PDA

Zobacz pełną wersję : odpor Putinowi



torsen1
26-01-2009, 22:05
Witam!

Zastanawiam się jak dać odpór Putinowi i PGN itp. Do ogrzania mam dom 350m˛ gaz z sieci. Izolacja 12 cm styropianu, dach 16 cm wełny, dużo okien południowych i mimo wszystko 7500 zł na ogrzewanie i c.w.u. Grzejniki, podłogówki brak.

Pompa cieplna czy ekogr. solary itd.???

Czy ktos ma dobre doświadczenia z powietrzna pompa cieplna?

Czy ktoś próbował udoskonalić p.p.c przez dodatkowe urządzenia?

27-01-2009, 06:41
Witam!

Zastanawiam się jak dać odpór Putinowi i PGN itp. ...

zapisz sie do PiS u

pablitoo
27-01-2009, 07:08
Buhahahahaaaa - doskonałe - w PISie zrób karierę - zostań premierem/prezydentem i możesz dawać odpór :lol:

PS. Obawiam się ze jak dasz odpór i założysz PC lub kocioł na wungiel lub co innego - to Putin płakać przez to nie będzie ...

zbigmor
27-01-2009, 07:17
Po pierwsze to dołóż ocieplenia do dachu. 16cm to nie za wiele, a jeśli jeszcze w jednej warstwie między krokwiami to już katastrofa.

torsen1
28-01-2009, 20:33
Przepraszam,

ale nie wiedzialem ze w Muratorze dziala forum polityczne. Z aroganckiej odpowiedzi nie skorzystam.


Cześć wasale!

pablitoo
28-01-2009, 20:37
Cześć wasale!

Hej .

Lenart
28-01-2009, 20:46
jakie forum polityczne ?
sam je próbujesz założyć.
Jak wiekszość pali węglem to co - twoim przykładem mają
dawać odpór polskim górnikom ? :evil:
co ty godosz, co ty godosz.
Weź się normalnie za termoizolację a nie politykę.

piotrynski
28-01-2009, 21:05
niestety,duzy dom i duze oplaty :wink:

torsen1
28-01-2009, 21:55
jakie forum polityczne ?
sam je próbujesz założyć.
Jak wiekszość pali węglem to co - twoim przykładem mają
dawać odpór polskim górnikom ? :evil:
co ty godosz, co ty godosz.
Weź się normalnie za termoizolację a nie politykę.


rozpoczalem lekka aluzja

a tu ciezkie dziala wytaczacie, skad tyle jadu?

moze tez chcialbym weglem palic, ale widze ze odpowiedzi jakies nieprzyjazne i nie na temat

Pozdrawiam i szanuje polskich gornikow i tych co pala weglem!

maysee
29-01-2009, 12:55
Precz z holota ze wschodu !


P.S. Osobiscie i personalnie uwazam, ze autor postu nie chcial wywolywac dyskusji politycznych a jedynie w oryginalny sposob zatytulowac swoje zapytanie.

pierwek
29-01-2009, 14:36
moze tez chcialbym weglem palic, ale widze ze odpowiedzi jakies nieprzyjazne i nie na temat

No to ja spróbuję na temat... Żeby dać odpór Putinowi musisz natychmiast zrezygnować z ogrzewania oraz przekonać do tego tych co ogrzewają gazem. Najlepiej od razu. Już teraz w zimie. To go najmocniej zaboli, tym bardziej, że gazprom ma niższe wpływy przez spadek cen i to że sami zakręcili kurki.
Może chodź po domach i głoś dobrą nowinę na ten temat. Możesz też redagować jakieś pismo o roboczym tytule np. "Gaśnica".

Trzeba Putina uderzyć teraz żeby bardziej zabolało. Możesz też uderzyć do BBNu po jakieś wsparcie. Coć na to akurat bym za bardzo nie liczył...

powodzenia!

