PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja dachu blaszanego - folia aluminiowa - WARTO?



sochim
29-01-2009, 06:36
Witam.
Jak wiadomo ciepło z poddasza ucieka głównie poprzez konwekcję i promieniowanie. Z tym pierwszym poradziłem sobie za pomocą wełny (wybrałem najlepszego producenta na polskim rynku... i jego najnowszy produkt "FLEX" - polecam jest rewelacyjny bardzo sprężysty - na dachu o pochyleniu 35stopni mozna umiescic wełnę pomiedzy krokwiami bez zbędnych sznurków i nie spada). Natomiast mam wątpliwości czy warto wydawać pieniądze na folię aluminiową, która ma za zadanie chronić przed wilgocią i przedewszystkim odbijać promieniowanie cieplne. I tu moje pytanie dla wtajemniczonych. Czy fakt, że dach jest blaszany nie wystarczy, aby promieniowanie cieplne było odbijane i wracało do wnętrza domu? Lub pytanie poodobne. Czy jesli kupujemy folię aluminiową to czy jest to ważne, którą stroną ją zamontujemy? czy aluminium od strony wnętrza domu, czy odwrotnie? Wszak skoro promieniowanie przechodzi przez tworzywo sztuczne i przez wełnę mineralną wkońcu trafi na warstwę metaliczną i zostanie odbite.
PROSZĘ O POMOC

FlashBack
29-01-2009, 17:12
warto zastosowac, koszt jest 2,5 raza wyzszy od standardowej foli paroizolacyjnej i napewno sie zwroci. ukladamy warstwa metalizowana do wewnatrz, zaklady dolna warstwa na gorna. do sklejania ze soba poszczegolnych pasow sa folie klejace.

remx
29-01-2009, 18:18
A komórka, czyli tzw "mobile", będzie działała pod taką folią?

FlashBack
29-01-2009, 18:27
w czterospadzie rozmawialem przez taka, dzialala :)

edde
29-01-2009, 20:51
ktoś niedawno pisał na forum, że po montażu tej folii stracił zasięg na całym poddaszu :cry:

zbigmor
29-01-2009, 20:59
A komórka, czyli tzw "mobile", będzie działała pod taką folią?


Mam taką folię pod dachem blaszanym i wszystko działa.
Żeby nie było to folię aluminiwaną dałem dlatego, że jest dużo mocniejsza od żółtej i była niewiele droższa (kupiłem przez internet). Cudownych właściwości nie ma, ale jeśli poprawia wskaźniki o 0,0...01% to też dobrze.

sochim
29-01-2009, 21:54
Panowie. Żaden z Was odpowiedział na istote pytania, które brzmi: Czy fakt, że dach jest blaszany nie wystarczy, aby promieniowanie cieplne było odbijane i wracało do wnętrza domu? Lub pytanie poodobne. Czy jesli kupujemy folię aluminiową to czy jest to ważne, którą stroną ją zamontujemy? czy aluminium od strony wnętrza domu, czy odwrotnie? Wszak skoro promieniowanie przechodzi przez tworzywo sztuczne i przez wełnę mineralną wkońcu trafi na warstwę metaliczną i zostanie odbite. Proszę treściwie wyjaśnić to zagadnienie fizyczne, bo wszak głupi nie jestem wydaję mi się, że przy blaszanym dachu stosowanie folli aluminiowej jest zbędne. Co innego latem gdy dach się nagrzewa od słońca, wtedy nagrzana blacha promieniuje ciepło do środka, ale mi chodzi o uciekanie ciepła z domu zimą. Proszę konkrety, a nie bzdety o komórkach o których się rozgadaliście. (jesli chodzi o komórki to zasięg bedzie jesli tylko sygnał wychodzący przez okna bedzie wystarczający)
DZIĘKUJĘ[/i]

Andrzej Wilhelmi
01-02-2009, 13:06
Rozważania te są tylko teoretyczne. Ilości ciepła znikome. Nie znam żadnych poważnych opracowań w tej kwestii. Jest to tzw. chwyt marketingowy. Bez dyskusyjną sprawą jest fakt, że naniesiona powłoka metaliczna zwiększa opór stawiany parze wodnej (większy współczynnik Sd). Dlatego warto ją zastosować choćby w pomieszczeniach wilgotnych. Montaż powłoką do wnętrza (tak jak rozwijamy rolkę). Pozdrawiam.

budulec1
01-02-2009, 17:49
Czy fakt, że dach jest blaszany nie wystarczy, aby promieniowanie cieplne było odbijane i wracało do wnętrza domu?
Nie


Czy jesli kupujemy folię aluminiową to czy jest to ważne, którą stroną ją zamontujemy? czy aluminium od strony wnętrza domu, czy odwrotnie? Wszak skoro promieniowanie przechodzi przez tworzywo sztuczne i przez wełnę mineralną wkońcu trafi na warstwę metaliczną i zostanie odbite
nie rozumiem