PDA

Zobacz pełną wersję : Tanie odkurzacze przemysłowe



bladyy78
25-01-2009, 11:41
Musze kupić sobie na budowę jakiś odkurzacz, miedzy innymi do wybierania popiołu z kominka raz na kilka dni i do drobnych prac. Myślałem na początku o separatorze popiołu do kominka z wbudowanym silnikiem, ale jak mam za takie coś dąć ok 300zł to mogę w tej samej cenie mieć już mocniejszy odkurzacz i podłączyć do niego jakieś drobne elektronarzędzia. Ma ktoś u siebie taki tani odkurzacz przemysłowy do 400zł. Jak się sprawuje? Myślałem nad czym takim http://instrukcja.pl/i/odkurzacz_macallister lub http://www.specmajster.pl/product-pol-1791-EINHELL-Odkurzacz-Warsztatowy-BTVC-1250-SA.html. Nie potrzebuje porządnego sprzętu za 2tyś.

peterpan
25-01-2009, 14:10
Nie znam się na tych odkurzaczach ale nie zawsze wszystko co markowe jest najlepsze. Sam się o tym przekonałem na własnej budowie.

bladyy78
25-01-2009, 16:10
przemyslowy odkurzacz za 400zl :D
taki jest od 2500zl je wszystko, cichy, lekki, wciaga nosem wode, antyelektrostatyczny, atesty itp. itd.
odkurzacz za pieniadze jak mowisz to dla cierpliwych co to lubuja sie w grzebaniu w swoich "narzedziach".
dla odkurzaczy w przedziale cenowym 500-1700 cena filtra jest praktycznie jednakowa, doloz i kup cos markowego, makita, bosch, dewalt, sthil, karsher. podejdz do sklepu specjalistycznego cos wyskubiesz z ceny.
Człowieku czytać nie potrafisz? Napisałem ze nie szukam drogiego odkurzacza. Do wyciągania popiołu z kominka lub jak raz na jakiś czas będę musiał zebrać jakieś większe syfy mam se kopic sprzęt za 2 tysiaki czy za tysiaka bez przesady. Taki sprzęt kupują ludzie co go używają do pracy, a mój będzie stał w garażu i od czasu do czasu odkurzy auto, czy wybierze popiół z kominka. Nie będzie to odkurzacz którym będę odkurzał w domu wiec nie musi być super antyalergiczny. Jak uważasz że taki odkurzacz za 2 koła jest lekki to chyba nigdy takim nie pracowałeś ja miałem przyjemność przy szlifowaniu gipsu używać porządnego sprzętu odkurzacz flex wazy niestety prawie 14kg a te tanie 7kg. Dzięki za rady.
A tak na marginesie właśnie wróciłem ze Castoramy i kupiłem tam odkurzacz Macallister o dziwo cena tańsza niż na Allegro o 60zł.

JackD
03-06-2009, 20:06
bladyy78 mam zamiar kupić odkurzacz Macallister w Castoramie? Powiedz warto? Mam do odgruzowania całe poddasze i nie tylko
POzdr.

kiwuśka
03-06-2009, 20:29
bladyy78 sprawdzałeś już ten odkurzacz?
zdaj relację, co?

Elena76
03-06-2009, 20:44
Pierwsze sprzątanie chałupy, już po wstawieniu okien, instalacjach ale przed tynkami zajęło mi 2 dni. Najpierw kupiłam twadą szczotkę na kiju w Leroy Merlin, ale się nie sprawdziła, bo chudziak nierówny, szczota sztywna i nie wymiatała pyłu z nierówności. Pojechałam drugi raz do hipermarketu i wróciłam z małą ale miekką zmiotką. Efekt zadowalający, ale przy jakim wysiłku?! Cały weekend w pyle budowlanym, maska na twarzy bo inaczej płuca by padły.

