PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Dziennika Kaśki.



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

Kaśka73
11-04-2012, 19:59
ta cudowna kuchnia już została sprzedana +- 35.000 (są też inne z tego samego sklepu gdyby któraś ewentualnie była zainteresowana;))

Spirea cena była bez agd i dlatego szok był większy

pestka56 fajny kształ ma TA wanna ale złoto mi nie pasuje

Tataraczku więc dzisiaj sobie przypomniałam i folia jest potwierdzam a rurki to ja mam z kan-therm (a Ty chciałaś z wavin???) namierzyłaś hurtownie dla detalistów

Magda34 co to za firma od kuchni?

aktualności: przyznam się Wam że ja dzisiaj też poszalałam kupiłam w końcu wc do łazienki z v&b ale starałam się naprawdę za jak najmniejszą cenę

pół dnia dzwoniłam również do DPD w sprawie przesyłki i szczerze niech ich gęś kopnie pełny luz nikt nic nie wie wisiałam na linnii po 15 minut w końcu jak się wydarłam że to niemożliwe że kurier mnie dzisiaj nie zastał bo jestem uziemiona w domu (Ania chora ale i tak sukces była zdrowa 3 miesiące) to po godzinie dostałam przesyłkę

schodziarz umówiony na podpisanie umowy 13 w piątek:)

pestka56
11-04-2012, 20:11
Kasia, a co jest z tym najniższym stopniem u Ciebie? Na zdjęciu wygląda jakby niższy od reszty? :)

pestka56
11-04-2012, 20:12
A wanny oni mają też takie klasyczne z czarnego granitu na żeliwnych łapach. Te mają klasę i cena niższa :D

Kaśka73
11-04-2012, 20:20
stopień to taki "prezent" od majstra i KB tak sobie dobrze wyliczyli wysokość
i wylewkarza ten ostatni po pomiarach dodał od siebie 2 cm mało nie padłam z wrażenia ale było już za późno

mam czas na decyzję co z tym stopniem do piątku
celujemy w taką barierkę

pestka56
11-04-2012, 20:38
Bardzo ładne :D
Ale ze stopniem jest problem. Moim zdaniem nie masz wyjścia i musisz ten stopień poszerzyć w przód i to na co najmniej podwójną szerokość, bo będziecie się inaczej potykać, albo „spadać”.
KOCHAM majstrów miłością pierwszą :)

Magda 34
11-04-2012, 20:39
O widzę, że jest zainteresowanie na mebelki kuchenne:-) Wyślę na priv, żeby nie było, że tu reklamę rozpowszechniam;)

Robili kuchnię dla osoby niepełnosprawnej (u mnie pod linkiem Mieszkanie bez barier) i bardzo ładnie wyszło. Jak będzie w użytkowaniu? Zobaczymy:-) Póki co mnie się podoba i bez obaw zamierzam zlecić im wykonanie swojej kuchni :-)

pestka56
11-04-2012, 20:44
Magda, już to u Ciebie wcześniej oglądałam. Widać staranne wykonanie i pomysł ładny. A ten blat z podcięciem i wysuwana dodatkowa powierzchnia do pracy SUPER :D

pestka56
11-04-2012, 20:56
110992

TO mi się podoba :)

Magda 34
11-04-2012, 20:57
pestko oprócz tego wyciąganego blatu górne szafki są otwierane i zamykane automatycznie. Niestety te bajery znacznie podnoszą cenę mebli:-( Ale w tym przypadku siła wyższa, trzeba było jakoś umożliwić korzystanie osobie na wózku z tych szafek.

Kaśka73
11-04-2012, 21:07
Magda dziękuję dostałam namiary, powiedz już masz czas czy jeszcze jesteś zajęta no i czy mam gratulować:)

Pesteczko a narysujesz mi w wolnej chwili?

pestka56
11-04-2012, 21:09
:) Magda, oświeć mnie – osoba na wózku, mimo bajeru z otwieraniem, musi mieć kłopot z sięganiem do tych wiszących szafek. Wiem coś o tym, bo mam 158 cm wzrostu i wiszące szafki kuchenne zawsze były dla mnie problemem.

pestka56
11-04-2012, 21:12
Dziś padłam od pracy ogrodniczej i zaraz idę spać, ale rano siadam do rysowania dla Ciebie i Wojgoca, który już pewnie chętnie powiedziałby coś na temat mojego spóźnienia. :D

Magda 34
11-04-2012, 21:18
:) Magda, oświeć mnie – osoba na wózku, mimo bajeru z otwieraniem, musi mieć kłopot z sięganiem do tych wiszących szafek. Wiem coś o tym, bo mam 158 cm wzrostu i wiszące szafki kuchenne zawsze były dla mnie problemem.

pestko, pod płyta kuchenną, kawałkiem blatu roboczego i zlewozmywakiem nie ma szafek, także osoba niepełnosprawna normalnie sobie wjeżdża nogami pod blat w tym miejscu i może sięgnąć do szafki. :-)

Tak to sobie wymyśliłam, a Panowie zrealizowali:-)

pestka56
11-04-2012, 21:27
Domyśliłam się, że po to jest to wcięcie pod blatem. To jest świetny pomysł nawet dla osób sprawnych. Pytam, bo ja przy moim wzroście mam problem na stojąco, żeby sięgnąć na wyższą półkę w standardowo umieszczonej nad blatem szafce. Czy w tej kuchni szafki wiszą niżej?

Magda 34
11-04-2012, 21:33
Domyśliłam się, że po to jest to wcięcie pod blatem. To jest świetny pomysł nawet dla osób sprawnych. Pytam, bo ja przy moim wzroście mam problem na stojąco, żeby sięgnąć na wyższą półkę w standardowo umieszczonej nad blatem szafce. Czy w tej kuchni szafki wiszą niżej?

Tak, tak, oprócz tej wnęki szafki wiszą nad blatem 55 cm, wtedy spokojnie sięga ręką do tych niższych półek:-)

Kasia, pisz kiedy mogę przyjechać:-)

pestka56
11-04-2012, 22:05
Dzięki Magda :) To trudne zaprojektować mieszkanie tak by osoba niepełnosprawna mogła z niego bez przeszkód korzystać. Pięknie Ci się to udało.

Kaśka73
11-04-2012, 22:12
Magda jestem uziemiona Anie mam chorą ale w przyszłym tygodniu jak najbardziej, co to za kolor ścian w tym mieszkanku bez barier???

Tatarak
12-04-2012, 08:29
Kaśka - ta poręcz jest zajefajna :) rurki będziemy kłaść Wavina, chyba raczej nie chcemy "mieszać systemów"... wiesz, to by było takie n-i-e-p-r-o-f-e-s-j-o-n-a-l-n-e ;);)

Magda - ja też chcę namiary na panów od kuchni. a - mam już :) dziękuję!! :)

Magda 34
12-04-2012, 10:32
Dziękuję pestko:-) Przy wc, łazience i kuchni miałam wolna rękę więc starałam się wczuć w sytuację takiej osoby i wyobrazić sobie jak Ona funkcjonuje, jednocześnie wziąć pod uwagę fakt, że będzie mieszkać z córką, która jest sprawna. Mieszkanie miało być, że tak powiem "dwu-funkcyjne" :-)

@Kasia

Nie ma sprawy, daj znać kiedy będziesz miała chwilę, to wpadnę. A z kolorów w mieszkaniu pamiętam, że w kuchni i przedpokoju jest dekoral - klasyczny alabaster (na ścianie wygląda ślicznie, jest to taki jasno żółty wpadający w popiel);
w pokoju z tapetą to dulux - pastelowa orchidea. Nie pamiętam jaki kolor jest w pokoju z balkonem, ale na 100% coś dekorala (coś brzoskwiniowego chyba?:rolleyes:)

@Tataraczku, Kasiu

wycena moich mebli zawiera meble w białym połysku z uchwytami frezowanymi. Zabudowa typu szafki górne i dolne na długosci 250 cm +3 slupki. W tym tylko dwie szafki z szufladami, pozostałe szafki otwierane w bok bez zbajerowanych zawiasów.

Tatarak
12-04-2012, 10:41
Magda - a jaki blat do tego planujesz?

Kaśka73
12-04-2012, 10:42
Magda właśnie ten kolor z dużego pokoju podoba mi się bardzo i tak mi się zdaję że do mojej ściany z łupka by pasował potrzebuję coś neutralnego i ciepłego i żeby to nie był żółty ma się te wymagania;)

jestem otwarta na propozycje

Magda 34
12-04-2012, 10:55
@Moniko, zastanawiam się nad droższym blatem (z kwarcogranitu). W tej chwili mam wyceniony blat z rausolidu w kolorze białym. Cena 2800 na 250cm. Jeszcze się nie zdecydowałam, ale mam nadzieję, ze uda mi się zbić nieco cenę;)

@Kasia, no właśnie z tym kolorem nie pamiętam, bo było małe zamieszanie. Najpierw było pomalowane szyfonowym beżem dekorala, ale Inwestorce się nie widział, bo był dla Niej "za kamienny i smutny". I teraz nie pamiętam, ale się dowiem, nadal Ja widuję:-)

Edit: w sprawie przyjazdu to wstepnie jesteśmy umówione na przyszły tydzień i sie zdzwonimy :-)

Magda 34
12-04-2012, 11:02
Kasia, dostałam olśnienia. Już wiem jak było: pastelowe coś tam poszło do trzeciego pokoju, którego nie ma zdjęciach, a w pokoju z balkonem jest biała czekolada duluxa:-)

Kaśka73
12-04-2012, 11:04
Magda a poprostu z granitu znam 2 hurtownie mają duży wybór w jednej zamawiałam parapety w drugiej łupek (aktualnie zakochałam się w czekoladowo-brązowym ale jeszcze nie wiem czy będzie pasował)
ceny mkw już od 600

ps Tataraczku mają nawet w odcieniu fioletu;)

Magda 34
12-04-2012, 11:11
Zastanawiałam się też nad granitem, ale zniechęca mnie do niego zimna powierzchnia kamienia. Bardzo podoba mi się też biały marmur carrara. Zobacze jeszcze. najpierw muszę przygotować kuchnię do montażu mebli, czyli ją trochę zdemolować:-)

Kaśka73
12-04-2012, 11:22
zastusuj może ten chwyt z reklamy jakiegoś banku wpuść tam kota i psa i poczekaj na rozwój wypadków:)

marmury też mają i onyksy

wymyśliłam sobie właśnie że potrzebuję takiego koloru "bazy" który będzie pasował do poszczególnych pomieszczeń które będą w odcieniach pomarańcz, brąz, czerwień, zieleń

zawsze tak jakoś wychodzi że nigdzie nie pasuje mi mój ulubiony niebieski to dziwne chyba powinnam mieć basen;)

pestka56
12-04-2012, 11:36
Kaśka, niebieski do sypialni :) Mam zawsze te same problemy z kolorami.
Rysuję Twoje schody. Wezmę na ścianę te białą czekoladę duluxa i pokombinuję jeszcze z przekolorowaniami. :)

