PDA

Zobacz pełną wersję : Haracz za zgod? s?siada



Fotokes
04-11-2003, 17:29
Witam,
Czy miał ktoś taką sytuację, iż Wodociągi w Warunkach Technicznych nakazały wykonać przyłącze z działki sąsiada, bowiem w poboczu jego parceli znajduje się gminna nitka wodociągu, a sąsiad jak to sąsiad za zgodę na wejście w teren i wykonanie prac chce kasę i to niemałą ? Czy da się to jakoś ominąć. I tak mam kupę wydatków związanych z budową. Proszę dajcie znać, jeśli ktoś miał podobną sytuację

Metal
05-11-2003, 12:23
Też dostałem (3 lata temu) warunki od prywatnej firmy, która na podstawie umowy z gminą zajmuje się u nas wodociągami. Kazali mi w nich zbudować - na mój koszt oczywiście, z projektami, uzgodnieniami - potrzebny odcinek wodociągu i następnie nieodpłatnie przekazać go na rzecz gminy. Konieczność uzyskania takich warunków miałem określoną w warunkach zabudowy, wydanymi przez gminę.
Ale jak się później okazało i dowiedziałem się o tym także w tym samym urzędzie gminy, kwestia zaopatrzenia mieszkańców w wodę należy do tzw zadań własnych gminy i to ona ma doprowadzić wodę do działek, które wyłączyła spod produkcji rolnej. Efekt tego taki, że zapłaciłem gminie 1000 zł opłaty ryczałtowej i ta sama firma, która wydała mi warunki przyłączenia, wykonała wodociąg. Za drobną dopłatą "do kieszeni" podprowadzili nawet rurkę pod dom.
Nie jest to odpowiedź wprost na Twoje pytanie, ale może problem nie jest Twój.