266862 łazienka na parterze (chyba jej jeszcze tu nie pokazywałam, oczywiście wymaga jeszcze ukrycia rury i malowania)

266863pokoik dziecinny nr 1 (na razie pełni rolę naszej sypialni póki nie kupimy wykładziny dla nas)

266864pokoik dziecinny nr 2 (tymczasowo wspólny dziewczyn)
trzeciego dziecinnego nie ruszyliśmy jeszcze wcale (póki co nie ma takiej potrzeby)

266865 i nasza kuchnia ;)

Juster
23-06-2014, 20:20
oj no rzeczywiście nie wygląda to dobrze.. nasz znalazł gdzies w necie listwy maskujące i je ładnie zamontował.. poszukajcie.


u nas wyłaz jest mocno widoczny co mnie drażni, musimy pomyśleć jak go nieco zatuszować, ta szpara wokoło jest strasznie denerwująca.
266861

i jeszcze krótka relacja z pozostałych pomieszczeń
266862 łazienka na parterze (chyba jej jeszcze tu nie pokazywałam, oczywiście wymaga jeszcze ukrycia rury i malowania)

266863pokoik dziecinny nr 1 (na razie pełni rolę naszej sypialni póki nie kupimy wykładziny dla nas)

266864pokoik dziecinny nr 2 (tymczasowo wspólny dziewczyn)
trzeciego dziecinnego nie ruszyliśmy jeszcze wcale (póki co nie ma takiej potrzeby)

266865 i nasza kuchnia ;)

freckle
28-06-2014, 20:40
Dzieki Dziewczyny za odpowiedz. U mnie wyglada strasznie, az plakac sie chce.
Obiecal "fachowiec" poprawic i zrobic jak nalezy...zobaczymy :(



oj no rzeczywiście nie wygląda to dobrze.. nasz znalazł gdzies w necie listwy maskujące i je ładnie zamontował.. poszukajcie.

Juster
01-07-2014, 20:38
będzie dobrze :) na pewno cos wymyślą :)

powodzenia


Dzieki Dziewczyny za odpowiedz. U mnie wyglada strasznie, az plakac sie chce.
Obiecal "fachowiec" poprawic i zrobic jak nalezy...zobaczymy :(

Juster
09-07-2014, 11:43
Halo, halo..

jest tu kto... mam nadzieje że to nie wakacje zajmują Wasz czas i niedługo pojawią sie jakieś nowe zdjecia Kasjopejek .. :)

pozdrawiam:wiggle:

fajna kobieta
09-07-2014, 12:01
U mnie sie wewnątrz ciagle robi.Jeszcze nie ma sie czym specjalnie pochwalić niby robią a jakos mało widać ta robotę...:p

Juster
09-07-2014, 20:57
o patrz to identycznie jak u nas.. ;/ :D




U mnie sie wewnątrz ciagle robi.Jeszcze nie ma sie czym specjalnie pochwalić niby robią a jakos mało widać ta robotę...:p

myszka_84
09-07-2014, 21:22
u nas powoli. pokoje na piętrze pomalowane, jutro kupujemy farby na dół, jak tylko pomalujemy układamy panele i skręcamy kuchnię, która już czeka w garażu. a w między czasie czekamy na tynkarzy bo nam w kolejnym miejscu tynk odpada... od razu dla przyszłych budujących przestroga - omijajcie tą firmę wielkim łukiem http://www.skuza.wbud.pl/ po pierwszych poprawkach jakie robili w marcu najprawdopodobniej zablokowali mój numer komórki, nie mogłam się dodzwonić prawie 3tyg. coś mnie tknęło żeby zadzwonić ze stacjonarnego i uzyskałam połączenie od razu... dziwny zbieg okoliczności prawda. Zapewniają, że będę za tydzień w piątek, zobaczymy. na szczęście teraz poleciało na dużo mniejszą skalę bo tylko w jednym miejscu pod parapetem w biurze. Najbardziej prawdopodobna wg nas przyczyna - pracownicy byli przez szefa mocno poganiani, szef twierdzi, że nie zrobili obrzutki, my wiemy, że zrobili (widziałam w końcu na własne oczy), obstawiamy, że po prostu kładli tynk na mokrą obrzutkę i teraz odpada :/ Górę robili dobrze, a na dole już ich poganiał. Nie możemy ułożyć paneli na dole póki tego nie poprawią.

