PDA

Zobacz pełną wersję : Oświetlenie w garażu?



Wito2008
24-01-2009, 14:31
garaż około 6x3m , mam do powieszenia po dwie lampy na bocznych ścianach, co wieszacie ( świetlówki, energooszczędne, itp) jaka moc?

phans
24-01-2009, 15:35
Świetlówka energooszczędna opłaca się do pomieszczeń w których długo się przebywa.
Zwykłe żarówki.

Cpt_Q
24-01-2009, 18:21
http://forum.muratordom.pl/ile-swietlowek-do-garazu,t146041.htm

VIP Jacek
24-01-2009, 19:36
ja ma świetlówki i jest jaso i oszczędnie.

marcin_u
24-01-2009, 19:40
ja powiesiłem w garazu 3x6m 1 oprawe na 2x swietlowka 36W i jest moim zdaniem wystarczajace!

synkopa
24-01-2009, 23:13
Świetlówka 58W daje na prawdę dużo światła. U mnie wystarczyły dwie takie rury na suficie. Namawiam do wymiany stateczników i zapłonników na zespolony elektroniczny statecznik. Oszczędność prądu znaczna, zapłon rur natychmiastowy bez udarów prądowych, no i brak migotania. Normalne rury święcą 100Hz, z elektronicznego to kilohertze i światło jest jak z żarówki.

Wito2008
25-01-2009, 11:05
ja powiesiłem w garazu 3x6m 1 oprawe na 2x swietlowka 36W i jest moim zdaniem wystarczajace!


tak przy okazji, jak zmieścić samochód w takim garażu, wydaje się że wysiąść można tylko z jednej strony, wjeżdzasz do niego czy garaż przeznaczony na graciarnie

marcin_u
25-01-2009, 11:18
ja powiesiłem w garazu 3x6m 1 oprawe na 2x swietlowka 36W i jest moim zdaniem wystarczajace!


tak przy okazji, jak zmieścić samochód w takim garażu, wydaje się że wysiąść można tylko z jednej strony, wjeżdzasz do niego czy garaż przeznaczony na graciarnie

narazie to mam tam magazyn...ale bez problemu parkuje tam opel astra i spokojnie sie wysiada.

edde
25-01-2009, 12:00
Świetlówka 58W daje na prawdę dużo światła. U mnie wystarczyły dwie takie rury na suficie. Namawiam do wymiany stateczników i zapłonników na zespolony elektroniczny statecznik. Oszczędność prądu znaczna, zapłon rur natychmiastowy bez udarów prądowych, no i brak migotania. Normalne rury święcą 100Hz, z elektronicznego to kilohertze i światło jest jak z żarówki.

a co to za świetlówka 58W?

synkopa
25-01-2009, 12:23
Bodaj najdłuższa seryjna rura - świetlówka, 150cm. Chociaż zapłonniki są do 80W, więc chyba są i dłuższe rury. Dają na prawdę dużo światła. Dwie takie rury spokojnie oświetliły cały garaż. Ale najwiecej korzyści daje wspomniany elektroniczny statecznik dostępny w handlu.

r-32
25-01-2009, 13:57
Ale najwiecej korzyści daje wspomniany elektroniczny statecznik dostępny w handlu.
Fakt .
Potwierdzam.
I nic mi wreszcie nie brzęczy i nie buczy 8)
Powiesiłem dwie oprawy 2*36W i :roll:
troche mało (garaż 615/630 czy jakoś tak)

Pozdrawiam

Lenart
25-01-2009, 14:58
Wito2008 napisał :
garaż 3x6

tak przy okazji, jak zmieścić samochód w takim garażu, wydaje się że wysiąść można tylko z jednej strony, wjeżdzasz do niego czy garaż przeznaczony na graciarnie

najlepiej wziąć młotka i stłuc go do wymiarów pudełka zapałek - jak nie wiesz jak
- ale wtedy nie potrzeba garażu :lol:
Wiekszość typowych seryjnych (metalowych i nie tylko) garazy ma wymiary
3 x 5 m i wszyscy ci ludzie dziesiatki tysięcy ( przy blokach np.) mieszczą
w nich swoje samochody.
Jak kupiłeś TIR- a to se buduj odpowiedni garaż (albo schudnij trochę :cry: )

madere
25-01-2009, 18:58
Ja mam świetlówki dużo nie ciągną a jest jasno jak trzeba zajrzeć pod maskę czy posprzątać:)

Leszko
25-01-2009, 19:07
Mam Garaż 27m2 3 lampy świetlówki po 2x36W podłączone na włącznik dwuklawiszowy

marcin_u
25-01-2009, 19:20
Wito2008 napisał :
garaż 3x6

tak przy okazji, jak zmieścić samochód w takim garażu, wydaje się że wysiąść można tylko z jednej strony, wjeżdzasz do niego czy garaż przeznaczony na graciarnie

najlepiej wziąć młotka i stłuc go do wymiarów pudełka zapałek - jak nie wiesz jak
- ale wtedy nie potrzeba garażu :lol:
Wiekszość typowych seryjnych (metalowych i nie tylko) garazy ma wymiary
3 x 5 m i wszyscy ci ludzie dziesiatki tysięcy ( przy blokach np.) mieszczą
w nich swoje samochody.
Jak kupiłeś TIR- a to se buduj odpowiedni garaż (albo schudnij trochę :cry: )

Lepiej tego bym nie ujął!!

