PDA

Zobacz pełną wersję : Ceg?a Jopek



Jaroma
04-11-2003, 20:12
Czy macie jakieś dobre lub złe doświadczenia z czerwoną cegłą klinkierową firmy Jopek, czy ta cegła nadaje się na elewację domu?
Dzięki za szybką pomoc
Jaroma

Jaroma
05-11-2003, 17:52
Nikt nic nie pisze,chyba nie jest to najlepsza cegła

gabriela
05-11-2003, 18:08
Czy cena tych cegiel jest dostepna, jak z kolorystyka? Dlaczego nie kupujesz Robena?

gabriela
05-11-2003, 18:12
Niestety nic Ci nie pomoglam. My wkrotce bedziemy miec ten sam problem i tez nie wiemy na jaka sie zdecydowac. Bedziemy szukac brazu, ale jakiej firmy, nie mamy jeszcze pojecia. Pozdrowienia

05-11-2003, 18:23
Czy cena tych cegiel jest dostepna, jak z kolorystyka? Dlaczego nie kupujesz Robena?

Podejrzewam, że dlatego bo Roben kosztuje około 3,50 zł, a Jopka kupiłem dziś za 2,10 (ceny cegieł pełnych). Różnica jak widać bardo duża, choć cenę Robena strzelam, na podstawie wyrobów Wienerbergera.

Ma(r)tado
05-11-2003, 19:32
Mam ją wokół kominka wewnątrz i na kominach-na zewnątrz.Mnie się trafiła ponoć niezła, ale wybrać 45szt.(obudowa kominka)jednakowych w odcieniu i gabarytach było równie niemożliwe jak rozszczepienie atomu palcami .

trach
05-11-2003, 21:32
Cholera, słyszałem to samo o kratówce poryzowanej Poromur (produkt tegoż Jopka) od gościa, który się z niej budował: to, że nie trzyma gabarytów. Co gorsze, sam miałbym ochotę, jako szczery patriota 8) , zastosować tenże Poromur (i klinkier Jopka zresztą też) u siebie, i nie wiem, czy się wobec tego zdecydować, a czas nagli, bo VAT za pasem...

Jaroma
06-11-2003, 05:41
Są też cegły klinkierowe innych firm , ale Jopek jest zdecydowanie najtańszy
Pozdarawim
Jaroma

siewonka
06-11-2003, 07:59
No cóż a my wybudowaliśmy dom z poromurów Jopka, mamy kominy z klinkierów też od Jopka i rzeczywiście są różne odcienie ale to akurat uważam za zaletę. Ekipa która kładła nam dach stwierdziła że kominy mówiąc oczywiście fachowo "odpier...." czyli w ich języku znaczy extra. A przecież nie jeden komin już wiedzieli. Naprawdę uważam że nasze kominy wyglądają atrakcyjnie choć to rzeczywiście kwestia gustu..
Co się tyczy poromurów rzeczywiście są pokrzywione ale nie aż tak dramatycznie, poza tym będziemy ocieplać dom od zewnątrz więc nie ma to żadnego znaczenia że nie wszędzie jest idealnie, w środku też będzie tynk. Nie było żadnego problemu żeby oddać gorsze pustaki czy bardziej krzywe nawet pojedyńcze sztuki.
My jesteśmy zadowoleni i z jakości i z obsługi.
Pozdr.
Jeśli jesteś z okolic Śląska to zapraszam do siebie sam oceń jakość i wygląd. Daj znać na priva.

Roose
06-11-2003, 09:23
jopek ma bardzo ładny kolor, wymiarów czasem nie trzyma, ale w spoinie to niknie - ja obudowywałem nim komin w środku - bardzo fajnie wyglada, i cenowo to jest chyba najtańszy

Snowdwarf
07-11-2003, 06:39
ale stwierdziłem że sa PIERUŃSKO DRODZY...
wybrałem inną (różnica w cenie - około 2,5 tysiąc2 PLN)
wydaje mi się że co do cegieł będzie tak samo - kupowałem inną
klinkierówkę na remont komina - zapłaciłem 2,30 za pełną (netto) - ale hurtownia za przeproszeniem CIULATA - nie dałą mi upustu żadnego (brałem 200 sztuk w sumie) - teraz jestem pewien że zaplaciłbym mniej (znalazłem po prostu lepszego dostawcę)

Kontakt z Jopkiem miałem u samego źródła - przedstawiciel byl z fabryki w Radzionkowie...

Tomek_J
07-11-2003, 11:17
Pierwotnie miałem mieć ściany z Jopkowego poromuru. Tak zalecał mój wykonawca przed przystąpieniem do budowy. Zgodziłem się, ale czas potem niedługi tenże wykonawca poinformował mnie, ze był w składzie, i widział bloczki nierówne, "niedopalone" lub "przepalone". Słowem: tatuś Anny Marii się nie postarał, a chałupa powstała z porothermu (bez istotnych dopłat z mojej strony)

magmi
11-11-2003, 19:47
Tatuś Anny Marii robi za Furmana w "Mazowszu", a nie cegły wypala...

Siewonko, napisz coś więcej o swoich kominach: czy wzięliście tę cegłę pełną robioną w Sierakowicach, czy w Ołdrzychowie? Czy cegły też nie trzymały wymiarów, czy tu było lepiej niż przy pustakach?

Tomek_J
12-11-2003, 06:45
[quote="magmi"]Tatuś Anny Marii robi za Furmana w "Mazowszu", a nie cegły wypala...

:) Na pewno ?