Magda, ta carrara to dopiero LÓD w czystej formie. Chcesz to na blaty? Jest taki specjalny carraryjski, który jest używany na blaty rzeźnicze. Wiem bo zaprzyjaźniony rzeźbiarz robił kiedyś pomnik na grób na Powązki warszawskie. Zamówił blok białej carrary we Włoszech. Przywieźli piękny, tyle że rzeźbienie okazało sie katorgą i trwało w nieskończoność :D , ale pomnik jest piękny :)

Kaśka73
12-04-2012, 11:56
pesteczko rysuj na tym zdjęciu z niedokończonym łupkiem;)

ja osobiście nie lubię marmuru mam skojarzenie że jest wyniosły
jak napisałaś o rzeźbieniu w marmurze to przypomniałam mi się "udręka i ekstaza" irvinga

Tatarak
12-04-2012, 12:31
no pięknie, jeszcze się z bramą nie ogarnęłam, a tu się szykuje mordęga z blatami do kuchni... ;)

Kaśka73
12-04-2012, 12:44
blaty do kuchni to pikuś
Tataraczku kolor ścian podłogi parapetów drzw wewnętrznych zewnętrznych no i jak zadowolić wszystkich i nie zrobić pisanki to jest wyzwanie no i jeszcze żeby nie oszaleć uff...
ale lubię swój domek;) powtarzam to sobie i pomaga

Tatarak
12-04-2012, 12:47
aaaaaa! (musisz mnie straszyć? musisz?) ;) :D

Kaśka73
12-04-2012, 12:51
ja Cię nie straszę motywuję do walki;)

wypatrzyłam piękne odcienie trawertynu chyba mam plan na kominek ecru i brązowy jest piękny nawet nie wiedziałam że taki istnieje
http://www.berg-studiokamienia.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=98&Itemid=230

żeby jeszcze wkłady kominkowe nie kosztowały tyle to bym już robiła a tak to jedna z tych rzeczy które zrobimy kiedyś

pestka56
12-04-2012, 13:21
111050

To u mnie w łazience – ciągle nie ma kiedy dokończyć – to kremowo-beżowy trawertyn z bambusem.

Trawertyn – boski kamień :)

pestka56
12-04-2012, 13:25
Na tej stronie z linku trochę kolory przekłamane - zbyt różowo. Grafik się nie popisał.

Spirea
12-04-2012, 14:27
Spirea, ale ta wycena nie obejmuje AGD, tylko meble, blat, zlew i baterię.

:jawdrop:

Kaśka73
12-04-2012, 14:31
widzę że teraz jesteś pod wrażeniem;)

pestka56
12-04-2012, 20:18
Kasia, Twoje schody w moim wydaniu :)
Będzie 5 postów, bo są w dwóch kolorach bambusa, do tego 10 kolorów duluxa (opisane w nazwach plików) i jeszcze dwie kombinacje ścianki pod stopniami. Razem 24 kombinacje.
Najniższy stopień jest poszerzony. Wygląda na pokaźny w tej perspektywie, ale jest tylko 2 razy głębszy od pozostałych. Jego głębokość powinnaś ustalić empirycznie. Ja bym zwyczajnie poukładała deski markując kształt i wielkość.
Balustradę zaczęłabym od 3 stopnia. Wtedy schody będą wyglądać lżej i nowocześniej.

111122 111123 111124 111127 111128

pestka56
12-04-2012, 20:25
Teraz te same wersje, ale z ciemniejszym bambusem

111129 111130 111131 111132 111133

pestka56
12-04-2012, 20:30
111134 111135 111136 111137 111138

pestka56
12-04-2012, 20:59
111142 111146 111143 111144 111145

Magda 34
12-04-2012, 22:30
pestko, jesteś niesamowita!!!!
Najlepsze połączenia to te stonowane. Moim zdaniem ten orzech włoski dobrze wygląda:-)

pestka56
12-04-2012, 23:26
Ech, jak już zrobiłam jedno, zmienianie kolorów to drobiazg. Dzięki :)
Też najbardziej mi się podoba orzech. No, jeszcze próbowałabym wykończenia łupkiem, ale to trzeba by spróbować zobaczyć z całością schodów.
A co sądzisz, Magda o tych dwóch dolnych stopniach? Narysowałam taki poszerzony, bo on jest niższy od reszty – to niebezpieczne i źle będzie wyglądało jak się zostawi bez jakiegoś maskowania.
Zobaczymy co powie Kasia :)

pestka56
12-04-2012, 23:42
Wsiąkł post z 4 ostatnimi obrazkami :)
111176 111178 111179 111180

Teraz komplet

Kaśka73
13-04-2012, 07:35
ja tak szybciutko jestem zachwycona:) bardzo dziękuję
pierwsze wnioski łupek powtórzony również na boku-policzku schodów
na dolnym biegu bez barierki

co do kolorów ścian to z tych duluxsów podobają mi się te zielenie i biała czekolada

Moorela
13-04-2012, 14:35
Sąsiadko, ja się tylko przywitać chciałam oficjalnie w dzienniku, przyzwoitość nakazuje, żeby najpierw przeczytać to co wstecz, więc jeszcze się przedzieram przez gąszcz postów... :)

Kaśka73
13-04-2012, 19:02
troszkę tych postów się nazbierało ale to przez to że ludzie tu na FM są wspaniali:)

ps. z wodą jakby co to mam studnię;)

Moorela
13-04-2012, 19:34
Dzięki! zaczerpnę...
A Waldek z naszej wioski Ci wiercił? Czy ktoś inny?

Kaśka73
17-04-2012, 10:13
no to po kolei:

umowa z panem stolarzem podpisana (próbek kolorów nie widziałam zamomniał wrr..) schody powinnam mieć gotowe za 6 tygodni wiele szczegółów jest nie dogadanych ale będą przymiarki w trakcie i konsultacje

na weekend byliśmy u mojej mamy (nie uprzedzam o wyjazdach na forum, żeby nikogo postronnego nie kusił mój domek pozostawiony samotnie takie czasy) wyjazd był udany hucznie świętowaliśmy urodziny i imieniny mojego Przemka i 15-stkę Karoliny tort autorstwa mojej mamy pyszny

w związku z przygotowaniami Ani do komunii dostałam rozpiskę spotkań na cały miesiąc i mamy zajęte wszystkie środy i piątki do końca maja a tydzień przed to nawet dzień w dzień

a ja zaczynam kolejną porcję rehabilitacji więc będę tak się miotać ma to oczywiście też i taki skutek że malowanie domu przeciagnie się chyba aż na czerwiec że o całej reszcie nie wspomnę jeszcze dzisiaj Przemo jedzie na szkolenie więc ten tydzień spisuję budowlanie na straty

i wkurza mnie to wszystko i dołuje jednocześnie bo tak nam mało brakuje do przeprowadzki : malowanie, schody, podłogi i kuchnia

Moorela studnię robił ktoś z polecenia z FM ten nasz z K. marudził że nie będzie wody ale że może spróbować za około2,5

Tatarak
17-04-2012, 10:31
Kaśka - a pamiętasz, co Wojgoc pisał o przygotowaniach do komunii w Belgi? ech... pomarzyć, dobra rzecz :)

Rozumiem, że chciałabyś się już przeprowadzać, bo ja jestem daaaaaaleko za Tobą i też mnie korci :) Masz dobrych ludzi do ocieplenia elwacji może? jakby co, to poproszę :)

Folię biorę - choćby po to, żebyśmy wreszcie miały "pretekst" się spotkać :) gdzie i kiedy? weekend wchodzi w grę?

wojgoc
17-04-2012, 11:04
Kaśka - a pamiętasz, co Wojgoc pisał o przygotowaniach do komunii w Belgi? ech... pomarzyć, dobra rzecz :)
to jeden z nielicznych plusow pobytu - przed sama komunia bylo 1 spotkanie dla przecwiczenia kto, gdzie siedzi i jaka kolejnosc wychodzenia z lawek.
po komunii zadnego bialego tygodnia.
Nowoscia bylo to, ze po samej komunii byl poczestunek dla wszystkich - ciasto, sok, kawa i herbata - przygotowany przez kosciol i mozna bylo sobie rodzic zdjecia z ksiedzem na przykoscielnym trawniku

Kaśka73
17-04-2012, 11:35
Wojtek musiałeś TO napisać;)
my mamy zrobiony grafik (cała trójka) kto kiedy idzie z Anią no sama wiadomo nie pójdzie
co do "imprezy" po głębokim przemyśleniu robię w restauracji gdybym miała sama szykować o nie!!!!

pestka56
17-04-2012, 19:01
W Kanadzie też, jak w Wojgocowej opowieści. Podobało mi się :)

Kaśka73
17-04-2012, 19:41
hej! pesteczko dawno Cię nie widziałam pewnie dużo pracy?!

byle do 20 maja tak sobie powtarzam dla poprawy nastroju;)

Kaśka73
17-04-2012, 19:43
Tataraczku bo chyba się nie dogadałyśmy: opcje są trzy Ty do mnie, ja do Ciebie albo gdzieś w okolicach Arkad -Renomy

pestka56
17-04-2012, 19:55
Siedzę w ogrodzie :) Dziś akurat karczowałyśmy z sąsiadką jej 3 świerki serbskie. Smutne bo miały już pokaźny wzrost - 12 lat i były bardzo ładne. Moje serby zginęły już jesienią. Wszytko przez dwa kolejne mokre sezony :( Poza tym plotę mój płotek. Jestem coraz lepsza - jutro skończę płd-wsch bok. Ramiona mam jak zapaśniczka, a włosy mam całe w pyłku z bazi – idę się wypluskać :D

Tatarak
18-04-2012, 08:34
No to może ja do Ciebie? W końcu to ja mam interes, a i chętnie domek Twój zobaczę :) podeślesz mi adres/trasę dojazdu/nr tel? masz mojego maila w ogóle? wysyłam na priw adresik

Magda 34
18-04-2012, 19:32
Kasia, to jak? Mam dzwonić? Umawiamy się?:rolleyes:

Kaśka73
18-04-2012, 21:58
na piątek? :) 13- 20

chyba mam bambus do sypialni i garderoby nad korytarzem się zastanawiam;) bo lakierowany na połysk (co prawda na razie nie mogę jeszcze się cieszyć w 100% bo nie widziałam go w realu a przez telefon to takie dziwne rozmawianie o kolorach), zresztą pasuje mi każdy z odcieni a wzór ma wertykalny mój faworyt

czekam na wc i deszczownicę i czekam....

byłam dzisiaj na 1 rehabilitacji no i doktorek ma przechlapane ja wiedziałam że tym razem mam prądy ale żeby dwa razy
przy okazji odebrałam wyniki Karo z tarczycy po lekach i są ok wybaczyłam jej nawet to że spóźniła się dzisiaj do szkoły a jak się spóźniła to na 1 lekcję już nie poszła ;) był jej ulubiony przedmiot

wojgoc
18-04-2012, 22:00
ale bambus nie nadaje się na podłogówkę...

