PDA

Zobacz pełną wersję : koszt budowy domu (bez materiałów) w rejonie bielskim



bielszczanin
23-01-2009, 16:52
Witam Wszystkich,
może ktoś z Was orientuje się jaki jest koszt wybudowania (wyłącznie robocizna) domu o pow. 222 m2 bez piwnicy z dachem czterospadowym krytym dachówką i garażem na dwa stanowiska w rejonie bielskim? Pytam ponieważ wczoraj otrzymałem kosztorys na 114 tys. - dużo czy do przyjęcia? Jak myślicie?

Dzięki i pozdrawiam,

tujama
23-01-2009, 17:41
Zainteresował mnie temat będe miała wycenę w przyszłym tygodniu domu o podobnych parametrach w okolicach Bielska. Myslę że możemy się wymieniać informacjami zaczynam na wiosnę.

bielszczanin
23-01-2009, 19:18
Witam,
cieszę się na otrzymaną wiadomość. W przyszłym tygodniu mam spotkanie z kolejną ekipą budowlaną, która ma sporządzić wycenę jestem bardzo ciekawy jaka będzie. Również zamierzam zacząć budowę na wiosnę w zależności od akceptacjii kosztów i wyboru ekipy. Jak najbardziej musimy się wymienić informacjami :) Jak tylko będę miał informacje w tym zakresie dam znać.

Pozdrawiam,

pracusele
28-01-2009, 17:57
Ja tez zamierzam ruszyc z budową 6 km od bielska, ale potrzebuje tylko ekipe do zrobienia dachu 270m2, cena to ok 40-70zł za m2 w zależności od skomplikowania dachu. A ta wycena myslę ze napewno znalazłbys troche taniej ale jest chyba do przyjecia jak na taki dom. Jeśli jeszcze nie macie np pustaków, to moze lepiej połączyć siły i kupic w jednej hurtowni, może bedzie taniej....

mysza223
28-01-2009, 18:05
Witam Wszystkich,
może ktoś z Was orientuje się jaki jest koszt wybudowania (wyłącznie robocizna) domu o pow. 222 m2 bez piwnicy z dachem czterospadowym krytym dachówką i garażem na dwa stanowiska w rejonie bielskim? Pytam ponieważ wczoraj otrzymałem kosztorys na 114 tys. - dużo czy do przyjęcia? Jak myślicie?

Dzięki i pozdrawiam,
za taką robotę śpiewam 40 tysmax + nocleg!

napik
30-01-2009, 00:23
Witam Wszystkich.
To mój pierwszy z wielu przyszłych postów na tym forum. Tak się składa że też planuję budowę w Bielsku - chętnie wymienię się doświadczeniem np. co gdzie warto kupić, a które składy lepiej omijać.
Co do wykonawców - uważam że w całym kraju są spore różnice i też zastanawiałem się nad tym czy lepiej nie sprowadzić ekipy np. z wschodniej części Polski, gdzie ceny są niższe. Co do wyceny to tutaj masz ciekawe zestawienie:
http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,all_stawki/Itemid,451/ to są ceny firm z fakturą.
pozdrawiam

magdaCIESZYN
31-01-2009, 00:46
ja budowałam niedaleko cieszyna, dom opow. 150m2 dwustanowiskowy garaż, dwuspadowy garaz. do tego momentu, czyli stan zamkniety, tynki wylewki zapłaciłam ok.220 tyś wszystko robły firmy bez faktur. teraz wykończenie :cry:

bielszczanin
10-02-2009, 17:43
Zainteresował mnie temat będe miała wycenę w przyszłym tygodniu domu o podobnych parametrach w okolicach Bielska. Myslę że możemy się wymieniać informacjami zaczynam na wiosnę.

Witam,
otrzymałem od drugiej ekipy wycenę robocizny - 80.700 zł. Jestem ciekawy jak wygląda wycena u Szanownego forumowicza?

nitka220
12-09-2009, 12:26
Te koszty które tu podajecie są kolosalne na Podkarpaciu za dom około 150m2 ekipy cenią max 20tyś zł.

herakles
11-04-2010, 22:06
A ja zbuduję sam z pomocą rodzinki. Ciekawe czy się uda. Aha 20 tysi to drogo, znajdę Ci 100 w mojej okolicy co zrobią to za 10 i będą spać w namiocie.

200 tysi, he he he.. to co ty blok 5 piętrowy budujesz?

Beasza
12-04-2010, 14:25
Czekam na uruchomienie kredytu i zaczynam budowę - mam nadzieję, że jeszcze w kwietniu. Podpisałam umowę na budowę domu w/g projektu APS 161 na 40 tys. - robocizna od fundamentu po dach. Miałam oferty 60 tys.netto i 80 tys. netto.
Pozdrawiam

majkii
23-04-2010, 13:29
Ja za 150m2 zaplacilem 45tys w 2007 roku. Ekipa z Bielska.

honzik
24-04-2010, 21:21
Witam Wszystkich,
może ktoś z Was orientuje się jaki jest koszt wybudowania (wyłącznie robocizna) domu o pow. 222 m2 bez piwnicy z dachem czterospadowym krytym dachówką i garażem na dwa stanowiska w rejonie bielskim? Pytam ponieważ wczoraj otrzymałem kosztorys na 114 tys. - dużo czy do przyjęcia? Jak myślicie?

Dzięki i pozdrawiam,

A za co dokładnie te koszta? Robocizna za stan surowy zamknięty? Ile szacujesz całość domku do stanu mieszkalnego (bez mebli) - materiały + robocizna? Ja też z Bielska i cały czas się waham - kupić coś gotowego, czy budować