PDA

Zobacz pełną wersję : Agregat prądotwórczy - jakiej fimry?



monikaa13
21-01-2009, 12:00
Pomożcie wybrać jakiś rozsądny, nie drogi agregat na budowę. Z takich "normalnych" znaleźliśmy:

1. Nutool - 2kW
2. Flora - 3kW
3. Einhell - 2kW (najgłośniejszy)
4. Kipor - 2kW (najcichszy)
5. Nupower - 2kW
6. Graphite - 2kW

Czy ktoś używał, któryś z tych. Szukałam na forum ale za dużo w tym temacie nie ma. Są ogólne rozmowy o agregatach i koniec. Parę osób poleca Einhella ale on jest najgłośniejszy, co oczywiście nie jest złe jak miałby być taki dobry ale może wypowiedzą się użytkownicy. A może jakieś inne do 1500zł, podawajcie nazwy.
Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam

Zbyszek 1'
21-01-2009, 14:08
Ja przetestowałem kilka agregatów. Całą budowę ciągnę na agregacie. Także zależy jak długo i ile będziesz go używał.

Zacząłem od jakiegoś chińczyka z allegro który miał siłę za jakieś 1300 zł. działał chyba z miesiąc i padł.
Ponieważ ekipie musiałem zapewnić prąd kupiłem einhela takiego który miał siłe, kosztował coś około 3 tys.
Dojechałem z nim do dachu i zakończyłem sezon.
W następnym sezonie jak przyjechała ekipa stawiać ścianki wewnętrzne padł.
Wcześniejszego chińczyka firma od której kupiłem nie chciała mi naprawić (coś tam wymyślili)
A Einhela wysłałem do naprawy gwarancyjnej
Pożyczyłem od znajomego jakiś mał agregat (nie potrzebowałem siły) ale on chodził tylko 30 min i się przegrzewał.
Zmuszony dogadałem się z gościem w sklepie i kupiłem z możliwością oddania ( jak nie będzie mi pasował) agregat Hondy z 5 tyś.
Na tym agregacie dokończyli mi ścianki.
Po 2 tyg odesłali mi nowego Einhella (super gwarancja - na ich koszt wysłałem i tak samo na ich koszt otrzymałem agregat z powrotem)
Na tym dojechałem do tynków.
W trakcie robienia tynków okradli mi budowę i straciłem także agregat.
Ekipa od tynków czekała i betoniarkę mieli na siłę, więc kupiłem jakiegoś chińczyka bez siły w castoramie za 900 zł i zamieniłem się z sąsiadem który miał einhela na siłę ale nie korzystał z niej.
Także po moich perypetiach zostałem z chińczykiem z casto za 900 zł.

Wniosek jaki wyciągnąłem z tej lekcji jest taki:
Powinienem był kupić agregat np. Hondy ze stabilizatorem napięcia za około 5-6 tyś i zabierać go z budowy i pozostał by mi porządny sprzęt do którego można podłączyć elektronikę. Można by go było wykorzystać w razie awarii w domu.
Na pewno był by mniej awaryjny a jak ma się do budowy 40 km to załatwienie drobnej nawet sprawy jest bardzo uciążliwe.

Także zastanów się jak mocno będzie obciążony i jak długo będziesz go używał.
Einhel ma dobry system gwarancyjny co według mnie jest dużym plusem

monikaa13
21-01-2009, 15:47
No czytałam właśnie, że Einhell w miarę dobry, cena też ok.
Ja potrzebuję prądu, by zacząć. Prąd miał być już w zeszłym roku. Jak do tej pory nie ma :) ale tłumaczą, że do sierpnia powinien być. Nie wiem dokładnie też kiedy zaczniemy budowę. Chcieliśmy w marcu ale mamy problemy z architektem i nie wiadomo kiedy dostaniemy pozwolenie na budowę. Dlatego nie będziemy kupowali agregatu za 5tys. na pewno. Dla nas to za dużo, na taką rzecz ale dzięki za odpowiedź.