Kaśka73
18-04-2012, 22:05
a ja w sypialni nie mam podłogówki ha;)


za to w salonie tak i wcale mi się nie podobają " jakieś ścinki drewna" które mam tam przykleić zamiast wymarzonych desek bo tak powinnam
poważnie zastanawiam się nad panelami

wojgoc
18-04-2012, 22:50
a jakiej długości deski Ci się marzyły?

pestka56
19-04-2012, 03:10
a ja w sypialni nie mam podłogówki ha;)


za to w salonie tak i wcale mi się nie podobają " jakieś ścinki drewna" które mam tam przykleić zamiast wymarzonych desek bo tak powinnam
poważnie zastanawiam się nad panelami

Kasia, poszukaj :) Gdzieś czytałam o podłogówce i kładzeniu drewna na niej. To była jakaś strona tych drogich sprzedawców. Chyba nie jest to niemożliwe.
Drexpol pisze ( http://www.drexpol.pl ) Na ogrzewanie podłogowe stosowane powinny być podłogi warstwowe ze stabilnych gatunków drewna (nie polecany jest klon europejski i buk). W takim przypadku zalecamy klejenie podłogi do podłoża aby uniknąć dodatkowej izolacji termicznej.
Poczytaj tu:
http://www.podlogi.info/porady_ukladamy_full.php?page=1&id=15
i tu
http://ladnydom.pl/budowa/1,106587,9316736,Drewno_na_ogrzewaniu_podlogowym.h tml
i tu
http://ladnydom.pl/budowa/1,106587,9317096,Przygotowanie_podloza___drewno_i_ ogrzewanie_podlogowe.html
i tu
http://www.parkietyszczecin.pl/ukladanie_drewnianych_podlog_na_ogrzewaniu_podlogo wym;aktualnosci;16.html

wojgoc
19-04-2012, 06:32
pestka,
masz problemy ze snem???

Kaśka73
19-04-2012, 08:32
czy Państwo nie mogą spać po nocach;) czy pracują?

poważnie to marzyły mi się długie dechy 150-200cm z jakiegoś super egzotycznego gatunku (Wojtek podłogowo mamy podobny gust:)) jednolamelowe a to co można dać na podłogówkę to odpady z produkcji 10 x 100

Pesteczko podrzucone linki przeczytam dokładnie wieczorem i zobaczę czy tam piszą coś innego czy nie to się wypowiem
generalnie na podłogówkę można dawać drewno ale jest dużo ale....

wojgoc
19-04-2012, 10:25
poważnie to marzyły mi się długie dechy 150-200cm z jakiegoś super egzotycznego gatunku (Wojtek podłogowo mamy podobny gust:)) jednolamelowe a to co można dać na podłogówkę to odpady z produkcji 10 x 100
to w akceptowalnej cenie masz tarketta deske jednolamelową o długości 180-220cm

pestka56
19-04-2012, 10:26
He, he :)
Wojgoc jest chyba rannym ptaszkiem pracusiem. Mnie noc pomaga się skupić nad wykonywaniem pomysłów dziennych. Ale nie tym razem :D
Mieliśmy nocne włamanie i tęgą dintojrę w wykonaniu gangu moich 2 kiciusiów pieszczoszków i obcego przystojniachy. Przychodzi do nas taki niebieskooki czarny dzikus w białych stringach i czyści kocie miseczki. Nauczył się korzystać z kocich tak drzwiczek cichutko, że czasem nawet nie wiem, że jest. Mamy kocie szachy, ale na spokojnie. Ale dziś w nocy obudziła nas awantura. Prawdopodobnie maja parka osaczyła go w kuchni. Oj, działo się ! Koty wrzeszczały, syczały, skakały po belkach nad salonem. Potem nie mogłam zasnąć :)

Kasia, widziałam reklamę Marchewki – deski nawet 30 cm szerokości nawet na podłogówkę. Nie wiem jakie oni mają ceny, ale to też jest wskazówka.

wojgoc
19-04-2012, 10:31
ja i ranny ptaszek???? generalnie co mam zrobić to nie przekladam na ranek
firma M....a ma ceny z kosmosu

pestka56
19-04-2012, 10:47
Można się było domyślać :( Sprawdzałeś ich? Jestem ciekawa ile biorą

wojgoc
19-04-2012, 11:16
interesujący mnie kolor, w wersji na ogrzewanie podłogowe od 350zł/netto m2, w zależnosci od dlugości i klasy materiału

pestka56
19-04-2012, 11:28
No, niezły początek. Ale nie widziałam u nich jatoby. Mnie podobają się orzech amerykański i czarny dąb. No, cóż mój salon pochłonąłby wartość budowy 150m domu ;)

wojgoc
19-04-2012, 11:32
z montazem wychodzilo mi 480 -550zl/m2
jak dla mnie chora cena

Magda 34
19-04-2012, 11:34
Dzień dobry wszystkim, rannym ptaszkom i nocnym markom:-)


@Kasia, pasi mi, ale zadzwonię do Cie jeszcze pod wieczór:-)

Wojtuś, a co Tobie tak aktywność drastycznie spadła:rolleyes: Zaglądam za Tobą, esemesa świątecznego wysłałam a tu nic:no: Kiedy będziesz we Wrocku?

wojgoc
19-04-2012, 11:38
bo zajety jestem mocno do polowy czerwca.
bylismy 3 dni we wrocku, ale to jakas masakra czasowa ze lista spraw, glównie zdrowotnych, do zalatwienia - wrocilem bardziej zmeczony jak wyjeżdżałem.
dlatego tez nie dzwoniłem

pestka56
19-04-2012, 11:43
Miasto tak działa. Ja zawsze zbieram wszystkie sprawy z całego tygodnia tak, żeby max załatwić w ciągu dnia. Wracam potem zamęczona, ale mam znowu tydzień na wsi :)

Magda 34
19-04-2012, 11:50
U nas na razie spokój, ale od połowy maja do końca tego Euro 2012 to A. będzie głównie w pracy.

A co do drewnianej podłogi na ogrzewanie podłogowe, to forumowa Anula ma ulozoną podłogę z długich desek i pisała w dzienniku, że niektóre deski popękaly jej wdłuż.

pestka56
19-04-2012, 12:25
Deski na podłogówkę muszą być specjalnie dosuszone, wybrane bezsęczne. Kiedyś podczas prezentacji olejowania na targach budowlanych facet mówił, że lepiej znoszą ogrzewanie jeśli są właśnie olejowane lub woskowane, a nie lakierowane. A to dlatego, że oleje lub olejo-woski poprawiają strukturę drewna, chronią przed pobieraniem wilgoci lub przesuszaniem.
Poza tym długie elementy drewniane zawsze pękają wzdłuż słojów. To jest naturalne. Mam to u siebie na belkach więźby i słupach, które w moim domu są całkowicie widoczne.

Kaśka73
19-04-2012, 12:38
to w akceptowalnej cenie masz tarketta deske jednolamelową o długości 180-220cm

wiem;) i namiętnie o nim myślę

w ogóle łep mam nabity budową a jakieś przyziemne pierdoły muszę załatwiać nawet firma aktualnie na 50% bo co z tego że na pierwotnym rynku wro jest 8000 mieszkań (cena metra 5-6 tys) co z tego że nawet w złotówkach można dostać dobry kredyt jak większość klientów nie ma zdolności:(

lecę dalej walczyć

wojgoc
19-04-2012, 13:28
a Ty w nieruchomościach działasz?

pestka56
19-04-2012, 14:06
Kasia, w Warszawie to samo, zastój.
Ale, nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo winni są tej sytuacji sami sprzedający, dopóki nie zaczęłam rok temu szukać działki dla mojej córki i jej narzeczonego. ROK przepychanek, robienia w konia przez sprzedających, podbijania już uzgodnionej ceny. Pazerność do kwadratu, nieuczciwość przy podawaniu informacji, zero dokumentów. Na koniec wyczyścili cały dom z czego się dało (np. kostki elektryczne przy punktach świetlnych). Zostawili psa, ale zabrali suce obrożę !!!
Ludzie się tego boją i zamiast na rynku wtórnym wolą kopić u dewelopera. Dziecko opisało na blogu co bardziej „ciekawe” sytuacje. Film można nakręcić ;)

pestka56
19-04-2012, 16:06
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-si%C4%99-zapytajcie-...&p=5337680#post5337680

Całkiem ładne te Gumisiowe schodki :)

Kaśka73
19-04-2012, 16:20
ładne schody potwierdzam

Wojtek nie, ale kiedyś krótko i dawno temu tak

kupowanie i sprzedawanie domów i mieszkań to kosmos ludzie mają swoje fioły i w takich momentach to się bardzo uwidacznia długo by wymieniać np. ogladacze hobbyści, spróbujmy sprzedać zobaczymy ile możemy dostać itd różne gatunki najmniej jest zdecydowanych kupić lup sprzedać


[pestka56] Ja zawsze zbieram wszystkie sprawy z całego tygodnia tak, żeby max załatwić w ciągu dnia. Wracam potem zamęczona, ale mam znowu tydzień na wsi

to ideał do którego dążę a jestem uparta:)

pestka56
19-04-2012, 16:28
Oby Ci się udało.
Zobacz resztę tego domu od schodów :)

khb
19-04-2012, 22:14
czy Państwo nie mogą spać po nocach;) czy pracują?

poważnie to marzyły mi się długie dechy 150-200cm z jakiegoś super egzotycznego gatunku (Wojtek podłogowo mamy podobny gust:)) jednolamelowe a to co można dać na podłogówkę to odpady z produkcji 10 x 100

Pesteczko podrzucone linki przeczytam dokładnie wieczorem i zobaczę czy tam piszą coś innego czy nie to się wypowiem
generalnie na podłogówkę można dawać drewno ale jest dużo ale....


u nas generalnie panele, decha ładna ale trochę za droga ;)

Tatarak
20-04-2012, 08:06
Kaśka, dostałaś moją prywatną wiadomość? bo ja TWojego maila nie mogę znaleźć i na pw cały czas piszę :(

Kaśka73
20-04-2012, 09:43
Tataraczku dostałam Twoje "wytyczne" w prawo w lewo itd;) tyle tylko że nie wiem czy damy radę do Was podskoczyć i kiedy
postaram się obiecuję ale co wyjdzie z planów???

miałam się udzielać towarzysko oprowadzać po włościach a tu ani Magdy ani Moniki no trudno to będę malować (nie rzęsy żeby nie było:))a nie chce mi się wcale słońce dzisiaj tak pięknie świeci popracowałabym w ogródku.....

