PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie fundamentu



22-09-2001, 11:36
Na mojej dzialce dobiega konca wykonywanie fundamentu zelbetonowego, przystosowanego do warunkow gorniczych (ok 140 cm w ziemi).
Mam prosbe do doswiadczonych budowlancow lub tych, ktorzy juz ten temat przerobili: czy nalezy fundament ocieplic np. styropianem, jakie na ten temat sa opinie?

06-10-2001, 11:09
Ja w swoim domu ociepliłem fundamenty styropianem 4cm pomimo że nie mam piwnic a ławy lane na głębokości 180 cm. Na żelbetową ścianę położyłem styropian i na to izolację z grubej folii izolacyjnej (tej z "cyckami") bez żadnych mazideł typu Izolbet. Koszt (styropianu) niewielki a napewno nie zaszkodzi. Ściana jest bardzo sucha, sprawdziłem podczas wykuwania otworu na rurę kanalizacyjną.

10-10-2001, 19:08
Dzieki za odpowiedz.

robak131
07-02-2003, 18:45
Mario czym przyklejales styropian i jakiej on jest gestosci?
pozdrawiam

zak
07-02-2003, 21:08
Nie bardzo rozumiem dlaczego styropian na beton a potem folie tloczona. Ja mam stary (>60 lat) dom, ktorego fundamenty chce izolowac pionowo a przy okazji ocieplic. Mysle, ze lepiej dac folie tloczona bezposrednio na fundament a potem styropian. Pozwoli to wydostac sie ewentualnej wilgoci (i tej juz istniejacej w moim przypadku) miedzy tloczeniami a fundamentom oddychac. Nie wiem czy jest to sluszne podejscie, chetnie wyslucham kazdej porady.

Pozdr. jz

tcic
08-02-2003, 14:34
na moim terenie w takim ukladzie moglbys miec problemy z gryzoniami.
Ja (po doswiadczeniach sasiada) - przykleilem styropian na sciane fundamentu i zainwestowalem w siatke i klej na wierzch.
Balem sie, ze nornice zrobia sobie gniazda w nieoslonietym styropianie. Sasiad musial poprawiac ocieplenie po 3 sezonach, bo plyty styropianowe staly sie ulubionym siedliskiem nornic (mimo, ze byly przysypane ziemia).

zak
08-02-2003, 17:21
To jest argument! Choc pewnie skonczy sie na tym, ze dam tak jak mowilem i dodatkowo odizoluje czyms styropian przed gryzionami bo boje sie, ze sciany fundamentowe mi nie wyschna!
Dzieki! Pozdr. jz