daggulka
25-01-2009, 19:25
ja mam na razie trzy gołe żarówki :oops: :lol: - w związku z tym, iż garaż szeroki na 6m, długi na 5m - oświetlenie zleksza do zadka .... no oczywiście widać co trza, ale jakbym miała tam coś dłubać śrubokrętem na ten przykłada to chyba bym prędzej oślepła :roll: ... czyli trza zmienić :roll: ...piszcie , piszcie co macie - coś se dla siebie zgapię :wink: :lol:
a co do szerokości garażu - 3m to taki standardzik :roll: ... ja mam 6m, ale za to na dwa samochody, czyli notabene wychodzi na to samo :wink:

r-32
25-01-2009, 19:50
Żarówki ?? Wywal to !! Zacznij świecić , a przestań nimi grzać :D
Jak nie ogrzewasz garażu to energo-oszczędne świetlówki-żarówki
przy temp poniżej zera pierwszych parę minut ledwie , ledwie ...
Muszą mieć min +5st :cry: żeby po kilkunastu minutach być
energo-oszczędnymi :cry:

Wito2008
25-01-2009, 21:12
ja mam na razie trzy gołe żarówki :oops: :lol: - w związku z tym, iż garaż szeroki na 6m, długi na 5m - oświetlenie zleksza do zadka .... no oczywiście widać co trza, ale jakbym miała tam coś dłubać śrubokrętem na ten przykłada to chyba bym prędzej oślepła :roll: ... czyli trza zmienić :roll: ...piszcie , piszcie co macie - coś se dla siebie zgapię :wink: :lol:
a co do szerokości garażu - 3m to taki standardzik :roll: ... ja mam 6m, ale za to na dwa samochody, czyli notabene wychodzi na to samo :wink:

samochód ma 2m szerokości zostaje metr czyli średnio ,5m po każdej stronie , to ciężko drzwi otworzyć a gdzie rowery? Może je wieszać ?

Lenart
25-01-2009, 22:12
Moje Punto ma 1,60 i tak około ma wiekszość (mój zapasowy Tico
ma coś 1,40 m)
2 m to nie wiem jaka osobówka ma ?
nie mówię o terenówkach, dostawczych, busach, TIR-ach itd
Nieładnie dziwić się że ktos ma mniejszy garaż dostosowany do jego potrzeb.
Żeby nie było watpliwości - mój garaz w domu ma 5,5 x 5 m i w zasadzie
planowany jest na 1 samochód (drugi 3x5 jest w działce )
Ale nikomu nie zalecam robienia pakamery z jego garażu.
A jak będę potrzebował to i trzeci wóz do tego pierwszego właduję,
oczywiście jak się zmiesci, a jak nie to bedzie tam stał se sam :lol:

daggulka
25-01-2009, 22:26
ja mam na razie trzy gołe żarówki :oops: :lol: - w związku z tym, iż garaż szeroki na 6m, długi na 5m - oświetlenie zleksza do zadka .... no oczywiście widać co trza, ale jakbym miała tam coś dłubać śrubokrętem na ten przykłada to chyba bym prędzej oślepła :roll: ... czyli trza zmienić :roll: ...piszcie , piszcie co macie - coś se dla siebie zgapię :wink: :lol:
a co do szerokości garażu - 3m to taki standardzik :roll: ... ja mam 6m, ale za to na dwa samochody, czyli notabene wychodzi na to samo :wink:

samochód ma 2m szerokości zostaje metr czyli średnio ,5m po każdej stronie , to ciężko drzwi otworzyć a gdzie rowery? Może je wieszać ?

rowery nie stoją po bokach (przynajmniej od czasu kiedy ja parkuję :oops: :lol: ) ... stoją sobie na tyłach garażu razem z jakąś starą meblościanką w której trzymamy narzędzia i inne badziewia :roll: .... jakoś se trza radzić- w każdym razie na ciasnotę i brak miejsca w garażu nie narzekam - nie jest tak źle :roll:

phans
25-01-2009, 22:52
Żarówki ?? Wywal to !! Zacznij świecić , a przestań nimi grzać :D
Jak nie ogrzewasz garażu to energo-oszczędne świetlówki-żarówki
przy temp poniżej zera pierwszych parę minut ledwie , ledwie ...
Muszą mieć min +5st :cry: żeby po kilkunastu minutach być
energo-oszczędnymi :cry:
r-32 dobrze zauważył, że niektóre świetlówki energooszczędne mają małą sprawność w niskim temperaturach :-)

r-32
26-01-2009, 16:06
ja mam na razie trzy gołe żarówki :oops: :lol: - w związku z tym, iż garaż szeroki na 6m, długi na 5m - oświetlenie zleksza do zadka .... no oczywiście widać co trza, ale jakbym miała tam coś dłubać śrubokrętem na ten przykłada to chyba bym prędzej oślepła :roll: ... czyli trza zmienić :roll: ...piszcie , piszcie co macie - coś se dla siebie zgapię :wink: :lol:
a co do szerokości garażu - 3m to taki standardzik :roll: ... ja mam 6m, ale za to na dwa samochody, czyli notabene wychodzi na to samo :wink:

samochód ma 2m szerokości zostaje metr czyli średnio ,5m po każdej stronie , to ciężko drzwi otworzyć a gdzie rowery? Może je wieszać ?

Nie no daj spokój...
Jeszcze może jaka trzydrzwiówka :roll:....niektóre - fakt mają wrota , że hej !
A Smoczyca... jak się nie mylę to od niedawna ma Matiza - nie A8 !

Pozdrawiam

p.s.
świetlówki RULEZ !! :lol: