PDA

Zobacz pełną wersję : wykładzina w domu



05-11-2003, 13:48
Czy ktoś może doradzić co zastosować do sypialni i pokoi na piętrze parkiet czy wykładzinę? Czy ktoś zna cenę porządnej wykładziny w miarę naturalnej, miękkiej i ciepłej? Czy stosowanie wykładziny może stwarzać gorsze środowisko dla alergików niż parkiet?

Alanta
05-11-2003, 14:13
Oczywiście, wykładzina jest wykluczona przy alergii na kurz i roztocza. Nie da sie wyeliminować alergenów siedzących w wykładzinie, bo nie ma jak jej wyprać.

ceka
05-11-2003, 14:29
Ja też jestem za parkietem.

Chyba gorzej się ją doprowadza do czystości - (poza tym tak jak już zauważyła Atlanta: kurz, roztocze, itd.)
Dobre parkiety i podłogi korkowe są antystatyczne - czyli dodatkowo nie przyciągają kurzu i innych kotów, które przy podłogach z paneli mnożą się w zastraszającym tempie.
A chyba największym plusem parkietu jest jego większa trwałość.

Pozdrawiam,
Ceka

januszek
05-11-2003, 14:33
jeśli cena dobrej wykładziny nie powali Cię z nóg to lepiej parkiet
ceny wachają się od 70 do 150 zł za 1m2
tak tak za 1m2

peilinpl
05-11-2003, 16:33
A ja lubie wykladziny w sypialniach, ale tylko tam. Sa bardziej przytulne niz parkiet, szczegolnie w sypialniach dzieci. Niestety odpadaja, jesli ktos ma alergie.
Pozdrawiam
Iwona

Wakmen
05-11-2003, 17:07
A ja bym wybrał MIX - parkiet (najlepiej dechy) a na nim skórę owczą :wink: . Taki mix będzie mi odpowiadał.

siewonka
06-11-2003, 08:04
Mieszkając w blokach mieliśmy wykładziny dywanowe wszędzie i byłam zadowolona ale taraz we własnym domu nie chcę mieć wolę panele i nawet większy dywanik taki że można ściągnąć wytrzepać i jest niewątpilwie zdrowiej niż gdyby były wykładziny. To rozwiązanie jest chyba lepsze.

kabak1
08-11-2003, 09:02
Jak wykładzina to tylko w sypialni i najlepiej z długim włosem mam taką w sypialni jest bardzo milutko stanąć gołą nogą zanim się znajdzie ciapy.

shatterhand
08-11-2003, 09:17
Oczywiście gdyby była możliwość to zawsze lepszy parkiet czy dobre panale podłogowe.Inna sprawa to czy sie to komuś podoba.NIe mam dobrych dośw.z zwykładziną. :wink:

Archenar
10-11-2003, 11:49
hmm..może napiszę coś z doświadczenia z panelami: w domu rodziców w pokoju dziecięcym są położone panele i niebardzo się sprawdziły. W miejscu gdzie jest biurko wytarły się na łączeniach. Powodem są jeżdżące krzesła. W tym pokoju przydałby się parkiet. Po kilku latach przejechało by się go cyklinarką, pomalowało lakierem i znów jak nówka. Za to w sypialni rodziców panele jak najbardziej się przyjeły. Na środku leży dywanik. Panele są łatwe w utrzymniu czystości i ładnie wyglądają.

Podsumowując, należy spojrzeć na wybór podłogi pod kątem ich użytkowania.

Wakmen
10-11-2003, 12:10
No właśnie panele mają swoje wady po długotrwałej eksploatacji. Nie można ich "odnowić" cykliniarką. Dechy dodatkowo są ciepłe i miłe do chodzenia na boso. Nikt tego nie zaprzeczy.

EdziaPa
10-11-2003, 17:36
Na podłoge tylko parkiet lub panele. Wykładzina jest trudna w utrzymaniu czystości, wyleje sie coś ma to i koniec, plama zostaje.Z parkietu mozna zetrzeć. A w sypialni, tylko cos z długim włosem, niech rozkosznie łechce wypoczęte stópki.... :wink: