PDA

Zobacz pełną wersję : TYNKI GIPSOWE MASZYNOWE



toom
28-01-2009, 14:03
Szukałem na forum i nie odnalazłem jasnej odpowiedzi (może źle szukałem?)

Pytanie moje jest takie:

TYNKI GIPSOWE MASZYNOWE LEPIEJ ROBIĆ BAUMIT CZY KNAUF?

Słyszałem wiele opini na temat Knaufa - raczej negatywnych, a czy ktoś mi odpowie coś na temat tynków BAUMIT?

Arol_62
29-01-2009, 18:08
Szukałem na forum i nie odnalazłem jasnej odpowiedzi (może źle szukałem?)

Pytanie moje jest takie:

TYNKI GIPSOWE MASZYNOWE LEPIEJ ROBIĆ BAUMIT CZY KNAUF?

Słyszałem wiele opini na temat Knaufa - raczej negatywnych, a czy ktoś mi odpowie coś na temat tynków BAUMIT?

Materialy kazdej z tych firm sa dobre ,wiecej zalezy od ekipy ktora te tynki robi :D

toom
02-02-2009, 19:55
Szukałem na forum i nie odnalazłem jasnej odpowiedzi (może źle szukałem?)

Pytanie moje jest takie:

TYNKI GIPSOWE MASZYNOWE LEPIEJ ROBIĆ BAUMIT CZY KNAUF?

Słyszałem wiele opini na temat Knaufa - raczej negatywnych, a czy ktoś mi odpowie coś na temat tynków BAUMIT?

Materialy kazdej z tych firm sa dobre ,wiecej zalezy od ekipy ktora te tynki robi :D

Dzięki za odpowiedź. Słyszałem, że tynki KNAUF pomimo dobrego tynkarza nie wychodzą "idealnie", a minowicie są żółtawe i jak się pomaluje towidać takie małe "dziórki". Zastanawiam się, czy podobnie jest z tynkami BAUMIT??? Czy ma ktoś z forumowiczów u siebie tynki tej firmy???

Blutka
03-02-2009, 18:04
Ja mam tynki Baumitu, sąsiadka ma Knaufa. Moje są żółtawe, jej jakby niebieskawe - bardziej białe. ;) Co do gładkości - to pewnie zależy od ekipy, moje są idealne. 8)

toom
04-02-2009, 19:52
Ja mam tynki Baumitu, sąsiadka ma Knaufa. Moje są żółtawe, jej jakby niebieskawe - bardziej białe. ;) Co do gładkości - to pewnie zależy od ekipy, moje są idealne. 8)

Dzięki z odpowiedź.
Ja się chyba zdecyduja na BAUMIT. Za dwa tygodnie wchodzi ekipa, która opinie ma bardzo dobre. Przekonamy się...

magpie101
06-02-2009, 14:25
U mnie sa knauf.

remx
12-02-2009, 21:52
Jeden z potencjalnych wykonawców radził mi Baumit bo podobno twardsze niż Knauf

Blutka
13-02-2009, 07:50
Jeden z potencjalnych wykonawców radził mi Baumit bo podobno twardsze niż Knauf

Ja mam porównanie i IMO są bardziej miękkie. Ale generalnie - gipsowe są, ekhm, niezbyt twarde.

toom
13-02-2009, 20:27
Mi mój kierownik budowy bardzo odradza KNAUFA i dlatego jakoś bardziej mnie przekonuje BaUMIT. Najważniejsze dla mnie jest to, aby były wykonane na tyle gładko, abym nie musiał kłąść dodatkowo gładzi. Muszę szukać oszczędnoci :-?

magpie101
13-02-2009, 22:11
Ja mialam knaufa w poprzednim miejscu zamieszkania i teraz tez, jestesmy zadowoleni i gdybym ponownie robila tez by to byl knauf.

toom
14-02-2009, 12:34
Ja mialam knaufa w poprzednim miejscu zamieszkania i teraz tez, jestesmy zadowoleni i gdybym ponownie robila tez by to byl knauf.


Mam pytanie:
Czy od razu po gipsowaniu malowaliście, czy wcześniej kładliście gładź?

Blutka
14-02-2009, 12:36
Ja na baumitowe, dobrze położone, gładzi już nie potrzebuję.

Monikapl
14-02-2009, 15:42
Ile płaciliście za takie gładkie tynki maszynowe?

CONTEL (- REAKTYWACJA :-)
15-02-2009, 13:16
mam knaufa maszynowe i są idealne , nie trzeba było robić gładzi

VIP Jacek
15-02-2009, 16:01
jak Baumit jest taki miękki jak Knauf, to do dupy z takimi tynkami. :evil:
u mnie jest Knauf i porażka jak dla mnie.
Mocniej się oprzesz i jest ślad.
Nigdy gipsowych tynków.
Jak bym robił teraz, to tylko cw i na to gładż.

Blutka
15-02-2009, 18:54
Niestety - Baumit jest miękki jak masło. Ale gipsowe po prostu takie są.

Mirek1973
22-02-2009, 16:17
Baumit lekki jest zdecydowanie bardziej gładszy.

magpie101
22-02-2009, 16:34
Ja mialam knaufa w poprzednim miejscu zamieszkania i teraz tez, jestesmy zadowoleni i gdybym ponownie robila tez by to byl knauf.


Mam pytanie:
Czy od razu po gipsowaniu malowaliście, czy wcześniej kładliście gładź?

Jak robilismy knauf w mieszkaniu to od razu malowalismy, a w domu na knaufa kladl malarz gladz z wiaderka taka przezroczysta gotowa na grubosc 1-2 mm.

