PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie podasza przed wylewkami?



krzychu11
19-01-2009, 17:20
Witam,
czy ktoś zastosował kolejność jak w temacie?
Planuję robić wylewki z maszynowo - zastanawiam się czy wilgoć nie zaszkodzi wełnie i płytom gipsowym.
Jak sądzicie?

krzychu11

Miki79
19-01-2009, 17:44
ja tak zrobilem ale wczesniej zagruntuj plyty zeby nie wchlanialy gdy wylewka bedzie schla i musisz dorze wietrzyc i palic

jacekp71
19-01-2009, 18:02
mroźne powietrze jest suche, a przy wylewkach np. z miksokręta wody wiele nie ma,
ogrzewać, wentylować (wietrzyć) a żadnej biedy nie będzie, przykręcone płyty już tak nie zapracują,

krzychu11
19-01-2009, 18:58
mroźne powietrze jest suche, a przy wylewkach np. z miksokręta wody wiele nie ma,
ogrzewać, wentylować (wietrzyć) a żadnej biedy nie będzie, przykręcone płyty już tak nie zapracują,

No tego mroźnego powietrza to się właśnie boję - z tąd pomysł z poddaszem przed wylewkami

Bier nat
21-01-2009, 17:12
Jeśli masz dom nieogrzewany to może być bieda, gdy na płytach osadzi się wilgoć.

Trociu
21-01-2009, 18:04
Może zakończ na folii paroizolacyjnej a płyty połóż jak już wylewki wyschną.

JarzyQ
21-01-2009, 18:57
dokladnie, ja tez tak robie czyli koncze folia i wale tynki i wylewki

btx
21-01-2009, 20:54
ja najpierw położyłem wełnę a potem panowie zaczęli kłaść tynki. Płyt i folii jeszcze nie mam.
I tak niech sobie schnie z miesiąc 8)
Trzeba dobrze wietrzyć i ile się da grzać

Trociu
22-01-2009, 06:56
ja najpierw położyłem wełnę a potem panowie zaczęli kłaść tynki. Płyt i folii jeszcze nie mam.
I tak niech sobie schnie z miesiąc 8)
Trzeba dobrze wietrzyć i ile się da grzaćNie boisz się, że wilgoć z tynków wejdzie Ci w wełnę, a ta może schnąć potem dłużej aniżeli miesiąc?

zbigmor
22-01-2009, 07:11
ja najpierw położyłem wełnę a potem panowie zaczęli kłaść tynki. Płyt i folii jeszcze nie mam.
I tak niech sobie schnie z miesiąc 8)
Trzeba dobrze wietrzyć i ile się da grzaćNie boisz się, że wilgoć z tynków wejdzie Ci w wełnę, a ta może schnąć potem dłużej aniżeli miesiąc?

Jeśli wentylacja będzie zapewniona to wełna schnie bardzo szybko.

Zazdrośnica
22-01-2009, 12:45
Ja robiłam latem - wełna, folia płyty. Potem tynki cem-wap. Wietrzenie non stop, pięknie schło. Potem długo, długo nic. Potem wylewka z miksokreta i jednocześnie gładzie. Dodam, że same mury schły 3,5 m-ca. Okna dopiero po wyschnięciu murów. Nie mam żadnej wilgoci ani nad ani pod ani w.

zbigmor
23-01-2009, 07:28
ja najpierw położyłem wełnę a potem panowie zaczęli kłaść tynki. Płyt i folii jeszcze nie mam.
I tak niech sobie schnie z miesiąc 8)
Trzeba dobrze wietrzyć i ile się da grzaćNie boisz się, że wilgoć z tynków wejdzie Ci w wełnę, a ta może schnąć potem dłużej aniżeli miesiąc?

Jeśli wentylacja będzie zapewniona to wełna schnie bardzo szybko.

welna jest paroprzepuszczalna nic w nia nie wejdzie.
co do samej roboty. ocielplic miedzy krokwiami lac. plyt nie klasc bo aura ...

Tak dobrze to nie ma. Para przez wełnę przejdzie oczywiście bez szkód, ale jeśli później się skropi, co jest bardzo realne to będzie kapało na wełnę.