PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktos ma hydrofor MULTI HWA 3000 ?



derifter
19-01-2009, 12:10
Dosc popularny i latwo znajdowalny na google.

To co potrzebuje to dowiedziec sie czy trzeba go smarowac, bo nie mam instrukcji a na samej maszynie jakos nie widze zadnych zaworkow do tego. nie moglem tez znalezc zadnej instrukcji w wersji elektronicznej.
---

retrofood
19-01-2009, 12:56
co rozumiesz pod słowem "hydrofor". bo dla mnie to zbiornik, któremu obojętnie, czy jest smarowany masłem, wodą czy piaskiem. I tak stoi obojętnie.

Hans Kloss
20-01-2009, 09:46
Pytanie jest raczej o pompę. Mam hydrofor z taka pompą. Działa juz 3 lata. Nic z tym nie robiłem i nie wiem czy nalezy robić. Silnik pompy troche za głośno pracuje, byc moze dlatego, że hydrofor stoi w wilgotnej i okresowo zalewanej piwniczce. Zadzwoń gdzies do sklepów, które to sprzedaja. Jesli cos trzeba konserwować to sam chętnie skorzystam.

retrofood
20-01-2009, 13:32
Pytanie jest raczej o pompę. Mam hydrofor z taka pompą. Działa juz 3 lata. Nic z tym nie robiłem i nie wiem czy nalezy robić. Silnik pompy troche za głośno pracuje, byc moze dlatego, że hydrofor stoi w wilgotnej i okresowo zalewanej piwniczce. Zadzwoń gdzies do sklepów, które to sprzedaja. Jesli cos trzeba konserwować to sam chętnie skorzystam.

jesli cokolwiek kiedykolwiek trzeba konserwować, to musi mieć kalamitki. jak nie ma, to trzeba se dać spokój.

Hans Kloss
20-01-2009, 14:30
jesli cokolwiek kiedykolwiek trzeba konserwować, to musi mieć kalamitki. jak nie ma, to trzeba se dać spokój.
Prośba o info dla "słabszych" co to sa kalamitki :o

derifter
22-01-2009, 14:30
co to sa kalamitki :o
Takie zaworki z kulkami przez ktore sie wtlacza smar a kulka nie pozwala mu wylazic na zewnatrz.

Zasadniczo czesciej spotykalem smarowanie olejem ale tez nie widze zadnego wlewu. No to sobie odpuszczamy. Do sklepu a nawet dwoch wyslalem zapytanie mailem ale nie raczyli odpowiedziec.

Leszko
22-01-2009, 16:14
Dosc popularny i latwo znajdowalny na google.

To co potrzebuje to dowiedziec sie czy trzeba go smarowac, bo nie mam instrukcji a na samej maszynie jakos nie widze zadnych zaworkow do tego. nie moglem tez znalezc zadnej instrukcji w wersji elektronicznej.
---

Mam taki zestaw 150l sprzęt jest ciężko "zajechać".
Mam go 5 lat, to co on przeszedł to powinien być na złomie, było kilka sytuacji że pracował bez wody, a jednej zimy(dwa lata temu) na zasilaniu przed budynkiem na głębokości 1,1metra zamarzła woda, hydrofor pracował przez ponad dobę, jak go widziałem to można było na nim placki piec.
Jak na razie pracuje bez zarzutu, no i jest dość cichy.Z tego co pamiętam to chyba firma Omnigena.