PDA

Zobacz pełną wersję : RABAT NA KOCIOŁ GAZOWY? Dużo czy mało?



Pearl
05-11-2003, 14:47
Witam,
dostałem od firmy Vaillant 25% rabatu na dowolny kocioł i całą tę resztę potrzebną do wykonania kotłowni...i mam dylemat. Wziąć kondensacyjny VU ecoTEC 196/2 moc 9,7-21,6kW (po rabacie jakieś 4813PLN) czy jednofunkcyjny VU Turbomax PLUS 202-5 moc 7,7-20kW z zamkniętą komorą spalania (po rabacie jest to 2885,79PLN)? Czy w sytuacji jaka obecnie panuje na rynku jest to duży rabat, czy inne firmy dają więcej? Proszę też o wypowiedź osoby, które użytkują produkty właśnie Vaillanta? Jak się sprawują? Dzięki.

Pozdrawiam

Pearl

Cap
05-11-2003, 18:20
JA też muszę kupić kocioł gazowy. Na piec Vaillanta proponują mi 27% upustu, a na Buderusa 30%. Mnie również bardzo zaskoczyły tak wysokie marże...

Pozdrawiam,

05-11-2003, 20:31
Rabaty, rabaty. Przecież to jest chore co się dzieje na rynku branży grzewczej i nie tylko. Firmy handlowe same sobie podcinają gałąź i napewno prędzej czy później się wyłożą. Ciekawe co na taką politykę sprzedaży centrala firmy Vaillant.
Zajmuję się również sprzedażą kotłów Vaillant lecz wierzcie mi bez żadnych rabatów i na brak sprzedaży nie narzekam.
Przekonuję klientów w inny sposób że warto u mnie kupić (miła obsługa, doradztwo, dojazd do klienta i pomoc w doborze i ewentualnie projekt) Napewno mniej sprzedam lecz zysk jest podobny. Z całą pewnością klient końcowy jest zadowolony z tak wysokich rabatów lecz kij ma dwa końce.

Sprzedawca

Pearl
06-11-2003, 07:09
gość pisze:
"Ciekawe co na taką politykę sprzedaży centrala firmy Vaillant. "
...a ja właśnie z centralą ten rabat uzgadniałem :D . Nastały takie czasy w Polsce, że płacąc 100% ceny danego produktu, usługi prawie NIGDY nie jest się pewnym czy sprzedawca nie korzysta z naszej niewiedzy i nie robi nas "w balon". Nie oszukujmy się polski rynek od strony producenta i sprzedawcy jest szalenie nieprofesjonalny, wypełniony po brzegi wszelkiego rodzaju miernotami, judaszami i złodziejami...niestety. W tej sytuacji jedyne co trafia do klienta to RABAT jaki uda mu się uzyskać. Przynajmniej ma pewność, że coś tam mu w portfelu zostanie.
Murator ostatnio napisał, że na pięciu fachowców-wykonawców tylko jeden będzie o.k. Myślę, że jest to b.optymistyczny punkt widzenia...
Remontujemy dom już ponad 1,5 roku. Zliczając pobieżnie ile w tym czasie zaoszczędziliśmy wykłócając się o każdy grosz doznałem lekkiego szoku. Oszczędności sięgają tysięcy złotych!!! Przekładając to na wydatki nową kotłownię i 180m2 podłogi wykończonej barlinkiem mamy za darmo :D :D :D

Pozdrawiam

Pearl

Gość z centrali
06-11-2003, 10:31
Sorry Pearl ale z centralą nie mogłeś uzgodnić jakiegokolwiek rabatu. Vaillant nie prowadzi sprzedaży detalicznej a na infolinii podają ceny katalogowe. Rabat mogłeś "uzgodnić" tylko z bezpośrednim sprzedawcą (instalatorem lub sklepem).
Do Gość
Jak widzisz centrala nie pochwala ale nie ma wpływu. Instalator może zarobić na robociźnie, na innych materaiłach lub na kotle. Jeżeli da rabat na kocioł odbije sobie na czymś innym. Najlepiej ustalać kwotę za kompleksową usługę
Gość z centarli

Pearl
06-11-2003, 12:43
Ty wiesz swoje i ja wiem swoje...

Pozdrawiam

Pearl

Pearl
06-11-2003, 15:46
No i dostało mi się, bowiem tkwiłem w błędzie. "Odszczekuję": Centrala firmy Vaillant rzeczywiście nie zajmuje się detalem, a od cen katalogowych rabat owszem, można uzyskać, ale TYLKO w porozumieniu z instalatorem lub sprzedawcą.
Gościowi i całej firmie Vaillant: "chapeau bas".

Pozdrawiam

Pearl

radex
06-11-2003, 19:05
No dobra gościu, to może napiszesz o umowie Vaillanta z PKN Orlen na dystrybucję kotłów gazowych w ramach Orlen Gaz? Wiem, że rabaty są zapewnione w ramach umowy i są w okolicach 30%.

A swoją drogą mam kocioł Vaillanta i jestem zadowolony. Macie super wsparcie techniczne na infolinii. Tak trzymać!

KrzysiekMarusza
07-11-2003, 17:26
Dobra, wrócmy do rzeczywistosci :-)
Pearl - ile zaplacisz za cala kotlownie z ecoTEC'em (ja juz zamówilem) - tzn.
kociol, zbiornik, te-tam rózne konsole, dod. pompa (cyrkulacja cwu), programator ?
mi - 7.7 kzl - a pewnie mialbym nizej, ale juz nie bylo czasu na negocjacje, bo Vaillant
podniosil ceny :-(

Krzysiek