PDA

Zobacz pełną wersję : Kryteria wyboru dzialki idealnej, pomocy.



Sylwia73
24-01-2009, 09:39
Szukam dzialki idealnej. Pieknej, sielskiej, spokojnej, ale tez nie na odludziu i pustkowiu (mam male dzieci). Nie chce samotnie kopac kilometrow w sniegu, ale tez nie chce mieszkac wsrod miliona takich samych domkow na wiecznym placu budowy bez klimatu. Wasze idealne dzialki i kryteria ich wyboru? Prosze o wsparcie. Dziekuje :)

pati25
24-01-2009, 09:43
najważnijsze dla nas było-
-Blisko do szkoły (podstawowej dla córki )
-Blisko do pracy
-blisko do sklepu
-blisko do przystanku
Dla mnie ważne było otoczenie działki .Chciałam by były to domki jednorodzinne a nie gospodarstwa rolne

daggulka
24-01-2009, 10:02
Szukam dzialki idealnej. Pieknej, sielskiej, spokojnej, ale tez nie na odludziu i pustkowiu (mam male dzieci). Nie chce samotnie kopac kilometrow w sniegu, ale tez nie chce mieszkac wsrod miliona takich samych domkow na wiecznym placu budowy bez klimatu.

Kochasna - tak, to tylko w erze.... :lol:
Jak jest śliczna , zielona, sielska, spokojna, ptaszki śpiewają , nieopodal lasek , daleko w tle majaczą jakieś domy .... to znaczy że jest na zadupiu.
Jak jest blisko szkoła, przedszkole, przystanek autobusowy i droga która pługi odsnieżają to znaczy , że jest głośno i niedaleko centrum lub choćby niedaleko drogi co oznacza duży ruch i hałas :roll: .

Przerabiałam .... nie da się znaleść działki która spełniałaby WSZYSTKIE lub choćby większośc w/w wymagań. Albo rybki albo akwarium ... zależy co jest dla Ciebie ważniejsze.

ja wybrałam działke w sokojnej , cichej okolicy nieopodal lasku , z pięknym widokiem na łakę ( skuli tego extra robiłam prawo jazdy :wink: ) ... kupiłam, wybudowałam i się okazało , że gmina wkoło działki poparcelowała i buduje sie nowe osiedle ...mało mnie szlag nie trafił :evil:

pati25
24-01-2009, 10:22
najważnijsze dla nas było-
-Blisko do szkoły (podstawowej dla córki )
-Blisko do pracy
-blisko do sklepu
-blisko do przystanku
Dla mnie ważne było otoczenie działki .Chciałam by były to domki jednorodzinne a nie gospodarstwa rolne
Zapomniałam dodać ze 40 m od domu jest piękny las :)Zielono ,ptaszki śpiewają :)Zwierzeta zające,sarny które pod dom podchodzą :evil: i wpierdzielają mi wiśnie i drzewka owocowe...
No cóż ...nie mozna mieć wszytkiego ...

daggulka
24-01-2009, 10:26
pati25 ...no to pochwal się ile km. masz do szkoły, pracy, przystanku :roll:

pati25
24-01-2009, 10:30
pati25 ...no to pochwal się ile km. masz do szkoły, pracy, przystanku :roll:
Do szkoły podstawowej z 300 idąc droga .W lini prostej szkoła jest w okolicach 250 m.Bardzo mi zależało by córka miała blisko do szkoły podstawowej .Do przystanku 300 m .A do pracy troszku dalej bo 15-20 minut samochodem :)

Nefer
24-01-2009, 10:40
A i tak najważniejsze jest co na tej działce można postawić.
Więc moze być piękna i śliczna i magiczna, ale WZ lub wypis z planu to podstawa - podobnie jak dostępność mediów.
Jaka ja mało romantyczna jestem ... :)

daggulka
24-01-2009, 10:41
jeśli masz takie odległości do szkoły, przystanku, czyli drogi to na pewno nie masz idealnie cicho i sielsko .... mam do drogi 1000m .... i czasem w nocy słychać warkot silników tirów .... no ale - coś za coś :wink:

gusiolek_w
24-01-2009, 10:52
Hej, ja mam 17 km do centrum Krakowa.
Szukaliśmy działki ponad rok- żadna nie była dobra. Już myślałam że nie znajde swojego miejsca na ziemi:)
Kryteria określiliśmy podstawowe-(do 20 km od centrum , widokowa, dobry dojazd) potem jeżdziliśmy i jeżdzliliśmy.
Pewnego lutowego dnia znaleźliśmy zabłoconą, wąską, trochę krzywą działkę z pięknym widokiem na las którego nic nam nie zasłoni:)) Decyzję podjęliśmy błyskawicznie. To troche jak romantyczna miłość- spojrzysz i wiesz że to tu sie chcesz zestarzeć.
Pewne wady też przestają być już tak straszne, dom może być dobrany do wąskiej działki, a na krzywej dzialce dzieci mogą na sankach jeździć:))

pati25
24-01-2009, 12:17
jeśli masz takie odległości do szkoły, przystanku, czyli drogi to na pewno nie masz idealnie cicho i sielsko .... mam do drogi 1000m .... i czasem w nocy słychać warkot silników tirów .... no ale - coś za coś :wink:

Wiadomo idealnie cicho nie jest w koncu nie buduje sie na pustkowiu .
Jednak dom nie jest przy drodze głównej .I wogóle nie słysze samochodów .Nistety nie wiem jak w nocy ..
Szukając działki najbardzij zależało mi na tej szkole ...

pati25
24-01-2009, 12:35
gusiolek_w gdzie kupiliście działeczkę?

coffee
24-01-2009, 12:44
Stałam się tak samo mało romantyczna jak Nefer. Teraz byłabym mądrzejsza. Mniejsza o okolice, las, odległości od szkoły itp.

1. koniecznie uzbrojona (budujemy ponad 200m sieci, dodatkowo utrudnia to drugi poniższy warunek)
2. koniecznie bez udziału w drodze, tj. z dojazdem drogą gminną

Wiem, co mówię :evil:

Zazdrośnica
24-01-2009, 12:54
Ja mam blisko pociungi 8) ale tylko osobowe i szum słychać. Wybrałam taki wariant bo dojazd do pracy 15 min., do Warszawy 40 min. Widoki piękne, Chroniony Mazowiecki naokoło czyli grzyby i inne atrakcje, baza rowerowa na wypady idealna - to najważniejsze dla mnie. Działka wymiarowo rewelacyjna tyle, że wtedy była bez mediów ale już są (prawie) ale tanio kupowałam w 2006r.

Idealna działka to taka, jak na większość zadanych sobie pytań odpowiedź jest twierdząca. :P

gusiolek_w
24-01-2009, 13:35
gusiolek_w gdzie kupiliście działeczkę?

Kupiliśmy na północy Krakowa- gm. kocmyrzów-Luborzyca
W zasadzie to kierowałam się nie tylko uczuciami:) całkiem romantyczna nie jestem. Oczywiście uzbrojona była, droga gminna, ale widziałam też takie które spełnialy warunki praktyczne ale niemiały tego czegoś...

gusiolek_w
24-01-2009, 13:58
Tak było jak ją zobaczyliśmy pierwszy raz-
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e41032a7b9240ec.html

a tak poł roku później
http://images26.fotosik.pl/317/3975b96105598279m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3975b96105598279.html)

Można się zakochać czyż nie?

pati25
24-01-2009, 14:08
Stałam się tak samo mało romantyczna jak Nefer. Teraz byłabym mądrzejsza. Mniejsza o okolice, las, odległości od szkoły itp.

1. koniecznie uzbrojona (budujemy ponad 200m sieci, dodatkowo utrudnia to drugi poniższy warunek)
2. koniecznie bez udziału w drodze, tj. z dojazdem drogą gminną

Wiem, co mówię :evil:
Wiem o czym mówisz :)
Mam udził w drodzę 1/27 i koszt podciągnięcia wod i kan był ogromny :)
Ale jesteśmy zadowoleni . :D

pati25
24-01-2009, 14:09
Tak było jak ją zobaczyliśmy pierwszy raz-
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e41032a7b9240ec.html

a tak poł roku później
http://images26.fotosik.pl/317/3975b96105598279m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3975b96105598279.html)

Można się zakochać czyż nie?


gusiolek_w ślicznie :)
Ciesze sie ze jestes zadowolona :)

gusiolek_w
24-01-2009, 14:18
Miło mi, dziękuję
Życzę wszystkim szukającym znalezienia ich działki idealnej-cokolwiek dla Was to znaczy :wink:

gusiolek_w
24-01-2009, 14:22
filip27!!!!
Zgadzam się w 100%!
kupiliśmy w końcu na PN Krakowa, działkę 20a z domem w SSO- za tą samą kasę moglibyśmy kupić może 10 a bez domu na południu. A za żadne pieniądze nie chciałabym rano stać w korku na zakopiance :evil:

frykow
24-01-2009, 18:02
Jak jest blisko szkoła, przedszkole, przystanek autobusowy i droga która pługi odsnieżają to znaczy , że jest głośno i niedaleko centrum lub choćby niedaleko drogi co oznacza duży ruch i hałas :roll: .

