PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacje w wylewce



dodiddone
27-01-2009, 09:20
W jaki sposób mieścicie w podłogówce instalacje kanalizacyjna,
ze zlewu w kuchni hydraulik chce przeprowadzic 7mb rury 50mm w wylewce, gdy tymczasem na stropie ma byc 2cm styropianu i 3cm wylewki betonowej ?
do tego rury beda sie mijac z pex od centralnego ogrzewania wody zimnej i cieplej oraz z instalacja elektryczna ?

te 2cm styrop +3cm wylewki a moze i 2cm to pewne - murarz twierdził że tak sie robi, moze zastosowac 32 zamiast 50 do zlewu ?
w koncu w miejscu mijania sie rur 32 rury kanalizacyjnej +16mm daje juz 48mm czyli max w wylewce,

Do tego niepokoi mnie troche ze rura kanalizacyjna nie bedzie miala zadnego spadku

ma
27-01-2009, 09:22
u mnie kanaliza idzie w chudziaku czyli jakby poniżej poziomu.

boguslawskia
27-01-2009, 09:58
Hydraulik ładuje Ciebie na minę !!!

7m rury to jakaś porażka bez spadku.

Nawet jak dasz 50 to będziesz musiał dać coś co przepchnie siłowo zawartość ze zlewu w kuchni :)
Możesz rozważać albo młynek pod zlewem lub pompkę do brudnej wody. Nie wiem co lepsze.

Ja bym raczej wykuł chudziaka i zrobił prawidłową instalację.
Nie zapomnij, że w zlewie w kuchni zawsze coś się zbiera. A spadek 1- max. 2% powinien zapobiegać aby w rurze dochodziło albo do zaczopowania albo do odpływu samej wody bez treści stałej.
Chociaż mam wątpliwości czy na takim odcinku 7m i tej średnicy rury będzie Ok.
Najgorszy wariant to lanie zawsze więcej wody aby "przepchała" treść rury ale to kosztuje...
Jak nie masz wyjścia to nie zapomnij o kolanku 67 stopni z korkiem aby wepchnąć zawsze awaryjnie spiralę i KRĘCIĆ, KRĘCIĆ....

Tak na marginesie dlaczego nie poprowadziłeś pionów głównych pod chudziakiem w pobliżu docelowych miejsc sanitarnych?

Ja zrobiłem wszystkie piony 150, tuż pod chudziakiem mam redukcję na 100 a posadzce na układ docelowy.
Maksymalna długość przyłącza to 2m w zlewie w łazience. Pozostałe nie przekraczają poziomo 0,5m /kuchnia, prysznic, pralka/ - wchodzą poprzez redukcję bezpośrednio w ścianę i piony.

piterazim
27-01-2009, 10:06
te 2cm styrop +3cm wylewki a moze i 2cm to pewne -

pomijając problem rur

3 cm wylewki - wydaje mi się że to mało

cienki66
27-01-2009, 10:07
Ale tu chyba chodzi o piętro lub poddasze :o

dodiddone
27-01-2009, 10:14
3cm wylewki+2cm styropianu to standard :)
cala instalacja ma byc rozlozona na pierwszym pietrze wiec nie ma chudziaka

odleglosc zlewu do pionu to 5m co najmniej , instalacja musi byc w wylewce bo zlew jest na wyspie , i bedzie miala spadek bliski zera bo nie ma miejsca w wylewce na inne rozwiazania ,

jak to macie zrealizowane u siebie , wkoncu wiele ludzi ma w wielorodzinnych instalacje kanalizacyjna w wylewce

PavvelB
27-01-2009, 10:28
Ja mam na poddaszu 6 cm styro + 5 cm wylewki. Nie mam tam kuchni, ale w łazience rury bez problemu się zmieściły w wylewce.

blady00
27-01-2009, 10:29
jak możesz ( jak puszczą Cię futryny i schody)to daj po prostu więcej styro.
Nic innego nie wymyślisz

dodiddone
27-01-2009, 10:38
6cm styropianu na poddaszu ????
mam pytanie do innych, jaka gruba warstwe wylewki i styropianu macie na pietrze ? w projekcie bylo 2cm +3cm bez zbrojenia

edzia_niedzwiedzia
27-01-2009, 10:55
u nas na poddaszu 5 cm styro i tyle samo wylewki. Wyjątek stanowi łazienka z uwagi na ogrzewanie podłogowe - tam 4 cm styro.

Pol_Paweł
27-01-2009, 11:05
U mnie 5 cm styropianu i 6 cm wylewki - wszędzie podłogówka.

1950
27-01-2009, 11:06
W jaki sposób mieścicie w podłogówce instalacje kanalizacyjna,
ze zlewu w kuchni hydraulik chce przeprowadzic 7mb rury 50mm w wylewce, gdy tymczasem na stropie ma byc 2cm styropianu i 3cm wylewki betonowej ?
do tego rury beda sie mijac z pex od centralnego ogrzewania wody zimnej i cieplej oraz z instalacja elektryczna ?

te 2cm styrop +3cm wylewki a moze i 2cm to pewne - murarz twierdził że tak sie robi,:o :o :o :o moze zastosowac 32 zamiast 50 do zlewu ?
w koncu w miejscu mijania sie rur 32 rury kanalizacyjnej +16mm daje juz 48mm czyli max w wylewce,

Do tego niepokoi mnie troche ze rura kanalizacyjna nie bedzie miala zadnego spadku

Lenart
27-01-2009, 11:22
boguslawskia napisał

Hydraulik ładuje Ciebie na minę !!!

Nie zapomnij, że w zlewie w kuchni zawsze coś się zbiera. A spadek 1- max. 2% powinien zapobiegać aby w rurze dochodziło albo do zaczopowania albo do odpływu samej wody bez treści stałej.


No chyba Ty ładujesz ludzi na miny

Spadek podejścia nie powinien być mniejszy niż 2 i większy niż 15%
W niektórych przypadkach (przekrój rury, krótka odległość) minimum może być 1 %.
Maksimum u poszczególnych producentów może się trochę różnić.
Do zaczopowania może dojść poniżej 1 % i powyzej maksimum.
Optymalnie około 2 %.

dodiddone
27-01-2009, 12:12
To w jaki sposob developerzy wpychaja kanalize i CO w wylewke ?

tam jest na pewno styropian 2cm i wylewka kolo 3cm ,
z kuchni do lazienki gdzie jest pion jest na pewno wiecej niz 3m , jak wiec zachowuja spadek 2% ? przeciez to sam spadek wymaga 6cm +5cm na rure wiec razem 11cm :)

Lenart
27-01-2009, 12:27
a czy developerzy robią wszystko optymalnie (oprócz optymalnej
warstwy wylewki 3 cm na styropianie :wink: ) ?
z tego co piszesz rura 5 cm jest ulokowana w warstwie w sumie 5 cm
- spadek 0 % :o
i to na odległośći powyżej 3 m, powodzenia

1950
27-01-2009, 13:06
czy wy wiecie co piszecie,
wylewka 3 cm zawsze popęka,
przyjmuje się minimalną grubość wylewki 4,5-5 cm,
mniej nie może być bo zawsze popęka,
a co do spadków,
przepis mówi o minimalnym spadku 2% czyli 2 cm/m

Lenart
27-01-2009, 13:39
"wiecie" ?
1950 przecież ja z tych "optymalnych" (w oszczędzaniu) 3 cm żartuję " :wink: "
nawet porządnie zazbrojona to "trochę" nawet na oko za cienka nie tylko
wedle praktyki