PDA

Zobacz pełną wersję : Odleglosci miedzy mediami



bombel79
23-01-2009, 10:56
Witam ponownie, ponownie z pilnym problemem.

kwestia dotyczy rozplanowania przylaczy mediow (2 przewody pradu, woda, gaz i potencjalnie kanaliza) w drodze, ktora ma 4 m szerokosci.
W szczegolnosci inetersuje mnie czy sa jakies wymogi (najlepiej z podaniem paragrafu) dotyczace odleglosci miedzy wodociagiem i kablem z pradem, gazociagiem, kanaliza itp, no i minimalna odlegloscia danego medium od granicy dzialki. I czy te same rygory obowiazuja przy ciagnieciu mediow juz na mojej dzialce.

Po prostu tack cche pociagnac media zeby nei zablokowac sobie i sasiadom mozliwowci podlaczenia sie w przyszlosci pod kanalize...

Z gory dziekuje za pomoc!

barzuc
23-01-2009, 11:10
Witam ponownie, ponownie z pilnym problemem.

kwestia dotyczy rozplanowania przylaczy mediow (2 przewody pradu, woda, gaz i potencjalnie kanaliza) w drodze, ktora ma 4 m szerokosci.
W szczegolnosci inetersuje mnie czy sa jakies wymogi (najlepiej z podaniem paragrafu) dotyczace odleglosci miedzy wodociagiem i kablem z pradem, gazociagiem, kanaliza itp, no i minimalna odlegloscia danego medium od granicy dzialki. I czy te same rygory obowiazuja przy ciagnieciu mediow juz na mojej dzialce.

Po prostu tack cche pociagnac media zeby nei zablokowac sobie i sasiadom mozliwowci podlaczenia sie w przyszlosci pod kanalize...

Z gory dziekuje za pomoc!

O ile dobrze pamiętam to minimalna odległość pomiędzy mediami oraz od granicy działki to 80cm. Odległość nie zależy od rodzaju mediów jak również od tego czy to twoja działka czy nie.
Co do kabli elektrycznych - o ile się nie mylę to oba mogą iść razem - jednym wykopem na jednej głębokości... Ważne żeby każdy ciąg (prąd, woda, kanaliza itp) był odpowiednio oznaczony :) Na prawdę warto wydać ~10zł na folię do znaczenia :)

bombel79
23-01-2009, 11:24
znalazlem cos w rozp. dot. wymogow technicznych dot. gazociagow, tzn. szerokosc strefy kontrolowanej w gazociagach niskocisnieniowych ma wynoscic 1 metr (czyli po 50 cm od osi gazociagu)... czyli moglby byc 0,5 metra od granicy (tak tez przebakiwal cos projektant z ktorym wczoraj rozmawialem troche na inny temat).

Prosba o potwierdzenie informacji z tym kablem energetycznym... obecnie jest w drodze kabel prywatny, ale ze nie mam zgody sasiadow to trzeba ciagnac jeszcze jeden kabelek, tym razem bedacy wlasnoscia Zakladu Energetycznego

Broda79
23-01-2009, 11:38
Na wodę przygotuj się przynajmniej 1 m od granicy działki, gazu, kanalizy, prądu. Czasem dopuszcza się bliżej prąd, ale w rurze ochronnej. Od budynków, garaży itp przynajmniej 3m (woda i kanalizacja). Nie ma na to norm. Jest to podyktowane względami eksploatacyjnymi.