PDA

Zobacz pełną wersję : pół ścianki z YTONGA (?)



silencer7
24-01-2009, 23:02
Na pierwszym planie salon, na drugim kuchnia:
http://images25.fotosik.pl/316/40fb0989f00c5102.jpg
Chcę zabudować to przejście pokazane na zdjęciu do takiej wysokości, żeby zarzucić blat i zrobić a'la barek. Chcę to zrobić bloczkami YTONG. Pytanie brzmi - jaką zaprawę użyć? Z YTONGów zamierzam też zrobić obudowę wanny, czym je ze sobą "sklejać" w obu przypadkach? Jakiej zaprawy użyć?

jacekp71
25-01-2009, 00:08
zaprawa murarska do cienkich spoin, np. Solbetu, Atlasa, Alpolu,

beton44
25-01-2009, 05:51
To mieszkanie w kamienicy/bloku czy domek??

Jak mieszkanie to jakaś workowa zaprawa do murowania
/wygodniejsza w użyciu w tych warunkach/,
najlepiej "normalna", może być i ta cieńkowarstwowa jak sobie poradzisz z układaniem bloczków z bardzo cieńką spoiną, jeżeli to początek Twojej
przygody z murowaniem, to odradzam....


W domu wolnostojącym - hulaj dusza, może być i ta z wora,
możesz sobie znaleźć trochę piasku, wymieszać z wapnem i cementem i wodą
kielnia i młotek w rękę i naprzód :-?

doradzam też skucie tynku przynajmniej z istniejących ścian
celem lepszego powiązania nowego murka ze starym,

silencer7
25-01-2009, 11:48
To mieszkanie w kamienicy/bloku czy domek??

Jak mieszkanie to jakaś workowa zaprawa do murowania
/wygodniejsza w użyciu w tych warunkach/,
najlepiej "normalna", może być i ta cieńkowarstwowa jak sobie poradzisz z układaniem bloczków z bardzo cieńką spoiną, jeżeli to początek Twojej
przygody z murowaniem, to odradzam....


W domu wolnostojącym - hulaj dusza, może być i ta z wora,
możesz sobie znaleźć trochę piasku, wymieszać z wapnem i cementem i wodą
kielnia i młotek w rękę i naprzód :-?

doradzam też skucie tynku przynajmniej z istniejących ścian
celem lepszego powiązania nowego murka ze starym,To mieszkanie w bloku. Tynk po bokach faktycznie trzeba będzie skuć.
Czyli jeśli miałbym użyć tak jak napisałeś "normalnej" zaprawy to czy mogłaby to być np. ta:
http://www.atlas.com.pl/pl/katalog/produkty/9C914CBBBAA67D3DC1256D410042D31A/ZAPRAWA+MURARSKA+ATLAS
?

a taka ew. do cienkich spoin:
http://www.atlas.com.pl/pl/katalog/produkty/28588A432A4C6C59C1257156004A7BAA/ATLAS+SILMUR+M-10
?

Nigdy bloczków nie układałem, więc chyba bym raczej wolał na grube spoiny żebym miał większe pole manewru... sam nie wiem co lepsze.
Z drugiej strony czy ta do cienkich spoin czyli bardziej dedykowana do betonów komórkowych nie będzie lepsza jeśli chodzi np. o przyczepność?
A mówiąc o cienkiej spoinie mówimy o jakiej grubości?

beton44
25-01-2009, 12:32
każda "zaprawa do murowania " będzie dobra kup najtańszą :-?

/oczywiście normalną, nie cieńkowarstwową bo jest dużo droższa/

silencer7
25-01-2009, 13:41
każda "zaprawa do murowania " będzie dobra kup najtańszą :-?

/oczywiście normalną, nie cieńkowarstwową bo jest dużo droższa/Ok wielkie dzięki za porady. A czy podłoże i boki ścianek przed ułożeniem bloczków zagruntować? Druga sprawa to taka - widziałem gdzieś informację, żeby spoinowane ściany bloczków zwilżyć wodą. Prawda to? :)

beton44
25-01-2009, 14:11
przynajmniej skropić wodą.... jak chcesz to możesz i gruntować koszt niewielki


nie bardzo rozumiem z tym spoinowaniem:

przecież sądząc po wyglądzie istniejących ścian ten murek z bloczków
będzie potynkowany

a teraz obrazkowa instrukcja murowania :
http://www.piekarska.net/userfiles/kobzdej_podaj.jpg

teraz zadaję trudność do myślenia nową:
A jak tam wymiary bloczków w proporcji do grubości ściany
pomyślałeś o tym jak wyjdzie może trzeba będzie 5 cm tynku walić
z każdej strony, albo utłukiwać każdy bloczek :-?

