PDA

Zobacz pełną wersję : Sciana działowa w piwnicy.



slawciol
28-01-2009, 16:37
witam, w istniejącej, otynkowanej i pomalowanej piwnicy chcę (właściwie muszę) przedzielić jedno pomieszczenie na pół, ma być suszarnia bielizny i moje pytanie, czy ściankę działową mogę wykonać na profilu i na to KG zielony, z tym że jedno pomieszczenie będzie ogrzewane i może będzie i wilgotne ( zależy jak pralka odwiruje :lol: ) z drugiej strony ściany sucho i zimno.Może jakieś inne sposoby, ale chciałbym uniknąć murowania. Pozdrawiam

Barbossa
28-01-2009, 17:32
jak najbardziej możesz
od strony ciepłej i wilgotnej - paroizolacja (czyli b.szczelnie folia pod płytę)
i izolacja cieplna w ścianie
i tyle

slawciol
28-01-2009, 17:38
Dzięki.

slawciol
01-03-2009, 18:51
jeszcze jedno pytanie w sprawie tej ścianki, jaka gruba? Chciałem z profili 50, po jednej płycie z każdej strony,w środku wełna 50, w ścianie będą drzwi 100. Wymiary ściany szer. 3,6 wysokość. 2,25.

FlashBack
01-03-2009, 19:04
trzeba koniecznie zapewnic pralni wentylacje :)

slawciol
01-03-2009, 19:12
trzeba koniecznie zapewnic pralni wentylacje :)
To jest i będzie, poza tym to suszarnia ;-) Więc jak z tą ścianką, przy tych wymiarach ściany może być taka cienka? Czy darować sobie i odrazu stawiać z profili 75?

FlashBack
01-03-2009, 19:24
sciana nie bedzie obciazana to wystarczy obustronne pojedyncze plytowanie na profilach 50mm. przy montazu zwroc uwage by przykrecajac plyty nie stawiac ich bezposrednio na podlodze. profile nosne (C lub CW) musza miec w osadzeniu gornym luz ok. 1,5cm. proflie obwodowe (U lub UW) izolacje akustyczna. nie wiem na jakich profilach chcesz to wykonac (nie chodzi o wymiar 50, 75, 100mm) ale dla drzwi najlepiej jest wstawic profile oscieznicowe (UA) chyba, ze to beda bardzo lekkie drzwi powiedzmy ok. 20kg to mozna zaryzykowac na zwyklych profilach nosnych (C lub CW).

slawciol
01-03-2009, 19:29
sciana nie bedzie obciazana to wystarczy obustronne pojedyncze plytowanie na profilach 50mm. przy montazu zwroc uwage by przykrecajac plyty nie stawiac ich bezposrednio na podlodze. profile nosne (C lub CW) musza miec w osadzeniu gornym luz ok. 1,5cm. proflie obwodowe (U lub UW) izolacje akustyczna. nie wiem na jakich profilach chcesz to wykonac (nie chodzi o wymiar 50, 75, 100mm) ale dla drzwi najlepiej jest wstawic profile oscieznicowe (UA) chyba, ze to beda bardzo lekkie drzwi powiedzmy ok. 20kg to mozna zaryzykowac na zwyklych profilach nosnych (C lub CW).
Dzięki, drzwi będą najtańsze, zwykłe płaskie, ściana nie będzie obciążona a futryna metalowa specjalna do ścianek KG.