PDA

Zobacz pełną wersję : Dwukolorowa farba



Mithos
21-01-2009, 18:28
Witam

Mam taka sprawe...

Chcialbym pomalowac sciane na "dwukolorowo"... Taki zolto-pomaranczowy... Tynk nie jest gladki tylko taki pozaciagany...
Problem jest ze na temacie sie kompletnie nie znam i niewiem czy tyo dwoma farbami czy moze sa jakis specjalne farby sa ktore sa jakby jeden kolor z drugin "nie dokladnie" wymieszane....

Ciekawe czy ktokolwiek zrozumie co chcialem powiedziec...

Pozdrawiam i mam nadzieje na jakies odpowiedzi...

Mithos

Trociu
21-01-2009, 19:00
Ciekawe czy ktokolwiek zrozumie co chcialem powiedziec...
O ile dobrze rozumiem, to chcesz mieś efekt nakładających się na siebie dwóch kolorów.
Jeżeli tak to możesz mieć problem z uzyskiwaniem podobnych maz na całości ściany. Farba z czasem może się bardziej wymieszać i stanowić już jeden kolor. To takie teoretyczne rozważania.

Trociu
21-01-2009, 19:00
Tynk nie jest gladki tylko taki pozaciagany...
To znaczy jaki? cementowo-wapienny?

Mithos
21-01-2009, 19:14
Zaprawa tynkarska gotowa, mowie o farbie wewnatrz budynku...

Tyle ze nie byla zacierana na gladko tylko na taka "poszarpana" strukture... Oczywiscie byl to efekt zamyslony

krispodkarpacie
21-01-2009, 20:12
pierw żółty na sciane potem najlepiej gąbką delikatnie wcierasz pomarańczowy
żeby nie zepsu całej ściany próbe zrób na kawałku plyty gipsowej z podobną fakturą jak na ścianie pzdr.

piterazim
22-01-2009, 08:19
jeśli dobrze kombinuję chodzi ci o płynne przejście jednego koloru w drugi

http://images24.fotosik.pl/317/9aa189e014e7f27e.jpg (www.fotosik.pl)

najlepszy efekt da natrysk z pistoletu lakierniczego i dobry lakiernik

pierwek
22-01-2009, 08:47
a ja sądzę że chodzi o paseczki... dobrze że Mithos nie zamarzył sobie wzoru w gwiazdki albo w jakieś kwadraciki bo trudniej byłoby znaleźć farbę tak kryjącą ;)

ja proponuję nałożyć jeden kolor a następnie drugi w taki sposób żeby uzyskać potrzebny efekt... ale jaki to ma być efekt niestety nie rozumiem

Mithos
22-01-2009, 09:07
Wlasnie nie chodzi mi o plynne przejscia tylko takie jakby mazy na pomaranczowej farbie zoltym kolorem... Tylko nie takie jak pedzlem tylko jakby farba nie dobrze rozmieszana byla... Nie bardzo umiem w sieci znalesc cos takiego..

zbigmor
22-01-2009, 09:21
Wlasnie nie chodzi mi o plynne przejscia tylko takie jakby mazy na pomaranczowej farbie zoltym kolorem... Tylko nie takie jak pedzlem tylko jakby farba nie dobrze rozmieszana byla... Nie bardzo umiem w sieci znalesc cos takiego..

To pewnie bliższy byłby efekt farby młotkowej.

Mithos
22-01-2009, 09:29
Farba mlotkowa?

rafallogi
22-01-2009, 09:37
A ja myślę, że chodzi Ci o efekt "przecierki" bez przecierania, który uzyskujemy poprzez malowanie ściany jasnym kolorem, by później nałożyć ciemniejszy odcień odpowiednią techniką.
Robi się to za pomocą gąbki -tapowanie, lub bardziej profesjonalnie za pomocą podwójnego wałka (to jakby normalny wałek, ale podzielony na dwa. Kuweta do tego wałka wygląda standardowo, ale też jest przedzielona na pół i w obie połówki wlewa się dwa odcienie farby). Technika malowania wałkiem męcząca dla niewprwnej ręki (dużo machania), ale efekt lepszy niż przy gąbkowaniu.
Polecam do takich efektów farby Para, te lepsiejsze, które myjesz póżniej normalnie gąbką i nic się nie dzieje.

zbigmor
22-01-2009, 09:40
Farba mlotkowa?

Google twoim przyjacielem jest...
http://sklep.nina.com.pl/product_info.php/products_id/492

piterazim
22-01-2009, 09:42
ale młotkowa się na ściany nie nadaje :(

zbigmor
22-01-2009, 09:57
ale młotkowa się na ściany nie nadaje :(

A kto pisał, że autor ma malować taką farbą? Autor nie potrafi określić jaki efekt chce uzyskać i to miała być pomoc w tym określeniu.

Mithos
22-01-2009, 10:20
Tak, dzieki

Cos w ten desen... Taki czerwony tlenkowy powiedzmy

madzik_
20-01-2010, 13:12
rafallogi napisałeś o podwójnym wałku
fajna sprawa i nawet nim malowałam ale chciała bym kupić sobie taki dla siebie (tamten był pożyczony) i nie mam kompletnie pojęcia gdzie go można dostać...skoro wspominasz o nim to może wiesz gdzie taki dostać?? :D [/quote]

20-01-2010, 17:08
A może ci chodzi o tynk dekoracyjny? Albo farby dekoracyjne?

http://www.italdecor.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=5&Itemid=6

Ja sobie teraz zrobiłam cos podobnego przy okazji remontu, wyszło super

Efekt 2 kolorów można uzyskać na kilka sposobów, zależy jaką masz główną koncepcję ściany :D

Np

http://www.italdecor.eu/images/stories/kimera/kopia%20pict1449.jpg