PDA

Zobacz pełną wersję : Dom nad jeziorem



hermansky
04-11-2003, 16:26
Mam działkę z linią brzegową jeziora. Niestety, dno dość szybko opada i jest dość kamieniste.
Czy mają Państwo doświadczenia np. z nawiezieniem piasku w okolicę brzegu, aby woda była bardziej przyjazna? Poza tym, czy to jest legalne?
Jak inaczej sprawić, żeby woda przy brzegu była bezpieczna dla dzieci?

Tomasz M.
04-11-2003, 17:16
Nie jestem specem od prawa wodnego, ale myślę, że od strony formalnej wygląda to tak:
a) zakładając, że nie jesteś właścicielem jeziora, wsypanie piasku na dno będzie, teoretycznie, ingerencją w prawa właściciela (przypuszczalnie jest to Skarb Państwa, reprezentowany przez regionalny zarząd gospodarki wodnej), czyli należałoby uzyskać na to jego zgodę;
b) nie wydaje się, żeby trzeba było dodatkowo uzyskać pozwolenie wodnoprawne, chyba że jest to teren zagrożony powodzią (a pewnie nie jest, bo po co byś tam się budował :lol: ).

Sądzę, że w odpowiednim zarządzie gospodarki wodnej (jeśli to Mazury albo inna okolica na wschód od Wisły i na północ od Lublina, to pewnie będzie to ten w Warszawie http://www.rzgwwaw.int.pl/) dowiesz się więcej.
Powodzenia

hermansky
04-11-2003, 17:28
Usciślam.
Jest to działka nad Jeziorakiem w pobliżu Iławy (Warmia to czy Mazury; nie wiem).
Widziałem sąsiednie działki nad brzegiem mocno wysypane piaskiem. Sąsiadami są potentaci finansowi -- sądząc po wyglądzie zabudowań (korty, wielkie domy, itd).
Woda stoi, więc chyba nie będzie problemu erozji.
A co z ewentualnym pływającym basenem? Czy to jest rozwiązanie? Czy bardzo kosztowne?
Ja nie jestem potentatem. Trafiła mi się działka, jak ślepej kurze ziarno.