PDA

Zobacz pełną wersję : GDZIE PRZYJAZNY KREDYT



agiszonek
04-11-2003, 21:24
ludziska pomocy !!! szukam banku gdzie jakorzystniej i najnormalniej rozlicza się zainwestowane z kredytu pieniążki i gdzie początkowo wypłacane transze są sporawe. Myślę o multibanku. Czy ktoś ma za sobą doświadczenia zwiazane z kredytem budowlanym w tym banku ?
pozdrówka
aga

04-11-2003, 21:52
Myślę,że najkorzystniej w PKO BP.Obszedłem wiele banków,dostawałem odmowy i dopiero w PKO BP załatwiłem i teraz rzetelnie spłacam.

mAgnes
05-11-2003, 12:00
Potwierdzam, w PKO BP jest dosc przyzwoicie.
Ale uwaga jesli chodzi o transze. Mozna dostac transze w wysokosci polowy dotychczas zainwestowanych srodkow. Czyli jesli wlozone w budowe jest 50 tys to mozna dostac transze 25 tys.

Arkadly
05-11-2003, 12:45
A czy koszt działki liczą jako"włożone w budowę"?

groszek 3
05-11-2003, 13:58
Z tego co ja dowiadywałam się w bankach, działka zawsze wchodzi w wartość budowanej nieruchomości, tym samym udział własny może być spory!

ryb_ka
05-11-2003, 15:58
Pisałam juz ostatnio komuś, że wzięliśmy w PKO BP - we frankach szwajcarskich. W sumie w momencie składania wniosku frank stał dość wysoko, co teraz nam się opłaca, bo raty są według kursu niższego - czyli jakby tak krótko - wzięliśmy drożej a płacimy taniej. I uwierz, obleciałam wszystkie banki przez pół roku a i tak na końcu wylądowaliśmy w PKO BP. Może zachwycona do końca nie jestem, ale od złożenia wniosku do wypłaty pierwszej transzy wszystko trwało około 10 dni a kredyt wywalczyliśmy w dwóch transzach. No i teraz zdaje się że jest jakaś promocja O% prowizji, co jest niebagatelne, bo nas skasowali prowizji ponad 2500 - oj, bolało, bolało:)))
Pozdrawiam :))

05-11-2003, 20:47
a ja zrezygnowalam z pko bp bo dawali smiesne transze i beznadziejnie je rozliczali. Biore w Multibanku na 90 %. Dziś bylam na rozmowie i jest bardzo przyzwoicie - niestety trzeba wyceniac dzialke, ale w moim przypadku da mi to z 40.000 wkladu wlasnego wiecej, bo pko wycenialo wg kosztu zakupu a dzialka jest ponad dwa razy wiecej warta niz kosztowala. PKO dawalo pierwsza transze 17,500 zł a multibank 70.000. No i raty beda nizsze, i tu i tu we frankach szwajcarskich). Pozdrawiam

agiszonek
05-11-2003, 20:49
to wyzej to agiszonek pytał :)))
zawsze zapomne sie zalogowac :)
pozdrówka dla wszystkich kredytobiorców

hugo
06-11-2003, 09:29
Ja skorzystałem z oferty LUKAS BANKU, brak wyceny, harmonogram prac robisz sam, wkład własny ustalasz sam wg cen na danym terenie, wysokość transz i terminy ustalasz sam, do rozliczenia 50 procent faktur lub wizyta na budowie gościa z banku, najwyższa zdolność kredytowa z wielu jakie robiłem w innych bankach. 2 tygodnie i kasa na koncie, obecnie mają promocje brak prowizji, ja miałem w promocji stałą marżę banku przez cały okres kredytowania 1,25+wibor 3m. jestem zadowolony, polecam.

Arkadly
07-11-2003, 14:14
Ja skorzystałem z oferty LUKAS BANKU, brak wyceny, harmonogram prac robisz sam, wkład własny ustalasz sam wg cen na danym terenie, wysokość transz i terminy ustalasz sam, do rozliczenia 50 procent faktur lub wizyta na budowie gościa z banku, najwyższa zdolność kredytowa z wielu jakie robiłem w innych bankach. 2 tygodnie i kasa na koncie, obecnie mają promocje brak prowizji, ja miałem w promocji stałą marżę banku przez cały okres kredytowania 1,25+wibor 3m. jestem zadowolony, polecam.
Lukas byłby niezły. Ma jedną wadę. Doradca kredytowy w Lukasie nie liczy jako wkład własny gotówki, nawet jeśli zadeklarowałem, że przeleję na konto w ich banku i zablokuję. Liczy natomiast cenę działki i wbudowanych już w dom elementów. W ten sposób, chociaz liczyłem, że mam ponad 40 procent wkładu okazało się, że mam 21 i wyladowałem w gorszym przedziale oprocentowania. Reszta sie zgadza i gdyby nie ten niuans byłoby cacy.

magi
11-11-2003, 17:15
Czy ktoś może brał w bph pbk?

greg98
11-11-2003, 20:19
a ja zrezygnowalam z pko bp bo dawali smiesne transze i beznadziejnie je rozliczali. Biore w Multibanku na 90 %. Dziś bylam na rozmowie i jest bardzo przyzwoicie - niestety trzeba wyceniac dzialke, ale w moim przypadku da mi to z 40.000 wkladu wlasnego wiecej, bo pko wycenialo wg kosztu zakupu a dzialka jest ponad dwa razy wiecej warta niz kosztowala. PKO dawalo pierwsza transze 17,500 zł a multibank 70.000. No i raty beda nizsze, i tu i tu we frankach szwajcarskich). Pozdrawiam

Jeśli chodzi o CHF, to się nie wypowiadam, ale jeśli o złotówki, to PKOBP i KB nie mają sobie równych.