PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dobrze zrobi? ruszt i u?o?y? we?n??



YEYO
05-11-2003, 08:14
Chcę to zrobić we własnym zakresie. Czy ktoś ma doświadczenie jak utrzymać odpowiednie płaszczyzny przy mocowaniu tzw. wieszaków do poddaszy? (wieszaki są nieregulowane) Szczególnie jeżeli chodzi o skosy, a najbardziej o kanty pod rynnami koszowymi. Co najpierw: wieszaki, wełna, ruszt; czy: wieszaki, ruszt, wełna? A może jeszcze inaczej? Czy murłatę próbować ocieplić teraz od zewnątrz(trudny dostęp), czy jak będzie wykonywane docieplenie budynku? Jak kłaść wełnę aby miała optymalne własności cieplne? Czy paroizolację wywijać na ścianę pod profil przyścienny czy nie? Czy sznurek wystarczy do utrzymania szczeliny wentylacyjnej, czy może dać np. paski styropianu - 2 przy krokwi i jeden na środku? A może i sznurek i styropian?

Materiały ze stron www producentów systemów już mam.

Czy ktoś używał kombinezonu ochronnego jednorazowego Tywek Protech ?

Thx
Bogdan

Teska
05-11-2003, 08:24
ja z innej "beczki"

jak sprawuje sie u Ciebie system kan??

o sufity sie dowiem bo mi akurat robią...

YEYO
05-11-2003, 08:31
Witaj Teska. Jeszcze nie grzeję bo mi gazu (od kwietnia) nie podłączyli, ale lada dzień będę ogrzewał na minimum aby wykończyć chałupę w zimie.
Czemu pytasz o KAN-a? Instalację mam napełnioną, żadnych problemów nie zauważyłem.

Bogdan

radex
05-11-2003, 08:48
Ja też mam instalację KAN-a. Na razie wkurzają mnie jedynie "chodzące" rurki w rozdzielaczu, które wydają pewne odgłosy, przeszkadzające w śnie.

YEYO
05-11-2003, 09:05
Prosiłbym o powrót do tematu. Sprawa dość pilna bo od jutra zaczynam zabawę z poddaszem :)

I jeszcze jedno pytanie: Czy między płytami na suficie a ścianą (czy też sokosami) dawać taśmę przekładkową, czy dać siatkę zbrojącą i zaszpachlować ?

YEYO
06-11-2003, 09:31
Trudno. Widzę że sam muszę sobie poradzić (pogłówkować). :( Za godzinę zaczynam zabawę. Przeczytałem co się dało i do roboty. :wink:

andrzej K.
06-11-2003, 13:48
Znaczy tak:
- kolejnośc: wieszaki, ruszt, wełna (mowa o tej wełnie, która będzie między rusztem, bo zakładam że wełna między krokwiami już jest)
- wieszanie wieszaków: sznurek/żyłka dla wyznaczenia linii mocowania profili CD; na skosie przykręciłem pierwszy od dołu wieszak do skrajnej krokwi, potem, zachowując zbliżoną odległość od murłaty, na drugiej skrajnej krokwi, między nimi rozciągnąłem taki fajny rozciągliwy sznurek czy żyłkę i dalsze wieszaki w tym rzędzie już mocowałem do sznurka. Po rozmierzeniu odległości, w jakiej będą profile od siebie, robię następny rząd itd. W ten sposób zawiesiłem wszystkie wieszaki. Nie miałem profili przyściennych UD, ponieważ akurat profile CD były lekko za długie i po rozcięciu, "rozcapierzeniu" końców, przyklejeniu taśmy dylatacyjnej i przymocowaniu kołkami szybkiego montazu do ściany, doskonale usztywniły konstrukcję.
- profile CD: sznurkiem sprawdziłem, w jakiej płaszczyźnie leżą wieszaki i na jaką "głebokość" wsunąć w nie profile. Miałe krótsze wieszaki, 7 cm, więc musiałem tak ustawić głębokość wsunięcia pierwszego profilu, żeby w żadnym wieszaku nie zabrakło długości. Nawet później trochę żałowałem, że nie wziąłem dłuższych, 12 cm, bo za długi wieszak zawsze można przygiąć, a i byłoby pewne podtrzymanie wełny między profilami. Po zainstalowaniu dwóch skrajnych profili na płaszczyźnie skosu, znowu sznurek i mocowanie profili pomiędzy nimi.
Po zamocowaniu profili wsunąłem między nie odpowiednio przycięte paski wełny, tam gdzie wypadała przymocowując sznurkiem. Taśma dwustronna na profile i do niej folia paroizolacyjna. Na ścianie, tam gdzie będą dochodzić płyty, przykleiłem taśmę dylatacyjną. Folia paroizolacyjna wywinięta na ścianę, podobnie jak taśma została obcięta po zamontowaniu płyt. Na styku płyta-ściana nie będę chyba dawał siatki i gipsu, tylko jakąś listwę ozdobną.
Ja nie dawałem szczeliny wentylacyjnej między folię a płytę. Nie było w instrukcjach ...

Opisałem sposób, w jaki JA to zrobiłem, "chałupniczym" sposobem. Ale uważam, że wyszło mi nieźle jak na amatora. Dwie osoby + jedna dodatkowa przy płytach dadzą sobie radę.
Uffff, alem sie rozpisał. Można by pisać jeszcze długo...

rogi
06-11-2003, 14:28
planuje wstawic wełne między belki stropowe (20 cm)
czy powinienem aby uniknąc mostków termincznych dac jeszcze ok 5 cm pod albo nad belki.
czy strata będzie na tyle mała, ze nie warto?

andrzej K.
06-11-2003, 14:33
Cóż, na takie pytanie trudno odpowiedzieć - jeden powie że lepiej dać (pewnie - zawsze LEPIEJ dać dodatkowe 5 cm, choćbyś już miał 30 cm :), drugi powie że nie warto. A może między belki dać np 15 cm a dodatkowe 5 cm między ruszt? Koszty niby podobne (choć koszt wełny 20 cm nie równa się kosztowi wełny 15+5 cm), a masz mijankę i osłonięte ew. mostki termiczne.