Tatarak
20-04-2012, 09:45
ok, odebrałam odpowiedź zwrotną :)

Magda 34
20-04-2012, 14:32
Buuu, Kasiu, no bardzo Cię przepraszam Kochana za dzisiaj. :-(

Kaśka73
20-04-2012, 21:32
Magda nie ma za co:)

dużo dzisiaj nie na walczyłam (mam już na cacy garderobę w jaśminie z duluxa ) strasznie źle się dzisiaj czułam jak zaczęło grzmieć i błyskać to zrozumiałam dlaczego
jak zgram fotki to się pochwalę

Magda 34
20-04-2012, 21:35
jaśmin duluxa to ładny jaśniutki kolorek :yes: Prosimy o fotki:-)

wojgoc
20-04-2012, 22:47
jak zgram fotki to się pochwalę
jak Małż wyda zgodę...

Kaśka73
21-04-2012, 09:24
jak Małż wyda zgodę...

wiesz po próbie włamania Ojciec Dyrektor miał początki mani prześladowczej ale czas leczy rany i od jakiegoś czasu już wklejam fotki co nie jest łatwe mam nowy aparat (może go budowa nie wykończy) i jeszcze mam problemy z wklejaniem na forum fotki są za ciężkie muszę je zmniejszać i takie tam

witam się z Wami serdecznie w ten pochmurny dzień:)

khb
23-04-2012, 16:28
strasznie jestem ciekawa i garderoby i koloru :D wklejaj fotki czym prędzej :lol2:

pestka56
23-04-2012, 17:40
Kasieńka, gdzie te foty ???? :)

Kaśka73
23-04-2012, 17:48
no ok mam zdjęcia ale nie za bardzo jest się czym chwalić;)
do tych jasnych ścian na podłogę pójdzie bambus taki sam jak w sypialni

pestka56
23-04-2012, 18:41
A ten piękny słup zaolejuj na podobny kolor jak bambus :)

Moorela
23-04-2012, 19:50
Mi się słup podoba najbardziej :)

Megana
23-04-2012, 19:56
Kasiu, bardzo ładnie masz zrobione regipsy i ten słup super.
Właśnie pomyślałam, że jak kiedyś będziemy robić górę, to wykorzystam :)

pestka56
23-04-2012, 20:14
Słupy są zawsze super, chyba, że stoją 2m od komina, na którym ma być duży kominek :) To kawałek historii mojego domu :D A słupa nie ma.

Kaśka73
23-04-2012, 20:20
Kasiu, bardzo ładnie masz zrobione regipsy i ten słup super.
Właśnie pomyślałam, że jak kiedyś będziemy robić górę, to wykorzystam :)

cześć Małgosiu u mnie to ledwo co odkuwamy się od betonu a u Ciebie już fiu fiu nawet ogród jest wiem bo zaglądam:)
jak tam na szkoleniu ok?

Słupy są ładne ale pracy sporo trzeba je było wyszlifować dostały też ciutkę szpachli bo pękały teraz jeszcze malowanie lub olejowanie

Kaśka73
23-04-2012, 21:10
ale się porobiło mam jeszcze jedno dziecko do opieki i to właściwie przed chwilą przyjechał jeszcze jestem w lekkim szoku ale damy radę
jak zagonię towarzystwo do łóżek to napiszę o co chodzi

wojgoc
24-04-2012, 06:45
ale się porobiło mam jeszcze jedno dziecko do opieki i to właściwie przed chwilą przyjechał jeszcze jestem w lekkim szoku ale damy radę
jak zagonię towarzystwo do łóżek to napiszę o co chodzi
obiecanki cacanki

Kaśka73
24-04-2012, 08:16
no dobra jesteśmy już po porannym zastrzyku w domu a teraz po kolei: kuzynka mojego męża Kasia lat 15 od roku choruje na białaczkę ale teraz to już była akcja błysk jej stan się pogorszył i od soboty ona jest z mamą na Bujwida dostaje chemię a jej brat Tomek z tatą są na tzw. dziennym oddziale młody będzie dawcą szykują go do przeszczepu szpiku na piątek
wszystko szło dobrze ( jesteśmy co prawda za logistykę i zaopatrzenie ale kto by nie pomagał) do wczoraj kiedy wieczorem mama Kasi dostała gorączki prawdopodobnie przeziębienie ale może to tylko ze stresu i braku snu i nie może być już z nią na oddziale
nastąpiła mała roszada Tomek do nas i mamy go pilnować dokarmiać i dopieszczać, wozić na zabiegi itd.
tato do Kasi na oddział
mama w mieszkanku przy szpitalu ma czas na powrót do zdrowia do piątku bo jak nie nie będzie mogła być z młodą w izolatce po przeszczepie

zmykam
trzymajcie kciuki

wojgoc
24-04-2012, 10:09
to są dopiero dylematy i problemy zyciowe
jestem pewny dobrego końca i w piatek wszystko pójdzie prawidłowo.

Tatarak
24-04-2012, 10:11
Kasia, trzymam kciuki! no nie wiem, co powiedzieć... po prostu życzę im Wszystkim dużo zdrowia i siły.

niestety, nie dam rady się wyrwać do Wrocka po to, co wiesz :( ale to pierdoła w obliczu okoliczności, więc w ogóle zapomnijmy o sprawie.

trzymajcie się wszyscy!

Spirea
24-04-2012, 12:09
Kasia, życzę zdrowia i siły dla Was wszystkich, szczególnie dla dzieci. Wszystko nie ma znaczenia przy czymś takim.

Moorela
24-04-2012, 12:23
Kasiu, będzie dobrze, na pewno!!

pestka56
24-04-2012, 12:32
Kasia, jak coś zwala się tak na człowieka, to po to, żeby za chwilę dołożyło nam wielką porcję szczęścia. Trzymaj się. Wszystko będzie dobrze!

Kaśka73
25-04-2012, 09:04
na dziś jest tak:
młody zostaje również na oddziale będzie miał badania itd, mama chora dostała antybiotyk, tata z Kasią, a my ok
byle do piątku musi być dobrze:)

Spirea
25-04-2012, 09:36
i będzie dobrze :)

Kaśka73
25-04-2012, 15:06
młodego nam jednak oddadzą na noc:) nic już z tego nie kumam rano w znieczuleniu ogólnym miał zabieg teraz jest na pooperacyjnej trochę mam cykora

w miedzy czasie żeby się oderwać byłam zobaczyć deski do sypialni w realu i podpytać o montaż: na klej czy jako podłoga pływająca
mimo różnych argumentów (słabych możliwość cyklinowania i pogłos przy chodzeniu)) pan mnie nie przekonał muszę jeszcze poszperać w necie jak przyklejenie podłogi wpłynie na gwarancję a raczej jej utratę? koszt montażu też jest nie bez znaczenia +85 zł do każdego metra
pytałam nawet naszych forumowych speców i też bez przekonania więc klejenie chyba sobie daruję

znalazłam zdjęcia z dwoma wersjami kolorystycznymi podłogi
http://www.globalwood.pl/public/images_kategorie/1250236444bambus_wertykalny_karbon_0.jpg
http://www.globalwood.pl/public/images_kategorie/1250236377bambus_wertykalny_naturalny.jpg

Magda 34
25-04-2012, 15:18
Kasia, poza tym położenie podłogi pływająco jest dziecinnie proste.:) Możecie zrobić to sami.

Kaśka73
25-04-2012, 15:23
to jest mocny argument za nie klejeniem:)

Magda mogę Ci wysłać skan łazienki górnej? do zaopiniowania?

Magda 34
25-04-2012, 15:35
to jest mocny argument za nie klejeniem:)

Magda mogę Ci wysłać skan łazienki górnej? do zaopiniowania?


Jasne:-) Wysyłaj:)

Kaśka73
25-04-2012, 21:00
Magda a tu w realu łazienka z projektu Damian

http://pprojekt.pl/foto/opinie/33502/01big.jpg

Magda 34
25-04-2012, 21:12
No ładnie, ładnie. Widze teraz jak te skosy wyglądaja. Ale widzisz, też prostokątna wanna:)

Kaśka73
25-04-2012, 21:22
jestem otwarta na propozycje co do kształtu wanny tylko jednak większa taka 2 osobowa:);)

Magda 34
25-04-2012, 21:33
Kasia, a optujesz za dwiema umywalkami czy jedną większą?

pestka56
25-04-2012, 21:41
Cuda się dzieją. Napisałam wcześniej o podłodze i nie ma :(

Łazienka super. Wannę postaw kwadratową - te słupy wymuszają powtórzenie kształtu. Tylko nie przysuwaj jej całkiem do ściany. Taka wolnostojąca jest boska.

PODŁOGA – w łazience mam własnołapnie ułożone z bambusa w jednym kawałku jakieś 3,5m2 (reszta podłogi to trawertyn „rozszyty” tą samą deską). Leży na pływająco. Pod spodem jest podłożona taka zielona płyta, coś jakby prasowana gąbka. Nie ma żadnych pogłosów, skrzypień itp.
Sama możesz swoją podłogę położyć. To nawet fajna zabawa.
Te 85 za ułożenie to jakieś zdzierstwo do kwadratu. Mój bambus tyle kosztował !

pestka56
25-04-2012, 21:43
Głosuję za karmelowym bambusem :D
U mnie też taki - jest znacznie ładniejszy od tego jasnego :)

khb
25-04-2012, 21:46
Kasia czytam czytam, trzymamy mocno kciuki, na pewno się uda; my z mężem jesteśmy w bazie DKMS zarejestrowani jako dawcy szpiku. polecam... nie boli a ogromna pomoc dla innych w potrzebie

Magda 34
25-04-2012, 21:52
pestko, a może Ty też rzucisz okiem na moją kuchnię?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje&p=5348270#post5348270

Kaśka73
25-04-2012, 21:59
cześć dziewczyny:)

postaram sie po kolei
umywalki 2 wygladają ładnie ale pewnie sie nie zmieszczą bądźmy realistami
też uważam że 85 to rozbój i pewnie sami położymy nie mogę się doprosić o próbke podłogi zaczynają mi rosnąć kły;) panna w sklepie nie potrafi powiedzieć jaki to kolor nie ogarniam
wiecie że ludzie z bazy dawców wycofują się za pięć dwunasta (to powinno być karalne) ja nie wiedziałam i są dzieciaki u których źle się to kończy
młody dzisiaj u nas boli go założone wkłucie ale jest dzielny jutro go zawozimy na pobranie

i jeszcze jedna rzecz o FM właśnie przeczytałam że ktoś kto również miał pod górkę z moją architekt jednak ją poleca innym jak to jest?!

