PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Dziennika Kaśki.



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

Kaśka73
24-01-2012, 22:05
uuu... nie wiedziałam bo nic nie pisałeś, problemy z odbiorem czy co?
czemu się nie "pochwalisz" na wrocławskiej i fakt dawno GO tam nie widziałam

wojgoc
24-01-2012, 22:09
problemy ze wszystkim, generalnie nie na opisywanie na FM

Kaśka73
24-01-2012, 22:20
ta... ja się też nie chwaliłam że mielismy przed świętami próbę włamania na budowę.... mam okno do wymiany okucia jednak powstrzymały gada skutecznie
podeszłam do tego na luzie dwa do przodu trzy do tyłu :)

Nefer
25-01-2012, 00:53
Och, jak ja nie lubię takich akcji :mad:

Kaśka73
25-01-2012, 09:44
cze Neferka
ja też:( ale przejmuje się tylko ważnymi sprawami -nieodwracalnymi, okno rzecz nabyta, zastanawiam skąd oni wiedzieli że w tym jednym oknie jest zepsuta roleta 1 z 21 (ktoś z sąsiedztwa? z wykonawców?)
cały wic w tym że gdzie tu teraz kupić okno jezierskiego gdzie? nasz sprzedawca handluje z hekaplastem mam na oku jeszcze baumana Tatarak sobie go chwali on ma ewentualnie jezierskiego ale te ich terminy realizacji i bądź tu babo mądra

Tatarak
25-01-2012, 11:13
uuu... nie wiedziałam bo nic nie pisałeś, problemy z odbiorem czy co?
czemu się nie "pochwalisz" na wrocławskiej i fakt dawno GO tam nie widziałam

nie ma GO dokładnie od czasu, gdy spytałam wprost na forum, czy ktoś zechciałby PUBLICZNIE napisać, czy go poleca - bo na priva to dostałam z 5 listów z ostrzeżeniami. może mu to dało do myślenia? ;)

Tatarak
25-01-2012, 11:14
współczuję próby włamania. myśmy we wrocku zaliczyli "udane" włamanie. psychicznie... koszmar. miałam potem kraty w oknach, alarm, drzwi z atestami i certyfikatami... gdzieś po 3 latach mi paranoja przeszła.

Kaśka73
25-01-2012, 12:52
mnie to jakoś nie dotknęło no może tylko w tym sensie że to ktoś swój

wk..łam się tylko jak mi ubezpieczyciel uświdomił że moje ubezpieczenie tego nie obejmuje i naprawa na własny koszt :(:(:( ale nt ubezpieczeń mam złe zdanie od dawna ja nawet za wypadek samochodowy nie dostałam ani grosza

Tatarak
25-01-2012, 13:16
ja nawet za wypadek samochodowy nie dostałam ani grosza

no coś Ty? a jakie było uzasadnienie? moja siostra z pzu dostała bardzo ładne odszkodowanie, mimo że kwit polisy znalazła 2 lata po wypadku i dopiero wtedy zaczęła procedurę.

julianna16
25-01-2012, 13:20
mam nadzieję że wszystkim odpowiedziałam jak coś to proszę się przypominać:)
a ja dzisiaj walczyłam ze stolarzem 2h meble kuchenne i szafy wnękowe i wiecie ja mam do tego chyba co raz mniej cierpliwości pora już pomieszkać
No to ja się przypominam :) - czekam na Twoje preferencje kolorystyczne i szczegóły odnośnie sprzętów (jak piekarnik - słupek?, okap- samodzielny czy podszafkowy?, ociekacz, ?) :). Czy mam rozumieć, że interesuje Cię kolor z inspiracji BRW?
A może już masz wszystko ustalone, skoro jesteś po rozmowie ze stolarzem? :)

Kaśka73
25-01-2012, 13:31
no coś Ty? a jakie było uzasadnienie? moja siostra z pzu dostała bardzo ładne odszkodowanie, mimo że kwit polisy znalazła 2 lata po wypadku i dopiero wtedy zaczęła procedurę.

sprawy w toku ale robia wszystko żeby nie wypłacić dupki:)

Kaśka73
25-01-2012, 13:39
No to ja się przypominam :) - czekam na Twoje preferencje kolorystyczne i szczegóły odnośnie sprzętów (jak piekarnik - słupek?, okap- samodzielny czy podszafkowy?, ociekacz, ?) :). Czy mam rozumieć, że interesuje Cię kolor z inspiracji BRW?
A może już masz wszystko ustalone, skoro jesteś po rozmowie ze stolarzem? :)

Pan stolarz to szafy ma zrobić:)
kolory Boże jakie trudne pytanie bardzo podobaja mi się z ikei faktum lidingo, ale i ten kolor z brw olcha? też

piekarnik mikrofalówka i kawiarka w lini mam z whirlpoola

okap tu jeśli nie dam żadnych szafek wiszących to samodzielny ale czy to doby pomysł żeby bez wiszących szafek?

to zdjęcie z brw to pomysł na oddzielenie kuchni i jadalni

Madeleine
25-01-2012, 13:48
Kaśka, pilna sprawa z tym oknem? może jednak poczekać na Jezierskiego, zawsze to komplet będzie. W ogóle współczuję włamania, u nas na budowie wprawdzie nic, ale kilka lat temu w odstępie pół roku skradziono dwa samochody. Uczucie, że się było dłuższy czas obserwowanym - fatalne :(

Kaśka73
25-01-2012, 13:54
ja swoje okna kupowałam w lakbudzie teraz mają tylko hekaplast z nimi się znam serwis a w baumanie jestem "nowa" ale mają jezieskiego
pytałam już jareko okna wizualnie takie same no detale dla znawców inne muszę pogadać w lakbudzie może mi zamówią ???

Kaśka73
25-01-2012, 14:01
tu zdjęcie kuchni w domu też w projekcie Damian

myślę o takim właśnie układzie mebli????

wojgoc
25-01-2012, 15:13
Wojgoc, nie jęcz, wiesz dlaczego.............................

Małgośka :mad:
bez przesady - pierwszy raz wspomniałem w szerszym gronie

julianna16
25-01-2012, 15:15
Ok Kasiu :)
Pokombinujemy :)
Przykro mi z powodu Twoich kłopotów :(. U nas sąsiadowi wyrwali wszystkie kable... spod tynku i wymontowali okna dachowe (8 sztuk) :(. Słów brakuje...

julianna16
25-01-2012, 17:35
Muszę przyznać, że Twoja kuchnia to dla mnie do tej pory największe wyzwanie ;).
I niestety... raczej nie będziesz mogła dokonać zakupu w IKEA, ze względu na skośną ścianę i niewymiarowe narożniki :( (trzeba tu raczej zrobić zabudowę na zamówienie). Nie wiem też jak z wysokością okien, bo jeśli są u Ciebie faktycznie tak nisko, to szafki z Ikea mają chyba kilka cm więcej (licząc z blatem).
W związku z powyższym wizualizacja przedstawia takiego połatanego Frankensteina :(, więc z góry przepraszam za wrażenia estetyczne.
Starałam się uwzględnić Twoje preferencje i zasady ergonomicznego planowania, stąd najpierw jest lodówka (w domyśle side by side) potem blat "kanapkowy", w narożniku zlew, blat roboczy, płyta z samodzielnym okapem (obok u góry szafki na szklanki, kubki, itp) i blat do lepienia pierożków ;) na półwyspie. Ten blat może być małym barkiem, aczkolwiek nie masz tam dużo miejsca na osobne stołki, to zawsze można odwrócić krzesło od stołu :). Ciąg zamykają dwa słupki z piekarnikiem, mikro i ekspresem. Gdybyś /cie mieli jakieś sugestie zmiany, to daj znać :).
http://img853.imageshack.us/img853/649/kasia3h.jpg
http://img72.imageshack.us/img72/8403/kasiapg.jpg
http://img833.imageshack.us/img833/944/kasia4.jpg
http://img19.imageshack.us/img19/728/kasia5f.jpg
http://img687.imageshack.us/img687/6681/kasiasupki.jpg
http://img163.imageshack.us/img163/8632/kasiarzut.jpg

Aaa... teraz dopiero zauważyłam - ta dona szafka po prawej stronie płyty powinna się oczywiście otwierać odwrotnie :)

Tatarak
25-01-2012, 17:58
jak dla mnie, Julianna rządzi :)

Kaśka73
25-01-2012, 20:51
rządzi i to nieźle:)
trochę mi szkoda że ikea odpada

jakie Ci wyszło przejście? bo wygląda ok tu się bałam że będzie wąsko

Megana
25-01-2012, 21:00
Kasiu, mam nadzieję, że niedługo się spotkamy, to pogadamy :)
Pozdrawiamy :)

Kaśka73
25-01-2012, 21:06
:) też tak myślę
co z Ryską?

Megana
25-01-2012, 21:09
Zadzwonię do niej jutro :)

khb
25-01-2012, 21:38
jak dla mnie, Julianna rządzi :)

Tatarak święta racja :yes:

julianna16
25-01-2012, 22:03
Dziękuję Wam ślicznie za dobre słowo :).

Kasiu, jeśli pytasz o przejście między półwyspem a słupkami, to masz tam 1 m. To wystarczy do otwierania i obsługi słupków. Możesz jeszcze zmniejszyć półwysep albo o tę półeczkę na wino (ma 20 cm), albo ostatnią szafkę zrobić 60 (teraz jest 80).

Trzymam mocno kciuki za powodzenie i piękny domek :)

Spirea
26-01-2012, 08:53
gosia1611 za całość wyjdzie prawie 3.200+vat.... ja się przynajmniej takich kwot za pstryczki nie spodziewałam

Spirea ten piątek to będzie dłuuugi bardzo bo u mnie tez ma jeszcze działać, (czekamy na dostawę w hurtowni) nowe kolorki widziałam bardzo ładne, ale nie do mnie i całe szczęście bo już się zastanawiałam czy się nie pośpieszyłam z wyborem



u mnie wychodzą podobne kwoty. Po części się spodziewałam, jak zaczęłam kiedyś sobie liczyć.
Tych nowych kolorów niestety nie widziałam na żywo.
W piątek mają tylko dotrzeć. Jeszcze nie wiem, kiedy będzie montaż.

I współczuję z tyn włamaniem.
Faktycznie, człowiek po czymś takim może wpaść w schizę.

gosia1611
26-01-2012, 13:58
A czy ta cena pstryczków to z montażem czy bez? Dostałyście może jakąś bardziej szczegółową wycenę od p. Mietka? Bo bym sobie też z chęcią taki kosztorys zrobiła, aby się potem nie zdziwić ;)

Kaśka73
26-01-2012, 14:24
to cena bez montażu jakiejś bardziej szczegółowej wyceny nie miałam tzn. cena była w rozbiciu na pstryczki w/g listy osprzętu + osobno ramki (450netto:))
kontrolnie wyceniłam całość w najtańszym sklepie jaki udało mi się znaleźć i nie zauważyłam różnicy
montaż jednego pstryczka 6zł

gosia1611
26-01-2012, 14:51
A mogę prosić o namiar na ten najtańszy sklep? :)

Megana
26-01-2012, 18:27
Dziewczynki, z tymi pstryczkami, to dobrze byłoby zapytać waszych elektryków.
Nasz zakupił nam pstryczki w dobrej cenie w hurtowni z którą współpracował,
my pojechaliśmy wybraliśmy sobie i wzięliśmy fakturę na niego.
Miał tam duży upust i wychodziło dużo taniej. Nie opłacało się czekać na zwrot VAT.

Madeleine
26-01-2012, 18:36
na ramki i osprzęt i tak nie ma zwrotu vat, więc tym bardziej opłaca się wziąć na kogoś z dobrymi cenami.

julianna16
26-01-2012, 18:40
Wrzucam zmianę, o którą prosiłaś :).

Moje uwagi - jest nieco mniej przejścia, mniej blatu między słupkami a zlewem, dalej od lodówki do zlewu (zasada trójkąta roboczego). Nie ma też słupka 40 cargo. Zmieści się co prawda przy lodówce, ale może "dziwnie" wyglądać jeśli lodówka nie będzie zabudowana (?). Nieco mniej ergonomiczny jest to układ, co nie znaczy, że jest zupełnie niefunkcjonalny :). To kwestia przyzwyczajenia.
http://img713.imageshack.us/img713/3663/kasialodwka.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/337/kasiarzutlodwka.jpg

Słupki z piekarnikiem i ekspresem można zrobić niższe jeśli wolisz.
http://img705.imageshack.us/img705/6123/kasianiskiesupki.jpg

Kaśka73
27-01-2012, 10:08
A mogę prosić o namiar na ten najtańszy sklep? :)

Gosia tu jest link ja u nich wyceniałam b. kwadrat na inne nawet nie zagladałam, czy tobie instalację robił p. Kocot????

http://cseie.com.pl/

Kaśka73
27-01-2012, 10:09
na ramki i osprzęt i tak nie ma zwrotu vat, więc tym bardziej opłaca się wziąć na kogoś z dobrymi cenami.

czy jesteś na 100% pewna że vatu na osprzęt sie nie odlicza?