Bier nat
21-01-2009, 17:48
Ja też miałem 3 agregaty, zacząłem od 800 zł, a skończyłem na 2500, wszystkie się choc raz zepsuły w trakcie budowy.
Ale ostateczenie się ich pozbyłem (dwa zwróciłem w sklepie) a trzeci, który mi niestety naparwiali sprzedałem dalej.
Marek nie pomnę.
Jedno jest pewne - najważniejsza rzecz to gwarancja.

Croolick
21-01-2009, 20:44
Endress. Podobno firma przywzoita i siedząca przede wszystkim w agregatah.
Mam taki coś 2,1kW. Opędziłem nim póki co stan zero plus kawałek ścian parteru. Jedyny problem to zrywajacy sie sznurek. :wink: Po oczyszczeniu z wapna i piachu wyglada (prawie ) jak nowy. Bardzo fajny i dobry kontakt z serwisem. ( Pracownik Castoramy przelał olej i ciężko odpalal na poczatku)
Gdybym miał teraz kupowac jeszcze raz wziąłbym Endressa.
http://www.endress-polska.pl/ :)


Prawda jest taka, że większość agregatów w cenach1-1,5kzł prezentuje podbny poziom jakościowy a będwały budowlańcy potrafią zepsuć nawet młotek. :x

kenji
21-01-2009, 22:46
Swego czasu siedziałem mocno w nieco większych agregatach (takich od 250kVA).
Generalnie jeśli z maluchów to patrz na to czy któryś jest na silniku Hondy. Może wtedy dłużej pochodzi.

Większość małych agregatów pochodzi z Chin. Różnie może być z ich jakością.
Z tych firm co wymieniłaś znam Einhella.

Osobna sprawa to kultura użytkowania tego sprzętu.

synkopa
22-01-2009, 08:19
Mam Kipora 2,6 KW. Nie polecam. W wyniku nieszczelności kranika sączące się paliwo dokonało całkowitej destrukcji plastiku w tempie 1 godziny. Plastik po prostu popękał w rękach i teraz agregat nie ma już obudowy. Chiński chłam.

bst
22-01-2009, 09:53
Ja mam stary agregat z demobilu PAB-2, dalem za niego mniej niz 200zl. Mial na liczniku kilkanascie motogodzin.
Agregat ma 2.5kW i tyle faktycznie ma. Opedzilem nim stawianie ogrodzenia, spawanie bramy, stawianie blaszaka.
Wada to jego waga (~100kg) i halas. A tak to dziala nawet na rozpuszczalniku.
Na pewno to lepszy wybor niz chinszczyzna.

Zbyszek 1'
22-01-2009, 13:13
Ja też potrzebowałem prądu żeby zacząć. Minęło 2 lata a prądu dalej nie mam.
Zgodne z umową powinienem mieć rok temu.
Dowiedz się jaką betoniarkę mają murarze - tzn. czy potrzebujesz siły czy nie.

Też tak myślałem jak Ty, i dlatego zacząłem od agregatu za 1300 zł.

Einhell to też chińszczyzna ale mają dobrą gwarancję.
Endres - to był ten co po pół godziny mi się wyłączał.

Wiadomo że wszystko zależy od kultury użytkowania. Ale taki sprzęt naprawdę dostaje mocno w kość na budowie. Często jest tak że jak rano go odpalą to na koniec dnia wyłączą. Ja miałem tego 9,5 KW - karnister benzynki dziennie.

Jak będziesz kupować einhella to nie kupuj tańszego a bez gwarancji (często są takie sprzęty na allegro).

monikaa13
22-01-2009, 13:40
To, że gwarancję trzeba mieć to wiem. Męża kusi Flora, polska firma, daje 2 lata gwarancji i ma 3kW, no i ciągle pozostaje Einhell ze swoim bardzo dobrym serwisem gwarancyjnym.
Dzięki za opinie.

gremlin2000
22-01-2009, 15:34
Flora - typowa chinszczyzna jak i Einhel itp wszystkie teraz sa made in china.
Z silnikami hondy prawie nitk nie prdukuje za to masowo z Kopia hondy czyli wyglada jak honda i tyle ma wspolengo, inen materialy , spasowanie, dokladnosc.

