PDA

Zobacz pełną wersję : dom Ciechanki



web
05-11-2003, 14:30
http://www.murator.com.pl/domy_forum/ciechanka/001.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/ciechanka/002.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/ciechanka/003.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/ciechanka/004.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/ciechanka/005.jpg

Ciechanka
06-11-2003, 12:49
To nasz domek w budowie. Mój i pojawiającego się czasem na forum Dzikusa. Wg projektu gotowego z Archona + Dom pod orzechem - z bardzo dużymi modyfikacjami.
Zbudawany z porothermu 30, obecnie ocieplamy styropianem. Na dachu blachodachówka RR - jak widać ciemny brąz.
Okna na razie oklejone jeszcze taśmami - są w kolrze ciemnego orzecha (plastikowe - niestety).
Teraz budowlańcy szaleją w środku - robią właśnie tynki wewnętrzne.
CHCEMY SIĘ DO DOMKU WPROWADZIĆ WIOSNĄ.

06-11-2003, 12:56
Gratuluję! :D
W wykuszu masz otwierane okna?
Mam taki sam wykusz i się zastanawiam nad oknami.
:D

mbz
06-11-2003, 13:29
Gratulacje :) Bardzo ladny dom (dach mi sie bardzo podoba) i sliczne slupki ogrodzeniowe :)

Ciechanka
06-11-2003, 13:35
W wykuszu okna są otwierane (mycie) i na dokładkę uchylne (wietrzenie). Tu kłaniały się głównie względy co do ich mycia. Poza tym nawet tam gdzie mam stałe części w balkonach mają imitację ram (czyli nie fixy) bo mi się nie podobają.

Tommco
06-11-2003, 17:14
Bardzo ladny domek. Az milo oko zawiesic....:) Zycze dalszych sukcesow

Gosia Łódź
06-11-2003, 18:11
Domek ładny i już stoi....nie jak nasz na papierze :)))

Teska
08-11-2003, 20:27
zycze szybkiego mieszkania......w takim domku....

xpres
09-11-2003, 21:26
piekny, a do czego az trzy male kominki wentylacyjne macie rekuperator ? :o

Darwol
11-11-2003, 16:07
Pięknie, pięknie! Domek w sam raz i życzę powodzenia aż do finału!

magi
11-11-2003, 16:27
Dołączam do gratulacji.
:D

Ciechanka
17-11-2003, 11:07
Są trzy małe kominki (a właściwie 4 - bo jednego nie widać). Było to spowodowane potrzebą wyprowadzenia wentylacji grawitacyjnej z kilku pomieszczeń oraz wylotu z okapu kuchennego (ten najgrubszy kominek). W projekcie gotowym były tylko dwa kominy i okazało się że to za mało. Dlatego też mamy owe kominki.

Ciechanka
17-12-2003, 13:18
wpisuję adres do albumu na onecie (na razie kilka innych zdjęć - będą dalsze)
www.foto.onet.pl/albumy/album.html?id=13772&grupa=0&kat=2&a=ciechan

AsiaMM
18-12-2003, 19:03
Bardzo ładny domek!!! :D Zajrzałam na strone archeton+ i bardzo spodobał mi sie układ w środku. Czy możesz napisać jakie wprowadziliscie zmiany?
Pozdrawiam AMM

Aga J.G
18-12-2003, 20:29
Bardzo ladny domek.
Zycze powodzenia w dalszej budowie i przeprowadzki wedlug planu.
Pozdrawiam Aga.

Ciechanka
19-12-2003, 08:13
AsiaMM - zmian jest sporo - przede wszystkim na parterze zrezygnowaliśmy z pokoju gościnnego na rzecz dużego salonu (56m2). Wszystkie sypialnie są na piętrze. Na dole zamiast pełnej łazienki jest tylko WC. Natomiast poszerzyliśmy również jadalnię o będący w projekcie zadaszony tarasik. Wyjście na taras będzie z salonu przez największe drzwi. Nad tarasem planujemy markizę. Poza tym jak większość osób budujących dom z użytkowym poddaszem podnieśliśmy ściankę kolankową. Zrobiliśmy również schody betonowe zamiast drewnianych - zrobiliśmy pod schodami spiżarenkę (malutka ale zawsze jest). Do oryginalnego projektu już nasza Pni architekt doprojektowała garaż na dwa auta. Wyszło jak widać na zdjęciach bardzo ładnie, głównie za sprawą dachu.
Naprawdę jesteśmy zadowoleni. Zobaczymy jeszcze jak zamieszkamy czy wprowadzone zmiany spełnią nasze oczekiwania.

szeryf
19-12-2003, 10:10
Ja również Ci gratuluję.
Mam takie pytanko o dach ponieważ noszę się z zamiarem wybudowania
domu według tego samego projektu. Jeśli możesz zdradzić mi koszta dachu(więźba, robocizna, i blachodachówka z osprzętem). Ponieważ
najbardziej w tym domku przeraża mnie koszt dachu. Boję się, że większość mojego kapitału wywalę na dach

Pozdrowienia

Ciechanka
19-12-2003, 11:37
Szeryf wysłałam Ci info na priva. Pozdrawiam

krzy
24-12-2003, 13:47
Bardzo ładny dom. Klinkier to pewnie TERCA KOSMO.