Kaśka73
27-01-2012, 10:13
julianna :):):) jesteś wspaniała
miałaś rację taka samotna lodówka nie wyglada dobrze i mam dwa przemyślenia albo wersja nr1 albo zabudowa lodówki i dodanie do niej szafki???

Kaśka73
27-01-2012, 10:14
ps. wyczyściłam już skrzynkę priv można pisać :)

Tatarak
27-01-2012, 10:21
głosuję na wersję nr1

niech mi ktoś da kopniaka, żebym się zabrała do roboty!

gosia1611
27-01-2012, 10:30
Dzięki za linka Kasiu, tak robił mi p. Kocot i pewnie przez niego będziemy brać osprzęt.

Kaśka73
27-01-2012, 10:31
mi też :)
do zamawiania materiałów budowlanych mam cała listę.........tak sobie obiecywałam że jak nie ma dzieci to podgonię z budową: urzędami materiałem zamówieniami a tu du...paaaa

w pracy plaża kończę jeszcze tematy z zeszłego roku nowych wniosków niet......


Gosia u niego masz 8 vat:) a Madeleine pisała że nie ma zwrotu vatu na osprzęt wiec jest sie na plus

julianna16
27-01-2012, 12:15
julianna :):):) jesteś wspaniała
miałaś rację taka samotna lodówka nie wyglada dobrze i mam dwa przemyślenia albo wersja nr1 albo zabudowa lodówki i dodanie do niej szafki???
Dziękuję Kasiu :)
Mnie w ogóle bardziej podobają się zabudowane sprzęty, ale to niestety trudne przy marzeniu o lodówce sbs :). Coś za coś. Jeśli lodówkę chciałabyś zostawić tak jak w wersji 2, ale zdecydujesz się na jej zabudowanie to zmieścisz obok niej nawet 2 słupki, bo zostanie około 1 m na ścianie (nie wiem na ile dokładnie jest zrobiona baza). Lodówkę umieść wtedy jak najbliżej zlewu - czyli pierwszą od wejścia.
Natomiast jeśli priorytetem jest lodówka sbs, to proponuję zostać przy układzie 1 - będzie najwygodniej :).
Tu wersja z zabudowaną lodówką, obok dwa słupki (60+40), ale jest "na styk". W tym układzie raczej zrobiłabym niższe (te na wizu mają 211 cm wys)
http://img513.imageshack.us/img513/1817/zabudowakasia.jpg
http://img685.imageshack.us/img685/2425/kaasiazabudowa.jpg
http://img535.imageshack.us/img535/3014/kasiarzutzabudowa.jpg

Decyzja należy do Ciebie, ale na pewno będziesz miała wsparcie w jej podejmowaniu :). Fajną macie grupę budujących. Od razu raźniej :)

julianna16
27-01-2012, 12:23
A i jeszcze kwestia górnych szafek - jeśli zdecydujesz się na niższą zabudowę, to może lepiej takie szafki "klasyczne", a nie poziome (?) Będą współgrały wysokością :), ale to szczegół, który dopracujesz już ze stolarzem.
http://img846.imageshack.us/img846/5622/szaffff.jpg
http://img140.imageshack.us/img140/7611/kasiainneszafki.jpg
http://img542.imageshack.us/img542/6061/szafki.jpg
http://img535.imageshack.us/img535/2571/szaf.jpg

Spirea
28-01-2012, 00:26
Kasia, co do kuchni, to poza tym skosem (co oczywiście jest istotne), masz bardzo podobny układ jak domy Lipińskich - pasywny i 160 (Berlin). Zajrzyj tu
http://forum.lipinscy.pl/gallery/image_page.php?album_id=217&image_id=94 Według projektu w wersji rozbudowanej buduje na forum Guzmanka. Może do niej zajrzyj (był to jeden z naszych pierwszych typów projektu).
To jest fotka domu pasywnego w Smolcu. Kiedyś można było się umówic i pojechać go pooglądać. Ma właśnie zabudowę na ścianie między drzwiami i resztę w literę U. Wg rysunków jest chyba trochę dłuższa niż u Ciebie. Może obejrzenie na żywo coś pomoże?
Nie wiem, jakie wytyczne dałaś Juliannie. Zastanawiałabym się albo nad zmniejszeniem tego wystającej szafki, aby było szersze przejście albo rezygnację z niej. Z tego, co widzę na wizualkach, to ta szafka ma spełniac zadanie komody dla jadalni. Proponuję więc, abyś albo zrobiła osobną komodę na te rzeczy pod oknem już w częsci jadalnej albo (i to mi się bardziej podoba) pociągnęła zabudowę kuchenną do samego końca.
Coś podobnego ma Anula
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163255-Dziennik-Anuli/page9 wpis 324. Jednak u Ciebie widziałabym tę zabudowę takiej samej wysokości, co w kuchni, aby poszło wszystko równo z oknem. Gdzieś widziałam taki projekt. Było to opisywane własnie, jako takie wejscie kuchni w salon i wygladalo naprawdę fajnie.
Spróbowałabym więc zrobić tak: puścić dolną zabudowę od ściany po lewej do skosu i dalej przez calą ścianę aż do końca. Na tej ścianie pomiędzy wejściami wysoka zabudowa, ale chyba ładniej wyglądalaby, tak jak Julianna zaproponowała - w zabudowie. Szafki górne zrobiłabym tylko wtedy, jeśli dolne Ci nie wystarczą. Piekarnik, zrobiłabym tradycyjnie pod płytą, aby właśnie puścić wszystko dołem.

Spirea
28-01-2012, 00:37
a tu masz fotki kuchni z innego Damiana
zupełnie odwrócony układ
http://pprojekt.pl/projekt441-damian__181_5_m,opinie.html?t=1213

Tatarak
28-01-2012, 07:45
byłam w tym domu pokazowym - i powiem Wam, że główne uczucie to miałam: rany, jak tu ciasno! może dlatego, ze były drzwi otwarte i pińcet ludzi w środku :)

Tatarak
28-01-2012, 07:48
Kaśka, na ścianie oznaczonej A to są drzwi czy okno?

Kaśka73
30-01-2012, 09:34
ferie, ferie i po feriach......:(

Tataraczku na tej ścianie są duże drzwi na taras i ten stół z krzesłami to w sezonie letnim będzie stał na tarasie

Spirea ja tego innego damiana widziałam wklejałam nawet poglądowo układ tej kuchni ale nie mam juz śmiałałości marudzić juliannie

co do przedłużenia zabudowy aż do ściany to pod tym oknem po prawej będzie "skrzynia" z poduchami ale już w kolorach mebli z jadalni a ten półwysep to musi być taka barykada:)


widziałam zabudowę z linku anuli dom super ale nie moje klimaty (cały czas się zastanawiam po co dziewczyna umieszcza zdjecia na publicznym forum z napisem nie kopiować może mi podpowiecie??? pierwszy raz widzę coś takiego na fm)

w tym domku pokazowym byłam ale dawno (jak chciałam kupić gotowy dom) i jedno co pamietam że wydał mi sie klaustrofobiczny

Tatarak
30-01-2012, 09:46
Tataraczku na tej ścianie są duże drzwi na taras i ten stół z krzesłami to w sezonie letnim będzie stał na tarasie



w tym domku pokazowym byłam ale dawno (jak chciałam kupić gotowy dom) i jedno co pamietam że wydał mi sie klaustrofobiczny

czyli w razie czego stolik można będzie przesunąć pod okno na D (zanim się dorobisz skrzyni np albo jak Ci się znudzi, a na dworze będzie lało i wiało), a nie w stronę drzwi tarasowych. więc ja bym zostawiła półwysep i nie przedłużała jednak zabudowy.

klaustrofobiczny - o tak. wszystkie pomieszczenia są ciasne. to ich wspólna cecha ;)

Kaśka73
30-01-2012, 10:06
tak:) ten stół to ma być taki mobilny jakoś tak wyszło że lubimy wspólne kolacje, obiady kurcze nad śniadaniami musimy popracować słabo mam wychodzą: no bo 4
milczące sowy dwie z kawą i 2 z michą płatków to to szał nie jest:)

moja Ania ma plan zajęć raz na 8 raz na 11 30 jak tu ustawić dziecku rytm tygodnia ale co ja się czepiam to wymyślili "mądrzy pedagodzy" gdybym wiedziała która konkretnie to jak nic dostałaby wiadro gruzu w prezencie:)

Tatarak
30-01-2012, 10:09
w której jest klasie? Ania znaczy, nie wiadro gruzu :D

Kaśka73
30-01-2012, 10:34
w II
w zeszłym roku miała na 10 45 cały tydzień i to było jakos do ogarnięcia w tym roku nam chcieli polepszyć wyszło jak zawsze:(

Spirea
30-01-2012, 10:39
dom w Smolcu mały, ale chodziło mi o układ zabudowy. Podobnie u Anuli, aby pokazać wyciągnięcie zabudowy do końca.
Przypomniałam sobie, że muszę zacząć szukać miejsca dla Małej na przyszły rok. Tatarak, gdzie wysyłasz Juniora? - do szkoły, przedszkola czy oddziału przedszkolnego przy szkole?

Tatarak
30-01-2012, 11:22
Kaśka, po przeprowadzce zmieniacie jej szkołę czy jak?

Spireo - rozmawiałam z wychowawczyniami w grupie i rodzicami innych dzieci z grupy i zrobimy tak, jak od początku postulował mąż: Junior zrobi zerówkę jeszcze raz w przedszkolu. Argumenty: 3 posiłki, świetnie przystosowana sala z własną toaletą, super plac zabaw - wszystko takie, jak potrzeba dzieciom w tym wieku. I klasa w ogóle odpada - co z tego, że mały umie czytać i pisać, jeśli każde pojawienie sie pani z innej grupy (np. jak wychowawczyni zachorowała), że są łzy i dramaty :( nie potrafi pojąć, że czasami trzeba się zająć czymś, co go akurat w tej chwili nie interesuje; albo że trzeba przegłoskować słowo "kot", chociaż "jest głupie" i wolałby "halabardnik z wielką maczugą" ;) Z kolei w zerówce w szkole zajęcia są tylko do 13, potem jakaś świetlica. Dzieci jedzą własne kanapki z herbatą. W razie awarii toaletowej - trzeba przejść w mokrych spodniach dłuuugi korytarz z sali do łazienki. Po co nam te stresy?

Spirea
30-01-2012, 11:38
u nas problem może być taki, że nie będzie miejsca w przedszkolu. Muszę więc w lutym zebrać się i sprawdzić jaka jest sytuacja. W ubiegłym roku w takim oddziale przedszkolnym była właśnie świetlica.

Kaśka73
30-01-2012, 11:41
wiesz co zmiana szkoły jakoś (ach te amerykańskie filmy) podświadomie źle mi sie kojarzy :)
dla Ani wogóle przeprowadzka będzie ogromnym stresem ona w tym mieszkaniu mieszka od zawsze już kiedyś w żartach powiedziła że się przywiąże i już:)

zobaczymy jak będzie z dojazdami maj czerwiec i podejmiemy decyzję mój mąż i tak codziennie będzie jeździł do pracy są to 3 przecznice od szkoły dużym utrudnieniem jest ten pożal się Boże plan lekcji

moja kuzynka ma podobną sytuację jak Ty i mała zostaje na drugi rok w zerówce

Tatarak
30-01-2012, 11:46
u nas problem może być taki, że nie będzie miejsca w przedszkolu. Muszę więc w lutym zebrać się i sprawdzić jaka jest sytuacja. W ubiegłym roku w takim oddziale przedszkolnym była właśnie świetlica.

przecież dla dziecka objętego obowiązkiem szkolnym/przedszkolnym nie może zabraknąć miejsca?!

Tatarak
30-01-2012, 11:48
Ania lubi budowę? może ją jakoś zaangażować przez udział w pracach wykończeniowych? wybieranie farb i zasłonek do własnego pokoju itp.? ale pewnie już o tym pomyśleliście:)

Spirea
30-01-2012, 11:51
no tak, ale chodziło nam o inne przedszkole - prywatne, które dostaje dopłaty z Gminy i stawki są te same. Inne, które braliśmy pod uwagę, to to, gdzie chodzi córka kolegi z naszego osiedla i tam już nie było miejsca. Ogólnie ten rok będziemy dowozić do aktualnego, żeby nie przenosić w trakcie. Na kolejny rok nie ma jednak szans tego pociągnąć. Obawiam się, że nie damy rady codziennie dowozić.

Kaśka73
30-01-2012, 12:38
ta... to są te "dodatki" do budowy dla mam posiadających dzieci które wcale nam nie ułatwiają

Tataraczku Ania budowę uwielbia:)

Spirea
30-01-2012, 13:13
taka przeprowadzka to ciężkie doświadczenie nawet już dla nieco starszych dzieci. Mała cieszy się, wczoraj pokazywałam jej mebelki i dałam planner Stuvy do projektowania, to powiedziała, że bardzo chciałaby się przeprowadzić. Ale też pyta, prawie ze łzami, do jakiego przedszkola pójdzie, bo przecież w tym obecnym jest jeszcze jedna grupa wyżej i tam powinna iść.

khb
30-01-2012, 17:19
Kaśka, po przeprowadzce zmieniacie jej szkołę czy jak?