Gwarancja wazne ale bedzie uszkodzenie z winy uzytkownika to i tak nie uznaja.

gremlin2000
22-01-2009, 15:34
Flora - typowa chinszczyzna jak i Einhel itp wszystkie teraz sa made in china.
Z silnikami hondy prawie nitk nie prdukuje za to masowo z Kopia hondy czyli wyglada jak honda i tyle ma wspolengo, inen materialy , spasowanie, dokladnosc.

Gwarancja wazne ale bedzie uszkodzenie z winy uzytkownika to i tak nie uznaja.

monikaa13
22-01-2009, 16:12
No ok. ale z silnikami Hondy to kosztują trochę więcej niestety :(

tomekwil
23-01-2009, 09:18
Witam
A ja cały stan surowy zamknięty zrobiłem na jakimś agregaciku 2,4kw kupionym na allegro za około 800zł (może miałem szczęście), po roku stania miał problemy z odpaleniem ale wystarczyła mała kosmetyka i chodzi dalej, dzisiaj jedzie na następną budowe.

shox
23-01-2009, 09:32
pozdrawiam.ciągnę budowę na Endressie.chodzi codziennie po 10h i nie ma problemu.kup taki o 3kw minimalnie bo będzie się wyłączał np przy uruchomieniu szlifierki np 1200w.ja rozwiązałem ten problem w taki sposób że odpiąłem przełącznik bezpieczeństwa i mam spięte wszystko na "krótko".jedyny mankament to często zrywający się sznurek

monikaa13
23-01-2009, 23:15
Po intensywnych poszukiwaniach i godzinach przemyśleń ;) skłaniamy się do zakupu agregatu Einhell RT-PG 3250 Red Line http://www.narzedziowy.com.pl/product_info.php?products_id=28850
Przeważył stosunek jakości i możliwości do ceny, no i dodatkowo dobre warunki gwarancyjne.

NJerzy
24-01-2009, 15:36
Z wymienionych w pierwszym poście kupiłbym Kipor.

monikaa13
24-01-2009, 15:39
Jednak sprawa nie wygląda tak prosto jakby się wydawało. Odwiedziliśmy dzisiaj Castoramę i Leroy. Na horyzoncie pojawiły się dwa nowe agregaty:

- Rockworth - 3kW - Diesel - za 2000zł
- Nupower - 4,5kW - za 1600zł

Być może to byłby lepszy zakup, jak sądzicie?

PROAT1
24-01-2009, 18:04
Z tych dwóch brałbym diesla, który napewno mniej spali. Jednak szukałbym hondy, nawet używanej. Chińszczyzny raczej po budowie nie odsprzedasz, a na honde zawsze trafi sie amator.

Zapamietaj motto "biednego nie stać na byle co". Kupisz chińszczyzne to tylko stracisz nerwy, kase i czas a sumasumarum wyjdzie Cie drożej niz byś kupiła od razu coś porządnego.

monikaa13
24-01-2009, 18:16
Ja wiem, że hondy dobre ale...
-nowe za drogie, mimo wszystko. Czytam opinie ludzi, którzy całe domy pobudowali na agregatach za 800zł
-używane może i fajne i dobre ale bez gwarancji, w razie czego nic nie zrobię, a tak zawsze te 2 lata mam

Muszę patrzeć racjonalnie, a nie chciałabym kupować agregatu za ponad 3tys. bo przyznaję, że nawet te 2 to już dużo, co zrobić.

PROAT1
24-01-2009, 18:41
Ale uzywana hondę łatwo naprawić, bo jest dużo części zamienych. A po drugie ona przeżyje nowe chińskie agregaty.

