PDA

Zobacz pełną wersję : 15 cm styro na gruncie, pytanie



wushu77
23-01-2009, 15:37
Witam. Mam male pytanie. Jakis czas temu jak zamawialem styro na ocieplenie domu z mojej niewiedzy wzialem 15 cm na ocieplenie podlogi na gruncie (w jednym bloku 15cm). A wyczytalem ze powinno sie robic najlepiej w dwoch warstw, np. 10 cm i 5 cm. Czy jak uloze jedna warstwe 15 cm czy to bedzie jakis duzy problem? :( Dzieki, pozdrawiam

radekk
23-01-2009, 18:45
problem jest o tyle że dwia warstwy układasz na mijanke zasłaniając warstwą górną ewentualne szpary w warstwie dolnej bo niestety ale styropian nie jest idealny a w ferworze budowy dodatkowo się deformuje i uszkadza

bigmario4
23-01-2009, 19:21
Możesz go posklejać,Są kleje na bazie piany poliuretanowej co dodatkowo uszczelni ew. szpary.

sacha
23-01-2009, 21:02
Wszystko zależy jakie duże będą te szpary. Ja w innym miejscu wyczytałem że szczelina do 2 mm. nie jest problemem, gdyż w takiej szczelinie nie następuje cyrkulacja powietrza, a wiadomo że powietrze w bezruchu jest izolatorem.

sacha
23-01-2009, 21:06
Wszystko zależy jakie duże będą te szpary. Ja w innym miejscu wyczytałem że szczelina do 2 mm. nie jest problemem, gdyż w takiej szczelinie nie następuje cyrkulacja powietrza, a wiadomo że powietrze w bezruchu jest izolatorem.

sacha
23-01-2009, 21:12
Wszystko zależy jakie duże będą te szpary. Ja w innym miejscu wyczytałem że szczelina do 2 mm. nie jest problemem, gdyż w takiej szczelinie nie następuje cyrkulacja powietrza, a wiadomo że powietrze w bezruchu jest izolatorem.

sacha
23-01-2009, 21:16
Wszystko zależy jakie duże będą te szpary. Ja w innym miejscu wyczytałem że szczelina do 2 mm. nie jest problemem, gdyż w takiej szczelinie nie następuje cyrkulacja powietrza, a wiadomo że powietrze w bezruchu jest izolatorem.

Bier nat
23-01-2009, 21:19
Jeśli będzie tylko jedna warstwa to będziesz musiał poprostu patrzeć na ręce wykonawcy żeby poukładał styro bardzo dokładnie, a potem przy kładzeniu posadzki żeby ci się płyty nie rozsunęły.

Bier nat
23-01-2009, 21:19
Jeśli będzie tylko jedna warstwa to będziesz musiał poprostu patrzeć na ręce wykonawcy żeby poukładał styro bardzo dokładnie, a potem przy kładzeniu posadzki żeby ci się płyty nie rozsunęły.

Bier nat
23-01-2009, 21:26
Jeśli będzie tylko jedna warstwa to będziesz musiał poprostu patrzeć na ręce wykonawcy żeby poukładał styro bardzo dokładnie, a potem przy kładzeniu posadzki żeby ci się płyty nie rozsunęły.

wushu77
23-01-2009, 21:59
dzięki, postaram się tego dopilnować jakoś...szkoda, że dopiero po fakcie się dowiedziałem o tym układaniu styropianu...