PDA

Zobacz pełną wersję : Pralnia na strychu



Iro
04-11-2003, 09:14
Mam poddasze użytkowe z wylanym stropem i nad nim trochę strychu.
Mam zamiar zrobić tam pralnio/suszarnię. Czy jednak skoki temperatury nie będą zabójcze dla pralki? Jestem w trakcie ocieplania tego strychu (15cm wełny) i w okolice pralki pociągnąłem kaloryfer. Mam jednak obawy, czy przy dużych mrozach nie będzie mimo wszystko tam za zimno. Może ktoś praktykuje coś takiego?

04-11-2003, 09:29
Trochę dziwny pomysł. Ale może.... Z pewnością wymagana jest bardzo dobra wentylacja. Trzeba się też zastanowić, co w przypadku awarii i rozlania wody. Czy będzie to szczelne i nie zaleje pomieszczeń poniżej. Ostatnia wątpliwość dotyczy wygody. Czy jest wygodnie dreptać do takiego pomieszczenia na górze, jakie są schody itp. Temperaturą bym się nie martwił, zwłaszcza że przewidujesz ocieplenie i jakiś grzejnik.
Cześć.

tom soyer
04-11-2003, 09:39
pralka na pewno przezyje jesli nie bedzie mrozu na poddaszu i zbyt duzej wilgotnosci powietrza (sprawna wentylacja).

Iro
04-11-2003, 10:18
Kwesta awarii zawsze wchodzi w grę. Można się tym nie martwić chyba tylko wtedy, gdy pralnia jest w piwnicy i najlepiej z kratką odpływową. W innym przypadku czy to będzie parter, piętro czy strych to szkody będą podobne. Ale fakt - o tym muszę pomyśleć.
Co do wygody to pomysł nie wydaje mi się tak dziwny. Wolę mieć pralkę i pojemnik na brudne rzeczy na stryszku (wejście klatką schodową), a nie dźwigać ew. mokre rzeczy z pralki po schodach na strych. Jak pisałem nie mam piwnicy, ani innego miejsca typu pomieszczenie gospodarcze, które mogłoby "robić" za suszarnię. A łazienek wolałbym nie "przyozdabiać" pralką, a tym bardziej wieszako-suszarką.
Tylko jak rozwiązać problem wentylacji? Po założeniu ocieplenia będzie dość szczelnie (folia)?

04-11-2003, 12:45
Bez wentylacji ja bym nie ryzykował. Będzie na pewno grzyb. Trzeba wyprowadzić jakąś rurę ponad dach. Jak ludzie polecieli na księżyc i to rurę da się zrobić. Pomyśl, pokombinuj.

Iro
04-11-2003, 12:48
Na strychu mam małe okienko, które teoretycznie może cały czas pozostać rozszczelnione lub uchylone. Nie wiem czy to wystarczy.

04-11-2003, 12:53
Zastanów się czy nie prościej (i taniej) jednak będzie kupić suszarkę za tysiąc kilkaset zł

Iro
04-11-2003, 14:41
Wszystko OK, ale pralka i suszarka też muszą gdzieś stać.
Faktycznie jednak odpadłby temat sznurków i wilgoci.

05-11-2003, 10:34
No i miejsca zajmuje znacznie mniej... (nie mówiąc o wygodzie)