PDA

Zobacz pełną wersję : problem z warunkami zabudowy



Pawka
04-11-2003, 14:09
warunki zabudowy do mojej działki na kaszubach a propos nachylenia połaci dachowej wynosi zgodnie z dokumentem 30-45 stopni; mój dom ma 52 stopnie
moje pytanie : czy jest to problem do przejścia bo nie chciałbym zmieniać nachylenia połaci ?? gdyż zmieniło by to jak sądzę kaszubski charakter budynku
działka jest na kaszubach a projekt domu typowo kaszubski więc tym bardziej dziwne są regulacje urzędników co do nachylenia dachu :roll:
dzięki za jakiekolwiek porady w tej sprawie

Archenar
04-11-2003, 17:23
jeśli Twój przyszły domek jest w większości zgodny z charakterem zabudowy tego terenu, nie powinno być problemu z tym nachyleniem..niemniej powinieneś zgłosić o tym fakcie "nasze władze"-oczywiście pisemnie, motywując to tym że Twój projekt w żaden sposób nie wpłynie na "charakter" tamtejszej zabudowy..na 99% przychylą się do tego..władza lubi papier gdyż to potwierdza jej "działania" :D ..

pozdrawiam

Izak
06-11-2003, 12:11
Hej, Pawka, jeśli gmina jest przyjazna to poprostu szybciej zapytaj. po co czekać na pisemne odpowiedzi. Ja też mam wieksze nachylenie dachu. Gdzie budujesz?

Steve74
07-11-2003, 07:39
Hej, Pawka, jeśli gmina jest przyjazna to poprostu szybciej zapytaj. po co czekać na pisemne odpowiedzi. Ja też mam wieksze nachylenie dachu. Gdzie budujesz?

tiaaa. Mam co nieco w pracy do czynienia z urzędami (projektant linii telekomunikacyjnych) i radziłbym jednak zapytać na piśmie... Co na papierze, to zawsze na papierze....