Magda już widziałam kuchnię mi się podoba wresja nierealna z zabudową wysoką po lewej od drzwi;)

Magda 34
25-04-2012, 22:08
Tak jak mnie. Zresztą zawsze mi sie podoba coś, co jest najdroższe, albo niewykonalne:lol2: Umywalki mogłyby sie zmieścić dwie, albo jedna duża na dwie baterie:-)

khb
25-04-2012, 22:23
Kasia
jak można się wycofać ...to nie jest nieuczciwe to jest chamstwo
my jesteśmy poważnymi ludźmi

Kaśka73
25-04-2012, 22:25
jak coś jest najdroższe to cała ja:) ale jestem realistką
potrafię znaleźć najdroższą parę butów w sklepie (sprawdzałam ostatnio) w tamaris znalałam za 425 drobiazg nie?

ja też się zapiszę na listę dawców kiedyś jak chciałm to byłam za stara teraz już można do 50 rż
poważnie ktoś się wycofał i musieli na już szukać innego dawcy było groźnie ale dobrze się skończyło to najważniejsze

Spirea
25-04-2012, 23:03
i jeszcze jedna rzecz o FM właśnie przeczytałam że ktoś kto również miał pod górkę z moją architekt jednak ją poleca innym jak to jest?!



im więcej czasu mija, tym szybciej zapominamy złe rzeczy?

pestka56
26-04-2012, 00:38
Też zawsze wybieram to co najdroższe. Taka karma. Inna rzecz, czy mnie stać :(

Kasia, bambusy występują zasadniczo w 2 kolorach naturalny i karmelowy. Raz widziałam na żywo w Castoramie czekoladowy. Był piękny, ale zniknął w ciągu kilku dni :)
Ja mam karmel i ten
113450
jest najbardziej do niego podobny kolorem.
Są oczywiście i inne kolory - czekolada, cappucino, pistacja, brandy - ale sama pewnie wiesz, że nie za rozsądną cenę.

Kaśka73
26-04-2012, 09:35
im więcej czasu mija, tym szybciej zapominamy złe rzeczy?

ale dlaczego od razu pisać w polecanych ekipach?
Spirea mam namiar na dr immunolog z Korczaka która przyjmuje prywatnie, namiar dostałam od b.zadowolonej koleżnki której córkę leczy od roku, gdybyś potrzebowała to podam.


podłoga:
ja poprostu kupuję coś czego akurat nie ma w skiepie we wro: próbki nie ma no może jest ale trzeba by poszukać zdjęcia nie zrobią bo paczek nie otwieraja oryginalnie zamknietych
a ja się zdecydowałam i chcę no ale przed zakupem muszę wiedzieć co kupuję nie?;) nie będę sie potem bawić w reklamacje nie mam czasu ani nerwów

pestka56
26-04-2012, 10:09
Kasieńka, a nie mają jakiejś rozsypanej paczki? Nie do wiary? Sprawdzałaś w innych sklepach?
A L.Merlin - to sieć sklepów. Dla mnie kiedyś sprowadzali płytki z innego marketu w Polsce, bo w W-wie w żadnym z 4 nie mieli.
Ten bambus, który u nich kupiłam jest niemiecki i całkowicie wykończony.

wojgoc
26-04-2012, 14:07
Kaśka,
podjedź na Braniborską, do firmy Zebrano - jadąc od Świebodzkiego po lewej stronie, za Domarem jak Biedronka.
Swego czasu widzialem tam kilka rodzai bambusa, zarówno co do koloru jak i dlugosci

pestka56
26-04-2012, 16:32
https://www.westwing.pl/home.php?cat=1157

Rozsyłam wszystkim info – ciekawe nowoczesne krzesła w niższej cenie :)

Moorela
04-06-2012, 13:54
Co tu tak pusto?

pestka56
04-06-2012, 14:48
Kasia zasnęła ??? :)

Kaśka73
19-06-2012, 17:48
nie ale zarobiona jestem;)

czy ja się już chwaliłam że mam schody?!

wojgoc
19-06-2012, 17:57
czy ja się już chwaliłam że mam schody?!
z braku czasu nie mialas kiedy tego zrobić...

pestka56
19-06-2012, 19:06
Nio, czekam aż pokażesz. Ciekawam bardzo, bardzo.... :)

Kaśka73
22-06-2012, 11:01
no więc są schody wyszły bardzo fajnie bejca dobierana pod kolor okien, ale jak na przymiarce był jesion nie pobejcowany to nawet zaczełam się łamać czy tak nie zostawić takie ma piękne słoje

ściana nie dokończona, ale już w poniedziałek będą ją kończyć oczywiście w zwiazku z schodami pytań i watpliwości wykończeniowych jest sto:

1. czy łupek dać również na bok schodów, na wizualizacji do Pestki (raz jeszcze dziękuję) wygląda to dobrze, ale w tym miejscu na podłodze będzie pasek mozaiki pomiędzy kaflami a drewnem

2. na jakiej wysokości od stopnia montuje się lampki

3. co ile stopni dać lampki jak stopni jest 9

lampki wybrałam takie małe skoffy

Tatarak
22-06-2012, 11:38
większego zdjęcia schodów nie da rady wrzucić? bo tak to słabo coś widać. 1. mozaika/kafle/drewno i łupek obok siebie to może być faktycznie za dużo dobra. nie da się z czegoś zrezygnować? 2. podpytaj pana Mietka i napisz, bo też jestem ciekawa 3. ja bym dala przy wszystkich nieparzystych.

Magda 34
22-06-2012, 11:52
Kasia, odpowiem na 2 pyt: 20 cm nad stopniem. Ad3. tak, jak prawi Monika : przy nieparzystych stopniach. :yes: Z pierwszym pytaniem mam problem bo tego nie widać, ale też mi sie wydaje, że za dużo tego wszystkiego.

Kaśka73
22-06-2012, 11:54
większe zdjęcie nie wchodzi jest za duże

1 mniej znaczy lepiej (muszę jeszcze to wmówić mojemu Przemkowi a on w łupku jest zakochany)
2 M. jest na urlopie
3 też tak kombinuję że przy nieparzystych

20 nie za nisko?

wojgoc
22-06-2012, 12:01
ze zdjecia nie wiele mozna wywnioskować - poza ladnym kolorem trepów.
20cm jest ok jesli maja podswietlac stopnie a nie rozpraszać sę na scianie

Kaśka73
22-06-2012, 12:03
znalazłam stare zdjęcie w mniejszym formacie tu widać podłogę i bok schodów tu powstanie moim zdaniem pisanka:)

pestka56
22-06-2012, 12:06
Kasia wrzuć większą fotkę PLEASE, a jak nie możesz, prześlij mi mailem ([email protected]) full size zdjęcie to przerobię i wstawię.
Na oko wygląda ładnie, ale zdjątko maciupcie
Ale... jestem przeciwna dokładaniu mozaiki, żeby oddzielić kafle od drewna.
Za łupkiem na boku jestem nadal, ale mozaika wydaje mi się zbędna.

Dawaj te fote. Obejrzymy – pomyślimy:yes:

Kaśka73
22-06-2012, 12:15
Pesteczko mozaika była liczona + 30 cm już przy podłodze że da nam taką całość przed kominkiem i w wejściu do jadalni manewr jest tylko jakiego ma być rodzaju od prawie identycznej jak kafle po granic fantazji:)

miło zapytać mądrych ludzi wiem jedno mam kupić 10 ledów i kazać zamontować je 20 cm od schoda

(czekam na M. tupiąc nóżkami ma u nas zaległości ale jest usprawiedliwiony był na L-4 czekam z malowaniem górnego korytarza trzeba przełożyć (czytaj popsuć mi ściany) włączniki od światła z łazienki na przedpokój bo są w środku!!!!

pestka56
22-06-2012, 12:29
Wsio rozumiem :) W fotce nie będę grzebać, tylko wielkość dostosuję, żeby wlazła na forum :D

Kaśka73
22-06-2012, 13:13
Pesteczko a te duże zdjęcia to wieczorkiem ok? bo są w innym lapku

pestka56
22-06-2012, 13:32
Okey :yes:
Forum nie łapie większych fotek niż 2 MB. Jest sposób w Photoshopie, żeby jeśli są większe, kompresować bez specjalnej szkody dla jakości

Kaśka73
22-06-2012, 19:39
zupełnie nie budowlanie ale nie mogę się oprzeć ;)

Tatarak
22-06-2012, 20:52
Kaśka, dobre :) osobiście jestem za Niemcami. u mnie M. zrobił włącznik światła w garażu po złej stronie drzwi. najśmieszniejsze, że tego nie zauważyłam nawet po zamontowaniu drzwi, tylko po zamontowaniu bramy dopiero. na szczęście ściana ma być ocieplona (w środku, między garażem a domem), więc nie jest nawet otynkowana.

Kaśka73
22-06-2012, 21:00
u nas duża pomyłka to jest przy drzwiach wyjściowych wszystkie pstryczki są na opak ale już się przyzwyczaiłam

no cóż za Grekami nie przepadam ale właśnie remisują
za to jedzenie wino wysepki wszystko wspaniałe

Tatarak
22-06-2012, 21:06
chyba muszę jeszcze cały dom obejść i sprawdzić, czy nie mam jakiegoś zonka elektrycznego w takim razie. euro już nie oglądam, bo ogólnie, jak nie grają nasi, to futbol mnie strasznie nudzi ;)

Kaśka73
22-06-2012, 21:13
Tataraczku a jak kuchnia wiem że w ikei byłaś i co?

pestka56
22-06-2012, 21:26
Kasia, no gdzie te foty :(

Moorela
22-06-2012, 21:30
Kaśka chyba jakieś schody wycięłą z gazety, wkleiła i tyle ;)

Kaśka73
22-06-2012, 21:42
przejrzałam te zdjęcia i one są w dużym formacie ale bardzo słabe robione ipodem
wysłałam

pestka56
22-06-2012, 23:32
No, takie duże to one nie są, gorzej, że mają tzw. ziarno, bo niestety iPod ma słabą rozdzielczość. To samo wychodzi z mojego iPhona:(

Ale proszę Kasieńko, schodki można podziwiać (po kliknięciu oczywiście się powiększą)
121660121661121662121663121664
U mnie duże zdjęcie to min. 30 MB:rotfl:a te ledwie po 600 Kb mają.

