PDA

Zobacz pełną wersję : Czy trzeba gruntować zielone płyty KG pod kafelki?



frykow
19-01-2009, 22:00
Normalnie, przed przyklejeniem glazury, ścianę się gruntuje. Ale mam wątpliwość czy trzeba gruntować ścianę wykonaną z impregnowanych (a więc w zasadzie już zagruntowanych) płyt KG? W karcie produktu Ceresit CM16 pisze aby gruntować m.in. nieimpregnowane płyty.

Więc wnioskuję, że impregnowanych już nie gruntujemy, czy tak?

PS. A co z powierzchniami pokrytymi folią w płynie?

BigPiotr
20-01-2009, 06:24
Normalnie, przed przyklejeniem glazury, ścianę się gruntuje. Ale mam wątpliwość czy trzeba gruntować ...?

Przykleisz i nic nie spadnie. U mnie w łazience wisi już 7 lat (nie gruntowane).

jacekp71
21-01-2009, 20:50
jeśli płyty są silnie zapylone (od szlifowania skosów, sufitu czy czego tam jeszcze ....), wtedy warto je chlapnąć gruntem, to je zmyje i zwiąże powierzchniowo ....
w przeciwnym przypadku nie ma potrzeby,

płyty w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie wody warto "zafoliować", uprzednio gruntując (patrz wyżej),

Leszko
22-01-2009, 16:35
Co ci szkodzi zagruntować, unigrund drogi nie jest.

cieszynianka
22-01-2009, 18:46
Nasze zielone były gruntowane :wink:

EZS
22-01-2009, 20:13
a czy kładąc kafelki na folię w płynie mam stosować jakiś specjalny klej?

vadiol
22-01-2009, 20:22
a czy kładąc kafelki na folię w płynie mam stosować jakiś specjalny klej?

Nie ze wzgledu na folie .

Trociu
22-01-2009, 20:23
Polecam lekture startując chociażby z tego miejsca
http://www.ceresit.pl/u235/navi/31889

cieszynianka
22-01-2009, 20:23
My dawaliśmy elastyczny - Kerrakol Flex, bo płytki dość wielkie były i ciężkie :wink:

VIP Jacek
22-01-2009, 20:41
Co ci szkodzi zagruntować, unigrund drogi nie jest.

no własnie.
u mnie glazurnik gruntował unigruntem Atlasa.

misha81
10-12-2009, 23:05
Witam, podbijam wątek bo pytanie mnie interesuje a opinie sprzeczne...

Np. w karcie gruntu CT17 (akurat taki używałem) jest napisane, że "Jest on odpowiedni także do gruntowania płyt wiórowych i nie impregnowanych płyt gipsowo-kartonowych." Czyli ja to rozumiem, że gruntować nie trzeba.

Na zielone płyty będę kładł gładź C45 oraz płytki.

Gruntować czy nie?

FlashBack
11-12-2009, 06:06
Witam, podbijam wątek bo pytanie mnie interesuje a opinie sprzeczne...

Np. w karcie gruntu CT17 (akurat taki używałem) jest napisane, że "Jest on odpowiedni także do gruntowania płyt wiórowych i nie impregnowanych płyt gipsowo-kartonowych." Czyli ja to rozumiem, że gruntować nie trzeba.

Na zielone płyty będę kładł gładź C45 oraz płytki.

Gruntować czy nie?
Plyty gki i gkfi przed wykonczeniem okladzinami typu kafle zagruntowac wykonac hydroizolacje przejsc instalacyjnych, narozy i stref "mokrych" tj. wszelkie plaszczyzny scian gdzie wystapic moze woda na okladzinie - wanny, brodziki, umywalki, sedesy itp.