:P

emqwadrat
29-01-2009, 19:33
Zmień TEMAT bo Cię "zajadą" i niczego się nie dowiesz.... Złośliwe czepiacze znudzone budowlanymi wątkami tylko na to czychają..... jeszcze trochę i ja tak zacznę :lol:

Ale przynajmniej wesoło jest :D

torsen1
29-01-2009, 19:46
Precz z holota ze wschodu !


P.S. Osobiscie i personalnie uwazam, ze autor postu nie chcial wywolywac dyskusji politycznych a jedynie w oryginalny sposob zatytulowac swoje zapytanie.

widzę, ze na tym forum żyją i przyjazne dusze

Mirek_Lewandowski
29-01-2009, 19:51
Więcej niż by się to mogło z początku wydawać :D
Zmień tytuł- nie wiadomo, o co biega- i uruchom szukaczkę. Działa marnie, ale i tak to co znajdziesz, to na miesiąc czytania.
I nie licz na gotową receptę. :wink:

torsen1
29-01-2009, 19:51
Zmień TEMAT bo Cię "zajadą" i niczego się nie dowiesz.... Złośliwe czepiacze znudzone budowlanymi wątkami tylko na to czychają..... jeszcze trochę i ja tak zacznę :lol:

Ale przynajmniej wesoło jest :D

no dobra porozmawiajmy o Angeli, albo o piłkarzach ręcznych

mamy dużo czasu

emqwadrat
30-01-2009, 07:47
Witam!

Zastanawiam się jak dać odpór Putinowi i PGN itp. Do ogrzania mam dom 350m² gaz z sieci. Izolacja 12 cm styropianu, dach 16 cm wełny, dużo okien południowych i mimo wszystko 7500 zł na ogrzewanie i c.w.u. Grzejniki, podłogówki brak.

Pompa cieplna czy ekogr. solary itd.???

Czy ktos ma dobre doświadczenia z powietrzna pompa cieplna?

Czy ktoś próbował udoskonalić p.p.c przez dodatkowe urządzenia?

Postanowiłem jednak dać przemyślaną i mam nadzieję pomocną poradę.....

fakt nr 1: ok 30-40% konsumowanego przez nasz kraj gazu pochodzi z własnych, krajowych odwiertów
fakt nr2: gaz to bardzo łatwe w użytkowaniu i w miaaaarę przystępne cenowo źródło ogrzewania a co za tym idzie jeżeli masz blisko to warto je mieć

Co zrobiłem ja:
1. Postanowiłem używać gazu ale tylko z źródeł krajowych
2. W tym celu przed doprowadzeniem gazu do domu (nastapi to za ok. 2 miesiące) zrobiłem nasłuch rury w ulicy..... zauważyłem, że raz leci gaz polski a raz ruski ale jednak więcej polskiego
3. Jak leci gaz polski to daje się usłyszeć "Mazurka" a jak ruski to zdecydowane dźwieki "Karinki" lecą
4. W systemie ogrzewania zainstaluję aparaturę wychwytującą dźwięki która to do pieca będzie dopuszczać gaz tylko wtedy jak polskie pieśni będą lecieć a co za tm idzie będę zużywał tylko gaz krajowy

Teraz prośba o poradę do kolgów/-żanek forumowiczów........

CO ZROBIĆ JAK PRZEZ DWA-TRZY DNI TYLKO RUSKIE PIEŚNIE Z RUSKIM GAZEM BĘDĄ MI BLOKOWAĆ SYSTEM OGRZEWANIA....???!!!!

:D :) 8) :lol: :P :wink:

Mirek_Lewandowski
30-01-2009, 14:51
Stolicznaja...

zenon_arch
05-02-2009, 10:58
Precz z holota ze wschodu !


P.S. Osobiscie i personalnie uwazam, ze autor postu nie chcial wywolywac dyskusji politycznych a jedynie w oryginalny sposob zatytulowac swoje zapytanie.


Osobiście uważam, że nie najgrzeczniej jest wrzucać wszystkich do jednego worka. A już z pewnością nie można obwiniać zwykłych mieszkańców za ceny gazu w Polsce