Kaśka73
23-06-2012, 10:13
Bardzo Ci dziękuję!!!!

ale fakt rozdzielczość słaba

ta ściana która "wchodzi" w stopień zapraszający będzie też obłożona drzewem

pestka56
23-06-2012, 11:40
To będzie ładnie :D jak dasz drewno na tej ściance, rozumiem to samo co na schodach. Koniecznie łupek na boczku schodów.
Tylko jakoś nie mogę rozgryźć o co chodzi z tą mozaiką. Jeśli miałaby być też łupkowa, albo z podobnego kamienia, to wyjdzie dobrze.
Machnij na planiku jak miałaby leżeć ta mozaika i wrzuć na wątek, albo mi wyślij.

Magda 34
24-06-2012, 23:43
Czy to tak ma wyglądać Kasiu?:rolleyes: 122101

Jeśli mogę coś powiedzieć ,to to drewno to już chyba za dużo szczęścia:cool:

pestka56
25-06-2012, 00:22
Racja Magda :yes: Jak o tym myślałam, to wydawało się dobrym pomysłem powtórzyć drewno ze schodów. Teraz widać, że robi się ciężko i na dodatek brak uzasadnienia. Łupek powinien być na tym kawałku ściany. I mozaika na podłodze – ja bym jej wcale nie robiła:no: – jeśli musi być to łupkowa, albo podobna.

Ja w ogóle mam opór przed mieszaniem ze sobą zbyt wielu materiałów

Spirea
25-06-2012, 07:09
Kasia, i u Ciebie też schody :) Bardzo ładnie wyszły. I zgadzam się z dziewczynami, żeby nie obkładać ściany drewnem. Tak, jak jest, jest elegancko. Nie do końca rozumiem, o co chodzi z mozaiką. Oświetlenie dałabym takie, żeby było tylko światełko, aby zminimalizować ramki. Podeślij mi maila (nie pamiętam czy mam), to wyślę Ci folder z lampkami ledowymi, który dostałam od doradcy AGD. Sporo było ładnych, może coś znajdziesz dla siebie.

pestka56
25-06-2012, 10:27
Kasia, i u Ciebie też schody :) Bardzo ładnie wyszły. I zgadzam się z dziewczynami, żeby nie obkładać ściany drewnem. Tak, jak jest, jest elegancko. Nie do końca rozumiem, o co chodzi z mozaiką. Oświetlenie dałabym takie, żeby było tylko światełko, aby zminimalizować ramki. Podeślij mi maila (nie pamiętam czy mam), to wyślę Ci folder z lampkami ledowymi, który dostałam od doradcy AGD. Sporo było ładnych, może coś znajdziesz dla siebie.

Spirea, a ten folderek ja też mogłabym poprosić:D

Tatarak
25-06-2012, 10:29
i ja! Spireo! :)

Spirea
25-06-2012, 11:10
Tatarak, Pestka poszło.

Magda 34
25-06-2012, 11:16
i ja! Spireo! :)

I ja też pięknie poproszę:D

Spirea
25-06-2012, 11:28
Magda, Kaska poszło

pestka56
25-06-2012, 11:36
Dzięki, Spireo :hug: Doszło już

Magda 34
25-06-2012, 11:39
Podziękowała :D Bardzo ciekawe i estetyczne

Kaśka73
25-06-2012, 11:48
ja też:)
dzisiaj mają przyjechać kleje do bambusa, zobaczymy czy mój mąż sobie poradzi z klejeniem
eksperyment przeprowadzimy w garderobie tam jest 12mkw najtrudniej będzie z docinaniem desek przy słupie
w końcu pomalowaliśmy naszą sypialnie w jednym kolorze kiedyś nazywał się magnolia teraz grecka chałwa niech licho tego menagera z duluxa co wymyślił tą kampanię w momencie kiedy miałam wybrane farby niektóre wogóle wyszły inne mają takie nazwy że szok
sypialnia póki co jakaś blada marzyły mi się na jednej ścianie jako kontrast tapety z czerwonym z serii oriental moon ale są nie do kupienia no może w sklepie internetowym tak ale nie zaryzykuję kupowania w ciemno we wrocławiu nie ma nigdzie nawet katalogu
zawsze zostaje mi przemalowanie jednej ściany na karmazynowy przypływ nie?!;)
na górze jeszcze korytarz do pomalowania i nie byłoby w tym nic trudnego gdyby nie sufit nad schodami bez wypożyczenia rusztowania chyba nie damy rady ja chyba mam lęk wysokości (kiedyś nie miałam starość czy rozsądek?)

zresztą muszę pojechać wypożyczyć kosę spalinową mam metrowe chwasty umówiłam się z panem do koszenia zupełnie nie wiem ile mu zapłacić patrzyłam w necie to: albo 15 zł/ h albo 0,1zł/mkw ale to trawniki a chwasty

w środę wraca kafelkarz i kusi mnie żeby w kotłowni komin wykleićkaflami ale czy mogę mam wątpliwość czy to ok?

Tatarak
25-06-2012, 12:36
ja nie mam lęku wysokości, tylko lęk rusztowań i drabin - bo one się zawsze chwieją. po antresoli śmigam, chociaż wysoko, ale nie drży ;)

pestka56
25-06-2012, 13:38
ja nie mam lęku wysokości, tylko lęk rusztowań i drabin - bo one się zawsze chwieją. po antresoli śmigam, chociaż wysoko, ale nie drży ;)

:rolleyes:, jak kładliśmy deskowanie na suficie nad salonem, bagatelka w najwyższym punkcie prawie 8m wys., to Mój zrobił taki sprytny pomost z jednej strony oparty na wieńcu a z drugiej wiszący na stalowych zaczepach pod belką, która idzie przez środek salonu. Ten wynalazek przesuwaliśmy od jednego boku salonu do drugiego i hasaliśmy po nim jak wiewióry. Dzięki temu nie musieliśmy wypożyczać na kawał czasu rusztowania. Ale jak zaczęliśmy robotę, musiałam się cały dzień przyzwyczajać, że „wiszę” tyle nad podłogą – prawie 3m do stóp, a głowa jeszcze wyżej.
Do mojej antresoli już nie muszę sie przyzwyczajać, bo jest balustradka

Kaśka73
26-06-2012, 21:53
dalej nie wiem mogę przykleić kafle na kominie w kotłowni?

co zrobić z tym kawałkiem ściany wychodzącym ze schodów może te odrzwia zostawić tylko pomalowane ale jak znam życie będą się brudzić

wojgoc
26-06-2012, 23:07
Magda, Kaska poszło
ja też poproszę - ale na maila please:yes:

pestka56
26-06-2012, 23:52
Kasieńka, ten kawałek ściany obłożyłabym łupkiem.

Komin w kotłowni możesz spokojnie okleić kaflami. Przecież się chyba nie grzeje, a jeśli nawet to tylko lekko. Na wszelki wypadek możesz użyć kleju, którego używa się do oklejania kominków, odpornego na temperaturę. Info o takich klejach znajdziesz na stronach firm kominkowych np. Godkowie

Kaśka73
27-06-2012, 08:44
tu słabe zdjęcie ale widać z "drugiej strony" że ta ścianka obok chodów to wejście do salonu

pestka56
27-06-2012, 11:09
Kasia, obróciłam je 122623

:D

Tatarak
27-06-2012, 16:38
teraz widzę, ja bym zostawiła pomalowane, żeby nadmiar łupka nie był zbyt przytłaczający.

pestka56
27-06-2012, 18:39
Tatarak, ale on jest na dwóch płaszczyznach ściany pod kątem 90o. Jedna wąziutka. Myślę, że to nie problem. Ale opcja malowana też OK :yes:

Tatarak
27-06-2012, 18:45
wiem, ale i tak bym zostawiła pomalowane

Kaśka73
27-06-2012, 21:03
słowo daję że rano byłam zupełnie trzeźwa nie wiem dlaczego zdjęcie takie obrócone w moim pcassowym albumie było proste ;)

poszalałam sobie dzisiaj z sekatorem dobiłam resztę chwastów, łupek się klei, gładź w jadalni się robi, rok szkolny się kończy aż się chce żyć....

Magda 34
27-06-2012, 21:09
ja bym pomalowała taką farbą odporną na brud. Taką pomalowała ścianę w górnej łazience Spirea.

Moorela
27-06-2012, 21:11
teraz widzę, ja bym zostawiła pomalowane, żeby nadmiar łupka nie był zbyt przytłaczający.

ja też bym zostawiła pomalowane, jak się pobrudzi to można samą futrynę podmalować, ten łupek jest fajny jak jest akcentem.
Tak sobei myślę.

wojgoc
27-06-2012, 21:31
słowo daję że rano byłam zupełnie trzeźwa nie wiem dlaczego zdjęcie takie obrócone w moim pcassowym albumie było proste ;)
a normalnie jestes na po kilku drinkach?:D:(:cool:

pestka56
27-06-2012, 21:32
...wyjeżdżają na wakacje wszyscy nasi podopieczni. Jak nie ma dzieci w domu, to jesteśmy niegrzeczni... :yes:

Kaśka73
27-06-2012, 21:32
staram się;):) ale przy mojej masie ciała 2 to już impreza

Kaśka73
27-06-2012, 21:38
...wyjeżdżają na wakacje wszyscy nasi podopieczni. Jak nie ma dzieci w domu, to jesteśmy niegrzeczni... :yes:

właśnie pytałam męża czy robimy jakąś imprezę z okazji zakończenia roku
wiecie co w/d moich obliczeń Karolinie zabrakło 0,05 do czerwonego paska cóż poradzić że wespół w zespół z p. od historii (pozdrawiam czule) stara mi się udowodnić że nie podtrzyma tradycji rodzinnej;)

Kaśka73
04-07-2012, 14:47
a my malujemy gruntujemy gładzimy malujemy mam dość!!!!!!
ale jesteśmy już na parterze:)
a to znaczy że góra już (bez tzw. klatki schodowej) czekam na rusztowania

Kaśka73
09-07-2012, 11:50
kolejny temat do przerobienia (nie mam zupełnie wiedzy jakie koszty robocizny może mnie ktoś uświadomi;)) to podpięcie rynien
muszę kupić co trzeba tzn. rury spustowe mam nadzieję że w dobrym stanie leżą sobie już z rok w garażu i zrobić
motywację mam ogromną bo to byłyby ostatnie duże wykopki na działce i można by myśleć o zagospodarowaniu tego ugoru ba nawet nasypaniu tłucznia na podjazd
z podjazdem o tyle problem że chciałabym odpływ liniowy przy bramie robić go razem z rynnami czy dopiero przy chodnikach?

wyszukałam nawet ściągę na muratorze http://muratordom.pl/instalacje/instalacje-kanalizacyjne/z-rynny-do-kanalizacji,38_2189.html?&page=0

i jeszcze takie cudo http://www.nabudowe24.pl/1415,zbiornik-amfora-300-litrow.html

Kaśka73
12-07-2012, 11:56
znowu leje... a wczoraj to nawet padał grad:(
z wykopków pod rynny na razie nic nie będzie musi być sucho inaczej ta nasza glina rozlezie się po całej działce, ale już wiem co i jak ma być trochę przeraża mnie głębokość na jakiej zakopuje się te rynny ale jak trzeba
natomiast dalej nie mam porównania ile taka impreza kosztuje

w piątek umówiłam się w ikei zobaczymy jakie padną propozycje ja obstawiam jasne meble co do koloru ścian to jesteśmy z Przemkiem zgodni do brązu w jakimś ciepłym odcieniu
aktualnie w kuchni końcówka gładzenia szału nie ma jest kurz i nie ma parapetu do jadalni czekam!!!!;)

Spirea
12-07-2012, 12:31
Kaśka, my coś będziemy robić z rynnami. Nic nie słyszałam, aby trzeba było je kłaść poniżej linii przemarzania. Możliwe, że jak się już przeprowadzimy A. sam będzie kopał. Dość dokładnie pokazywał jak to zrobił u siebie chyba R&K.