Jeżeli masz 2 tys na agregat to dołożenie jeszcze tysiąca wg mnie ma sens. Albo kup coś naprawde taniego za 800zł i licz na fart albo kup juz cos dobrego np. honda za 3tys. Kupowanie chińskiego agregatu za ok. 2tys wg mnie bezsensu.

ten jest fajny za 1400zł.
http://allegro.pl/item527336008_honda_agregat_pradotworczy_ex_1900.h tml

monikaa13
26-01-2009, 13:00
Słuchajcie jeszcze. Jak ważne jest w agregatach AVR? Czy wystarczy sama stabilizacja ale nie elektroniczna?

Mały
26-01-2009, 17:06
"Muszę patrzeć racjonalnie, a nie chciałabym kupować agregatu za ponad 3tys. bo przyznaję, że nawet te 2 to już dużo, co zrobić."
Sytuacja rzeczywista:
agregat kupiony za ok 4 tys (potrzebowaliśmy 400V i prąd min 8A), chińszczyzna, odpalamy, czas pracy 1,06 h i...padł(na szczęście mieliśmy na Solinie kilkaset mb kabla ;) ).
Reklamacji nie uwzględniono "bo żeśmy go zepsuli(wersja 1)", " zniszczyli" wersja 2), "nieprawidłowo użytkowali(wersja3).
A jak było?
Ano po rozpakowaniu przegląd całego urządzenia (kurrna nie zauważyliśmy popękanego akumulatora), sprawdzenie oleju , zalanie paliwem i rozruch ściśle wg instrukcji obsługi.
To teraz krótko - lepiej wywalić 1000 zł na badziewie które walnie w najmniej spodziewanym momencie? Czy może lepiej kupić firówkę za 3 tys , a po budowie zrobić mały przeglądzik i pogonić jeszcze za parę ładnych zeta na allegro?
Aha drobiazg - pamiętaj, że te na ok. 2kW nie pociągną np elektronicznego udaru (np Boscha 7 czy 11).

robdk
26-01-2009, 18:46
No tak, ale dziś w radiu mówili, że nakryli warsztat gdzie chińszczyzna się transformowała w hondę i inne markowe sprzęty w tym agregaty za pomocą gustownych naklejek i szły na handel - teraz kupić coś takiego za 3k zł i klapa, więc tak do końca to nie wiadomo, co się kupuje, chyba, że u rzetelnego dystrybutora Hondy

monikaa13
26-01-2009, 20:05
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pewnie niektórzy będą nie pocieszeni ale agregat kupiony.
Endress ESE 6000 BS - 5kW, max. 5,5kw - cena 2990zł

Piszcie co chcecie.
Jak dla mnie cena porażająca, trudno będę teraz jadła tylko chleb z wodą :D

PROAT1
26-01-2009, 20:51
No to teraz trzymamy za niego kciuki, niech Ci dobze słuzy. Napisz za jakis czas w tym temacie jak sie sprawuje.

monikaa13
26-01-2009, 20:54
Ok. jak nie zapomnę to na pewno napiszę, a już całkiem na pewno jak się zepsuje :D Podobno wszystkie się psują?!

redlum
29-11-2010, 19:05
podbije temat - szukam agregatu 7kW - jakie marki polecacie?