marek.Bud
25-01-2009, 14:35
mysle ze nie potrzebnie odradzasz murowania na cienkowarstwowej.metoda murowania rownie prosta jak na tradycyjnej grubej.najwazniejsze to porzadne wyprowadzenie pierwszej warstwy, potem to juz dziecinne prosta czynnosc.polecam.
poza tym sugeruje przewiazanie co powiedzmy druga warstwe, nawiercajac chociazby drut do istniejacego muru.

silencer7
25-01-2009, 17:19
(...)
teraz zadaję trudność do myślenia nową:
A jak tam wymiary bloczków w proporcji do grubości ściany
pomyślałeś o tym jak wyjdzie może trzeba będzie 5 cm tynku walić
z każdej strony, albo utłukiwać każdy bloczek :-?Ściana 15 cm, bloczek 12,5 cm. Wyszłoby po 1,25 cm tynku na stronę, chyba wystarczy? A jakie problemy mogą mnie spotkać przy cienkim spoinowaniu? Chodzi o równe ustawienie, wypoziomowanie bloczków?

cieszynianka
25-01-2009, 17:50
A nie pomyślałeś, żeby wstawić tam szafkę, taką samą jak meble, która otwierałaby się z dwóch stron (np. na talerze), a na niej byłby barek. Zyskujesz kolejne miejsce na "skorupy", czego w mieszkaniu w bloku nigdy nie jest za dużo :wink:

beton44
25-01-2009, 19:05
(...)
teraz zadaję trudność do myślenia nową:
A jak tam wymiary bloczków w proporcji do grubości ściany
pomyślałeś o tym jak wyjdzie może trzeba będzie 5 cm tynku walić
z każdej strony, albo utłukiwać każdy bloczek :-?Ściana 15 cm, bloczek 12,5 cm. Wyszłoby po 1,25 cm tynku na stronę, chyba wystarczy? A jakie problemy mogą mnie spotkać przy cienkim spoinowaniu? Chodzi o równe ustawienie, wypoziomowanie bloczków?

to nie na "pełno" będzie ten otwór wypełniony bloczkami /jakieś 1/2 metra na oko/ tylko tak cieniutko :( jestem zawiedziony...

silencer7
25-01-2009, 21:51
A nie pomyślałeś, żeby wstawić tam szafkę, taką samą jak meble, która otwierałaby się z dwóch stron (np. na talerze), a na niej byłby barek. Zyskujesz kolejne miejsce na "skorupy", czego w mieszkaniu w bloku nigdy nie jest za dużo :wink:W sumie pomysł nawet nawet, ale po drugiej stronie (w kuchni) ma być stolik + krzesła, więc szafka odpada.



(...)
teraz zadaję trudność do myślenia nową:
A jak tam wymiary bloczków w proporcji do grubości ściany
pomyślałeś o tym jak wyjdzie może trzeba będzie 5 cm tynku walić
z każdej strony, albo utłukiwać każdy bloczek :-?Ściana 15 cm, bloczek 12,5 cm. Wyszłoby po 1,25 cm tynku na stronę, chyba wystarczy? A jakie problemy mogą mnie spotkać przy cienkim spoinowaniu? Chodzi o równe ustawienie, wypoziomowanie bloczków?

to nie na "pełno" będzie ten otwór wypełniony bloczkami /jakieś 1/2 metra na oko/ tylko tak cieniutko :( jestem zawiedziony...Nie rozumiem :) Jak to nie na "pełno" i z czym cieniutko?

cieszynianka
25-01-2009, 21:56
No to półka może się tylko na jedną stronę otwierać. Co Ty na to :D

silencer7
26-01-2009, 07:13
:) Zastanowimy się jeszcze :) gdybym się jeszcze dowiedział o co chodziło beton44 :)

shox
01-02-2009, 21:46
pierwsza warstwe daj na zaprawie murarskiej z worka dobrze wypoziomoj 1 warstwe potem wszystko na zaprawe klejowa do gazobetonu konsystencja gestej smietany,jak wyjdzie ci troche nierowno to zeszlifoj gore bloczkow i bedzie ok.jak dajesz na klej to nie musisz zwilzazc woda jak na zaprawe to zwilz do kleju musiszmiec specjalna pace

beton44
02-02-2009, 04:34
:) Zastanowimy się jeszcze :) gdybym się jeszcze dowiedział o co chodziło beton44 :)

no to się dowiadujesz, dziwne że ja muszę Ci objaśniać Twoją wypowiedź:
1. Obrazek otworu w ścianie o grubości ~ pół metra
2. Życzenie zamurowania tego
3. Logiczny wniosek z 1,2 że chcesz zamurować ten otwór równo z
istniejącą ścianą

:o [/quote]