PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka firma robi naprawd? dobre piece na drewno??



03-11-2003, 16:10
No właśnie - chcę kupić piec z dolnym spalaniem na węgiel (spalane w nim będzie drewno), ale nie wiem jakiej firmy. Podobno piece z Zębca są dobre, ale mają 4 mm grubości blachy; są też piece z Sas-a i Cichiewicza, ale ten ostatni jest nie do kupienia w Polsce. Słyszałem też o firmie Luma (montowane w Poznaniu), ale nic o nich nie wiem.
Może ktoś mógłby polecić dobrą, sprawdzoną konstrukcję, bo mrozy już niedługo....
Z góry dziękuję 8)

03-11-2003, 17:16
Za kotłem Ogniwo przemawia troszke większa komora spalania i drzwiczki (od Zębca)
co przy paleniu drzewem ma znaczenie
mniejsze gabaryty( dł i szer) od SAS'a
prosta konstukcja, łatwosc czyszenia , drzwiczki żeliwne- przemawiają również za "Ogniwem"
cena ...wyłacznie za "Ogniwem"
http://www.ogniwobiecz.com.pl/img/S6WC.jpg
http://www.ogniwobiecz.com.pl/frames.html


brzoza

a-k-a
03-11-2003, 19:19
zębiec to lipa .ważna jest sprawność kotła,ciepło idzie w komin . nie ma podanej takowej BIECZ.HAJNÓWKA MODERATOR to jest to- użytkuję od 7 lat,sprawność 86 % przy spalaniu trocin
ania kasińska

krzyszt17
03-11-2003, 19:35
Trochę dziwnie pytasz. Piece na drewno? Piece na węgiel, w których ma być spalane drewno? Jeśli chodzi Ci o piec do spalania wszystkiego (drewno, miał, węgiel, trociny itp.) to nie pomogę. Jeśli o piec na drewno, a konkretnie zgazowujący drewno to zajrzyj w "Wymianie doświadczeń" do wątku "Chętnie pomogę".
Pozdrawiam Krzysztof

04-11-2003, 17:08
Dzięki za odpowiedź
Ogniwo raczej odpada, ponieważ nie ma modelu z dolnym spalaniem.
Moderator z Hajnówki - być może, tylko mam mam wątpliwości co do załadunku drewna przez drzwiczki bedące u góry: czy nie będzie się z dymić przy załadunku drewna?
Szukam dobrego pieca do palenia drewna (tj. takiego, który jest przystosowany głównie do spalania węgla). Niby jest to sprzeczność, ale doświadczenia znajomych ogrzewających świadczą o tym, że taki "piec na wszystko" doskonale się sprawdza. Jeśli chodzi o piece zgazowujące drewno (np. Atmos) to uważam, iż jest to pomyłka - znam osobę mającą ok. 150 m dom i w/w piec - ubiegłej zimy "poszło" blisko 30 m drewna.

Szukam tzw. "pieca na węgiel", który miałby: w miarę duże drzwiczki załadunkowe (cięcie metrówki na 3 części), solidne wykonanie i materiały (blacha 6 mm - chodzi o trwałość pieca), dobrą automatykę oraz byłby z dolnym spalaniem (dłuższa droga spalin więc mniej zużytego drewna i rzadsze podkładane do pieca). Jak dotąd nie znalazłem na polskim rynku takiego wyrobu - czy nikt nie robi takiego pieca?

a-k-a
04-11-2003, 20:49
MODERATOR ma wszystko czego szukasz ogromne drzwiczki(wkładam łupki, orąglaki-pionowo palą się dłużej i wolniej),blacha 6mm(komora rekcyjna)nie mam automatyki także o tym nie mogę pisać pozdrawiam
anna kasińska

Sebastian_M
05-11-2003, 07:47
Proponuję VIGAS - piece zgazowujące drewno i / lub węgiel brunatny - mam sąsiada, który ma taki piec (jeździł po niego na Słowacje - producent) w Polsce jest o wiele droższy. Jest rewelacyjny pod każdym względem. Pozdrawiam
Seba