Spireo - rozmawiałam z wychowawczyniami w grupie i rodzicami innych dzieci z grupy i zrobimy tak, jak od początku postulował mąż: Junior zrobi zerówkę jeszcze raz w przedszkolu. Argumenty: 3 posiłki, świetnie przystosowana sala z własną toaletą, super plac zabaw - wszystko takie, jak potrzeba dzieciom w tym wieku. I klasa w ogóle odpada - co z tego, że mały umie czytać i pisać, jeśli każde pojawienie sie pani z innej grupy (np. jak wychowawczyni zachorowała), że są łzy i dramaty :( nie potrafi pojąć, że czasami trzeba się zająć czymś, co go akurat w tej chwili nie interesuje; albo że trzeba przegłoskować słowo "kot", chociaż "jest głupie" i wolałby "halabardnik z wielką maczugą" ;) Z kolei w zerówce w szkole zajęcia są tylko do 13, potem jakaś świetlica. Dzieci jedzą własne kanapki z herbatą. W razie awarii toaletowej - trzeba przejść w mokrych spodniach dłuuugi korytarz z sali do łazienki. Po co nam te stresy?

nasz Mateusz idzie do zerówki w nowej szkole ( nie ma w okolicy przedszkola z zerówką), natomiast Ola do pierwszej klasy gimnazjum w budynku obok podstawówki (liczę na to że siostra będzie brata odbierać..czasami :))

Tatarak
30-01-2012, 18:36
trzeba i to wziąć "na klatę", ech...

khb
30-01-2012, 19:20
a propos emocji związanych z przeprowadzką
córka się zapiera że niby nie chce, chociaż są momenty że podpytuje o nowe meble do pokoju itd, natomiast Mati cieszy się, pyta np. co więcej zbudowali :lol2:, a co z moim pokojem itd.
najgorzej to chyba kot zniesie przeprowadzkę, coś o tym słyszałam ;)

Tatarak
30-01-2012, 19:31
khb, ja dla swoich kotów już planuje zakup feromonów i takiej pasty uspokajającej - poszprycuję je kilka dni przed i kilka dni na miejscu. rozpuszczę te feromony i może sie jakoś zaaklimatyzują, ale też czuję, że łatwo nie będzie. syn raczej na razie nie ma problemu z perspektywą przeprowadzki :)

wojgoc
30-01-2012, 19:37
Kaska73,
udało się Wam spotkać w weekend "starą paczką grupową"?
bo "zlot czarownic" doszedł do skutku:)

Kaśka73
30-01-2012, 21:05
khb z tym odbieraniem przez siostrę to raczej opcja "czasami" i to bardzo czasami:) mamy chyba podobną różnicę wieku miedzy dziećmi u mnie 6 lat i lekko nie jest
jakie Ty masz doświadczenia?

tu ukłon w stronę Spirei:)

Tataraczku ja mam delikatną klatę ... dla kota mam już psikadło sprubóję przechytrzyć sierściucha


wojgoc "czarownice" górą ale z nami "starymi" co się odwlecze... dużo ludzi trzeba dogadać terminy
co z podłogą - Twoją jest jakiś wybór bo lekko straciłam wątek?!

wojgoc
30-01-2012, 21:09
u mnie wybór na finishdeska jatoba select - a co u Ciebie?
co do dzieci to u mnie też róznica 6lat - 15 do 9

Kaśka73
30-01-2012, 21:12
po 1. jak duża ta deska?
2. też mam dzieci 15 i 9? liczone na roczniki
3. troszke mi żal że sie z Wami nie poznałam osobiście:(

wojgoc
30-01-2012, 21:16
1. 14/140/1100 i 14/140/900
2. wychodzi na to, że mamy dzieci z tych samych roczników:)
3. żal byłby uzasadniony, gdyby czarownice Ciebie zapraszały;)

Kaśka73
30-01-2012, 21:28
1.z jakiej firmy (może być priv)
2.napisze to wprost nie są to nasze wspólne dzieci żeby nie było (i pewnie jesteśmy w podobnym wieku)
3.co racja to racja ja z tych starych:)

wojgoc
30-01-2012, 21:33
1. w sensie producenta czy dealera?
2. wspólnie mamy czwórkę dzieci:wiggle:- wychodzi mi , ze starsza pociecha ma tak samo na imie:), młodsze rózni się płcią
3. stara:confused: to wyłącznie stażem na FM:)

khb
30-01-2012, 21:35
khb z tym odbieraniem przez siostrę to raczej opcja "czasami" i to bardzo czasami:) mamy chyba podobną różnicę wieku miedzy dziećmi u mnie 6 lat i lekko nie jest
jakie Ty masz doświadczenia?

tu ukłon w stronę Spirei:)

Tataraczku ja mam delikatną klatę ... dla kota mam już psikadło sprubóję przechytrzyć sierściucha


wojgoc "czarownice" górą ale z nami "starymi" co się odwlecze... dużo ludzi trzeba dogadać terminy
co z podłogą - Twoją jest jakiś wybór bo lekko straciłam wątek?!

u mnie dzieci 13- Ola / 6- Mateusz
przyznaję, że mimo różnicy wieku i płci dogadują się fajnie, Mati troszkę czuje respekt przed siostrą
chociaż tekst do siostry "kobieto moje dinozaury atakują.... :lol2: to nie wiem skąd podsłyszał chyba z przedszkola
pierwsza próba z odbiorem z przedszkola też już była, próba była udana niestety dzieci wracały skrótem przez łączkę gdzie zostały zaliczone przez Mateusza chyba wszystkie możliwe kałuże a buty nadawały się tylko do utylizacji :)
do nowej szkoły droga jest bardziej ruchliwa, to mnie trochę martwi ;) ale będziemy próbować wszystkie możliwości

Kaśka73
30-01-2012, 21:38
1. jak zapytałeś to i to i to:) a po realizacji to nawet foto!!!
2. Karolina?! wiesz że to córka wodza=króla??? czy ma silny charakter bo moja bardzo:)
już widzę jutro te wpisy w dzisiejszych czasach 4 dzieci
3. jeszcze troszke i 4 z przodu w zwiazku z tym zmykam spać bo mi sie zmarszczki zrobią albo co...

khb to prawie tyle co u mnie i u Wojtka bo 6 czy 7 lat to wszystko jedno po miedzy moimi pannami walka ale podjazdowa
no i sadząc po wieku dzieci to witaj w klubie 35+:)

wojgoc
30-01-2012, 21:55
1. http://www.finishparkiet.com.pl/cmf/index.php
a dealera Ci podam jutro - jak dogadam ostateczne zasady kupna,
2. z dogadywaniem się 15latki z 9latkiem bywa delikatnie mówiąc trudno
3. kolorowych snów

rasia
30-01-2012, 22:48
Hej Kasiu:). Wpadłam na moment, ale widzę, że z kuchnią to już chyba pozamiatane;):D. Julianna odwaliła kawał dobrej roboty!:D Jeśli moje zdanie Ci jakoś pomoże, to najbardziej podoba mi się(i chyba tylko;)) pierwsza wersja:). Jest bardzo wygodna i ergonomiczna:yes:.

khb
31-01-2012, 07:20
1. jak zapytałeś to i to i to:) a po realizacji to nawet foto!!!
2. Karolina?! wiesz że to córka wodza=króla??? czy ma silny charakter bo moja bardzo:)
już widzę jutro te wpisy w dzisiejszych czasach 4 dzieci
3. jeszcze troszke i 4 z przodu w zwiazku z tym zmykam spać bo mi sie zmarszczki zrobią albo co...

khb to prawie tyle co u mnie i u Wojtka bo 6 czy 7 lat to wszystko jedno po miedzy moimi pannami walka ale podjazdowa
no i sadząc po wieku dzieci to witaj w klubie 35+:)

dobry rocznik 1972 :rolleyes:

Tatarak
31-01-2012, 08:23
Kaśka - ja Cię niniejszym zapraszam na swoją budowę :)
a w uprzedni weekend to był zlot wiedźm krótszych stażem na forum ;) (nooo Madeleine i Spirea ciut psują statystyki ;)

wojgoc
31-01-2012, 08:26
Tataraku,
jakie statystyki masz na myśli?

Tatarak
31-01-2012, 08:28
w zwiazku z tym zmykam spać bo mi sie zmarszczki zrobią albo co...


z tym spaniem to ostrożnie! widziałaś, jak ostatnio wygląda Ewa Minge? i ona twierdzi, że to dlatego, że się wysypia! no to ja sobie chyba zacznę budzik ustawiać na pół godziny wcześniej - tak na wszelki wypadek ;)

Tatarak
31-01-2012, 08:28
Tataraku,
jakie statystyki masz na myśli?

statystyki długości stażu na fm- Ty, ja i Gosia mamy zdecydowanie krótszy niż Spirea i Madeleine :)

Kaśka73
31-01-2012, 10:09
właśnie sobie policzyłam jestem na forum od 2006 czyli 6 lat (to straszne:))

Rasia co ty tak delikatnie ja tu kopa potrzebuję:)

Wojtek myślałam że ujawnisz ile to 35+? A to Twoje starsze dziecię to gdzie chodzi do szkoły?


Kasia to huczna impreza urodzinowa się szykuje, super!!!

Tataraczku obstawiam że jesteś 30+? za zaproszenie dziekuję! i pewnie skorzystam ale jak się ociepli, i zapraszam również
a jeśli mam wyglądać jak EWA M to od dzisiaj śpię 5 godzin na dobę (przeraziłaś mnie) a taka była kiedyś ładna z niej kobieta

wojgoc
31-01-2012, 10:15
nieważny wiek;) - ważne na jaki wiek się sama czujesz.:)
moje dzieciaki chodza do szkoly tutaj - www.eeb1.be (http://www.eeb1.be) - na co dzien tutaj mieszkamy.
uroda, tak samo jak gust, trudno oceniać - jak dla mnie P. EM bardziej straszy niż świeci kobiecością

Spirea
31-01-2012, 11:14
z tym spaniem to ostrożnie! widziałaś, jak ostatnio wygląda Ewa Minge? i ona twierdzi, że to dlatego, że się wysypia! no to ja sobie chyba zacznę budzik ustawiać na pół godziny wcześniej - tak na wszelki wypadek ;)

dlatego tak mało śpię ;)

zarejestrowałam się na forum przy pierwszym podejściu do szukania działki, ale chyba przez pierwszy rok raczej się nie udzielałam.

Co do zlotu, to przypominam, że wziął się stąd, że Wojgoc zaprosił na oglądanie w moich komentarzach, a potem poszły za ciosem budowy w okolicy.

wojgoc
31-01-2012, 11:16
od pierwszej chaty do ostatniej rozrzut co prawda 20km, ale zawsze to można nazwać okolicą;)

Kaśka73
31-01-2012, 11:40
od pierwszej chaty do ostatniej rozrzut co prawda 20km, ale zawsze to można nazwać okolicą;)

najbliżej to ja mam do Spirei:) rzut beretem

zmykam trzeba by popracować

Spirea
31-01-2012, 13:44
a to gdzie się budujesz?

Tatarak
31-01-2012, 16:22
Kaśka - 30+, by nie rzec -40 ;)
mówisz, że widok Ewy M. tak na Ciebie działa? ok, niech pomyślę... ona powiedziała, w jednym wywiadzie, że tak "ładnie" wygląda, bo się ociąga od pewnego czasu z zamówieniem mebli kuchennych.

i jak? :D

Wojgoc - ona wszystkich straszy, musisz chyba wrócić i doczytać dokładnie ;)

Spirea - tak sobie właśnie tłumaczyłam te Twoje posty o każdej porze dnia i nocy - wszystko dla urody! :D
Co do zlotu - co nie?Wojtek wszystko nakręcił, a potem powie, że MYŚMY Kaśki nie zaprosiły! mógłby chłopak iść w dyplomację.

rasia
31-01-2012, 19:06
właśnie sobie policzyłam jestem na forum od 2006 czyli 6 lat (to straszne:))

Rasia co ty tak delikatnie ja tu kopa potrzebuję:)


Kopa, to Ci z przyjemnością zafunduję, jak w Twoich okolicach wyląduję;)

Czytając jakie z Was młode Laski nabrałam przekonania, że kuchnia już zamówiona i wybory pozamiatane...:rolleyes:
Pamiętaj jedno: dużo się w niej dzieje, sbs, skośna ściana, barko-stolik... meble muszą być jak najprostsze;)
Jaki blat wybrałaś? C czego? Pewnie było, ale nie mam siły wracać się naście stron wstecz:).

wojgoc
31-01-2012, 22:15
Co do zlotu - co nie?Wojtek wszystko nakręcił, a potem powie, że MYŚMY Kaśki nie zaprosiły! mógłby chłopak iść w dyplomację.
wszak w tym samym terminie Kaska organizowała konkurencyjny zlot starej wiary grupy wrocławskiej.:)
co do dyplomacji:rolleyes:- każdy Polak w Bru wie, że jak Francuz nagle ustepuje w negocjacjach, to trzeba się czym szybciej ewakuować z rozmów, bo znaczy, że ma jeszcze wiekszy biznes w tym.:bash:
Tylko nasz "WÓDZ" od 5lat nie zrozumiał tego:o

Kaśka73
01-02-2012, 07:21
jestem nie mogłam sie dzisiaj zwlec z łóżka...

za żabojadami nie przepadam zawsze z tym swoim wielkim szykiem nie dotrzymują słowa
spokojnie z tym spotkaniem w sobotę byłam po za wrockiem:)

Kaśka73
01-02-2012, 07:30
sprawa kuchni co dzień ciut do przodu
szafki jasne nie białe beż krem jaśmin lakierowane odpadają
blaty pomysł jest na drewno lub granit ale to po montażu kuchni
poproszę juliannę o wizualizację jeszcze jednego układu

Rasia okolice mamy wspaniałe bardzo zapraszam
Tatarak wizja ewy m. działa przyśpieszająco słowo:) (zobacz baterie kludi)
Spirea Kiełczów

pestka56
01-02-2012, 20:05
Kaśka73, zgłaszam się. ļedę pisać o tym trawertynie , ale kawałeczkami, bom „nieczasowa” ostatnio, a trochę muszę pogrzebać w archiwum.