Contelek
24-02-2009, 15:10
jak Baumit jest taki miękki jak Knauf, to do dupy z takimi tynkami. :evil:
u mnie jest Knauf i porażka jak dla mnie.
Mocniej się oprzesz i jest ślad.
Nigdy gipsowych tynków.
Jak bym robił teraz, to tylko cw i na to gładż.

ja się opieram , goście i śladów nie ma

magpie101
24-02-2009, 15:25
jak Baumit jest taki miękki jak Knauf, to do dupy z takimi tynkami. :evil:
u mnie jest Knauf i porażka jak dla mnie.
Mocniej się oprzesz i jest ślad.
Nigdy gipsowych tynków.
Jak bym robił teraz, to tylko cw i na to gładż.

Co Wy z tymi sladami na tynkach gipsowych macie :roll: . U nas i sa psy i czesto "warjujemy" z mezem i synem i wtedy na zadne sciany nie uwazamy, a sa testowane porzadnie przy naszych wyglupach i nie ma zadnych sladow. Jak niose drabinke czy stolek to tez nieraz pukne i jest ok. Musialabym chyba mlotkiem walic zeby cos odpadlo.

toom
06-03-2009, 14:36
Mam już tynki. Zrobiłem BAUMITA - cena 22zł/m2 z materiałem i są nawet gładkie. Faktycznie są lekko żółtawe, ale ponoć jak dobrze wyschną to zbieleją. Gładzi kłaść nie musze, ale w niektórych miejscach będziemy musieli przeszlifować - dla lepszego efektu. Minusem jest to, że widać drobne ziarenka - chyba piasku, ale dobra farba powinna to pokryć.

JACUŚ
07-03-2009, 08:47
Gdzies na forum czytalem ze sa dwa rodzaje tynkow gipsowych ciezkie i lekkie, ciezkie powinno stosowac sie na scianach bo sa twardsze, ale trudniejsze w obrobce, natomiast lekkie przeznaczone sa do sufitow.
Najlepiej sprawdzic to na stronie producenta.

mickey30
07-03-2009, 20:25
Ja mam tynki gipsowe ELIX . Słyszał może kto? - jestem w trakcie kładzenia.
Szukałem, ale bardzo mało jest na temat tej odmiany tynku informacji, to co gdzieś wyczytałem-to to, że dobre(niby :) )

Mam pytanie, czy jak na dole już zaczęte i machnięte 2 ściany (gotowe) to mogą jeszcze jakoś poprawić (naprawić)- bo widzi mi się na oko, że krzywawo jakoś :-? . Góra skończona i ładnie, ale co z tymi zrobionymi już dolnymi :roll:
???????


Pozdrawiam Budowniczych

mickey30
07-03-2009, 20:25
Ja mam tynki gipsowe ELIX . Słyszał może kto? - jestem w trakcie kładzenia.
Szukałem, ale bardzo mało jest na temat tej odmiany tynku informacji, to co gdzieś wyczytałem-to to, że dobre(niby :) )

Mam pytanie, czy jak na dole już zaczęte i machnięte 2 ściany (gotowe) to mogą jeszcze jakoś poprawić (naprawić)- bo widzi mi się na oko, że krzywawo jakoś :-? . Góra skończona i ładnie, ale co z tymi zrobionymi już dolnymi :roll:
???????


Pozdrawiam Budowniczych

e.jacek
08-03-2009, 13:40
Mam pytanie, czy jak na dole już zaczęte i machnięte 2 ściany (gotowe) to mogą jeszcze jakoś poprawić (naprawić)- bo widzi mi się na oko, że krzywawo jakoś . Góra skończona i ładnie, ale co z tymi zrobionymi już dolnymi
???????
{z dołu mieli blizej do monopolowego}...to jakoś im nie wyszło ! :wink:

rigala
24-03-2009, 19:59
baumit

anatak
05-04-2009, 06:20
baumit lepszy w obróbce, knauf był dobry, ale ten polski, a teraz ciężko go dostać, wszędzie ten niemiecki

sonia2003
05-04-2009, 07:46
Ja mam tynki gipsowe ELIX . Słyszał może kto? - jestem w trakcie kładzenia.
Szukałem, ale bardzo mało jest na temat tej odmiany tynku informacji, to co gdzieś wyczytałem-to to, że dobre(niby :) )

Mam pytanie, czy jak na dole już zaczęte i machnięte 2 ściany (gotowe) to mogą jeszcze jakoś poprawić (naprawić)- bo widzi mi się na oko, że krzywawo jakoś :-? . Góra skończona i ładnie, ale co z tymi zrobionymi już dolnymi :roll:
???????


Pozdrawiam Budowniczych

też mamy Elix. W poniedziałek panowie kończą.

Wirecki
05-04-2009, 20:57
Czy ktoś z Was miał doświadczenia z knaufem i innym -baumit`em lubm maxit`tem i może obiektywnie porównać - czy faktycznie wychodzą kolorki - żółty i niebieski???
Opinie z którymi spotkałem się wśród znajomych wcale nie potwierdzają żóltego u knaufa, a precyzyjniej - po wysychnięciu. Podobno podczas tynkowania i do wyschnięcia faktycznie tak jest lekki odcień, później już nie.

Casydo
17-12-2010, 20:55
Powiem tak ani Baumit ani Knauf tylko nasza dolina Nidy oczywiście " sprint " lub " Tempo" są to naturalne materiały a nie odzysk gipsu poprzez proces oczyszczania spalin z elektrowni pozdrawiam wszystkich