PDA

Zobacz pełną wersję : paszport energetyczny, a ściany domu



m.trybulec
21-01-2009, 19:34
Dzień Dobry
Mam pytanie w kontekście obowiązkowych już paszportów energetycznych. Które z funkcjonujących na rynku technik murarskich są najbliżej budownictwa energooszczędnego? Po dostępnej lekturze wydaje mi się, że chociaż wszystkie spełniają wymagania prawa budowlanego, parametry izolacyjności i komfortu cieplnego murów jednorodnych przegrywają z tradycyjną ścianą trójwarstwową (ceramika poryzowana na warstwę nośną, wełna na ocieplenie, klinkier na warstwę licową). No i nie ma problemu z oddychaniem ścian. Czy mam rację?

cienki66
21-01-2009, 19:41
Nie :-?

Trociu
21-01-2009, 19:56
a co to paszport energetyczny. Za granicę mogę z nim jechać ? ;)

Mymyk_KSK
21-01-2009, 20:04
a co to paszport energetyczny. Za granicę mogę z nim jechać ? ;)

to chyba dosłowne przetłumaczenie niemieckiego Energiepass...

Trociu
21-01-2009, 20:06
a co to paszport energetyczny. Za granicę mogę z nim jechać ? ;)

to chyba dosłowne przetłumaczenie niemieckiego Energiepass...A - czyli do niemiec z nim pojechać mogę :D

jacekp71
21-01-2009, 20:16
Dzień Dobry
Mam pytanie w kontekście obowiązkowych już paszportów energetycznych. Które z funkcjonujących na rynku technik murarskich są najbliżej budownictwa energooszczędnego? Po dostępnej lekturze wydaje mi się, że chociaż wszystkie spełniają wymagania prawa budowlanego, parametry izolacyjności i komfortu cieplnego murów jednorodnych przegrywają z tradycyjną ścianą trójwarstwową (ceramika poryzowana na warstwę nośną, wełna na ocieplenie, klinkier na warstwę licową). No i nie ma problemu z oddychaniem ścian. Czy mam rację?

no nie wiem, czy to tradycyjna ściana 3W ;-)

Mymyk_KSK
22-01-2009, 08:24
a co to paszport energetyczny. Za granicę mogę z nim jechać ? ;)

to chyba dosłowne przetłumaczenie niemieckiego Energiepass...A - czyli do niemiec z nim pojechać mogę :D

no widzisz - zawsze jakieś plusy ;-)

arktyk
22-01-2009, 08:29
Można by rzec "nowoczesna ściana 3W". Autor wątku, który chce budować dom ze ścian o takich jak opisane powyżej parametry jest chyba zamożnym człowiekiem :)
A tak serio to po co tak budować. Trzeba pamiętać że nawet przy bardzo ciepłej ścianie większość ciepła ucieka i tak przez mostki cieplne takie jak okna, drzwi, brak ocieplenia lub niewłaściwe ocieplenie poddasza itp. Tak więc po co przepłacać za ścianę 3W, lepiej zadbać o potencjalne miejsca powstawania mostków cieplnych. Co do świadectw energetycznych to po lekturze poświęconego im wątku nie ważne jakie masz ściany, ważne aby kocioł był na biopaliwo :) :wink:

Pozdr,