Gadanie :) Istnieją drogi odśnieżane przez pługi i obsługiwane przez komunikację miejską, którymi przejeżdżają 3 auta na dobę (w tym 1 twoje). Jedną taką mam 70 metrów od domu ;)

Opowiem więcej. Co to za droga? To droga, przy której znajduje się podstawówka i gimnazjum, kilka sklepów, kościół... to droga, której przedłużenie prowadzi do autostrady.. to droga, która ma 3.5 km i jest drogą ślepą, kończącą się pod lasem pętlą autobusową. ... a więc da się znaleźć takie miejsce!

A po zdjęcia okolicy zapraszam do mojego dziennika 8)

daggulka
24-01-2009, 18:20
Frykow ....po prostu jesteś szczęściarz ... pewnie nie wszyscy takimi szczęściarzami są i mają okazję taką "szczęśliwą" działkę podczas swego żywota nabyć :wink: .... ja okazji takiej nie miałam .

Mymyk_KSK
24-01-2009, 19:31
nasze kryteria:
+blisko do cywilizacji
+blisko do natury
+cisza i spokój
+niedużo domów ale żadne odludzie nie wchodziło w grę (sąsiedzi muszą być;-))
+ładny widok
+dojazd do centrum miasta bezkorkowy (no, prawie)

jest:
+do Rynku 10 min jazdy + 10 min. spacerem
+piękny widok na las, do lasu krótki spacer,w lesie możemy nie tylko spacerować, ale też pojeździć na rowerze, na nartach (są ścieżki)
+jest trochę domów w sąsiedztwie, ale nie musimy nikomu do okien zaglądać ;-)
+100 m do drogi mało uczęszczanej (1 samochód na godzinę)
+jest komunikacja miejska - 300 m do przystanku
+/- do przedszkola/szkoły 2 km - trzeba dzieci wozić.
+/- do jakiegokolwiek "supermarketu" kawał drogi
- mamy małą działkę (ceny...)

adam_mk
24-01-2009, 19:42
Ponad 11 lat szukałem działki.
Z mniejszym lub większym zapałem.
Autko mam a jeździć lubię. Pracuję tam, gdzie jest praca (u klienta), bywa że i 500km od własnego łóżeczka.
Czasem miewam wolny czas i wtedy bym wyskoczył w jakie ładne miejsce, więc typowana była Jura...
Działka miała być taka aby:
Koszt budowy domu na niej był możliwie niski.
Koszt utrzymania domu - zerowy lub nawet ujemny!
Działka powinna być też taka, że jak łebek kopnie piłkę, to ma spaść na "moim" a nie u trzeciego z kolei sąsiada.
To oznaczało kawałek południowego stoku z płaskim fragmentem terenu pod dom. (solary - cały łan).
To oznaczało wiatr lub stopień wodny. Lub obie te możliwości.

Znalazłem....

Teraz zajmuję się kombinowaniem nad rewitalizacją 107-letniej, dwupiętrowej chałupy w samym środku dzielnicy niemałego miasta :roll:
Tak wyszło...
Wszystko mam tu blisko.
Adam M.

daggulka
24-01-2009, 22:06
jak się nie ma co się lubi - to się lubi co się ma :D

frykow
25-01-2009, 06:33
Frykow ....po prostu jesteś szczęściarz ... pewnie nie wszyscy takimi szczęściarzami są i mają okazję taką "szczęśliwą" działkę podczas swego żywota nabyć :wink: .... ja okazji takiej nie miałam .

Chciałem tylko wskazać, że można trafić w działkę, która ma szanse spełnić większość wymagań. Moja, jak widać ma zalety, ale ma także i wady (szkody górnicze, krajobraz od strony lasu psują słupy wysokiego napięcia, 600m od działki przebiega linia kolejowa, która w nocy trochę psuje sielski nastrój).

