PDA

Zobacz pełną wersję : Zalana łazienka



kubek2002
24-01-2009, 09:05
Witam
Niestety stało się coś o co najbardziej się obawiałem,zalało mi podłoge w łazience :cry:
Mam pewne obawy iż woda przedostała się w warstwe ocieplenia a mam zrobione to tak
-chudy beton
-papa termozgrzewalna
-folia
-styropian
-wylewka
-kafle
Nie jestem w stanie stwierdzić rozmiaru szkód ( woda działała długotrwale,kapała sobie za kafelke z zaworu odcinającego zasilanie :evil: )
Powiedzcie mi jakie mogą być konsekwencje takiego stanu rzeczy, i jak to teraz osuszyć, czy to wogóle da się zrobić.
Kurcze ależ mam nerwa :evil:.Tak to wszystko dopatrzyłem a tu taki zong.

24-01-2009, 09:19
... Powiedzcie mi jakie mogą być konsekwencje takiego stanu rzeczy, i jak to teraz osuszyć, czy to wogóle da się zrobić ...
konsekwencje - zapach pleśni w mieszkaniu
jak osuszyc ? zerwac warstwy posadzki i poczekac

kubek2002
24-01-2009, 09:27
... Powiedzcie mi jakie mogą być konsekwencje takiego stanu rzeczy, i jak to teraz osuszyć, czy to wogóle da się zrobić ...
konsekwencje - zapach pleśni w mieszkaniu
jak osuszyc ? zerwac warstwy posadzki i poczekac

To mnie brzoza pocieszyłeś, wprowadziłem się do domu 5 miesięcy temu,łazienka zrobiona na git kafle, ogrzewanie podłogowe itd.
Normalnie załamka :( .Teraz to wszystko kuć :cry:
Zrobiłem sobie idealną izolacje poziomą, to teraz będe cierpieć.
Tak sobie myśle, jak dam pełną moc na podłogówke to może to pomału wyschnie :-? ,tylko gdzie to ujdzie?

pablitoo
24-01-2009, 09:51
Nie Ty pierwszy i nie ostatni - to miało być na pocieszenie :lol:

Wprowadziliśmy się w grudniu zeszłego roku - po 2 miesiącach mieszkania i korzystania z łazienki na parterze na wszystkich ścianach łazienki / od strony pokoi i korytarza / pokazała się wilgoć do ca 1m wzwyż od poziomu podłogi - okazało się że pacan hydraulik źle dokręcił odpływ od brodzika kabiny a następnie go obudował - dopiero jak rozwaliłem obudowę brodzika zobaczyłem obraz tragedii - pełno wody i wszystko namoknięte - razem z jastrychem - pod brodzikiem nie dałem kafli ...

Skuwałem wszystkie tynki i suszyłem prawie rok namoknięte ściany - nie było innego wyjścia - trzeba było dobrze wszystko osuszyć - dopiero teraz - po roku od zalania i po roku suszenia / sezon grzewczy więc grzeję ostro podłogi / - wszystko ładnie wyschło - teraz mam zamiar remontować zrujnowane ściany ...

kubek2002
24-01-2009, 10:04
Nie Ty pierwszy i nie ostatni - to miało być na pocieszenie :lol:

Wprowadziliśmy się w grudniu zeszłego roku - po 2 miesiącach mieszkania i korzystania z łazienki na parterze na wszystkich ścianach łazienki / od strony pokoi i korytarza / pokazała się wilgoć do ca 1m wzwyż od poziomu podłogi - okazało się że pacan hydraulik źle dokręcił odpływ od brodzika kabiny a następnie go obudował - dopiero jak rozwaliłem obudowę brodzika zobaczyłem obraz tragedii - pełno wody i wszystko namoknięte - razem z jastrychem - pod brodzikiem nie dałem kafli ...

Skuwałem wszystkie tynki i suszyłem prawie rok namoknięte ściany - nie było innego wyjścia - trzeba było dobrze wszystko osuszyć - dopiero teraz - po roku od zalania i po roku suszenia / sezon grzewczy więc grzeję ostro podłogi / - wszystko ładnie wyschło - teraz mam zamiar remontować zrujnowane ściany ...

Podłoge też skuwałeś :-? , przecież jak ja to zaczne kuć, to rurki od podłogówki szlag trafi,wody itd, nie mówiąc już o płytkach leżących na ziemi, czasie na wyschnięcie,kosztach itd
Jestem załamany :(
Żeby tak określić wielkość szkód, bo tego na razie nie widać, praktycznie co widać to lekki ślad na stopie pod umywalką( to ,mnie zaniepokoiło)

kubek2002
24-01-2009, 10:51
Tak sobie myśle może nie jest tak żle, przecież kiedy robimy posadzki to też ten beton który wylewamy nie jest suchą masą a ma w sobie wode i ta woda też musi odparować. Grzejąc i wietrząc w tej łazience pozbęde się tak samo tej wilgoci. Chyba dobrze kombinuje :-? :)

pablitoo
24-01-2009, 11:01
Podłoge też skuwałeś :-? ,(...)

Nie - podłogi nie ruszałem - nie namokła tak bardzo - pierwsze co wysuszyłem to właśnie podłoga - no i poza tym teraz przez cały sezon grzeje podłogę konkretniej niż w zeszłym roku ...

zbigmor
24-01-2009, 18:03
Nie powinno być tak źle. Dlaczego wnioskujesz, że woda dostała się do ocieplenia? Gdyby tak było tomuszę zmartwić optymistów. Styropian też jest nasiąkliwy, choć w małym stopniu. To plus i minus bo jeśli się już woda do niego dostanie to łatwo nie odparuje. Z twojego opisu nie sądzę, że masz zamokniętą izolację.