PDA

Zobacz pełną wersję : Brudny dach od sadzy -dach po sezonie grzewczym, czym czyścić dach i jak czyścić dach



mak11
27-01-2009, 09:09
Dziś oglądałem dach po zimie i zauważyłem, że jest brudny od sadzy. Czy dachy się jakoś czyści i co może być powodem takiego stanu rzeczy? Dach na moje nieszczęście jest bordowy i rzuca się to w oczy.

rafallogi
27-01-2009, 09:12
Czym dach pokryty- blachodachówką w macie, czy dachówką?
Czym palisz, tzn. jaki kocioł masz?
Pamiętaj, że zima się jeszcze nie skończyła!

mak11
27-01-2009, 09:15
Ekspresowa odpowiedź :)

Blachodachówka, palę w piecu z podajnikiem, palę węglem groszkiem i czasami ekogroszkiem. Raz za czas zapalę też drewnem i jakimiś papierzyskami. PETem nie palę.

rafallogi
27-01-2009, 09:54
Blachodachówka zapewne matowa, więc w porach farby pozostaje wiele zanieczyszczeń, które wydostają się z komina. Jeśli nie są to zacieki w postaci czarnego syfu, to proponuję czekać na porę desczową, opady powinny zmyć dach. Jeśli są to zacieki i znaczne zabrudzenia wokół komina, które utrzymają się np. do czerwca, to niestety nie obejdzie się bez myjki wysokociśnieniowej i specjalistycznych preparatów np. firmy karcher.

lee28
27-01-2009, 14:11
Dziś oglądałem dach po zimie i zauważyłem, że jest brudny od sadzy. Czy dachy się jakoś czyści i co może być powodem takiego stanu rzeczy? Dach na moje nieszczęście jest bordowy i rzuca się to w oczy.

To normalne że dach sie brudzi od sadzy, jak chcesz to po sezonie grzewczym wejdz na dach z karcherem i sobie go wyczyść.