PDA

Zobacz pełną wersję : Epoksydowe czy zwykłe. Pytanie do posiadaczy gresu polerowan



Kordian
19-01-2009, 21:01
Mam pytanie do posiadaczy grseu polerowanego.Chodzi oczywiście o jasne płytki. Jakie fugi dawaliście. Zwykłe czy epoksydowe. Jak to się sprawuje na co dzień. Niedługo zamierzamy kłaść gres polerowany Mistral z Paradyża 60x60cm beż i stoimy przed dylematem. Jakie właśnie fugi zastosować. Wiadomo, że kolor fug będzie jasny. I tu pojawia się problem. Jakie dać fugi aby jasny kolor nie zniknął. A jeżeli nawet zniknął to żeby można było go szybko przywrócć do "swojej dawnej świetności" :wink: Pytam się użytkowników, którzy w tej kwestii mają doświadczenie.

mynia_pynia
20-01-2009, 07:28
Mam gres beżowy a fugę grafitową (b. ciemno szarą). Wygląda świetnie.

mynia_pynia
20-01-2009, 07:30
Fuge mam mapei elastyczną, bo podłogówka.

ANNNJA
20-01-2009, 07:54
fuga chyba Cersanitu 40, elastyczna, bahama beż,
gres 60x60 b. jasny!!
fugi zlewały się z gresem dopóki nie zostały poimpregnowany,
po tym zabiegu ściemniały, wniosek- albo powinnam wybrać jeszcze jaśniejszą fugę, bo przypuszczam że po każdej impregnacji będzie ciemniało, albo po jakimś czasie jak zejdzie ten impregnat (wytrze się) nie impregnować ponownie,.
aha- fugi mają 2mm. mamy ogrzewanie podłogowe
nie pęka,

monia111
20-01-2009, 15:12
jeśli twój płytkarz pracował kiedyś epoksydem to daj epoxyd ale bardzo ważna sprawa fugę trzeba bardzo dobrze wygładzić i powinna mieć min 3mm aby to dobrze zrobić, jeśli będzie to robił piwerwszy raz i fugi maż węższe to daj sobie spokój z epoksydem i połuż fuę cementową np.MAPEI lub CERESIT 40

Kordian
20-01-2009, 20:17
No właśnie. Mamy na dole tam gdzie mają być płytki ogrzewanie podłogowe. I tak w ogóle nie chcieliśmy dawać zbyt dużych fug. Czy 2mm przy takich płytlkach i ogrzewaniu podłogowym będzie ok? I czy przy takiej fudze zakładając, że będzie zwykła łatwiej utrzymać ją w czystości? Zależy nam przedewszystkim na tym aby nie zajechać się przy sprzataniu i utrzymaniu tych fug w miarę nie zmienionym stanie.

Kordian
20-01-2009, 20:18
Mam gres beżowy a fugę grafitową (b. ciemno szarą). Wygląda świetnie.
A można prosić jakieś zdjęcia tego ciekawego rozwiązania.

monia111
21-01-2009, 08:23
brudzenie się fug to nie tylko kwestia rodzaju fugi ,przy fudze 2 mm nie dasz rady jej zrobiś na gładko , a do tego guga jest zawsze niżej płytki powstaje zagłębienie w którym zbiera się brud tak naprawdę żadna fuga ani żaden impregnat tego nie załatwią ,po jakimś czasie przestajesz na to zwracać uwagę a jasna podłoga jeszcze z gresu polerowanego to ciągla jazda na szmacie

XX
21-01-2009, 08:48
No właśnie. Mamy na dole tam gdzie mają być płytki ogrzewanie podłogowe. I tak w ogóle nie chcieliśmy dawać zbyt dużych fug. Czy 2mm przy takich płytlkach i ogrzewaniu podłogowym będzie ok? I czy przy takiej fudze zakładając, że będzie zwykła łatwiej utrzymać ją w czystości? Zależy nam przedewszystkim na tym aby nie zajechać się przy sprzataniu i utrzymaniu tych fug w miarę nie zmienionym stanie.
przy ogrzewaniu podlogowym i malej fudze nie dalabym fugi epoksydowej
zastanow sie nad cementowym ceresitem lub mapei - mozesz je zabepieczyc przed nadmiernym brudzeniem sie odpowiednimi preparatami
Gdybys jednak chcial epoksydowe to pamietaj o tym, ze kladacy te fugi nie moze robic tego pierwszy raz na Twoim przykladzie- ja kladlam sama u siebie epoksyd ale uczylam sie na swoich bledach i swoich plytkach i zapewniam Cie, ze kladzenie takich fug jest trudne i pracochlonne - jesli komus nie bedzie sie chcialo albo nie bedzie pilnowal czasu i proporcji fug lub po prostu zignoruje te zalecenia to masz plytki do skucia

magda158
21-01-2009, 09:19
Ja tez będę miała gres polerowany, bardzo jasną fugę i planuję epoksyd MAPEI (nie znalazłam innej firmy która by miała taki wybór kolorów w epoksydzie). Mam tez ogrzewanie podłogowe. Planuje fugę około 2 mm. Wiem że książki mówią ze epoksyd nie nadaje się do podłogówki ale wiem też, że niektórzy tak dają i nie znalazłam jeszcze postu mówiącego o tym że coś się dzieje z kaflami w takim wypadku. Zakładam że w podłogówce nie osiąga się zbyt wysokich temperatur więc wydaje mi się ze problemów nie będzie. A jak będzie pokaże życie :).

A jeśli jest ktoś na forum kto ma podłogówkę i epoksyd to może się wypowie, bardzo proszę.

Pozdr,

Magda

MarzannaPG
24-01-2009, 09:58
U nas juz trzeci rocznik w przedpokoju na podłogówce fuga epoksydowa i nic się nie dzieje. Na bazie własnego doświadczenia powtórzę po raz kolejny na tym forum : jeśli jasna fuga to tylko epoksydowa. Mam Mapei zwykłą w kuchni i Mapei epoksyd właśnie w przedpokoju. I w kuchni jest to porażka, ciągłe czyszczenie a i tak zaraz się brudzi a w dodatku brud się wżera. W przedpokoju też się brudzi ale powierzchownie, z pociągnięciem 'szmatą' brud schodzi bez dodatkowych zabiegów. Jak dla mnie epoksydowa to rewelacja, dlatego przymierzam się do zrycia cementowej w kuchni i położenia epoksydowej.

Kordian
24-01-2009, 20:06
A jaką masz szerokość tej fugi epoksydowej?

MarzannaPG
25-01-2009, 11:22
3mm

alfa003
11-02-2009, 14:12
A impregnowalas ja czyms?

broker
19-08-2010, 10:36
Niedługo będę remontować łazienkę, gdzie będzie murowany brodzik. Zastanawiam się jakie wybrać fugi, które będą w jasnym kolorze. Cementowa z dodatkiem polimerów, którą później zaimpregnować czy epoksydowa?