fajna kobieta
10-07-2014, 11:33
Uuuuu.....przykro.Tak to jest z tymi firmami,cieżko o dobrych fachowców .:sick:

YoungDentist
14-07-2014, 09:11
Dzień dobry po dłuższej nieobecności. My akurat budujemy Kasjopea 3 i zdecydowaliśmy się powiększyć okno w kuchni aby wszystkie trzy - czyli dwa kuchenne i to z jadalni były tych samych rozmiarów. I teraz pytanie do Was forumowicze: czy ktoś jeszcze powiększył to okno? Jeśli tak to jak potem rozwiązał kwestie kuchenki która w tym wypadku by była ustawiona koło okna? Jest to problem?? Czy ktoś może już tak ma i może prosić o wizualizację bądź zdjęcie?

Jeszcze mam pytanie czy ktoś zdecydował się na wyspę w kuchni? Mógłbym prosić o jakąś wizualizację\zdjęcie - chcielibyśmy do tego podejść natomiast wyobraźnia nie służy :)

kgbkoc
14-07-2014, 13:19
Wy już urządzanie a u mnie Panowie na dachu urzędują.

kgbkoc
14-07-2014, 13:22
My w kuchni mamy okna: 150/140, 120140, w jadalni 200/235- takie jak w salonie. Większe okno w kuchni utrudnia jej umeblowanie.

fajna kobieta
14-07-2014, 13:48
My dlatego zrezygnowaliśmy z jednego okna mamy tylko jedno od frontu.No ale cos kosztem czegoś- półwysep mamy.:rolleyes:

skonieak
14-07-2014, 20:55
My również zlikwidowaliśmy jedno okno w kuchni, mamy to od frontu, w planach półwysep :yes:natomiast powiększyliśmy okno w jadalni 170/235:)

YoungDentist
15-07-2014, 10:34
Czyli rozumiem że większość albo zlikwidowała to okno w kuchni albo przynajmniej zostawiła takie mniejsze a ci ktorzy zlikwidowali powiększyli okno w jadalni?

Czyli tak naprawdę totalnie się rozminęliśmy i trochę Nas to niepokoi właśnie pod względem umeblowania kuchni? Chcieliśmy mieć bardzo jasny dom i wychodzi że przesadziliśmy?

YoungDentist
15-07-2014, 10:47
My dlatego zrezygnowaliśmy z jednego okna mamy tylko jedno od frontu.No ale cos kosztem czegoś- półwysep mamy.:rolleyes:

Czy ta płyta na wyspie to jest płyta grzejna? Połączenie plyty grzejnej ze stolem - czy to funkcjonalnie zadziała?

avent1
15-07-2014, 11:08
my mamy półwysep w kuchni.

załączam fotki z realizacji, jak montowali kucnie i wizualizację:

KasjoKasia
15-07-2014, 11:28
Dzień dobry po dłuższej nieobecności. My akurat budujemy Kasjopea 3 i zdecydowaliśmy się powiększyć okno w kuchni aby wszystkie trzy - czyli dwa kuchenne i to z jadalni były tych samych rozmiarów. I teraz pytanie do Was forumowicze: czy ktoś jeszcze powiększył to okno? Jeśli tak to jak potem rozwiązał kwestie kuchenki która w tym wypadku by była ustawiona koło okna? Jest to problem?? Czy ktoś może już tak ma i może prosić o wizualizację bądź zdjęcie?