Po pierwsze możesz kupić drożej trawertyn tzw. wypełniany i taniej naturalny. Pierwszy drogi, bo nie schodzi poniżej 230, drugi nawet po 120, ale za to problemami.
To w sklepach. Ale jak poszukać w necie to robi sie znacznie lepiej w kieszeni – http://www.zen-on.eu

Kaśka73
01-02-2012, 20:38
dobrze to będą informacje nie na już
teraz walczę z kuchnią

julianna16
02-02-2012, 11:48
Kasiu,
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam Twoją prośbę - najwyżej daj znać jeśli chodziło o coś innego :). Nie znalazłam w programie słupka tylko z ekspresem, więc są dwa z mikro (w domyśle w wybranym można dać ekspres). Dostawiłam niższy słupek 60 przy lodówce, ale nie jest tam konieczny, bo miejsca do przechowywania będzie sporo (każdy ma inne potrzeby).
Przy okazji odchudziłam półwysep tak dla porównania (chyba Spirea o tym wspominała - przepraszam, ale nie daję rady śledzić wszystkich wątków i dzienników :)). Szuflady można odwrócić w stronę kuchni (z wyjątkiem tych przy ścianie w narożniku, ale zawsze przydaje się taka jadalniana komoda, na podkładki, serwetki, świeczki, dodatkowe naczynia, itp. :).)
Mnie niestety nie przekonuje ten układ, bo od strony jadalni masz wysokie zabudowy po obu stronach, co wizualnie przytłacza. Masz mniej blatu w pobliżu płyty i zlewu. Można co prawda jako główny blat potraktować półwysep (wówczas powinien zostać w głębokości 60 - teraz jest na wizu 37 cm), ale to będzie raczej niewygodne - nie będziesz miała ciągłości między blatem a zlewem i płytą.
Jeśli jednak zdecydujesz się na ten układ, to przesuń płytę jakieś 20-30 cm w stronę ściany z drzwiami. Powiększy to blat roboczy między płytą a zlewem i będzie wygodniej (od ściany wystarczy 40 cm blatu). To tylko moje drobne uwagi, bo kuchnia jest Twoja :).
http://desmond.imageshack.us/Himg42/scaled.php?server=42&filename=kasiazabudowa2.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg846/scaled.php?server=846&filename=supkikasia.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg854/scaled.php?server=854&filename=kasiazabudowa.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg23/scaled.php?server=23&filename=kasiazabudowarzut.jpg&res=medium

julianna16
02-02-2012, 15:03
Wrzucam korekty :). Nie wiem co ostatecznie planujesz nad płytą. Zrobiłam więc wersję z okapem przyściennym oraz dwa warianty z okapem podszafkowym (mniej więcej).
http://desmond.imageshack.us/Himg72/scaled.php?server=72&filename=kasianowazabudowa.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg832/scaled.php?server=832&filename=kasianowa.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg828/scaled.php?server=828&filename=kasianowa1.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg196/scaled.php?server=196&filename=kasia3szafki.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg576/scaled.php?server=576&filename=kasianowa3.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg593/scaled.php?server=593&filename=kasiaokapszaf2.jpg&res=medium

Kaśka73
06-03-2012, 10:03
wklejam żeby nie zgubić
http://www.brukowakostka.pl

Kaśka73
06-03-2012, 11:05
wklejam jako inspirację, podoba mi się ta zabudowa lodówki

pestka56
06-03-2012, 11:32
Ciągle coś mi przeszkadza (przed chwilą dyskusja o religii i dzieciach u Tatarak), ale już się skupiam.

Mam nadzieję, że dobrze pojęłam, że chcesz mieć stopnie, jak na tej focie:
104858

Jeśli tak, to wymyśliłam, że ze schodami możesz zrobić tak:
104857
104860

Przede wszystkim usuń tę szafę po schodami, bo zepsuje widok na dywanowe schody, które są jak rzeźba.

Dolny stopień, to na tym rysunku nie stopień tylko podwyższona podłoga „klatki schodowej” w całej przestrzeni pod schodami.
Ten podest fajnie byłoby przedłużyć o jedną szer. do przodu – widać na planie jak. Taki układ skutkuje jednak koniecznością zrobienia stopnia do gabinetu.
Ciąg schodów do góry idzie już normalnie do podestu i na poddasze. Zamiast balustrady dałabym szkło – tafle od podłogi, aż do wysokości balustrady na poddaszu. Albo tak jak na tej pierwszej fotce.

Mało jest w necie odpowiednich fotek z dywanowymi, więc wklejam podobny typ schodów:
104859 104861

W następnym poście jest fot, która mnie zaispirowała.

pestka56
06-03-2012, 11:38
104862

Takie schody byłyby rewelacyjne, ale po pierwsze na pewno dużo droższe, poza tym nie do każdego wnętrza. To już Twoja ocena.

Mam jeszcze pomysł na kompletną rewolucję :D Czy ten gabinet jest Ci naprawdę potrzebny? Albo może na górze masz „zbędny” pokój?

Ja bym usunęła ściany między gabinetem a salonem oraz schodami i wtedy schody byłyby ozdobą Twojego salonu.

Albo... zamieniłabym ścianę między gabinetem a schodami na szklaną ???

Kaśka73
06-03-2012, 11:38
szafy pod schodami nie ma:)
ale są tam 3 stopnie murowane i w kaflach w dół i tego już nie zmienimy;) wcześniej w komentarzach gdzieś wklejałam spróbuję odszukać

pestka56
06-03-2012, 12:14
O, to masz piwnicę. To gorzej z moimi pomysłami. I w ogóle masz schody betonowe do obłożenia.
Kurczę, czy architekci nie mają wyobraźni ???

To myślmy dalej :)

Kaśka73
07-03-2012, 14:23
ja też myślę i wiem jedno, że do ściany z łupka kupiona już tapeta nie będzie pasować:(
nie ten styl

Magda 34
07-03-2012, 15:02
Kasia, to daj tę tapete w sypialni :-)

A tak w ogóle to dzień dobry:-)

Tatarak
07-03-2012, 16:15
ja chcę tapetę do sypialni! taka mi się podoba. czy to już jest styl glamour? bo nie chcę glamour ;)

Kaśka73
07-03-2012, 16:15
no cześć!!!!! ale Cię dawno nie czytałam;)
Magda odpowiadając na Twoje pytanie to z łazienką chodzi o takie wstępne rozplanowanie przyłączy

a sypialnia ma być w jakimś konkretnym kolorze:)

pestka56
07-03-2012, 16:16
BACH ! ściana tylko gładka. Ale może te tapetę wykorzystasz gdzie indziej. Możesz ja dać wszędzie, byle do gładkiego.

A gdzie kładziesz ten łupek?
Możemy trochę podyskutować o wnętrzach. Lubię to. U siebie wymyśliłam wsio sama, choć jeszcze nie wszystko zrobione. Zanim poszłam na archeologię, chciałam być wnętrzarzem. A w końcu jestem grafikiem :)

Kaśka73
07-03-2012, 16:28
ja chcę tapetę do sypialni! taka mi się podoba. czy to już jest styl glamour? bo nie chcę glamour ;)

a czy nazwa jest ważna??! mi się podoba Twoje określenie że to styl nie zobowiązujący;)

Tatarak
07-03-2012, 17:22
a jak tak, to dobrze :)

Magda 34
07-03-2012, 21:36
no cześć!!!!! ale Cię dawno nie czytałam;)
Magda odpowiadając na Twoje pytanie to z łazienką chodzi o takie wstępne rozplanowanie przyłączy

a sypialnia ma być w jakimś konkretnym kolorze:)

Kasiu, to wyślij mi mailem rzut tej łazienki, chyba, że wolisz, żebym przyjechała:rolleyes:

wojgoc
08-03-2012, 11:30
Kasiu, to wyślij mi mailem rzut tej łazienki, chyba, że wolisz, żebym przyjechała:rolleyes:
a już sama jeździsz czy dalej masz osobistego kierowce?

Magda 34
09-03-2012, 13:45
a już sama jeździsz czy dalej masz osobistego kierowce?

Prowadzę już sama, ale teraz mam osobistego instruktora i z nim jeżdżę :lol2::lol2:

wojgoc
09-03-2012, 13:58
Prowadzę już sama, ale teraz mam osobistego instruktora i z nim jeżdżę :lol2::lol2:
czyli tak jak było, tylko nastapila zmiana miejsc:lol2:

Magda 34
09-03-2012, 14:24
czyli tak jak było, tylko nastapila zmiana miejsc:lol2:

no własnie, ale nie chce mnie jeszcze puścić samej, bo uważa, ze popełniam błędy. Więc tylko do Magnolii mogę jeździć sama:-)

Kaśka73
09-03-2012, 15:06
sorry, że się nie odzywam ale odwiedzam lekarzy:( Karolina nam się rozchorowała wieczorkiem napiszę więcej czeka ja chyba dłuższe leczenie

Magda na budowie rządzi Arek i Hubert dużo przybywa, na pooglądanie zapraszam po zakończeniu prac;) w tej chwili moja budowa wygląda jak oko cyklonu
prześlę Ci rzut ok?
a pamiętasz o lampkach do łazienki dla mnie???

Spirea
09-03-2012, 16:07
Kasia, życzę zdrowia dla córki

Kaśka73
10-03-2012, 10:14
jeszcze jakaś gnida ukradła mi tablice rejestracyjne

Spirea dziękuję!!!

pestka56
10-03-2012, 10:28
jeszcze jakaś gnida ukradła mi tablice rejestracyjne

Spirea dziękuję!!!

Zgloś to natychmiast na policji.
Kupują na takie tablice benzynę i uciekają :(

pestka56
10-03-2012, 16:08
Kasia, jak mała ?

Pomalowałam troszkę, ale na szybko, więc podłogę z przodu wrzuciłam jak cię mogę. Nie wiem ja sobie ją wymyśliłaś.

105648 oczywiście klik na fotki – będą całkiem spore.

Światła przy schodach są tylko zaznaczeniem, że jakieś powinny być. Tak samo kolor schodów i podłogi.
Ta pionowa niebieskawa linia pomiędzy schodami, to szklana tafla. Wydaje mi się że lepiej nie robić klasycznej balustrady, bo zrobi się wizualnie ciasno. Można sprawę balustrady załatwić przy pomocy cienkich metalowych prętów, które łączyłyby sufit górnej części schodów z podłogą dolnej. Znajomi mieli liny okrętowe napięte od podłogi parteru, aż po sufit piętra.
Wszystko zależy od stylu wnętrza :)


Dorzucam też fotki-inspirantki :)

105649 105650
Tu widać o jakiej tafli szklanej myślę, a na tym drugim są ładne światełka przy stopniach.

105651
Tu bardzo ładny pomysł na pierwsze dwa stopnie :) Smaczny :D

Kaśka73
12-03-2012, 22:05
moja Karolcia ma hashimoto tak przynajmniej wyszło z pierwszych badań:(
mało nie zeszłam na zawał jak zadzwonili wieczorem z przychodni że są złe wyniki badań krwi i mam się skontaktować z pediatrą (dobrze że resztka świadomości zapytałam konkretnie których)
w rodzinie po takim telefonie Kasia rówieśnica Karoliny czeka na przeszczep szpiku więc działa schemat telefon jest źle

zrobiłam jeszcze bardziej szczegółowe badania widział je endokrynolog zdecydowałam że dajemy leki i zobaczymy za 6 tygodni bo trudno mi uwierzyć że tak z dnia na dzień od powrotu z ferii
mam doła że może coś przeoczyłam bo nic mi nie pasuje dziecie ma 170 cm wzrostu jest w dwujęzycznej klasie średnia 4,6 no fakt że ostatnio marzła i była zmęczona ale wstaje o 5 45 no i stres w szkole jak cholera...... musiałam sie wyżalić usprawiedliwić!?

