PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka farba na niezbyt równa powierzchnie



jarem
27-01-2009, 18:12
Witam :) w mieszkaniu które aktualnie jest wykańczane mam tynki maszynowe ale nie są niestety idealne, przekonałem sie o tym jak któryś z fachowców przyłożył halogen do jednej ze ścian. Chciał bym uniknąć kładzenia gładzi szpachlowych bo w dobie kryzysu nie bardzo mam za co i stad pytanie jaka zastosować farbę ?? lateksowa akrylowa czy jaka?? podpowiem ze jeden pokój będzie bordowy wiec dość ciemny kolor.

Miki79
27-01-2009, 18:52
halogen o niczym nie swiadczy on pokaze milimetrowe odchylenia przyloz late i wtedy wnioski
pozdrawiam

jarem
27-01-2009, 20:15
lata byla i sciany sa proste chodzi mi o takie male wlasnie nierownosci i jaka farba pomalowac zeby nie wygladaly dramatycznie
pozdrawiam

mysza223
27-01-2009, 21:52
Lateksowe np Para

P.e.t.e.
27-01-2009, 22:10
M.in. Flugger ma taka farbe z wypelniaczem - Flutex 7S.

Generalnie na nierowna sciane (mowimy o drobnych niedoróbkach, nie o "pofalowanej" scianie) powinienes zastosować farbe matowa, co najwyzej delikatna satyne. Na matowej powierzchni mniej bowiem widac drobne niedorbki.

Natomiast w pokoju, ktory chcesz pomalowac na bordo - na Twoim miejscu położyłbym jednak gładzie. Na ciemnym kolorze niestety wszystko duzo bardziej widac...

Trociu
28-01-2009, 12:25
dwie inne rady

1. nie stosować oswietlenia halogenowego w pokoju, jeżeli nierówności widać tylko przy halogenie

2. może malowanie jakimś wałkiem nadającym strukturę lub nierówności na ścianie. Wtedy te "oryginalne" nierówności się zgubią w tych namalowanych

Rezi
28-01-2009, 13:18
farba podkładowa śnieżka grunt + wałek o długim włosie

jarem
31-01-2009, 08:54
a co myslicie o farbie Akrylit W kolor dekorala? bo jeden z robotnikow którzy u mnie pracuja powiedzial ze na takie sciany by sie swietnie nadawala. mowil prawde?? :)