Jeszcze mam pytanie czy ktoś zdecydował się na wyspę w kuchni? Mógłbym prosić o jakąś wizualizację\zdjęcie - chcielibyśmy do tego podejść natomiast wyobraźnia nie służy :)

My nie rezygnowalismy z drugiego okna w kuchni ale nie powiekszalismy go.... Mamy półwysep w kuchni....270231270232270233

avent1
15-07-2014, 11:33
KasjoKasia powiedz jaki macie okap?
Tez che w takim kształcie jak Wy

fajna kobieta
15-07-2014, 11:55
U mnie tez taki okap.Elica.:rolleyes:

fajna kobieta
15-07-2014, 11:56
Czy ta płyta na wyspie to jest płyta grzejna? Połączenie plyty grzejnej ze stolem - czy to funkcjonalnie zadziała?
To płyta indukcyjna .U nas półwysep ma około 250x 140 wiec jest ok.:rolleyes:Okna robią wrażenie ale pamiętaj ze to cos kosztem czegoś.Im wiecej okien tym mniej ścian do zagospodarowania na meble np.;)

avent1
15-07-2014, 12:10
U mnie tez taki okap.Elica.:rolleyes:

dokładnie ten sam nam polecała nasza pani projektant.

Jak się sprawuje w pracy, głośność, wydajność ,wizualnie ładnie wykończony?

fajna kobieta
15-07-2014, 12:16
Jeszcze nie wiem jesteśmy przed montażem kuchni.Wszystko sie obsuwa niemiłosiernie kuchnia czeka na montaż w garażu.:mad:

KasjoKasia
15-07-2014, 13:07
KasjoKasia powiedz jaki macie okap?
Tez che w takim kształcie jak Wy

okap firmy Ciarko, model ORW

avent1
15-07-2014, 13:18
dzięki za informację.
A użytkujesz go już? Możesz powiedzieć cos nt. kultury pracy?

KasjoKasia
15-07-2014, 13:26
dzięki za informację.
A użytkujesz go już? Możesz powiedzieć cos nt. kultury pracy?

Jest w miarę cichy.... Co do skuteczności to obawiam sie, ze żaden okap tego typu nie spełnia do końca oczekiwań... Tylko okap wielkości płyty spełnia swoje zadanie całkowicie...

KasjoKasia
15-07-2014, 13:42
270245270246270247270248moja lazienka na parterze....270244

YoungDentist
15-07-2014, 15:04
A jeszcze jedno mam pytanie - jak u Was przedstawiały się kosztorysy okien i dachu?

My w dniu dzisiejszym dostaliśmy wycenę dachu (bez więźby bo to robi inna firma) i się okazało że z robocizną to wychodzi 64k zł? Braliśmy pod uwagę dachówkę MEYER HOLSEN albo CREATON i rynny Tytan-Cynk

skonieak
15-07-2014, 19:57
Bardzo glamour i bardzo elegancko, ale o to chodzi, w końcu to łazienka na parterze i"efekt WOW" musi być:yes:;)





270245270246270247270248moja lazienka na parterze....270244

skonieak
15-07-2014, 20:31
A jeszcze jedno mam pytanie - jak u Was przedstawiały się kosztorysy okien i dachu?

My w dniu dzisiejszym dostaliśmy wycenę dachu (bez więźby bo to robi inna firma) i się okazało że z robocizną to wychodzi 64k zł? Braliśmy pod uwagę dachówkę MEYER HOLSEN albo CREATON i rynny Tytan-Cynk

Za okna zapłaciliśmy 29 tys. (trzyszybowe, ze szprosami, kolor złoty dąb - obustronnie), dach jakoś podobnie (dachówka ceramiczna Creatona)

YoungDentist
15-07-2014, 21:37
Za okna zapłaciliśmy 29 tys. (trzyszybowe, ze szprosami, kolor złoty dąb - obustronnie), dach jakoś podobnie (dachówka ceramiczna Creatona)

Dach jakoś podobnie czyli 29k zł podobnie jak okna czy 64k zł podobnie jak my?

skonieak
16-07-2014, 08:53
Dach jakoś podobnie czyli 29k zł podobnie jak okna czy 64k zł podobnie jak my?