Arek i Hubert skończyli zdecydowanie polecam!!! mam piękną ścianę z łupka zabudowy k-g gładziutki sufit w kuchni cena ok czekam na okno do wymiany

stanowczo mam dość włamań kradzieży stłuczek nigdy wcześniej w życiu nie miałam takich zdarzeń:(

ps. Jesteśmy po sprawie sądowej HUUUURA!!!!! dobra nasza jest jeszcze sprawiedliwość:)

pestka56
12-03-2012, 23:17
Kasiu, bardzo mi przykro.
Jest taka strona http://www.choroba-hashimoto.pl
Oczywiście poczytałam od razu. Też tam zajrzyj. Nie masz sobie z pewnością nic do zarzucenia. Hashimoto sama w sobie jest bezobjawowa. To co się uzewnętrznia to są objawy niedoczynności tarczycy, która może, ale nie musi być wynikiem Hashimoto. Doczytałam się tam, że jest niezwykle trudna do zdiagnozowania. Kasiu, może to nie to.
Myślmy pozytywnie :)

Tatarak
13-03-2012, 10:49
Kaśka - dopiero doczytałam. bardzo współczuję i mam nadzieję, że jednak się okaże, że to nic tak poważnego i wszystko się naprostuje. oby wygrana sprawa była początkiem serii sukcesów. pozdrawiam :hug:

Kaśka73
13-03-2012, 12:12
staram się zachować spokój;)
czytam wszystko na temat no i czekamy zobaczę jak wyniki kontrolne
wyczytałam, że to może być reakcja organizmu na odczulanie, (alergolog nie zaprzecza nie potwierdza ma to w d..... IgE 1450)
ma za dużo jodu w diecie (jod jest dodawany do soli mleka jaj?!)
i w preparatach multiwitaminowych kupowanych prze ze mnie:(
potrzebny nam dobry immunolog niech to ogarnie jestem w trakcie poszukiwań

dziewczyny dzięki za dobre słowo:)

Tatarak
13-03-2012, 12:20
Kaśka, spytaj na grupie - ja dostałam sporo namiarów na ginów i endokrynologa. pewnie i immunologa ktoś zna. pozdrawiam :)

Spirea
13-03-2012, 12:49
Kasia, przykro mi bardzo.
IgE ma olbrzymie.
Immunologa prywatnie nie znajdziesz. Szukałam dla córki i nie ma prywatnych gabinetów. Córka jest niepełnoletnia, więc spokojnie powinna mieć możliwość skorzystania z poradnii immunologicznej i zaburzenia odporności w poradniach na Kasprowicza. Jak najszybciej załatwiaj skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni immunologicznej. To jest jedyna poradnia na Dolny Śląsk i ciężko tam z terminami. Ja w ubiegłym roku załatwiałam jeszcze w styczniu. Tam przyjmuje taki profesor (musiałabym poszukać nazwiska na papierach). Zadzwoń do poradni i spróbuj się do nich dostać.
Druga rzecz to dobry endokrynolog. Podobno do spraw tarczycy najlepiej szukać takiego, który specjalizuje się konkretnie albo niedoczynnością albo nadczynnością. Mogę załatwić Ci namiar, ale w Poznaniu, bo tam leczy się siostra i koleżanka.

wojgoc
13-03-2012, 14:12
IGe olbrzymie czyli jakie?

Spirea
13-03-2012, 14:20
tak jak Kasia napisała wyżej - 1450. Córka miała coś ok. 240 i mówili, że bardzo wysokie.

wojgoc
13-03-2012, 14:28
nasza córka jest totalnym alergikiem - wg badań kurz, wszelakie pyłki, zwierzeta itd, itp, miała IgE na poziomie 600 i mimo stosowania preparatów przeciwalergicznych od 4 lat utrzymywalo sie na stałym poziomie. od wrzesnia 2011 zaprzestala brac leki, zmienilismy sposób zywienia - wyrzucilismy całkiem mleko, wprowadzilismy diete bezglutenową na jakis czas - zrobione w lutym badania pokazały spadek IgE do 350. i córka czuje sie lepiej.

Kaśka73
16-03-2012, 12:02
napisałam cały elaborat no i go wcięło w skrócie

czekamy jeszcze 4 tyg i robimy badania kontrolne i usg tarczycy
dalej nie wiem co robić z odczulaniem przerwać?
immunolodzy to naprawdę kasta;) ale coś mi mówi że musimy się pokazać komuś mądremu

w przyszłym tygodniu wymiana okna w kuchni
nie mam tynkarza (wymieniamy od środka na zewnątrz elewacja)
złodziejaszek dalej grasuje sąsiad go pogonił z innego domu:(
potrzebne nam oświetlenie zewnętrzne miały być lampy z czujnikiem ruchu ale zrobimy albo zmierzchowe albo zwyczajnie świecące na okrągło

jeszcze wisząca
http://lampyogrodowe.pl/wm.php?img=0e891ebb5d3f6e7bc6ea3476fed2e0dbb33d


wybrałam wstępnie takie jak na zdjęciu wiszące i kinkiety córcia mówi że to bastylia ale u nas i tak my house is my castle więc chyba mogę:)


pesteczko jak tam pomysły na moje chody;)

pestka56
16-03-2012, 16:50
Kasia, lampa fajna, chociaż dużo zależy jak będziesz wokół domu robiła. Wiesz w spójności pomysłu cała sztuka :) Pasowałaby nawet w japońskim ogrodzie.

Twoje schodki ? :) Chyba nie sprawdziłaś postu ode mnie z 10 marca – 1367, bo zaraz Cię dopadło z córcią.

ellaj
16-03-2012, 17:07
Kasia, super endokrynolog dr Bozena Bidzinska.
Mama i siostra choruja.
Z kolei pediatra-alergolog dr Elzbieta Ziemianska. Pracowala przy Kasprowicza, nie wiem czy dalej tam pracuje. Ma prywatny gabinet u siebie w domu w Obornikach Sl. Wizyta 50zl.
Uratowala mi moja Karolcie przed astma. Byla uczulona na wszystko.
Mnie sie niestety nie udalo. Zaczelo sie u mnie w ciazy i zanim sie lekarze zorientowali astma byla juz zaawansowana.
Ale opanowana i nawet cwiczylam w Polsce karate bez problemu. Tutaj w IE nic mi sie nie chce:(
Czasami pojde do silowni i callanetics pocwicze w domu.



Numery telefonow do zdobycia oczywiscie. Musialabym wziac od siostry.

Kaśka73
20-03-2012, 12:17
wszystkiego dobrego:) wiosennie
mam nadzieję ze moje dziecię jest w szkole????!


ellej za informacje o lekarzach dziękuję!!! na razie dam szansę wykazać się obecnym

a Twoja Karolcia ile ma wiosenek? (witaj w klubie)

pestka ja widziałam Twoje projekty ale na taki duży podest jest już za późno szkoda bo pomysł super (teraz już są kafle stopnie) ale jedna inspirka ta z dużym wystającym stopniem jest ok o coś takiego mi chodzi;) na ostatnim zdjęciu

pestka56
20-03-2012, 12:41
...pestka ja widziałam Twoje projekty ale na taki duży podest jest już za późno szkoda bo pomysł super (teraz już są kafle stopnie) ale jedna inspirka ta z dużym wystającym stopniem jest ok o coś takiego mi chodzi;) na ostatnim zdjęciu

To świetnie :) . Miałam nadzieję, że coś w tych moich podpowiedziach znajdziesz. Podobny stopień trochę podobny będzię i u mnie, tyle że drewniany i większy bo musi zasłonić mocowanie belki podpierającej schody.

Kaśka73
21-03-2012, 20:03
no... ależ miałam dzień:

dziecię się jednak urwało ze szkoły a co, (moja intuicja pomyliła tylko daty), ale co to za wagary w galerii handlowej!!!!!!!!! gdyby poszła na zieloną trawką wściekałabym się mniej a tak byłam bezwzględna ma szlaban na tv, internet i wyjścia na miesiąc

mój kręgosłup to zdrajca tylko co zamówiłam kontener do sprzątania jeszcze nawet raz się nie schyliłam a boli bu... nie zmienia to faktu że rusza akcja oczyszczania budowy z wszelkiego syfu, Przemek ma wolne, będzie ekipa do wymiany okna trzeba działać (a kręgosłup nie bądź mięczakiem nie teraz ) od poniedziałku dostaniesz zabiegi te co lubisz;) ok

czy do półokrągłej kabiny z kwadratowymi uchwytami pasuje deszczownica kwadratowa czy okrągła? mam gorącą dyskusję w rodzinie będę wdzięczna za podpowiedzi:)

Tatarak
21-03-2012, 21:15
no rozumiem szlaban, ale taki dłuuuuuugi? bądź człowiekiem :)

mój masażysta mnie nauczył, żeby się nie schylać, tylko robić taki wykrok (jedna noga prosta do tyłu, druga ugięta z przodu) i w ten sposób nie obciążać kręgosłupa wrażliwego na schylanie. spróbuj może?

pokaż fotkę tej wanny, to się wypowiem w sprawie deszczownicy:)

Kaśka73
21-03-2012, 21:46
szlaban właśnie tak długi bo człowieki są najważniejsze;)

to nie wanna tylko kabina:)

pestka56
21-03-2012, 22:33
Do tej kabiny ja bym okrągłe dała. To żeby powtórzyć kształt (w poziomie) to zawsze dobrze robi i jest bezpieczne.

A pamiętacie swoje wagary :D Ja tak, nawet mnie o mało z liceum nie wyrzucili, ale szlabanów nie miewałam. Jak się rodzice dowiedzieli, to ja już dostałam od dyr. propozycję zdawania egzaminów z kilku przedmiotów z całego roku, albo alternatywnie pa szkoło. Zdałam, ale to było coś ;)
A moja córka chodziła do liceum, które ma własną straż i obowiązkowe identyfikatory. Zniknięcie z lekcji powodowało natychmiastowy telefon do mnie z pytanie co się dzieje. Było ich tylko 14 w klasie, więc taka kontrola była możliwa. Od razu mówię, że nie narzekała za bardzo.

Kręgosłup dobrze jest odciążać co jakiś czas. Mnie zalecono położyć się brzuchem na stole z rękami swobodnie w najwygodniejszej pozycji i palcami stóp luźno opierającymi się o podłogę. Pełen bezwład przez 20 min. Pomaga jak za dużo siedzę przy kompie. :)

Spirea
21-03-2012, 22:46
deszczownica chyba okrągła.
A jak są problemy z kręgosłupem, to lepiej w ogóle się nie schylać. Jak trzeba coś podnieść, to trzeba przykucnąć najpierw. Tak mówił masażysta/rehabilitant mojej mamie i mi niestety też.

wojgoc
21-03-2012, 22:49
a jak nie ma masażysty pod reką to warto miec majamil:)

pestka56
21-03-2012, 22:51
a jak nie ma masażysty pod reką to warto miec majamil:)

Ej, a to co za licho ;)

wojgoc
21-03-2012, 23:00
a taki lek co przywraca do pionu

pestka56
21-03-2012, 23:10
A, to takie cudo jak diclofenac. No, to już ostro musi boleć

wojgoc
21-03-2012, 23:11
jak boli to boli:) - bynajmniej nie jest to gilgotanie;)

pestka56
21-03-2012, 23:19
Rety, co my tu mówimy? ;) A nie lepiej pływanie, rowerek, albo zwykły spacer dla kondycji? Co z nas ta cała cywilizacja zrobiła :(

Tatarak
22-03-2012, 09:02
to ja bym chyba dobrała kształt deszczownicy do uchwytów - czyli kwadrat (w ogóle kwadratowe i się bardziej podobają)

Pestka - fajny patent z tym zwisem ze stołu, muszę wypróbować

oraz ja dziś idę na basen :)

wojgoc
22-03-2012, 09:19
Rety, co my tu mówimy? ;) A nie lepiej pływanie, rowerek, albo zwykły spacer dla kondycji? Co z nas ta cała cywilizacja zrobiła :(
a jak sie ma kondycja do zwyrodnień kregoslupa? bo nie widzę związku

Tatarak
22-03-2012, 09:59
nie tyle kondycja ile mięśnie - jak kręgosłup nie ma mięśni, które by go przytrzymywały, to wyrodnieje :(

pestka56
22-03-2012, 10:02
Zwyrodnienie to jedno. Ale kondycja i siła mięśni pomaga utrzymywać kręgosłup w pionie :) . Stąd te wszystkie rehabilitacje. Mam akurat kuzyna, który szykuje się na drugą już poważną operację kręgosłupa. Tym razem go usztywnią jakimiś wstawkami. Wyraźnie się doktory z centrum w Konstancinie wypowiedzieli, że gdyby pływał i ćwiczył jak było zalecone, to ta operacja byłaby nie potrzebna. Mięśnie byłyby przyzwyczajone do pracy i kręgosłup odciążony.

pestka56
22-03-2012, 10:03
nie tyle kondycja ile mięśnie - jak kręgosłup nie ma mięśni, które by go przytrzymywały, to wyrodnieje :(
Wyrodnieje paskudnik i tak, bo to też choroba wieku, ale można sobie ten czas wydłużyć, zmiejszyć ból :)

pestka56
22-03-2012, 10:05
to ja bym chyba dobrała kształt deszczownicy do uchwytów - czyli kwadrat (w ogóle kwadratowe i się bardziej podobają)

Pestka - fajny patent z tym zwisem ze stołu, muszę wypróbować

oraz ja dziś idę na basen :)

Jakby kabina była cała okrągła to bym się zastanawiała czy nie przełamać tego kwadratową deszczownią, bo ona do uchwytów pasuje jak ulał. Tu jednak kabina to 1/4 koła :( nijak nie będzie dobrze z kwadratową deszczownią

wojgoc
22-03-2012, 10:08
kurka to ja codziennie plywalem, gralem w piłke, jeżdzilem rowerem i co z tego - potrafie sie czasem zgiąc i już nie wyprostować:jawdrop: - zawsze w najmniej spodziewanym i potrzebnym momencie

pestka56
22-03-2012, 10:16
To Ty masz jakieś poważne kłopoty. Masz jakiegoś ortopedę na stałe ?

wojgoc
22-03-2012, 10:23
bez przesady;), jakos sobie radze.
a plywanie tzw. żabką wcale nie jest korzystne dla kręgoslupa - wręcz przeciwnie

Magda 34
22-03-2012, 11:02
Dzień dobry wszystkim :-)
widzę, że o kręgosłupach rozmowa. Mnie też problem dotyczy. Mam pogłębioną lordozę lędźwiową, więc w w tej częsci potrafi mnie nieraz porządnie boleć, zwłaszcza jak szybko idę lub stoję w kolejce. Rzeczywiście, zabka raczej nie jest wskazana na bóle kręgosłupa. Najlepszy styl to grzbietowy.