Kornacki
29-11-2010, 19:36
Jaki agregat prądotwórczy wybrać? - polecam stronę http://www.wa-tech.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=36

Zamieszczona jest tam tabela o jakiej mocy powinniśmy wybrać agregat. "Z praktyki wynika, że zapotrzebowanie urządzeń na energie zwykle jest większe niż podaje producent. Warto wybrać generator który ma około 20% więcej mocy niż zakładamy, że będzie potrzebne. W przypadku urządzeń trój-fazowych sytuacja jest nieco inna. Warto sprawdzić jaka wymagana jest moc rozruchowa urządzenia które chcemy zasilić. Rozruch silników indukcyjnych charakteryzuje się wysokim prądem rozruchowym IR."

cuuube
06-01-2014, 15:50
odgrzeje kotleta...

ma ktoś do czynienia z agregatem Hitachi z silnikiem Mitsubishi ? Mam auto z pod znaku trzech diamentów które ma ponad 300tyś km ,serce V6 to nie to samo co w agregacie ale może również są dobre ?

paroofka
25-04-2014, 14:23
to ja tez odgrzeję wątek. może nie znam się na tym tak jak specjaliście, ale sprawdź przede wszytskim uzwojenie czy hest miedziane. w moim domu mmay agregat Kruzer i sprawdza sie b. dobrze i ma takie parametry:

Wyposażenie seryjne:

Silniki 1-cylindrowe chłodzone powietrzem
Akumulator w przypadku modeli z rozruchem elektrycznym
Wyświetlacz kontrolny SIN 09 – WBB 3
System Professional ULTRA Line
Prądnica samowzbudna
Automatyczna cyfrowa regulacja napięcia wyjściowego AVR
Automatyczna regulacja częstotliwości (możliwość podłączenia czułych urządzeń elektronicznych)
Optyczny wskaźnik poziomu paliwa w zbiorniku
Duży zbiornik paliwa 15/25 litrów
Wbudowany czujnik przeciążeniowy
Wbudowany czujnik ciśnienia oleju
Uchwyty i kółka transportowe (opcja)

Dane techniczne agregatu:
Częstotliwość: 50Hz
Moc nominalna: 2,5 kW
Moc maksymalna: 3 kW
Napięcie: 230V
Ilość pól prądnicy: 1
Ilość faz: Jednofazowy
System kontroli: Samokontrola i stabilizacja napięcia AVR
Typ silnika: Jednocylindrowy, 4-suwowy, OHV
Moc silnika: 6,5 KM / 4,8 kW

stan_by
02-05-2014, 10:40
możesz cos więcej napisać o tym Kruzer? to na pewno polska firma?

paroofka
02-05-2014, 11:34
tak, firma polska, tylko produkują w chinach, ale standardy typowo nasze;) porządny sprzęt

szuszan
15-05-2014, 20:52
Kruzer to polska firma (Wrocław chyba :) ) ale producenci sprzętu to japońska marka. Treaz wchodzilem na ich stronke i jest sporo informacji jak ktos jest zainteresowany to mysle,ze bezproblemowo mozna znalezc je tam:)

kokos155
25-05-2014, 18:36
AGREGAT einhell to totalna porażka,działał tyle że w sumie zużyłem ok 4l paliwa i właśnie TRZDECI raz nawalił za każdym razem co innego, serwis einhell we Wrocławiu to jeszcze wieksza porażka niż sam produkt ,czas naprawy 2 tyg. kontakt koszmarny ,jak już się dodzwonisz to i tak gówno się dowiesz bo serwisant nie udziela żadnych informacji tylko odsyła do strony int. ostatnio po wysłaniu agregatu do naprawy serwis mi go odesłał nienaprawiony bez żadnej informacji , bo jak twierdził w formularzu nie podałem miejsca zakupu. kiedy te firmy zaczną szanować w tym kraju klienta!!! ....

Dante1986
28-04-2019, 14:36
Witam , sorki za odgrzanie kotleta, ale jak to jest w dzisiejszych czasach z tymi agregatami, warto się w to bawić za około 800 PLN i liczyć że da radę czy lepiej coś lepszego ??? Ogólnie potrzebuje agregat do systemu gospodarczego na budowe.
Do używania małej betoniarki 120L , szlifierki kątowej , piły elektrycznej.

WojtekEX
07-05-2019, 13:27
Ja akurat u siebie mam kruzera- już kilka lat i daje radę bez problemu. Według mnie lepiej dołożyć i mieć coś lepszego.