Oczywiście podobnie jak u Was, czyli 64. Chociaż żałuję, że nie 29:p

kgbkoc
16-07-2014, 17:24
My za okna 34 tys, ale były zmiany w projekcie Oknoplast winchester, 3 szybowe, zawiasy invisso, full kolor w drzwiach balkonowych, klamki po środku okna. Dach właśnie robimy, ale mamy kąt 30% , poszerzony o metr garaż i gabinet, a więc: dachówka karpiówka klassik Creaton- 20 tys, drewno na dach i strop- 16 tyś, deski -4 tys, łaty- 4 tys. rynny Lindab- nie wiem jaka cena. Robocizna za dach, ułożenie belek stropowych, ocieplenie ścian i stropu pod bocznymi daszkami- 34 tys.

KamilGrzela
17-07-2014, 08:38
Witam,
Poszukuję osób, które będą na tyle życzliwe żeby pokazać nam w rzeczywistości już powstały budynek zgodny z projektem Kasjopea 3. Najchętniej niedaleko Warszawy.
Z góry dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Pozdrawiam
Kamil

fajna kobieta
17-07-2014, 12:15
Zgodny z projektem to cieżko będzie. :lol2:

Juster
17-07-2014, 14:51
Pomocy...
możecie polecić jakieś adresy sprawdzonych fachowców od mebli kuchennych oraz namiar na punkt z podłogami drewnianymi... oferty które do nas spływaja są jakieś masakrycznie drogie.. (z Bartyckiej narazie ;/)

z góry śliczne dzieki:wiggle:

Juster
17-07-2014, 14:51
dokłądnie tu musi być zaskakująco i ... w naszym przypadku .. kosmicznie :))))
łązienka bedzie odjechana :) zupełnie inna niż reszta mieszkania :)




Bardzo glamour i bardzo elegancko, ale o to chodzi, w końcu to łazienka na parterze i"efekt WOW" musi być:yes:;)

Juster
17-07-2014, 14:53
też ciekawy etap.. zobaczysz jak skończą jak będzie cieszyc oko :)

Wy już urządzanie a u mnie Panowie na dachu urzędują.

YoungDentist
18-07-2014, 09:05
Pomocy...
możecie polecić jakieś adresy sprawdzonych fachowców od mebli kuchennych oraz namiar na punkt z podłogami drewnianymi... oferty które do nas spływaja są jakieś masakrycznie drogie.. (z Bartyckiej narazie ;/)

z góry śliczne dzieki:wiggle:

Jak dostaniesz cos ciekawego daj proszę znać - też będziemy szukać :)

avent1
18-07-2014, 09:26
Witam,
Poszukuję osób, które będą na tyle życzliwe żeby pokazać nam w rzeczywistości już powstały budynek zgodny z projektem Kasjopea 3. Najchętniej niedaleko Warszawy.
Z góry dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Pozdrawiam
Kamil

ja chętnie pokażę domek, zmian praktycznie nie robiliśmy, ale moja lokalizacja nie jest blisko wa-wy (konin Wielkopolska)

Nie pamiętam jaka mam wersję, na pewno bez pokoju za garażem, ale tez ta większą kuchnią.
Jeśli będą chętni, to odgrzebie wersję naszego projektu.

Obecnie jesteśmy na etapie meblowania, za 2 tyg sie wprowadzamy

Juster
18-07-2014, 13:10
hehe spoko póki co cisza...

Kochani pomóżcie.. dajcie jakieś namiary szczególnie na podłogę bo z tym sie juz pali :)


Jak dostaniesz cos ciekawego daj proszę znać - też będziemy szukać :)

Eveline
18-07-2014, 22:58
Eee tam, ja mam kasjopeę zgodną z projektem, ale dośc daleko od Warszawy :)

Okna trzyszybowe Drutex będziemy mieli za 12800 zł :D A dachówka w listopadzie, więc wtedy się wypowiem ;)

fajna kobieta
19-07-2014, 12:12
Eee tam, ja mam kasjopeę zgodną z projektem, ale dośc daleko od Warszawy :)

Okna trzyszybowe Drutex będziemy mieli za 12800 zł :D A dachówka w listopadzie, więc wtedy się wypowiem ;)
Bez zadnych zmian w projekcie???? :o

kgbkoc
19-07-2014, 14:53
To bardzo mało za te okna!!!

