PDA

Zobacz pełną wersję : szczelina powietrzna w scianie trójwearstwowej



ed
05-11-2003, 09:45
Ile musi byc w scianie trojwarstwowej kratek wentylacyjnych do szczeliny powietrznej? Jak maja byc rozmieszczone?
Planuje dom z piwnica. Czy wloty powietrza do szczeliny mozna zrobic z piwnicy? (chodzi mi o to, żeby nie wchodziło tam zbyt zimne powietrze z zewnątrz)

Jesli macie jakies linki zwiazane z tym tematem to podajcie prosze.

Pozdrawiam

05-11-2003, 10:22
ktoś napisał na innym podobnym temacie, że szczelina nie jest zawsze potrzebna, właśnie dzwoniłem do doradcy Gulfibera, faktycznie jeżeli dom nie jest w terenie wilgotnym (nad morzem, w górach czy na bagnach) to nie trzeba stosować szpary wentylacyjnej w ścianie 3warstwowej.

ed
05-11-2003, 10:43
faktycznie jeżeli dom nie jest w terenie wilgotnym (...) to nie trzeba stosować szpary wentylacyjnej w ścianie 3warstwowej.

Teren raczej wilgotny (nad ranem to sa takie mgly. ze wyciagnietej reki nie widac), wiec szczeliny musza byc. Tylko jak zrobic wentylacje? Z zewnatrz czy z piwnicy?

Szaruś
05-11-2003, 12:57
(...) Tylko jak zrobic wentylacje? Z zewnatrz czy z piwnicy?

Ed, jak będziesz brał powietrze z piwnicy to piwnica będzie się wychładzać (jakoś to powietrze w piwnicy będziesz musiał uzupełniać). Z drugiej strony, piwnicę i tak trzeba będzie wentylować, więc może powietrze "zużyte" z piwnicy nadaje się do wentylowania ściany? Ile powietrza trzeba na wentylację szczeliny i ile na wentylację piwnicy?

Wiem, że nie pomogłem, ale też się zastanawiam nad podobnym problemem.