Kaśka73
12-07-2012, 12:40
Możliwe, że jak się już przeprowadzimy A. sam będzie kopał. Dość dokładnie pokazywał jak to zrobił u siebie chyba R&K.

Mój Przemek odmówi współpracy mamy twardą gliniastą ziemię zresztą nawet mu nie będę proponowała zresztą jeśli to ma być 1-1,5m głębokości to ile potrzeba by czasu
idę poczytać do R&K:)

Spirea
12-07-2012, 12:42
no właśnie R&K nie kładł tego tak głęboko. Dość sporo zbliżeń rynien i studzienek przy rynnach jest też w dzienniku Anuli.

Kaśka73
12-07-2012, 12:47
Spirea FM mówi mi ze nie ma takiego użytkownika jak R&K podeślesz linka?

Spirea
12-07-2012, 13:03
tu masz http://forum.muratordom.pl/entry.php?120676-odprowadzenie-wody-z-4-rynny-płytki-w-łazience-cz2

Kaśka73
12-07-2012, 13:05
ok dzięki zmykam do LM na zakupy

wojgoc
12-07-2012, 13:17
Kaśka,
na jakie podlogi drewniane się zdecydowałaś?
czy jeszcze nie zapadla decyzja...

Kaśka73
12-07-2012, 14:33
kupione i właśnie się klei mam tylko 40 mkw bambusa do sypialni i garderoby
plany: panele 60mkw do dzieci i na korytarz oraz 50 mkw do salonu i gabinetu merbau jatoba? ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły

ilości prawie hurtowe;)

wiem że podłogowe gusta mamy podobne więc będę śledzić Twoje wybory:) a ponieważ wywnioskowałam ze jesteś we Wrocku to rozumiem że jeździsz oglądasz wybierasz

wojgoc
12-07-2012, 14:41
mieszkasz niedaleko LM ze tak szybko wracasz z zakupow?
w przypadku jatoby rozwazasz seskę z finishdeska?

Kaśka73
12-07-2012, 15:01
szybka jestem;) a serio blisko mam
tak ciągle się zastanawiam nad deską warstwową a litą bo te grubości warstw wierzchnich 6mm trochę tego mało myśląc pod kątem ewentualnego szlifowania
dzisiaj w LM widziałam deskę litą merbau 15x90x600-900 bardzo ładną w cenie ok 120

wojgoc
12-07-2012, 15:09
chodzi o to, ze w przypadku litej bedziesz miala duze opory cieplne dla podlogowki. lita decha zacznie sie wypaczać, skrecać - zwlaszcza tak gęstego materialu jak jatoba czy merbau
6,5mm warstwy wierzchniej wystarczy Ci na 2 szlifowania co daje 15-20 lat uzytkowania - potem i tak zrobisz remont generalny...

Kaśka73
12-07-2012, 15:23
właśnie widzisz nagle wszyscy spece od podłóg zmienili zdanie można kleić nic się ma nie wypaczać co tam opór cieplny mają cudowne elastyczne kleje oczywiście przy małych deseczkach
tak mi zeznają;)

wojgoc
12-07-2012, 15:26
ale to nie jest problem w kleju tylko w strukturze drewna.
male deseczki czyli jakie wymiary? szersze jak parkietowa deseczka?

Kaśka73
12-07-2012, 21:11
Takie jak pisałam wyżej 15x90x600-900 w/g mnie to są małe deseczki

pestka56
13-07-2012, 00:06
A co to za różnica małe czy duże, czy właściwości drewna jakoś to zmienia? Już prędzej jego grubość ma znaczenie. Dziwne:confused:

wojgoc
13-07-2012, 08:40
im dłuższa deska tym bardziej narazona na wszelakie wypaczenia, skręcanie - latgo nikt Ci nie da gwarancji na ułozenie desek 2-3-4 metrowych na podlogowce, ze nic się z nimi ie będzie dzialo.

Kaśka73
13-07-2012, 09:04
im dłuższa deska tym bardziej narazona na wszelakie wypaczenia, skręcanie - latgo nikt Ci nie da gwarancji na ułozenie desek 2-3-4 metrowych na podlogowce, ze nic się z nimi ie będzie dzialo.

to prawda a małe deseczki są ok i właśnie dlatego się zastanawiam bo to zawsze więcej drewna w drewnie

wojgoc
13-07-2012, 09:14
Takie jak pisałam wyżej 15x90x600-900 w/g mnie to są małe deseczki
dalej se bede upieral, że straty z tytulu gestości dewna a co za tym idzie jego oporu cieplnego beda duze i pociągną za sobą zwiększone rachunki za ogrzewanie

Kaśka73
18-07-2012, 21:26
Podłoga w garderobie położona wyglada swietnie bardzo się cieszę bo Przemek kładł ja sam i trochę się napracowal ... Trochę bardzo
Jutro sypialnia grunt to mieć pracowity urlop

Muszę jutro kupić gladz odebrać parapet do jadalni i kupić listwy jakoś o nich zapomnialam

malka
23-07-2012, 12:22
A jakby tak Królewna wymiotła troche ze skrzynki, to bym mogła odpowiedzieć na pw :)

Kaśka73
23-07-2012, 12:51
a to lecę pędzę:)

malka
23-07-2012, 12:53
z tego co wiem, to pędzenie jest karalne ;)

Kaśka73
24-07-2012, 09:47
karalne to powinno być to że prawie rok po wypadku otrzymałam z PZU wkońcu odszkodowanie na zawrotną kwotę no normalnie nie wiem jak bardzo mam zaszaleć - całe 104 zł !!!!!!!!!!!!!!!!
generalnie ostrzegam przed tym 'ubezpieczycielem'
mam wrażenie że jestem sponsorem ich kampanii reklamowej ale ja im pokażę;) teraz to ich wycisnę jak cytrynę

na budowie dzieją się straszne rzeczy wczoraj p.Grzegorz czyścił ściany z gładzi więc parter cały biały jestem zadowolona no może mały minus za obróbki glifów okiennych, był również p. Hubert i dokończył łupek przy schodach
dzisiaj ma być hydraulik odpalimy ciepłą wodę no spróbujemy ciepła woda przy sprzątaniu jakoś bardziej mnie motywuje

Przemek walczy z bambusem nabrał wprawy i klejenie idzie mu co raz lepiej mamy już połowę podłogi w sypialni:)

w dalszym ciągu nie mam kontaktu z elektrykiem w sypialni mam nie pozakładany osprzęt w łazience włączniki do poprawy buuu a wogóle to już się dawno temu rozliczyłam za całość czyżbym popełniła błąd?

wojgoc
24-07-2012, 10:10
Kaska,
ten odkurzacz przemysłowy to Twoj?:)
mam pytanie o hydraulika - zadowolona? - podeslsz namiar?

Tatarak
24-07-2012, 10:11
Kaśka - super domowo! łupek jest piękny :) aż żal, że nie ma niego pomysłu u siebie ;)

co do elektryka - zaraz będę dzwonić, żeby sobie termin zaklepać na sierpień. mam nadzieję, że nie padł ofiarą własnego sukcesu...

co do PZU, jestem zaskoczona - moja siostra się u nich ubezpiecza od wieeeelu lat, miała parę wypadków (ostatni bardzo straszny) i zawsze wypłacali jej odszkodowanie wyższe niż się spodziewała

Tatarak
24-07-2012, 10:16
Wojgoc - a p. Adam R nieteges? przecież byłeś z niego zadowolony.

Kaśka - też się nie mogę do p. Mietka dodzwonić :(

Moorela
24-07-2012, 10:22
Kaśka, mogę podjechac jutro po wiesz co? Chętnie wsadziłabym łeb przez futryne popatrzeć na ten łupek... Chyba że wolisz do mnie?

Kaśka73
24-07-2012, 10:27
padł ofiarą własnego sukcesu...

co do PZU, jestem zaskoczona - moja siostra się u nich ubezpiecza od wieeeelu lat, miała parę wypadków (ostatni bardzo straszny) i zawsze wypłacali jej odszkodowanie wyższe niż się spodziewała


sukcesu powiadasz??!!!

co do PZU ciąglę mam nadzieję że przyjrzą się sprawie raz jeszcze mam fajną kancelarię takie młode chlopaki pistoleciki sa na % z tego co wiem złożyli już pozew:)


Wojtek namiar wysłany ale to p. Adam R czyli dobrze myślałam ze go znasz coś nie tak?

Tatarak
24-07-2012, 10:42
no sukcesu, przecież taaaaaaką ma reklamą na fm! a jak się odezwałam, że nieco mnie zawiódł (wycena na odgromówkę), to obrońców miał legiony ;)

wojgoc
24-07-2012, 11:35
Adam jest ok:) - co nie znaczy, ze nie nalezy od czasu do czasu sprawdzić nawet najlepszych:)

Kaśka73
24-07-2012, 12:49
w temacie ogrzewanie dostałam rachunek za gaz zużycie 1 m3 rachunek na kwotę 142 złote

Tatarak
24-07-2012, 12:57
ja się nie znam, ale to dużo chyba?