Ważny jest też materac, na którym śpimy.

Kaśka73
22-03-2012, 20:43
w skrócie ja dzisiaj malowałam garderobę przy okazji robiąc różne ćwiczenia rozciągające
(mam całą listę od ortopedy) kręgosłup już ciut lepiej, on mnie tak boli od wypadku samochodowego ciągle się jeszcze rehabilituję właśnie po to żeby nie zrobiły się zmiany zwyrodnieniowe ten lek majamil (po nim jak na haju) mam staram się nie brać;) mam cały zestaw żeli bo przecież my tak wespół w zespól z mężem połamani:(

jutro poprawki mojego malowania,
wymiana okna w jadalni
podstawią mi kontener i pomalutku całą rodzinką będziemy sprzątać

widzę że górą deszczownica okrągła si?

Serdeczne życzenia imieninowe dla wszystkich zaglądających do mnie Kasiek marcowych:)

Tatarak
22-03-2012, 20:53
Kaśka, a Ty marcowa? to sto lat!!! :) trzymam kciuki, żeby z oknem łatwo poszło.

Kaśka73
22-03-2012, 20:58
a ja nie:) ja mam imieniny w listopadzie (może pestka lub khb);)
ale za sto lat i tak dziękuję

pestka56
22-03-2012, 21:29
No, ja listopadowa marcowej samego dobra życzę.
Dostałam niedawno fajne życzenia od zaprzyjaźnionego poety, to przekazuję KAŚKOM wszystkim, listopadowym też na zapas ;)
Pomyślności i...
odporności na rzeczywistość
– niech skrzeczy – i marzeń
większych od wszystkich rzeczy

:D

ellaj
23-03-2012, 22:17
Dziewczyny, a gdzie chodzicie na masaze kregoslupa.
Mam lekkie zwyrodnienie gornej czesci. Od komputera. Tak mnie kiedys tutaj rozbolalo, ze nie moglam szyja ruszac. Zrobil mi sie taki wzgorek i tak juz zostalo. Bylam u ortopedy. Posprawdzal mnie i skierowal na masaze.
Nie wiem, gdzie sie udac. Myslalam o Krasinskiego. Tam jest takie specjalne centrum rehabilitacyjne.

Kasia, a moja Karolcia ma juz 17 lat.

khb
24-03-2012, 20:21
a ja nie:) ja mam imieniny w listopadzie (może pestka lub khb);)
ale za sto lat i tak dziękuję

ja też listopadowa Kacha :yes:

fajne te życzenia od poety, jak dla mnie... bardzo optymistyczne...lubię takie życzenia z pazurem :)

pestka56
25-03-2012, 11:31
ja też listopadowa Kacha :yes:

fajne te życzenia od poety, jak dla mnie... bardzo optymistyczne...lubię takie życzenia z pazurem :)

Też mi się podobają, więc je rozprzestrzeniam :D

No to mamy wspólną protoplastkę Katarzyn, całkiem starożytną świętą Kaśkę z Aleksandrii z IV wieku. Mocna baba była. Łamali ją kołem i się nie dała, a potem zniknęła. Znaleźli jej ciało na górze sąsiadującej z tzw. górą Mojżesza na Synaju. Relikwie złożono w kościele klasztoru koptyjskiego na Synaju. Bardzo piękne miejsce, a jakie na górze Mojżesza wschody słońca. Polecam przejażdżkę przy okazji wycieczki do Egiptu :)

Kaśka73
26-03-2012, 12:55
jestem ale lekko nie było:)

w piątek przyjechał kontener na śmieci ale nie mały tylko duży w cenie małego taki akurat był, pomyślałam trudno zapakujemy tyle ile mamy i już
w sobotę wieczorem 3/4 kontenera jest pełne a jeszcze resztki płyt k-g i kafli tak więc myślę że i dużemu damy radę:)

"Operacja wymiana okna"
mam nowe okno ekipa montażystów z Lakbudu spisała się na medal, jak chirurdzy wyjęli stare okno nie uszkodzili elewacji, parapetu zewnętrznego i wstawili nowe tak żeby się zgrało z puszką od rolety i prowadnicą
najwieksze podziękowania należą się Panu Lukaszowi okno w terminie identyczne jak reszta mimo tego że inny producent:)

jak zrobię zdjęcia to pokażę

teraz jeszcze w koncu parapet wewnętrzny no i otynkowanie wnęki okiennej ale to może p. Arek ?
(z samego okna było pół worka gruzu a jaki kurz wr...)


ellaj ja kiedyś chodziłam z Anią do Creatora też maja b. dobrych masażystów na Krasińskiego długie kolejki
polecam również kręgaża z oławy rewelacja stawia na nogi nawet tych zgiętych w pół:)
no i w Lądku Zdrój super masażysta
mam namiary gdybyś chciała


do Egiptu chętnie się wybiorę jak pokonam budowę:) Kaśki generalnie twarde są i powiem nie skromnie całkiem fajne;)

pestka56
26-03-2012, 13:43
jestem ale lekko nie było:)

....do Egiptu chętnie się wybiorę jak pokonam budowę:) Kaśki generalnie twarde są i powiem nie skromnie całkiem fajne;)

Jak by co, chętnie podpowiem, co warto zobaczyć, a o czym biura podróży nie mówią. Jestem archeolożka i przepodróżowałam Egipt wzdłuż i wszeż z racji 9 miesięcznego pobytu po studiach. Potem obwoziłam jeszcze rodzinę jak podrosła. :)

khb
26-03-2012, 15:37
Egipt na pewno ciekawe miejsce, ale obawiam się komplikacji żołądkowo-jelitowych ;) obecnie od 2 lat zwiedzamy Włochy, ostatnio Toskania a w tym roku Liguria :) ciekawa jestem baaardzo

wojgoc
26-03-2012, 15:42
Kaśka73,
dawaj namiar na te firme od kontenerów - chetnie wezme duzy kontener w cenie małego

pestka56
26-03-2012, 16:25
Egipt na pewno ciekawe miejsce, ale obawiam się komplikacji żołądkowo-jelitowych ;) obecnie od 2 lat zwiedzamy Włochy, ostatnio Toskania a w tym roku Liguria :) ciekawa jestem baaardzo

Ja z Włoch mogę się pochwalić Emilia-Romagna, Venetto, Friuli-Venezia Gulia i ciut Trentino-Alto Adige. Ładnie po włosku te nazwy brzmią :)

Egipt, żołądkowo nie taki straszny, pod warunkiem, że nie je się sałaty nie wiadomo skąd i pije wodę butelkowaną, albo przegotowaną. Tęsknię za Egiptem :(

Kaśka73
26-03-2012, 17:41
ja tęsknię za Chorwacją bardzo

nie chcę rodzince obiecywać (bo wszystko zależy od funduszy a właściwie czy budowa nie pożre wszystkich ) ale chętnie bym pojechała ;)

wojgoc
26-03-2012, 17:42
ja tęsknię za Chorwacją bardzo
a w który rejon Cie ciągnie?

Kaśka73
26-03-2012, 17:56
im dalej na południe tym lepiej riwiera makarska i dalej korćula, pelejsiak (ale mają wino)

wojgoc
26-03-2012, 19:00
mnie jeszcze dalej ciągnie -Tivat, Budva, Petrovac, Sutomore.
Najniżej byłem w Ulcinij

Spirea
26-03-2012, 19:54
a ja bym chciała do Turcji :) Do Istambułu i Kapadocji. Może jeszcze kiedyś się uda.

pestka56
26-03-2012, 21:48
No, patrzcie jak nas wszystkich gdzieś ciągnie. Ech... :)

Kaśka73
26-03-2012, 22:01
bo:

"Dla mnie też za długa zima i zła
Dla mnie też, ale przyznaj, że w sumie się żyje cudnie, i
Przestań wyć, przestań wyć, przestań płakać!"

Coma "los cebula i krokodyle łzy";)

Tatarak
27-03-2012, 07:51
ale Wam się zebrało na marzenia :)
Kaśka - super, że operacja "okno" przebiegła pomyślnie!

p.s. ja też uwielbiam ten kawałek. a w ogóle z polskich kapel to Hey, Coma, Republika a potem długo, długo nic :)

Kaśka73
27-03-2012, 20:42
"operacja okno trwa" Pan Hubert właśnie tynkuje bardzo jestem ciekawa jak mu pójdzie zobaczę jutro:)

ja byłam na budowie od 13 do 19 (tak teraz wygląda mój wolny dzień) malowałam garderobę i praktycznie się mineliśmy w drzwiach, chłopaki mają drugą zmianę;) Pan Arek kończy łazienkę

zamarzyły mi się deski bambusowe do sypialni, ba nawet do holu na górze tylko cena x metraż jest kosmiczna ... muszę nad nią popracować:)

pestka56
27-03-2012, 21:31
Kasieńka, ja mam bambusik w łazience na podłodze :D w krateczkę z trawertynem. A kupiłam tu http://www.leroymerlin.pl/produkty/deska-podlogowa-lita-bambus-power-dekor,1103734986,1327658009.html Oni miewają obniżki cenowe, jak kupią wielką partię, albo wyprzedają końcówki. Teraz jest po niecałe 70.

Mam nadzieję, że nie chcesz zaszaleć cenowo http://www.parkietybambusowe.pl/parkiety_bambusowe.html Piękne są i parkietu i schody, ale cena musi być zabójcza.

ALE... taka deska jak bambus z wyraźnym powtarzalnym wzorem zobowiązuje. Musi być coś jeszcze bambusowego we wnętrzu i aranżację trzeba robić potem oszczędną. Drzwi np. chcesz mieć z czego? Drewno już do bambusa nie pasuje. Możesz mieć szklane, malowane na kolor ścian, albo jakiś inny, ale jeśli drewniane, to już znowu bambus.

Przemyśl kompleksowo całe wnętrze, zanim się zdecydujesz.

Kaśka73
27-03-2012, 21:47
Kasiu to ja proszę jakiś malutkie zdjęcie łazienki moze być na priva;)

na tej stronie http://www.parkietybambusowe.pl/parkiety_bambusowe.html to moje oko przykuły bambusy wertykalne takie podobają mi się najbardziej i są chyba naj mniej ozdobne?

marzy mi się sypialna orientalna z pazurem ale ewoluowałam od oryginalnych rzeźbionych palisandrów i innych mebli z laki do zwykłych vox kokeshi


ps. tam na zdjęciu jest bambus wertykalny naturalny w połączeniu z ciemnymi ozdobnymi schodami i syntetycznym łupkiem
mam pomysł na połaczenie bambusa i naturalnego łupka z ciemnymi prostymi schodami???

pestka56
27-03-2012, 22:09
No, Kacha :D wymiatasz.

Kawałek łazienkowy
108227
Całej jeszcze nie pokażę, bo ciągle nie skończona. W międzyczasie zdecydowaliśmy, żeby dołożyć do podłogówki grzejnik i wyszła niezła demolka, bo trzeba było przekuć się przez ścianę i rozpruć kawałek wylewki podłogi.

pestka56
27-03-2012, 22:10
Kasia, a jakie będą schody? Lekkie, czy na betonie?

Kaśka73
27-03-2012, 22:30
schody na betonie więc siermiężne ale spróbujemy udać że są dywanowe....i bardzo proste

a wymiatasz to pomysł na sypialnie czy górny hol;)

podoba mi się Twoja łazienka a właściwie pokój kąpielowy (bardzo)
też dodałam grzejnik taki na ręczniki do podłogówki a co tam:) lubię ciepłe suche ręczniki

pestka56
27-03-2012, 22:36
Bambus + łupek :) to może być lepsze od mojego trawertynu z bambusem.

