PDA

Zobacz pełną wersję : CO proszę o wyjaśnienie



05-11-2003, 06:50
Witam wszystkich. Mam do Was pytanie związane z obiegiem wody w zamkniętej instalacji CO. Powiedzcie mi czy normalna sprawą jest że podczas okresu grzewczego co jakiś czas trzeba uzupełniać wodę w instalacji CO czy może jest to nienormalne? Może to pytanie jest trochę prostackie ale ja naprawdę nie mam o tym zielonego pojęcia. Mam w instalacji CO ciśnieniomierz i jasne jest dla mnie że podczas pracy kotła ciśnienie w instalacji rośnie a im bardziej chłodna woda to ciśnienie jest mniejsze ale wydaje mi się również że bardzo powoli tej wody ubywa. A może mam nieszczelną instalację? Czy ktoś mądry może mi to wytłumaczyć.

05-11-2003, 09:36
Miałem podobne zjawisko w ubiegłym roku w mojej instalacji grzewczej. Instalacja wykonana z rur plastikowych. W związku z tym że był to pierwszy sezon grzewczy więc pilnie wszystko obserwowałem. Miałem na podejsciach do kaloryferów i w rozdzielaczu "mikro" nieszczelności, objawiało się to tym, że w pobliżu połączeń rurki się "pociły" i widac było na nich brązowe nacieki i trzeba był raz na trzy dni, potem raz na tydzień uzupełniać wodę w obiegu bo ciśnienie podczas "postoju" spadało ponizej 0,5 atm i kocioł nie chciał się uruchamiać automatycznie. Po dokręceniu połączeń zjawisko to juz nie występuje i w tym sezonie grzewczym nie mam tego typu problemów, cisnienie nie spada poniżej 1 atm a podczas pracy jest około 1,5 atm jak w instrukcji kotła. Pozdrawiam i życzę powodzenia w usuwaniu usterek. P.S.Temperaturę na kotle ustawiłem +50 stopni