Stwierdziłam więc, że przy sprzątaniu przed wylewkami nie będę się tak męczyła i kupimy odkurzacz przemysłowy. W Praktikerze kupiliśmy Karchera za niecałe 300zł. Do pracy na sucho i na mokro. Można z workiem, można bez worka. Sądziłam, że bez większego wysiłku w kilka godzin odkurzę 200m2. Niestety myliłam się i trzeba było przeprosić małą zmiotkę z hipermarketu. Odkurzacz przemysłowy za kilkaset złotych nadaje się do odkurzania auta, ale nie radzi sobie z pyłem na budowie. Większe kawałki połyka bez problemu, ale pył go rozkłada na łopatki. Wkurzałam się tylko bo co kilkanaście minut trzeba było trzepać filtr.

Odkurzacz przemysłowy, ale taki nie tylko z nazwy niestety kosztuje ponad tysiąc złotych. Urządzenia te mają m.in. wbudowany taki mechanizm, który poprzez wibracje automatycznie oczyszcza filtr. I według mnie tylko na coś takiego warto wydać kasę.

JackD
03-06-2009, 20:57
Elena76 Trzeba było użyć worka jednorazowego. i po kłopocie, a tak to tylko pozostała trauma.
MIałem z wypożyczalni Karchera, jak sprzatałem część poddasza i byłem zadowolony. Ale koszt wypożyczenia i worki wg cen wypożyczalni, nie kalkuluje si e absolutnie. Mam sporo do sprzatania i dlatego chcę kupić taki odkurzacz.
POzdr.

Elena76
03-06-2009, 21:03
Był i worek w zestawie, ale efekt podobny niestety :( wystarczyło na bardzo krótko i filtr też się jakimś cudem zapchał. Może worek źle założony...
Ale trauma faktycznie pozostała :-?



Elena76 Trzeba było użyć worka jednorazowego. i po kłopocie, a tak to tylko pozostała trauma.
MIałem z wypożyczalni Karchera, jak sprzatałem część poddasza i byłem zadowolony. Ale koszt wypożyczenia i worki wg cen wypożyczalni, nie kalkuluje si e absolutnie. Mam sporo do sprzatania i dlatego chcę kupić taki odkurzacz.
POzdr.

reng
04-06-2009, 05:54
ja kupiłam na allegro odkurzacz cyklonowy za 80zł. sprzątać sprzątał, tylko też trzeba było co chwila go czyścić, a jak się zagrzał (a to następowało co 10 min) od gipsów to się wyłączał i godzinę dochodził do siebie aż wystygł. męczyliśmy się strasznie, ale w sumie wysprzątał swoje. 2 razy się coś przepaliło ale elektryk go naprawił za grosze :) potem został już w domu... niestety :( wczoraj mąż zlitował się nade mną i kupił mi fajnego zelmera. z tym że budowy już nie ma :)

wychodzi na to, że tanim dziadem sprząta się tak samo, jak markowym za kilka stówek :)

harmonia
04-10-2010, 15:00
Słuchajcie, a co myślicie o odkurzaczach Zelmera? Fajne się wydają, ale wszyscy narzekaj, że drogie. Może ktoś zna jakiś sklep, choćby internetowy, gdzie można kupić dobry sprzęt, a do tego w przystępnej cenie?

maestrod
13-11-2010, 11:43
Jaki odkurzacz karchera nadaje się na budowę ?

artmag
13-11-2010, 19:31
Miałam na budowie taki sprzęt http://www.specmajster.pl/product-pol-7977-ODKURZACZ-WARSZTATOWY-EINHELL-BT-VC-1250-S-.html kupiony w NOMI, ale używany z separatorem. Odkurzyłam całą budowę (ok 160 m2) Pomimo worka, trzeba było kilkakrotnie wytrzepać filtr, ale uważam że warto. Ten miałam pożyczony, kupie taki sam do odkurzania popiołu z kominka i z pieca na ekogroszek. Koszt tego sprzetu to ok 250 zł+160 separator i 30 zł/5 worków.

anusia28
13-11-2010, 20:48
Polecam odkurzacze firmy ghibli . Firma karcher robi dobre tylko ciśnieniówki a maszyny czyszczące to taki ich dodatek:)

