PDA

Zobacz pełną wersję : mieszkanie wysokie na 5m,



swimrod
04-11-2003, 20:07
Moje mieszkanie w bloku ma wysokość ok.5m. Developer na wysokości 2.45m zrobił sufit podwieszany z karton-gipsu. Nad tym jest wolna przestrzeń przedzielona konstrukcją dachu i mostkiem do komina wentylacyjnego. Chciałbym zrobić tam pokoik albo chociaż graciarnię. Po moich pomiarach byłoby to pomieszczenie ok.3.5m pomiędzy ścianami nośnymi i 3.5m od spadu dachu do spadu, wys. ok.2.5m przedzielone potężnym dwuteownikiem konstrukcji dachu. Moje pytania : 1. Czy muszę mieć zgodę wspólnoty. 2. Jak rozwiązać problem konstrukcji podlogi, schodów ( tak, żeby zajęły jak najmniej miejsca)

Slawek :)
06-11-2003, 13:04
A może zrób antresolę - otwartą do wnętrza pokoju poniżej...
Pozdrowienia

swimrod
08-11-2003, 15:53
może faktycznie antresola byłaby korzystniejsza, dzięki za podpowiedź. Nie wiem za bardzo jak to ruszyć

rml2
08-11-2003, 19:48
Tzn. chodzi mi o to ,że jak robisz zabudowe kuchni czy innej wneki przez stolarza to nikogo o zgode nie pytasz ( chyba ,że teściową :wink: ). Jak masz porządne stropy to weź porządnego cieśle czy innego znającego sie na rzeczy człowieka i niech ci zrobi antresolę drewnianą ze schodami - jak nie masz starszyuch osób w domu to zrób sobie strome schodki lub kręcone- mozliwości masz bez liku. Tylko niech da jakieś podkładki na stykach drewna z drewnem zeby ci czy schody czy podłoga na antresoli nie skrzypiała.

swimrod
08-11-2003, 20:43
Już mi lepiej. Może faktycznie nic nikomu nie zgłaszać tylko zabierać się za robotę. Tylko jest tam mostek do komina, ale to przecież mogę wpuszczać kominiarza 1 czy 2 razy w roku przez mieszkanie.
Wydaje mi się, że ta powierzchnia należy do mnie skoro nie ma konstrukcji betonowej. Mam racje czy nie?

swimrod
08-11-2003, 20:48
-szkoda, że nie moge ruszyć konstrukcji dachu ( przechodzi przez sam środek tej przestrzeni )
- wydaje mi się, że stropy są mocne ( nowy blok, dach ciężki-dachówka)

Dziękuję za pomoc