PDA

Zobacz pełną wersję : przebudowa komina a zalanie na parterze ?



szaroniebieska
27-01-2009, 08:33
Dzien dobry,
Szukam porady, bo jestesmy kompletnie zdezorientowani.
U sąsiada pode mną, na parterze jest przeciek. Plama pojawiła się na styku sufitu i komina i stopniowo sie powiększa. Nasze instalacje na tyle ile mozna sprawdzić bez kucia scian, płytek i parkietu sa suche, także rewizje ktore są na wysokosci zacieku u sasiada. Licznik wody (stan dobowy) stoi - czyli wycieku raczej nie ma...
Natomiast pojawienie sie zacieku zbiega się z remontem dachu - ktory zresztą nadal trwa - i podczas którego przemurowywano kominy. Na pewno też trochę gruzu wpadło do środka, bo mielismy wszyscy zasypane wyjścia kanałów wentylacyjnych. Potem kominy byly czyszczone. Remont trwa od 2 miesięcy i mniej więcej od tego czasu jest przeciek, mam też wrażenie ze własnie po opadach deszczu lub sniegu plama się powieksza i sąsiad pojawia sie u mnie :-(
W tej chwili trwa wymiana dachowki na dachu.
Czy ktoś z Państwa spotkal się z czymś podobnym? Dodam, że jest to budynek 100letni, stropy są drewniane, komin jest podzielony na 8 kanałów, prawdopodobnie sa przewężenia, leżaki ukośne i inne niespodzianki.

Czy jest to mozliwe, że zalanie przez komin wystepuje na parterze, a na 1 i 2gim pietrze ani na poddaszu tego nie widac?

Jak mozna sprawdzić co jest przyczyną?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Może namiary na jakeigos fachowca w pomorskim co by to wszystko rozebrał na czynniki perwsze...

dziekuję
Justyna

ma
27-01-2009, 10:18
to niestety mozliwe. Moze sie lac po prostu przez wnętrze komina, jesli przy remoncie np. zdjęto daszek znad komina. Może też lać się po stronie zewnętrznej, jeśli uszkodzono lub źle zrobiono obróbki przy kominie, na styku z dachem. Pytanie też, ile gruzu dostało się do przewodów? czy były robione jakieś prace murarskie u sąsiada? Bo jeśli były np. łatane gipsem jakieś ubytki, to wiadomo, ze gips ciągnie wodę i wyciek może być u ciebie, a plama będzie na gipsie u sąsiada...

szaroniebieska
27-01-2009, 11:10
Gruz się na pewno sypal i to kilka razy - niby wyczystki były czyszczone ale nie wiem czy na tyle by udrożnic kanały.
Poza tym w trakcie remontu komina sie okazało, że pod wystającą z komina rurą konczącą mój kanał spalinowy nie ma wkładu nierdzewnego, który jest w projekcie i został nawet odebrany. Czy jest mozliwe że ten rękaw z nierdzewki gdzies tam w kominie tkwi i przez to zbiera się woda?

ma
27-01-2009, 11:13
do wróżki! :wink:

szaroniebieska
27-01-2009, 12:08
od razu o tym pomyslałam, ale weź znajdz tu dobrą :-)

ma
27-01-2009, 12:20
budowlańcy dostarczają nam wiele rozrywki na co dzień. Bądźmy im wdzięczni za każde działanie doprowadzające nas celowo lub przypadkowo do śmierci ze śmiechu. :oops:

szaroniebieska
04-02-2009, 16:44
Podaje rozwiazanie zagadki na wypadek gdyby ktoś poszukiwał odpowiedzi na podobne pytanie:
Otoz podczas przemurowywania komina moj rękaw spalinowy został wgnieciony tak, że nie było ciagu, spaliny nie miały gdzie uciekać więc skraplały sie na sciankach rekawa od wewnatrz. Na domiar złego, do rekawa wpadlo trochę gruzu, zaprawy i nie wiem czego tam jeszcze i zapchało ujscie skroplin. Skropliny się zbierały i przeciekały gdzies tam na łączeniu z rękawem i po scianie kominowej leciały przez strop do sąsiadki, w ostatniej fazie kapalo juz z sufitu.
Przepchalismy odprowadzenie skroplin i czekamy...

ma
04-02-2009, 20:06
mam nadzieje, ze sąsiadka jest nadal miła...