Gościk
25-12-2003, 22:01
Ciechanko, domek jest fajny i już. Mam jednak jedno pytanie: sam zastanawiam sie nad tym materiałem na ściany: Dlaczego nie zdecydowaliście się na grubość ściany 44 czy nawet 38 cm- Porotherm ? Wg producenta ta grubość ściany zewnętrznej nie wymaga docieplenia. a poza tym spokojnych świąt i szcześliwego nowego roku i jak najszybciej w nowym domku.

Ciechanka
06-01-2004, 14:59
Co do materiału na budowę naszego domku to decydował mój mąż - on właśnie wybrał 30 Porotherm i 12cm styropianu (w orygnialnym planie było 25 porotherm +12cm wełny). Uznał, że tak będzie dobrze i ja mu wierzę (jak grzeczna żona - do mnie należy urządzanie wnętrza).

Ciechanka
29-03-2004, 13:21
Mój mąż po naleganiach z mojej strony umieścił kilka zdjęć robionego obecnie wnętrza na albumie w onecie, którego adres jest powyżej w "MOIM WĄTKU".
Zapraszam do oglądania - co prawda jeszcze wszystko w proszku ale już co nieco widać. :D

ara
29-03-2004, 17:49
Chyba mamy zbliżone wnętrza. Interesuje mnie ta mała, drobna ceramika na murku w łazience,czy to jasba ?

Ciechanko, jaką terakotę masz w przedpokoju ? Jesteś zadowolona?
Widzę,że starasz się rozjaśnić korytarz jaśniejszym kolorem.

pozdrawiam.
ara

Didi
29-03-2004, 19:32
Gratuluję! Domek bardzo ładny, a szczególnie podoba mi się ogrodzenie czy to Wiśniowski?
A poza tym to dach skomplikowany!! Ale do blachy to chyba akurat?!

Ciechanka
30-03-2004, 09:05
Ara - mozaika w łazience to nasz polski Tubądzin. Wyszło naprawdę ładnie. Taka sama mozaika będzie na dole brodzika i na obudowie wanny.
Didi - ogrodzenie zrobione z klinkieru kolor Cosmo i kute elementy - robiła wszystko ekipa z okolic Łodzi.
Co do holu to gres z Końskich (chyba) zakupione w Castoramie. Wyszły bardzo ładnie - bałam się trochę, że będą za ciemne i stąd pomysł ułożenia dużego rombu w przejściu z wiatrołapu do salonu (na parterze drzwi też mają szybki w takim ksztacie wiec pomyślałam, że dobrze to będzie wyglądało).
Reszta jeszcze w proszku - ale domek coraz bardziej nabiera wyrazu.

groszek 3
30-03-2004, 12:28
Ciechanko - dziękuję za zdjęcia. Obejrzałam również twój album i widzę sporo zmian na parterze, w ogóle nie poznaję swojego domku od środka :lol: . Ładnie macie wszystko zrobione, prac już bardzo mało wam zostało....nic tylko mieszkać!
Duża wyszła wam łazienka - u nas ci ona malutka, a saloooon.... noooo oj będzie miał mały gdzie jeździć samochodami (takimi dużżżżymi na pedały :o ). Bardzo ładnie!
PA

ara
30-03-2004, 20:48
Ciechanko, dalej wałkuję sprawę łazienki.
One w projektach Archonu są często małe.Stwarzają za to duże problemy w aranżacji, zwłaszcza te ze skosami.
Powiedz,czy decydujesz się wprowadzić inny kolor lub dekory , czy może bazujesz tylko na zróżnicowanej wielkości (białych?) płytek- tak je widzę na zdjęciu.

odpowiedz,proszę, (pilne).