Eveline
19-07-2014, 22:24
Wiem, że mało :) I cieszy mnie to :)

No dobra, zmiany sa następujące: Drzwi zamiast okna do kotlowni oraz zmiana w kominie, że przechodzi ciut inaczej przez łazienkę na dole, w sensie, że jest jakos przesunięty delikatnie. Nie umiem tego wytłumaczyć ;)
Moim zdaniem, ten projekt nie wymaga jakichs specjalnych zmian. Jest dośc dobrze przemyślany. Ale tom oja prywatna opinia.

Yesko
21-07-2014, 20:43
Kochani pomóżcie.. dajcie jakieś namiary szczególnie na podłogę bo z tym sie juz pali :)

Jeżeli to jeszcze potrzebne to u mnie robili z firmy "Krzywe Koło" z Kielc, z ul. Prostej. Podłogi są ok. Nie wiem czy zrobią w Warszawie ale można zapytać.

fajna kobieta
22-07-2014, 08:14
To faktycznie można powiedziec ze bez zadnych zmian.:pU nas zmiany istotne. Generalnie ten projekt był baza do stworzenia czegoś zupełnie innego. :yes:

Juster
22-07-2014, 10:12
dziękuje, z Kielc to jednak za daleko.. my chcemy barwioną podłogę więc próbki trzeba by ogladać.. także jeśłi ktoś ma dobry namiar w Wwie to sie przypominam z uprzejmą prośbą :)

i jeszcze na meble kuchenne namiar też chetnie poprosze :)

Jeżeli to jeszcze potrzebne to u mnie robili z firmy "Krzywe Koło" z Kielc, z ul. Prostej. Podłogi są ok. Nie wiem czy zrobią w Warszawie ale można zapytać.

Juster
22-07-2014, 10:14
u nas tez zmian niewiele.. projekt nam podpasował.

- wydłużylismy garaz o metr,
- drobne zmiany w schowku pod schodami/ kotłowni i małej łazience.. ale drobne - tj przesuniecie ścianki itp
- słupek w oknie narożnym
- chyba likwidacja jednego okna w pokoju goscinnym za salonem,
- zastapienie okna w kotłowni luksferai i umieszczenie 2 identycznych w garazu,
- na górze to likwidacja loggii i delikatne powiekszenie gabinetu i garderoby kosztem korytarza.

i chyba tyle :)





To faktycznie można powiedziec ze bez zadnych zmian.:pU nas zmiany istotne. Generalnie ten projekt był baza do stworzenia czegoś zupełnie innego. :yes:

kgbkoc
25-07-2014, 11:47
U nas zmian było sporo, także ostatecznie zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny.

fajna kobieta
25-07-2014, 12:58
My można powiedziec ze przerobilismy Kasjopee na indywidualny. :rotfl:

kgbkoc
26-07-2014, 04:20
A czy słyszał ktoś z Was lub użytkuje deski kompozytowe Resysta?

Yesko
28-07-2014, 20:36
W folderach reklamowych wygląda to bardzo efektownie, jak się sprawdza i wygląda po kilku latach - też jestem ciekaw

kgbkoc
29-07-2014, 20:55
Ja byłam u producenta. To jest o tyle fajne, że są różne profile i można z tego zrobić i płot, i taras, i elewację itd. Wszystko z jednego materiału i w jednym kolorze. Rodeo jest fajne ale tylko na elewację, ewentualnie podbitka

skonieak
29-07-2014, 21:33
Faktycznie, ciekawe, jak się sprawuje, znalazłam informacje, że udzielają 15 lat gwarancji na podłogi tarasowe, więc brzmi zachęcająco.




W folderach reklamowych wygląda to bardzo efektownie, jak się sprawdza i wygląda po kilku latach - też jestem ciekaw

fajna kobieta
30-07-2014, 11:48
Czy te deski to np na taras sie nadają? Wciąż sie zastanawiam deska czy libet? :confused:

kgbkoc
30-07-2014, 15:47
Z tego co się orientowałam na taras też mogą być. Są 2 wersje tych desek :pełne i z pustymi komorami w środku (lżejsze i tańsze).

kgbkoc
30-07-2014, 15:50
Ja z drewna się wyleczyłam po tym jak zobaczyłam jak wygląda po kilku latach i już wyobraziłam sobie ogród po rusztowaniaxh, jakie trzeba by było ustawić przy remoncie elewacji drewnianej.

kgbkoc
30-07-2014, 16:11
Nadają się także na taras.