Bełatka
25-01-2009, 14:29
Dla mojego męża kryterium podstawowym było:
1. w miarę blisko do szkoły ( mamy 3 dzieci)
2. widok, widok i jeszcze raz widok (chyba się udało, choć kto wie co będzie za
20 lat na tych malowniczych wzgórzach, choć one rolne są)
3. autobus ( tak ,żeby dzieci jak podrosną mogły jeździć podmiejskim autobusem do szkoły do Krakowa)
4. sklep (w sytuacji awaryjnej, nabieramy doświadczenia w życiu na wsi i takie sytuacje są coraz rzadsze)
5. sąsiedztwo (bardzo istotna sprawa, bo potem nie ma już na to wpływu)
6. dojazd (przetestuj trasę do pracy ranną porą i w okolicach powrotnego szczytu)
7. cena (nasze miejsce tak lekko licząc w ciągu kilku lat zdrożało ponad 3-krotnie)

Wady:
1. szkoła blisko, ale nie ma stołówki i świetlica tylko do 15.00, brak zajęć dodatkowych i gimnastyki korekcyjnej
2. w tym punkcie muszę przyznać rację, widok jest super i warto się spieszyć do domku, żeby u siebie na kanapce napić się mocnej herbaty i popatrzeć na przyrodę ( w parę minut człowiek się relaksuje)
3. autobus się sprawdził, jak zostaliśmy z jednym samochodem
4. parę razy brakło chleba, ale duży zamrażalnik załatwia sprawę
5. poczytaj wątki na forum o sąsiadach
6. to z czasem może się zmienić, bo domów wciąż przybywa a droga jedna
7. a jak wygląda teraz sytuacja w samym Krakowie po odrolnieniu wszystkich gruntów w obrębie miasta?

Tora
25-01-2009, 21:43
W moim przekonaniu idealnej działki nie ma, chyba że masz nieograniczony budżet i skupujesz działki w całej okolicy zagospodarowując je podług własnego pomysłu :wink:
U nas miało być 10 arów na północ od miasta, widokowa, kwadratowa, dobrze zorientowana względem stron świata, z utwardzonym dojazdem, ale nie w gęstej zabudowie itd. Rok później i po kilku zwyżkach cen mamy coś zupełnie innego i wykańczamy dom. Działka ma mnóstwo wad, które wg naszych życzeń powinny ją zdyskwalifikować (długa i wąska, ze spadkiem, dojazd był do zrobienia i to od południa). Dlaczego więc? Bo przede wszystkim te 10arów to było dużo za mało. Bo do Babci teraz tak blisko, że odpada problem świetlicy. Najdalej do kościoła - 25 minut piechotą, reszta bliżej. Przy tym sarenki i inne żyjące dziko zwierzęta. Spadek gwarantuje lepsze widoki a kształt działki pozwolił na zaprojektowanie fantastycznego ogrodu w sam raz dla nas.
Aby działka zadowoliła trzeba wiedzieć dokładnie czego się chce. I pamiętać, że jak się zmieni zdanie np: na temat dzikiej przyrody i sielskości (bo zające i sarenki zeżarły wszelkie pieczołowicie posadzone drzewa a wsiowe ludzie to gnój wywożą śmierdzący na pola) to nie działka przestała być idealna tylko nasze potrzeby są inne i czas na przeprowadzkę lub pogodzenie się z sytuacją.

kurak
25-01-2009, 21:58
co do większości może masz i rację ale co do wsiowych ludzi to już przesadziłaś bo w tej chwili obrażarz pewnie swoich rodziców a najdalej dziadków

dorkaS
26-01-2009, 08:57
co do większości może masz i rację ale co do wsiowych ludzi to już przesadziłaś bo w tej chwili obrażarz pewnie swoich rodziców a najdalej dziadków

Bez przesady kurak. Przeciez mowi o sasiadach, ktorzy moga byc rolnikami i robic to co do nich nalezy. Nie kazdy zarzuca gospodarke, nie kazdy przenosi sie z miasta na wies. Sa tez tubylcy. I pachnace g** pole nie kazdemu musi sie z pieknem kojarzyc.
A nawiezc je jakos musza.
Wsiowy i miastowy to dwa calkiem neutralne okreslenia, jak sie nie dorabia ideologii.

.::ROBSON::.
11-02-2009, 23:13
dla mnie działka musi być duuuuża. chciałbym miec dom siedlisko na działce conajmniej 10 ale nie arowej tylko hektarowej.... serio..
takie marzenie i koniec.

działke taka tez już mam nad samym jeziorem z pieknym widokiem itp. niestety jezioro jest rezerwatem przyrody i nie mam szans żeby w tym swoim marzeniu postawic dom...

marzenia marzeniami i mam dom na działce 920 metrów a na swoje łąki jeżdze popatrze c na widoki i dalej pomarzyć :)