PDA

Zobacz pełną wersję : ludzie doradżcie,mam wielki problem!!!



katarzynapitlok
24-01-2009, 09:32
Poszukuje firmy budowlanej do budowy a właściwie dobudowy domku o powierzchni około 100m/k w stanie surowym zamknietym,jedna firma z moich okolic przysłała mi oferte 1000zł netto za m/k z materiałem lub 260zł netto bez materiału jak myślicie drogo czy nie,jeśli nie to którą opcje wybrac z czy bez materiału?prosze doradżcie cos ja sie na tym kompletnie nieznam.wielkie dzięki za wszelką pomoc

jajmar
24-01-2009, 09:36
Poszukuje firmy budowlanej do budowy a właściwie dobudowy domku o powierzchni około 100m/k w stanie surowym zamknietym,jedna firma z moich okolic przysłała mi oferte 1000zł netto za m/k z materiałem lub 260zł netto bez materiału jak myślicie drogo czy nie,jeśli nie to którą opcje wybrac z czy bez materiału?prosze doradżcie cos ja sie na tym kompletnie nieznam.wielkie dzięki za wszelką pomoc

Moja czarodziejska kula mówi

Brak opisu dokładnego co budujesz, brak opisu z czego, brak opisu gdzie itd itp

A na brak wiedzy to solidnego kierownika zatrudnij.

daggulka
24-01-2009, 09:45
Wybierz bez materiału- pogadaj z właścicielem lokalnej hurtowni, że będziesz dom budowac, tylko u nich się zaopatrywać i targuj sie o rabaty. Lokalna hurtownia ma kilka zasadniczych plusów :
- jest blisko- więc zawsze może majster podjechać po coś jak zabraknie i wziąc na w-z a Ty potem zapłacisz
- jak już Cie poznają , zobaczą , że płacisz na bieżąco i jesteś bezproblemowym klientem - możesz zamawiać na telefon , czyli nie musisz podnowsić tyłka z krzesła i extra jechać :wink:
- jak będziesz duzo u nich brała to bedziesz miała dobre rabaty ( jak nie umiesz negocjowac to weź na poczatek kogoś kto potrafi )
- nie musisz martwic się, że Cię wykonawca oszuka na materiałach :wink:

Następnea sprawa - domek 100m ... cena 260z/m netto , czyli z podatkiem 7% (chyba tyle jest :roll: ), to brutto wyjdzie 2782zł. Nie jest to dużo.
Zanim podpiszesz umowę ( nic na przysłowiowy "krzywy ryj"... umowa ma być) - poproś o rekomendację ... weź adresy do conajmniej 2 budów które wykonywali , pojedź , pooglądaj, pogadaj w inwestorami . Jesli weźmiesz paproków , zaczną budowę i okaże się , ze są z nimi same kłopoty to znaczy że w tym momencie największe kłopoty masz Ty .... na szybko nie znajdziesz dobrej ekipy żeby ich wymienić.

Życzę trafnych wyborów.

Anna Stępniak
24-01-2009, 09:48
Przede wszystkim zrób wycenę w kilku innych firmach budowlanych.