AngelaPawel
31-07-2014, 11:58
Witam
Obecnie jesteśmy po pierwszych wycenach tynków oraz hydrauliki.
Czy cena 25 zł za metr2 z materiałem oraz robocizną za tynki to cena przystępna?
Hydraulika: kotłownia - piec na paliwo stałe, podłogówka góra i dół, podłączenie wody - koszt z materiałem i robocizną 52 tys.
Co sądzicie o tych wycenach?
Trochę się przeraziłam tą hydrauliką :eek:

A jak jest u Was?
Jaki koszt może mnie czekac przy elewacji?????

kasjomania
31-07-2014, 12:55
Witam
Obecnie jesteśmy po pierwszych wycenach tynków oraz hydrauliki.
Czy cena 25 zł za metr2 z materiałem oraz robocizną za tynki to cena przystępna?
Hydraulika: kotłownia - piec na paliwo stałe, podłogówka góra i dół, podłączenie wody - koszt z materiałem i robocizną 52 tys.
Co sądzicie o tych wycenach?
Trochę się przeraziłam tą hydrauliką :eek:

A jak jest u Was?
Jaki koszt może mnie czekac przy elewacji?????

Wszystko uzależnione z jakich materiałów. A sama robocizna hydraulika?

kgbkoc
31-07-2014, 13:39
U nas tynki maszynowe knauff diamand 24zł. Hydraulik robocizna 3000zł, ale u nas ogrzewanie będzie pc i firma zakłada kompleksowo całe ogrzewanie tzn pompa+ podłogówka + odwierty- 70 tys. Co do elewacji czekam na wycenę.

fajna kobieta
31-07-2014, 17:19
U nas tynki maszynowe 22 zł .Hydrauliki nie pamietam.

freckle
08-08-2014, 20:17
Witam
Obecnie jesteśmy po pierwszych wycenach tynków oraz hydrauliki.
Czy cena 25 zł za metr2 z materiałem oraz robocizną za tynki to cena przystępna?
Hydraulika: kotłownia - piec na paliwo stałe, podłogówka góra i dół, podłączenie wody - koszt z materiałem i robocizną 52 tys.
Co sądzicie o tych wycenach?
Trochę się przeraziłam tą hydrauliką :eek:
A jak jest u Was?
Jaki koszt może mnie czekac przy elewacji?????


Witam,
U Nas tak:
-tynki maszynowe gips dolina nidy 556m2 po 22zł materiał z robocizną. Tynkowaliśmy wszystkie sufity pozą góra i garażem
-hydraulika wod-kan + podłogówka góra dół + piec Junkers kondensacyjny + zasobnik 150l + kaloryfery do 2 łazienek i do kotlowni i do garazu KERMI + wszystkie bajery buzery sterowniki czujniki itd z robocizną 32 tyś.
- elewacja 350m2 w projekcie bez zmian komplet czyli podstawa+ tynk + deska ozbobna+ podbitka + parapety+ cokół 36tyś

Pozdrawiamy i powodzenia :)

bolec
10-08-2014, 15:12
Cześć,

co powiecie o wentylacji i akustyce w Waszych Kasjopeach? Czy zapachy z kuchni lub garażu przedostają się do innych pokojów lub kondygnacji? Czy po kondygnacjach niesie się echo? Czy dźwięki dochodzące z parteru (np. z telewizora w salonie, urządzeń kuchennych itp.) przeszkadzają (np. z powodu zniekształcenia, wzmocnienia lub niewytłumienia) w pokojach na piętrze? Czy któreś z pomieszczeń są szczególnie dobre lub złe akustycznie, np. wyraźnie słychać kąpiel, spuszczanie wody, wentylację mechaniczną w którejś sypialni? Pytanie kieruję zarówno do użytkowników Kasjopei jak i innych forumowiczów, którzy mają zdanie na ten temat.