pozdrawiam
ara

Ciechanka
31-03-2004, 07:21
Jak widzę zdjecie górnej łazienki trochę przekłamuje ponieważ kafle są bardzo jasno błękitne i zółte (seria Tubądzina - Laponia) dałam trochę mozaiki no i kafle w poziomie. Faktycznie łazienka byłaby mała gdybyśmy nie podnieśli ścianki kolankowej. Trudno by było ustawić tam wszystkie sprzęty. Po podłodze jest tam około 11 m2 (są dwa okna jedno w lukarnie i jedno połaciowe). Zmieściły się kabina prysznicowa 1m na 1m półokrągła, wanna 90 na 160 również półokrągła oraz sedes, bidet i jedna duża umywalka 93cm. Zostało wrażenie dość przestronnego wnętrza.
Dekory dałam tylko w kabinie prysznicowej i przy umywalce. Jak chcesz wyślę Ci jeszcze kilka zdjęć samej łązienki (jeszcze nadal nie do końca zrobionej) - moze da Ci to jakiś lepszy wgląd.

czupurek
02-04-2004, 12:15
ładny domek i wnętrza tak szybko wykańczane
życzę rychłego zamieszkania

Ciechanka
06-05-2004, 07:06
Wkleiliśmy nowe zdjęcia w albumiku na onecie. Zapraszam

Ciechanka
06-05-2004, 08:46
www.foto.onet.pl/albumy/album.html?id=13772&grupa=0&kat=28&=ciechan

szeryf
06-05-2004, 08:53
Ciechanko mam do Ciebie takie pytanko:
Schody są betonowe, ale nie mogę zobaczyć na djęciach jak wygląda
okno na klatce schodowej. Wydaje mi się że jest chyba zamurowane.
Jak rozwiązałaś problem schodów i okna. Jeżeli okno jest zamurowane
to jak to wygląda od frontu budynku.

Ciechanka
06-05-2004, 08:56
Okno faktycznie zamurowane (zrobiliśmy spiżarnię pod schodami ). Z zewnątrz wygląda na razie trochę dziwnie, ponieważ drzwi są niesymetrycznie ale docelowo chcę tam postawić dwa drzwka w pojemnikach i bedzie (tak myślę) - ładnie.

06-05-2004, 09:37
Ciechanko- wielkie gratulacje, domek bardzo ładny, nie mówiąc oczywiście o wnętrzu. Mam pytanie- nad wykuszą masz balkon- napisz jak go zabezpieczyłaś, żeby woda nie lała się do pokoju.

groszek 3
06-05-2004, 10:04
Ciechanko - jestem pod wrażeniem. Dawno nie pisałaś i nie wiedziałam że jesteście tak daleko z pracami.
Teraz widać że to już prawdziwy dom. Gratuluję. Wszystko wygląda b. ładnie.
Chyba popadnę w melancholię, bo ja tak daleko jeszcze jestem...buuu.

Krystian
07-05-2004, 20:04
Bardzo ładny domek... :P
Ciechanko - a co planujesz w tym ryzalicie
na przedłużeniu salonu... :roll: ?

Luśka
07-05-2004, 22:55
No nie..... w przyszłym tygodniu jadę do Ciebie!!!!! Muszę w końcu obejrzeć wszystko na żywo, toż to wstyd i hańba z mojej strony :oops: :oops: :oops:

PS. A Misiaczek jak zwykle z kompletem narzędzi :lol: :lol: :lol:

Ciechanka
10-05-2004, 09:02
Krystian - wwykuszu (bo chyba o to chodzi) - będzie jadalnia.
Gorgu 77 - co do tego tarasiku to położony jest na stropie syropian zalany jakąś specjalną wylewką - na to pójdą kafle - na szczęście nic nie cieknie.
LUŚKA - no mam nadzieję, że w końcu się skusisz na oglądanie mojego domku.

ARi.
10-05-2004, 21:07
Fajny domek :P nic dodać nic ująć podoba mi sie dach troche podobny do mojego też było troche roboty przy nim co :wink:
POZDRAWIAM ARi :wink:

Ciechanka
01-06-2004, 09:24
Dom nabrał kolorów więc zapraszam do oglądania.

czupurek
01-06-2004, 09:52
oglądałam nowe zdjątka - faktycznie dom nabrał kolorów i już tak ładnie, coraz mniej "budowlano"
pozdrawiam :P

tola
01-06-2004, 10:46
Ciechanka - super!
życzę samych szczęsliwych chwil w bajkowym domku :P

Ew-ka
01-06-2004, 11:37
Bardzo ładnie...aż żal patrzeć :cry: :cry: :cry:

ewusia
01-06-2004, 13:30
Piekny domek Ciechanka :P życzę samych słodkich i szczęśliwych chwil :P

02-06-2004, 07:18
Ciechanko- ślicznie już masz- gratuluję tak szybkich prac :lol:

Teska
16-06-2004, 08:32
Ciechanko

domek juz piszałm wczesniej,piękniasty:)
ale mam pytanko odnosnie przęseł płotu- czy to sią przesła wisniowskiego??? hmm...i czy mogłabys podac przyblizony koszt?? bo ja własnie zabieram sie za temat ogrodzenie, chce klinkier taki jakie mam kominy tzn burgund ryflowany Robena, i przęsła i bramę od wisniowskiego...
Ogrodzenie super :D

dzikus
25-08-2004, 11:36
Teska:
Ogrodzenie to nie Wiśniowski - ale firma z Opoczna robiła nam zarówno klinkier jak i elementy kute na wymiar i dokładnie takie jakie chcieliśmy
Pozdrawiam

Gosia Łódź
27-08-2004, 05:15
Hmmm, a ja tam byłam, herbatkę z nimi piłam.......

Dom jest na 6+ domowy, ciepły dopieszczony ..... mniam mniam, apetyczny domek.....Śmieszne - zabawne pokoiki dla dzieci, piekna sypialnia iiii przejrzyjsty obszerny "saluuuuuun".
A kuchnia niczego sobie - jak w filmach.
GRATULACJE

UKF
27-08-2004, 10:46
Ach, Ciechanko i Dzikusie (?), ależ tam u Was ładnie...
Proszę o więcej zdjęć, zwłaszcza wnętrz (akurat jestem na tym etapie).
Jaki jest kolor Waszej elewacji, bo taki ładnie cieplutki...
Maria

Ciechanka
16-12-2004, 10:17
Więcej zdjęć w naszym alumie na onecie. Zapraszam.
Teraz jestem na etapie firanek i karniszy do salonu. Jak tylko będą to się pochwalę.
Generalnie jednak zastój w pracach. Może dopiero przybędzie coś wiosną (na pewno w ogrodzie).

Delaware
24-02-2005, 17:02
Hej Ciechanko, piekny ten wasz dom! Az milo patrzec tym bardziej, ze gusta mamy chyba podobne. Jestem obecnie na etapie planowania wystroju mojego malego gniazdka i mam w zwiazku z tym do Ciebie prosbe - mozesz zdradzic jakiej firmy masz kuchnie (ja wlasnie tez wymyslilam sobie pomaranczowa!). Czy kafle w lazience na podlodze to tez tubadzin? I czy podloga to merbau? Sorry, ze tak wypytuje, ale jak wspomnialam to co mam na razie w glowie jako wizje jakos dziwnym trafem przypomina to co widzialam w Twoim albumie :o
Pozdrawiam

Ciechanka
24-02-2005, 21:39
Bardzo się cieszę że domek Ci się podoba.
Kuchnia robiona w studio mebli kuchennych w Łodzi - jestem bardzo zadowolona- zwłaszcza z koloru. Co do łazienki kafle w całości Tubądzin. Podłoga też - z tej samej serii- Laponia. Podłoga w górnym holu to nie merbau tylko panele w kolorze kempas - bardzo ładny kolor - tylko szkoda że panele. Tylko w salonie zrobiliśmy parkiet dębowy. Na górze panele w części właśnie kempas a w części buk.
Jesli jeszcze coś Cię zainteresuje to służę - na odp czasem trzeba poczekać - bo mam teraz bardzo mało czasu. Ale zaglądam na forum jak tylko mogę.

25-02-2005, 01:38
Ciechanka
gratuluje domku :D
pozwoliłam sobie pokazać Twoje łazienki także w moim wątku,gdyż wybrałśmy Tulipanki z Malinką do jej domu,a o mozaikach akurat dzisiaj pisałam. :D

AAgnieszk@
31-05-2006, 08:20
WITAJ CIECHANKO!!!

Będę miała indywidualny ale bardzo podobny do Twojego tylko mniejszy metraż i garaż w bryle...mam do Ciebie pytanie odnośnie kolumn przy wejściu: jaki rozstaw jest między nimi oraz jakie masz wymiary okien w wykuszu.

oliwier
18-07-2006, 18:47
Jestem ciekawy, jakie są poszczególne metraże pomieszczeń-kuchni, salonu, sypialni, itp. Jeśli mogłabyś wkleić rzuty "po zmianach" chciałbym zobaczyć jakie zmiany zastosowałaś :P

martynka1
31-07-2006, 10:31
Bardzo ładnie, elegancko i gustownie :P . Śliczne masz balustrady.
Czy są montowane na stalowych profilach i czy montowałaś je po płytkach czy przed ?

Ale mi się podoba!!!! SUPER !