A schody na betonie wcale nie muszą być siermiężne. Ten beton to masz taki do samej podłogi, czy podobnie jak u Wojgoca – wisi w powietrzu?

Kaśka73
27-03-2012, 22:59
do samej podłogi:( mam fotki to wkleję
cały czas myślę nad kolorem ścian przed łupkiem miały być tapety teraz malowanie i zupełny brak pomysłu na kolor biały odpada:) bo to nie kolor;)

pestka56
27-03-2012, 23:43
Łupki mają różne kolory, więc dobieraj do jego barwy. Bambus jest tu akurat bardziej neutralny. Chyba, że chcesz szary łupek. Wtedy kolory ścian dobieraj do bambusa. Poza tym ważne jest czy położysz małe płytki, czy duże slaby, prostokątne, czy kwadratowe.
Bezpieczny jest ecru, ale stosując inne kolory można uzyskać ciekawe efekty.
Wyobraźnia tu nie wystarczy, trzeba poprzymierzać.

Wpisz sobie w googlah / grafika „stone slate” albo „stone slate wall” . Zobacz jak różnorodne są kolory łupka.

108279
To akurat nie podoba mi się, bo bambus zbyt jasny i okropne te fugi. Ale pomysł na łączenie jest.

Kaśka73
28-03-2012, 20:50
jestem z siebie bardzo zadowolona skończyłam garderobę ba nawet akrylowałam łączenie sufit k-g z ścianą jest to dziecinnie proste już nigdy nie poproszę żadnego speca żeby próbował mają jakiś wrodzony anty talent;)
w razie potrzeby chętnie zdradzę w czym tkwi sekret

"operacja okno"
w trakcie wczoraj ekipa osadziła narożniki tynkarskie i przykleiła styro na roletę i pierwszą warstwę tynku więcej się nie dało musi wyschnąć
Pan Hubert ma być dzisiaj na drugą zmianę, może już jutro będzie koniec?


co do koloru łupka to jest taki jak na zdjęciu tam ma być jeszcze "jakaś" lampa

Megana
28-03-2012, 21:23
Hej Kasiu, proszę zdradzić sekret :)

"nawet akrylowałam łączenie sufit k-g z ścianą jest to dziecinnie proste"

pestka56
28-03-2012, 22:27
..... co do koloru łupka to jest taki jak na zdjęciu tam ma być jeszcze "jakaś" lampa

Kasia, a pokaż coś więcej. Ten łupek to masz w tym pomieszczeniu gdzie schody?
Jak spojrzałam na ten narożnik, pomyślałam sobie granatowo-grafitowo na ścianie obok :)

I obiecałaś fotki schodów :)

Kaśka73
28-03-2012, 22:47
tak łupek jest na tej najwyższej ścianie tuż przy schodach

tu robocze zdjęcia tego czegoś co będzie schodami (ten pierwszy ma być zapraszający i przesunięty w prawo chyba?!)

Małgosia sekrety na priva co Ty chcesz akrylować???

pestka56
28-03-2012, 23:02
Zrób te schody i podłogę z bambusa, tego, który Ci się podobał. A ścianę pod schodami wykończ tym samym łupkiem Schody oczywiście jak wstęgowe. :)

Kaśka73
29-03-2012, 08:51
co masz Pesteczko na myśli pisząc ściana pod schodami?

pestka56
29-03-2012, 12:35
Ach, widzisz skleroza mnie trzepnęła.
Ty masz zejście – schody pod schodami.
Kasia, a jak byś drewnem odłożyła całe schody – stopnie i podstopnie wstęgowo i do tego jeszcze calusieńki policzek, a może nawet spod stopni. Podest górny i wyżej też. Z bambusa dałoby się to zrobić. Chodzi mi o taki efekt jakby schody były całe wyrzeźbione w jednym kawale drewna ? Co myślisz :)

Kaśka73
30-03-2012, 11:08
myślę cały czas myślę nad moimi schodami mam fajne zdjęcia inspirki jak wieczorem wrócę i jeszcze dam radę to wkleję (dzisiaj cd malowania)

tylko chyba pan stolarz o nich nie myśli bo nie pisze nie dzwoni?

wczoraj w LM ogladałam podłogi z bambusa mężowi podobaja się te ciemniejsze - karmel ale problem jest w tym że są tylko skręcane lub horyzontalne( bardzo widaś te słoje kolanka) a moich wertykalnych nie ma może to chwilowe?! w innych marketach są ale od 90 w górę
w LM 70 zł, muszę zobaczyć jak to się ma do odliczania vat no i mam w LM 10% rabat
no i jeszcze sklepy internetowe muszę poszperać

kupiłam lampę "bastylię" cordobę na próbę do poogladania, zamówiłam nową klamkę zewnętrzną, deszczownicę(okrąglą 25) i inne duperele

a teraz do malowania biegiem marsz;)

pestka56
30-03-2012, 11:30
Jak znajdę chwilkę przed świętami to narysuję ten pomysł, o którym Ci pisałam w poprzednim poście. Będę Wojgocowi rysować jeszcze jeden obrazek. Razem machnę. Może Ci się spodoba.

Deszczownica okrągła – OK – mądra Dziewczynka :D. Będzie pasować.

Aha, z bambusem jest tak, że patrzysz przecież na niego z odległości co najmniej 1,5 m. Jak poskładałam moje deseczki, to wcale mnie nie rażą kolanka. Nie są aż takie widoczne.

Kaśka73
31-03-2012, 11:12
wczoraj wróciłam padnięta już nie miałam siły pisać;)

Pesteczko ok poczekam

Tu namiar na pana od bramy garażowej

Tatarak
31-03-2012, 13:51
dzięki, spisałam. to jest cena z montażem?
Na krispolową mam wyceny z grudnia, od najtańszej białej, bo najdroższą (ral, niestandardowa okleina) - ceny od 2290 do 3510 plus montaż. wymiar mniej więcej taki sam. jeśli do Twojej ceny dojdzie jeszcze montaż, to różnica spora.

Kaśka73
31-03-2012, 14:58
to cena z montażem:)
wyceniałam ją jeszcze w bingo była droższa o 1 tys. w wersji bez bajerów
jeśli szukasz alternatywy to hormann w irga

z pytań nie budowlanych gdzie można zrobić imprezkę na 15 osób (obiad kawa ciasto) żeby było czysto smacznie miło w okolicach rynku???

Tatarak
31-03-2012, 15:27
na pytanie pozabudowlane nie odpowiem, bo nie mam pojecia :('

jak z montażem, to bdb :) a co wchodzi w zakres "wypasu"?

Kaśka73
31-03-2012, 15:30
dodatkowo mam rygle antywłamaniowe i klamkę

pestka56
31-03-2012, 15:33
... z pytań nie budowlanych gdzie można zrobić imprezkę na 15 osób (obiad kawa ciasto) żeby było czysto smacznie miło w okolicach rynku???

Kasia, określ się, czy ta imprezka to odzieciowana, czy tylko dorosła :) Nawet ja, nie z waszej krainy, wiem, że u Was Rynek wypchany możliwościami, tylko nie każde miejsce pasuje dla dzieci :)

Tatarak
31-03-2012, 15:37
dodatkowo mam rygle antywłamaniowe i klamkę

no to ja się muszę zapoznać z tym panem od Twojej oferty, ale bóg mi świadkiem - na samą myśl, wszystkiego mi się odechciewa... po części pewnie jest to zasługa tej uroczej wiosennej aury.

Kaśka73
31-03-2012, 15:49
jeśli chcesz porównać wszystkie bramy w jednym miejscu to w bingo ale ceny:(

impreza dzieci, my i dziadkowie:)

Tatarak
31-03-2012, 16:12
to Bingo na ul. Lekcyjnej? a Irga gdzie jest?

Kaśka73
31-03-2012, 16:15
robotnicza???

wojgoc
31-03-2012, 16:31
a Irga gdzie jest?
dawałem Ci juz kilka razy namiar - Robert Stasiak 607032755

Kaśka73
31-03-2012, 16:32
Wojtek a chłopaki Arek i Hubert to teraz powędrowali do Ciebie???

pestka56
31-03-2012, 16:35
... impreza dzieci, my i dziadkowie:)

Słyszałam o jednym takim, ale nie na Starówce. „4 Pory Roku” chyba na Jaracza, nad Odrą jakieś 10 minut samochodem z okolic Rynku. Podobno Restauracja się dzieci nie boi i nawet zabawki dla nich mają. Jedzenie naturalne, a dzieciakom wolno wejść nawet do kuchni. Mówiła mi o tym dziennikarka z Mamo to ja.

wojgoc
31-03-2012, 16:36
nie,
mialem sie Ciebie pytac, do kiedy u Ciebie beda robić, bo chcialem podloge ulozyc w jednym pomieszczeniu

Tatarak
31-03-2012, 16:40
dawałem Ci juz kilka razy namiar - Robert Stasiak 607032755

no i mam karnie zapisane :) ale co, przez telefon mi będzie te bramy opisywał? ja bym najpierw pomacać chciała... to gdzie mam jechać?

Kaśka73
31-03-2012, 16:46
u mnie, już skończyli

wojgoc
31-03-2012, 16:50
no i mam karnie zapisane :) ale co, przez telefon mi będzie te bramy opisywał? ja bym najpierw pomacać chciała... to gdzie mam jechać?
zadzwon i zapytaj się gdzie - ja wybralem bez ogladania, po prostu wiedzialem co chce

pestka56
31-03-2012, 18:11
A u nas pada śnieg ;)

Moorela
31-03-2012, 20:01
Tu namiar na pana od bramy garażowej Tomasz Urbańczyk 668 156 691 "Osiński i syn" brama full wypas z dodatkowymi ryglami na pilota (i klamka ale to zupełnie zbędne tyle ze ładna) brama EUROFLAIR-ISO 2375x 2125 - 4.499;)

I ja też skorzystam, w poniedziałek z samego rana dzwonię, żeby mi Tatarak nie wykupił, karamba!
Jak przyoszczędzę jeszcze na tej bramie, to mój mąż zapomni o tym, ile generalnie kosztuje normstahl...
:)

Dzięki! Będę meldować o postępach.

Tatarak
31-03-2012, 20:05
Kaśka - jeszcze dla porządku - kiedy tę bramę kupowałaś? Ty masz w kolorze drewna, prawda?

Megana
31-03-2012, 21:25
Kasiu, a masz gdzieś zdjęcie tej bramy?
Też szukam jakiejś taniej i ładnej :)

Kaśka73
01-04-2012, 19:10
zdjęcia są we wpisie z dnia 22.06.2010 jak by co do pooglądania

brama kupowana dawno ale podobno jest kryzys i ceny marże są mniejsze podobno;)

Megana
01-04-2012, 19:43
Ooooj, ja myślałam o bramie i bramce na posesję :)
Może ktoś ma namiary na kogoś :)

pestka56
01-04-2012, 19:54
Ooooj, ja myślałam o bramie i bramce na posesję :)
Może ktoś ma namiary na kogoś :)

Megana, a jaka ma być kuta, drewniana. Na te ostatnie mam jakieś namiary

Megana
01-04-2012, 20:12
Pestko, nie wiem do końca.
Podobają mi się drewniane, ale trochę odstrasza mnie konserwacja drewna.
Jestem na etapie szukania :)
A można gdzieś te bramy drewniane obejrzeć, mają swoją stronkę internetową?

wojgoc
01-04-2012, 20:56
kute robią w Kobierzycach - ale adres moge podeslac po swietach.
Zostawili mi ulotke na budowie i mam ją w domu

Megana
01-04-2012, 21:16
Wojgoc, to prześlij jak będziesz miał - zadzwonić nie zaszkodzi.
Dzięki :)

pestka56
01-04-2012, 21:44
Pestko, nie wiem do końca.
Podobają mi się drewniane, ale trochę odstrasza mnie konserwacja drewna.
Jestem na etapie szukania :)
A można gdzieś te bramy drewniane obejrzeć, mają swoją stronkę internetową?

