PDA

Zobacz pełną wersję : Kotły firmy Berski



btx
21-01-2009, 20:16
Witam,
czy ktoś użytkuje kocioł firmy Berski?
np taki:
http://www.allegro.pl/item526781279_kociol_piec_mial_eko_groszek_okazja_ 25_kw_brutto.html

Opis wygląda ciekawie, szczególnie rozwiązanie w przypadku blokady ślimaka.
PILNIE proszę o opinie

btx
22-01-2009, 20:47
podciągam
naprawdę nikt nie zna tej firmy???
www.berski.pl

krzysztofwww
27-05-2009, 15:05
ja mam kocioł z firmy Berski i jestem bardzo zadowolony:) działa bez zarzutu i mało pali. Polecam.

Emil_budowniczy
28-10-2011, 12:19
ja mam kocioł z firmy Berski i jestem bardzo zadowolony:) działa bez zarzutu i mało pali. Polecam.

Możesz napisać jak po tym czasie sprawuje Ci się ten piec (jaki masz 20 czy 25kW). Napisz tez czym palisz ile to znaczy mało, jaki dom opalasz, czy masz wkład kominowy?

piotrmak
28-10-2011, 12:28
ja mam kocioł z firmy Berski i jestem bardzo zadowolony:) działa bez zarzutu i mało pali. Polecam.

Ja mam samochód co mało pali:) 12-13 ltr. ON. Dla mnie to mało:)

jacek.cios
27-02-2012, 08:32
Możesz napisać jak po tym czasie sprawuje Ci się ten piec (jaki masz 20 czy 25kW). Napisz tez czym palisz ile to znaczy mało, jaki dom opalasz, czy masz wkład kominowy?

ja mam taki kocioł berski i jestem zadowolony mam model eko-max 3 mało pali tj 180 m2 a spala średnio 20 kg groszku polskiego a ok 25-30 pelletu, sprawdzałem na jednym i drugim, teraz mój kuzyn kupił model eko-max 4 green power i muszę przyznać że jest lepszy gdyż bardzo dobrze dopracowany, ruszta wodne w komorze ręcznej i wydaje mi się sprawniejszy, jak ktoś ma pytania to proszę pisać, jak będe umiał to odpowiem. pozdrawiam

DariuszKosmyk
17-06-2013, 08:56
Witam odnalazłem ten wątek w archiwum forum… Nie wiem czy nadal aktualny ale zapytam bo na działce planujemy zainstalować kocioł - Berski gdzieś mi się już obił o uszy i dlatego mam pytanie do Ciebie Jacek.cios, bo widzę, że jesteś zadowolony z kotła, czy po tym czasie również jest ok? Czy może coś się psuło, była jakaś awaria, problemy? Będę wdzięczy za odpowiedź

timon120777
18-06-2013, 03:44
DariuszKosmyk
spójrz na profil uzytkownika jacek.cios i na ilość postów
to zwykła wrzutka reklamowa
koleś zakłada konto pisze piękny post lub dwa i milknie.
poszukaj opinii o kotle na tym i innych forach, np na forum infoogrzewanie- kojarzę że był tam temat związany z tymi kotłami.
nie bazuj na opiniach jednopostowców. kotła nie wyrzucisz jak skarpet gdy okaże się do bani

DariuszKosmyk
25-06-2013, 12:04
timon, dzięki za ostrzeżenie.
A masz może jakieś pojęcie o kotłach Berskiego? Potrzebuję niemarketingowego przekazu.

timon120777
25-06-2013, 20:06
musiałbyś na tamtym forum poszukać wątku - pewnie gdzieś w archiwum głęboko
jedyne co pamiętam to że tam jest jeden obieg i jedno wyjście spalin co powoduje iż niezależnie czy korzystasz z zasypowego czy z podajnika to i woda przepływa przez całość i spaliny- mogę się mylić ponieważ pamięć zawodzi czasem.
spróbuj poszukać na własną rękę. jak nie znajdziesz to spróbuję pomóc

zanim jednak zaczniesz mocniej szukać odpowiedz sobie na pytanie jakiej mocy kotła potrzebujesz i czym chcesz w nim palić- paliwo podstawowe i zastępcze.
może się okazać że nawet najmniejszy model tej firmy będzie zbyt duży i nie spełni Twoich oczekiwań
- w kolejności
1 moc potrzebna
2 paliwo
3 sposób sterowania
4 konkretny model
a jak chce Ci się czytać to zanim to wszystko to mój poradnik ze stopki- może odrobinę pomoże w podjęciu decyzji

DariuszKosmyk
27-06-2013, 07:28
Dzięki. Myślę, że najpierw zacznę od lektury poradnika.