Oprócz tego chciałbym spytać czy schody są wygodne w użytkowaniu? Czytałem sugestie, żeby je poszerzyć i nie robić zabiegowymi. Jaka jest Wasza opinia?

bolec
10-08-2014, 15:31
Rozważam budowę Kasjopei 3 (ze zmianami). Zobaczenie budynku na żywo ułatwia zrozumienie potrzebnych zmian i rozwiewa wątpliwości, dlatego chciałbym poprosić szanownych Forumowiczów o spotkanie i umożliwienie obejrzenia Kasjopei. Czy byłaby taka możliwość w województwie mazowieckim?

kgbkoc
10-08-2014, 20:46
My mamy schody poszerzone do 128cm, chyba nasz projektant się zagalopwał, mogłyby być trochę mniejsze.

fajna kobieta
11-08-2014, 12:06
Jeśli mogę podpowiedzieć to nie róbcie zabiegowych schodów.My niestety za późno na to wpadliśmy i mamy takie jak w projekcie.Zalujemy ale trudno.:PCo do reszty nie wypowiem sie bo jeszcze nie mieszkamy.:mad:

fajna kobieta
12-08-2014, 15:49
My mamy schody poszerzone do 128cm, chyba nasz projektant się zagalopwał, mogłyby być trochę mniejsze.
Szczęściarz!! U nas 90 cm ale to za mało jest....:bash:

bolec
18-08-2014, 08:41
Widziałem SSZ Kasjopei 3. Parter wygląda przestronnie, piętro trochę mniej, poddasze za niskie, żeby było użytkowe.

Ogólnie fajnie wygląda dom wg tego projektu. Wydaje się, że będzie funkcjonalny. Polecam wszystkim obejrzenie gotowego budynku przed budową, bo jest wiele rzeczy do odkrycia i dużo można zmienić pod siebie. W jednym poście ciężko byłoby je streścić.

bolec
18-08-2014, 08:45
W projekcie Kasjopei 3 w garażu jest SŁUP :bash: Dla tych co będą parkować samochody w garażu może to być bardzo duża uciążliwość.

kgbkoc
19-08-2014, 20:42
Ja żadnego słupa nie mam w garażu, który dodatkowo poszerzyliśmy o metr. Mamy 30 *kąt nachylenia dachu i jest tam ponad 2m wysokości, bardzo przestronne miejsce. Każdy wprowadza jakieś zmiany i modyfikacje i później tak wychodzi.

bolec
19-08-2014, 22:50
W projekcie Kasjopea 3 jest słup w garażu. Potwierdził mi to przedstawiciel MGProjekt.

myszka_84
20-08-2014, 08:40
ciekawe, bo nikt go nie ma :P i projekt go nie przewiduje, przedstawiciel sam nie wie najwyraźniej co mówi, przypatrz się rysunkom szczegółowym, pod każdym słupem jest wylana ława fundamentowa, przecież taki słup nie może stać na chudziaku skoro ma coś podtrzymywać (w tym wypadku ściany piętra) jedyny słup jaki jest w części garażowej to ten schowany później w ścianie między kotłownią a garażem. Zakładam, że słup o którym mówisz jest mniej więcej w połowie garażu taki mały kwadracik na linii podciągu tak? to nie jest słup (tak samo to interpretował mój sąsiad nie mający z budowlanką nic wspólnego) to jest kratka - odpływ.

fajna kobieta
20-08-2014, 10:07
Jaki słup?! Gdzie słup?! U nas nie ma i nie było żadnego słupa :o

Eveline
21-08-2014, 10:22
u nas też nie ;)

kgbkoc
21-08-2014, 21:45
U nas walka z elektryką, od poniedziałku tynki.
A w międzyczasie wybieram armaturę i strasznie jest przez to przebrnąć :bash:

myszka_84
21-08-2014, 21:53
A my zwozimy drobiazgi (właśnie wróciliśmy z wyprawy z jednym z ładunków), w sobotę większy transport, wszystkie wielkogabarytowe rzeczy wyjeżdżają i już można powiedzieć, że będziemy mieszkać :)

kgbkoc
23-08-2014, 05:34
Myszka zapamiętaj tylko co będzie Ci się śniło w pierwszą noc.

myszka_84
23-08-2014, 21:21
Ja już nie raz spałam na budowie i najgorsze, że nic mi się nie śniło a przynajmniej ja nie pamietam.

kgbkoc
24-08-2014, 12:30
Pewnie ze zmęczenia usypiałaś zanim się położyłaś. Wszystkiego dobrego w nowym domu.

