PDA

Zobacz pełną wersję : Blachodachówka - szału dostanę, powierzchnia kryjąca



michalp
28-01-2009, 10:17
Witajcie,

Kupuję właśnie blachodachówkę i zastanawiam się, jak to liczyć. Mam powierzchnię dachu ok. 295 m2 (czterospadowy, dwie lukarny). Sprzedawca wyliczył mi, że przy tak skomplikowanym dachu powierzchnia kryjąca to 345 m2 (Szerokość efektywnego krycia 1005 , Szerokość całkowita 1133 ).

I do tego producent umieścił w cenniku dwie ceny - za powierazchnię całkowitą i za powierzchnię kryjącą. Która cena ma zastosowanie, gdy znam ilość metrów potrzebnych do krycia?

Michał

am00
28-01-2009, 15:08
Ceny są za powierzchnię całkowitą. Handlowca nie obchodzi co Ty z tą blachą zrobisz i jakie będziesz robił zakłady.
Przy takim dachu jak Twój będziesz miał bardzo dużo odpadów, których nie można wykorzystać.
Zastanów się nad dachówką!

d@riuszG
28-01-2009, 18:57
Wyższa cena jest ceną za mkw krycia.
W cenie krycia jest/powinna być wliczona zakładka. Ale nie uwzględnia ona odpadów, których już masz policzone 50 m2 (sporo).

Niestety również muszę się podpisać pod ostatnim postem, blacha nie jest na twój dach.

gorgyus
28-01-2009, 20:07
witam
proponuje Ci abys wyliczenie blachy zlecil wykonawcy a nie sam liczyl.niech sam sobie wyliczy i niech poda Tobie tylko wymiary arkuszy jakie potrzebuje .on to zrobi lepiej .
ja jak zamawialem blache to pojechalem do skladu i tam wyliczyli ,podali gdzie ma konkretyn arkusz lezec a i tak wykonawca zrobil jak chcial .
musze sie tez pochwalic ze odpadu zostala mi tylko mamla kupka .wszytski trojkaty pchal gdzie sie dalo
jestem zadowolony i nie cieknie (dach juz stoi 6 miesiecy)
wiec liczenie zostaw madrzejszym niech oni martwia sie o odpad Ty tylko ozesz na koniec ich opie.... ze tak dzuo odpadu zostalo i potracic kilka zloty:)
ja mam tez dach 4 spadowy i dwie lukarny

michalp
29-01-2009, 07:50
Witam,

Dziękuję za informacje,

A swoją drogą:

wszytski trojkaty pchal gdzie sie dalo

...czy tak jest na pewno prawidłowo?

Michał

zbigmor
29-01-2009, 07:55
Witajcie,

Kupuję właśnie blachodachówkę i zastanawiam się, jak to liczyć. Mam powierzchnię dachu ok. 295 m2 (czterospadowy, dwie lukarny). Sprzedawca wyliczył mi, że przy tak skomplikowanym dachu powierzchnia kryjąca to 345 m2 (Szerokość efektywnego krycia 1005 , Szerokość całkowita 1133 ).

I do tego producent umieścił w cenniku dwie ceny - za powierazchnię całkowitą i za powierzchnię kryjącą. Która cena ma zastosowanie, gdy znam ilość metrów potrzebnych do krycia?

Michał


Musisz oczywiście liczyć powierzchnię kryjącą i cenę tej brać pod uwagę. Dla sprawdzenia narysuj sobie na kartce każdą połać i wrysuj w te połacie prostokąty blachy o szerokości 1005mm. Sprawdź dokładnie czy i gdzie możesz wykorzystać odcięte części. To jest najdokładniejsza metoda na obliczenie zapotrzebowania. Zgadzam się z kolegami, że przy takim dachu blachodachówka nie musi to być najlepszym rozwiązaniem, ale pewnie jest to uzależnione od więźby. Jeśli nie chcesz się bawić w rysunki to zdaj się na wykonawcę.