PDA

Zobacz pełną wersję : Kolor farby- czy ktoś reklamował?



kaura
18-01-2009, 18:09
Witam,
Czy ktoś z Was reklamował kolor farby, jaki wyszedł na ścianie?
Położyliśmy dekoral z gotowych mieszanek, który na próbniku wyglądał na jasny szary. Niestety wyszedł inny odcien, który nijak nie pasuje nam do ciemniejszego szarego. Farba kładziona była na białą ścianę.
Zastanawiam sie, czy w takiej sytuacji możliwa jest reklamacja?
Ktoś miał taki problem?

cieszynianka
18-01-2009, 18:23
Niestety na dużej powierzchni wychodzi trochę inaczej. My przemalowywaliśmy klatkę schodową, bo kolor, który wyszedł był, w moim przekonaniu, obrzydliwy (miała być brzoskwinia, a wyszedł różowopomarańczowy :evil: ), ale nie przyszło mi do głowy, żeby reklamować kolor :o

kaura
18-01-2009, 18:37
No właśnie dla mnie też jest to trochę dziwne, aczkolwiek jeśli producent na próbniku ( nie papierowym) i na opakowaniu farby drukuje kolor jaki ma wyjsć na ścianie, a wychodzi zupelnie coś innego, to może jest coś nie tak.
Za dużo fioletu im sie nalało? :-?

cieszynianka
18-01-2009, 19:08
To nie do końca tak. W pokojach robiliśmy próby na ścianie (kolory mieszaliśmy na miejscu) i mały pomalowany kawałek ściany wydawał się inny niż większy fragment obok, pomalowany tą samą farbą. Większa powierzchnia sprawiała wrażenie bardziej intensywnego koloru :roll:

mikuluk
18-01-2009, 20:02
ja miałam taki przypadek z dekoralem w kolorze brazu. Kupowałam w kastoramie poszłam z farbą i paragonem i zareklamowałam. Ku mojemu zdziwieniu przyjęli bez problemu

kaura
18-01-2009, 20:23
Kupiłam farbę gotową do położenia. Oczywiście jakbym mieszała sama, to bym mogła mieć pretensje tylko do samej siebie. Chodzi o to , ze producent na wzornik daje co innego, a na ścianie wychodzi zupelnie coś innego.
Fajnie, ze udało się zareklamowac w casto. Spróbuję u swojego sprzedawcy.