Juster
24-08-2014, 22:45
:)) dobre...


W projekcie Kasjopea 3 jest słup w garażu. Potwierdził mi to przedstawiciel MGProjekt.

Juster
24-08-2014, 22:50
hehe a co tzn??

Myszka.. gratulacje... zazdroszcze :DD

u nas jeszcze daleka droga.. 276393276394276395


Myszka zapamiętaj tylko co będzie Ci się śniło w pierwszą noc.

Juster
24-08-2014, 22:54
spora zmiana zaszła tez w łaźni na dole.. ale efekty moze za miesiac bedzie widac... póki co wykonawca rozwalił rurke od ogrzewania podłogowego.. i naprawiamy ;//276396

avent1
25-08-2014, 08:45
my mieszkamy od około miesiąca i schody mamy takie jak w projekcie - nie poszerzyłabym, dla nas są wystarczające.
Co do echa, to na dole słyszę lekkie echo, ale mamy tam tylko ogromny stół w jadalni z 6 krzesłami, w salonie 2 sofy i ława. Nic więcej. Jak sie do końca umeblujemy, to raczej echo zniknie.
Z dołu nie słychać zupełnie nic w górnych pokojach - przy zamkniętych drzwiach. Z kuchni nie słychać nic nawet przy otwartych drzwiach.

fajna kobieta
25-08-2014, 13:59
Im mniej mebli tym większe echo sie będzie niosło.;)Znajomi maja dom z antresola tam to dopiero sie echo niesie.Jak córka śpi na gorze to nadole trzeba szeptem rozmawiać.:bash:

Eveline
25-08-2014, 16:44
Juster, fajnie się zapowiada ta cegiełka :)

Juster
26-08-2014, 10:57
:) dzieki no prezentuje sie naprawde fajnie.. chcielismy jakos tak urozmaicic a nie sama farba, długo jej szukaliśmy w odpowiednim odcieniu.. wieczorem moze wrzuce kolejne fotki bo jeszcze jest na duzej scianie w salonie i filarach :)
Na górze w sypialni jeszcze bedzie, ale ciemniejsza :)



Juster, fajnie się zapowiada ta cegiełka :)

Juster
26-08-2014, 18:21
i obiecane... 276683276684

fajna kobieta
27-08-2014, 14:06
Ciekawie to wyglada.:rolleyes:

skonieak
28-08-2014, 11:46
i obiecane... 276683276684

Z pewnością efekt końcowy, będzie prezentował się rewelacyjnie, my też planujemy jakoś wprowadzić cegłę, tylko białą, przyznam, że nie mogę doczekać się tej Twojej "kosmicznej" (jak sama pisałaś;)) łazienki na parterze:)

Juster
28-08-2014, 14:20
oj mi juz sie podoba :) idealnie dobralismy do podłogi, warto było za tym pochodzić :)
Hmm też bylismy juz prawie zdecydowani na białą.. ale jak zobaczyłam na większej powierzchni ściany to zdecydowanie powiedzieliśmy nie.

:) na łązienkę trzeba poczekać pewnie do końca września :) nasz wykonawca wraca z urlopu 4 wrzesnia i jest bardzo powolny wiec pewno jakoś do konca wrzesnia sie uwinie..oby .. :DDDD
bo jeszcze 2 łazienki na górze, tez będą ciekawe :) każda z nich będzie inna.. dobrze że jest ich tyle w domu bo ciężko by się było zdecydowac na jeden wzór :)


Z pewnością efekt końcowy, będzie prezentował się rewelacyjnie, my też planujemy jakoś wprowadzić cegłę, tylko białą, przyznam, że nie mogę doczekać się tej Twojej "kosmicznej" (jak sama pisałaś;)) łazienki na parterze:)