Megana, ta podoba mi się najbardziej:
109239
Firma nazywa się TEBES http://www.tebes.pl/ogrodzenia2.asp

Druga firma to STANPOR – znacznie tańsza, ale wybór mniejszy www.stanpor.pl :
109240

Nie bój się zabezpieczania drewna. To nic strasznego – są świetne środki ALTAX (Wawel nimi zabezpieczali) http://altax.pl

Tatarak
01-04-2012, 22:09
Kaśka, oglądnęłam :)

wojgoc
01-04-2012, 22:26
Wojgoc, to prześlij jak będziesz miał - zadzwonić nie zaszkodzi.
Dzięki :)
jak dobrze pamietam to te - http://ester.home.pl/

pestka56
01-04-2012, 22:41
Nie lubię bram z kolcami :( Widziałam psa, który usiłował przeskoczyć przez taką

Kaśka73
02-04-2012, 09:58
ja wiem że święta za pasem wiem, ale moją głowę zajmują zupełnie inne tematy:

1. muszę pomalować holl na górze wysokość 4m w najwyższym miejscu nad schodami zupełnie nie wiem jak no i wybrać kolor

2. kupić i lampę która by pasowała do całości z żarówkami których już nigdy nie będę musiała wymieniać bo jak jest taka

3. w górnej łazience nie podobnej na razie do niczego trzeba "ostatecznie "rozplanować co gdzie ma być i z prysznicem czy bez?

ma ktoś jakiś sposób??????

no to lecę do casto po nowe wałki i do malowania przystąp,
Anię zawiozłam już do mamy raz żeby mieć wiecej czsu na sprawy budowlane a dwa Ania to antidotum na choroby mojej mamy te które ma -wrzody i te które sobie ostatnio wymyśla wiecie taka dziewczynka wysyłająca eksperymentalny sygnał dobra:)


ps muszę jeszcze kupić prezent Karolinie, Przemkowi i 2 chrześniaków ach te baranki kwietniowe sporo ich w rodzinie a uparte...;)
pora się dać sklonować nie?

pestka56
02-04-2012, 10:48
:D Chyba musisz pożyczyć parę godzin z następnej doby ;)

LAMPY - jest taka fajna polska firma KARKO. Mnie bardzo podobają się ich kolekcje „Prato”, „Lucis”, „Saulus”, W innych też bym coś znalazła cieszącego moje oko. Np. wisząca ośmioramienna Luci za 450 zł w ich e-sklepie. Możesz też ich lampy kupić w marketach. Tu masz stronę z katalogiem pełnym http://www.karko.com.pl/kolekcje.html

Tu masz inną firmę http://karestyle.pl/pol_m_OSWIETLENIE-227.html

Żarówki – rozważ zastosowanie ledowych. Większość można używać w miejsce normalnych. A jeśli nie, to są adaptery umożliwiające ich „wkręcanie”. Są praktycznie wiecznotrwałe. Jest wybór i koloru światła, i jego temperatury barwowej – ciepła, zima. Są kilkunastoledowe, które można zastosować jako stale świecące i takie gdzie tych żaróweczek jest dużo i świecą bardzo silnie. Kształty też są różnorodne od typowo ledowych do takich, które wyglądają jak zwykłe żarówki. NO, i są ENERGOOSZCZEDNE i to bardzo, bardzo :)

Pomysły do łazienki – mogę Ci przesłać całą kolekcję inspiracji, którą uzbierałam dla Tatarak, ale to mailem, bo duuu...żo :)

Mama – wnuczka, to świetne lekarstwo. U mnie było to samo. Ale już się skończyło, bo córka idzie całkiem na swoje (14 700 m2 !!!) i 87 lat mojej mamy całkiem na mnie spada. Niełatwe i zawsze myślę sobie jaka to ja w tym wieku będę, oby nie taka :)

Kaśka73
03-04-2012, 10:13
lampy pooglądane w żadnej się nie zakochałam no może w jednej ale ta mi nigdzie nie pasuje a podoba mi sie od dawna http://www.momastudio.pl/products/261/p/736

chyba wrócę do pierwotnego pomysłu że to ma być coś etno (jak przekonać męża jak???;))teraz jak odpadła wresja z tapetami to ma to sens

kupiłam już Karolinie prezent w postaci czerwonych trampek conversów - teraz małolaty marzą o takich prezentach:)

dzisiaj dzień lekarski ja do ortopedy, Kika na usg tarczycy i czekam na tel. od mojej mamy ma odebrać swoje wyniki badań
i jak starczy dnia to do casto i na budowę malować

ps. Pesteczko moja mama również opiekuje się mamą 82 lata i pracuje zawodowo więc wiem...

Kaśka73
05-04-2012, 09:17
http://www.biblioteka.tgory.pl/zdjecia/wielkanoc1.jpg

Życzę Wam zdrowych i radosnych Świąt!!!

Kaśka73
05-04-2012, 12:45
wklejam żeby nie zgubić, cały czas zastanawiam się nad schodami, mam problem z pierwszym stopniem czy zrobić go innego? czy nie kombinować

na tym zdjęciu z linku są podobne schody o jakie mi chodzi takie dywanowe
na fotce taki pomysł z większym zapraszającym stopniem
i schody w realu
są jakieś opinie???

http://www.sks.pl/schody/klasyczne.htm

Magda 34
05-04-2012, 13:33
Cześć Kasiu :-)

Nie kombinowałabym nic z pierwszym stopniem:no: I baardzo mi się podobają te schody na zdjęciu. Są leciutkie wizualnie. Nie wiem jak inni rozwiązują kwestię tych jasnych podstopnic, ale ja bym zastosowała farbę odporną na szorowanie, chodzi mi o taka jak do kuchni i łazienek. Myślę też o wodnej typu olejna. Jest matowa.
Te dywanowe schody z linku tez sa bardzo ładne, ale cena na pewno sporo wyższa:rolleyes:

Mam dla Ciebie lampki do łazienki. Jeśli chcesz zostać przy tych kuleczkach to może takie? http://www.2bm.pl/kinkiety/kinkiet_drop_zolty_nikiel,p1415844733

pestka56
05-04-2012, 14:25
Kasieńka jest taki wątek na forum „pochwalcie się schodami” czy jakoś podobnie. Tam ktoś pokazuje całkowicie białe schody z konglomeratu PIĘKNE :)

http://parapetywarszawa.pl/?page_id=7 jest cennik na konglomeraty. BIAŁY = 600 zł/m2 !!!

A to wątek i strona i właściciel schodów:
Arass, post 2150, str 108 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-si%C4%99-zapytajcie-.../page108

Tatarak
05-04-2012, 16:49
Kaśka, całkowicie popieram Magdę. Nie widzę tu miejsca na inny pierwszy stopień - wizualnie. z tymi białymi podstopnicami rzeczywiście może być problem, ale chyba zależy od głębokości stopnia (trep się to nazywa?) - może akurat nie będą się brudzić?

Kaśka73
05-04-2012, 18:26
dziewczyny czy ja jestem masochistką żeby mieć takie białe podstopnice?!;) no proszę Was bez szaleństw


schody będą dywanowe z jesionu malowane na ciemny orzech i to jest pewnik

pytanie o ten 1 stopień ciągle otwarte ale widzę że nie wzbudza on zachwytu (ja też nie jestem przekonana)

ps.Magda dzięki za lampki:) będą brązowe (oryginalne kosztują 680 sztuka) a pomysł na kolor ścian masz???

pestka56
05-04-2012, 18:36
Czy ja dobrze widzę na zdjęciu? Ten pierwszy stopień jest niższy od pozostałych?
Jeśli tak, to nie masz wyjścia, musisz go poszerzyć w przód, bo będziecie się na nim potykać jak na podwójnym progu. A skoro poszerzać w przód to i na boki też.

pestka56
05-04-2012, 18:40
Ściana poniżej stopni – nie możesz jej tak zostawić. Dobrze wyglądałoby powtórzenie okładziny z łupku.

Magda 34
06-04-2012, 13:06
Kasia,

musiałabym sie u Ciebie pojawić, żeby zobaczyć jaki kolor ścian by pasował. Mogę przyjechać po świętach?:rolleyes:

A jesli już o tym mowa to życzę Tobie i wszystkim, którzy do Ciebie zaglądają, a nie mają własnych dzienników Wesołych Świąt Wielkanocnych

http://foto0.m.onet.pl/_m/5849ee7c8584e7ecd887980d0c8536d4,21,19,0.jpg

Spirea
06-04-2012, 14:25
Spokojnych Świąt życzy Spirea :)


http://img337.imageshack.us/img337/40/5002514101244421f299d9c.jpg

Moorela
06-04-2012, 15:39
Zdrowych i spokojnych Świąt życzy Moorela :)
https://lh4.googleusercontent.com/-OKIR1Wxtj7Y/T379MDnRXWI/AAAAAAAAPD4/zN-JnGRqqlI/s400/istock_000005323991small.jpg

Megana
07-04-2012, 21:26
Wesołego zająca, co śmieje się bez końca.
Szczerbatego barana, co beczy od rana.
Radości bez liku, pisanek w koszyku.
I wielkiego lania w Dniu Mokrego Ubrania

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
http://systemc.pl/domek/2012/04/SNC15454CC.jpg
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Nefer
07-04-2012, 21:30
Spokojnych i wesołych Świąt :)

http://3.bp.blogspot.com/-9e-TZeBBDzw/Ta_UPwLQRKI/AAAAAAAAATo/CRjTpqZ7FqE/s1600/Velykos.jpg

Kaśka73
10-04-2012, 20:36
no to wróciłam;)


serdecznie dziękuję za pamięć i pięknę życzenia Świąteczne
tu ode mnie raz jeszcze wszystkim serdecznie
http://www.biblioteka.tgory.pl/zdjecia/wielkanoc1.jpg

Życzę Wam zdrowych i radosnych Świąt!!!

khb
10-04-2012, 22:43
wklejam żeby nie zgubić, cały czas zastanawiam się nad schodami, mam problem z pierwszym stopniem czy zrobić go innego? czy nie kombinować

na tym zdjęciu z linku są podobne schody o jakie mi chodzi takie dywanowe
na fotce taki pomysł z większym zapraszającym stopniem
i schody w realu
są jakieś opinie???




http://www.sks.pl/schody/klasyczne.htm


Kasia jak dla mnie te schody z prawej

Kaśka73
11-04-2012, 15:30
http://allegro.pl/wyprzedaz-meble-kuchenne-kuchnia-wloska-i2124023266.html

gdybym tej kuchni nie widziała na własne oczy to nigdy bym nie uwierzyła że kuchnia może tyle kosztować

Tatarak
11-04-2012, 16:48
a wiesz, co mnie wkurza? meble powinny kosztować tyle, ile są uczciwie warte, a nie bajońskie kwoty dlatego jedynie, że zaprojektowała je jakaś włoska firma :(

jakbym miała na meble kuchenne 50 tys to i tak bym sobie chciała je kupić w przyzwoitej cenie, a za resztę wolałabym wybudować studnię w jakieś biednej wiosce w afryce. bo to jest normalnie nieprzyzwoite: meble kuchenne za 100 tys, torebka czy buty za 20 tys. nieprzyzwoite i już :(

Magda 34
11-04-2012, 17:09
Cześć Dziewczęta:-)

Też widziałam tę kuchnię naocznie i jest śliczna, ale tyle pieniędzy:jawdrop: Szok!!! Ja wyceniłam swoją kuchnię na 10 700 ( same meble). To na razie najtaniej ze wszystkich dotychczasowych wycen i mąż już zaczął mrugać zielonym światłem, także może w końcu zrobimy tę nieszczęsną kuchnię ;)

Tatarak
11-04-2012, 17:38
Magda, a pochwal się wykonawcą kuchni. w sensie - namiary poproszę :)

Spirea
11-04-2012, 17:46
też widziałam tę kuchnię. Myslę, że połowa ceny to sprzęty. Taki np. okap wysuwany z blatu kosztuje ok. 9 tys. zł.

Tatarak
11-04-2012, 18:12
Spirea, ale ta wycena nie obejmuje AGD, tylko meble, blat, zlew i baterię.

pestka56
11-04-2012, 18:23
Dorzucę kwiatuszek :)
Możecie GO kupić jeszcze przez 10 dni ;) na allegro.
Nie wiem, śmiać się... ?

Firma BIZ ze Świebodzic oferuje WANNĘ WOLNOSTOJĄCĄ ZŁOTĄ za jedyne 14 900 zł. bez hydromasażu i złota wewnątrz.

Dopłata: za „złoto" w środku wynosi – 1 476 Euro; za masaż powietrzny – 3 490 Euro; za hydromasaż – 3 790 Euro; oświetlenie podwodne – 369 Euro.
Wannę można zamówić w każdym kolorze RAL oraz z różnymi dekoracjami nawet kryształami SWAROVSKY.
Czas oczekiwania na wannę ok. 4 tyg.
110966 110967 110968
http://allegro.pl/biz-wanna-wolnostojaca-zlota-hydromasaz-swarovski-i2263393177.html

pestka56
11-04-2012, 18:30
Wiecie ile kosztuje korpus szafki kuchennej np. w IKEA ?
No, więc narzeczony mojej córki zatrudnia na stałe w swojej firmie stolarza. Ów stolarz właśnie zaczął robić szafki kuchenne do kuchni w domu mojej córy i jej narzeczonego. Korpusy są z białej płyty MDF i... materiał na 80cm z szufladą do segregacji pod zlewozmywak kosztował niecałe 20 zł. No comments ;)

Tatarak
11-04-2012, 19:20
A narzeczony przyjmuje zlecenia na dolnym śląsku? bo może w jakichś normalnych pieniądzach by ktoś zaczął te meble kuchenne produkować :(

pestka56
11-04-2012, 19:29
Obawiam się, że to sprawa jednorazowa, na własne potrzeby. Ma stolarza więc kupuje materiał, a on robi w ramach pracy. Musiałby się przekwalifikować profil firmy.

Tatarak
11-04-2012, 19:33
ech..

Kaśka, pamiętasz o tej folii? i rurkach? bo ja wiesz - mogę reflektować :)