Kaśka73
24-07-2012, 13:09
w tym za sam 1m3 gazu około 1,6 zł reszta to dodatki!!!!!!!!!!!!!!!!! za licznik za przesył za odczyt to nie jest dużo to jest koszmarne:(

Kaśka73
24-07-2012, 20:42
Kaśka, mogę podjechac jutro po wiesz co? Chętnie wsadziłabym łeb przez futryne popatrzeć na ten łupek... Chyba że wolisz do mnie?

ale wiesz że u mnie gładzie i wszystko nie wygląda...? jeśli się nie przestraszysz to ok no chyba że wytrzymasz jeszcze ciut aż p. Grzegorz skończy czyli jeszcze dzień dwa


no więc mam ciepłą wodę cywilizacja normalnie bardzo sie cieszę był p. Adam sprawdził zawory w grzejnikach nalał do nich wody odpowietrzył , sprawdził podłogówkę, nalał wody do zasobnka i ustawił piec na grzanie wody
normalnie full service

Tatarak
24-07-2012, 21:04
fool service

ale cudny kiks :wave:


a ciepłej wody gratuluję! :)

Kaśka73
24-07-2012, 21:18
freudowska pomyłka?! coś w tym musi być

Tatarak
24-07-2012, 21:40
zwykłe inwestorskie przemęczenie, nie nakręcajmy się :D

Moorela
25-07-2012, 19:56
Kaśka, wybrałam się dziś do Ciebie, dojechałam do celu (prawie) z P. i malakami - cały samochód wypakowany, po czym zorientowałam się, że nie wzięłam telefonu, a w nim i numer do Ciebie i adres, jeździłam jak ta durna ;) po Twojej ulicy w te i we wte, bo Twoja ulica to jakby 4 ulice no i nie znalazłam Cię moja droga :sick:

no porażka...

Kaśka73
25-07-2012, 21:26
a ja dopiero wróciłam byłam od 13 i nawet myślałam o Tobie czy będziesz telefon sobie położyłam pod ręką i nic cisza nawet widziałam jakieś srebrne autko co jeździło sobie?!
co do skomplikowanej sytuacji z numeracją naszej ulicy to brak słów

a co tam ulżę sobie w popieprzonej gminie ktoś sobie wymyślił że jest ulica główna powiedzmy X a każda w bok to X1 X2 X......X13 i domów przybywa z roku na rok
przy każdej jest po naście domów i tym sposobem my to X ulica 6 dom R nikt nie trafi
w UG (pozdrawiam czule) nikogo to nie rusza może pora na zmiany

bardzo mi przykro że się nie spotkałyśmy ale jutro też jest dzien no i trochę już odsprzatałam

Kaśka73
26-07-2012, 12:07
cały czas zastanawiam się nad prysznicem w kabinie dać go na drążku z suwakiem czy na uchwycie?

ze względu na Anię praktycznie byłoby móc regulować wysokość a ze względów na wygląd na uchwycie no i myślę.... dziewczyny co myślicie?

Kaśka73
27-07-2012, 13:43
ponieważ wczoraj ucięłam sobie miłą pogawędke z Magdą:) sprawa prysznica się wyjaśniła i będzie jednak sama słuchawka
ale nie mam ochoty na czytanie o wyższości jednych słuchawek nad drugimi długości węży uchwytami w kludi jest to jakoś bardzo skomplikowane

ponieważ Przemek kończy ukladać podłogę jeszcze 10mkw i finał stwierdziłam że pora kpić panele a tu dopiero schody jak dla mnie to za duży wybór a dopasowanie podłogo do okien i przyszłych drzwi nie to jak dokonać nie możliwego

może to pogoda ale mam nie moc decyzyjną

wojgoc
27-07-2012, 13:52
tylko nie kupuj pierwszego z brzegu zestawu prysznicowego...

Kaśka73
27-07-2012, 13:57
Wojtek tak wiem i to jest właśnie ten smaczek które to sa te dobre a które nie samo życie
ostatnio nic nie robie tylko czytam katalogi porównuje z opiniami użytkowników;) jakTwoje zakupy łazienkowe juz zrobione?

wojgoc
27-07-2012, 14:20
moje zakupy w toku....:) do pryszica jeszcze nie doszlismy...., ale chyba bedzie z opcją sluchawki kaskadowej
wejdź na swoja pocztą, jak możesz - bedę wdzięczny za odpowiedź

Tatarak
27-07-2012, 20:39
jeśli chodzi o armaturę, to ja postanowiłam sie trzymać jakieś w miarę porządnej marki (kludi) i wybierać "po taniości", jak to ładnie mówi Madeleine. ale dopiero zaczynam i już mam odruch wymiotny... pewnie jakbym miała milion złotych na wykończeniówkę, to bym tak nie cierpiała ;)

a tu jeszcze pstryczki! Kaśka, co wybrałaś? berkera? czy inszą inszość?

wojgoc
27-07-2012, 21:16
ja kupilem komplet armatury Kludi New Waves - umywalkowa, wannowa, prysznicowa z termostatami a bidetowa zwykla - poniżej 3tys zł/całość

Tatarak
27-07-2012, 21:46
Wojtek - a pstryczki jakie?

wojgoc
27-07-2012, 21:52
nie wiem jeszcze jakie - skończe temat łazienki to pomysle o pstryczkach

Magda 34
27-07-2012, 22:20
Wojtek, super te baterie. A pstryczki to sobie pojedźcie do Nota Bene na Aliancką 10. Jest duży wybór różnych marek. Ładnie wyeksponowane, można dotknąć, pooglądać, a do tego bardzo miły i cierpliwy szef:) Ceny katalogowe

Kaśka73
28-07-2012, 09:02
Magda przy ilościach na dom ceny katalogowe mogą zrujnować ale owszem pojechać wybrać pomacać owszem kupić albo przez elektryka bo od osprzętu nie ma zwrotu vat albo tam gdzie najtaniej czyli np, w jakimś e -sklepie ;)

ja wybrałam berkera kwadrat ecru do moich beży brązów pasuje był to oczywiście wyór ekonomiczny a i tak zapłaciłam 3.5 tys

ja do małej łazienki mam kupioną armature kludi ocean

Magda 34
28-07-2012, 09:29
Kasia, własnie dlatego wspomniałam o tych cenach katalogowych:yes: Bardziej popularne serie można spokojnie kupić taniej w hurtowniach czy e-sklepach. Ja zamawiałam w tym Nota Bene, bo porównując ich ofertę z ofertą internetową wyszło chyba tak samo cenowo. Ale ja mam tego osprzętu mało, to poszalałam :D

Natalia Stanko
04-08-2012, 06:47
:bye: Witam krajankę
Nie wiem czy w sprawie baterii pomogę, sobie kupiłam Kludi ( umywalkowa O-cean, prysznicowa Esprit z baterią termostatyczną) , a bidetta firmy Tres
Z jednej strony chciałam trochę przyoszczędzić, a z drugiej czy warto?

Kaśka73
04-08-2012, 10:01
cześć z kludi również mam o-cean jest śliczna
a w/s kafelkarza to pytaj śmiało jeśli to aktualne będę się z nimi widziała dzisiaj albo w poniedziałek;)

Natalia Stanko
04-08-2012, 14:18
Hej,
na jutro jestem umówiona z Hubertem. Jak się dogadamy w cenie, może zacząć po urlopie ok. 20 sierpnia :rolleyes:

Wykroił się jeszcze jeden ( jak nikogo, to nikogo) ale robi w Niemczech i teraz jest na urlopie w Polsce. Ma sprawdzić, czy się wyrobi do powrotu. Jeśli uzna, ze tak, to będę miała zagwozdkę - bo tego prace widziałam. On kiedyś był bardzo polecany na grupie, ja akurat nie zahaczyłam go do swojego domu ( nie chciało mu się dojeżdżać) Ale gdy koleżanka robiła remont, przypomniałam o nim i jej zrobił naprawdę ładnie. :yes:

Ale wszystko rozstrzygnie się jutro. Kasia, ty gdzieś w moich okolicach budujesz się:rolleyes:? Pod Oleśnicą?

TMK
05-08-2012, 20:56
:bye: Witam krajankę
Nie wiem czy w sprawie baterii pomogę, sobie kupiłam Kludi ( umywalkowa O-cean, prysznicowa Esprit z baterią termostatyczną) , a bidetta firmy Tres
Z jednej strony chciałam trochę przyoszczędzić, a z drugiej czy warto?

cześć :)

Sprawdzajcie jakie są perlatory w bateriach i w razie czego wymieńcie na bardziej oszczędne. Odpowiednio dobrane pozwolą zaoszczędzić min. 30% wody czyli zarazem energii, ścieków itd

Kaśka73
10-08-2012, 21:46
cały dzień poświęciłam dzisiaj na znalezienie paneli normalnie zrobiliśmy za 100km
wstępnie wybrałam z krono original orzech viva AC4 szału nie ma ale mają kolor który w miarę pasuje wszystkim osiągnięcie kompromisu nie było łatwe
miały pasować do schodów
do bambusa w sypialni
do okien i drzwi
do mebli u Karoliny
do mebli u Ani
być w średniej cenie

są bez v fugi no i krono ale nic lepszego nie znalazłam a czas nas goni

Magda 34
10-08-2012, 22:27
Kasia, nieźle:D Znalazłaś panele, które pasują do wszystkiego:D

wojgoc
11-08-2012, 09:33
cześć :)

Sprawdzajcie jakie są perlatory w bateriach i w razie czego wymieńcie na bardziej oszczędne. Odpowiednio dobrane pozwolą zaoszczędzić min. 30% wody czyli zarazem energii, ścieków itd
czyli jakie maja byc te perlatory?:confused:
i jak w nowo kupionej baterii, bedącej na gwarancji mozna wymienic perlator bez utraty gwarancji?:rolleyes:

Kaśka73
11-08-2012, 09:49
Wojtek do kludi mozna dokupić perlator oryginalny ale dużo bateri ma już wbudowany
jeżeli jeszcze nie kupiłeś swojej armatury widziałam new waves na allegro w bardzo dobrej cenie

a co do mojego pytania o Twoje podłogi to dalej nie wiem dajesz na pietrze deski 3 warstwowe?

na na ten "mój wybór " patrzę tu sobie od wczoraj i raz mi się podoba raz mniej (mam próbnik)
może wyszłam ze złego założenia i zamiast się napinać i szukać czegoś na całość kupic do poszczególnych pomieszczeń gnębi mnie to

myślałam już w desperacji o wykładzinach jakiś ba nawet o bambusie na całośći no wariactwo

wojgoc
11-08-2012, 10:16
mozesz mi na maila podeslac linka do tej armatury new vawes z allegro?:)
co do podlóg - parter i korytarz poddasza robię w jednej desce, natomiast poszczególne pokoje w tym co mi sie trafi okazyjnie - ale nie byle co typu deska warstwowa 4 lamelowa z klonu po 45zl/m2:eek::)

TMK
14-08-2012, 10:21
czyli jakie maja byc te perlatory?:confused:
i jak w nowo kupionej baterii, bedącej na gwarancji mozna wymienic perlator bez utraty gwarancji?:rolleyes:


np takie http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=bd&sg=0&string=perlator

wykręcisz ręką i gwarancja nie ma nic do rzeczy, przed oddaniem zamienisz :)

W nowych bateriach oczywiście są _jakieś_ zamontowane, sztuka tylko dobrać inne, aby zmniejszyć zużycie wody. Inna sprawa czy komuś na tym zależy ;)