Hanibal
21-05-2013, 06:14
Witam
Kupiłem w Castoramie odkurzacz :spam:0 jest rewelacyjny.
Odkurzam nim wszystko – gruz, brud po budowlany, garaż, nawet szlakę i popiół w kotłowni bo mam piec na ekogroszek. Używam go od dłuższego czasu i nic się z nim nie dzieje. Ma trzy letnią gwarancje i ciekawe wyposażenie ( dwie długości rur giętych krótką i długą, dwie rury proste i kilka końcówek), jest także opcja dmuchania gdy się zapcha rura. Naprawdę polecam dla wszystkich majsterkowiczów do użytku domowego i nie tylko.
Podłączałem do niego wyrzynarkę i wszystko działało idealnie. Kosztował ok. 360zł.
Za tą cenę najlepszy wybór a odkurzacz połyka wszystko suche i mokre.
Naprawdę warto polecam. :D

mar963
19-06-2014, 14:04
co myślicie o takim odkurzaczu ?
http://allegro.pl/odkurzacz-przemyslowy-wodny-1400w-38l-bass-polska-i4296040574.html

do bruzdownicy, gipsu itp.

dam radę udźwignąć taką cenę, a wydaje się że będzie sie tym dobrze pracować, proszę o opinię jeśli ktoś używał

coulignon
19-06-2014, 14:13
po 15 minutach masz worek zabity na amen.

Poszukaj czegoś z otrząsaniem filtra i bez worka np takie coś: http://allegro.pl/bezworkowy-odkurzacz-przemyslowy-z-otrzasaczem-i4274726299.html lub Karchery oznaczone TACT.

mar963
19-06-2014, 18:22
Całkiem ciekawa propozycja używałeś go już?
z tą dedrą to myślałem o nie używaniu worka, grubszy kurz osadzał by się w zbiorniku a reszta w filtrze wodnym.

może ktoś się jeszcze podzieli spostrzeżeniami?

coulignon
19-06-2014, 18:35
ja używam Karchera 45/1 tact bez worka. Aplikacja dużo gorsza - czyszczenie mieszalnika z mieszanki piaskowo cementowej. Wyciąga tego z 40 kg na raz. Działa już rok czasu.

forgetit
19-06-2014, 20:02
Popatrz jeszcze na Nilfisk Alto Aero 26, mam taki od jakiegoś czasu. Ma przyłącze do narzędzi, otrzepywanie filtra. Całkiem nieźle zbiera na sucho i mokro.

Figa z makiem
20-06-2014, 12:48
tutaj główny wybór jest pomiędzy piorącymi i zwykłymi, wiadomo piorące więcej kosztują ale jeżeli ma się dużo dywanów to się opłaca ;)

mar963
22-06-2014, 10:09
Ten Nilfisk czyści poprzez dmuchanie w drugą stronę, to chyba skuteczniej oczyszcza filtr niż otrząsanie ale trzeba to robić ręcznie co chwilę.
natomiast Lavor sam wibruje filtrem, tylko ciekawe na ile mocno skoro można ręcznie dodatkowo otrząsać...

nilfisk chodź 250zł droższy to ma zwijacz kabla i jest znacznie cichszy ale też ma mniejsze 'ssanie'

sam już niewiem:)

aberowski
23-06-2014, 09:22
Karcher gorszy od Bosha? hmmmm :D

pioter_rog
31-03-2016, 13:40
Witam. Może lekko odgrzeje ten temat.
Lada dzień zakupię odkurzacz przemysłowy. Wybór padł na Lavor Freddy (bezworkowy, otrząsacz pyłu). Jeżeli chodzi o przeznaczenie to będzie zbierał głównie pył i kurz z podłogi, półek w garażu i kotłowni opalanej ekogroszkiem. Czy ktoś ma doświadczenia z tym sprzętem?

slawtaz
10-04-2016, 17:51
Kupiłeś może ten odkurzacz, bo tez poszukuję i się zastanawiam czy warto tego brać pod uwagę ?